17 Een moskee om trots op te zijn 'Een echte mega-beurs, georganiseerd door drie oude grijze muizen' Schiedamse Turken trekken drie miljoen uit voor nieuwbouw Fotograaf gezocht Eerste jubileum met zusterstad Hatvan De Tijdmachine op school S jgii m: Dromen in het stadskantoor Jongeren en hasj Theaterkassa verhuist Praten over minima Verspilling Rotterdams Dagblad Dinsdag 30 september 1997 r>' tCGV kê Ik kan het me goed voorstellen- Zit je daar als wethouder hoog en droog in het stadskantoor met riant uitzicht op de stad en het zonne tje op het Taam, dan wil je tussen de stadswandelingen en saaie ver gaderingen door wel eens even wegdromen aan je bureau. Even knikkebollen. Dromen hoe mooi het Hema-plein kan zijn, dromen hoe straks de metro door Schiedam raast, dromen hoe het Broersveld een wandelpromenade kan worden, dromen over straten zonder hon denpoep, dromen over een nieuwe gemeentelijke werf, dromen over de nieuwe verkiezingen, dromen over van alles en nog wat. Maar als je droomt over het samengaan van Schiedam en Vlaardingen, dan moetje wel abrupt wakker schrikken. Wethouder Aad Wiegman deed dat ook. Met een plof viel al dommelend zijn hoofd op het bureau, klaarwakker was hij, maar dat laatste mooie beeld was hij niet verge ten. Schiedam en Vlaardingen samenvoegen. Ja, dat is het! 'Snel even op papier zetten'moet hij hebben gedacht. 'Voor het geval ik het me straks niet meer kaft herinneren.' En later maakte hij er een mooi plan van. Eerst nog even met het vrouwtje een terrasjepik- ken en wat eten in Vlaardingenkijken hoe het daar ook alweer is. En daarna naar de kroeg. Hoewel hij daar de man niet naar is, zou je haast denken dat de wethouder behoorlijk heeft zitten innemen, wantzijn droom heeft eerder walweg van een verlate 1 april-grap ge boren uit balorigheid. Of een vroege actie in het kader van de verkie zingscampagne. De tjjd is er volgens meneer Wiegman rijp voor. Cultuurverschillen tussen Vlaardingen en Schiedam? Welnee joh, die zijn er niet En als dat dijklichaam voor de A4 nog eens verdwijnt, dan lopen beide ste den volgens de wethouder vanzelf in elkaar over. Ja, zo lust ik er ook nog wel een paar. Wiegman hoopt dat de politieke partijen er bij het schrijven van hun verkiezingsprogramma's ook eens over na willen denken. De PvdA-wethouder mag dan graag wegdromen, ik hoop dat de andere partijen wel klaarwakker blijven. Enkele jaren geleden verdwenen de buurtwinkeltjes na de verloren strijd tegen de grote supermarkten. De politiekorpsen werden gere gionaliseerd. Nu schieten de buurtsupertjes, voorzien van onder an dere stomerij-service en tabakscomer, als paddestoelen uit de grand. En nu moet er weer meer blauw op straat komen, de wijkagent is een onmisbaar, gézicht op straat. Dat is de realiteit Slapen doen we 's nachts, dus dromen ook. Er is voorlopig eerst nog genoeg te doen in Schiedam. Daar mag je Vlaardingen (niet geroken dat het daar stinkt overigens?) niet mee lastig vallen. En nu weer serieus aan het werk, meneer de wethouder! SANDER SONNEMANS Vlaardingen De GGD Nieuwe Waterweg Noord besteedt in het kantoor aan de Van Hogendorplaan de komende maand aandacht aan jongeren en hasj. Vanaf 1 okto ber is er op de begane grond de informatiehoek 'Can nabis' ingericht. Daar kun je er precies achter komen hoe hasj nu werkt, hoe schadelijk het is en wat de ri sico's zijn om eraan verslaafd te raken. De zogenoemde Gezondheidswijzer is op werkdagen geopend van 09.30 tot 15.30 uur. Het kantoor en de kassa van de Schiedamse Theaters (Theater ald Schie en Theater de Teerstoof) gaan per 1 oktober verhuizen naar de nieuwbouw aan het Stadserf. Het bezoekadres, waar kaartjes kunnen worden gereserveerd en afgehaald, wordt dan Stadserf 1. Ook het telefoonnummer van de kassa verandert. Het nieuwe kassanummer is 2467407. Het algemene nummer wordt 2462555. De PvdA in Maassluis krijgt woensdagavond Tweede Kamerlid Saskia Noorman-den Uyl op bezoek. De dochter van oud PvdA-leider Joop den Uyl komt pra ten over het minimabeleid. Daarnaast gaat de Maassluise afdeling praten over het lokale minimabeleid. De PvdA, die in maart al een stadsgesprek hield waar tal van mogelijkheden zijn geopperd om de armoede te bestrijden, vindt dat de discussie in Maassluis moeizaam verloopt. De op positiepartij wijt dat aan het feit dat burgemeester en wethouders niets extra's willen doen dan het geld dat het rijk beschikbaar stelt aan armoede te besteden. De bijeenkomst woensdagavond in Ontmoetingscen trum De Koningshof begint om 20.00 uur. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desiree van der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 M Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Inderdaad Dick van der Lugl, wat een verspilling van tijd, papier en bovenal gemeenschapsgeld, zoals je in je column van 24 september schreef. Natuurlijk wor den wij, eerzame burgers van Vlaardingen, zelden ge confronteerd met bestuurlijke miskleunen. Gelukkig niet, hoor ikudenken.Maarzoheelafentoe schijntde politiek in een vlaag van geestelijk sadomasochisme de toom des volks over zich te willen uitroepen. Zo ook een kliekje raadsleden die namens SGP/RPF/GPV en CDA plotseling vragen stellen over bouwprocedures. Met in hun kielzog het zieltogende Werner Bouw. Een connectie bissen bouwer en raadsleden zou ik graag uitsluiten, maar de twijfel groeit. Hoe ishet toch moge lijk, hebben deze m.i. te snel ingedutte heren (anders hadden ze dit toch al veel eerder kunnen constateren) piots een externe druk op hun keteltj e gekregen waar door ze gaan ageren tegen onze kleinstedelijke proce dures en ellenlange procesgangen. Neem bijvoor- beelddhr, Oosterom,zelfwoonacfttigaande Spaland- laan en dagelijks vanuit zijn achtertuin geconfron teerd meteen erg chaotische en langdurige procedu- restrijd tussen zyn buren en de gemeente Vlaardin gen. Ten gevolge van de onjuiste voorlichting van één van de medewerkers van de gemeente Vlaardingen, bij de heer Oosterom bekend, is er nog steeds geen steen gesloopt van de school in de Rode Kruïslaan, geen paal geslagen voor de beoogde 46 woningen en wat m.i. nog laakbaarder is voor deze bestuurder, heeft hij zelf meer dan een jaar geleden toegezegd in overleg met zijn buren over de verkeersveiligheid in het kleine wijkje te willen gaan praten, tot op heden heeft hij niets gedaan ondanks de vele verzoeken van omwonenden. Hoe durft zo'n bestuurder dan nu op zo'n laat tijdstip mooi weer te wilk-n gaan spelen. Heer Oosterommetditsoort acties wintugeenzieltjes voor uw partij, u maakt u slechts verdacht om met bouwers en gemeentelijke afdelingen onder één hoedje te spelen teneinde een bouwplan op uiterst laakbare wijze er doorte drukken. En voorwat betreft deveiligheidinhetwijkje,daarkandhr.Oosteromzelf prachtig aan bijdragen door zich te houden aan de maximum snelheid van 30 km. Helaas mijn stem bent u reeds kwijtgeraakt en als u zo voortgaat zullen er waarschijnlijk velen volgen. J. Nachtegaal, Vlaardingen Door Jan Rozendaal Schiedam „Er wonen al dertig jaar grote aantallen Turken in Schiedam, maar er is nog nooit een echte mos kee gebouwd. De moskeeën die er nu zijn, zijn van de bui tenkant net pakhuizen. Ja, zo is het toch zeker?" Dat zegt M. Basalan van de Socia le Islamitische Culturele Vereni ging in Schiedam, die nu nog een moskee heeft aan de Vijgensteeg maar binnen acht weken haar in trek neemt in de RK-kerk aan de Dr. Schaepmansingel in Nieuw- land. Tenminste, in de pastorie. Het kerkgebouw zelf gaat zo snel mogelijk tegen de vlakte. Nog de ze week, of uiterlijk begin volgen de week komen de slopers. De islamitische vereniging heeft inmiddels een architect aan het werk gezet om een ontwerp voor een moskee aan de Dr. Schaep mansingel te tekenen. „Het mag niet zomaar een pand met een ge bedsruimte worden, maar een echte moskee. Eentje die in Schiedam past en waarvan de mensen zeggen als ze uit de metro stappen: 'Dat is mooi'. Het moet er echt heel mooi uitzien," aldus Basalan. De Turken in Schiedam zijn bereid daar een bedrag van drie miljoen gulden voor uit te trekken. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben nog overlegd met 'de hogere omes binnen de katholieke kerk' om het kerkge bouw te kunnen laten staan. Maar aan de eeuwenoude gebruiken bij de rooms-kathohekendat gewijde kerken niet door een andere ge loofsgemeenschap mogen worden gebruikt, viel niette tornen. Daar om de slopershamer voor de kerk en een architect die een nieuwe moskee ontwerpt. Voeten De verhuizing van de moskee heeft'wat voeten in de aarde ge- De moskeeaandeVijgensteogverdwijntbinnen acht weken. De gemeente Schiedamheeftbelangstellingvoorhet pand. FotoRoeiDijkstra had. Nadat de gemeente Schmdam gesteund door de rech ter oe Turken uit het pand aan de Vijgensteeg wilde zetten, onstond er een heuse confrontatie. Een de monstratie en de dreiging van harde acties. Wethouder L.A Hafkamp koos eieren voor z'n geld en ging in overleg, terwijl in de tussentijd de bezoekers nogeens door de vloer gingen en drie meter lager in een woninginrichtingszaak terecht kwamen. Het kon daar echt niet meer, was ook de overtuiging van de islamitische vereniging die de moskee beheert. Met de gemeente in een bemidde lende rol - 'wij hebben niets be taald' - werden alle mogelijkhe den op een rijtje gezet. Een ver huizing naar een bestaand ge bouw. Nieuwbouw op een kaal stuk grond. „We hebben rondge keken, maar de mogelijkheden liggen binnen Schiedam niet voor het oprapen. Die waren zeer be perkt," zegt Hafkamp. Afstoten In het voorjaar kwam de kerk aan de Dr. Schaepmansingel in beeld. Het kerkbestuur wilde het ge bouw in verband met teruglopend kerkbezoek afstoten. Voorlopig worden de pastorie en het nabij gelegen jeugdgebouw als gebeds ruimte gebruikt, Totdat de nieu we moskee is gebouwd. Problemen verwacht wethouder Hafkamp niet. Het bestemmings plan voorziet in een moskee. Ba salan van de Sociale Islamitische Culturele Vereniging zegt ook geen problemen te verwachten. „Wij hebben in de tweeënhalf jaar dat we aan de Vijgensteeg 2itten één klacht ontvangen, terwijl voor onze komst de omwonenden bang waren voor veel overlast. Maar wij hebben ze op de hoogte gehouden als bijvoorbeeld de ramadan aan brak. Dan stuurden wij een briefje rond dat het druk zou worden. En onze gelovigen vroegen wij zoveel mogelijk zonder auto te komen om de overlast voor de bewoners te beperken Raam De moskee aan de Raam blijft ge woon op dezelfde plek. Op de vraag aan Basalan wat het ver schil is tussen beide moskeeën zegt hij: „De moskee aan de Raam is van de Turkse regering. Die be taalt ook het salaris van de imam. Onze moskee is van het Turkse volk. Wij zijn onafhankelijk en be talen onze imam en alles uit eigen middelen," Wethouder Hafkamp vult aan dat hjj nog 'een paar kleine dingetjes' met de moskee aan de Raam moet regelen. Eerder ontstonden er on der meer problemen nadat er zon der vergunningen een aantal wij zigingen aan het pand was ver richt. Wat er met het pand aan de Vij gensteeg gaat gebeuren is nog niet bekend. Volgens de islamiti sche vereniging is er een aantal belangstellenden, maar zijn er nog geen contracten getekend. Eén van de aspirant-kopers is de gemeente Schiedam. Wethouder A Wiegman: „Het mooiste zou zijn om de boel plat te gooien en er woningen voor in de plaats te zetten. Aansluitend met de bouw plannen aan het Spinhuispad. Maar voordat het zover is, als het ooit zover komt, moeten er nog wel wat rekensommetjes worden gemaakt." Schiedam „Hoe vind je het boekje? Dat is allemaal in eigen beheer uitgegeven, hoor." Mevrouw A de Bruin en C.H. Schwagermann zijn er maar wat trots op dat ze in Schiedam de Dag van de Ouderen van de grond hebben getild Samen met mevrouwK. A van Dalen, helder de bestuurslid van Gilde Nieuwe Waterweg, zorgen ze er voor dat er morgen speciaal aandacht wordt besteed aan mensen van boven de vijftig. Ze doen dat in de vorm van een beurs in dienstencentrum De Vier Molens. Naast een stortvloed aan informatie moet het de oude ren vooral ook veel gezelligheid bieden. De Dag van de Ouderen wordt de laatste jaren in zo'n driehonderd gemeenten gehouden. Elke ge meente met z'n eigen activiteiten en z'n eigen organisatie; in de meeste plaatsen zijn het de oude renbonden die de boel op poten zetten. Zo niet in Schiedam waar het ge beurt door drie aetievelingen van Gilde Nieuwe Waterweg. Het Gil de is een stichting die ouderen de gelegenheid geeft hun specifieke kennis en ervaring over te bren gen. Geprobeerd wordt deaanbie- SchiedamHet Gilde is voor morgen nog op zoek naar een 50-pïus- ser die fotografie als hobby heeft De organisatie van de Dag van de Ouderen-beurs wil immers graag foto's laten maken. „Om volgend jaar te kunnen laten rien wat het is." Informatie bij: C. H. Schwager mann, telefoon 4261370. ders en vragers van diensten met elkaar in contact te brengen. Diensten die vaak in de hobby sfeer liggen. Mensen leggen bij voorbeeld uit hoe je moet frivoli- ten (knopen), terwijl er ook zijn die een stadswandeling verzor gen. Net als de activiteiten van het Gil de heeft ook de Dag van de Oude ren een tweeledig doel. Informe ren én mensen uit het isolement halen. Schwagermann: „We moe ten voorkomen dat mensen thuis gaan zitten vergrijzen. Kijk, er is ook een groep die je de deur uit moet trekken, die mensen hoef ik niet." Naast de Gilde-leden die informa tie geven over hun hobby, is er voor morgen ook een aantal orga nisaties uitgenodigd dat laat zien wat zij specifiek voor ouderen te bieden hebben. „Heel bewust hebben we bijvoorbeeld de oude renbonden en het Rode Kruis uit genodigd. Die mensen hebben we gratis kaarten meegegeven. Die nemen dus ook weer mensen mee." Ook brandweer, Thuiszorg, ge meente en politie zyn morgen aanwezig. De politie die onder meer advies geeft over het beveili gen van woningen en die graag wil horen wat er leeft onder de ou deren. Niet uitgepraat raakt het enthousiaste duo Schwagermann en de Bruin over de veelheid aan aanwezige instellingen, demon straties en faciliteiten op de beurs in De Vier Molens. „Het is te gek om op te noemen. De ziekenom roep is de hele dag aanwezig, de EHBO gaat laten zien hoe je moet reanimeren en er is een koffiecor- ner met koffie voor één gulden." De drie bestuurders van het Gilde doen de organisatie van de oude- rendag voor het eerst, maar nu al weten ze één ding zeker. Mevrouw De Bruin, stellig: „We gaan dit elk jaar opnieuw doen." En, voegt haar collega er aan toe „Volgend jaar willen we in de Margriethal zitten." De Gilde-bestuursleden vinden hun inzet voor de Dag van de Ou deren vooral ook zinvol voor hun eigen stichting. „We liften mee met de publiciteit van de nationa le Dag van de Ouderen," aldus een trotse Schwagermann. „Het geeft toch wel een kick als je dit doet. Een echte mega-beurs geor ganiseerd door drie oude grijze muizen." De Dag van de Ouderen wordt morgen in Schiedam (tussen 10.30 en 17.00 uur) gehouden in dien stencentrum De Vier Molens op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burg. Honnerlage Grete- laan. De toegang is gratis. Door Judith van Klaveren MaassluisDe Stichting Steden band Halvan-Maassluis viert deze week haar eerste jubileum. Van avond komt 'een busvol' met on der anderen scholieren, hoge ambtenaren, pastors en musici aan bij het gemeentehuis van Maassluis, Behalve rondleidingen en feestelijkheden staat er ook een discussie op het programma over het verleden en de toekomst van de stedenband. Want, zo vindt voorzitter Co Visser, het is goed om af en toe stil te staan en ach terom te kijken. „Je dreigt zo snel in een routine te vallen," verduidelijkt Visser. „Als je de zaken tegen het licht houdt, kun je alles wat waardeloos is weggooien, en wat waardevol blijkt, daar ga je mee verder." Waardevolle dingen zijn er zonder twijfel. Visser heeft in de afgelo pen drie jaar dat hij in het bestuur zit ondervonden dat het makke lijk is mensen te enthousiasme ren. Zo bleek het geen enkel pro bleem particulieren te vinden om deze week onderdak te bieden aan de ruim veertig Hongaren. De voorzitter is inmiddels de tel kwijt van mensen die op wat voor ma nier dan ook betrokken zijn of zijn geweest bij activiteiten in het ka der van de stedenband met Hat van. „Het leeft breed," zegt Visser. „Wat vijf jaar geleden met een klein clubje begon als een vriend schapsverdrag, is uitgegroeid tot uitwisselingen op allerlei terrei nen. Zo heeft het kinderdagver blijf hele leuke contacten, de Paulusgroep heeft de scouting in Hatvan nieuw leven ingeblazen en er rijdt een brandweerauto uit Maassluis - de beste die ze daar hebben. Verder is op het gebied van sport veel tot stand gekomen, lopen geregeld ambtenaren van Hatvan hier stage en nu ontwik kelen de middelbare scholen ook een uitwisseling." Dat de stedenband hiermee meer het karakter lijkt te hebben van een eenzijdige overdracht van Ne derland naar Hongarije bestrijdt Visser. „Beide landen hebben hun eigenheid. Materieel gezien heeft Maassluis meer gebracht, dat klopt Maar wij kunnen ook veel leren. De bibliotheek bijvoor beeld, is in Hatvan nog echt een waardevol cultureel centrum. Een levend middelpunt waar mensen samenkomen en geen uitleenfa- briek, zoals hier. Natuurlijk heb ben wij te maken met allerlei be zuinigingen, maar het is hier een veel te professionele instelling ge worden. En ik heb het gevoel dat de bibliotheekdelegatie zich dat na haar bezoek aan Hatvan ook realiseerde. Ik denk dat zij daar bij het opstellen van het nieuwe beleidsplan wel iets van mee neemt. Je pikt altijd iets op, ook al is dat niet direct zichtbaar. De contacten zijn altijd een verrij king voor twee kanten." Voor het jubileum is een uitge breid programma samengesteld, met ais hoogtepunt de Furiade. „Ook in verband met de tentoon stelling die we in Hatvan hebben ingericht over de historie van de haven, de sleepvaart en de visserij van Maassluis," zegt Visser. „Dit is de tegenhanger van de tentoon stelling over het kasteel van Hat van die hier vorig jaar te zien was." Andere onderdelen van het pro gramma zijn onder meer een be zoek aan de Dukdalf bedrijven en de gemeentelijke reinigings dienst, optredens van het Hon gaarse Corelli Kwartet in de Im- manuelkerk en de Groote Kerk en een strandwandeling. Donderdag komt voormalig staatssecretaris Gabor op het gemeentehuis ver tellen hoe hij als Hongaars vluch teling in de jaren '50 zijn integra tie in Nederland heeft ervaren. Vervolgens is er die middag om 13.30 uur de (openbare) discussie met terugblik en toekomstige ont wikkelingen over de stedenband. Zondag tenslotte, worden er geza menlijke kerkdiensten gehouden met de pastors uit Hatvan. Om 12.00 uur keren de Hongaren dan per bus naar hun eigen land te rug. SchiedamNet als in voorgaande jaren besteden ook nu de basis scholen en (jeugdbibliotheken uitgebreid aandacht aan de Kin derboekenweek, die morgen van start gaat en tot en met 11 oktober duurt. Het thema van dit jaar is De Tijdmachine - terug naar toen. In de jeugdbibliotheek Maassluis wordt de Kinderboekenweek om 13.30 uur geopend met de voor stelling 'Prins Hugo en de tijdma chine' van Poppentheater Rob- hetty, voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Om 15.00 uur komt Vivian den Hollander, die haar debuut maakte met de serie voorleesboe ken 'Kiki en Pim', en inmiddels schrijft voor kinderen van 3 tot 13 jaar oud. Woensdag 8 oktober wordt om 13.30 uur in de biblio theek voorgelezen uit Veel liefs van Felix; brieven uit een ver ver leden' van Annette Langen, Daar na kunnen kinderen vanaf 6 jaar robots knutselen. Openbare basisschool De West hoek in Maassluis grijpt de gele genheid aan om het 'genietend' lezen van kinderboeken te stimu leren. Om goed in de stemming te komen wordt dezer dagen volop geknutseld. Gisteren hebben de schrijfsters Liesbeth van der Jagt en Betty Sluyzer de school be zocht. Op de locatie Steenen Dijck van De Westhoek is morgen van 11.30 tot 14.00 en van 18.30 tot 20.00 uur een boekenmarkt voor de leerlingen en hun ouders. Op de Schiedamse openbare ba sisschool De Taaltuin zullen mor gen alle onderwijzers een verhaal voorlezen of verteilen. Verder ma ken de leerlingen deze week een kettingverhaal, is er een gymnas tiekles in de sfeer van vroeger en een voorleeswedstrjjd. Ook kun nen de kinderen meedoen aan een prijsvraag waarbij zij de juiste naam moeten raden bij de babyfo to's van de leerkrachten. Op de laatste dag van de Kinderboeken week kunnen hun ouders komen kijken en luisteren naar voorle zen, declameren en toneelspelen. De hierboven genoemde voorstel ling van poppentheater Robhetty wordt dinsdag 7 oktober in Schiedam gespeeld in wijkcen trum De Blauwe Brug. Kaartjes een gulden) zijn verkrijgbaar bij de Openbare Bibliotheek Schiedam. Verder is in elk biblio- theekflliaal een puzzeltoeht voor kinderen vanaf 8 jaar. -Boekhandel Van Leeuwen aan het Broersvest 85 heeft een wed strijd uitgeschreven voor kinde ren tot en met 12 jaar. Zij kunnen een tekening of verhaal (maxi maal één kantje) maken over hun favoriete tijd (in welke tijd zou je terecht willen komen en waarom? Inzendingen kunnen tot 12 ok tober worden ingeleverd. Dinsdag 30 september SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffte-jnloop, 10.00-12.00u. Podium. Jamsessie, o.l.v. Richard, 21.30u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Montharmonieaquin- tet The Nobody's, 14.00-16.00u. Stadsgehoorzaal 'De Spookt- rein',Filip Bolluy e.a., 20.00u. ROTTERDAM Dizzy. Coen Lieekens. 22.00.0.T. Theater a/d Müllerpier. Hamlet, 20.00. Wilgenhof. Rugzakroute door het Berg en Broekpark, 9- 16.30. Woendagl oktober SCHIEDAM Verzorgingstehuis Spaland. CDA-bijeenkomsfWonen voorou deren in Schiedam', 09.30-12.15u. Stedelijk Museum, Lunchcon cert, 12.30-I3.00u. Schieland Zie kenhuis. Bijeenkomst over ge neesmiddelen, 14.00-16.00u. Dcde 4 Molens. Soos-instuif, 19.00- 22,00u. Grote kerk. Radio-opna men EO met o,m. 'Deo Cantemus', 20.00u. MAASSLUIS Dc De Vliet.Spreekuur wethouder Timmermans, 14.00u. Konings hof, PvdA-bijeenkomst minima beleid, 20-OOu. Immanuelkerk. In loopavond bij gemengd koor Vocal Devotion, 20.00-22,00u. ROTTERDAM Luxor Theater. Annie, de musical, 15.00 en 19.30. De Doelen. Gr.z. Rotterdams Philharmonisch Or kest, 20,15; Lunchconcert, 12.45. Pianohar Maximus. Live piano muziek, 17.00. Rot own. Hazel dine, 22.00. Ahoy. Supertramp, 20.00. Zaal de Unie. Volgspot Live,20,30. Schelling's.DeTunes'Iive', 19.00. O.T. Theater a/d Müllerpier. Hamlet, 20.00. Rotterdamse Schouwburg. Kt.z. The Drowning of Mrs. Woolf, 20.30. 't Kapelletje. Tussen de Muzen, 14.30. ROTTERDAM Cinerama 1: 'The Lost World' (al) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30. Cine rama 2: 'Absolute Power' (16) dag.13.15-16-I8.45-21.30. Cine rama 3: 'A Smile Like Yours' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4; -'Smilla's' Sense of Snow1 (12)dag.l3.15-16-18,35-21.30. Cine rama 5: 'Speed 2: Cruise control' (12) dag,18.45-21,30; do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Imax Theater: 'Su per Speedway' (al) dag. (beh.maj 14-16za. ook 11'Ring of Fire' (al) dag. (beh.ma.) 15, za.zo. ook 13. 'The Lost World' (al) dag.17-19.15- 21.45; zo. ook 10.30. Lantaren 1: 'Career Girls' (16) dag. 20-22; niet op ma. 22. 'Sneak Preview5 ma. 22. Venster 2: Tienerverzet in dejaren negentig: 'Totally F***Ed Up. 'Benny's Video' do.19.30. 'Doom Generation' do.21.30. 'Turks Fruit' vr.22-22.30. Za.: 'Vampierennacht' slotavond van R'97; 'The Hunger' 19.30-24. 'Interview with the Vam pire' 21.30. 'Bram Stoker's Draeu- la' 24. 'The Addiction' 00.15, The Son of Dracoia' 24. 'La Grande Bouffe'ma,i9.30. 'AMoment of In nocence' (al) zo, t/m wo. 19,30-22, nietopma.19.30. Venster 3:'Broos' (16) dag.2ü. 'Dyingto go Home' (al) dag.22. Venster 4: 'Floating life' (16) dag. 20-22. Lumière 1: The Lost World' (al) dag.12,15-15.15- 18.15-21.15. Lumière 2: 'Nothingto Lose' (al)dag.l3.15-L6-18.45-21.30. Lumière 3: 'Addicted to Love' (al) dag. 18.45-21.30; do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Lumière 4: 'Batman Robin' (12) dag. 12.15-15.15-18.15- 21.15.'Naar de Klote' (16)zo.l0.30. Rexane: 'Perfect Fit' (18)do.t/mzo. doort voorst. 'Meiges van Manhat tan' (18) ma. t/m wo. doorl.voorst. Pathé: 'Face/Off (16) dag. (beh.za- .zo.) 11.35-14.30-18.05-21.20; za- .zo.12.30-15.20-18.05-21.20. 'No thing to lose' (al) dag.11.20-14- 16.30-19-21.40. 'Bean, The Ultima te Disaster Movie' (al) dag.ll- 13.20-15.30-17.40-19.50-22. 'Men In Black' (12) dag.11,30-14.10-16.40- 19.20-21.50. 'Conspiracy Theory' (12) dag. 15.20-18.15-21.10; do.vr.ma.diook 11.40. 'Mimic' (16) dag. 16.40-19.05-21.30; do.vr.ma.di- ook 11.20-14.10; di. vervalt 21.30. 'Paradise Road' (12) dag.11.50- 15.40-18.20-21. 'Zorg dat je erbij komt' di.21.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'The Lost World' (16) vr.za.C0.15. Lumière 2: 'Face/Off (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Conspi racy Theory' (16) vr.za.00.15. Lu mière 4: 'Nothing to Lose' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: '101 Echte Dalmatiërs' (al) za- .zo.wo.13.15-16. Lumière 3: 'Lady en de Vagebond' (al) za .zo,wo.l3.15-16.Pathé; 'Ladyende Vagebond' (al) za.zo.wo. 11.20- 13.10. 'Fly Away Home' (al) za- .zo.wo. 11.10-13.40.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3