13^ Knellende keurslijven voorkomen eensgezindheid over armoedegeld -fiat Friet verkopen tussen de sloop Komst van rouwcentrum naast woonwijk ongewenst Geen haast met nieuw winkelcentrum Maasland flgenda 5%; yt 'Als mensen in het moeras zitten, moet je toch iets doen' Kustverdedigingsmuseum zoekt gegevens aanval Poortershaven dl* r,cw.< De democratie in Groenoord Open dag bij Monuta Actie Zonneboiler TijdKethel-Feest Invalidensportvereniging zoekt zwembegeleiders Dubbelexpositie bij WSM Rotterdams Dago lad Donderdag 9 oktober 1997 Bij het wijk- en buurtbeheer in Groenoord weten ze niet beterdan dat de altijd aanwezige dame van bet Johann Straussplein de belangen van haar gebiedje behartigt Maar niet alle bewoners van het Strauss plein vinden dat ook. Het leidde tot stampei op een PvdA-vergade- ring in de Blauwe Brug, waar gesproken werd over oplossingen om tot beter wijk- en buurtbeheer te komen. Actieve Groenoorders zeiden tegen het Johann Straussplein: „Organiseren jullie je dan eens wat beter. Zorg datje er eerst onder elkaar uitkomt" Dat was een verstandige opmerking. Zo verstandig, dat het ook slaat op de Groenoorders die dat zeiden. Want ergens is Groenoord qua be langenbehartiging een ramp. Er zijn minstens twaalf verschillende bewonersgroepen. De wykver- eniging Groenoord-Zuid. De huurdersvereniging Groenoord-Mid- dea. De club van de Zflats. De wyk- en bewonersvereniging Tuin dorp. Ik ga ze niet allemaal noemen. De gemeente Schiedam zou graag zien - en terecht - dat er één wijkraad, wijkpanel of bewoners- vereniging is die als dé spreekbuis van Groenoord kan worden aan gemerkt. Maar de bewonersgroepen willen niet fuseren. 2e willen geen wijkboom waarvan ze slechts de takjes zijn. Ze wilienzeif hoorn zijn. Ze hechten alle aan hun eigen toko. Op zichzelf is dat gezond. Maar de actieve bewoners doen zichzelf tekort door te verzuimen tezamen één wijkorganisatie te vormen. Werkgroep 2duizend is er aan te pas gekomen om de bewonersgroe pen meer tot elkaar te brengen. Het lukte. En het klikte. „We werken nu goed samen," zeggen ze. Ja, dat zal wel Samenwerken is altyd gemakkelijk zolang je het eens bent. Maar nu zal er eens een verkeersplan komen voor het door gaand verkeer in Groenoord. Of stel dat er een heheerplan komt zoals voor Nieuwiand. Of stel dat er in één van de twaalf groepen een geheel nieuwe vertegenwoordiging komt met enge, ongezellige idee- en. Vette kans dat er weldra meningsverschillen ontstaan. En wat als bij een belangrijke wijkkwestie er zes van de twaalf dwarsliggen? Welke zes vertegenwoordigen dan de wijkbewoners? Ziet u, ze moeten het zelf weten, ik woon er niet Maar als je als wijk niet met één standpunt komt, laat je de beslissingen geheel over aan de politiek. Ook niks mis mee. Maar als de politiek dan iets anders doet dan je wilt, moet je vervolgens niet zeuren. Ik denk dat de democratie in Groenoord nog wat zorg verdient. KOR KEGEL Vlaardingen Uitvaartcentrum Monuta 't Oude Huys houdt zater dag open dag. Tijdens deze informatiedag kunnen belangstellenden tussen 10.00 en 16.00 uur het uit vaartcentrum aan het Verploegh Chasséplein 3 be zichtigen en zich laten informeren over zaken met betrekking tot uitvaartverzorging en -verzekeringen. De dood en bijbehorende uitvaart maken steeds meer deel uit van het leven. Er is toenemende be hoefte aan uitvaart die rekening houdt met de wen sen van de overledene. Bij de servtce-orgamsatie Mo nuta Momentum kunnen deze zaken van te voren worden vastgelegd. Ook biedt zjj een collectie alter natieve rouwkaarten, een muziekbibliotheek en be middeling bij sprekers, fotografie, bewaking van het huis tijdens condoleance en uitvaart en plaatsing van rouwadvertenties op Internet. Tijdens de open dag is ook een notariskantoor aanwezig om vragen met be trekking tot notariële zaken te beantwoorden. Verder worden een traditionele rouwkoets, boeketten en verschillende uitvaartkisten getoond. By de gemeente Schiedam loopt nog tot en met 15 oktober de Actie Zonneboiler. Wie hierover meer wil weten, kan een gratis informatiepakket ophalen bij de publieksbalie aan het Stadskantoor, of bellen met Hans Kuiper, afdeling volkshuisvesting (2465636), of Henk Lamphen of Maijan Korsten van het bureau milieu(2465438/246569l). Bij de actie Zonneboiler werken gemeenten uit de Stadsregio Rotterdam samen met de energiebedrij ven ENECO, ONS en Delfland, energieadviseurs ECOFYS en leveranders en installateurs. De actie is bedoeld voor particuliere woningbezitters en is erop gericht het gebruik van zonneboilers voor de warm watervoorziening stimuleren. Voor de eerste veertig aanmeldingen is daarom een extra subsidie van vijf honderd gulden beschikbaar. Wie er voor het einde van het jaar één laat installeren, maakt bovendien kans de aanschafkosten terug te krijgen, want onder de deelnemers worden vijf gratis installaties verloot. Maar ook wie geen prijs wint, is tijdens deze actie voordeliger uit. Moet normaal gesproken zo'n vijfduizend gulden worden betaald voor aanschaf en installatie, tijdens de actie bedragen de kosten ge middeld tweeduizend gulden. Als afsluiting van de kinderboekenweek vieren de kinderen van de christelijke basisschool Kethel za terdag het Tijdkethel-Feest. Op de faneyfair is een boeken-, platen- en speelgoedmarkt, een rad van avontuur, worden diverse activiteiten en kinderspe len gedaan, zoals schminken, glasgraveren en er zijn verschillende dansoptredens. In de lokalen van het schoolgebouw aan de Iindeijerstraat/Vlaardingse- weg kunnen belangstellenden zien waar de leerlin gen tijdens het project met als thema de tijdmachine mee bezig zijn geweest. Invalidensportvereniging De Ooievaars zoekt vrij willigers voor het zwemmen. Door uitbreiding van het aantal leden dat op woensdagavond zwemt, is een tekort ontstaan aan begeleiders. Toezichthouders hoeven geen reddingsbrevet te hebben; kunnen zwemmen is voldoende. Wie interesse heeft kan zich aanmelden bij het secre tariaat van De Ooievaars: Mare Chomette, telefoon 4269053 (tussen 9.00 en 16.00 uur). De Maassluise amateurkunstenaressen Anneke de Graaf en Joke Riegman hebben tot en met 4 novem ber een expositie bij óe Woning Stichting Maassluis (WSM). Zij zijn beide trouwe leerlingen van Klei Kleur. Riegman volgt daarnaast lessen portretteke nen aan de Vrije Akademie in Vlaardingen, Zij heeft een voorkeur voor werken met aquarel en pastels. De Graaf legt zich toe op aquarellen op zijde en papier. Veel van het tentoongestelde werk is te koop. Be langstellenden kunnen het bezichtigen tijdens ope ningstijden van WSM (maandag tot en met donder dag van 8.30 tot 16.30 en vrijdag van 8.30 tot 12.00 uu). Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desiree van der Jagt, Judith van Klaveren, Marlëtte Olsthoom, Jan Rozendaai Over de Vesten 3, 3116AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Maassluis „U heeft valse voorlichting gegeven aan de Maas sluise armoelijers." Duidelijker kon M. S. de Waard van de cli ëntenraad haar frustratie gisteren niet verwoorden. Net als de meeste leden van de commissie sociale zaken kon ze niet begrijpen dat het college van b en w van Maassluis maar een be perkt deel van de beloofde 400.000 en de van het rijk verkregen 516.000 gulden extra voor armoe debestrijding wil inzetten. De vrouw die haarfijn uit de doe ken deed hoe ze zelf de eindjes aan elkaar knoopt, richtte haar pijlen op L. Timmermans, de CDA-wethouder die in een moei lijk parket zit. Zyn party en ook hijzelf wil graag meer geld aan ar moedebestrijding besteden, maar hij mag het niet. Het college waar van hij lid is, voelt daar immers mets voor. Dat kiest er voor om maar 516.000 gulden extra aan ar moede te besteden, een bedrag dat ook nog eens voor een groot deel wordt opgeslokt door de ge volgen van bestaand beleid. In het laatste halfjaar bleek namelijk dat er meer van de bijzondere bij stand en van het sociaal fonds ge bruik wordt gemaakt dan aanvan kelijk verwacht. Rood aangelopen AlJeen de WD kon zich gisteren vinden in het voorstel van b en w. Maar net zoals binnen het college was het bij de liberalen de meest bij de zaak betrokkene die het persoonlijk oneens was met het voorstel. Een rood aangelopen L. de Zeeuw liet dan ook hakkelend blijken in een knellend keurslijf te zitten. De andere partijen, met het CDA en de PvdA voorop, von den de inspanningen van het col lege voor de minima erg mager tjes. „Als mensen in het moeras zitten, moet je toch iets doen!" was één van de noodkreten van christen-democraat A. van der Knijff. Helemaal niet te spreken waren de politieke partijen over de ver ruiming van het kwytscheldings- beleid tot honderd procent van de bijstandsuitkering. Weliswaar hoeven er met het collegevoorstel minder mensen hun onroerende- zaakbelasting (OZB) te betalen, maar daar staat tegenover dat de minima nu we! grotendeels hun reinigingsrechten moeten op hoesten. Met andere woorden: een verslechtering voor de aller armsten. Timmermans had er een simpele verklaring voor, „We wil den naar die honderd procent norm. Zonder ergens anders te bezuinigen kon dat niet. dan zou het vijf ton kosten." Ondanks zyn forse kritiek deed Van der Knijff in tweede instantie het college toch een handreiking. Je zou, opperde de CDA'er, de norm niet in één keer kunnen ver leggen van 95 naar 100 procent van de bijstandsuitkering maar stapsgewijs. Te beginnen met bij voorbeeld 97 procent." Honderd piek J. F. Koen zag in de Zalmkorting, de honderd piek die alle huishou dens vanaf volgend jaar van het rijk krijgen, een mogelijkheid om wat geld te creëren. „Die honderd gulden gaat ook naar allerlei men sen die het niet nodig hebben. Maak dat bedrag by een hoop mensen lager door bijvoorbeeld de OZB te verhogen." Partijge noot Timmermans kon deze crea tiviteit 'als persoon wel waarde- ren'; „Er Ujkt iets leuks geboren te worden." En, lachend: „Maar daar ga ik me als college niet mee bemoeien." Snackbar de Pinguïn in Schiedam staat er wat verlaten bij. Dichtgetimmerde ramen en deu ren aan de ene kant, de andere zijde door de slopershamer met de grond gelijk gemaakt. Eigenaar Q. X. Teng zit al een jaar In onzeker heid. De oude stek aan de Amperestraat moet hij verlaten, en dat wil hij ook wel, mfts hij daarvoor een naar zijn mening redelijke finan ciële vergoeding krijgt. Verhuizen kost geld, maar wie betaalt wat, daar wordt men het maar niet over eens. Zijn adviseur O. F. N. Dui ker verwacht evenwel dat er binnen een maand overeenstemming is met De Vernieuw de Stad bv over de hoogte van de schadeloos stelling. De Vernieuwde Stad is een samen werkingsverband tussen projectontwikkelaar en de gemeente Schiedam die op die plek een nieuwbouwproject wil realiseren. Het is de be doeling dat Teng, die de populaire snackbar al zo'n drie jaar runt, de tijd tot de nieuwbouw aan de andere kant van de straat overbrugt In een portOCabin. FoloRoel Dijkstra Den Haag/Maassluis „De dood is nu eenmaal onlosmake lijk met het leven. Ik zie niet in waarom een rouwcentrum niet bij een woonwijk zou kunnen worden gevestigd." Aldus woordvoerder E. Molenwijk namens het Zuid-Hol landse provinciebestuur tydens een hoorzitting bij de Raad van State in Den Haag over een kwestie die de gemoederen in Maassluis al weer enige tijd bezighoudt. Tot nu toe wordt de gereformeerde kerk in het centrum van Maassluis regel matig door één van de plaatselijke uitvaartspeeialisten ge huurd voor rouwpleehtigheden. De kerk blijkt echter niet voor iedereen een even geschikt rouwcentrum. Ook is er soms sprake van conflicterende belangen omdat in de kerk ook regelmatig trouwdiensten worden gehouden. Daarom heeft het gemeentebestuur besloten mee te werken aan de bouw van een nieuw rouwcentrum in het Prinses Julia- naplantsoen. De gemeente stelde een nieuw bestemmings plan op dat de bouwmogelyk maakte. Twee inwoners van Maassluis hebben gisteren dat bestem mingsplan in een bij de Raad van State aangespannen pro cedure aangevochten. Eén van de twee is tegen de komst van het rouwcentrum omdat er een negatieve sfeer van uit zou gaan. „Een mens gaat niet graag dood," verduidelijkt hy. Daarom zou hij niet steeds met de dood geconfronteerd willen worden. De andere bezwaarmaker vreest voor extra parkeeroverlast in de omgeving en vindt het bovendien jammer dat er groen wordt geofferd. Hy wil voorkomen dat er speeigele- genheid voor de kinderen verdwijnt. Volgens de gemeente - en het provinciebestuur dat het be stemmingsplan goedkeurde - is er op die plek voldoende parkeergelegenheid. Ook zouden de kinderen nog volop kunnen spelen. Voor de vermeende negatieve uitstraling van het rouwcentrum, waarvoor de bouwvergunning al is verleend, konden de vertegenwoordigers van de gemeente en provincie weinig begrip opbrengen. Over een week of zes hoopt de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State een uitspraak te doen over het aangevochten bestemmingsplan. Door Rein Wolters Hoek van Holland De stichting Nederlands Kustverdedigings museum 'Fort aan den Hoek van Holland' bereidt een permanente tentoonstelling voor over de Nieuwe Waterweg en de Britse Royal Air Force (RAF) gedurende de Tweede Wereldoorlog. „Nu zijn we bezig met het reconstru eren van de aanval op de Poortershaven door de RAF op 3 februari 1945," legt J, G. Onder water, secretaris van het mu seum uit. „Daarbij werd gepoogd de basis te vernietigen van de daar gele gerde Schnellboote en Biber duikboten, eenpersoons onder zeeërs met torpedo's aan beide zijden. In ons museum hebben we nog zo'n Biber liggen." Onderwater benadrukt „Van En gelse zijde hebben,we al veel hulp bij onze naspeuringen mo- - gen ondervinden. Zo weten we van alle achttien vliegtuigen die aan de actie hebben deelgeno men de'namen van de beman ningsleden en er is contact met meer dan dertig oud-beman ningsleden die aan de aanval hebben meegedaan. Ook zijn we in bezit van foto's van de aanval en ook van een stukje film van ongeveer dertig seconden, ge maakt vanuit een van de Lancas ters." „Momenteel zoeken we ih Duits land naar soldaten die destijds rond en in de Poortershaven wa- - ren gelegerd. Wij zoeken ook in Nederland en vooral in Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Hol land naar mensen die zich de aanval op de Poortershaven nog kunnen herinneren." Over die aanval vertelt Onderwa ter: „Op zaterdag 3 februari 1945 om 10.50 uur ontvangt het hoofd kwartier van nr. 5 Group in Mor ton Hall bij Swimberley van Bomber Command in High Wy combe het telexbericht met het bevel een aanval voor te bereiden op twee doelen in bezet Neder land. De opperbevelhebber van de groep is Air Vice-Marshal sir Hugh Constantine, Hij krijgt te horen dat hij vijftien Lancasters moet laten opstijgen om doelwit ZH1Ö01 {marinebunkers ran U- muiden) te bombarderen en er nog eens vijftien uit te sturen op soortgelijke onderkomens in de Poortershaven in de buurt van Maassluis, doelwit 5104/78/a. By deze bombardementen wordt ge bruik gemaakt van de zware 12.000 pond Tallboy bommen die instaat zyn om de betonnen bun ker te vernietigen, waarmee de Duitsers hun onderzeeboten en - Schnellboote' tegen het geweld,, uit de lucht trachten te bescher men. De Lancasters krijgen een< escorte van drie Spitfire Squa drons, twee voor Umuiden en een voor de Poortershaven. De Lancasters die de Poortershaven moeten bombarderen moeten een aanvalshoogte aanhouden van 4200 meter, waarna de actie wordt uitgevoerd" Wie zich het bombardement kan herinneren of andere bijzonder heden ter beschikking heeft, kan contact opnemen met Onderwa ter via telefoon 0180-618341. Maasland De Maaslandse poli tiek heeft geen haast met het aan leggen van een nieuw winkelcen trum, Hoewel diverse midden standers erop wijzen dat er snel een nieuw centrum moet komen, wil de gemeenteraad eerst een to taalvisie voor Maasland laten ont wikkelen. waarin een nieuw win kelcentrum wordt betrokken. Het Maaslandse college van bur gemeester en wethouders heeft een aantal besprekingen gevoerd met een projectontwikkelaar. Dit heeft geleid tot een ingediend schetspian, waarop een woon- en winkelvoorziemng op de hoek van de Huis te Veldelaan en de 's- Herenstraat is ingetekend. Op die plek is nu een dependance van het Holland College gevestigd. Voorzitter P. van der Kooy van de winkeliersvereniging en eigenaar van de AH-supermarkt. heeft haast met de aanleg van een nieuw winkelcentrum. Zijn su permarkt aan het Kastanjehof is al lang veel te klein om de concur rentie vanuit Maassluis nog lang te kunnen weerstaan. In het nieu we winkelcentrum wil Van der Kooij meer dan twee keer zoveel vloeroppervlakte. De inschatting van Van der Kooij is dat er zich op het nieuwe win kelcentrum nog ongeveer acht middenstanders zullen gaan ves tigen. Naar verwachting zijn dat er vier uit Maasland (vermoede lijk de drogist, de slager, de bak ker en één van de twee bloemen winkels) en vier wankels van el ders. Daaronder waarschynüjk slijterij Gall Gall. Vertraging Burgemeester Kokxhoom heeft medewerking toegezegd. Daar heeft Van der Kooij echter nog niet vee! aan. „Want," zo 2egt KoKxhoom, „er dreigt vertraging te ontstaan. De gemeenteraad wil een nader onderzoek. De scholen barsten uit hun voegen, er moet een winkelcentrum komen, dat vraagt om een integrale inpas sing. De raad wil een visie op het hele dorp." Een opdracht aan een extern deskundige voor zo'n to taalplan is de deur nog niet uit. Kokxhoom zegt dat het Holland College bereid is tot medewer king, maar een probleem is dat het gebouw en het omliggende terrein niet van de school is. Eige naar is het ministerie van Land bouw en Visserij. Een en ander kan volgens Kokxhoom eveneens tot vertraging leiden. Het Holland College kan het gebouw verlaten als haar complex aan de Comman deurskade wordt uitgebreid. Twee eerder beoogde locaties voor een nieuw winkelcentrum bleken niet haalbaar. Uitbreiding van het Kastanjehof zit er niet in en de ontsluiting en het aantal parkeerplaatsen Iaat te wensen over. Een door de winkeliersvereniging ingediend plan vuui een winkel centrum met woningbouw op het MOB-complex verdween even eens van tafel. De gemeenteraad koos unaniem voor een invulling van het voormalige defensieter rein met uitsluitend woningbouw. Een plek in uitbreidingsplan Commandeurspolder-III wijst de winkeliersvereniging van de hand, omdat dat veel te ver van de dorpskern ligt. Ligging Een winkelcentrum op de plek van de dependance van het Hol land College heeft voor- en nade len. Het is niet al te groot, zodat de bibliotheek en eventueel de brandweerkazerne zouden moe ten verhuizen. De financiële ge volgen van zo'n forse ingreep spreken voor zich. Een voordeel is de ligging, heel centraal in het dorp. Voor de ouderen aan de Hammerdreef en Diepenburch- straat liggen de winkels dan op loopafstand. Voorzitter Van der Kooij betreurt de vertraging die door het stand punt van de Maaslandse politiek dreigt te ontstaan. „We hebben een vestigingspunt hard nodig voor een nog leefbaarder Maas land. Ook de factor tijd is hierin belangrijk, vergelijkend met het geen zich in onze buurgemeente reeds afspeelt en heeft afge speeld." Daarbij doelt Van der Kooij op de uitbreiding van het winkelbestand in Maassluis. Ze ker nu erop de nabij Maasland ge legen locatie van de voormalige Caland-LTS een nieuwe AH-su- per gaat verrijzen. Zonder ontwikkelingen en nieu we impulsen loopt het aantal win kels in Maasland ondertussen steeds verder terug. Nadat vry kort achter eikaar opnieuw drie middenstanders (zuivelhandel Spuy, Petit Cadeau en 't Winkel tje) hun deuren sloten, zijn er in het dorp nog maar twaalf winkels over. De twee winkelwagens niet meegerekend. Om verdere af brokkeling tegen te gaan, is het stichten van een nieuw winkel centrum volgens voorzitter Van der Kooij dan ook noodzakelijk. Kokxhoom beaamt dat cr iets moet worden gedaan. „Dit kan zo niet doorgaan, we moeten in elk geval houden wat we hebben." Ze gaat er vanuit dat de politieke par tijen het realiseren van een nieuw winkelcentrum straks in hun ver kiezingsprogramma zullen opne- Donderdag 9 oktober SCHIEDAM DcOost. Olieverfschilderen, 14,00- 16.00u, Dc Oost Handwerken wel fare, 14,00-16.00u. Fiimhuis. Tbe English Patient, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Hattie McDa- mel' door Frank Wijdenbosch, 20.00u. Vlsserijmuseum. Lezing over Vlaardingse koopvaardij, 20.00u. Filmzaal Stadsgehoor zaal. Rlm met Hattie MacDamel, 21.30u. Theater- en eetcafé De planken op. Vish Nudapt met covers vanJimiHendnx, 22.00u. MAASSLUIS Stadhuis. Toelichting tentoonstel ling vnje schildersgroep IMABNA, 19.00-19.30u. ROTTERDAM De Doelen, gr.z. The Dublmers, 20.15. Luxor Theater. De Jantjes, 20.15, Zaal de Unie. In de etalage, 20.30. Baroeg. Gamma Ray Hammerfali Jag Panzer, 21.00. Schellinks. De Tunes, 19.00. Bi bliotheektheater. Lof der Zothad, 20.30. TheaterZuidpleln.kl.z. Pop- pe& Vermaercke, 20.30. Ahoy. 50- ste Femma, 11-17 en 19-22.30;The Magic of Davsd Copperfteld, 21.00. SKVR Calandstraat. Lezingency clus: Theater door de eeuwen heen, 20.00. Vrijdag 10 oktober SCHIEDAM Dc Oost Koffte-mloop, 10.00- 12.00u. Dc Oost. Geheugenspel, 14.00-16.00u. Wijkcentrum Film huls. Kolya, 21.00u. VLAARDINGEN Dreespleln. Bingo-dansant, 20.00u. Dc de Bijenkorf. Bingo, 14.00-16.00u. Stadsgehoorzaal. 'Ik BV' door Tim van der Sluijs, 20.00u. Antiquariaat Uevredoor. LezingoverSimon Vestdijk, 20.00u, ROTTERDAM Theater Zuidplein. gr.z. Fredenque Spigt, 20.15; ki.z. Poppe Ver- maercKe, 20.30. De Doelen. gr,z. Rotterdams Philharmonisch Orkest, 20.15; kLz. Argentijnse Tango, 20.15. Luxor Theater. De Jantjes, 20.15Hollywood MusicHalLRuth Jacott, 22.00. Nlghttown. Racket- men, 23.00.0.T. Theater a/d Mul- ierpler. Hamlet, 20.00. Biblio theektheater. Lof der Zotheid, 20.30. Rotterdamse Schouw burg. gr.z. Ctrque Inteneur, 20.15. Ahoy. 50-ste Femina, 11-17 en 19- 22.30. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1: The Lost World' (al) dag.12.30-15.30-18.30-21.30. Cinerama 2: 'My Best Fnend's Wed ding' (al) dag.16-18.45-21.20; do- .vr.ma.di, ook 13.15. Cinerama 3: 'Men m Black' (12) dag.] 4 -16.35- 19.10-21.45. Cinerama 4: '8ean, The Uitimate Disaster Movte' (al) dag.13.30-16-19-21.50. Cine rama 5: 'Gordel van Smaragd' (12) dag.l5.10-18.10-21.10;do.vr.ma- .di. ook 12.10. Imax Theater 'Su per Speedway' (al) dag. 14-16; do. ook 13; vr. ook 10; za. ook 11. JRmg of Fire' (al) dag.15; za. t/m wo. ook 13. The Lost World' (al) dag.17- 19.15-21.50; vr. ook 11.30; zo. t/m wo. ook 10.30. lantaren 1: 'Career Girls' (16) dag. 20. 'Happy Together' (al) dag.22. (met op ma.). Venster 2: 'Broos' (16) dag.20. 'FloatingUfe' (16) dag. 22. Venster 3; 'Mg Vreen Rose' (al) dag20-22. Venster 4: 'A Moment of Innocence' (al) dag. (beh- .ma.) 19.30. 'Engetchen' (al) dag.2i.30. 'Angst Essen Seele Auf (al) ma. 19.30. Lumlère 1: The Lost World' (al) dagl2.15-15.15- 18.15-21.15. Lumlère 2: 'AirForce One' (16) dag.12.10-15.15-18.20- 21.25. Lumlère 3: Copland' (12) dag.21.20. 'George of the Jungle' (al) dag. 13.20-15.50-18.20. Lu mlère 4: 'Paradise Road' (12) dag.18.05-21.10; do.vr.ma.cfi. 12- 15. Rexane: 'Gulzige befde1 (18)do. Vmzo. door), voorst Pathé: 'Air For ce One' (16) dag.11.45-14.40- 18,15-21.20; za. met om 11.45. 'Austin Powers: International Man of Mystery' (12)dag.ll-13.20-15.30- 17.40-19.50-22.05; wo. met om 13.20. 'Conspiracy Theory' (12) dag.18.15-21.10; do.vr.ma.di. ook 11.40-15.20. 'Copland' (16) dag.11.10-13.45-16.20-18,55- 21.30. 'My Best Fnends's Wedding' (81) dag.il.15-14.10-16.40- 19.05-21.40. 'Nothing to lose' (al) dag.l7.15-19.35-21.55;do.vr.ma- .di. ook 11.20-14. 'Face/Off (16) dag.11.35-14.30-18,05-21.20. Sneak Preview; 'One Fine Dove' (16) di. 21.30. Nachtvoorstellingen: Lumlère 1: The Lost World' (16) vr.za,00.15. Lumlère 2: 'Air Force One' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Copland' (16) vr.za.00.15. Lumlère 4: 'Mur der at 1600'(16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 2: 'George uit ds Junes' (s'J za- .zo.wo.13. Cinerama 5: '101 Echte Dalmatiers' (ai)za.zo.wo.l2.45. Lu mlère 4: 'Napoleon' (at) za- .zo.wo. 13-15.30. Pathé: 'George uit de Jungle' (al) za.zo.wo.11.30- 13.45-16. 'Free Willy 3: De redding' (ai) 2a.z0.w0.ll. 15-19,15-15.15. 'Richie Rich' (al) wo.13.15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3