12 Rotterdam Roep om meer Rivierpolitie College In de hoek gezet na aanval Hoogvliet en Pernis Peper en justitie richten smeekbede aan minister Dijkstal Hogere straf voor medepleger moord 'Bomen bij Doelen juist waardevol' Bergse Plassen deze maand uitgebaggerd Eerste asielzoekers aangekomen in Zuiderparkhotet Prinses Margriet op Grieks schip Politiek heeft wel iets over voor World Port Experience De tijd staat even stil Aanpak van spijbelaars succesvol Illegaal, onder invloed, geen rijbewijs Beroofd van pet en walkman Rotterdams Dagblad Donderdag 16 oktober 1997 Den Haag/Rotterdam De 31-jaii- ge Rotterdammer J. F, is gisteren wegens betrokkenheid bij de moord op zijn plaatsgenoot Jan Bouwmeester door het gerechts hof in Den Haag veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf. Dat is twee jaar meer dan zijn eerdere veroordeling. Het hof acht bewezen dat F. sa men met Hennes H. (43) het slachtoffer op 8 februari 1995 inde Belgische plaats Essen met een elektriciteitssnoer heeft gewurgd. F. zou de spartelende ber.en van het slachtoffer hebben vastgehou den. De twee hadden het slachtoffer naar België ontvoerd om hem te dwingen een schuld aan een der de te betalen. Toen de man het geld niet bij elkaar kreeg, werd hij gewurgd. H, kreeg onlangs zes tien jaar voor de moord. F. ontkende ook maar iets met de zaak van doen te hebben en ging in beroep tegen zijn veroordeling tot twaalf jaar, Het hof oordeelde woensdag dat de rechtbank F. te recht heeft veroordeeld. De opge legde straf werd zelfs te mild ge vonden gezien de 'gruwelijkheid* van de zaak. Een medeplichtige kreeg driejaar cel opgelegd, in plaats van twee jaar. De man had alleen aan de ontvoering meegedaan. De opge legde straffen zijn gelijk aan de ei sen die hofaanklager die mr. J. Nuis liet horen tijdens de behan deling van het beroep twee weken geleken. Rotterdam Burgemeester Peper en hoofdofficier van justitie mr. L. A. J. M. de Wit hebben bij minister Dijkstal (Binnen landse Zaken) opnieuw met klem aangedrongen op uitbrei ding van de Rivierpolitie. In hun 'brandbrief leggen zij uit dat er naast tientallen extra agenten ook veel meer geld nodig is om het uitgebreide takenpakket van de Rivierpolitie naar be horen in te vullen. De jaarlijkse uitgaven (aanschaf en onder houd van de boten en automatisering) van de Rivierpolitie zijn veel hoger dan in andere politiedistricten. Het ministerie van Binnenlandse Voor de Rivierpolitie vragen Pe- Zaken kent de regiopolitie Rotter dam-Rijnmond elk jaar per agent een vaste normvergoeding (bud- getverdeeleenheidl toe. Dat is on geveer 90.000 gulden. per en De Wit -met terugwer kende kracht vanaf 1 januari - het budget te verhogen met 116 van dergelijke verdeeleenheden, ofwel een bedrag van bijna 11,5 miljoen gulden. Driekwart van dat bedrag wil korpsbeheerder Peper vrijmaken voor de aanstel ling van extra agenten en recher cheurs voor de Rivierpolitie. De noodroep wordt mede geba- seer' op de uitkomsten van een werkgroep van het ministerie die de Rivierpolitie tegen het licht heeft gehouden. Die concludeert onder meer dat met de momen teel beschikbare capaciteit slechts kan worden voldaan aan de minimale eisen. De gerichte aanpak van verschillende vormen van criminaliteit, het toezicht op de grensveiligheid (Schengen) en de controle van milieu-aangele genheden staan volgens de werk groep onder een onaanvaardbare druk. Peperen De Wit spreken de vrees uit dat de invoer van drugs via de Rotterdamse haven de komende jaren zal toenemen als er geen 'remmende maatregelen* worden genomen. Beiden betreuren het dat de Rivierpolitie daardoor met verder komt dan het in beslag ne men van verdovende middelen en dat er geen verder onderzoek kan worden gedaan. „Daarmee blijft een structurele aanpak en dus een aanzienlijke reductie van de drugshandel binnen de haven il lusoir." schrijven ze. Dat de goede naam en de integri teit van de Rotterdamse haven hierdoor m het geding kunnen komen, wordt door het tweetal als uiterst bedreigend ervaren. „Ex tra inzet ter bestrijding en voorko ming van georganiseerde crimi naliteit er, organisatiecriminali teit, met name m de bunker- en transportsector is noodzakelijk. Daarvoor is specifieke deskundig heid en ervaring nodig. Dat vraagt om een inspanning die het regio nale belang te boven gaat." Koninklijk bezoek gisteren aan het eind van de middag in Rotterdam. Prinses Margriet heeft zich laten zien op het grootste privé-hospltaalschip ter we reld, de Anastasis die al enkele weken aan de cruiseterminal afgemeerd ligt. Het schip blijft tot half november bij de Wllhelminakade liggen en is te bezichti gen voor publiek. Er worden rondleidin gen gegeven. Op de 160 meter lange Anastasis (Grieks voor opstanding) werken 350 vrijwilligers uit ongeveer 30 landen. Het schip is uitgerust met drie operatieka mers, heeft een röntgenkamer, een apotheek, een laboratorium, een tand artsenpraktijk en een oogkliniek. Er is in de'afgelopen jaren hulp verteend aan landen als Ghana, Togo, Senegal, Sier ra Leone en ivoorkust. Het bezoek aan Rotterdam is een on derdeel van de promotietoer deze zo mer in Europa. Er worden onder meer hulpgoederen ingezameld, evenals bouwmaterialen en medicijnen. Het schip is eigendom van Mercy Ships, een christelijke hulporganisatie. Foto Caes Kuiper/Rotterdams Dagblad Rotterdam Het besluit van burgemeester en wethouders om in te stemmen met de kap van negen cypressen aan de Karei Doonnanstraat is Stadspartijraadslid M. M. M. Kneepkens in het verkeerde keelgat ge schoten. De bomen moeten wijken omdat er tussen Plaza en het Schouwburgplein, als onderdeel van de verbouwing van De Doelen, een kleine winkelboulevard komt De cypressen belemmeren het zicht op de winkels. Kneepkens vindt dat onzin, Tijdens een vergadering van de commissie milieu, buitenruimten, verkeer en vervoer verweet hij van morgen wethouder J. van der Tak bij de planvorming onvoldoende reke ning te hebben gehouden met de bomen. Behoud ervan had van meet af aan het uitgangspunt moeten zijn, aldus Kneepkens. Hij vindt dat het college bij de werving van winkeliers maar op zoek moet naar midden standers, die geen problemen hebben met de bomen voor hun deur. een groot belang toedicht „Maar het CDA wil wel een goede start" sprak hij. „Wij hebben geen zin om de nek in de strop te steken." D66 en WD pleitten er voor zelfs heel veel geld voor hei WPE uit te trekken. „We stoppen als ge meente toch ook heel veel geld in bijvoorbeeld de schouwburg," zei D66'er G. Muller. „Als we twaalf miljoen gulden over hebben voor Asklepion, dan kan. er toch ook wel vijftien miljoen gulden wor den gevonden voor het WPE," op perde namens de WD J. vaix Heest. Hij was het daarbij eens met Pv- dA'er R, van Middelkoop. Ook hij wilde wel zo'n fors bedrag reser veren, maar suggereerde ook by grote koepelorganisaties als Ne derland Distributieland aan te kloppen. Van Middelkoop pleitte er ook nog voor het WPE onder te brengen in het Maritiem Museum dat daar dan wei voor moet wor den uitgebreid. De commissieleden toonden waardering voor de plannen van rondvaartbedrijf Spido. Onder de noemer Maritime Adventures Rotterdam wil het bestaande at tracties in de regio over het water verbinden, gecombineerd met be zoeken aan het Maritiem Mu seum, het Buitenmuseum en het Imaxtheater. Het liefst wil de Spi do in zijn nieuwe terminal onder de oprit van de Erasmusbrug het WPE vestigen, maar als dat niet lukt bedenkt het bedrijf zelf een attractie. De directie van de Spido is in onder meer de Verenigde Staten al druk op zoek. Wethouder Van den Muijsenberg probeerde de raadsleden gerust te stellen met de mededeling dat ook het college van burgemeester en wethouders iets moois wil. Maar behoudens de hiervoor gere- seveerde vijf miljoen gulden, is de kas leeg is. -Rotterdam De Rotterdamse po- litieke partijen vóllen nog steeds graag World Port Experience {WPE) als de grote toeristische ha venattractie. Dat zoiets veel geld kost (36 miljoen gulden), dat reali seert men zich. Wat betreft de le den van de raadscommissie voor de haven moet snel worden on derzocht of het bedrijfsleven in het haven-en industriegebied aan het project gaat deelnemen en, liever nog, een financiële zal leve ren. Die boodschap heeft de haven commissie gisteren aan wethou der Van den Muijsenberg meege geven. De commissieleden von den het maar niets dat er de afge lopen maanden geen vorderingen op dit punt zijn gemaakt, behalve dan dat er een rapport is gekomen dat duidelijk maakt dat er nog he lemaal geen plan is en dat er nog heel veel moet worden onder zocht. Directeur mr. W. K. Scholten vah het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam liet doorschermeren dat het havenbedrijfsleven hele maal niet staat te trappelen om aan het WPE-preject by te dragen. „Men concentreert zich op de ei gen zaken," sprak Scholten. „In vesteren in een toeristisch pro duct kan je wel vergeten." Hij wees daarbij nog naar de moeke die het heeft gekost datzelfde be drijfsleven warm te maken voor het Educatief Informatie Cen trum dat in september op de Landtong by Rozenburg is ge opend. „Wie voor het WPE op het havenbedrijfsleven rekent, die leeft in een droomwereld," stelde Schoften nng Maar weinig commissieleden wil den hem geloven. CDA-raadslid D, Dekker vond een jaartje uitstel niet zo heel erg CWe doen het al honderden jaren zonder WPE') omdat hy de havenaltractie toch Door Kor Kegel Rotterdam Bange wezels. Die kwalificatie geldt niet voor wet houders Van der Tak (CDA) en Kombrink (PvdA), maar wel voor de andere vier wethouders in Rot terdam. Bange wezels. De woord voerder van de Pemisse wijkraad liet gisteravond geen spaan heel van het collegevoorstel om Pemis toe te voegen aan de deelgemeen te Hoogvliet. „Onbegrijpelijk," oordeelde ook - unaniem - de raadscommissie voor deelgemeentelijke en regio nale aangelegenheden (DRA). De collegemeerderheid kreeg er duchtig van langs. Alle partijen toonden zich hoogst ontevreden dat vier van de zes wethouders een zwaar advies terzijde hebben gelegd. Dat zware advies luidde om de wijkraad van Pemis extra taken te geven en direct door de bevolking te laten kiezen. De commissie schaarde zich hier gisteravond vierkant achter en maakte korte metten met het col legevoorstel. Het was nog een tweede keer raak en toen betrof de billenkoek alle zes de wethou ders. Het hele college vindt dat er voor de Centrum-adviesraad geen verkiezingen moeten worden ge houden. Ook dat wijkt af van het zware advies van de stuurgroep Verbetering Rotterdams Bestuur, En ook in dit geval kreeg de stuur groep volledig haar zin. WD'er Janssens verwoordde de gevoelens van de ganse commis sie DRA, toen hij zei dat de inwo ners van Rotterdam-Centrum het recht hebben om zowel voor de ge meenteraad als voor de Centrum- raad een stem uit te brengen. „Dat kunnen twee verschillende stemmen zijn, net als elders in Rotterdam, waar mensen voor de gemeenteraad én voor de deel raad kunnen stemmen," zei Jans sens. Pissig Geen enkele partij was te spreken over de opstelling van het college van burgemeester en wethouders. De woordvoerders van Pemis en Hoogvliet toonden zich 'pissig' en 'laaiend' dat het college Pemis met Hoogvliet wil samenvoegen. „Moeten we die discussie van 1993 nu weer over doen? Dat ben ik met van plan," zei de Hoog- vlietse deelraadsvoorzitter Ele- mans, bijgevallen door Pernis- woordvoerder Van der Tak senior. Al jaren trekken Pernis en Hoog vliet gezamenlijk op om te beplei ten: dat ze niet bij elkaar horen... De commissie DRA vond het eveneens volstrekt onnodig dat een meerderheid van de wethou ders dit verworpen idee oprakelt. De stuurgroep vooreen beter Rot terdams bestuur had het er niet eens over gehad. Die stuurgroep, bestaande uit deelraadsvoorzit ters Eleraans (Hoogvliet) en Klaassen (Prins Alexander) en wethouders Van der Tak en Si mons, wilde alleen maar dat de goed functionerende wijkraad van Pemis er bevoegdheden by krijgt en door de bevolking recht streeks gekozen wordt De stuurgroep oppert zelfs dat de wijkraad zou kunnen doorgroeien tot een (mini-)deelgemeente. Het laatste is ook voor de PvdA, Groenlinks en Rotterdams Be lang nog een brug te ver, maar dat de wijkraad opwaardering ver dient, daar waren allen het over eens. Commissievoorzitter Van Deven ter (CDA) maakte een toespeling op het feit dat PvdA-wethouder Simons, als lid van de stuurgroep, in het college tweemaal is afgewe ken van de adviezen van die stuurgroep. Ook Kruse (Groen- Links) vond dat de stuurgroep akelig verrast is door een huiverig college. Ze viel hiermee impliciet ook haar eigen wethouder Meijer aan, die evenals wethouders Van den Muijsenberg (WD), Den Ou- dendammer (D66) en Simons (PvdA) tegen een sterkere wijk raad voor Pemis is. Centrumraad Met Rotterdam-Centrum lag de discussie iets anders. De leden van de adviesraad hebben er geen behoefte aan op dit moment een wijkraad of deelgemeente voor het centrum in te stellen. Liever laten ze het even zoals het is: de adviesraad bestaat voor een deel uit gemeenteraadsleden. Het gehele college van b en w vond het mede om die reden beter dat de Centrumraad niet via ver kiezingen tot stand komt, maar na een warm pleidooi van Centrum voorzitter De Gruiter kwam de commissie DRA tot een - opnieuw eensluidend - advies: wel verkie zingen. De woordvoerders van Centrum, Pemis en Hoogvliet gingen tevre den naar huis. „Erwordtons recht gedaan. Maar het is een donkere dag voor het dagelijks bestuur van Rotterdam," zeiden ze over het college. Rotterdam De waterbodemsa nering van de Bergse Plassen in Hillegersberg begint nog deze maand. Met name de bodem van de Bergse Achterpias is op een aantal plekken ernstig vervuild met zink. De kosten voor de sane ring van de vervuilde bodem be dragen 4,5 mihoen gulden, en worden gefinancierd door het rijk. Het Hoogheemraadschap Schie- land stuitte bij toeval op de ern stig vervuilde bodem. De pias is jarenlang vervuild door de toe voer van afvalwater van de nool- zuiveringsinstallatie aan de Hoge limiet. Toen deze installatie in 1985 gesloten werd, is verdere ver vuiling weliswaar gestopt, maar het vervuilde slib bleef in de plas liggen. In de hele plas ligt nu zink maar het grootste deel ts minder vervuildzo wordt gesteld. De waterbodemsanering is de eer ste fase in een pakket van maatre gelen om de waterkwaliteit van de plassen te verbeteren. Die kwali teit iaat nogal wat te wensen over gezien de herhaaldelijke groene kleur van het water. Jarenlang on derzoek heeft uitgewezen dat er teveel voedingsstoffen in het wa ter zitten, waardoor het ecolo gisch evenwicht verstoord wordt. Het gaat er nu om de voedselrijke baggerlaag van de waterbodem te verwijderen. Daarby wordt nu eerst de ernstig vervuilde bodem gebaggerd en in later de mmder vervuilde bodem. Daarna volgt een scala aan maatregelen, om de waterkwalitiet weer op een goed peil te brengen. De sanermgswerkzaamheden du ren tot maart volgend jaar. Daar bij zal in totaal 50.000 kubieke me ter slib uitgebaggerd worden door twee grote kranen. Naast hotel Lommerrijk aan de Straatweg wordt de bagger overgeheveld in gesloten tankwagens cn afge voerd naar de slufter. De twaalf ingezette wagens zullen de ko mende vijf maanden ongeveer 26.000 ritjes maken. Voor de inrichting van de over* slagplek worden sterke veilig heidsmaatregelen genomen. Het terrein wordt opgehoogd en om heind. Daarnaast wordt een vloei stofdichte vloer aangelegd om de risico's van lekken tegen te gaan. Over het vervolg van de baggcr- werkzaamheden kan het hoog heemraadschap nog niets zeggen. Je houdt het niet voor mo gelijk. Mid den in het drukke za ken centrum van Rotter dam prijkt bord waarop paarden met en koelen de toegang tot de verkeers- tunnel onder piein wordt ontzegd. Als- ne autover keer niet da gelijks door de b Innen stad raast Alsof de tijd stil heeft ge staan. Foto Rooi Dijkstra Rotterdam Het aantal meldin gen van spijbelende leerlingen in Rotterdam is stabiel. Evenals in het schooljaar W96 waren afge lopen schooljaar zo'n 1600 leerlin gen drie dagen achtereen zonder kennisgeving afwezig of verzuim den meerdere dagen verspreid over vijf weken. De groep leer plichtige kinderen die nergens op een school staat ingeschreven, halveerde van ruim zeshonderd naar ruim driehonderd Afgelopen schooljaar werd 249 keer proces verbaal opgemaakt aan ouders die hun kinderen lie ten verzuimen vanwege vakan ties. In '95/"96 was dat aantal 289. Ouders van spijbelaars gingen dertien keer op de bon. tegen 86 keer het jaar daarvoor. De aanpak van ouders die hun kinderen helemaal niet naar school laten gaan. is een stuk strenger geworden. Zij kregen,^ keer een proces-verbaal, tegert 47 Keer in '95f 96. Voor het eerst heb ben dit jaar ook enkele hardnek kige spijbelaars zelf van de rech ter straffen gekregen. Directeur J. Sieegmans van de Dienst Stedelijk Onderwys(DgO) concludeert uit de cijfers dat het beleid van de gemeente Rotter dam om het schoolverzuim teoïg te brengen vruchten begint ai te werpen. Het aantal meldingen van spybelgedrag is weliswaar stabiel, maar vast staat dal meer scholen dan voorheen ertoe over gaan spybelaars bij de gemeente aan te melden. „Dus is er wel de gelijk sprake van een positieve ontwikkeling." Het beleid van de gemeente is ge richt op preventie van schoolver zuim. Op alle scholen voor voorbe reidend beroepsonderwijs (vbo) en mavo zijn momenteel 'sociale teams' actief die bij problemen m een vroeg stadium proberen in te grijpen. In deze teams zitten men sen uit allerlei geledingen: een schoolmaatschappelyk werker, een leerplichtconsulent, een schoolarts en een leerlingenbegp- leider. i(. Rotterdam De politie heeft vannacht op de Mathcnesserweg een 28-jarige automobilist gear resteerd die illegaal die in tfys land verblijft. De mar» bleek onder invloed van verdovende mid$)- len. Hij had geen rijbewijs, de au to was onverzekerd en zyn apk was vervallen. De man is overge dragen aan de politie. De auto bleek geleend te zijn van een ken nis. De eigenaar krijgt zijn wagen pas terug als kan bewijzen dat au to verzekerdis. Rotterdam Drie ongeveer 15-ja- rige knapen hebben gistermiddag op de Sophiakade in Crooswijk een 13-jarige jongen bedreigd eh beroofd, Ze sloten hem in, pakten eerst zijn pet af en daarna walkman. Tegen het zich verzbi- tende slachtoffer werd gezegd'dat hij zich rustig moest houden omdat hij anders zou worden neergestoken. Rotterdam Buitenom waren de schilders nog in de weer, binnen lag alom bouwmateriaal en kro pen de stoffeerders over de grond met meters nog te leggen linole um. Het voormalige Zuider parkhotel aan de Dordtsestraat- weg in Vreewijk was kortom nog niet geheel aangekleed voor haar nieuwe functie, die van asielzoe kerscentrum. Toch werd het gis teren in gebruik genomen. Omstreeks twee uur gistermid dag kwamen de eerste nieuwe be woners aan, een groep van zo'n vijftig asielzoekers, die de afgelo pen maanden in het overvolle op vangcentrum in Leiden verble ven. Het is een bonte stoet van mensen uit alle windstreken. Irakezen, Af- ghanen, Soedanezen, Algerijnen, een enkele Oost-Europeaan. Ze hebben met elkaar gemeen dat voor hen de verhuiswagen niet hoefde langs te komen. Want per soonlijke bezittingen hebben ze nauwelijks. De meesten zijn nog maar enkele maanden in Nederland. Het Leid- se centrum waar ze vandaan ko men is namelijk een centrum voor de eerste opvang, waar de kanslozen geschift worden van de meer kansrijk geachten. De kans rijken gaan vervolgens door naar een asielzoekerscentrum zoals nu naar Rotterdam. Onder hen een Irakees gezin, dat de terreur van Saddam Hoessein is ontvlucht. Vader en moeder spreken uitstekend Engels, heb ben, zoals menig asielzoeker, overduidelijk veel meer dan al leen lager onderwijs gevolgd. Hun namen willen ze niet in de krant, evenmin het aantal kinde ren dat ze hebben. Ze rijn bang voor de lange armen van Saddam Hoesseins regime. „Als u schrijft hoe groot ons gezin is, is het gemakkelijker voor hen om te traceren wie wij zyn. We hebben ook nog familieleden in Irak wonen. Ik hoop dat u hier be grip voor heeft," zegt vader. Wel willen ze kwijt dat ze nu en kele maanden in Nederland zijn, en veel geld aan mensensmokke laars hebben moeten betalen om te kunnen vluchten. Dat ze in Ne derland uitkwamen was toeval, al hadden zij van anderen al wt?l ge hoord dat Nederland in vergelij king met vele andere landen een rechtvaardig land is, dat zorgvul dig met vreemdelingen omgaat. „Men zit hier niet achter je aan om je te pakken," weet vader ook. Veel minder positief inmiddels, rijn twee Soedanezen en een Al gerijn, die tot gisteren in het asie- zoekerscentrum in Heüevoetsluis verbleven. Ze zijn dan ook al en kele jaren in Nederland, de Alge rijn wacht zelfs al 3,5 jaar op een definitieve beslissing op zijn asielverzoek. Rotterdam is zijn vierde asielzoekerscentrum. Hij wordt onderhand wanhopig van het wachten en van het leven in zo'n centrum, zegt hij. „Het voelt als een gevangenis, je rit altijd met anderen op een ka mer. Je eet, je slaapt, je gaat naar het toilet, en je wacht vooral." Zijn belangrijkste activiteit is wet vo»- gen van Nederlandse les. Hij spreekt dat onderhand dan ook al behoorlijk. Een van de twee Soedanezen zegt in het Engels: „Onze toekomst is onduidelijk, maar lijkt donker." Ze zijn gevlucht uit hun land omdat fundamentaiistjsch-islami- tische milities hen dwongen deel te nemen aan de burgeroorlog te gen het christelijke Zuid-Soedan. Beide asielzoekers rijn weliswaar ook moslim, maar niet fundamen talistisch en weigerden de wapens op te nemen tegen hun christelij ke landgenoten. Zij konden ver volgens kiezen uit vluchten of de gevangenis in, zeggen ze. Meer dan twee jaar wachten ze al op een definitieve beslissing op hun ver zoek. Bang dat ze het land uitgezet wor den hoeven ze op korte termijn waarschijnlijk niet te zijn, even min als de Algerijn. Zowel Soedan als Algerije staan immers te boek als pertinent onveilige landen, waar nu geen mensen naar wor den teruggestuurd. Koelkast Het nieuwe asielzoekerscentrum wordt de komende weken stap voor stap compleet in gebruik ge nomen. Er is plaats voor in totaal 355 asielzoekers. Privacy is er nauwelijks, de kamers met koelkast en televisie zyn twee tot en met zespersoons. 1 Na een woelige informatie-avond over de komst van het centrum twee jaar geleden, toen rechtsra- dicalen herrie schopten, hebbèn zich geen incidenten meer voor gedaan. Wel is er de afgelopen tijd een handvol telefoontjes gewekt van op vreemdelingen schelden de burgers. -1 In het kader van de contacten bis sen buurt en asielzoekers stelffijt centrum gratis zaalruimte be schikbaar voor buurtactiviteiten. Voorwaarde is dan wel dat ook asielzoekers erbij worden betrok ken, „Iemand uit de buurt die mir een bingo-avond wil houden? Pri ma," aldus Smidstra. Ook zijn in- midddels afspraken gemaakt met de bewonersorganisatie Vreewijk. Die houdt zich onder meer bezig met het inzamelen en opknappen van iweede-nandsspullen die ver volgens aan nooddruftigen wor den gegeven. Asielzoekers gaan meehelpen met inzamelen en op knappen. Het asielzoekerscen trum stelt ook opslagruimte be schikbaar. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2