li, WD zet in op deelname aan coalitie I Handboekbinden is monnikenwerk 'Vlaardingen kan best met drie wethouders worden bestuurd' Maasland krijgt volgend jaar enorme warmtekrachtmotor Maasstede Opening expositie Vakantie op de kinderboerderij Interculturele week "Jeugdland Schiedam Rotterdams Dagblad Vrijdag 17 oktober 1997 Is het een kwestie van papegaaien of menen ze het echt in Maassluis? Daar spraken deze week leden van drie verschillende politieke partij en hardop de wenselijkheid uit van samenvoeging tot een gemeente van Maassluis, Maasland en Maasdijk. Kort geleden pleitte Aad Wiegman voor een fusie tussen Vlaardingen en Schiedam. De Schiedamse wethouder had gedroomd van Wyfslurieri als naam voor zijn nieuwe gemeente tussen Rotterdam en Maassluis. Hij had het over een mooie schaal. Of hij daarmee de salarisrichtlijn van het ministerie van Binnenlandse Zaken bedoelde, is me niet duidelijk geworden. Ik heb overigens al op deze plaats aangegeven, dat ik nat* tigheid voelde bij die droom van Wiegman. Tegelijk heb ik toen aan- gegeven, dat ik 75.000 inwoners een mooie maat vind voor een ge meente in het dichtbevolkte Rijnmondgebied. Om die reden kon ik destijds de plannen voor opdeling van Rotter dam, by de vorming vaneen democratisch bestuurde Stadsregio, ook zo goed waarderen. Het is er nooit van gekomen omdat Rotterdamse politici gebrek aan visie koppelden aan hun dorpse instelling. Ze dor sten niet een referendum onder alle bewoners van de toekomstige Stadsregio aan en overdreven de betekenis van het antwoord op hun vraag aan de Rotterdammers of zij Rotterdammer willen blijven. Het parlement miste vervolgens de lef om echt tot bestuurlijke vernieu wing te komen. Zo moddert de Stadsregio voort en verzinnen politici nieuwe constructies. In Maassluis heeft de weigering van die Stadsregio om mee te wer ken aan de overdracht van de groene (Maaslandse) Dijkpolder aan Maassluis ergernis gewekt. Hun stad moet groeien, redeneren de Maassluise politici Daarvoor is nieuwe bouwgrond nodig en die ligt in de Dijkpolder, roepen zij. Samenvoeging van Maassluis, Maasland en Maasdijk leidt tot een gemeente die meer invloed zal hebben in de Stadsregio, klonk het vervolgens. Er werd zelfs al een naam verzon nen: Driemaassteden! Die naam vind ik niks, maar het in een bestuurlijke eenheid onder brengen van Maassluis, Maasland en Maasdijk lijkt me wel wat Ei genlijk hoort Hoek van Holland daa? ook bij. Ik zie het als een mooie groene oase aan de noordzijde van de histori sche Maasmonding. Als het ideale buiten/overgangsgebied aan de zeezijde van de Stadsregio met voldoende draagvlak om er een goed bestuurbare gemeente Maasstede van te maken. BEN VAN HAREN Vlaardingen In Galerie Pervelle aan de Fransenstraat 25 wordt morgen om 16.00 uur de expositie 'Stemmingen in beeld' van de jurist en kunstenaar Monique den Ou den geopend. Haar frisse, kleurrijke werk met als grootste inspiratiebron muziek en natuur heeft een heel eigen jonge uitstraling, De expositie is nog tot 29 november te zien tijdens de winkeluren van de galerie; maandag van 11.00 tot 17.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag 9.30 tot 17.30 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zater dag 9,30 tot 17.00 uur. Op kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Bea- trixpark houdt de afdeling natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam in de herfstvakantie elke middag een extra activiteit. Deze activiteiten zijn voor kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar. Maandag 20 oktober kan om 14.00 uur of 15.00 uur een rondje met paard en wagen door het park worden gemaakt Dinsdag om 14.00 tot 15.00 uur is er een na* tuurspel in moerastuin met leuke prijsjes. Woensdag kunnen de kinderen meehelpen met het verzorgen van de dieren, donderdag worden er herststukjes ge maakt van natuurlijke materialen en vrijdag is er een puzzeltocht naar de dieren op de kinderboerderij. Kaarten voorde activiteiten zijn te krijgen bij de kin derboerderij en per activiteit moet een gulden wor den betaald. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danlëlle Hermans, Desireevan derJagt, Judith van Klaveren, Marietta Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postfeus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 In wijkcentrum de Erker begint op maandag de ne gende interculturele week. Bezoekers van buurtcen trum 't Steiger bijten met de opvoering van het to- neelstuk 'Keet op de Kaap' het spits af. Het stuk, dat is geregisseerd door het wijktheater Rotterdam, gaat over het leven in de wijk Katendrecht en zit vol hu- mort warmte, vooroordelen en jaloezie. Kaartjes voor Wvoorstelling, die om 20.30 uur begint, kunnen gra tis'worden afgehaald aan de balie van het wijkcen trum aan de Jan van Avennestraat 32. Na het optre den kunnen de liefhebbers zich voor ƒ2,50 tegoed —doen aan mosselen. 55-plussers is donderdag 23 oktober van 12.30 «tot 16,(X) uur een gezellige middag. Met een kaartje vari' ƒ5,50 kunnen zij zich een hele middag lang stor tten op een spellenconcours, poffertjes, kroketten, koffie of de tentoonstelling 'Kijk op kleur1. De ten- T toonstelling, bestaande uit 25 foto's, geeft een beeld i van multicultureel Nederland, bekeken door de ogen van niet-professionele fotografen. In de herfstvakantie van 20 tot en met 26 oktober is ertevens voor kinderen een hoopte beleven. Het the- ma van dit multiculturele kinderprogramma is rei zen. Op maandag, dinsdag en woensdagzijn erwork- ïhöps over Noord-, Zuid- en Midden-Nederland. Elke t dag kunnen de kinderen kiezen uit een andere work shop, zoals Hollandse gerechten maken, creativiteit vroeger en nu, dichten op de computer en een ten toonstelling maken. Op donderdag staat er voor de deelnemers een uitstapje op het programma met de bus. De dag daarna gaan de kinderen naar een boer- t derij in KetheL Voor de hele week, inclusief het uit- stapje, betalen de kinderen ƒ12,50. Zonder het reisje bedragen de kosten ƒ5,- en voor losse dagen ƒ1,25. Voor informatie: wijkcentrum de Erker, Jan van .Avennestraat 32. Het Buro Jeugdland houdt volgende week allerlei herfstactiviteiteiL Op de Boekweitakker in Noord wordt maandag vanaf 14.00 uur het spelcircuit ge houden. Dinsdag gebeurt dat om 10.00 uur op het Wilheiminaplein in Zuid en om 14.00 uur op het dr. Wibautplein in Nieuwland, Op het schoolplein van de Regenboog aan de Warmoezenierstraat staat het spelcircuit woensdagmorgen om 10.00 uur. In de middaguren tussen 14.00 tot 15.30 uur wordt woensdag het Hemaplein het toneel voor allerlei at tracties zoals het springkussen, de Miss Rggytrein en een rodeostier. Het hoogtepunt op donderdag is de kindershow van Hans Kazan. De show begint om 13.00 uur in de Mar griethal, toegang alleen voor kinderen. Alle activitei ten zyn gratis. Vlaardingen De WD in Vlaardingen gaat in maart de ge meenteraadsverkiezingen in om daarna deel uitte maken van de nieuwe coalitie. Die moet, vinden de liberalen, een zo breed mogelijke steun hebben. Daarvoor is de WD bereid met iede re democratische partij samen te werken, zo staat in het ver- kiezingspgramma. „Als vijf partijen overeenstem ming met elkaar bereiken, dan is dat mooi," stelt fractievoorzitter A. de Lange. „De vervolgvraag die je dan stelt is natuurlijk of er dan ook vijf wethouders moeten ko* men. Daar zijn wij nog niet uit. De WD vindt ook niet dat Vlaardin gen per se vier wethouders moet hebben. Wij zijn van mening dat Vlaardingen met drie wethouders is te besturen." Bij de verkiezingen zullen de libe ralen van hun eigen kracht uit gaan, stelt De Lange zelfverze kerd. Concurrentie van ex-partij- genoten die met een Vlaardingse afdeling van de AOV of de mid denstanderspartij Stadsbelangen meedoen aan de gemeenteraads verkiezingen. vreest hij met. ,,'t Is dat je hun namen noemt; ik was ze al vergeten. Nee hoor, daar maak ik me totaal geen zorgen over." Uiteraard wordt in het WD-programma ruim aandacht besteed aan het bedrijfsleven. 'Wy mogen niet vergeten dat het geld eerst moet worden verdiend'. Zo moeten de industrieterreinen Het Scheur en de Vergulde Hand beter bereikbaar worden ge maakt. Ook de binnenstad moet goed bereikbaar blijven voor het vrachtverkeer. En, herhaalt de WD haar standpunt, in de nvier- zone mogen alleen wonmgen wor den gebouwd op plekken waar ze het bedrijfsleven niet m de weg zitten. De WD vindt ook dat in Vlaardin gen meer politie op straat moet komen. 'Geüniformeerde politie agenten die goed zichtbaar sur veilleren en daarbij aanspreek baar zijn'. Vooral de politiesterkte in het weekeinde laat volgens de WD nogal te wensen over. De Lange realiseert zich dat de gemeenteraad direct geen enkele invloed heeft op de politiesterkte. „Maar," zegt hij, „het regionaal college van burgemeesters wel. En daann zit ook onze burge meester. Via onze inbreng in het college kunnen wij er bij hem op aandringen dat hij voor meer poli tie op straat pleit" Grenzen De grenzen aan de groei van Vlaardingen zijn met het groen houden van de Broekpolder be reikt, stelt de WD vast in het ver kiezingsprogramma. Daarom moet bij het ingaan van de 21ste eeuw alle aandacht worden ge richt op de kwaliteit van de leef omgeving. wonen, werkgelegen heid en aandacht voor de zwakke ren in de samenleving, aldus de li beralen, die daarvoor onder meer nog de volgende voorstellen in hun programma hebben gezet; •De WD blijft streven naar twaalf koopzondagen per jaar. Onder druk van het CDA zyn dit er 'zeer tegen onze zin in' nog maar acht in Vlaardingen. •Het publiek moet meer invloed kunnen uitoefenen op de keuze van tv- en radiozenders. De instel ling van een programmaraad die hierover adviseert is daarvoor noodzakelijk. ■Zonder dat dit leidt tot een min dere dienstverlening -'De amb tenaren moeten vriendelijk met het publiek omgaan'- moet het ambtelijk apparaat efficiënter gaan werken: 'Vlaardingen telt nog steeds een vrij groot aantal ambtenaren'. De 32,2-urige werk week mag niet korter worden. •De WD handhaaft het stand punt over de A 4: aanleg is van vi taal belang voor de werkgelegen heid, maar de weg moet dan wel zo worden aangelegd dat de over last voor de bevolking zo beperkt mogelijk blijft. •Een tramverbinding van Vijfs- iuizen naar het centrum is 'onge wenst vanwege de grote versto ring in de binnenstad'. •De GGD moet niet worden ver zelfstandigd en het is voor de VVD 'een absolute eis' dat de me dische verzorging van de Vlaar dingse bevolking 'op zijn minst op hetzelfde peil' blijft. Vlaardingen moet na de fusie van het Holy Zie kenhuis blijven beschikken over een polikliniek met EHBO. Deze enorme 20 cylinder- motor gaat de stroom voor 10.000Westiandse wonin gen leveren. Foto Jenbach Schiedam Het bijzonderste boek dat hij onder handen heeft genomen, is een klein bijbeltje uit 1776. De honderden flinterdunne pagina's moest hij eerst één voor één lospeuteren en daarna weer opnieuw vastnaaien. Het monni kenwerk neemt maanden in be slag, maar Harm Ruiter (35) doet het met liefde en plezier. Sinds kort voert hy zijn noeste ar beid vijf dagen per week uit in een klein atelier aan de Lange Achter weg in Schiedam, In het kleine steegje, met als bovenbuur het cultureel café 't Spul, opende Rui ter zijn handboekbinders- en res tauratieatelier The Binding For ce, De etalage met aan de linkerkant enkele houten scheepsmodellen en rechts de werkbank met aller lei gereedschappen nodigt veel voorbijgangers uit voor een kijk je. Potentiele klanten komen bin nen om te vragen of Ruiter een dierbaar, maar versleten school boekje uil inbinden en hoeveel dat dan kost. De Schiedammer die het ambacht in de zestien jaar dat hij bij een binderij op het Gus- toterrein werkte goed onder de knie kreeg, pakt in principe alles aan. Of het nu gaat om het restaureren van oude boeken of scheepsmo dellen, het inbinden van boeken en tijdschriften of het ontwerpen van fotoalbums. Het maakt Ruiter niet veel uit. Hy is bezeten van zijn vak en werkt zeker zestien uur per dag. Het liefst op de klan ken van klassieke muziek. Bach, in dit geval, Hy is blij dat-het bo- vengelegen café geen hardrock of luide popmuziek draait, „Dat zou ik niet lang volhouden. Waar ik mee bezig ben blijft toch een pre cies werkje," aldus Ruiter. De plek, die hij na een tijdje zoe ken vond, bevalt hem best. „De huurprijs was schappelijk. Men sen kunnen hier met de auto ge makkelijk even stoppen om een boek of een stapel tijdschriften af te leveren. Hier verderop zit een drukkerij tje. Twee ambachtelijke bedrijven geeft deze straat weer een beetje allure." Kostbaar Ook belangrijk vindt de hand boekbinder dat er boven de kroeg mensen wonen zodat er altijd so ciale controle is. Hy is als de dood voor Waterschade of inbraak. Naast kostbare boeken die af en toe op de plank liggen, staat op de vloer van het atelier een boekpers uit 1920 en een houten blokpers. Deze apparaten zijn vrij zeldzaam omdat ze nauwelijks meer worden gemaakt. „Speciale gereedschappen moet je vaak zelf fabriceren. Er zijn nou eenmaal met veel professionele handboekbinders meer. Het meeste gebeurt machinaal," aldus Ruiter. Desondanks is de vraag naar handmatig gebonden boe ken en de restauratie ervan groot. „Ambachtelijk gemaakte produk- ten staan voor kwaliteit. Als je kijkt naar oude gebouwen die al eeuwenlang op hun plek staan terwijl complete nieuwbouwflats zoals in Nieuwland na dertig jaar rijp zijn voor de sloop. Die oude gebouwen zijn met liefde en veel vakmanschap gemaakt." Toegetakeld Voor de Schiedammer staat kwali teit en degelijkheid voorop. Hy er gert zich aan de hobbyisten die een oud boek vaak onherstelbaar vernielen in een poging het te res taureren. „Mensen komen dan met zo'n toegetakeld boek naar mij. Vaak valt de schade niet meer te herstellen. Zonde, die hobbyis ten geven geen garanties, maar maken wel een stuk cultuur ka pot." Ruiter krijgt niet alleen opdrach ten uit Nederland, maar ook uit Groot-Brittannië en Frankrijk. Vandaar dat hij zijn bedrijf een Engelstalige naam gaf. „De bin dende kracht. Die naam staat niet alleen voor het werk dat ik afle ver; degelijk en gebonden. Maar heeft ook betrekking op mijn vrouw, de drijvende kracht achter mijn zaak. Zij maakte het moge lijk dat ik mijn eigen atelier kon openen." In de toekomst wil de beginnend ondernemer ook workshops handboekbinden geven. Hij ver wacht niet dat hij daarmee zijn broodwinning om zeep helpt. Het draait in zijn metier uiteindelijk om vakmanschap. Daarom voelt Ruiter een grote verwantschap met de boekbinders van weleer als hij hun werk restaureert. „Je voelt de liefde van die oude bin der voor zijn vak. Je gaat als het ware terug in de tijd. Het is prach tig werk." Maasland Op de grens van Maasland en De Lier komt begin volgend jaar een enorme gasmo tor te staan, als onderdeel van een warmtekrachtinstallatie. Het Nutsbedrijf Westland heeft bij Jenbach Werke in Tirol hiertoe een bestelling geplaatst voor 's werelds krachtigste warmte krachtinstallatie in de categorie van drie megaWattinstallaties. De gasmotor telt maar liefst twintig cylinders, de installatie is twee meter hoog, tien meter lang en twee meter breed. De installatie is zo krachtig, dat die in haar eentje de stroom aan tienduizend wonin gen kan leveren. Het Nutsbedrijf Westland gaat de installatie plaatsen by een gasin- koopstation in Maasland. Het wordt gekoppeld aan een gasex- pander, die de snelheid van het gas verhoogt dat een schoepenrad aandrijft en een generator stroom laat opwekken. De warmtekracht installatie levert warmte voor dat gasexpansieproces. Dat betekent dat dankzij de warmtekrachtin stallatie extra stroom geprodu ceerd kan worden. Warmtekrachtinstallaties staan al meer bij kassen, maar altijd in kleinere vorm. Bij een groot in koopstation in Naaldwijk staan wel drie warmtekrachtinstallaties en een gasexpander, die theore tisch voor de stroom van twintig duizend woningen zorgen. „Zo'n apparaat in Maasland is echt uniek in zijn soort," zegt Ton De Imposan te gasmotor is voorzien van twintig cilinders in eenV-opstel- iing, tien aan elke kant. Foto Jenbach Werke Hanemaaïjer van Nutsbedrijf Westland. „Het voldoet ook aan de zwaarste milieu-eisen die ie aan zulke gasmotoren kunt stel len." De warmtekrachtinstallaties zyn bijzonder gunstig voor het milieu. Het opwekken van stroom gaat bij zo'n machine namelijk veel effici ënter dan in een gewone elektrici teitscentrale. De machines wek ken nu al de helft van de elektrici teit in het Westland op. Met het nieuwe apparaat komt daar nog eens dik vyf procent bij, oftewel 23 miljoen KiloWatt-uur. De grote motor wordt begin vol gend jaar in de warmtekrachtin stallatie in Maasland ingebouwd. Volgende week zaterdag is de mo tor ai even te bezichten op het ter rein van het Nutsbedrijf Westland aan de Nieuweweg in Poeldijk, tij dens de open dag ter gelegenheid van het 10-jarigbestaan. Demotor zal daar echter niet draaien. De omvangryke machine zou dan veel te veel lawaai veroorzaken. Producent Jenbach Werke fabri ceert al langpr warmtekrachtin stallaties, evenals viertakt opgela den gasmotoren en, vanaf 1994, ook 20-cylinder gasmotoren. Deze nieuwe machine van het type J 620 GS-E is de nieuwste ontwik keling van het bedrijf. Vrijdag 17 oktober SCHIEDAM NPB Gebouw. Lenny Kuhr-Terwille van, 20.00u. Theater De Teer- stoof, Humonstisch theaterpro gramma naar Simon Carmiggelt, 20.30u. Filmhuis. Michael Collins, 21.00u. Podium. Vnjdagavondcd's, 21.00U. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Kneehigh Thea tre metTelljngTales, 20.00u. MAASSLUIS TheaterSchuurkerk. Silvia de Leur. 20.30u. ROTTERDAM Casino Rotterdam. Gordon. Ahoy. —Marco Borsato, 20u. De Doelen. kl.z. Lysenko Kamer Orkest Kiev, 20.15u; gr.z. Music for the millions, 19.30u. Luxor Theater. De Jantjes, 20.15u. RO Theater. De ziekte die jeugd heet, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg, kl .2. Henry Vf,20.30u; gr.z.Grenzelozedanskunst,20.15u. —Theater Zuidplein. kl.z. EnkBrey, 20.30u; gr.z. Brasit Tropical, 20.15u Jeugdtheater Hofplein.— Repelsteeltje, 19u. Ahoy. Ski-Happ 1997,14-22u. Zaterdag 18 oktober SCHIEDAM Clubgebouw De Ooievaars. Fancy fair, 9.00-18.00U. Grote- of Sint Janskerk. Schiedams Chnstelijk Mannenkoor, 15.00u. Dorpskerk Kethel. Harpe Davids-concert, 20.00u. Theater De Teerst oof. Frank Wijdenbosch met Hattie Mc Daniel, 20,3Qu. Filmhuis. Michael Collins, 21.00u. Podium. Gnnn,' 22.00u. VLAARDINGEN Buurthuis de Pijpelaar. Vlooien markt, 9,00-14.00u. MAASSLUIS Theater Schuuriterk. Theo van den Oever (cabaret), 20.30u. ROTTERDAM Ahoy. Marco Borsato, 20u. De Doe len. kl.2. African Roots, 20.15u; gr.z. Rotterdams Phil harmonisch Orkest, 20.15u. Doelencafé. Scandinavian Jazz, 21u. Luxor Theater. De Jan tjes, 20.15u. Nlghttown Café. Son ny Simmons, 21u. L'Esprit. Angela Brown&Piamst (USA), 22u.C5 Jazz. —Swingfire Quartet, 22u. ROThea* ter. —De ziekte die jeugd heet, 20.15u. —Rotterdamse Schouw burg. kU, Hemy VI, 2Q.30u. Thea ter Zuidpieln. kl.z. Enk Brey, 20.30u; De Bloeiende Maagden, 20,30u;gr.z. Grenzeloze danskunst, 20.15u. Jeugdth eater Hofple I n. Repelsteeltje, 19u. Ahoy. Ski-Happ 1997,10-17u. Müllerpfer. Kermis. ROTTERDAM Cinerama 1: The Lost Worfd' (al) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30.— Cinerama 2: 'My Best Friend's Wed ding' (al) dag. 18.45-21.30. Cinera- ma 3: 'Conspiracy Theoiy' (12) dag. 18-21.20. Cinerama 4: 'Bean, The UltimateDisasterMovie'CaOdag. 16- 18.30; 'Gordel van Smaragd' (12) dag. 13-21.10. Cinerama 5: 'Men in Black' (12) dag. 13.15-16.15- 18.45-21.45. ImaxTheater. 'Super 1 Speedway' (al) dag. 14-16, 'Ring of Fire' (al) dag. 13-15. The Lost World' (al) dag. 17-19.15-21.50; za.t/m wd. ook 10.30. Lantaren 1: 'Career Gids' (16) dag. (met op wo.) 20; zo- .ma.di.wo. ook 14.30. 'Happy Toge ther'(al) dag. 22. (metop ma en wo.). Sneak Preview ma. 22. Venster 2: 'Broos' (16) dag. (nietopwo)20.zo- .ma.di.wo ook 14.30. 'Floating Life' (16) dafl. 22.Venster 3: 'Ma V*s en Rose' (al) dag. (met op wo.) 20- 22; di.wo ook 14.30. Venster 4: 'Neroiio' dag. (met op ma. en wo.) 19.30. 'Engelchen' (al) dag,(niet op wo.) 21.30. Klassieken reeks 'Le Beau Serge' ma. 19.30. Lumière 1: The Lost World' (al) dag, 12.15- 15.15-18.15-21.15. Lumière 2: 'George of the jungle' (al) dag.' 14.05-16.30-18.55. 'AirForceOne' (16) dag.21.20. Lumière 3: 'Austin Powers' dag. 13.45-16.15-19- 21.45. Lumière 4: 'Paradise Road' (12) dag. 18.15-21.15. Rexane: 'Shocking' (18) do. Vm zo. dood. voorst. 'Blondjesin hun Blootje' (18) ma. Vm wo. door!, voorst. Pathé: 'Air Force One' (16) dag. 11.45-14.40- 18.10-21. 'Copland' (16) dag. 11.10-13.45-16.20-18.55-21.30; zo. alleen 18.55-21.30. 'My Best Fnends's Wedding' (al) dag, 11.15- 14.10-16.40-19.05-21.35;». met om 11.15. 'Nothingto lose' (al) dag. 17.15-19.35-21.55, 'Face/Off (16) dag.18.05-21.20. 'Murderatl600' (16) dag. 11.50-14.15-16.40- 19.15-21.40; wo. met om 14.15. 'Volcano' (12) dag. 11.30-13.55- 16.20-18.45-21.10; di.met om 21.10. This Boys Life' (12) zo. 11. 'Romeo Juliet' (12) zo. 13.30. 'Marvin's Room' (al) zo. 15.45. Sneak Preview;'HetZwitserievenGe- voel* (16) du 21.30. informatie over bezorging van de kram: maandag t/m vnjaag jvan 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur "Telefoon: 010 - 4QQ4 444

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3