9 Rise neemt Vlaardingse brandweerschool over Westwijkers verbroederen en racen in postkantoor Vrouwen houden zich rustig tijdens politieke discussie Weinig geld voor jeugdproblematiek Raadzaal 'zonder koffie' klaar voor begrotingsdebat Meer fietspaden in Maasland JAjS Oefenterrein nu onderdeel van landelijk opleidingscentrum Subsidie voor project voetbalclub Motorrijder gewond Eigenaar van café beboet Bestuurder rijdt tegen een boom Hennepkwekerij ontmanteld Rijbewijs kwijt Auto over de kop Geneesmiddelen voor diabetes Rotterdams Dagblad Maandag 20 oktober 1997 Maassluis Burgemeester en wethouders stellen een waar deringssubsidie van vijfdui zend gulden beschikbaar voor het project allochtone jeugd spelers van de Maassluise voetbalvereniging Excelsior Maassluis. Bij de vereniging zijn ongeveer tachtig allochto ne voetballers lid» waarvan er zestig in de jeugdeiftallen spe len. Op dit moment zijn deze allochtonen niet vertegen woordigd in het leidinggeven de kader van de club. De ver eniging wil hierin verandering brengen door te zorgen dat binnen drie jaar het kader een afspiegeling is van het aantal actieve allochtone leden. Voor- ai de communicatie tussen de leden en de allochtone ouders moet worden verbeterd. Hier door wordt de betrokkenheid van de ouders bij de vereni ging vergroot De vereniging gaat van het subsidiegeld een projectleider aantrekken die onder meer als taak krijgt het begeleiden van de jeugdcoör- dinatoren en het werven en het behouden van nieuw alloch toonkader. Schiedam Een 29-jarige Schiedammer is gistermiddag ge wond geraakt by een aanrijding. De man reed op zijn motor over de Boerhaavelaan, waar een aanrij ding met een auto ontstond. De Schiedammer is voor onderzoek overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis. Over zijn verwondin gen is niets bekend. Schiedam De 56-jarige VIaar- dmgse eigenaar van een horeca gelegenheid aan de Vtaardmger- dyk heeft zondagmorgen een pro- ces-verbaal gekregen. Om vier uur 's nachts waren nog vijftien gasten aanwezig, terwijl de gele genheid al om twee uur de deuren hoort te sluiten. De politie heeft de zaak afgesloten en de bezoe kers naar huis gestuurd. Vlaardingen Op de Van Hogen- dorplaan is gistermorgen een auto tegen een boom gereden. De auto vloog daarbij in brand. Van de be stuurder was op het moment dat de brandweer arriveerde geen spoor meer te bekennen. De politie vermoedt dat de be stuurder de auto heeft gestolen, want de eigenaar van de auto wist niet dat zijn auto was betrokken by een ongeval. it De politie nam za terdag een klikje in een woning aan de Castncumhoeve na een melding over onenigheid. Van een ruzie bleek geen sprake. Wel trof de politie in de woning een hennepkwekerij aan. De eigenaar, een 36-jarige Vlaar- dinger, is aangehouden. VlaardingenEen 29-jarige Vlaar- dinger is zaterdagnacht aange houden op de Industrieweg. De man bleek teveel gedronken te hebben. De man kreeg een pro ces-verbaal en hij moest zijn rijbe wijs inleveren. Vlaardingen Een 20-jarig Schiedammer is zaterdagnacht met zijn auto over de kop gegaan. Hij liep echter geen schrammetje op. Hij raakte door hoge snelheid bij het viaduct van de mr. L. A. Kesperweg de macht over het stuur kwijt. Toen de auto het via duct raakte, werd het voertuig ge lanceerd. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen heeft smds kort een dependance van het landelijk opererende brandweeroplei dingscentrum Rise op haar grondgebied. Het bedrijf, dat over geheel Nederland opleidingscentra op het vlak van brandbe strijding exploiteert, heeft vorige maand het Brandweertrai ningscentrum van Hydro Agri overgenomen. Rise Vlaardin gen is nu de nieuwe naam van de aan de Nieuwe Waterweg ge legen oefenplaats voor brandweerlieden. Het Brandweertrainingscentrum op het terne in van Hydro Agri aan de Maassluissedijk in Vlaardin gen bestaat al weer bijna zes jaar. Het centrum werd mm of meer uit nood geboren toen de bedrijfs brandweer van Hydro Agri we gens bezuinigingen opgeheven dreigde te worden. Toenmalig commandant Jan Ras zag zichzelf al werkloos worden en bedacht een plan voor een opleidingscen trum. Aangezien Hydro Agri een be paald gedeelte van het bedrijven terrein niet meer in gebruik had, stelde Ras voor om op het in on bruik geraakte gebied een oplei- dings- en trainingscentrum voor bedrijfsbrandweerheden in de re gio te maken. Met het opleidingscentrum zou Hydro Agri geld kunnen verdie nen waardoor de bedrijfsbrand weer aan het werk zou kunnen blijven. Ras plan was een schot m de roos. Niet alleen ging Hydro Agri akkooFd, ook bleek het Vlaar dingse opleidingscentrum in de regio uiterst gewild en daardoor zeer lucratief. In een paar jaar tijd groeide het Brandweertramings- centrum uit tot een begnp. Het centrum richtte zich tn de be ginjaren vooral op de elementaire brandweerwerkzaamheden. Oefe nen met eenvoudige brandblus- middelen en het simuleren van kleine bednjfsbranden. Later werden op het tenein verschillen de installaties, waaronder een ga- safsluiter, een model van een klei ne olietanker en een gedeelte van een benzinestation gebouwd. Daar werden de wat grotere bran den gesimuleerd. De nadruk bij het trainingscentrum bleef liggen bij de elementaire brandbestnj- ding. Lesstof Ook nu Rise het opleidingscen trum in Vlaardingen heeft overge nomen, blijft het gebruik van een voudige blusmiddelen de belang rijkste lesstof. „Het is een goede zaak dat Rise het opleidingscen trum heeft overgenomen," vertelt Ras. „Hydro Agn is van plan het oefenterrein, waarvan zij nog steeds eigenaar is, over een aantal jaar weer naar zich toe te trekken. Ze willen de grond weer zelf gaan gebruiken en dan zou het oplei dingscentrum worden opgedoekt enwy ontslagen." Ras, die zichzelf voor de tweede keer in zijn loopbaan op straat zag komen te staan, zocht vervolgens toenadering tot Rise. Die bleken geïnteresseerd en Hydro Agri wil de wel verkopen. Ras: „Wij maken met de elf werknemers in Vlaar dingen nu deel uit van een organi satie die is gespecialiseerd in brandweeropleidingen. Dat werkt prettiger omdat je hebt te maken met mensen die weten waar je over praat. Dat leverde tijdens on derhandelingen met managers van Hydro Agri nog wel eens pro blemen op." Als Hydro Agri de grond waarop het Brandweeropleidmgscen- trum nu is gevestigd weer nodig heeft, verhuist het centrum waar schijnlijk naar de overkant van de Nieuwe Waterweg. Rise heeft daar recentelijk een stuk grond van Shell gekocht waar de opleidingen dan kunnen worden voortgezet. Vlaardingen Geef ze een race baan. autootjes en wat gezellige muziek en de bewoners van de Vlaardingse Westwij k zijn een heel weekeinde zoet. In het voor malige postkantoor aan de Floris de Vijfdelaan was het zaterdag en zondag een drukte van jewelste. Tientallen teams bestaande uit vrienden, familie en collega's streden met mimatuurraccauto's in de Dahlia Race Show om de Dahliabokaal. De race maakt onderdeel uit van het project 'Until we meet again, een serie ontmoetingen op weg naar Westwijk 2005'. Het doel van het project is de bewoners van de wijk in contact te brengen met elkaar. De Westwijk is onderhevig aan veel veranderingen en om te voorkomen dat de bewoners van elkaar vervreemden heeft de ge meente dit project bedacht. Na twee dagen racen kon gisteren de winnaar bekend worden ge maakt. Vreemd genoeg ging niet een team uit de Westwijk met de hoofdprijs naar huis maar een club uit Tilburg won de bokaal. Met speelgoedauto's racen is klaarblijkelijk in geheel Neder land populair. Tweede en derde prijs waren wel voor Vlaardingers Twee jongens uit de Westwijk en het team van de afdeling cultuur van de gemeente Vlaardingen vormden de beste racers uit Vlaar dingen. Fanatiek speelden Westwijkers afgelopen weekeinde met raceau to's. Winnaar werd gek ge noeg een Til burgsteam rato Koel Dijkstra VlaardingenIn een druk en ru moerig café De Oude Markt in Vlaardingen verwachtten de be zoekers zaterdagmiddag vuur werk. Vrouwen en politie Waar blijven de vrouwen?' was hetthe- ma van het derde door de Vlaar dingse afdeling van Groenlinks verzorgde poütiekcafé. Onder leiding van Groenlinkser Jan van der Kolk en de Rotterdamse columniste Carrie was het de be doeling tien vroegere, huidige en toekomstige politica te prikkelen en uit de tent te lokken. Vurige uitspraken over 'hanen' van mannen en potige 'wijven' bleven zaterdagmiddag echter uit Het damesgezelschap, waar in Van der Kolk als vreemde eend in de bijt fungeerde, kletste en keuvelde wat „Er zouden meer mooie jonge mannen in de raad moeten komen, vind je ook niet" giechelde één van hen. Eén van de bijzondere gasten die middag zou Groenlinks Tweede Kamerlid Tara Singh Varma moeten zijn. Zij belde af. Geluk kig hadden de Vlaardingse GroenLinksers meerdere bijzon dere gasten uitgenodigd De dames van het Vrouwenkoor Uit Volle Borsten voor de muzi kale omlijsting bijvoorbeeld en dichteres Mirjam Poolster. Bo- vendien nam de partij afscheid van tekenaar Len Monnik, Hy is kortgeleden verhuisd en heeft Vlaardingen verruild voor een mooi bosryk gebied in Brabant Maar eerst moest er zaterdag middag worden gediscussieerd over vrouwen en politiek. Best leuk natuurlijk zo'n onder werp. Het tweede thema 'Waar blijven de vrouwen?' is met oog op de komende verkiezingen in maart ook niet zo gek gekozen. Toch is de meest spraakmaken de vrouw in de Vlaardingse poli tiek fractievoorzitter Anny Atte- ma van de PvdA een volledig an dere menig toegedaan. „Wat een ...onderwerp," liet ze zich een dag voor de discussie al heel toe passelijk ontvallen. Attema vindt het niets en laat dat aan de tafel in het café ook dui delijk merken. Haar boodschap is dat als een vrouw de politiek in wil, ze dat ook wel doet. Een vrouw hoeft volgens haar niet te worden gestimuleerd met bij voorbeeld discussieprogram ma's. „Kijk je hebt dikke vrou wen, dunne vrouwen, lange en kleine, witte vrouwen en zwarte. Je hebt vrouwen die op de voor grond treden en vrouwen die dat niet doen. De dames van hetkoor Uit Volle Borsten bijvoorbeeld zingen graag en ik vind vergade ren leu£" De boodschap van Attema is dui delijk. Wil Baris (CDA) en Leni van Halteren (VVD) stemmen zwijgend in. Tilly Hessels (SP) wil echter nog wel graag opgeno men zien dat vrouwen het over het algemeen toch wel erg druk hebben. Daar wordt door de an deren aan de tafel niet op gerea geerd. Kippengedrag Carrie die met haar columns op radio en tv doorgaans scherper en gevatter overkomt dan zater dagmiddag in Vlaardingen, luidt het volgende discussieonder werp in met de vraag of ook een vrouwelijke politicus in staat is iemands benen onder het lijf vandaan te schoppen. Een man kan dat en doet dat soort dingen volgens Carrie ook. Maar zijn vrouwen in staat een politiek op ponent'af te maken'? Opnieuw is het Attema die daar- op reageert. Politiek bedrijven is volgens haar het luisteren naar en het gebruiken van eikaars ar gumenten. Iemands benen on der het lijf vandaan schoppen is volgens Attema niet de tactiek, zowel bij mannen als bij vrouwen niet En natuurlijk is er in de politiek sprake van hanengedrag door mannen maar ook kippengedrag komt volgens Attema voor. Na de huidige vrouwelijke politi ci, is het de beurt aan de toekom stige. Martine van der Velde, dochter van fractievoorzitter Ben van Groenlinks, Cathelijne Raaphorst van het AOV en Hilde Strutz van D66, de opvolgster van de vertrokken Wil van Wijk. De 22-jarige Van der Velde zit er zaterdagmiddag meer als verte genwoordiging van de jeugd dan als aanstormend politicus. Jeugdig kun je de andere vrou wen aan de tafel namelijk niet meer noemen en Van der Velde, student sociologie voelt er abso luut niets voor de politiek in te gaan. Ze laat tijdens het gesprek duidelijk weten geen enkele po litieke ambitie te hebben. Dit tot grote teleurstelling overigens van vader Van da-Velde, Ook by deze drie dames blijft een levendige discussie achter wege. Het ontbreken van vuur werk die middag wordt gelukkig goed gemaakt door de zangeres sen van het Vrouwenkoor Uit Volle Borsten. Vol overgave zetten zij als afslui ting een dramatisch finalestuk Maassluis Het jeugdbeleid waaraan de gemeente Maassluis al diverse rapporten en bijeen komsten heeft gewijd, mag maar weinig geld kosten. Dit wordt dui- delij k uit het antwoord dat het col lege van b en w geeft op vragen van CDA en WD. Een eerste rapport over het terug dringen van criminaliteit en over last heeft weliswaar eer» reeks ac tiepunten opgeleverd, maar die kunnen vanwege een gebrek aan geld niet allemaal worden uitge voerd. Gekozen wordt voor de pro jecten die weinig of geen geld kos ten, terwijl het rijk wordt ge vraagd om voor een aantal andere projecten bij te springen. Maar: „Mocht het ryk niet tot sub sidiering besluiten, dan zal verder geen enkel project uitgevoerd kunnen worden. Sterker nog, zelfs lopende projecten (die niet onder het subsidieverzoek vallen) zoals het 'doe-effe-normaal'-pro- ject, staan onder druk. Laat staan dat er gedacht kan worden aan het cietheii van speelgelegenhe- den in wijken (skate-banen, voet bal-kooien, basketbalvoorzienin- gen)." Het door de gemeente ter beschikking stellen van weinig geld staat tegenover de constate ring dat de jeugdproblematiek 'in ernstige mate' toeneemt. if1 Een nu nog lege zaal in het nieuwe Satdskantoor waar de Schiedamse gemeenteraad binnenkort zonder koffie vergadert. Foto Roei Dijkstra Schiedam De nieuwe Schiedamse raadzaal op het Stadserf is op tijd klaar voor de begrotingsbehandeling volgende maand. In de eerste dnik van de beleidsbegroting staat de aula van het Stedelijk Museum als verga- derplek, maar dat is door de werk zaamheden al weer achterhaald. Eén ding staat wel vast: tijdens het vergaderen wordt geen koffie geschonken. De gemeenteraad is ruim ander half jaar uithuizig geweest voor de vergaderingen. In het stads kantoor van voor de verbouwing werd beneden in de kantine ver gaderd. Door de werkzaamheden werden de vergaderingen ver plaatst naar het museum aan de Hoogstraat. De oude raadzaal heefl plaats moeten maken voor de Stadswinkel, maar op dezelfde oude vertrouwde verdieping wordt momenteel de nieuwe raad zaal afgewerkt. Enige probleem in deze raadzaal is het koffiesehen- ken. Dat wordt de bodes in de nieuwe zaal nagenoeg onmogelijk gemaakt. De ruimte is te klein om koffie te schenken en de kopjes kunnen op de tribune bovendien nergens worden neergezet. Om dat probleem te ondervangen wordt buiten de raadzaal een cor ner gemaakt waar koffie wordt ge schonken. Het is de bedoeling dat de koffie ook daar wordt opge dronken. Maasland Het gemeentebe stuur van Maasland wil de ko mende tijd meer geld investeren in de aanleg en het verbeteren van fietspaden. De veiligheid van de fietsers Iaat op diverse plaat sen steeds meer te wensen over, zeker op de alsmaar drukker wor dende Coldenhovelaan. De aanleg van het fietspad langs de Coldenhovelaan tussen de Burgerweg en Herenlaan heeft plaats in het kader van cte ontwik keling van het nieuwe tuinbouw gebied Oud Camp. Het gedeelte fietspad tussen de Oud Campse- weg en de afritten van de A 20 maakt onderdeel uit van de recon structieplannen voor het kruis punt. Uitvoering van dit gedeelte vindt aansluitend plaats op de werkzaamheden aan het kruis punt. Het kruispunt wordt voorzien van twee rotondes onderaan de A 20. De verwachting hiervan is een snellere afwikkeling van het ver keer, waardoor de door opstoppin gen ontstane gevaarlijke situaties op de A 20 tot het verleden gaan behoren. De aanleg van dit laatste gedeelte fietspad langs de Col denhovelaan zal waarschijnlyk pas begin 1999 plaatshebben. Op nog wat langere termijn wordt er ook een fietspad langs de West- gaag aangelegd. Het betreft het gedeelte tussen de Molenweg en de Burgerweg. Het fietspad kan worden aangelegd op de nog te verbeteren kade langs de West- gaag. Als eventuele uitvoerings datum is 2000 aangegeven. In dat zelfde fietsplan 2000 is ook een mogelijke fietsverbinding tussen de Parallelweg en de Koningin Ju- lianaweg opgenomen. Het al bestaande fietspad door de Molenweide wordt omgelegd naar de buitenkant van het park. Hier door behoeven de fietsers niet meer tussen de twee terreinen van de dienst openbare werken door teetsen, hetgeen het aantal conflictsituaties tussen vrachtver keer en fietsers aanzienlijk zal be perken. Als mogelijke uitvoe ringsperiode van dit project zijn het derde en vierde kwartaal van 1999 aangegeven. Maandag 20 oktober SCHIEDAM De Erker. Toneelstuk Keet op de Kaap, 20.30u. ROTTERDAM Nighttown. Supertrio Extended. De Doelen, gr.z. Sterren van de opera, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg. gr,z. De bezoeker, 20.15u; Zaal de Unie. Letterencafé,20.30u. Müllerpier. Kermis. Zaal de Unie. Cuituurdebat, 20.30u. Dinsdag 21 oktober SCHIEDAM Wilhelminaplein Jeugdland Creati viteit en spelcircuit. 10.00 uur. Dr. Wibautplein. Creativiteit en spelcir- cuit. 14.00 uur. Schieland Zieken huis. Voorlichting over geneesmid delen voor mensen rr.et diabetes, 13.00-15.00 en 15.30-17.30u. VLAARDINGEN Dc Babberspolder. Volksdansen, ll.00-12.00u. Dc Soenda. Start cursus Nederlandse taalbelevmg, 10.00-11.30u.Dc West. Film-en vi deoavond, 19.30-22.00u. ROTTERDAM De Doelen. gr.z. Young Mozart, 20.15u: kl.z. Stnjkwartetten, 20.15u. Dizzy. Barend Middelhoff Kwartet, 22u. Rotterdamse Schouwburg. gr.z. De bezoeker, 20.15u; kl.z. Scbeppingskabaaf, 15u. LuxorTheater. Youpvan 'tHek, 20.15u. Bibliotheektheater. De kroon en de zot, 15u. Müllerpier. Kermis. Zaal de Unie. Cuituurdebat, 20.30u. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1: The Lost World' (al) dag, 12.30-15,30-18.30-21.30. Cinerama 2: 'My Best Friend's Wed ding* (al) dag. 18.45-21.30. Cine rama 3: 'Conspiracy Theory" (12) dag. 18-21.20. Cinerama 4: 'Bean, The Ultimate DisasterMovie' (al) dag. 16-18.30; 'Gordel van Smaragd' (12) dag. 13*21,10. Cinerama 5; 'Men in Black' (12) dag. 13.15- 16.15-18.45-21.45. Imax Thea ter 'Super Speedway' (al) dag. 14- 16. 'RingofRre'(al)dag.l3-15.The Lost World' (al) dag. 17-19.15- 21.50; t/m wo. ookl0.30. lantaren 1: 'Career Girls' (16) dag. (met op wo.) 20; ma.di.wo. ook 14.30. 'Hap py Together' (al) dag 22. (niet op ma enwo.). SneakPreviewma.22. Ven ster 2: 'Broos' (16) dag. (nietopwo) 20; ma.di.woook 14.30. 'FloatingU- fe' (16) dag. 22. Venster 3: 'Ma Vie en Rose' (a!) dag. (niet op wo.) 20- 22; di.wo ook 14,30. Venster 4: 'Nero!io' dag. (niet op mal en wo.) 19,30. 'Engelchen' (al) dag.(met op wo.) 21.30. K/assiekenreeks 'Le Beau Serge'ma. 19,30. Lumlère U The Lost World' (al) dag. 12.15- 15.15-18,15-21,15. Lumlère 2: 'George of the jungle' (ai) dag. 14.05-16.30-18.55. 'A/rForceOne' (16) dag.21.20. Lumlère 3: 'Austin Powers' dag. 13.45-16.15-19- 21.45. Lumlère 4: 'Paradise Road' (12) dag. 18.15-21.15. Rexane: 'Blondjesin hun Blootje' (18) Vm wo. dood. voorst. Pathé: 'Air Force One' (16) dag. 11.45-14,40-18.10-21. 'Copland' (16) dag. 11,10-13.45- 16.20-18.55-21.30. *My Best Friends's Wedding' (al) dag. 11,15- 14.10-16.40-19.05-21.35. 'No- thmgto lose' (al) dag. 17.15-19,35- 21.55. 'Face/Off (16) dag. 18.05- 21.20. 'Murder at 1600' (16) dag 11.50-14.15-16.40-19.15-21.40; wo. met om 14.15. 'Volcano' (12) dag. 11.30-13.55-16.20-18.45* 21.10; di. metom 21.10, Sneak Pre view; 'Het Zwitserleven Gevoel* (16) di. 21.30. Kindermatinees: Cinerama 2: 'George uit de Jungle' (al) dag. 13- 15.45. Cinerama 3: '101 Echte Dal- matiers' (al) dag. 12.45-15,30. Lu- miére 4: 'Napoleon' (al) dag. 13- 15.30. Pathé: 'George uit de Jungle' (al) dag. 11.20-13.35-15.50. 'Free Willy 3: De redding' (al) dag. 11.15- 13.15-15.15. 'Duimelijntje' (al) wo. 14.15. Lantaren/Venster: 'Napole on' ma. 14; 'Ballade van Holger' ma. 14; 'Selma en Johanna' di. 14; 'Kraanvogels'wo. 14. Schiedam In het Schiedamse Schieland Ziekenhuis zyn mor gen twee voorlichtingsbijeen komsten over het gebruik van ge neesmiddelen voor mensen met diabetes. Apotheker M. Binnen dijk van het Geneesmiddelen- Team gaat in op diverse aspecten van diabetes. Zo vertelt hij welke vormen er zyn, hoe de genees middelen werken bij deze aandoe ning en welke bijwerkingen voor komen. Ook komt de communica tie met eigen arts of apotheker aan de orde. Patiënten worden op hun rechten en plichten gewezen; het is namelijk gebleken dat ac tieve betrokkenheid van de pati ent het verloop van diabetes posi tief beïnvloedt. De bijeenkomsten zijn van 13,00 tot 1500 en van 15.30 tot 17.30 uur. Ze worden ge houden in het administratie/be- heergebouw aan de Nassau Dil lenburgstraat. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het patiëntenvoorlichtingscentrum van het Schieland Ziekenhuis, te lefoon 4733733.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1