ft 23< Basketbal Rotterdam: oorverdovend slecht Snelwiek start competitie overtuigend Plaatsvervangende schaamte bij 'emotionele confrontatie' tegen Amsterdam Vrouwen RB: lek boven Bizar prijzenfestijn Nood hoog rentree van bij SVH: Post (51) Bloedarmoede in Barendrecht 8® Belgische zege AngadGaur Hans Böhm blij met schaakzege Simpele klus Alcazar-vrouwen Kosior slaat aanvallen af Coach Aalbregt: 'Ik moet zuinig zijn op de vrouwen' FVT als lijstaanvoerder naar play-offs tafeltennis Eerste nederlaag WION Rotterdams Dagblad Maandag 20 oktober 1997 Nijvel Indra Angad Gaur heeft voor de vierde keer in haar loop baan het internationale florettoer- nooi m Nijvel gewonnen De Rot terdamse schermster versloeg de Belgische Van de Walle m de fina le met 15-9. Begin november doet Angad Gaur mee aan het EK m het Poolse Gdansk Ze traint te genwoordig 20 uur per week in Den Haag onder leiding van haar vriend, de Oekrainse wereldkam pioen Sergej Goloboetski. Sef Laschek van het Rotterdamse Les Faucons haalde de laatste acht m de Challenge Romatn in het Belgische Gent. Rotterdam Hans Bohm heeft zijn team Rotterdam in de tweede ronde van de sehaakcompetitie tegen Groningen aan een brood nodige zege geholpen. „Het ging lekker vlot vandaag. In 29 zetjes was het gepiept," gnuifde 'Mister Chess'. Hoewel hy had gewonnen, oogde grootmeester Lembit OU minder vrolijk. „Ik stond verlo ren, maar Gert Ligterink deed het gelukkig verkeerd De Estlander had vernomen dat er by hem thuis in Tallinn (Riga) was ingebroken. „Als ze mijn computer maar met hebben ge pikt." jammerde hy. Sponsor Broekhuis beloofde hem een nieuwe als dat het geval zou zyn. Ook de andere winnaars Jaap de Jager en Miehiel Bessehng waren m hun nopjes. Marcel Piket en Ad van den Berg gingen in de zinde rende stryd ten onder. Luc Winants, Fred van der Vliet, Tom Middelburg en Ik Oei (allen remise) brachten de eindstand op 6-4, waarmee Rotterdam zich uit de gevarenzone verwijderde. Andere uitslagen In de meesterklasse: Panfox (BredaFUtrecht 9-1. Hilversum- LSG (Leiden) 71/2-21/2, Amstelveen-Bus- •;uin 6-4. Panfox II-SMB (Nijmegen) 41/2- 51/2 De stand ra 2 ronden 1 Panfox 4 17 1/ 2). 2 SMB 4 111/2), 3 Hilversum 3 121/2), 4 Amstelveen 3 (11), 5 Botterdam 2 (9), 6 Utrecht 2 (8), 7/8 Groningen en Bussum 1 19),8 LSG0f61/2), 10 PanfoxII 0(G) Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben hun meest eenvoudige overwinning tot nu toe behaald. Tegen het Bre dase Smash'75 werd binnen het uur simpel 3-0. De setstanden wa ren 15-6,15-5 en 15-12. Die laatste set gaf een vertekend beeld. Door concentratiegebrek kwamen de Rotterdamse studentes met 12-6 achter voordat zy de winst gre pen. Alcazars trainer-coach Teus Heuvelman kon Hona Schapen donk inzetten als spelverdeelster. Zij verving de geblesseerde Petra Roelofs. Papendrecht Drie ronden voor het einde van de damkampioen schappen van Zuid-Holland-Zuid heeft Kosior na wederom een winstpartij zijn belagers toch niet afgeschud Zyn naaste concurren ten Jharad en Keizer volgen hem op respectievelijk 1 en 3 punten. In deze productieve ronde was het klasieke speltype troef. In veel partijen met zelfs 'kerkhofspelbe- zetting1 was de spanning te snij den, Oud-kampioen Harry Clasquin uit Capelle leek goed te staan tegen Anton Kosior uit Dor drecht, maar deze wist zijn schij ven dusdanig te dirigeren dat hij in een remise-achtige positie met een grappige maar listige valstrik toch won. Delft De vrouwen van Idétra- ding/RB lijken het lek zo langza merhand aardig boven water te hebben. Na een aarzelendecom petitiestart en twee nederlagen boekten de Rotterdamsen twee overwinningen op rij. Ook zater dagmiddag - in Delft tegen DAS, 48-69 - werd op degelijke wijze gewonnen. Ondanks een 30-27 achterstand bij de rust was coach Cor Jansen van mening dat toen toch al de basis voor de zege was gelegd. „We dwongen ze tot het uiterste en plukten van die Delftse in spanningen na rust de vruch ten." Kristine Thorsen (14) en Nazan- in Sadegpour (13) kwamen voor Ïdétradïng in de dubbele cijfers. Door Nick van der Sluis Rotterdam Het bruiste zaterdagavond weer van de activiteiten in de Zadkine basketbal hal, bij Idétrading/RB. Publiciteitsgevoelige activiteiten vooraf mag je veronderstellen als er nieuwe (sub-)sponsors in het geding zijn. Maar vreemd genoeg bleek de pers niet wel kom bij het ondertekenen van de contracten. Niet bepaald bevorderlijk voor de uitstraling van het Rotterdamse topbasketbal, maar dat was de wedstrijd tussen Idétrading en Finish Profiles/Amsterdam, het sluitstuk van wat een avondje Rotterdamse basketbalpromotie had moeten worden, ook niet. Niet alleen riep de eindstand (44- 56 m Amsterdams voordeel) voor de liefhebbers gevoelens van plaatsvervangende schaamte op, de wyze ook waarop de Rotter damse formatie zich sportief pre senteerde aan de talrijke toe schouwers was bovendien buiten gewoon gênant. Alle registers werden aan het Ko- perpad opengetrokken, vooral ge- luidsregisters. Want wat de wed strijd aan kwaliteit tekortkwam, werd ruimschoots gecompen seerd door een overvloed aan la waai. De feestelijke omlijsting van een wedstrijd, die een eerste hoogtepunt m de tot nu toe pover verlopen competitie bad moeten worden, werd namelijk gevormd door een salsa brassband van het zuiverste water Een prachtige show van een - toegegeven - per fecte band, maar we! voor een en tourage a la Ahoy', niet voor de Zadktnehal. Let was om horendol van te worden. Het leek wel of dt wedstrijd zelf een storend jlement vormde in het commercieel getinte geheel. Gpmerkelyk genoeg mocht de band van de scheidsrechters on gestoord zijn gang gaan en kwa men er ook geen protesten van de Amsterdamse bank. Integendeel zelfs, Amsterdam-coach Jan Wil lem Jansen en zijn spelers swing den mee met de muzikale explo sie, bleken er ook beter tegen be stand en 'genoten' van de proble- S obodan Ka- licanin (m) gaat omhoog voor één van zijn vijf sco res. De tien punten van de Sloveen kon den Idétra ding niet aan een zege op Finish Profi les helpen. Foto Oor V;>s men die juist de thuisclub onder vond van de plotselinge uitbars ting van lawaai. Jansen: „Belgische toestanden hier, de organisatie heeft kennis van zaken. Moeten ze iedere wed strijd doen, dan begint Idétradmg telkens met een voorsprong van 15 punten." Slap aftreksel Dat was ironisch bedoeld natuur lijk, want de Rotterdammers heb ben, op de eerste tien minuten na, vooral naar vorm en karakter lo pen zoeken. Wat een emotionele Rotterdam-Amsterdam confron tatie had moeten worden, werd slechts een slap aftreksel van middelmatig tot onacceptabel basketbal. Terecht merkte de Am sterdamse coach na afloop op, dat de tegenstanders juist m deze wedstrijd alle kansen hadden om ons de eerste nederlaag van de competitie toe te brengen. Maar wij plukten de vruchten van onze posirie op de ranglijst We kunnen nu blijkbaar ook slecht spelen en toch winnen." Na tien minuten leidde ïdétra dïng met 24-16, leken de zenuwen m bedwang en moest Amsterdam ijlings vluchten in een time-out. Zo kansrijk als de Rotterdam mers waren, zoveel zorgen had Amsterdam op dat moment Maar de spelonderbrekmg brak de ploeg van coach Toni Vujamc vol ledig op. De kwaliteit van het spel zakte plotseling naar een beden kelijk peil, de Rotterdamse aanval kwam in twaalf minuten (vier vóór en acht na de rust) tot precies vyf punten - een tweepunter en een driepunter, rust 29-21 het initiatief werd volledig uit handen gegeven. Het meest opmerkelijke was mis schien wel, dat eredivisiedebu tant Marlon Valentin met 13 pun ten met alleen de beste schutter van ïdetradmg, maar tevens van de gehele wedstrijd, Idétrading/RB - Amsterdam Astronauts 44-56 (rust 29-28) Scores Idctraduig Marlon Valentin 13, Eel- co Derks 11, Slobodan Kalicanin 10 Team 14/45,31%, 26 rebounds Amsterdam Bud Greer 11,Ray Wingard II Team* 19-51,37% ,44 rebounds. Barendrecht Bij de prijsuitrei king bij de De Jong Volvo-loop waren zaterdagmiddag nogal wat boze, maar ook hoogstveibaasde gezichten te zien. Uiterst ont stemd was Charles Timmermans toen bleek» dat hij als tweede in de klasse senioren geen prijs kreeg. Sterker, hij werd niet eens gehuldigd. De woedende atleet van Parthe non: „Ik was met stomheid gesla gen, Dit heb ik nog nooit meege maakt. Terwijl ik de wedstrijd met Van der Krol heb gemaakt, werd zelfs mijn naam niet eens - genoemd. Het gaat mij niet eens zozeer om het geld, al had ik maar een bloemetje gekregen. Na mijn reactie werd ik als een lastige jongen weggestuurd" Daarnaast was er verbazing by de vrouwen. Drie bij het erepo dium geroepen atletes wilden na de huldiging wel eens van elkaar weten, wat er in die enveloppen zat Margriet van den Bos (45) was de snelste geweest met 1.09.03 voor tien Engelse mijl en 'ving5 25 gulden, Giny Blees kwam als tweede binnen in 1.10.43 en vond 75 piek in de en velop, waarna Carla Spijkers con stateerde, dat zij als derde (in 1.15.31) de hoofdprijs van hon derd gulden in de knip kon stop pen. Hilariteit en verwondering streden om voorrang. Eensge zind besloten de drie 'dit onrecht aan te kaarten by organisator Frans Jonkers. Deze verklaarde het bizarre prij zenfestijn als volgt. „Van den Bos (in 1994 nog de snelste atlete van het gebied groot-Rijnmond by de Rotterdam Marathon, red.) bezit geen startlicentie en werd gehul digd als snelste Barendrechtse. Blees kreeg haar prijs als vetera ne V35 en Spykers, die had ge woon als recreante per abuis een verkeerd inschrijfformulier ge bruikt en vond zelf; dat ze geen recht had op de hoofdprijs. We. hebben haar alsnog voor haar eerlijkheid beloond." „Wat de mannen betreft, het is jammer voor Charles Timmer mans, maar in onze folder stond vermeld dat er slechts één geld prijs per categorie was. Vorigjaar kregen we nog 5000 gulden van de sponsor. Door het wegblijven van deelnemers bleven we toen met de prijzen zitten. Dus kregen we nu aanmerkelijk minder." Door Paul Hoes Rotterdam De handballers van Snelwiek hebben hun eerste zaal wedstrijd op overtuigende wijze gewonnen. Het Apeldoomse Achilles kwam er vooral de twee de helft niet aan te pas: 22-12. Ook Rotterdam Het is op het ogen blik kommer en kwel met het Rot terdamse waterpolo. Alleen voor de nederlaag van SVH in de twee de klasse A tegen WVZ was er een plausibele verklaring. De Studen ten Vereniging Hillegersberg miste maar liefst drie basisspe lers, te weten Mare Peter Verveer, Wïetze Lantinga en Aad van Itsin* ga. De nood was daardoor zo hoog gestegen dat de 51-jarige John Post zijn rentree moest maken, Toch leek het erop dat alles op z'n pootjes terecht zou komen. WVZ gedroeg zich in 2A als debutant, in het eerste deel van de wedstrijd namelijk bijzonder onwennig, met een 6-3 achterstand als direct gevolg. Die veilig lijkende marge kon door SVH echter niet worden behouden, Met name door de da dendrang van de Zoetermeerders in de slotfase. Ubbo Rommerts (3) en Kees Romers (3) waren de Maasstedelijke doelpuntenma kers. Voor Rotterdam was er in 2A evenmin een succesje weggelegd. De 'R' verloor de derde wedstryd op rij. In eigen huis was Koude kerk met een 8-7 eindstand net even te sterk. In 3E was De Stormvogel een maatje te groot voor Spartaan. De Rotterdammers verloren tegen de titelkandidaat met alleszeggende cijfers: 2-7. Met name m aanval lend opzicht schoot de thuisclub tekort. De bezoekers maakten daarvan dankbaar gebruik en kwamen snel met 4-0 voor Leo Kleefkens en Ene van Barneveld konden daar in de slotfase pas iets tegenoverstellen. RWV reisde in 3E tevergeefs af naar Den Haag. Het scheidsrech terlijk duo Rademaker en Eibers bleef in gebreke om de wedstrijd tegen DSZ te leiden. Atomium behaalde een overwin ning. In een doelpuntrijke wed strijd werd Satumus uit Leiden met 38-35 verslagen. Snelwiek is een team in opbouw. Zeven nieuwe, vooral jonge spe lers maken dit seizoen hun opw achting m de tweede divisie. Tkai- ner Jan Weerden heeft een en thousiaste ploeg tot zijn beschik king, waarin de routine vooral van de oorspronkelyke Snelwiekers komt. De talentrijke ploeg startte ner veus in de eerste echte krachtme ting. Fout ingezette en slordige acties waren daarvan het gevolg, waardoor Achilles één helft op een echte wedstryd mocht hopen. Na de pauze (10-8) was het uit met de pret. Snelwiek ging steeds be ter het eigen spelletje spelen en Achilles werd in kansloze positie gemanoeuvreerd. Uiteindelijk mochten de Gelder landers nog bly zijn met de 22-12 eindstand, vond trainer Weerden. „Na de nerveuze start hervonden de jongens zich en zag ik de posi tieve dmgen uit de voorbereiding steeds beter terug. Daarnaast is het piezieng om een speler als Mi chael de Miranda weer by het eer ste te hebben, die op moeilijke momenten toch kan scoren. Daar naast spreekt absoluut in ons voordeel dat we in René Jansen en Denrus Abramsen twee kan jers van keepers hebben. Daar zullen veel ploegen jaloers op zijn." Atomium behaalde in de derde Twee Leidenaren proberen de Atomlum-aanvaller (m) van een succesvolle aanval af te houden. De Rotterdammers haalden eindelijk de eerste punten binnen. Foto Cor vos wedstrijd van het seizoen einde lijk de eerste punten. De eerste helft gaf een gehjkopgaande strijd te zien met vooral zwak ver dedigen van beide kanten: 18-18, In het tweede bedrijf had Atomi um, zowel aanvallend als verdedi gend, tien perfecte minuten waar in het naar 27-18 uitliep. De wed- strij d leek gelopen, maar te indivi dueel en te 'mooi' spel van Atomi um gaf Satumus de kans terug te komen m de wedstrijd. Verder dan 38-35 liet Atomium, dat in Menno Schuppers zijn beste schutter had met acht treffers, het niet komen. Roda kende een heel slechte start Alles mislukte en daarvan maakte Animo grif gebruik. 15-32. Ancora moest met 17-18 nipt de meerdere erkennen in HVO. De meiden van Nol Verhoeff speelden zeer rede lijk en maakten er een spannende wedstrijd van. Het verschil was nooit meer dan twee punten, by het eindsignaal net in het voor deel van de Brabantsen. Door Jan van den Bos Barendrecht Het is in de 'Rotterdamse' regio Je laatste jaren steeds moeilijker geworden voor wegat- leten - buiten het ZuiderSter circuit om - een aan sprekende wedstrijd te organiseren. Een niet in de loopserie opgenomen evenement lijkt gedoemd een vroegtijdige dood te sterven. Menig organisator moet de zuigkracht van het circuit ervaren als een ontmoedigingsbeleid. De befaamde wedstrijd van AAA verdween dit jaar al geruisloos van de kalender. Energie trachtte vorigjaar met het aantrekken van sponsor De Jong Volvo en een nieuw parkoers haar tienmylsrace nieuw leven in te blazen. Zaterdag zat de loop echter weer ingeklemd tussen twee circuitlopen en kon men slechts 51 wedstrijd en 88 prestatielopers aan de finish begroeten. Aan de inzet van organisator Jonkers c.s. lag het met, hoewel de prijsuitreiking de nodige vragen opriep. Het gevarieerde parkoers met zyn markeringen om de kilometer werd geroemd. Ook aan de strijdlust van het handjevol atleten mankeerde mets. Wmnaar Folkert van der Krol ging echt 'tot het gaatje' m zijn poging 'diesel' Charies Timmermans in de sprint achter zich te laten (53.26 tegen 53.31). 'Je moet te genwoordig met iets bijzonders komen om de deel nemers aan je te binden', is een veelgehoorde sug gestie. Van der Krol (Energie), vorigjaar met 52.03 ook wm naar, heeft zijn leven verbeterd. Tydens de vorige editie liep hij bijna zestien kilometer lang Ad Orrnmk op de hielen om in de finale verwoestend toe te slaan. Nu werkte hy keurig samen met Charles Timmer mans, om beurte. de kop nemend. Toch moet de bijna 40-jange Timmermans steeds de dreiging hebben gevoeld van de 15 jaar jongere Van der Krol. „Ik had je vader wel kunnen zijn," grapte hy na afloop. De Parthenon-atleet wist van het 'geheime wapen' van Van der Krol, de explosieve snelheid van de 1500 meter-loper, die hem in de fina le de das kon omdoen. Een ontsnappingspoging van Timmermans strandde en rond de dertiende kilome ter dwong hij zijn jongere rivaal de kop op met een 'sur place', een wielrenner waardig. „Dat was alleen maar in mijn voordeel," zo analyseer de Van der Krol. „Het ging natuurlijk wel ten koste van de eindtijd. Maar by de vyf kilometer wist ik al, dat mijn tijd van vong jaar er met meer inzat." En aangezien Van der Krol de laatste 600 m van het traject als zyn broekzak kende - het is zyn trainings- gebied - zette hy de turbo aan. „Er zitten nogal wat bochten in de weg. Het zou te veel kracht kosten Charles daar te passeren," luidde zyn tactiek. Bij het opdraaien van sportpark De Bongerd was Timmer mans met een tiental meters achterstand al 'gezien.' Totaal leeggelopen wierp de winnaar zyn bloemen in de armen van zijn moeder, die hem vooraf al een overwinningspremie had toegezegd. Pieter Hegger (Spark) legde beslag op de derde plaats (54.53), gevolgd door Erwin van Diemen (Ener gie) in 56.05. Diens clubgenoot Johan van Straaten was met 56.14 de beste veteraan. RotterdamMet zeven punten uit zeven wedstnjden ligt het vrouwenteam van Rotterdam goed op sche ma. Maar de positie in de hoofdklasse hockey had nóg meer tot de verbeelding kunnen spreken. Na de royale 5-0 overwinning op Bloemendaal (zaterdag) verspeelden de Rotterdamsen gisteren onnodig bei de punten tegen Kampong: 3-0 verlies. In beide duels domineerde HC Rotterdam. Ook te gen Kampong kreeg Karlijn Petn, die door twee tref fers tegen Bloemendaal de topscorerslijst met negen doelpunten had aangevoerd, volop kansen. Kam pong verdedigde echter stug en bovendien waren de counters van de Utrechtse ploeg levensgevaarlijk. Terwyl HC Rotterdam op het punt leek te staan om de score te openen, was een harde klap vanuit de ver dediging nchtmg de Utrechtse spitsen voldoende om HC Rotterdam uit balans te brengen. Drie keer ach ter elkaar verdween de bal op die wijze langs keep- ster Evelme de Haan. „Dat zijn situaties die niet meer mogen gebeuren," vond trainer Robbert Paul Aalbregt „We waren, met de 5-0 overwinning op Bloemendaal nog in onze ge dachten, zo vaak in de aanval dat iedereen op een doelpunt zat te wachten. Maar zoals zo vaak namen wij de ri sico's en viel het doelpunt j ui st aan de andere kant. Kampong heeft geflatteerd gewonnen." Zaterdag waren de rollen totaal omgedraaid. De thuisclub drong toen ook sterk aan en kende het ge luk snel op voorsprong te komen. International Inge van den Broek, die morgen met Oranje tegen Duits land speelt, maakte de 1-0. Deze treffer werd'snel ge volgd door twee strafeomers van Florien Comelis. Bij de rust was het al 4-0 door Karlijn Petri die er daarna nog een vijfde doelpunt aan toevoegde. Voor trainer Robbert Paul Aalbregt waren de druiven een dag later zuur. De opgaande lijn werd niet door gezet. Zijn conclusie: „Ik kan nu wel m'n teleurstel ling laten blijken, maar ik moet ook oppassen dat de speelsters niet oververmoeid raken. HC Rotterdam heeft één van de jongste teams in de hoofdklasse en het merendeel van de speelsters zit kort voor tenta mens en examens. Ik heb al tegen de speelsters ge zegd dat ze best een training mogen overslaan om de studie niet in gevaar te brengen. Naast studie is het voor de meeste meisjes alleen maar hockey dat de klok slaat. Met het oog op de thuiswedstrijd tegen koploper Amsterdam en de dubbel tegen MOP en HDM moet ik zuinig zijn op de wouwen." Rotterdam/Leiden Het team van FVT/Visser kan zich opmaken voor de strijd in de kampioenspoule van de play-offs. Ondanks het spelen met een inval ler, Alfred de Jong voor Ronald Vijverberg, bleven de Rotterdamse tafeltennissers tijdens de zeven wed stnjden in de voorronde ongeslagen. Alfred de Jong, trainer-coach van FVT, leverde zelfs verrassend goed werk. Voor het eerst zelf in de eredi visie acterend, kwam hij regelmatig tot scoren. In het zaterdag thuis tegen Pecos en zondag in Leiden te gen Scylla gespeelde dubbelprogramma, had De Jong m beide 5-2 overwinningen een bijdrage met één winstpartij. Hij verhoogde daarmee zijn aantal winstpotjes van twee naai- vier. Het dubbelprogramma was noodzakelijk, omdat De Cock en De Boer zaterdag door bondscoach Peter En gel zijn geselecteerd voor de interland tegen Slowa kije. Pecos was met Ted van den Berg, Ron Schipaan- boord en Friso Reitsma geen schim meer van het team dat FVT vorig jaar in de finale om het lands kampioenschap zeer moeilijk wist te maken. In plaats van met 5-2 had FVT eigenlijk met 7-0 moeten winnen, maar Alfred de Jong Tiet tegen Reitsma een 20-18 voorsprong glippen, terwijl het dubbelspel on nodig verloren ging. Door de teleurstellende uitslag tegen Pecos moest er gisteren tegen Scylla minimaal met 2-5 worden gewonnen, om als nummer één naar de play-offs te gaan. Met een grieperige Michel de Boer toch achter de tafel, lukte dat maar net. De Boer won van Michel van Rijn, maar verloor in de al niet meer van belang'zynde slotparty van Peter Paul de Vrind. De grootste verrassing kwam van Alfred de Jong, die zyn oud FVT-teamgenoot Van Rijn wist te kloppen: 18-21,21-8 en 16-21. Jörg de Cock is de enige speler in de eredivisie met een honderd procent sco re. Met 18-21 bond De Cock vervolgens ook ScyRa's kopman Gerard Bakker jr. aan zijn zegekar. In de derde divisie verloor Twenty One Up met 3-7 van koploper 't Zand 2. Invaller Peter van der Weide kwam net niet tot scoren, terwijl Rob Bron en Niels van der Wal ieder één partij en samen het dubbelspel wonnen. Met zeven voorsprong op nummer vijf ken nen de Uppers halverwege geen degradatiezorgen. De vrouwen van FVT/Visser haakten door de 6-4 ne derlaag bij Woerden voorlopig af in de strijd om de promotie. De nederlaag lag met aan Esther Stumpé, die drie van de vier punten voor haar rekening nam. Rotterdam— Het was geen beste speelronde voor de Rotterdamse korfbal-eersteklassers. Zowel WION als Trekvogels keerde met lege handen terug van resp. Futura (22-21) en SDO (14-13). Koploper OZC ontving hekkensluiter De Corvers uit Hilversum, ogenschyn- lijk een 'makkie'. Daar leek het in de beginfase dan ook op toen de Tuindorpers snel met 6-3 voorkwa men. Maar toen zy gas terugnamen kwam de klad er in en toonde de ruststand een magere 64 score. Coach Aad van Herk pepte zijn ploeg bij de thee da nig op en leek daarmee succes te hebben Binnen vijf minuten werd de stand rr-ar 10-6 getild. OZC liep nog wel verder uit (13-7), maar in die fase meende inval ler-arbiter Johan Kosse, die de met een liesblessure uitgevallen Nico Orru verving, de gasten vier straf- worpen op rij te moeten toekennen. Zij konden daar door met een redelijke score wegkomen. Het einde kwam met 15-13. Simone Pijl en Gert Jan Winkelhui zen scoorden 3x, Chrisje van der Meer, Marieke van Dijk, Mark Potter en Alex Groeneveld 2x, Peter van den Herik lx. WION heeft in 1H de eerste nederlaag moeten incas seren, maar houdt royaal de koppositie. Bij Futura verloren de Rotterdammers in een waar doelpunten- festijn met 22-21. Aanvankelijk leidde WION met 5-1 en 11-8. Na 12-12 bij rust bleef de score lang in even wicht. Kort voor tijd greep Futura de volle winst. Wim Niesing 7x en Wim Diepenhorst 5x waren de topschutters. Rob Bouva, de trainer/coach van Trekvogels, zag zijn optimistische verwachtingen van vorige week (nog) niet uitgekomen want zyn team slaagde er niet het duel bij hekkensluiter SDO met winst af te sluiten. Na gelijkopgaande strijd werkten de vogels een 10-7 achterstand weg en kwamen zelfs langszij. In de laat ste minuut greep SDO toch de volle winst U4rl3). Dennis Vreugdenhii 3x, Els de Roode en Lody Slin gerland 2x scoorden het vaakst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3