TOGR onterecht langs SWSMC Stunt van ODO tegen koploper blijft uit Dubbel kampioenschap lonkt voor De Korenbeurs Gehavend Ursus slaat geen slecht figuur '7 Afslachting voor Green Eagles KWlaardingen in goede doen Refoba najaren weer onderuit Molendijk: 'Ik weet dat de zagers aan mijn poten klaarstaan, maar daar sta ik boven' Handbalsters Ventura doen zichzelf de das om Waterpoloploeg WSV lijkt nauwelijks te kloppen Zwemmers VZC uit hun doen in Dordrecht Rotterdams Dagblad Maandag 20 oktober 3997 Zeist „Een terechte nederlaag, maar onterecht zo groot,'' was Green Eagles-eoach Peter van der Waal duidelijk na de verhesbeurt die zijn basketbalploeg afgelopen weekeinde leed. De Maassluizers werden in Zeist door gastheer BZ'72 afgeslacht: 82-42. „Die nederlaag valt zo groot uit omdat de spelers bij zo'n grote ruststand (40-24; red.) toch het hoofd laten hangen. Het is een mentaliteitskwestie. Normaal ge sproken laat je je natuurlijk niet zo afslachten. Vooral in aanval lend opzicht, schoten we behoor lijk tekort," aldus Van der Waal. Green Eagles speelde slordig en kwam geen enkele maal op een voorsprong. „ïk heb een team van jonge jongens en die moeten hier van nog leren. Over een tijd mo gen dit soort dingen niet meer voorkomen. Er staat niemand op die de kar trekt, dat moet nog ont staan. Kees Brugman is 43 jaar en was topscorer met twaalf punten, dat zegt dus al genoeg." Vlaardlngen „Eindelijk hebben we weer eens goed gespeeld," klonk het opgelucht uit de mond van KV Vlaardingen-coach Jan de Jager. „En hebben we laten zien dat we het spelletje niet verleerd zijn." Met soms wervelende acties lieten de Vlaardingse korfballers geen spaan heel van Atalante en werd het enerverende treffen met een duidelijke (20-10) overwin ningbesloten. „We wisten," gaf De Jager zijn tac tiek prijs, „dat Atalante een ploeg is die of alles of niks kan. Je mag die ploeg niet in de wedstrijd la ten komen want pakken ze de vorm en worden ze heel lastig. Daarom moesten we vanaf de eer ste minuut zeer geconcentreerd te werk gaan. Gelukkig hield de ploeg zich aan de afspraken." Met IJsbrand den Breems na zijn schorsing weer terug in het team maar zonder de geschorste Ro nald Verweij toonde Vlaardingen zich een waardig overgangsklas sen Vooral het spel van de jeugdi ge Bas van der Graaf stemde De Jager tot grote tevredenheid. „Voor het eerst," complimenteer' de de sympathieke De Jager zijn pupil, „speelde Bas heel ontspan nen en liet hij zien in het team thuis te horen. Hij scoorde zelfs drie keer en kreeg twee strafwor- pen mee." „Dat we tot nu toe," ging De Jager verder, „maar vier punten hebben behaald wijt ik vooral aan het mis sen van scorend vermogen. Al leen Ronald Verweij en IJsbrand den Breems zijn jongens die we kelijks hun doelpuntjes meepik ken. Het missen van kansen gaat op een gegeven moment in de koppies zitten en krijg dat er dan maar eens uit. Dan mis je de afwe zige Hedi Mookhoek en Astrid van Huét wel. Gelukkig is Astrid er in de zaal weer bij, dat verhoogt de concurrentie bij de dames. Hoewel we er nog niet al te roos kleurig voorstaan, zou ik het wel een grote tegenvaller vinden als we met deze ploeg zouden degra deren." Leidschendam Na vele jaren on geslagen te zijn gebleven, moest het er voor Refoba eens van ko men. De Vlaardingse badminton club was afgelopen weekeinde niet opgewassen tegen Sio en ver loor in Leidschendam met 5-3, De Vlaardingse formatie miste in de sporthal van Leidschendam de vorm van de dag. Zowel Paul Mennen als Nitte van Landschoot was kansloos in twee sets. Paul Mennen verloor met 15-13 en 15- 12 en Nitte van Landschoot met 15-11 en 15-12. Ook Dana Kuil stond voor een on mogelijke opgave en verloor in 11- 8 en 11*8. Het betekende dat Christa Boeters moest vechten om tegenspel te kunnen bieden. Na een 12-18 nederlaag na verlen ging, nam ze met 1-11 revanche en zegevierde in de beslissende derde partij in 11-12. Met een 3-1 achterstand was er nog van alles mogelijk, maar Chris van der Knaap en Nitte van Landschoot slaagden er niet in het tij te doen keren. Uiteindelijk gaven de vrouwen van Refoba het goede voorbeeld door ondubbel zinnig in twee sets te zegevieren: 4-15 en 13-15. Daarna brachten Chris van der Knaap en Christa Boeters Refoba weer terug in de race door hun partij in 12-15 en 12- 15 te winnen. Vervolgens gingen Dana Kuil en Paul Meenen voor een gelijkspel, maar ze verloren de eerste set met 15-3. Ook in de tweede partij lukte het de Vlaardingse badminton ners niet voor de ommekeer te zorgen waardoor Refoba met een 5-3 nederlaag genoegen moest ne- Driebergen Stilletjes hadden de korfballers van ODO gedroomd van een stunt. Na twee opeenvol gende overwinningen hoopten de Maaslanders koploper Dalto in ei gen huis beentje te lichten. De thuisploeg wenste echter niet mee te werken en stuurde de ploeg van het coach-duo André Peilikaan/Jan-Henk de Vast met een bepaald niet malse nederlaag van 25-10 naar huis. „We waren compleet," bekende Jan-Henk de Vast, „en hadden in de afgelopen twee wedstrijden la ten zien dat we in vorm waren. We hadden daarom echt het gevoel dat we misschien wel voor een stuntje konden gaan zorgen tegen de ongeslagen koploper. Al twee keer eerder had ODO tegen Dalto, in jaren dat ze amper partijen ver loren en moeiteloos de titel pak ten, een gelijkspel weten te beha len. Dus waarom nu ook niet?" Vooral door de schotloosheid van het eerste aanvalsvak, bestaand urt Erik Passchier, Patrick Zee- bregts, Monique van der Meijs en Mary Pellikaan. keek ODO vanaf het allereerste begin telkens te gen een achterstand aan. Het tweede aanvalsvak knabbelde dan wel iets van de achterstand af, geen moment kon Dalto in de pro blemen worden gebracht. Bij de stand 4-3 liet Dalto middels een kordate tussensprint blijken niet voor niets de trotse lijstaanvoer der van de overgangsklasse A te zijn. „Dalto is echt de beste ploeg," analyseerde De Vast de sterke tegenstander, „uit de afde ling, Zij zijn vorig jaar uit de hoofdklasse gedegradeerd maar niet voor lang. Ze hebben geen enkele zwakke schakel, iedere speler kan scoren en sommige spelers kunnen zelfs heel veel scoren. Zo is een speler als Koos Rodenburg levensgevaarlijk on der de korf en is jeugdintematio- nal Sabrina Ritmeyer een gewel dige dame. Zij loopt ook met een bepaalde arrogantie over het veld van 'wie doet me wat'. Zulke spe lers heeft ODO natuurlijk niet." Na de rust (12-5) lieten tot grote te leurstelling van De Vast enkele ODO-spelers het koppie hangen en kon Dalto bijna ongestoord aan een grote uitslag werken. „Vooral het laatste kwartier," aldus De Vast, „werden we eigenlijk over speeld. Ik vind dat je ook bij een verloren pot hard moet blijven werken en dat vergaten sommige speiers. Al kun je niet meer win nen, afgaan wil toch niemand. Nu moeten we er elk geval voor zorgen dat we over twee weken van GKV, dat met twee punten onderaan staat, winnen. Dan kun nen we de eerste veldhelft met een gerust hart afsluiten," Door Ton de Leede Schiedam ,,'t Is eigenlijk schandalig," nam TOGR-trainer René Blauwkamp geen blad voor de mond, direct nadat zijn ploeg SWSMC met 1-2 had verslagen, „dat we hier hebben gewonnen. Als er één ploeg recht had om te winnen dan was het SWSMC wel, maar dat is voetbal hè." Joop Molendijk, de inmiddels veel geplaagde coach van SWS MC, wist zich geen raad: „Hier kun je als trainer ook helemaal niets aan doen. Waarom worden die tien kansen er niet gewoon in geramd? Nu verlies je zo'n pot ook nog, hoe tnest en onterecht dat ook is." De op zaterdag gespeelde ontmoe ting tussen zondag-eersteklasser SWSMC cn TOGR, uitkomend in de tweede klasse van het zater dagvoetbal, gaf een eenzijdig beeld te zien. Tot Ons Genoegen Rotterdam, dit seizoen nog onge slagen met drie overwinningen en drie gelijke spelen, dook zelden gevaarlijk op voor doelman Ro nald de Pee (plaatsvervanger en opvolger van John Bos, die vol gens de berichten door drukke werkzaamheden zijn spullen heeft ingeleverd) en leek geen en kele aanspraak te maken op een piekje in de derde ronde van de districtsbeker. „Negentig minu ten lang," overdreef de rossige Molendijk enigszins,-,dicteerden we het spel Hun tempo is stuk ken lager en daarin gingen we on danks mijn waarschuwingen te vaak in mee. Als je dan ziet dat ze in de tweede helft het ene poot niet meer voor het andere konden krijgen, is het helemaal erg dat het ons niet lukte om als eerste te scoren." Meer mogelijkheden Toch had TOGR reeds in de eerste rondgang aan de leiding kunnen komen. Een vloeiende aanval over de rechterflank, ingeleid door aanvoerder André Pijl, bracht de bal op maat voor het doel. De altijd gevaarlijke en at tente Kenneth Wolf kopte de bal volgens het boekje naar de grond maar zag tot zijn ontzetting dat de binnenkant van de paal de 0-1 te genhield. De thuisploeg had aan zienlijk meer mogelijkheden. Het was met name Isandro Galina de Sousa, samen met Alberto Baptis- ta de Lima een levensgevaarlijk aanvalsduo vormend, die vergat tot afronden over te gaan. De keer dat hij het dichtst bij een treffer was, werd hij door Hans Staas on gestraft onderuit gegleden. Scheidsrechter De Jong stond er bij maar weigerde de terechte kalktrap toe te kennen. Alberto Bap tl sta de Lima (links) in een fel duel om de bal. De SM O erscoorde wel maar kon zijn ploeg niet aan de beker winst helpen. Foto Peter Molkenboer Na de hervatting leek het een kwestie van tijd voor de thuis ploeg om op voorsprong te ko men. Inzetten van de voortdurend op het middenveld opererende laatste man Jan Brokling, Baptis- ta de Lima en De Sousavonden de sterke doelman Richard Ocke- loen (tot voor zaterdag in het der de elftal uitkomend) of op de doel lijn assisterende verdedigers op hun weg. Tegen elke verhouding in leverde een razendsnelle uitval van de Rotterdamse gasten de 0-1 op. De doorgebroken Wolf werd binnen de beruchte zone door De Pee getorpedeerd. Vanaf elf meter had Marc van der Zee geen moei te om De Pee te kloppen. Ruim vijf minuten later lag de 0-2 in het mandje omdat invaller Carlo Pi- res zich 'handig' vrijspeelde en de korte hoek vond. „Dat tweede doelpunt," had Mo lendijk geen goed woord over voor leidsman De Jong, „was een dwaling van de scheids. Die doel puntenmaker douwde z'n tegen stander gewoon weg. Echt een schande. Dan raken we geïrri teerd en lukt ons nog minder." Toch wist SWSMC vyf minuten voor tfjd op 1-2 te komen middels Baptista de Lima. Met kunst en vliegwerk voorkwam TOGR ver dere averij. „Ook vandaag kon ik weer niet in mijn ideale opstelling spelen," al dus Molendijk. „Door het ontbre ken van Kader Fares, Jan Mulder, John van der Belt en. Ersin Boz- kurt moest Leo Letwory weer in de achterhoede spelen en kon Dwigbt Blackson niet achter de spitsen spelen. Toch blijf ik in de ploeg geloven. Ik weet dat de za gers aan mijn poten klaarstaan maar daar sta ik boven." SWSSMC-TOGR 1-2 <0-0). 65 Mare van der Zee 0-1,71. Carlo Pires 0-2,85. Alberto Baptista Lima 1-2 Bijzonderheden: Scheidsrechter JAM. de Jong (Noorden) gaf geei aan TOGR-verdediger Peter Kra nendonk en Ronald de Pee, de doelman van SWSMC. SWSMC: De Pee, Letwoiy, Zoetmulder, Brokling, Berveling, Sparreboom (75 Uy- an), Galina de Sousa, Babacan (70. Cayir), Baptista de Lima, Blackson (70. Cruz For tes), Wol tens. TOGR: Ockeloen, Kaspers, Van der Zalm, Staas, Kranendonk, Pijl, Ha- gendyk. Wolf", Los, Nuyen (40. Van der Waarde, 66. Pires), Van der Zee. Routinier Li neke Sneller in actie. De tafeltennister heeft slechts twee van haar vijftien partijen ver loren. Foto Peter Molkenboer Schiedam De Korenbeurs is be zig aan een opvallend sterk sei zoen. Zowel voor de mannen als de vrouwen van de Sehiedamse tafeltennisclub lonkt er een kam pioenschap. Het lijkt nog een kwestie van tijd eer de slingers te voorschijn gehaald kunnen wor den. Na de 8-2 zege van zaterdag op Shot en met één wedstrijd minder gespeeld, heeft de mannenploeg de leiding genomen in groep 1 van de eerste divisie. De kopposi tie wordt nog wel gedeeld met Flits. Zaterdag wordt in Den Bos ch tegen Never Despair inge haald. „We zitten geod op schema voor het kampioenschap," zegt Danny Maas, die zaterdag net als Nermin Smajic zijn drie partijen won. Het duo verloor echter evenals vorige week het dubbelspel. „Een onno dig verlies" volgens Maas. „Maar omdat hetin de enkelspelen te ge makkelijk gaat, valt de concentra tie een beetje weg." Arjan Karbaat volgde Smajic en Maas met twee keer winst nadat hij 2ijn eerste partij in twee games had verloren. Na die 2-2 tussenstand werden al le partijen in winst omgezet. Ook bij de vrouwenformatie lonkt er een titel en promotie naar de tweede divisie. De resultaten van zaterdag waren louter in het voor deel van de Schiedamsen. Zelf won het team van coach Hans Wa terreus met 8-2 van naaste concur rent Pecos 2 terwijl de andere con current FVT/Visser met 64 van Woerden verloor. Precies halver wege de competitie bedraagt de voorsprong van Sylvia Waterreus, Danielle Maas en linke Sneller al zeven punten. Niet vreemd aan het succes van De Korenbeurs is de komst van Lineke Sneller, die de plaats van Caxola Thalen heeft ingenomen. De 32-jarige routinier heeft van haar vijftien partijen er pas twee verloren. Sneller heeft bij Xerxes vier jaar tussen de mannen in de afdeling gespeeld, maar kan het niveau van de derde divisie nog makkelijk aan. Ook zaterdag scoorde zij weer een hattrick. Sneller: „Het kost me wel meer moeite dan vroeger, want het spel in de derde divisie is sterker ge worden. Maar door mijn werk kan ik maar één keer trainen en dat was bij mjjn komst ook de af spraak. Vooral voor Sylvia en Da- nièlle hoop ik dat we promoveren. Ze trainen er veel meer voor dan ik. We zijn nu aardig los, dus komt de tweede divisie alsmaar dichter bij." NQAD heeft in de vierde divisie nog altijd niet verloren. De vierde wedstrijd, in Amsterdam tegen DTS/Tatic, leverde opnieuw een kleine overwinning op: 64. De Schiedammers blijven daardoor meedoen in de strijd om promo tie, zeker als zij zaterdag de in haalwedstrijd tegen Avanti 2 we ten te winnen. André Eerland ver raste wederom met een hattrick, John Buyk won twee partijen en Kees de Koning scoorde eenmaal. Door Sander Sonnemans Rotterdam Derdeklasser Ursus mag dan door Xerxes met een 4-2 nederlaag uit het bekertoernooi zijn geknikkerd, de ploeg van trainer Jan van der Velden sloeg gisteren in Rotterdam geen slecht figuur. De formatie was nog altijd behoorlijk gehavend, maar tegen het één klasse hoger acterende Xerxes, viel daar eigenlijk nauwe lijks iets van te zien. Ursus ging bij de rust zelfs aan de leiding (2-1). De thee was bij de Rotterdamse gastheren kennelijk goed gevallen want in een tijdsbe stek van elf minuten boog Xerxes de achterstand om in een 4-2 voor sprong. Enige commotie ontstond in de Slotfase toen Arjan van der Lee een glaszuiver doelpunt scoorde en Ursus dacht misschien nog wel op gelijke hoogte te kun nen komen. Scheidsrechter R. van Hilst, die niet z'n beste wed strijd floot, gmg blindelings af op het vlagsignaal van de 'frauderen de' Rotterdamse grensrechter en annuleerde de treffer tot woede van de Schiedammers. Ursus-trainer Jan van der Velden had weer het nodige moeten sleu telen aan zijn team dat de compe titie slecht begon maar de afgelo pen twee wedstrijden in winst om zette. Hij legde uit waarom. „Ik mis zomaar vier spitsen. Dat is een behoorlijke aderlating. Marco Domini en Hans Hölsker zijn ge blesseerd, Guy Fiegel ondergaat deze week een kijkoperatie en Raymond Weber komt terug van een blessure. Bovendien is Ed Ko- nings, mijn voorstopper, defini tief gestopt met voetballen. Ky kan het niet langer combineren met zijn opleiding. Nu we twee keer op rij hebben gewonnen is zo'n duel voor de beker wel aardig om het zelfvertrouwen wat verder op te krikken." Ondanks de uitschakeling hoefde Ursus niet met een kater richting Schiedam af te reizen, want de ploeg met daarin Marco Herben als absolute uitblinker, liet zeer acceptabel voetbal zien. Na moge lijkheden over en weer opende Jan Cohen namens Xerxes de sco re, maar in de zelfde minuut bracht Marco Herben met een schitterende kopbal zijn ploeg op gelijke hoogte. Vervolgens faalde John de Vries alleen voor doel man Hans Eggelmeijer die nog voor de rust kon gaan douchen omdat hy de doorgebroken Edwin Ibrisimovic onderuit had gehaald. Herben meldde zich bij de stip om de 1-2 achter Eggelmeijers waar nemer Erik Dekkers, die ten kos te van Michael Wilkes binnen de lijnen was gekomen, te pegelen. Ondanks de numerieke meerder heid werd Ursus kort na de thee pauze door Xerxes op de slacht bank gelegd. Door de rappe ge lijkmaker van Clyde Chang You Chu raakte de Harga-ploeg het spoor even bijster en daar profi teerden Remc - Linden (3- 2) en Nelso -2) dank baar van. r i eg Ursus, dat manmc uc tegenslag trachtte te verw erken, nadien ook nog wel maar Raymond Weber, Marco Herben, 'Edje' de Groot plus Arjan en Martijn van der Lee hadden het geluk niet aan hun zij de. Bij Xerxes verprutste aanvoer der Patrick Rüter nog de mooiste mogelijkheid van het duel. Xerxes-Ursus 4-2 (1-2). 18 Jan Cohen 1-0, 18 Marco Herben 1-1, 25 Marco Herben (str47 Clyde Chang You Chu 2-2. S3.3-2 Remco van der Landen, 56 Nelson Santos 4-2. Bijzonderheden: Xerxes-doelman Hans Eggelmeijer moest met rood van het veld. Geel wss er voor de gebroeders Agjon en en Martijn van der Lee van Ursus en Lo pes van Xerxes Xerxes: Eggelmeijer, Ramos, Bresser (46. Santos), Andrade, Cohen, Wilkes (25 Dek kers). Marco van der Linden, Rüter. Chang You Chu (Lopes), Put. Remeo van der Lin den. Ursus: De Jonge, Van SchyndeL, Her ben, KiUesteijn, Van Beek, Arjan van der Lee, Ibnsimtmc, Martyn van der Lee. De Groot (70. Van Tilborg), Van Dil, De Vries (55. Weber). DoorMikosGouka Schiedam De gezichten van de handbaivromven van Ventura stonden gistermiddag op onweer. Volle dig onnodig werd de thuiswedstrijd tegen Hermes uit Den Haag met 19-20 verloren. Niet dat de bezoek sters sterker warenmaar een te wisselvallig Ventura was de reden van de derde competitienederlaag op rij. De fusieclub is dan ook nog immer puntloos. Trainer Max Tukker wond zich er direct na afloop van de wedstrijd nog over op. Zijn formatie had een 19-17 voorsprong uit handen gegeven en verloor met 19-20. „Dit is een bittere teleurstelling voor ons. Deze wedstrijd moetje gewoon winnen. We spelen veel te wisselvallig. Door begiimersfouten geven we de wed strijd weer uit handen. Het is onrustig en goede mo menten worden teveel afgewisseld met hele slechte." De start van Ventura, voor het eerst in de vertrouwde Margiethal spelend, was slecht. De gasten, voor dit duel ook nog puntloos, grepen de macht en in een mum van tijd werd het 0-3. Het slechte begin was misschien wel te wijten aan een zeer chaotische eer ste helft. Eerst sommeerde de beheerder van de Mar griethal de supporters de tribune te vergroten, zodat iedereen een zitplek kon bemachtigen. Het publiek stond dus massaal aan de zijlijn opgesteld, vervol gens viel de tijdwaarneming uit. Tenslotte viel Gaby van der Gaag mei een behoorlijke knieblesurre uit. Zij kwam verkeerd terecht en werd de sporthal uitge dragen. Na die vervelende situaties pakte Ventura de draad toch weer op. Onder aanvoering van Martine Mensens en Jacqueline Zoetmulder werd Hermes naar een 10-8 ruststand gespeeld. Strafworpen Na de thee bleef Ventura de wedstrijd controleren maar kon niet echt afstand nemen. Bij een voor sprong van 19-17 voor de thuisploeg werd Astrid Win ters, weer terug van weggeweest, voor twee minuten het veld uitgestuurd. Hermes profiteerde optimaal en trok de volle winst alsnog naar zich toe. Tukker kon zich niet vinden in de arbitrale beslissin gen. „We hadden zeker vijf extra strafworpen moeten hebben maar deze scheidsrechters hadden duidelijk nog nooit van cirkelverdedigen gehoord. Astrid Win ters wordt er om onduidelijke redenen uitgestuurd en zo verlies je de partij ook nog." De strafworpen waren toch al niet aan Ventura be steed. Zowel Bianca Weber als Martine Mensens faal de vanaf de stip en pas bij de derde poging van Petra de Bruin was het raak. Zij passeerde Sandra Ooster- baan, die in een ver verleden nog bij UVG onder de lat stond in de tijd dat er in Schiedam nog in de eredi visie gehandbald werd. Ventura mist een speelster die de boel op sleeptouw kan nemen. Tukker: „Het maakt mij eigenlijk ook niet uit wie het doet als het maar gebeurt. In principe verwacht ik van de hele ploeg dat we slimmer gaan spelen. Het is belangrijk dat je als speelster weet wat je kunt en vooral watje niet kunt. Tegen deze ploe gen moeten we punten pakken. Dat is niet gebeurd en daar heb ik behoorlijk de pest over in." De treffers van Ventura kwamen van Astrid Winters Martine Mensens (beiden vijU, Bianca Weber (drie) Petra de Bruin, Gaby van der Gaag (beiden twee stuks), Jacqueline Zoetmulder en Tamara Hollander Delta Sport-DWS (m) 23-18 (10-8). Na een sterk be gin stond er voor de Schiedammers na een kwartier een 2-5 voorsprong op het scorebord. Als gevolg van diverse elementaire fouten kwamen de mannen er ineens niet meer aan te pas. Volgens coach Ferki Nici was het jammer dat er verloren werd, maar was dit wel de beste wedstrijd die er tot nu toe gespeeld is. Daniel Hollander scoorde achtmaal. Rood was er voor aanvoerder Arno Hendriks. DES'72-WIK (m) 28-32 (15-18). Vanaf het begin werd In een hoog tempo gespeeld. Verdedigend had den de Vlaardingse mannen het niet makkelijk maar aanvallend ging het des te beter. Voor de thee scoor de Ger Prins tien treffers. Na de thee kwam WEK slecht uit de startblokken en konden de gastheren te rugkomen tot 18-18. Nadat de coach en de aanvoer der van DES een rode kaart hadden gekregen, nam WIK in de overtalsituatie een voorsprong van drie doelpunten en gaf die niet meer uit handen. Lars Kramer was de beste op het veld, hij scoorde elfmaal. Blerick-DWS (v) 30-17 (14-11). De Schiedamsen na men een 3-1 voorsprong, maar nadat de thuisploeg op gelijke hoogte was gekomen (3-3) ging het mis bij DWS. „Het werd 7-3 voor Blerick en daarna bleven we achter de feiten aanlopen," aldus teambegeleid ster Geraldine van Dijk. DWS had wegens ziekte en blessures maar één wissel op de bank en die kreeg warempel nog gezelschap ook. want Nicole Grandaz- zi, Steffie Roos en Sandra van Minnen kregen allen rood van de Sehiedamse arbiters Van Doom en Ho- lierhoek. „En totaal kreeg de thuisploeg drie uitslui tingen en wy elf," was Van Dijk absoluut niet over de arbitrage te spreken. Vlaardingen De waterpoloploeg van WSV lijkt nau welijks meer af te stoppen in de tweede klasse. De de butant gaat na drie wedstrijden fier aan kop (3-6) en heeft een punt voorsprong op Katwijk. Ook het duel tegen BZV in zwembad De Kulk eindigde in een (94) overwinning voor de Vlaardingers. Op dat moment ging de conditie een woordje mee spreken ten gunste van de Vlaardingers en vloog de ploeg in de laatste twee periodes over de tegenstan der heen. De tussenstanden waren 1-1,4-3 en 74. Jer ry Doumenis was topscorer met drie doelpunten. Vlaardingen Bij limietwedstrijden in Dordrecht hebben de meeste zwemmers van VZC afgelopen weekeinde grote moeite gehad om aan het 50-meter- bad te wennen. Dat leidde tot matige tijden, waarbij Kirsten van der Steen en Annie Buitelaar de enige positieve uitzonderingen waren. Beiden zwommen een sterke 400 meter wisselslag en finishten in respectievelijk 5.32.9 en 5.37.9. Chantal Achterberg daarentegen kwam op haar favoriete schoolslag niet uit de verf, maar klokte op de 200 me ter vrije slag wel een scherpe tijd in 2.29.9. Renee Snoek realiseerde een tijd van 2.09.4 op de 200 meter vrije slag en Amada Elfers kwam op deze afstand tot 2.22.0. Eddy van Vliet bleef op de 100 meter vlinderslag met 1.01.1 boven de minuut terwijl Wendy Meeder op de 100 meter rugslag tot 1.19 kwam en Amanda Elfers tot 1.15.9. Tijdens Speedo-wedstrijden in Zwijn- drecht braken de VZC'ers twaalf records. Medaille winnaar was Walter Redering op de 100 meter vrije slag in 1.13.2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5