Sparta de evenknie van Heerenveen 0 Luc Nilis mag van NEC ellende van zich afschudden Martijn Reuser: 'Debuut met nasmaak' FC Twente kan niet zonder John Bosman Eindelijk weer feest iiNAC bij Indoorvoetbal in Eindhoven Van der Zee: 'Subtopper? Dat ben je pas als je uitwedstrijden ook wint' 51 3 f TOÏÏSZZ» 5 1 2 U 7 Maandag 20 oktober 1997 Rotterdams Dagblad Enschede Hans Meyer bedank te collega Fritz Korbach uitvoerig voor zijn medewerking het duel tussen FC Twente en De Graaf schap uit Europees oogpunt van de Enschedeers een dag te ver vroegen. De trainer van De Graaf schap zal in zyn hart de Twentse stand-ins van de geblesseerde John Bosman de hand hebben willen drukken. FC Twente kreeg tegen de Doetinchemmers de bes te kansen, maar nam dne dagen voor de UEFA Cup-wedstrijd te gen het 'Deense Aarhus toch dankbaar het ene punt in ont vangst: 1-1. FC Twente speelt dit seizoen wei nig frivool, is gezien de ene neder laag in tien wedstrijden (tegen Heerenveen) moeilijk te kloppen, maar laat door een gebrek aan doeltreffendheid van de spitsen onnodige punten liggen. De hiel- c.q, voetblessure van John Bos man speelt daarbij een belangrij ke rol. Jan Vennegoor of Hesse- link is als vervanger jong en oner varen, Joeri Petrov doorgaans een 'einzelganger en Antti Sumialate afhankelijk van rommelige situ aties voor het doel van de tegen stander. Twente scoorde in tien duels vijf tien keer, maar staat wel vijfde met negentien punten. Achterin zit het stugste gedeelte, waardoor het ook maar weinig treffers in casseert. Zaterdag kon de defen sie ook weinig doen aan de vroege achterstand tegen De Graafschap. Na een overtreding op Unden- bergh prikte Van der Haar de bal uit een vrije trap met een curve mooi in de kruising: 0-1. De Enschedeërs kwamen enigs zins gelukkig op gelijk hoogte. De schouderduw van Lindenbergh tegen de ontsnapte Ten Caat was voor Reygwart voldoende de bal op de stip te leggen. Jan van Halst bleef koelbloedig met de rust in zicht. Sumiala kreeg direct daar na de kans op 2-1. Vrij voor de uit blinkende doelman Olyslager faalde hij. Na rust had hij pech met een kopbal tegen de binnen kant van de paal. Na het afhaken van John Bos man rekent FC Twente morgen in de eerste wedstrijd van de tweede ronde van de UEFA Cup legen Aarhus ook met op de Duitse mid denvelder Rico Stcmmann. De van FC KOln afkomstige speler kampt met een zware enkelbles sure. BredaHet was lang geleden dat de supporters van NAC in het ei gen stadion iets te vieren hadden. De laatste overwinning dateerde van maart, 3-0 tegen Volendam, Zaterdagavond liep de Bredase ploeg over provineiegenoot RKC heen: 4-0. Het resultaat verraste coach Her- bert Neumann aangenaam. De Duitser is niet gewend aan het jui chen om vele doelpunten, het elf tal komt slechts moeizaam tot sco ren. Ex-RKC'er Alfred Schreuder was tegen zyn oude ploeg de uit blinker. RKC verdedigde evenwel zo dramatisch slecht, dat coach Peter Bneve na afloop maatrege len aankondigde. „Wat we hier hebben laten zien, leek nergens op," zei de oud-international. „Dit heeft gevolgen. De komende week ga ik in de as van het elftal het nodige veranderen. Het was de bedoeling dat we hier met een slot op de deur zouden spelen, maar we werden aan alle kanten voorbij gelopen." Al na zeventien minuten brak het Waalwijkse verzet. Van de Looi kopte raak na een voorzet van Ste wart. Uit pure frustratie liepen de bezoekers binnen drie minuten tegen drie gele kaarten op. Tot be ter voetbal leidde de agressie niet. Brusselers maakte nog voor de rust het klasseverschil duidelijk. Na een voorzet van Feskens stond hij volledig vrij, 2-0. Na rust profi teerde Stewart van de zoveelste fout van Bogers. Vlak voor tijd stond Alfred Schreuder aan de ba sis van de 4-0. Hij stuurde Arve- ladze de ruimte in en die weet daar wel raad mee. Eindhoven Vier Nederlandse en vier buitenlandse ploegen doen mee aan een indoorvoetbaltoer- nooi naar Duits voorbeeld, dat op 27 en 28 december in het Indoor Sportcentrum in Eindhoven wordt gehouden. In Duitsland trekken de toernooien, met als kenmerken het spel via de boar ding en harde tackles, veel be kijks. De Nederlandse inbreng be staat uit De Graafschap, MW, NEC en Eindhoven, de buiten landse afgevaardigden zijn Steau Boekarest, Bröndby IF, Genk en Lommel. Heerenveens Nigeriaanse nummer 10 Emanuel Ebiede, ma ker van de Friese goal. probeert zich los te maken van Nico Ja- link (r). Links snelt aan voerder Den nis de Nooyer toe om de hel pendehandte bieden. Foto Bert Wierlnga Door Hans Reismann Heerenveen Dat Sparta dit seizoen onder leiding van Hans van der Zee 'goed bezig' is, moge inmiddels genoegzaam be kend zijn. De Rotterdammers draaien in de hoogste divisie van het vaderlandse voetbal moeiteloos mee in de midden moot en het vertoonde spel is keer op keer een verademing. De vraag dringt zich zo langzamerhand dan ook op: is Sparta bezig zich te ontwikkelen tot een 'heuse' subtopper? Wie de ploeg zaterdagavond in het opnieuw volgepakte Abe Lenstra Stadion aan het werk zag tegen Heerenveen, is geneigd te conclu deren dat er meer 'in het vat' zit. Sparta had zich ingesteld op een warm avondje in Friesland, het had het ook by vlagen Spaans be nauwd, maar al met al bleef het toch fier op de been (1-1) en kan sen om met een spectaculaire winst naar huis te gaan waren er in overvloed. Kortom, Sparta toonde zich 'zo maar' de evenknie van Heerenveen, dat inmiddels toch een 'naam' heeft opgebouwd. Trainer Hans van der Zee weigert evenwel het woord 'subtopper' in de mond te nemen. „Dat ben je pas als je dit soort wedstrijden ook wint. Maar wij hebben dit sei zoen nog niet één uitwedstrijd ge wonnen. Laten we daarom voorlo pig maar met beide benen op de grond blijven." Het neemt niet weg dal het elftal van Sparta er op dit moment 'staat'. Over doelman Roland Jan sen bestonden, of bestaan mis schien wel, de nodige twijfels, maar de manier waarop de voor malige keeper van Willem II zich tn Heerenveen weerde was in één woord fantastisch. Zeker vijf keer redde hij oog in oog met Friese aanvallers met verve. Sparta's achterste Unie is een ver haal op zich. Van dc bij de start van het seizoen beoogde defensie stond zaterdagavond alleen Re- ginaldo Marilia de Santana er nog, want na Jerry Smith, die (door een blessure)zijn plaats aan de zich bijzonder sterk ontwikke lende Kew Jaliens heeft ver speeld, en Gérard de Nooijer moest nu ook Dave van der Meer afhaken. Hij bleek kort voor de af trap nog te veel hinder te onder vinden van zyn tegen De Graaf schap opgelopen ribblessure. Maar geen nood. Van der Zee stuurde ijskoud Antoine van der Linden als debutant in de basis het veld in, de 21-jarige Capelle- naar, die de voorkeur boven Mark Nooriander kreeg omdat-ie links benig is. Van der Zee: „Als de linksback wegvalt, zetten we ge woon de linksback van het tweede erin. Daar doen we bij Sparta niet moeilyk over. Ik ga met met aller lei spelers lopen schuiven." Spijt van zyn beslissing hoeft de succesvolle coach niet te hebben, want Van der Linden paste zich moeiteloos aan. Hij boekte zelfs een persoonlijk succesje toen zijn directe tegenstander Ali Ei Khat- tabi. de voormalige Spartaan, voortijdig werd gewisseld. Aardige voorhoede Sparta heelt een aardige voor hoede," sprak Heerenveen-trai- ner Foppe de Haan na afloop. Dat was nog zwak uitgedrukt. Met de herstelde Dennis Krijgsman, de als vanouds bergen werk verzet tende Dennis de Nooijer en de op links opererende Maikel Ren- furm had Heerenveen veel te stel len. Daarbij mag niet uit het oog worden verloren dat ook het Rot terdamse middenveld 'positief is ingesteld. Met name knapen als Arjan van der Laan en Alfons Groenendijk ondersteunen hun aanval waar en wanneer het maar even mogelijk is. Met die instelling en strijdwijze leek het zelfverzekerde Sparta de tegenstander compleet te verras sen. „We speelden in de eerste helft vrij onrustig," had Foppe de Haan geconstateerd. Hij liet in het midden of dat de verdienste van Sparta was, maar daar had het wel degelijk veel van weg. Aan voerder Dennis de Nodljer en de zijnen toonden andermaal durf en flair en binnen twintig minuten had de strijd al beslist kunnen zijn. Dennis Krijgsman liet het tweemaal in kansrijke positie af weten en Alfons Groenendijk, die woensdag tegen De Graafschap met een afstandsschot zo fraai had gescoord, miste nu de kans van de dag. Na aangeven van Ar jan van der Laan Taakte hij de bal op een paar meter van het Friese doel, met de rechtervoet, volko men verkeerd. Dat Emanuel Ebiede, de Nige riaanse nummer tien van Heeren veen, in de laatste minuut van de eerste helft na aangeven van El Khattabi met een onhoudbaar schot van vijftien meter scoorde (1-0), was geheel tegen de verhou dingen in. Beheerst Ook dit doelpunt bracht Sparta evenwel niet uit zijn evenwicht, zo bleek toen de tweede helft nog geen zes minuten oud was. Na een voorzet van Groenendijk en een misser van de Roemeense verde diger Dumitru Mitrita stiftte Krijgsman de bal beheerst over doelman Hans Vonk in het doel (1-1). De gebeurtenissen volgden elkaar daarna in hoog tempo op. Nico Jalink miste alleen voor de keeper, aan de andere zijde dook Ruud van Nistelrooy tweemaal binnen een minuut voor Roland Jansen op, maar beide keren bleef de Spartaanse goalie meester van de situatie. Bij het enige foutje van de avond had Jansen het ge luk dat Heerenveens topscorer Ali El Khattabi met de kans geen raad wist; de ex-Spartaan werd prompt gewisseld. In de slotfase domineerde Heer enveen, zonder overigens te im poneren. „Wij werden gedwongen op de counter te spelen. Maar dat deden we niet slecht, vond ik," al dus Van der Zee, die bepaald niet te spreken was over een aantal be slissingen van scheidsrechter Rien Koopman uit Halsteren. „Groenendijk kreeg volkomen ten onrechte een gele kaart en er werd ons een 100 procent zuivere strafschop onthouden toen Groe nendijk met twee handen omver werd getrokken. Daarover is geen discussie mogelijk." Maar met de 1-1 zei hy te kunnen leven, even als collega De Haan. „Een terech te uitslag." Door Mare Hoeben Nijmegen Het conflict is uit de wereld geholpen, in elk geval rijn de zakelijke verhoudingen in ere hersteld. Vrienden hoeven ze mis schien ook niet te worden. Zo lang Luc Nilis maar scoort, zit PSV- trainer Dick Advocaat van tevre denheid op de bank te snorren'en krijgt zyn sterspeler alle ruimte zijn grootse kwaliteiten op het veld te demonstreren. Voor de eerste keer dit seizoen maakte Nilis gisteravond de ne gentig minuten vol. Aan de voor avond van het Champions Lea gue-duel van woensdag met New castle United was NEC met name voor de Belg de ideale sparring- partner. PSV zegevierde met 04 en had dat voor een belangrijk deel aan Nilis te danken. Twee doelpunten en een perfecte assist op landgenoot Gilles de Bilde vormden voor hem de bevrijden de afsluiting van een periode vol blessureleed en gekissebis met Advocaat. Over het verschil van inzicht zwij gen de twee betrokkenen inmid dels in alle talen. Tussen Advo caat en Nilis moeten bij de laatste Champions League-wedstrijd in Barcelona harde woorden zijn ge vallen, maar de exacte strekking houden ze wijselijk voor zich. Ver moedelijk ging de trainer wat te ver in een poging de van een en kelblessure revaliderende spits te prikkelen. En deze, toch al ie mand met lange tenen, spuide vervolgens 2ijn gram in een trai ningskamp met het nationale elf tal van Belgié. „Het is een oud verhaal," was het enige dat Advocaat gisteravond kwijt wilde. Hy passeerde Nilis in Barcelona voor êen basisplaats en staat nog steeds achter die beslis sing. „we hebben toen gewoon naar de realiteit gekeken. Luc was in mijn ogen nog niet fit genoeg." PSV heeft de rijen gesloten, dat viel in Nijmegen ook uit de op merkingen van Nilis op te maken. „De kwestie tussen Advocaat en mij is een gesloten boek, het is niet de bedoeling daarop terug te komen. Ik voel mij na vanavond enorm opgelucht. Ik heb vaak ge dacht dat het goed ging, maar dan bleek later dat ik de pijn had ver drongen. Deze wedstrijd is voor mij de bevestiging dat het écht goed gaat." Eigenlijk onderging Nilis in één t wedstrijd een complete gedaante verwisseling. Van een kwakkelen de speler, hoewel fysiek al langer redelijk op orde, veranderde hij in een trefzekere spits. In een avondje voetbal te Nijmegen won de begaafde stilist, mede dankzij het povere verweer van NEC, veel zelfvertrouwen. In de 34e minuut ging dat ten koste van de uitge kapte Patrick Pothuizen en de grabbelende doelman Bas Roorda, die toch al door Nilis te kijk werd gezet. Want in de 52e minuut zag de Belg dat de keeper te ver voor zijn doel stond, om hem dankbaar met een volley in de kfuising te passeren. Ritme Het waren de tweede en derde treffer van Eïndhovense makelij, na de kopbal van verdediger Er- nest Faber in de 25e minuut. In zijn zoektocht naar persoonlijke genoegdoening weigerde Nilis na de Ö-3 pas op de plaats te maken. Hij knalde nog een keer op de kruising en verzorgde de assist bij het afsluitende doelpunt van De Bilde, die na de rust opdraafde en eveneens nauwelijks last meer ondervindt van de gekwetste en kel. Met de terugkeer van Nilis, De Bilde en de tweede invaller van gisteravond, Phillip Cocu, prees Advocaat zich gelukkig. „In dit soort wedstrijden kunnen die jon gens prima wat wedstrijdritme opdoen." Ongewild strooide de Hagenaar daarmee wat zout in de wonden van collega Jimmy Cai- derwood. „Ze hoeven van mij niet te schoppen, maar je moet wel elk duel ingaan met de intentie om te winnen. Dat heb ik vandaag bij mijn spelers niet gezien. Ik ben heel erg teleurgesteld in het elftal. Er zyn manieren om te winnen en er zijn manieren om te verliezen. Omringd door drieNEC-spe- lers loopt Luc N szichvast. Patrick Pot huizen zet de dwars. Rechts Mark verhoeven en op de achter- grond Mar- SchUttZ. FotoEd Oudenaarden/ANP Willem IJ-Feyenoord2-0 (0-0). 70 Gaiasek 1-0(assistArts).83. Sanou 2-0(Ceesay). Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 10.500 Gele kaart Prommayon (Wil lem II). Willem II: Van Fessem; Prommayon, Hyypia, Koskmen; Loeffen, Gaiasek, Kon- terman. Arts (82. Aerts); Heermg (46. Sanou), Ceesay (87. Promes), Kolkka. Feyenoord: Dudek. Van Gobbel, Picun (74 Vos), Schiuteman, Boateng; Van Won deren (80 Bosvelt), Van Gastel. Sanchez, Van Bronckhorst: Connoly, Cruz. NEC-PSV 04 (<P2). 26 Faber 0-1 (Jonk), 34. Nilis 0-2 (Jonk), 52. Nilis 0-3 (Iwan), 75 De Bilde 04 (Nihs). Scheidsrechter. Van Hul ten Toeschouwers: 7 000. NEC: Roorda: Verhoeven, Maes, Pothuizen, Sobiech; Janssen, Koning, Schultz; Van Eykeren (68. Cruden), Poutilo, Ellerman. PSV: Waterreus: Vampeta, Stam, Faber, Numan; Stinga, Jonk (55. Cocu), Petro* vic, Iwan; Nilis, Möller (46. De Bilde) Heerenveen-Sparta 1-1 (1-0). 45 Ebiede 1-0 (El Khattabi). 51. Krijgsman (Groe nendijk) 1-1. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers' 13.500. Gele kaart De Visser (Heerenveen), Groenendijk, Jahens (Sparta). Heerenveen: Vonk; Straal, Klompe, Hansma. Mitrita; Constanünovici (65. Ra- domski). Ebiede (89. Damman). De Visser; EI Khattabi (73. Gusatu), Van Nistel rooy, Samardzic. Sparta: Jansen; Jahens, Nteuwenburg, Marilia, Van der Landen, Jalink, Van der Laan, Groenendijk. Krijgsman (75. Nooriander), Dennis de Nooyer, Renfurm (85. Kayis). FC Twente-De Graafschap I-I (1-1). 10. Van der Haar 0-1,39. Van Halst 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 8.300. Gele kaart: Hoogma (FC Twente), Hendriks, Lindenbergh (De Graafschap). FC Twente: Boschker; Oude Kamphuis, Hoogma, Van Halst, Karoebeek; Ajoep- ov. Ten Caat, Ten Hag, McKinnon; Vennegoor of Hessehnk (46 Petrov), Sumiala De Graafschap: Olyslager; Wilms, Hendriks, Voigt, Lindenbergh; Nok, Viscaal, Fuchs, Ezasa; Victoria (76 Ibrahim), Van der Haar. NAC-RKC 4-0 (2-0). 17. Van de Looi 1-0 (Stewart), 3 i. Brusselers 2-0 (Feskens), 60. Stewart 3-0.88. Arveladze 44) (Gudelj). Scheidsrechten Van Dijk. Toeschouwers: 12,701Gele kaart: Schreuder (NAC), Van Wanrooy, Bogers, Nielsen, Van Diemen (RKC) NAC: Karelse, Atmodikoro, De Roover. Van de Looi. Gudelj, Feskens (73. Roelof- sen), Stewart, Schreuder, Brusselers; Miiteic(70. Gaasbeek), Arv^ladze. RKC: Van Dijk; Kalezic, Van Diemen, Van Wanrooy, Bogers: Rommedah! (46. Chiemezie), Nielsen. Van der Leegte, Hill: Cela, Dos Santos (46. Dumbar). Roda JC-Vit esse 1-1 (1-1), 30. Lawal 1-0,35.Macblas M. Scheidsrechter: Jol. Toe schouwers: 7.000. Gele kaart: 't Hart, Tomasic, Ooijer, Doomemik, Van der Luer, Van Houdt (Roda JC), Van den Brom, Sjoekov, Westerveld (Vitesse). Roda JC: Kassmann; 't Hart, Vrede, Tomasic (82, Valgaeren), Van Haaren (41Mo res); Ooijer, Van der Luer, Doomemik, Van Houdt; Peeters (77. Torma), Lawal. Vitesse: WesterveldSturing, Zeman(70. Van der Hoeven), Van Hmtum; Van den Brom, Kreek, Sjoekov, TrustfuU, Goossen; Machlas. Reuser. Stand Topscorers êS1? S n sti! I. MachSas (Vitesse) 12 iS=::in 6 3 2 21 itii LDceideNoo"er RodaJCIQ 4 2 4 14 16-15 6 Sparta11 3 5 3 14 23-19 'pfgSpSy) Dc GraafschapU 3 4 4 13 13-10 JwSotT e FC Groningen11 3 4 4 13 16-18 NAC10 3 3 4 12 12-11 6 Willem 11...11 3 3 5 12 17-20 7 FortunaS10 3 2 5 11 13-24 Hamming (FortunaS) 6 NEC11 3 1 7 10 9-23 RKC11 2 3 6 9 13-22 FC Utrecht10 2 2 6 8 16-28 Volendam10 1 2 7 5 6-32 MW10 1 1 8 4 8-27 Programma Vrij. 24 okt: De Graafschap-Heerenveen; zat. 25 okt: PSV-MW; zon. 26 okt: FC Utrecht-NEC, Sparta-FC Groningen, RKC -FC Volendam, FC Twente-Roda JC, Ajax-Feyenoord, Vitesse-Fortuna S Eerste divisie Dordrecht"90-WV1-0 (14). 29. Hoogendorp 1-0. Scheidsrechter:* Bossen. Toe schouwers: I860. Gele kaart: Hoogendorp, Lems (Dordrecht'90), Schol, Rayer (VW). Bijzonderheid: 350e profduel voor Cor Lems (Dordrecht'90). Telstar-FC Den Bosch 0-0. Scheidsrechter: Slot. Toeschouwers: 1731. Gele kaart: Watermk, Busby, Burg, Verhagen (FC Den Bosch). Eindhoven-RBC 3-0 (2-0). 3. Losada 1-0,6. Da Costa 2-0,64, Losada 3-0. Scheids rechter: Sterk. Toeschouwers: 2150, Gele kaart: Van Loenhout (RBC), TOP Oss-Emmen 4-3 (0-2). 11. Grummet 0-1,16. Uneken 0-2,49. Driessen 1-2, Taihuttu 2-2, 59. Taibuttu 3-2, 60. Platvoet 3-3, 83. De Wijs 4-3 (strafschop). Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 2248. Gele kaart: De Wijs (TOP Oss), He geman, Uneken, Van Raalte (Emmen), Helmond Sport-AZ 2-3 (1-1). 5. Bovee 1-0,38. Den Turk 1-1 (strafschop), 51. Kan telberg 2*1,60. Van Galen 2-2,76. Van der Weert 2-3. Scheidsrechter: Schaap. Toe schouwers: 2000 Gele kaart: Evers (Helmond Sport). AZ31"1 U 9 1 1 28 34- 9 Tweede periode Heracles..»11 6 2 3 20 21-14 ^rrir,«n TOPII 6 2 3 20 19-17 gjgng! 3-7 8-3 ADO Den Haag10 6 1 3 19 24-14 ADO DH 3-6 10-5 Cambuur L11 6 I 4 19 25-15 SjSSf 3-6(6-3) Eindhoven_.„I1 6 1 4 19 19-11 ff 5*5 FC Zwolle„.II 5 4 2 19 19-15 5j£hoven 5-3 EmmenU 5 3 3 18 19-11 GA Eagles10 5 1 4 16 14-15 £elstar 5*5 Dordrecht'9011 4 3 4 15 15-18 "lendam 34 7| FC Den Bosch11 3 5 3 14 15-15 gAEagles 2-3 4*3) Telstar11 3 3 5 12 16-21 51 Haarlem11 4 0 7 12 14-22 g6" Bosch 3-3 3-3 Veendam11 2 4 5 10 16-21 ™|e.m 2"? He'mond Sport 1 n 2 3 5 9 10-18 Excelsior 2-1 0-4) VW11 1 5 5 8 10-22 £?e™ "J4-W RBC11 1 3 7 6 8-26 ïï),?™116 Excelsior10 1 2 7 5 9-23 "J f '-b AZ periodekampioen, L Topscorers 1. Van der Laan (Cambuur) 12,2. Bram (FC Zwolle) 11,3. Van der Weert (A2) 9,4. Langerak (AZ) 8,5. Van Oostrum (Emmen), Van de Brink (Haarlem), Huiberts (AZ), De Wijs (TOP Oss) 6,9. Henar (Telstar), Zuurman (Veendam). De Jong (ADO Den Haag), Waterink (FC Den Bosch), Jonts (Heracles), Taihuttu (TOP Oss) 5. Programma Vrij. 24 okt: VW-Telstar, FC Zwolle-Heracles, ADO Den Haag-Dordrecht'90; zat. 25 okt: Haarlem-Veendam, Emmen-Helmond Sport, GA Eagles-TOPOss, RBC- Excelsior, FC Den Bosch-Eindhoven; zon. 26 okt: AZ-Cambuur. Sportprijsvragen Toto 42:2-1-3-3-3-1-3-1-3-1-1-2. Lotto 42:9-13-22-23-28-37. Reservegetal: 36 Cyferspel: 864933 Duitse lotto: 2-10-25-29-30-42. Reservegetal:43. Spel 77:7205565. SuperS: 446696. Supergetal: 4. Belgische lotto: 3-11-23-28-36-37 Reservegetal: 6 Jokemummer: 4146G65 Nou, dit was zeker niet de manier waarop ik wilde verliezen." Het Eindhovense publiek zal woensdagavond het Belgische ko ningskoppel Nilis/De Bilde mis schien weer in alle glorie zien. Het uitgangspunt is in elk geval roos kleurig, gezien ook de huidige problemen by Champions Lea gue-tegenstander Newcastle Uni ted. Zaterdag verloor de ploeg van Kenny Dalglish niet voor niets met 4-1 van Leeds United. Top- spelers als Alan Shearer en de Co lombiaan Faustino Asprilla zijn door blessures voor langere tijd uitgeschakeld, terwijl PSV juist nu Nilis als de beste Belg der Ne derlanden begroet. De aanvaller heeft zowaar 'goesting' in een pot je Europees voetbal. „Ik heb de blessure uit mijn hoofd kunnen verdrijven. Gelukkig maar, dit is voor PSV enm voor mij het ideale moment." Kerkrade Vitesse is geen Ajax, ondervond Martijn Reuser direct na afloop van zijn debuut voor de Arnhemmers tegen Roda JC. Op gevoed met louter resultaatvoet bal stond de 22-jarige huurling na te balen van de remise (1-1), toen talloze nieuwe ploeggenoten hem feliciteerden met zijn geslaagde optreden. „Bij Ajax zou iedereen down geweest zyn, hier werkt het blijkbaar anders." Toch voelt Reuser zich na twee trainingen, een lange busreis naar Kerkrade en een wedstrijd al op zijn gemak bij Vitesse. Dat heeft vooral te maken met de Am sterdamse invloeden in Arnhem. Leo Beenhakker trainde jaren lang Ajax, Henk ten Cate werd ge boren iy hartje Jordaan, hep zelfs stage bij de Amsterdammers, Mi chel Kreek en Orlando Trustfuli wonen nog steeds in de hoofdstad en John van den Brom kent hij nog van de tijd dat Ajax de Europa Cup 1 won. Bovendien is Jochem van der Hoeven zijn teamgenoot bij Jong Oranje. Nasmaak „Het was ccn bevredigend de buut, maar wel één met een na smaak," was Reuser na afloop op recht. Hij miste drie opgelegde kansen. En doelpunten hadden zijn debuut kunnen opsmukken. „Ik had minimaal één keer moe ten scoren." Naar het waarom hij dat niet deed, kon Reuser ('Ik ben een leringlijer, ook voor m'n me despelers. In het veld scheld ik ie dereen de huid vol') slechts gis sen. „Dit is toch topniveau. Ik heb bij Ajax steeds in het tweede ge speeld, dit is anders. Bovendien heb ik er net een schorsing van vier wedstrijden opzitten, door een rode kaart die ik in het twee de had gekregen. Dat zyn toch dingen die meetellen en in zo'n wedstrijd doorwerken. In het laat ste kwartier zat ik er volledig doorheen." Scheidsrechter Dick Jol speelde in Kerkrade een opvallende rol. Hij deelde maar liefst negen gele kaarten uit waarvan zes aan spe lers van de thuisclub. Bij Roda JC ontbrak aanvoerder Senden we gens familie-omstandigheden. De ai wekenlang falende doelman Damjanac had het veld moeten ruimen voor de Duitser Kass mann. Na een half uur namen de Limburgers geheel tegen de ver houding een voorsprong door La wal. die profiteerde van een aarze ling in de verdediging van Vites se. Vijf minuten later was de stand echter alweer gclyk door Machlas, die de bal via de paal achter Khssmann zag verdwijnen. Van de Brom leverde goed voor bereidend werk. Na de pauze wer den de duels feller. Reuser liet het aan de ene kant afweten, bij Roda JC faalde vooral Peeters in de af werking.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 9