13 Dertig vacatures bij Stadsbeheer Stagnatie bij verkeerszaken door vertrek routiniers Kinderen vermaken zich in Jeugdland Vlaardingse burgemeester opent museum over racistische huisarts Rotterdams Dagblad uk KONUNENDUK; Planologische regeling voor rouwcentrum rond Met lift naar de galerij 'Wt1 .i 1, i, j. Bekeuringen circuswagens Zoektocht levert geen beest op Leidingen vernieuwd m 1*1 x c -*• Werf mag 's nachts niet meer hameren aan Vulcaanhaven Computers op scholen verdubbeld Drie jongens in gestolen auto Bibliotheken tijdelijk dicht Motorrijder valt door hond Meisje pleegt winkeldiefstal -ggii ara -rj wc a 9j a Kt ii Waterweg Dinsdag 21 oktober 199? Door Ben van Haren Vlaardingen Bij de Dienst Stadsbeheer is in de afgelopen maanden een groot aantal ambtenaren vertrokken. Er zijn op dit moment dertig vacatures. Directeur L. Spindler zegt ech ter zich m het algemeen geen zorgen te maken over de voort gang van de werkzaamheden. „Alleen bij de afdeling verkeer zitten we even in de problemen omdat twee routiniers kort na elkaar zijn vertrokken.'* Bij verkeer hebben drie mannen met functies, waann regelmatig contact met burgers voorkwam, het dienstverband met de ge meente Vlaardingen opgezegd De specialist op het gebied van openbaarvervoerszaken, M. Huls, is naar Leiden vertrokken. Het 'geweten' van de afdeling, Th. Eli- asbergen, die doorzijn jarenlange loopbaan bekend was met achter gronden van allerlei ontwikkelin gen en daarom vaak door collega's werd geraadpleegd, heeft by de gemeente Den Haag een baan aanvaard. Verder vertrekt E. van Dieen, die belast was met de her inrichting van het openbaar ge bied in het centrum van de stad, naar Haarlemmermeer Gezicht By de afdeling ruimtelijke orde ning vertrokken meer dan tien ambtenaren, die regelmatig op in formatie- en inspraakbyeenkom- sten het gezicht van de gemeente waren en op ministeries of met projectontwikkelaars of andere bedry ven en instanties zaken de den Verder zyn er vertrekken te registeren by de afdeling bouwza ken. Spindler, onder wier leiding de fu sie tussen de diensten stadswerk en milieubeheer recent gestalte heeft gekregen, vindt het geen uitzonderlyke probleem. „Ver geet niet, dat we geruime tijd een vacaturestop hebben gehad m verband met de reorganisatie en fusie. Het natuurlijk verloop ging wel door m die periode. Daarnaast heb je m een stad als Vlaardingen altijd te maken met wegzuigtng van talent door de grote buurge meente Rotterdam. Bovendien is Maassluis Bij een controle op het terrein van de Koningshoek heeft de politie gistermorgen twaalf bekeuringen uitgedeeld. Van de negentien vrachtwagens, die daar staan voor het circus, bleek dat acht wagens geen geldi ge APK meer hadden en vier wa ren vermoedelijk met zyn verze kerd. De eigenaren kunnen bin nen een paar dagen nog aantonen dat de wagens wel waren verze kerd op het moment van de con trole. Kunnen ze dat niet dan volgt alsnog een boete. Hoek van HollandEen zoektocht langs het strand van Hoek van Holland heeft gisteravond niets opgeleverd. Een voorbijganger meende een haai of een zeehond te hebben gezien. Die melding was het startsein voor een uitge breide zoektocht van de politie. Met lampen werd het strand nabij de post van de strandwacht afge zocht, maar uiteindelijk werd mets gevonden. Toen ook een vis ser, die daar al een tydje zat niets was opgevallen, staakte de politie zonder resultaat de zoektocht. Maassluis Het gedeelte Zuid- vliet, ter hoogte van de P.C. Hooftlaan en de J. Luykenstraat, is tot en met 14 november afgeslo ten, omdat ENECO de leidingen aan het vernieuwen is. Op dit ge deelte is geen verkeer mogelijk. Wegens de afzetting is het een richtingsverkeer in de Mgr. Bek kerslaan tydelyk opgeheven. een feit dat de arbeidsmarkt aan trekt. Er is momenteel een enor me vraag naar arbeidskrachten met kennis van bouwzaken en ruimtelyke ordening. Sla Binnen lands Bestuur en Intermediair er maar op na." Spmdler maakt zich geen zorgen. Zy is zelfs optimistisch. Het aan tal vacatures is teruggelopen en de belangstelling voor een baan by de gemeente Vlaardingen toe genomen, constateert zy. „Bij de fusie zaten we al met vijf tig vacatures op een formatie van driehonderd. We hebben een ste vige bezuinigingsopdracht achter de rug. Verder is er met functies geschoven. Mensen wisten, dat formatieplaatsen moesten ver dwijnen dus heeft een aantal daarop geanticipeerd door elders te solliciteren. Nu hebben we nog maar dertig vacatures en we schieten tevens goed op met de werving Vlaardingen neemt een byzonde- re positie in volgens Spmdler door de 32-urige werkweek en zyn po sitie in Rijnmond „We hebben een deel van de bezuiniging na tuurlijk opgevangen door de ver korting van de werkweek, die voor sommige ambtenaren reden is geweest naar een andere baan uit te kyken. Aan de andere kant werkt die extra vrye dag m de week ook in ons voordeel Ik merk dat we nu ervaren krachten uit grote gemeenten knjgen als solli citanten voor wie de korte werk week Vlaardingen aantrekkelyk maakt." Kwaliteit Aan kwaliteit zal de dienstverle ning volgens directeur Spindler met inboeten, „Een aantal men sen, met" de meeste ervaring, is gebleven. Ik maak me echt geen zorgen. Alles kan gewoon door gaan zoals de prioriteiten zyn ge steld; deWestwijk, Sclaavenburg, het Buizengat, enzovoorts, Het is natuurlijk wel zo, dat de verkor ting van de werkweek van 38 naar 32 uren consequenties heeft. Het managementsteam buigt zich binnenkort daarover. By een aan tal projecten zullen we de organi satie aanpassen, omdat mensen met meer hooi op hun vork moe ten nemen dan ze aankunnen." rï De echminck Is uit de kast gehaald en kinderen kunnen zich uitleven in tal van creatieve activiteiten en spelen. Eén ding is duidelijk: ze hoeven zich deze vrije herfstweek niet te vervelen. Daar zorgt Jeugdland wel voor. Hoogtepunt Is de kindershow van Hans Kazan» donderdag van 13.00 tot 14.00 uur In de Margriethal. Foto Roel Dijkstra Door Men no Haddeman Vlaardingen Een museum waar in zyn privé- en praktijkruimten worden tentoongesteld. Dat was de wens van de in 1988 op 95-jari- ge leeftyd overleden Vlaardingse huisarts Cornells Moerman. Za terdag, negen jaar na zyn dood, wordt dit verlangen van de grond legger van de Moerman-kanker- therapie werkelijkheid. Burge meester L. W. Stam van Vlaardin gen opent dan het Moermanhuis. Het museum geeft een beeld van het leven van de Vlaardingse huisarts en zyn kankertherapie maar zwygt in alle toonaarden over de fel antisemitische en ra cistische uitlatingen die de eigen zinnige huisarts in het verleden heeft gedaan. Comelis Moerman werd vooral bekend door zijn alternatieve ma nier om patiënten met kanker te behandelen Het zogenoemde Moermandieet werd verguisd en bejubeld. Het idee achter het di eet was dat voedingsmiddelen van invloed zyn op het ontstaan van kanker. Met een uitgebalan ceerd dieet viel volgens Moerman kanker te voorkomen en zelfs te bestrijden Naast onderzoeker was Moerman ook 'gewoon' huisarts Vanaf het landgoed Hoogstad bedreef hy zyn praktijk. Het was op dat zelf de landgoed waar hy in 1949 het boek 'De wedergeboorte van het Christendom' schreef. In het boek legde de behulpzame en volhar dende Vlaardingse huisarts, nog geen vier jaar na de verschrikkin gen van de Tweede Wereldoorlog, de andere kant van zijn karakter bloot. Een bikkelhard en ondub belzinnig antisemitisch en racisti- ch werk. Rode draad in het boek van Moer man is de door het jodendom ver oorzaakte teloorgang van het christendom en de wereld. Op met mis te verstane wyze laat Moerman zich uit over het joden dom als veroorzaker van alle el lende op aarde. God zou zich spe ciaal tot de 'vriendelijke' Vlaar dingse huisarts hebben gewend en hem hebben opgedragen een ieder te informeren over het grote Israel-complot tegen de wereld. De joden zyn volgens Moerman al eeuwenlang de spelers van een 'Israël-spel' dat alle grote bescha vingen op aarde heeft vernietigd. Moerman schrijft* „In hun intel lectuele duisternis werkten de jo den eeuw na eeuw verder aan het ryk van Lucifer. Zoals kanker m het verborgene opkomt, en overal in het lichaam cellen vormt, zo is het monster doorgedrongen m al le volken van de aarde Niet alleen laat Moerman zich in het boek dat in 1956 m een her druk werd uitgegeven uiterst de nigrerend uit over het jodendom Ook de 'ont-rassing' krijgt in zyn boek de volle aandacht. „Dat uit hetzelfde bloed verschillende ras sen hun oorsprong zouden ne men, is een grote fabel. Alles is ge scheiden naar zyn eigen aard Dit bestrijden is Gods schepping be strijden. De zuiverheid van het ras moet behouden worden „Het noodlot is echter dat de kerk nooit heeft ingezien dat God de rassen heeft geschapen. Verschil lende rassen die zich met mogen kruisen. God heeft geen mens heid geschapen maar volkeren. Daar waar de rassen eindigen, be gint de mensheid De mensheid is geen schepping van God - ner gens spreekt het Schrift van mensheid. Mensheid betekent rassenchaos en deze rassenchaos is een product der zonde. De rein heid van een ras vormt de voor waarde voor rust en vrede in een volk." Deze dubieuze kant van de Vlaardingse huisarts heeft de ge meente Vlaardingen echter met doen besluiten haar medewer king aan de oprichting van het museum het Moermanhuis te stoppen. Integendeel. Moermans wens dat zyn theorie en huisarts- prakty k voor altyd herinnerd zou den worden, is zonder omhaal uit gevoerd Over de reden waarom het college van b en w zich niet verzet tegen de opening wordt vandaag in de wekelijkse verga dering besproken. Twee jaar geleden besloot de ge meente overigens ook al, ondanks protesten van Vlaardmgers, haar fiat te geven aan de oprichting van een Moermanlaan op bedry- venterrem Hoogstad. Reden was toen dat Moermans vermeende NSB-verleden in een onderzoek kort na de oorlog nooit is bewe zen. Zie ook pagina 15 Den Haag/Vlaardlngen Vlaardin gen Oost Scheepsreparatie b.v. mag definitief 's nacht niet op schepen hameren jn het noorde lijk deel van de Vuicaanhaven m Vlaardingen. De afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State heeft de scheepswerf geen toestemming gegeven om op dit deel van haar terrein te hame ren. Deze uitspraak m een be roepszaak van de werf tegen de provincie Zuid-Holland is giste ren openbaar gemaakt. Wel moet de provincie onderzoeken of 's avonds gehamerd mag worden. Volgens de Raad van State gaven de eerdere vergunningen van de scheepswerf geen toestemming om aan de noordelyke Vuicaanha ven te hameren. Daarom kan Vlaardingen Oost Scheepsrepara tie zich met beroepen op bestaan de rechten van oude vergunnin gen. De scheepswerf wilde dat het nachtelijke hamerverbod in het noo/delyke deel van de Vuicaan haven uit dc vergunning werd ge schrapt. Door het verbod zou de werf 's nachts 35 procent van haar capaciteit met kunnen gebruiken. Den Haag/ Maassluis De afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State in Den Haag heeft het nieuwe bestemmingsplan 'Oranjewyk' van de gemeente Maassluis goedgekeurd. Dit plan is door de gemeente opgesteld om de bouw van het nieuwe rouwcen trum m het Prinses Juhanaplant- soen mogelyk te maken. De meuwbouw is noodzakelijk omdat de gereformeerde kerk m het centrum van Maassluis niet goed voldoet. Vanuit de gerefor meerde gemeente zou de situatie minder gelukkig gevonden wor den omdat er regelmatig conilic- tuerende gebeurtenissen plaats hebben* een trouwplechtigheid naast een rouwplechtigheid. An derzijds zouden families vaak te kennen geven de gereformeerde kerk met als ideale plaats te erva ren om te rouwen Hoewel er dus veel voor de bouw van het rouwcentrum is te zeg gen, waren er ook bezwaren. Een omwonende van het plantsoen keerde zich tegen de meuwbouw omdat hij met iedere dag met de 'dood' geconfronteerd wenst te worden Hij vroeg daarom in de by de Raad van State aangespan nen procedure om vernietiging van het bestemmingsplan Oranje wyk De rechters van de Raad hebben daartoe echter op grond van zyn argumenten geen aanlei ding gezien Ook de bezwaren van een andere omwonende zyn van tafel ge veegd. Die had aangevoerd er voor te vrezen dat het rouwcen trum in de toekomst parkeerover last gaat veroorzaken m de wijk. Er is reeds een bouwvergunning verleend voor het rouwcentrum In de vogelbuurt In de wijk Hoty-Zuid in Vlaardingen wordt een serie galerijflats van Stichting Wo ningbedrijf Vlaardin gen van liften voor zien. Aannemers zijn momenteel in de Spechtlaan bezig om op hoeken bij fiatge bouwen een nieuwe entree met lift schacht te bouwen. Ook worden beveili gingsmaatregelen getroffen, onder meer bij de bergin gen. in totaal worden zes liften geplaatst. De huurders zijn vooraf geraadpleegd. Zij hebben inge stemd met een huur verhoging van 25 gul den per maand en een servicekosten toename van vijf tien gulden. Foto Roei Dijkstra Volgens Vlaardingen Oost Scheepsreparaties loopt zy op drachten mis als niet snel kan worden gewerkt Wel heeft de Raad van State de scheepswerf toestemming gege ven om op het gehele terrein aan de schepen te slijpen De provin cie wilde het slypwerk in de ver gunning beperken tot de dwarshelling en de zuidelyke ka de. Buurtbewoners hebben jaren lang actie gevoerd tegen het nach- telijk hameren op de scheepswerf. SchiedamDe Schiedamse scho len krygen circa driehonderd computers, die beschikbaar zyn gesteld door de belastingdienst. Het aantal computers in het Schiedamse ondcrwys zal nog voor het einde van het jaar hier door worden verdubbeld. De norm van één. computer op tien leerlingen is echter nog met ge haald. In het onderwijs moet meer aandacht komen voor mformatie- en communicatietechnologie. Het ministerie van Onderwys en We tenschappen heeft hiervoor een ambitieus plan ontwikkeld. Naast scholing voor leerkrachten is het ook nodig dat de scholen voldoen de computers in het bezit hebben Binnen vierjaar moeten alle scho len voldoen aan de nieuwe norm dat op elke tien leerlingen een computer aanwezig is. Voor een deel zullen dit moderne multime dia computers zyn, een ander deel bestaat uit nog bruikbare compu ters uit het bedrijfsleven of van de overheid Om vraag en aanbod by elkaar te krygen heeft het ministerie de stichtmg computerbemiddelmg in het leven geroepen Voor de zo mervakantie konden scholen zich aanmelden by de stichtmg voor de zogenaamde belastmgcompu- ters Deze computers zyn be schikbaar gesteld door onder meer de belastingdienst. Maar de landelijke vraag (75 000 stuks) overtrof het aanbod (15.000 stuks) ver. De Schiedamse scho len hebben ruim driehonderd computers aangevraagd by de stichtmg. De afgelopen week heeft de de stichtmg computerbe middeling de criteria bekend gc maakt waaraan de aanvragen moeten voldoen Uit de criteria blijkt dat de scholen m Schiedam kunnen rekenen op alle aange vraagde computers Schiedam Drie Rotterdammers vari. veerti£n jaar,oud zyn gister- midcfag 'r aangehouden op de Sehuttevaerweg. Het drietal zat m een geparkeerde auto, die gesto len bleek te zyn. De drie zyn voor onderzoek meegenomen naar het politiebureau. De auto wordt weer teruggegeven aan de eigenaar. Schiedam De hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131 en de jeugdbibliotheek aan de Korte Haven 129 zijn zaterdag 25 okto ber voor het laatst voor het pu bliek geopend. Na deze datum verhuizen de bibliotheken naar het geheel nieuwe onderkomen op de eerste en tweede verdieping van het nieuwe Stadserfcomplex. In verband met de verhuizing zyn de twee bibliotheken van 27 okto ber tot en met 17 november geslo ten. Voor het lenen van boeken kan men in deze periode terecht bij de filialen Noord aan het Bach- plein, Nieuwland aan het Dr. Wi- bautplein en Zuid in de Lelies traat Op het Stadserf heeft de eerste uitleen plaats op dinsdag 18 no vember. Voorafgaand wordt zater dag 15 november een open huis gehouden. De nieuwe bibliotheek is te vinden aan het Stadserf 1 in Schiedam (010)2465700. Vlaardingen Een 36-jarige mo torrijder uit Vlaardingen is gister middag op de Churciullsingel on deruit gegaan door een overste kende hond. De hond stak bij het Kruidenpad plotseling de weg over, de motorrijder kon het dier met meer ontwyken en raakte de hond. De motorrijder viel en de hond ging er vandoor. Doordat de motor olie verloor, moest de brandweer komen om het wegdek weer schoon te maken Vlaardingen—Een 14-jange Vlaar dingse is gistermiddag in een su permarkt in het centrum opge pakt nadat ze een winkeldiefstal had gepleegd. Het meisje beken de de diefstal en zij kreeg een pro ces-verbaal. Haar ouders hebben haar van het politiebureau ge haald n~ii ta -imr,*_ j ai r j',^| TR. UTWVfi-mOO MAANDAG GESLOTEN -VRÜDAG KOOPAVOND

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1