11 f 'Iedereen staat bij ons weer op scherp' Arie Haan: 'Ik naar Standard? Geen sprake van' Jorien blijft ook in de Kuip Se* tweetje Voorsprong voor Florida Marlins Scheidsrechter krijgt steun van waarnemer Britse minister wil raddraaiers in thuis houden Juventus zonder Paolo Montero Antwerp kan stadion bouwen Deportivowil geld van Bebeto Spits David Connolly als Feyenoorder terug op Engelse bodem: 'Ik wil niet afgaan op Old Trafford' John de Wolfc 'Eerst geding, dan pas België' ADROTTERÖSP Jon Dahl Tomasson: 'Newcastle is echte top' Rotterdams Dagblad "a®. é&tn i i iï fjf i «?-, f.yi Wft i,v i Woensdag 22 oktober 1997 Cleveland De honkballers van Florida Marlins hebben in de World Series van de Amerikaanse Major League weer de leiding (2-1) genomen. De derde wedstrijd tegen de Cleveland Indians lever de de Marlins in Cleveland een ze ge van 14-11 op. Het was gisteravond een bedroe vend slechte vertoning. „Beide ploegen probeerden elkaar af te troeven met fouten," stelde Indi ans-manager Mike Hargrove. Door talrijke vergissingen kon het gebeuren dat er in totaal 25 runs werden genoteerd, het op één na hoogste in de historie van de World Series. Alleen in de vier de wedstrijd in 1994 tussen de Toronto Blue Jays en de Philadel phia Phillies liep de teller langer door: 15-14 voor Toronto. Zeist De scheidsrechters in het betaald voetbal krijgen steun van de waarnemer bij het stilleggen van wedstrijden bij aanhoudende spreekkoren. De waarnemer gaat fungeren als aanspreekpunt voor de arbiters. Naar aanleiding van een aantal in cidenten deden de scheidsrech ters onlangs het voorstel de ver antwoordelijkheid voor het sta ken van de duels over te dragen aan de waarnemers. De leidsman nen houden wel als enige de be- voegheïd een duel stil te leggen. „De scheidsrechter is de enige die op het fluitje kan blazen, maar hij hoeft zich niet meer te concentre ren op de spreekkoren. Dit kan hü overlaten aan de waarnemer," zegt John Blankenstein, hoofd scheidsrech terszaken KNVB. De waarnemer gaat vooraf en tij dens de wedstrijd contact onder houden met de veiligheidscoördi natoren van de clubs en het arbi traal kwartet. Indien zich tijdens het duel spreekkoren voordoen moet de thuisspelende club eerst actie ondernemen via de sprea- ker. De waarnemer heeft hierby een coördinerende rol. Indien het publiek aan deze oproep geen ge hoor geeft, brengt de waarnemer de vierde official op de hoogte, die zich in verbinding stelt met de scheidsrechter. De arbiter beslist of de wedstrijd wordt stilgelegd. Parijs De Britse minister van Binnenlandse Zaken, Jack Straw, wil proberen de Britse raddraai ers komende zomer tijdens het WK voetbal 1998 in eigen land te houden. Straw heeft hierover gis teren overleg gevoerd met zijn Franse collega Chevnement. Turijn Paolo Montero, verdedi ger van Juventus, kan een maand niet spelen. Montero raakte zon dag in het duel tegen Bari gebles seerd aan zijn rechterknie en is een dag later geopereerd. Hij mist de komende twee wedstrijden in groep B van de Champions Lea gue tegen FC Kosice. Juventus verwacht dal Montero op 26 no vember wel mee kan doen in de uitwedstrijd tegen Feyenoord. Antwerpen De Belgische club Antwerp mag de plannen voor de bouw van een stadion voor het ge zamenlijke EK in 2000 met Neder land verder uitwerken. De rechter heeft dit gisteren bepaald. Een project-ontwikkelaar had een klacht ingediend tegen de renova tie op de Bosuil. Hij had van Ant werp de exclusieve opdracht ge kregen een Eurostadion te ont wikkelen. Het bedrijf leverde de plannen en betaalde de railieu-ef- fecten-rapportage. Antwerp be ëindigde de samenwerking toen bleek dat niet genoeg geld op tafel kon worden gelegd. De club ging daarop aan het werk met andere bouwmaatschappijen. Via een kort geding had de project-ont wikkelaar dit willen verhinderen. Madrid Deportivo la Coruna wil Bebeto voor de rechter slepen. De Braziliaanse aanvaller meldde zich tegen de afspraken in niet bij de training. De Spaanse club wil een schadevergoeding van 19 mil joen gulden voor het contract dat Bebeto in augustus tekende. ManchesterDe vraag is recht op de man af: „Ga jij naar Standard Luik?" Een glimlach kan hij met onderdrukken als hij antwoordt: „Geen sprake van." Arie Haan had het nieuws over de ontslagen Aad Mos ook gehoord. Zijn directe omgeving vertrouw de hij niet veel later toe: „Let op, straks komen de geruchten weer los en wordt mijn naam ge noemd." Arie Haan kent najaren het klap pen van de zweep. Dit is de voet balwereld. Zijn positie staat volgens ieder een ter discussie bij Feyenoord, Aad de Mos wordt ontslagen bij Standard Luik, waar Haan vol gens eigen zeggen goede jaren heeft beleefd. Bovendien is hy nog altijd goed bevriend met voor zitter Robert Lesman en het opze tje is daar. En als de ontslagen De Mos dan ook nog beweert dat Haan zijn opvolger wordt, dan kan het niet anders of Arie Haan keert terug naar België, „Robert Lesman is nog altijd een goede vriend van me, maar ik kan me de tijd amper heugen dat ik met hem voor het laatst heb ge sproken. Misschien wel vier maanden geleden, En ik moet ook zeggen, dat ik goede tijden heb meegemaakt by Standard. Bij alle CHAMPIONS LEAGUE clubs trouwens, waar ik heb ge werkt. Het gaat nu aileen by Feye noord wat minder. Maar als De Mos zegt dat ik een gesprek heb gehad, dan is dat voor zijn reke ning. Er is geen sprake van. Het is echt volledig uit de lucht gegre pen." Jonen van den Herik kan dat be amen. „Als De Mos dat beweert, dan is het terecht dat hij is ontsla gen. Zoiets zeg je met. Hij moet de oorzaak van zijn ontslag bij zich zelf zoeken en met bij welke op volger dan ook." Het gerucht leidde even zijn aan dacht af van het treffen op Old Trafford, waar Feyenoord van avond tegen het legendarische Manchester United met Jordi Cruijff terug op de bank een warm onthaal wacht. „Niet verliezen," is het uitgangs punt, „dan hebben we het goed gedaan," vindt Feyenoords in op spraak geraakte trainer. De gebo ren Groninger blyft echter nueh- Arie Haan legt Kees van Wonderen uit hoe Feyenoord er van avond op Old Trafford moet 'inkletsen'. fowanp ter onder alle omstandigheden. Geruchten of niet, toespelingen die hij moeiteloos pareert - hij blijft de kalmte zelve. De verhou dingen mogen dan scheef liggen, Manchester mag dan de torenho ge favoriet heten, „het enige dat ons te doen staat is in de buurt blijven van de bovenste twee m onze groep," zegt Haan strijdvaar dig. „Zaak is, dat we met zoals tegen Juventus al snel een doelpunt te gen krijgen. Als je in de eerste mi nuten al onderuit gaat, ga je spits roeden lopen. Kan je lang stand houden, dan bestaat de kans dat de vonk overslaat." Lering Angst opnieuw te worden verne derd, zoals bij Juventus (5-1) heeft Arie Haan niet. „We hebben le ring getrokken uit die nederlaag, die achteraf niet zo hoog had hoe ven uitvallen," vindt hy. Een ver keerde wissel by de stand van 3-1 werd Feyenoord fataal. „Drie-één zou niet zo'n dramati sche uitslag zijn geweest. Maar ik dacht met het inbrengen van een extra spits verder terug te kunnen komen, omdat we op dat moment greep op de wedstrijd hadden." Het pakte anders uit, waardoor de vrees voor een identieke neder laag op Old Trafford leeft onder de supporters. En zeker als mana ger Alex Ferguson nog eens aan haalt, dat zijn ploeg tot dusver in elke wedstrijd tot scoren kwam. „En wij hebben het voordeel," zegt Uniteds manager, „dat wij al zes punten hebben vergaard. Ons vertrouwen is groot. Bij Feye noord niet? Dat heb ik niet kun nen ontdekken in de wedstrijd te gen Willem II." En lachend: „Maar ik heb daar nog niet met Arie Haan over gesproken..." Vermoedelijke opstellingen. Manchester United; Sehmeichel; Garry Neville, Pallister, Berg en Irwin; Beckham, Scholes, Butt en Giggs; Shenngham en Solskjaer. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Schuiteman, Van Gastel, Picun en Graff; Van Wonderen, Bosvelt, Sanchez en Van Bronckhorst; Vos. Manchester Als enige van alle buitenlandse spelers bij Feyenoord groeide hij op in Engeland. Maar de grasmat van Old Trafford, de magistrale voetbaltempel van Manchester United, had hij tot deze week nog nooit als profvoetballer be treden. David Connolly wist dat hij vroeg of laat wel een keer zijn kunsten zou vertonen in het noorden van Engeland. .Alleen had ik een jaar geleden nooit gedacht, dat het in het shirt van Feyenoord zou ge beuren." Waar Feyenoorders als Regi Blin ker, Orlando Trustfull en Henke Larsson de Kuip verlieten om hun geluk in Groot-Brittannie te be proeven, maakte de 20-jarige Ier se international deze zomer de oversteek in omgekeerde rich ting. Connolly liet de Premier League voor wat die was en haak te gretig in op het aanbod van Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik om in Rotterdam-Zuid een vierjarig contract te tekenen. Racing Strassbourg, FC Köln, Sunderland, Wolverhamp ton Wanderers en Coventry Ci ty hadden het nakijken. eerste seizoen doe ik al zoveel mooie ervaringen op. Alleen de lo ting in de Champions League was al een droom. Samen in een poule met Juventus en Manchester Uni ted! Van zo'n transfer kan ik dan toch geen spijt hebben?" Doordat hij de eerste maanden nog al wat interlandverpliehtm- gen had en heeft, ontbreekt Con nolly met enige regelmaat in de selectie van Feyenoord. Het is een van de oorzaken waarom hij nog 'geen vaste plaats heeft veroverd, él draaft hy in bijna alle wedstrij den die hij beschikbaar is steevast als invaller op. Maar Ajax-Feye- noord mist hy, omdat de Ieren overmorgen al in trainingskamp gaan voor de play-off-wedstrijden tegen België voor een plaats op het WK in durfde men de gok wel te wa- speler, die jong en ambitieus is, en in het Ierse elftal al een vaste waarde. Feyenoord hoefde ten slotte geen stuiver voor hem te be talen. In eigen land moesten de clubs nogzo'n vier miljoen gulden voor Connollj overmaken aan Watford, maar vanwege het Bos man-arrest was hij voor het bui tenland transfervrij. Het leverde hem boze gezichten op bij zijn ou de werkgever. Woedend waren ze bij de club van Elton John zelfs. Connolly trok zich er weinig van aan. Hy weet wat hij wil in het le ven, had bewust geen nieuw con tract getekend bij Watford en is, ondanks de moeizame periode die Feyenoord doormaakt, zielsge lukkig bij de Rotterdamse club. Droom „Bij Feyenoord," zegt hij in Man chester, „heb ik alles aangetrof fen wat ik van een grote Europese club verwachtte. Een schitterend stadion, trouwe supporters, een goede organisatie en de zekerheid van Europees voetbal. In mijn Frankrijk. Connolly: „Nog twee interlands, dan ben ik tot het eind van het CHAMPIONS LEAGUE schikbaar voor Feyenoord. zit er vreselijk mee, dat het zo - Rotterdam John de Wolf heeft aanbiedv gen van de Bel gische' eer/Aitlassers Een- dracht Aal/M Lokeren voor- lopig even'lafgeslagen. De 35- jarige verdediger -rol de uit- komst van het kort geding af- fvachten dat hij tegen zijn "werkgever Hapoel Ashkelon .uit Israël heeft aangespannen. Dat gaat over de afwikkeling van rijn contract. „Mijn advocaat belde rae boos op. Hy zei dat ik in de rechts zaak zwakker sta als ik onder tussen bezig ben met andere 'clubs. Daarom heb.ik België voorlopig even uit mijn hoofd gezet," aldus De Wolft Hetkort geding dient over tien dagen in Israël t is gelopen. Ik wil geen enkel duel missen, zeker niet tegen Ajax, maar de bond eist me gewoon op. Daar heb ik me bij neer te leggen. Als het aan mij lag, had ik zondag nog gewoon gespeeld." Met zyn 1.73 meter is hij net niet de kleinste voetballer van Feye noord. De Rus Igor Komejev is precies een centimeter korter en de Braziliaan Glaucio meet zelfs drie centimeter minder. Hoewel hij klein van stuk is, laat hij in het veld niet met zich spotten. Con nolly heeft, wat ze in Engeland noemen, tmUdop-spirit'. Daarbij heeft hij een behoorlijk voetbalin zicht en is hij rap op de eerste me ters. Of het voldoende is om in de Kuip te slagen als spits, zal de na bije toekomst moeten uitwijzen. Tijd Feyenoord wil hem in elk geval de kans geven zich te bewijzen. Omdat hij drie jaar jonger is dan Julio Cruz en geen 15 miljoen gul den heeft gekost, mag hy daar best even de tijd voor nemen. Connolly: „Maar ik wil er niet zo lang over doen om hier door te breken. Als ik hier een basisplaats heb, is het voor Mick McCarthy, de Ierse bondscoach, ook makke lijk om mij steeds op te stellen. Ik wil hier bouwen aan het succes van de club, ik wil naar het WK in Frankrijk en ik wil meneer Van den Herik laten zien dat hij er goed aan heeft gedaan om mij naar Feyenoord te halen." Connolly zou de leiding van de Stadionclub in de zevende hemel brengen, als hij vanavond tegen de kampioen van Engeland het net kan vinden. Na de afstraffing in Turijn tegen Juventus en al het rumoer van de afgelopen dagen zijn de verwachtingen, zo begrypt Connolly, met hoog gespannen. „Maar ik denk nog steeds dat die 5-1 in Turyn een incident was. Het verschil in klasse was niet zo groot als de uitslag deed vermoe den. We hadden gewoon een dra matische avond tegen een van de beste clubs in Europa. Feyenoord heeft een jonge ploeg met genoeg talent. Wat we missen is ervaring. Je hoeft geen expert te zijn om te zien dat het op dit moment niet draait, maar ik denk dat een Champions League-wedstrijd te gen Manchester United iedereen weer op scherp kan zetten." Roy Keane De kleine Ier is er bovendien van overtuigd dat bij de Engelsen de gevaarlijkste man op de tribune zit. „Roy Keane is mijn maatje in het Ierse elftal. Voor Feyenoord is het goed dat hij er door zijn knie blessure niet bij is. Roy is de man die zowel bij Ierland als by United voorop gaat in de strijd. De mees te mensen denken dat hij kapso nes en een grote bek heeft, omdat hij aanvoerder is van de beste ploeg in Engeland. Maar Roy is juist een wereldgozer, die liever een halve liter bier in de pub om de hoek drinkt dan dat hy zich in het uitgaansleven laat zien of op Old Trafford de blits maakt. Hij en Dennis Irwin, die ik wel zal te genkomen in het veld, hebben me bij het Ierse elftal geweldig opge vangen. En zij zjjn echt wel nieuwsgierig naar de kracht van Feyenoord. Bij de laatste inter land vroegen ze me het hemd van m'n lijf over Feyenoord." De keren dat Connollygeen verplichtin gen had je gens het Ierse nationa e team kwam hij meestal in het veld bij Feyenoord. alswisselspe- ler. FotoCees Kuiper/Rotterdams Dagblad De Feyen nieten van de 'bulldog-spi- nt van de kleine Ier sommigen hebben hem ai in hun hart gesloten. Foto Cees Kuiper/ Rotterdams Dagblad Jon DahlTomasson (16), vanavond wellicht als diepe spits bij Ne wcastle United tegen PSV. Foto amp Eindhoven De bijnaam kwam van Bob Paisley. De legendarische manager uit de glorietijden van liver- pool noemde hem Mr. Consistencyvanwege zijn standvastigheid inhetat.everen van doelpunten. Nu, decennia later, is het koosnaampje nog immer op de voormalige spits Kenny Dalglish van toepassing. Als manager van Newcastle United houdt de Schot vast aan een consequente werkwijze. Aanvaller Jon Dahl Tomasson vaart we1 bij de coaching van de voormalige spits. „Als voetballer had hij een grote naam. als trainer heeft hij een grote naam. Hij weet echt alles over voetbal. Als uitkomt wat ik hoop, dan kan hy me verder brengen in mijn ontwikkeling. Doelpunten maken zoals hy dat vroeger deed." Juist daar schort het de laatste weken aan. Scoren gaat niet zoals Tomasson gewend was te doen by Heerenveen. „Dat komt doordat ik vaak al? diepste spits wordt gebruikt Dat is nu juist niet mijn sterk ste punt, Ik voel me zelf nog steeds een middenvel der, dat ben ik ook altijd geweest. Diepste spits ben ik nu voor de eerste keer in mijn leven. Dat is wen nen, zoals alles bij Newcastle wennen is. Dit is échte top, als je het vergelijkt met Heerenveen, een flink treetje hoger. Hoe ik dat merk? De spelers zijn fan tastisch, zeer goed allemaal en alle dingen zijn bij Ne wcastle goed geregeld." „Het Philips-stadion is bekend terrein. Jon Dahl To masson baant rich een weg door de catacomben alsof hij jaren bij PSV heeft rondgelopen. Waar ploeggeno ten voor de avondtraining de toegang tot de grasmat zoeken, wijst de Deen hen de weg. Hij lacht: „Ik ken hier inderdaad de weg. Leuk toch" Met Heerenveen was Tomasson meerdere keren in Eindhoven, en niet zonder succes. Als slotakkoord van een voortreffelijk Fries orkest maakte hij in het voorjaar nog de enige treffer, waardoor de aanstaan de landstitel van PSV toch nog even aan het wan kelen werd gebracht. Hij lacht zijn tanden bloot. Dat onschuldige wat hem bij Heerenveen zo typeerde, is hij in het harde Engelse topvoetbal nog niet verloren. Je ziet hem stiekem aan vanavond denken. Scoren voor The Magpies (de eksters) in het voor PSV crucia- - leXhampions League-duel „Dat zou mooi zijn. Als we winnenzijn we er," denk Ik. Dan kan de kwartfina le ons nauwelijks nog ontgaan. Maar PSV mag in elk géval niet verliezen. Het wordt alles of niets voor ze." Kort voor de warming-up, gisteravond, nam manager Dalglish zyn pupil even apart. Tomasson werden nog enkele tactische kneepjes bijgebracht Dalglish nes telde zich 'in de rug' van de 21-jarige Deen. „Ik moest de bal aannemen in de dekking. Of dat wat te beteke nen heeft? Ik weet het niet." Maar Tomasson keek erbij alsof hy wilde zeggen: Tuurlijk speel ik'. De kans dat de Deen vanavond een basisplaats heeft, is aannemelijk. Zonder de ge kwetsten Alan Shearer en Faustino Asprilla en de sluwe goaltjesdief Ian Rush, die maandag 36 is ge worden en gisteravond vanwege zijn leeftijd rust werd gegund, zijn de offensieve mogelijkheden voor manager Dalglish beperkt. „Uit respect met zijn leeftijd heb ik Ian maar met rust gelaten." Het was het enige wat de Schotse oe- fenmeester kwijt wilde, want Dalglish gooit zijn for matie de laatste weken wel vaker door elkaar. To masson beaamt dat „Je weet bij Newcastle nooit of je een basisplaats hebt. Ik hoor het morgen wel, een uur voor de wedstrijd." Phillip Cocu is gisteren tijdens de training van PSV geblesseerd geraakt. Het is onzeker of de mid denvelder vanavond mee kan doen tegen Newcastle United. Cocu liep de kwetsuur gisterochtend op tij dens het blokkeren van een bal. Zenden, Van der Weerden, Valckx, Demo en Degiyse ontbreken in ie der geval wegens blessures. Manchester Jorien van den Herik toont zich solidair met zijn supporters. Feyenoords voorzitter gaat zon dag ook niet naar Amsterdam voor de klassieker tegen Ajax. Hij bekijkt de wedstrijd in de Kuip, waar een groot videoscherm wordt opgesteld. Het jaar van de bezinning, waarin supportersgroepen van Ajax en Feyenoord niet naar eikaars uit wedstrijden reizen, heeft ook Fey enoords management doen be sluiten naar de Kuip te gaan. Als vertegenwoordiger van het be stuur van Feyenoord maakt al leen George de Jong de reis naar de Arena. Het videoscherm in de Kuip wordt geplaatst voor ciubcaró- en seizoenclubcardouders. De kaart jes voor de Maastribune kosten vijf gulden, en zyn tot en met vrij dag verkrijgbaar bij de Sens Ser vice Points, alsmede aan de Kuip, dagelijks van negen tot vijf. Ajax-Feyenoord begint zondag om zes uur, en is ook live te zien opCanal+. Overigens presenteert Van den Herik morgenmiddag in Amster dam, samen met zyn Ajax-collega Van Praag en vertegenwoordigers van de Ajax- en Feyenoord-sup- porters, cte landelijke campagne 'Voetbal, Verziek het niet'. Met advertenties in de kranten en spotjes op radio en tv wordt aan dacht gevraagd voor de kwalijke en. bedreigende randverschijnse len in het betaalde voetbal. De ac tie is bedoeld om verbaal en fy siek vandalisme rond het voetbal een halt toe te roepen. Zeg Nel, Je weet, ik heb het met zo heel erg op onze Ane Bombane. Maar wat Aad de Mos gisteren flikt, dat is van een trainers- f fatsoen, dat hoort dus gewoon thuis in de categone kwahj- f ke praktijken0 ja, in de voetballerij is nooit nooit nooit, I dus wie weet waar onze Coq van Zuid straks nog terecht- komt; de Franse naam voor Luik is met voor niets Uège. Maar dat Haan in het diepste geheim al een gesprek met f ajn vnenden van Standard zou hebben gevoerd, en dat De Mos daarbij beentje is gelicht - dat gaat er bij mij met in. f Beetje onrust stoken in een vastgelopen huwelijk, in de l hoop er zelf met de buit vandoor te kunnen gaan. Bah. J Van den Henk heeft het enige gedaan wat hy moest doen: J meteen de eventuele, mogelijke, misschien, zouweleens- kandidatuur van De Mos afgetikt. De geföhnde Hagenaar J is géén kandidaat voor de club van Zuid, moest er ooit naar een nieuwe trainer worden gezocht Goed zo, jonen, zo kennen we je weer. Nou ja, het zal er wel weer mee eïndi- 5 gen, dat De Mos' woorden zijn verdraaid door hetjoumail- f Ie; net als toen in die Bremer bar. Nel, ikben metzo lekker. Snipverkouden, Lente verhoging, j belet inbed. Maar ik hoop dat ik vanavond ook de rillingen knjgvan de Champions League. Al begrip :k echt met f waarom de NOS Feyenoord nou moet laten rakken voor PSV. Toch met omdat de NOS hoopt met de PSV-Beigen ook een paar Belgische kijkers te trekken? Cas nog aan de Leijn, gister- f avond, vanuit Manchester, met een Belgenmop. Er wordt een man aangehoudenopdeE17. Vraagt de agent of-ie f even wil blazen. „Da'sgoed/'zegtdeman, „maardanwil f ik wel mijn bnl afzetten." „Waarom is dat?" vraagt de rijks- f wachter. „Nou, dat scheelt tn ieder geval twee glazen." Zie je, I Theo Poort 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5