13, m Voor éen dag ontspannen in de snoezelruimte Alleen links en migranten kennen Vlaardingse V V !)-Ka merkand idate -• - |gg :M la f Ei van Columbus wiebelt Kerkdienst over het thema stilte Informatiemiddag reuma De Fakkel speelt Bedkwartet Huizen bij treinbaan Broertjes en zusjes óp 'Brusjesdag' in De Zonnehof.. Vier botsingen in Vlaardingen Hond gevonden Rotterdams Dagblad Donderdag 23 oktober 1997 Het was het ei van Columbus. Ik hoor het Chris Zijdeveld nog zeg gen. De gemeente Schiedam tobde met het probleem hoe de tram uit Rotterdam doorgetrokken moest worden voorbij de Koemarkt, die tot 1984 dienst deed als keerlus en eindhalte. Via deKoemarktbrug en de Oranjebmg? Te duur, vonden ze toen nog. Ondergronds? Idem dito. Moesten er woningen aan de Rotterdamsedijk en de Singel wor den afgebroken om de tram om te buigen naar de Broersvest? Dat was ook duuren het zou bewoners uit goede huizen wegjagen. Maar gewoon bij de Koemarkt het hoekje om naar de Broersvest, dat kon ook met. Want het was een haarspeldbocht De tram zou een sneltram zyn en om de zoveel minuten zouden de omwonenden gil lend gek worden van de snerpende klanken, telkens als de wielen langs de rails zouden schuren. Veel erger dan een piepend krijtje over het schoolbord. En nog veel erger dan met pantoffels lopen over parket waar zand op ligt Zó erg! Nou, dan weet u het wel. Dat kon je de omwonenden van de Köemarirt, Rotterdamsedijk en Broersvest niet aandoen. Zijdeveld zweette en zweette en alle ambtenaren zweetten met hem mee. En ineens zagen ze het Een haarspeldbocht? Hoezo? Kan die bocht niet wijder dan? Als we nu de verlengde trambaan eens niet In het midden van de Broersvest leggen, maar aan de zijkant, dichter langs de Passage, dan snerpen de trams nietzo als ze langs scheuren. „Het ei van Columbus!" - met die woorden presenteerde toenmafig wethouder Zijdeveld het tracé via de westzijde van de Broersvest. Schiedam is nooit gelukkig geweest met de wijze van aanleg. Hetvei ligheidsgevoel van wandelaars en consumenten werd niet bevorderd door de povere aanduiding en afscherming van de trambaan. Daar kun je natuurlijk iets aan doen. Eenheg neerzetten. Of een halve ki lometer lange pergola van Paul Beekman, zo'n kunstwerk al s hij voor het Rozenburgerplein bedacht heeft, maar dan vijftig keer zo lang. Te duur? Het is veel duurder om de trambaan alsnog naar het mid den van de Broersvest te verleggen. Ik ben er niet uit wat voor de Broersvest gezelliger is. Maar, als de trambaan wordt verschoven naar het midden, moeten de tram conductors wel de verplichting krygen om fluisterzacht de Koemarkt te 'nemen' anders krijgen de omwonenden een krijt-op-bord-syndroom. Of een pantoffel-op-zand- complex. En er zijn al zo veel depressieven, constateerde het Riagg op een speciale dag toen ik expres even naar een stormachtig vakan tie-eiland was uitgeweken. Eiland... Vroeger was de Koemarkt zo'n rustig eiland, een rotonde waar iedereen zijn draal vond. Maar het is nu een plek waar iedereen het van eieren maakt Een ballentent, vies en vettig, waardoor het centrum nooit de Culturele Hoofdstad van de Gorzen zal worden. Of zo. Even die mayonaise uit mijn hersens halen. - - Straks gaan ze de Koemarkt ook veranderen. Ik daiik er nu al de ver- standige architecten en stedebouwkundigen voor, die mijn pleidooi hiervoor by wethouder Luub Hafkamp hebben herhaald en herhaald, net zo lang tot het handjes en voetjes kreeg. Maar één ding moet bib- ven; de tramhalte. Want daar heeft Schiedam van geleerd dat de trams wel langzamer móeten. Of het nu een haarspeldbocht is of niet KOR KEGEL Vlaardingen Stilte is het thema van de eerstvolgende kerkdienst met kunst in de Oosterkerk op zondag om 10.00 uur. Stilte kennen we niet meer in onze lawaaierige en ge haaste tijd. Niet alleen is het nooit stil om ons heen, maar we weten ook niet meer van de innerlijke stilte. In deze kerkdienst gaat men zich bezinnen op de waarde van de stiltevoor ons leven. Dat gebeur^qor-, al aan de hand Van'uitspraken van mensen óvérde' centrale rol van de stilte in hun leven. Deze zondag is het de derde keer dat in de Oosterkerk een kerk dienst met kunst wordt gehouden. Met gedichten en dia's worden de gebruikelijke kaders van een kerk dienst doorbroken. De Oosterkerk staat aan de Schiedamseweg 95 in Vlaardingen. In het Holy Ziekenhuis is dinsdag een informatie middag over gewrichtsklachten. De bijeenkomst is weliswaar gratis toegankelijk, maar om teleurstel ling te voorkomen wordt belangstellenden aangera den zich vooraf aan te melden. Dit kan tot en met maandagochtend bij het Patiënten Service Buro, te lefoon 4742222, toestel 630. In Nederland hebben naar schatting twee miljoen mensen reumatische klachten. Aan de hand van dia's zal reumatoloog P. A. H. M. van der Lubbe van het Holy Ziekenhuis dinsdagmiddag uitleg geven over de verschijnselen, de vormen en de behandeling van gewrichtsklach ten. De bijeenkomst wordt gehouden in de lezingzaal van het ziekenhuis en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Redactie Waterweg; Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniélle Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Mariètte Ofsthaom, Jan Rozendaai Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Toneelvereniging De Fakkel speelt vrijdag en zater dag 'Bedkwartet' van de Britse toneelschrijver Alan Ayckboum. De voorstelling wordt gespeeld in zaal De Harmonie aan de Schiedamseweg en begint op beide avonden om 20.00 uur. Ayckboum staat be kend om zijn blijspelen, die onder de luchtige toon een sombere inslag verbergen. Het langs elkaar heen leven, gebrek aan wederzijds respect en het onver mogen tot communiceren; het is de spiegel die de au teur ons voorhoudt In Bedkwartet staat de ruzie tus sen Trevor en zijn instabiele vrouw Susannah cen traal. In de strijd worden ook de ouders van Trevor, zijn ex-vriendin Jane en haar huidige echtgenoot Nick betrokken, alsmede het bevriende stel Malcolm en Kate, wiens onderlinge frustraties en problemen we eveneens leren kennen. De Fakkel belooft met deze voorstelling een onderhoudende avond vol ac tie, decorwisselingen, schaterbuien, herkenning en een vraagteken bij de conclusie 'eind goed, al goed'. Kaarten kosten ƒ12,50 (inclusief koffie/thee) en zijn op beide avonden verkrijgbaar aan de kassa van De Harmonie. Reserveren kan bij Marieke Moerman, te lefoon overdag 4741213. Tijdens de Schiespoordag aanstaande zaterdag zal Peter de Heij enkele demonstraties geven in het bouwen van huizen bij een modeltreinbaan. Daarbij gaat het niet zozeer om het in elkaar zetten van het huisje, als wel om het perfectioneren van het model. Dat kanbijvoorbeeld door het te weatheren (veroude ren), waardoor het model de werkelijkheid dichter benadert. Tevens is er die dag een modelspoorruilbeurs en kunnen de bezoekers de spoorbanen bekijken. Le den van Schiespoor zijn aanwezig om uitleg te geven over allerlei technieken. Kinderen kunnen de 3.60 meter lange rangeerbaan met het zelfbedieningspa neel bedienen. De Schiespoordag is in het clubhuis aan de Wester kade 21 en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang kost een gulden; kinderen betalen vijftig cent. Tijdens de 'Brusjesdag'ln kinderdagcentrum De Zonnehof in Vlaardingen doorliependefamilieleden voor één keer het dagprogramma van hun gehandicapte broer of ZUS. Foto Roel Dijkstra Door Danielle Hermans Vlaardingen Muziekthera pie en logopedie vielen giste ren tijdens de 'Brusjesdag' in kinderdagcentrum De Zon nehofbij veel kinderen in de smaak. Maar ook het'snoeze- len' en .de fysiotherapie ble ken populair. Voor de vaste bezoekers van het kinderdagcentrum zijn de ver schillende therapieën al jarenlang gesneden koek. Maar voor de broers en zusjes van deze verstan delijk en/of meervoudig gehandi capte kinderen ging gr een nieu we wereld open. De 31 familiele den en kinderen van personeels leden m chten gisteren voor één keer een 'agje meedraaien in het Vlaardingse kinderdagcentrum aandeMamixlaan. Het Zonnehof is een orthopedago gisch dagcentrum waar kmderen met verstandelijk of meervoudige beperkingen worden begeleid. Naast het opvoeden in groepen worden allerlei therapieen aange boden. Dus geen dictee maken of vraag stukjes oplossen, maar spelen, voelen, zwemmen en muziek ma ken. De kinderen die naar leeftijd werden ingedeeld in groepjes, doorliepen 's morgens de verschil lende spel- en leertherapieen en konden 's middags na de pannen koeken kiezen uit zwemmen, knuffelen en ontspannen in de gezellige en kleurrijke snoezel- jjj rihmc retort rw ra f - ;y---> z ..if; ruimte of bij hun broer en zus m de groep kijken. De Zonnehof met in totaal 72 kin deren van 2 tot en met 18 jaar, hield deze bijzondere Brusjesdag (broers- en zussendag) voor de eerste keer. „Het is een enorm ge regel omdat het gewone program ma ook draait, maar we willen met deze dag de betrokkenheid van de kinderen bij hun gehandicapte broer of zus vergroten. Ze zetten hier bijna nooit een stap binnen omdat hun broer of zus elke mor gen met een rolstoelbusje of een taxi wordt opgehaald en naar school gebracht. Wat zich hier al lemaal afspeelt, weten ze daarom niet precies," legt locatiehoofd Karin den Broeder uit. Een moeder die één van de groep jes begeleidt, vertelt dat ze het heel belangrijk vindt dat haar dochter andere kinderen ontmoet die ook een gehandicapte broer of zus hebben. „Dan merken ze dat ze niet de enige zijn. Dat het ei genlijk heel gewoon is om zo'n broer of zus te hebben." Rolstoel Voor Sylvia Meijer (18) is het kin derdagcentrum geen vreemd ter rein. Ze gaat af en toe met haar broer Jimmie (13) mee naar het zwembad. Bij Jimmie werd op zijn zevende ontdekt dat hij aan een erfelijke ziekte leed. Hierdoor kon hij niet goed meekomen op school en ging hij ook lichamelijk achteruit. Inmiddels zit hij in een rolstoel en kan hij met meer pra ten. Sylvia; „Hij verstaat me wel. Dus ik praat gewoon tegen hem en dan Iet ik goed op de uitdruk king op rijn gezicht. Zo kan ik toch zijn reacties zien. We hebben een goede band samen." In de gangen van De Zonnehof wemelt het trouwens van de rol stoelen m allerlei soorten en ma ten. Veel kinderen zitten in een rolstoel of lopen moeilijk. Een er gotherapeut leert hen met aange paste hulpmiddelen zoals rolstoe len zichrtfoort te bewegen. Ook de ontwikkeling van zintuigen zoals het gevoel, is heel belangrijk. Met aangepaste bekers en bestek kun nen de kinderen zelf drinken en eten, Als dit niet lukt, worden ze door de groepsleiders geholpen. „Voorop staat dat we iedereen op respectvolle manier bejegenen. Dus niet iemand zonder te waar schuwen rechtop zetten om hem drinken te geven. Maar altijd zeg gen watje gaat doen en heel goed op dereacties van de kmderen let ten," vertelt Den Broeder Lichaamstaal De'lichaamstaal van gehandicap te kinderen is heel belangrijk omdat dit in veel gevallen de eni ge manier is waarop ze iets duide lijk kunnen maken. De logopedist leert hen hoe ze met ondersteu- nendegebaren kunnen communi ceren. De broers en zussen wordt die dag uitgelegd hoe je zonder woorden een heleboel kunt duide lijk maken. Ook de fysiotherapeut Iaat hen aan den lijve ondervin den wat het betekent om geen sterke botten en spieren te heb ben. En hoe hij hun gehandicapte familielid helpt. De kinderen zijn duidelijk onder de indruk van het speciale lespro gramma. Maaike van der Hoeven (15) wiens moeder groepsleidster is in De Zonnehof, wil graag on derwijzeres worden. De moeder van Viola en Laura Bredius werkt ook als groepsbegeleidster in het dagcentrum. De zusjes hebben geen ervaring met een gehandi capte broer of zus. Viola vindt de eerste kennismaking 'heel leuk' en treedt misschien wel in de voetsporen van haar moeder. Haar jongere zusje maakt van de Brusjesdag in ieder geval een werkstuk voor school en wil later graag met gehandicapte peuters werken. Door Ben van Haren Waardingen Een volledige ver rassing was de plaatsing van Fa- dim Orgu uit Vlaardingen op plaats 35 van de concept-kandida tenlijst voor de Tweede Kamer van de WD. De volgens recente opiniepeilingen verkiesbare posi tie bij de liberalen wekt in Vlaar dingen verbazing. In migranten- kring en bij linkse politici staat de kandidate op de door Frits Bolke- stein aangevoerde lijst bekend als een actieve jonge vrouw van Turkse afkomst. Op 4-jarige leeftijd kwam de 29 jaar geleden in Karaman geboren Fadim in Vlaardingen wonen. Ze zat op kleuter- en lagere school aan de Van Hogendorplaan en ging later naar de openbare scho lengemeenschap Prof. Casumr. Zij studeerde m Engeland en Duitsland, maar woonde tot voor kort nog bij haar ouders in een en kele jaren geleden gerenoveerde huurflat in de Babberspolder. Nu is ze bezig met een verhuizing naar een vooroorlogse woning m Schiedam-West. WD-wethouder Henk Koyers kent haar in het geheel niet. Hij zegt zelfs dat ze niet bekend is bij de plaatselijke WD-afdeling, die pas vorige week nog bijeen is ge weest om het programma voor de raadsverkiezingen vast te stellen. Ook afdelingssecretaris Jan van Gastel bevestigt haar onbekend heid in de Vlaardingse liberale kring. „Wij hebben ze met voorge dragen voor het Kamerlidmaat schap. Alleen ons bestuurslid Wim Kwakkelstein kent haar. Binnenkort komt ze naar een af- delingsbyeenkomst" De fractievoorzitters van Groen- Links en Partij van de Arbeid in Vlaardingen kennen haar daaren tegen persoonlijk. Fadim zelf reageert hierop: „Wet houder Royers is nieuw, maar ou dere WD-leden als Bulva en Van Halteren kennen mij wel. Net als Attema van de PvdA en Van der Velde van GroenLmks en waar schijnlijk nog enkele anderen, die mij indertijd meegemaakt heb ben m commissievergaderingen. Verder ben ik in Vlaardingen ac tief geweest in het metdenwerk." Anny Attema (PvdA) over de kan didatuur van Orgti voor het de WD-Kamerlijst: „Ik vind het hardstikke leuk voor haar. Zij is ook een goeie volgens mij. Ik heb haar diverse keren meegemaakt in het kader van migrantenaetivi- teiten. Bij de voorbereiding van de lijst voor de vorige gemeente raadsverkiezingen heb ik eraan gedacht om haar voor onze partij te benaderen. Er is mets van ge komen omdat het geen zin meer had nadat ze als opbouwwerkster in dienst getreden was van de Stichting Welzijn en dus als amb tenaar onverkiesbaar was. Ik heb overigens nooit een diepgaande politieke discussie met haar ge had, maar zocht haar eerder in de hoek van GroenLmks dan bij de WD." Ben van der Velde, fractieleider van GroenLinks en bestuurslid van Vluchtelingenwerk, is ook verbaasd over haar kandidatuur bij de WD. „Op die lijst had ik ze nooit verwacht Het is overigens wel een aanwinst voor die party, want ze is intelligent en actief. Ik ken haar vooral uit de commissie Etm, het twee jaar geleden ter zie le gegaan adviesorgaan voor etni sche aangelegenheden van het Vlaardingse gemeentebestuur. Ik heb haar ook weieens gevraagd om naar een vergadering bij GroenLinks te komen, waar ze overigens niet op ingegaan is. De laatste keer dat ik haar ontmoet heb, was toen zij recent Vluchte lingenwerk Vlaardingen uitno digde voor een uitzending van de Moslimomroep over vluchtelin gen. Zij is een goed voorbeeld voor allochtone vrouwen." Ook Fadims vroegere collega Mustapha Bouchrit uit de ge mengde raadscommisie Etns zegt verwonderd te zijn over haar WD-lidmaatsehap. „Haar denk beelden liggen volgens mij links van het centrum. PvdA en mis schien ook nog CDA had ik kun nen begrijpen, maar bij de WD niet." Hij, van Marokkaanse afkomst en consulent bij de Stichting Buiten landse Werknemers Rijnmond, roemt haar overigens wel „Al op de openoare scholengemeen schap Casimir was ze zeer actief. Ook deed ze veel in de migranten- meisjesvereniging in Vlaardin gen, was ze lid van de commissie Etrü en bewoog ze zich de laatste tijd in Europese organisaties. Ze werkt nu by de Moslimomroep m Hilversum." Vlaardingen De politie van Vlaardingen moest woensdag morgen vier keer assisteren na een aanrijding. Bij de ongeval len raakte niemand gewond en ontstond alleen blikschade. De eerste botsing gebeurde om 08.00 uur toen twee bestuur ders geen voorrang vateen den. Een 26-jarige automobi list wilde op de Soendalaan af slaan en gaf geen voorrang aan een verkeersdeelnemer die rechtdoor reed. Rondhetzelfdetijdstip maakte een 49-jarige. vrachtwagen chauffeur uitRïdderkerk op de Deltaweg dezelfde fout Hij botste tegen een auto waardoor flinke blikschade ontstond. De politie stelde vast dat de vrachtwagen te zwaar was be laden en maakte proces-ver baal op. Tussen 10.00 en 11.00 uur merkten twee, eigenaren dat hun auto door een onbekende automobilist was beschadigd. Beide auto's stonden gepar keerd op de Biüekweg. Depoli- tie had de veroorzaker van de schade, een 20-jarige vrouw uit Vlaardingen, al gesproken. Zij had zich bij de politie gemeld. Donderdag 23 oktober SCHIEDAM Filmhuis. The English Patient, 21-OOu. Podium. Oorsmeer: Yvonne vanPeelen,21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The Pajama Ga me, 20.00u. ROTTERDAM Ahoy. Marco Borsato, 20u. Rotter damse Schouwburg, gr.z. Tewje, 20.15U. Theater Zuidplein. gr.z. Die Fledermaus, 2Q.15u; kl.z. Niet Schieten! 20.30u. Zaal de Unie. Rotterdams podium, 20.30u. RO Theater. Antomus en Cleopatra, 20.15u. Luxor Theater. Youp van 't Hek, 20.15u. Rotterdams Cen trum voor Theater. Peer Gynt, 20.30u. Bibliotheektheater. De Lorrelaar, 15u. Müllerpier. Kermis. Goethe Institut Rotterdam. Das Holztheater, 20u. Vrijdag 24 oktober SCHIEDAM Dc oost. Koffie-mloop, 10.00- 12-OOu. en geheugenspef, 14.00- 16.00u. Theater ba Teerstoof. Clownsfestival-Rijn en Tnjn-Rood- kapje en de Boze Wolf, 14.00u. Speeltuin park ^chaepmansin- gel. Cowboy's ontmoeting, 14,00- 16,00u. De Harmonie. Toneelver eniging De Fakkel, Bedkwartet 20.00u. Filmhuis. Bound, 21.00u. Podium. Vr)jdagavondcd's,21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The Pajama Ga me, 20.00u. Harmonie. De Fakkel speelt Bedkwartet, 20<OOu. ROTTERDAM Ahoy. Marco Borsato, 20u. De Doe len. gr.z. Rotterdams Phtlharmo- nisch Orkest, 20.15u; kl.z. Turkse Muziek, 20.15u. RO Theater. Anto mus en Cleopatra, 20.15u. Theater Zuidplein. gr.z. Schakels,*2Q.15u; kl.z. Niet Schieten!, 20.30u. Luxor Theater. Youp van 't Hek, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. gr.z. Hooikoorts, 20.15u; kl.z. DeTten Ge boden, 20.30u. Bibliotheekthea ter. Kazoo, 15.00u, Jeugdtheater Hofplein. Repelsteeltje, 19.00u. Zaal de Unie. Symposium: Voorbij ethiek esthetiek, 20.30u. Müller pier. Kermis. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1; The tost World' (al) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30; za.zo. met om 12.30, Cinerama 2: 'My Best Friend's Wedding" (al) dag. 16-18.45-21.30; ma.di.ookl3.15. Cinerama 3: 'Conspiracy Theory' (12) dag. 18.20-21.20; ma.di. ook 12.20-15.20. Cinerama 4: 'Bean, The Uit/mate DrsasterMovie'(af) dag. 16-18.30; 'Gordel van Smaragd' (12) dag. 13-21.10. Cinerama 5: 'Men in Black' (12) dag. 13.15- 16.15-18.45-21.45. Imax Thea ter: 'SuperSpeedway' (al) (beh.ma.) dag. 14-16. 'Ring of Fire' (al) (beh .ma.) dag. 15; do. Vm zo. ook 13. The Lost World' (af) dag. 17-19.15- 21.45; do. 1/mzo. ook 10.30. Lanta ren l/Venster. Festival Latme Ame- ncano 'DE CINE Y UTERATURA'; Mu ziek, Theater, Film en Literatuur uit Latijns-Amenka t/m29 oktober, dag vanaf: vr. 14-16-19.30 (beh.za. 16). Kinderen: SAMSASALADza. 14. kin dermuziektheater. Lumière 1: The Lost World' (al) dag. 12.15-15.15- 18.15-21.15. Lumière 2: 'George of the Jungle' (al) dag 14.05-16.30- 18.55. 'Air Force One' (16) dag. 21.20. Lumière 3: 'Austin Powers' dag. 13.45-16.15-19-21.45. Lu mière 4: 'Paradise Road' (12) dag 18.15-21.15; ma,di. ook 12.20- 15.20. Rexane: 'Pnkkelmg der Zin nen' (18) do. t/m zo. doorl. voorst. 'Claudia Pome is mijn naam' (18) ma. tfm wo. doöfi. voorst Patfié: 'In dependence Day' (12) za. 10. 'Air Force One' (16) dag. 11.45-14.40- 18.10-21. 'Copland' (16) dag. 11.05-13.45-16.20-18.55-21.30. 'My Best Fnends's Wedding' (al) dag. 11.15-14.10-16.40-19.05-21.40; za. met om 11.15. 'Nothingto lose' (ai) dag. 17.15-19.35-21.55. 'Fa ce/Off (16) dag. 18.20-21.20; ma- .di. ook 11.35-14.30. 'Murder at 1600' (16) dag. 11.50-14.15- 16.40-19.15-21.40; wo. met om 14.15. "Volcano' (12) dag. 11.30- 13.55-16.20-18.45-21.10; di. met om 21.10; za. met om 11.30. Sneak Preview; 'Strikt vertrouwelijk' (16) di. 21.10. Kindermatinees: Cinerama 2: '101 Echte Dalmatiers' (al) do. t/m zo. en wo. 13.15. Cinerama 3: 'George uit de Jungle' (al) do. t/m zo. en wo. 13-15.45. Lumiére4: 'Napo leon' (al) do. t/m zo. en wo.13- 15.30. Pathé: 'George uit de Jungle' (al) do. t/m zo. enwo, 13.35-15.50; do.vr.wo. ookii.20. 'Free Willy3: De redding' (al)^dag, 11,15-13.15- 15.15. 'De Gigantjes' (al) wo. 29/10 14.15. Vlaaardingen Een inwoner van Vlaardingen vond gisteren op de Londenweg een loslopende hond. De politie nam het dier mee naar het bureau, maar de eigenaar is nog steeds niet komen opdagen. Het gaat waarschijnlijk om een rashond. Normaal gesproken be waart de politie gevonden voor werpen, maar in dit geval werd de viervoeter naar het asiel gebracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3