Tl* 19, Stadspark de Plantage krijgt bijzondere speeltuin Strijdlustige bewonersver eniging gaat nog jaren door Ambtenaren hebben handen vol aan 'bureaucratie' van twee insprekers Rotterdams Dagblad .Jr+f0' Zaterdag 25 oktober 1997 Door Ben van Haren VlaardingenHet eerste concrete bouwplan ter vernieuwing van de Vlaardingse Westwijk stagneert. Het gaat om zestig woningen die het Bouwfonds wil neerzetten in de Planciusstraat op de olek waar een school stond. Een project waarover met de direct omwonen den overeenstemming is bereikt. Na klachten over uitzichtbelem mering en groenverfies is het plan aangepast. Toch ligt er een dikke map met bezwaren tegen het plan. Ze wor den er gek van bij de dienst Stads beheer, waarvan een woordvoer der praat over 'frustrerende bu reaucratie van twee insprekers'. De ene keer komt het van ingeni eursbureau TipSpit, de andere keer van de Federatie van Eigena ren en de derde keer van voorzit ter H. van Rij of secretaris V. Sweers persoonlijk. Maar telkens zijn het vragen om meer informa tie, verzoeken om uitstel, bezwa ren tegen en voorbehouden voor voorbije en nog komende proce dures. Ze zijn heus wel wat gewend bij het 'projectteam Westwijk 2005', dat de modernisering van de na oorlogse wijk voorbereidt. De op zet is om in goed overleg met de wijkbewoners te komen tot veran deringen en uitbreiding van het aantal woningen. Inspraak In februari 1995 is de gemeente begonnen met het naar buiten brengen van voornemens in een Plan van Aanpak, dat daarna re- gelmatigonderwerp van discussie is geweest op informatie-, in spraak- en vergaderavonden van de gemeenteraad of commissies. Dé plannen zijn daarna op zeer veel punten aangepast. Ixi een infowinkel zijn sinds eind 1995 alle plannen op tekening en maquette te zien, volgens de laat- 1 besluitvorming. In de zomer v* hebben op zeven in- x spiüt, nden omwonenden en andere belanghebbenden met ambtenaren cen politici de ver- schillende-onderdelen van het grote plan doorgenomen. Tevens kon iedereen-toen bezwaren of wijzigingsvoorstellen indienen. Er is een klankbordgroep van wijkbewoners, die planontwikke laars en architecten laten weten wat de wijkbewoners wel en zeker niet willen. De eerste nieuwbouw- plannen krijgen gestalte. Het ge meentebestuur ml zo snel moge- 1 lijk woningen realiseren. Het initiatief van Westwijkbewo ner/huiseigenaar H. van Rij om een Federatie van Eigenaren Westwijk op te richten kreeg in 1996 gemeentelijke steun. Van Rij zit ook in de klankbordgroep. De belangstelling voor zijn federatie bleek in maart 1996 overigens niet groot en tijdens de serie inspraak avonden, vorig jaar zomer in het dienstencentrum West in De Val kenhof, toonde maar een klein deel van de huiseigenaren zich geïnteresseerd. Hit een door haar zelf verspreid onderzoek onder 63 Verenigingen van Eigenaren en 62 particuliere eigenaren van woningen in de Westwijk bleek de federatie geen breed draagvlak te hebben. Slechts 18 WE's reageerden op de vraag of er behoefte was aan zo n nieuwe gezamenlijke belan- ge r, behartiger, waarvan ongeveer endorde de verwachting uit- prak dat het tot een verbetering zou leiden, Van de twintig bena derd43 p ïrticulieren met een zelf standige woning rekenden twee derden op vooruitgang. Van de overige deelnemende huizenbe zitters, die lid zijn van een WE, was de helft van mening dat in fe deratief verband meer bereikt zou kunnen worden. Verschillende goeddraaiende Ver enigingen van Eigenaren en par ticuliere huizenbezitters menen dat zij hun eigen boontjes kunnen doppen. Overigens heeft de fede ratie wel zyn nut bewezen als be langenbehartiger van eigenaren van woningen met een oude olie tank in hun erfpachtgrond. Daar over voert de federatie een pikan te strijd met het gemeentebe stuur. Geluidhinder Naast Van Rij zit ook Sweers in het bestuur van de federatie en zij hebben zich nu bij de planvor ming voor de Planciusstraat ge keerd tegen het (wettelijk noodza kelijke) verzoek, dat de gemeente wil indienen om de grenswaarden voor de geluidhinder op te rek ken. De gemeente moet dat doen om in de Westwijk te kunnen bouwen. Zeker zolang er geen ge- luidwal naast de rijksweg staat en zolang de bedrijven in Botlek en Europoort de met hen afgespro ken reductie van geluidhinder nog niet hebben bereikt, eist de wet zo'n aanvraag. Op grond hier van schrijft de provincie voor wel ke extra voorzieningen nodig zijn aan daar nieuw te bouwen wonin gen tegen de hoger dan maximaal toelaatbare geluidhinder. Sweers heeft onlangs de ambte naren van Stadsbeheer doen ver bazen door hergebruik van een eerder bij hen opgevraagde serie van bijna 600 handtekeningen on der een oude petitie. Daarin vroegen de Westwij kbewoners in 1990 om maatregelen tegen de herrie van rijksweg 20. Sweers, destijds ook ondertekenaar, heeft nu aan die oude eis eenvoudigweg 'en fabriekslawaai' toegevoegd. „Op die lijst staan mensen, die overleden zijn en verhuisd. Wij als ambtenaren moeten echter formeel op al die zogenaamde be zwaarschriften netjes blijven rea geren, zoals ook aan verzoeken om informatie en voor uitste1 tel kens tegemoet is gekomen. F ;t is wel frustrerend en niet in het be lang van de wijk," verzucht één hunner. Devoorberei dende werk zaamheden in de Plantage zijn gestart Het verplan ten van en kele bomen is nodig voor de nieuwe speel tuin. De ko mende jaren wordt ook het park zelf aan gepakt. Foto Roei Dijkstra Door Judith van Klaveren Schiedam Het Sehiedamse stadspark de Plantage krijgt een nieuwe speeltuin. Een bijzondere speeltuin wordt het, verzekert ontwerper Kees van Oorschot van de hoofdafdeling Groenvoorzie ning en Natuur van de gemeente Schiedam. Niet zozeer vanwege het aantal speeltoestellen, want dat worden er niet zo veel, alswel door de innchting en de mate riaalkeuze. Gisteren is begonnen met de voorbereidende werk zaamheden - het verplanten van enkele bomen. Eind november is de speelplek gereed. De komende jaren wordt ook het park zelf aan gepakt. Bijzonder wordt de speeltuin al leen al vanwege de vorm, Iaat Van Oorschot aan de hand van teke ningen zien. De vloeiende lijnen buigen speels mee met de ligging van het park. Een zandbak vormt het middelpunt van de speelplek. „Het was de wens van de bewo ners om er in elk geval een zand bak in te hebben," vertelt Van Oorschot, die vervolgens op het idee kwam er een vlonder en een tribune bij te maken. „Zo kunnen kinderen, als ze daar behoefte aan hebben, een toneelstukje opvoe ren. Maar(M podium is ook heel geschikt mn zandtaartjes te hak ken. De tribune kan dan dienst doen als zitplek." Als materiaal voor het podium en de tribune is gekozen voor robi- mahout. Dit geldt tevens voor de speeltoestellen. „Daar werken we momenteel binnen de gemeente veel mee," zegt Van Oorschot. „Het is een harde houtsoort uit Hongarije en daarmee een goede vervanger voor tropisch hard hout. Het leuke van dit hout is de opvallend grillige vorm. Het is moeilijk er rechte planken uit te maken. De fabrikant van de speel toestellen buit die kronkelige vormen juist uit, waardoor ze een aparte uitstraling knjgen. Boven dien worden ze niet beschilderd, maar ook geleverd in natuurlijke kleuren. Dat geeft een mooi ef fect." Dit effect is goed te zien bij wat de blikvanger moet worden van de speeltuin: een groot klim- en speeltoestel, met 'alles erop en er aan'. Verder komen er een schom mel, een wip, duikelrekjes en een tafeltennistafel. En niet te verge ten de paard-en-wagen, die uit één stuk uit boomstammen zijn vervaardigd. „Behalve door de toestellen wordt de nieuwe speeltuin ook bijzon der door de ondergrond waarop ze staan," vervolgt Van Oorschot „Het klimrek wordt geplaatst op fijn grind. De ondergrond van de andere speeltoestellen is een rub- bervloer in de kleurencombinatie donkerrood en geel. Dit zijn geen tegels, maar wordt ter plekke ge stort, waardoor je het in allerlei vormen kunt laten aanleggen." Een voorbeeld van dit materiaal is al te zien op het Van 't Hoffplein in Schieaam-Oost, waar een fel oranje cirkel de ondergrond is van een speelelement. Tenslotte is er ook nagedacht over de beplanting direct om de speel tuin heen. „Er komt een beschut ting door middel van een haag van bruine beuken. Op een paar plekken komen bamboestruiken en rotsblokken om op te zitten, waardoor er een aparte, sprook jesachtige sfeer zal ontstaan." Overleg Het ontweip van de speeltuin is tot stand gekomen in nauw over leg met de omwonenden van het park, de bewoners- en belangen vereniging De Plantage. Volgens Van Oorschot is de betrokkenheid van deze Schiedammers bij hun buurt groot. „Het is een sterke be wonersvereniging. Op de infor matieavond over deze speeltuin kwamen wel honderd man af, dat is ongekend. Die betrokkenheid heeft er toe bijgedragen dat er zo veel geld beschikbaar kwam voor de nieuwe speeltuin. Ze voerden een sterke lobby naar de poli tiek." De gemeente-ambtenaar rekent voor dat er m totaal ongeveer een miljoen gulden beschikbaar is ge steld voor de Plantage, terwijl de gemeente Schiedam doorgaans weinig geld vrij maakt voor het openbaar groen. Van dat bedrag is circa anderhalve ton in de speel tuin gestoken. De rest is bestemd voor het park zelf, want de nieuwe speeltuin is onderdeel van een to taalplan voor renovatie van de Plantage. „Het park begon rom melig te worden," licht Van Oor schot toe, „Het is gewoon toe aan een opknapbeurt. En dit park ver dient het mooier te worden dan de rest van het groen van Schiedam." Van Oorschot doelt op zowel de ligging (tussen de Tuinlaan en de Nieuwstraat, achter de Nieuwe Haven) en de statige uitstraling wan het park, als op de leeftijd. Volgens enkelen is dit het oudste stadspark van Nederland, maar dat durft Van Oorschot niet te be vestigen. Het renovatieplan is nog niet tot in detail uitgewerkt, maar globaal staat vast wat er gaat gebeuren. „Sommige bomen zijn ongeveer honderd jaar oud. Nergens in de stad staan zulke groepen bomen. Die willen we dus houden." Van Oorschot herinnert z'rii al te goed hoe de beuken enkele jaren geleden op het nippertje van de ondergang zijn gered. „De beu ken kregeti steeds minder en klei ner blad. Dat bleek te worden ver oorzaakt door de grondwater stand, die hoger was geworden doordat omliggende sloten waren gedempt. De beuken hadden voortdurend natte voeten. We hebben toen een drainage aange legd. Het resultaat is goed te zien, ,uant de bomen stonden deze en vorige zomer beter in het blad. Al leen moesten we met die drainage het park behoorlijk overhoop ha len. De omwonenden werden on gerust en plakten posters op de ramen. Toen is die hechte bewo nersorganisatie ontstaan, maar ook onze goede samenwerking met hen." Volgend jaar wordt waarschijnlijk een tweede wandelpad aangelegd, zodat er meer mogelijkheden zijn om te wandelen. Dan volgt ook de nieuwe beplanting: veel bloeien de struiken, zoals rododendrons, seringen en hortensia's. „Verder komen er bijzondere bloemper ken, zodat het in de zomer knalt van de bloemen," zegt Van Oor schot. „Het rosarium wordt ver nieuwd en diverse bomen krijgen een nieuwe plek binnen het park. Meer klonten bomen en open ruimtes, met een doorkijk naar de piachtige panden die langs het park staan." Onbekend is nog wat er met de kop van het park, bij de Gerrit Verboonstraat, moet gebeuren. Het liefst zouden Van Oorschot en zijn collega's de parkeerplaats weghalen. .Maar dat levert een strijd op. Et is altijd een tekort aan parkeerplaatsen in de stad. Alleen worden ze nu voorname lijk gebruikt door het winkelend publiek. In tegenstelling tot vroeger, voordat de kantoren tot woningen zijn verbouwd." Van Oorschot betreurt het dat het park nu bij weinigen bekend is, mede doordat het vanaf de Gerrit Verboonstraat nauwelijks te zien is dat het er ligt. Eens hoopt hij er een prachtige entree te kunnen maken. „Het mooiste zou natuur lijk zijn de parkeerplaats onder gronds te maken, met de entree van het park op het dak van de parkeergarage. Maar dat kost enorm veel geld. Daar heeft de po litiek niet één-twee-drie een be slissing over genomen." Door Danielle Hermans Schiedam Ze bemoeien ach overal mee en zijn voor veel in stanties echte lastpakken. Er ge beurt dan ook niets zonder hun inspraak. Ook bij nieuwbouw- plannen m de wijk worden ze als gesprekspartner uitgenodigd. Maar ze krijgen niets zomaar in de schoot geworpen. Voor elke centimeter moet worden geknokt Toch ontbreekt het de bestuir den van bewoner sveremg. i tg Schiedara-Zuid (BVSZ) na al die jaren niet aan strijdlust. Vandaag viert de grootste bewo nersvereniging van Schiedam haar 25-jarig bestaan. De drum band Gusto trekt door de straten en er gebeurt iets feestelijks bij de Willemsbrug die oiilangs weer is opengesteld voor voetgangers en fietsers, 's Middags voert een speurtocht de vele gezinnen van de Gorzen door de buurt en tij dens de feestavond in het club huis aan de Dwarsstraat worden 300 tot 400 bewoners verwacht. De bewonersvereniging die na de oprichtingsvergadering al 400 le den telde, ïs inmiddels uitge groeid tot een professionele be langengroep met 1500 leden. „Een politieke partij zou er jaloers op zy.n, zo veel leden heeft geen enkele partij hier," vertelt Henny Bogerd, één van dc oprichters van de vereniging. Ze weet dat het be stuur vroeger wei eens met de ge dachte heeft gespeeld om een po litieke partij op te richten. „Maar we vonden het toch beter om onaf hankelijk te blijven en de belan- Voorzitte? Al- bert en oprichter Henny Bogerd van de jubile rende bewo nersveren - Schledam- Zuid bij een van hun para- depaardjes de onlangs in ere herstelde Willemsbrug- Foto Roel Dijkstra gen van de bewone s hier in Zuid te dienen. Als politicus behartig je meer het belang van alle Schiedammers." Henny (74) is wat je noemt een door de wol geverfde actievoerder en vele jaren een van de drijvende krachten in het bestuur geweest. Hoewel ze nog veel energie en vechtlust uitstraalt, houdt ze het eind dit jaar voor gezien. Familie omstandigheden hebben haar tot dit besluit gebracht. „Maar ik heb het goed achtergelaten. Een doch ter is tweede voorzitter van de vereniging en redacteur van ons blad en mijn andere dochter is bu reaumedewerker." Zwembad Zuid De loopbaan van Henny Bogerd bij de vereniging begon toen het toenmalige PvdA-üd Herman Posthoorn en PPR-lid Herman Noordergraaf haar benaderde. Ze had al meegedaan met de actie rond het zwembad Zuid en „dan word je opeens voor meer acties gevraagd." De twee politici stimu leerden toentertijd de oprichting van een bewonersvereniging omdat de renovatie van woningen aan de IJsselmondestraat door de Volkshuisvesting niet naar wens van de bewoners verliep. „Na de oprichtingsvergadering in de Bethelkerk zijn we gaan knok ken om een erkt i.preks- partner te worden vm i h gemeen te, de woningbouwvereniging en andere instanties," verhaalt de voorm oenningmeester. Ze kan f concluderen dat dit goec ukt. Voorzitter Albert Bons, die sinds 1980 actief is m het bestuur, vult aan: „We zijn partners geworden van alle in stanties hier. Dat is ook onze grote kracht." In de Goizen wordt al sinds jaren geen straat meer heringericht zonder bemoeienis ran de bewo ners. De bewonersvereniging boekte ook op andere terreinen succes. Na de kraakactie van het voormalige GTB-kantoor in 1981 kregen de bewoners van Zuid het voor elkaar dat de gemeente het kantoor afbrak. Op dezelfde plek verrees een nieuw clubhuis voor de bewoners. Emd jaren tachtig nam Henny Bogerd het initiatief voor oude renhuisvesting aan de Lekstraat. „Daar was onder veel oude bewo ners grote behoefte aan. Toen ik hoorde van de bouwplannen ben ik naar WbS gestapt met het ver zoek om op die locatie iets voor ouderen te bouwen. Dat is gelukt. Ik mocht zelfs de eerste paal slaan van deze mooie driekamerwonin gen." Kemphanen Normaal gesproken verloopt de samenwerking tussen de Woning- bouwstichtmg (WbS) en de bewo nersvereniging niet zo soepeitjes. Het plan van WbS bijvoorbeeld om tussen de Nieuwe Maasstraat en de Havenstraat dure flats neer te zetten, is al jaren een groot strijdpunt tussen beide kemp1, nen, „De WbS wil voor dit doe blokken woningen slopen die nog in goede staat verkeren. De gezin nen die d'r wonen, willen hele maal met weg. We zijn nu zover i lat een paar blokken de komende 4 5 jaar blijven bespaard en de rest van de huizen voor tien jaar," ver telt de fanatieke voorzitter. Ook de acties tegen Neproma die op een stuk vervuilde grond aan de Nieuwe Haven dure woningen wilde bouwen, verliepen succes vol. De aannemer die het terrein op slechte wijze saneerde, ging over de kop dankzij de schade claims van omwonenden. Het ter rein ligt nog steeds braak. Een initiatief van de bewoners vereniging voor een retour-afval- winkel werd door de gebroeders Blok opgepikt. Zo ontstond aan de Groenetaan de eerste Retouret- te, een concept dat inmiddels in het hele land en in het buitenland navolging kreeg. ,Daar zijn we echt trots op. Net als op de kinder boerderij aan de Maasboulevard die eerdaags wordt gebouwd. Ook de milieuvriendelijke tuintjes aan de Westfrankelandsedijk en het herstei van de Willemsbrug zijn zeer geslaagde projecten," meent Henny. Waarna voorzitter Albert Bons be scheiden opmerkt dat natuurlijk niet alle acties van zijn vereniging slagen. „Het is vaak een moeiza me weg die we moeten afleggen. Zoals het gedoe bij de Gorzen- school aan de Dwarsstraat. Dat ligt sinds 1986 braak en de ge meente wil daar negen eengezins woningen bouwen. De bewoners rezen voor nog meer par keeroverlast. Wij hebben een al ternatief plan gemaakt voor extra parkeerplaatsen en schooltuint jes. Het gekissebis met gemeente duurt nu al tien jaar en daar komt voorlopig geen einde aan. De ge meente heeft onlangs namelijk de procedure opnieuw gestart. Tsja, onze vereniging 2al nog lang no dig zijn." Zaterdag 25 oktober SCHIEDAM Schiespoor. Schiespoordag, 10,00-16.00u.StedelijkMuseum. Orgelconcert, 14.00u. Theater De Teerstoof. Clownsfesüval-Ruud van Hoof-ClownZapp, 14.00u. Wester kade 21. Schiespoordag, 10.00- 16-OOu. Grote- of Sint Janskerk. Orgelconcert Andre Verwoerd, 15,00u. De Harmonie. Toneelver eniging De Fakkel, Bedkwartet, 2Q.00u. Dc de 4 Molens. Dans avond, 19.30-23.30u. Filmhuis. Bound, 21.00u. Podium. Brand Broek Ebben, 22.00u. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Rommelmarkt, 10.00-16.00u. Panta Rei. Cursus Reiki I, 10.00-17.00u. Moer manhuis. Officiële opening, 16.00u. Stadsgehoorzaal. The Pa- jama Game, 20.00u. Harmonie. De Fakke! speelt Bedkwartet, 2Q.00u, MAASSLUIS Groote- of Nieuwe kerk. Concert dne winnaars Govert van Wijn orgel concours, 20.15u. ROTTERDAM De Doelen, kl.z. Nederlands Koor festival Lichte Muziek, 9,30-17.3Qu; Voices of the World, 20.15u.; grjz. Wibf Soerjadi, 20.15u. Zondag 26 oktober SCHIEDAM De 4 Molens. Koffie-mloop, 11.00- 13.00u. en contactmiddag en ruil beurs, 13.30-16.00u. Wijkcen trum de Erker, interculturele mani festatie, 12.00-18.00u Stedelijk Museum. Rondleiding, 14.00u. en zondagmiddagconcert barokensem- ble, 15.00u.TheaterDe Teerstoof. Cl ownsfestiva!-Strijd om Gouden Neuzen Trofee, 14.00u. Ned. Ge distilleerd Museum. Diaiezing, Ma- na van Vlijmen, 14.30u. Podium. Op zondag kan het anders, 21.30u. VLAARDINGEN Dc West The-dansant, 14.Q0U. Panta Rei. Cursus Reiki 1,10.00- 17.00u. Visserijmuseum. Concert EnsembteTncolore, 14.30u. Stads gehoorzaal. The Pajama Game, 15.00u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Pianoconcert NobukoTakahasht, 14.O0u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Paranormale mani festatie, 10.00-1 f .OCu. ROTTERDAM De Doelen, gr.z. Zondagochtend concert/ ilti.; Rotterdams Philbar- Bioscopen ROTTERDAM Cinerama ii The Lost World' (ai) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30; za.zo. met om 12.30. Cinerama 2: 'My Best Fnend's Wedding' (al) dag, 16-18.45-21.30; ma.di.ookl3.15. - Cinerama 3: 'Conspiracy Theory* (12) dag. 18.20-21.20; ma;di. ook 12.20-15.20. Cinerama 4: 'Bean, The UltimateDisasterMovie' (al) dag. 16-18.30; 'Gordel van Smaragd' (12) dag. 13-21,10. Cinerama 5: 'Men in Black' (12) dag. 13.15- 16.15-18.45-21.45. Imax Thea ter: 'SuperSpeedway' (al) (beh.ma.) dag. 14-16. 'Ring of Fire* (al) (beh .ma.) dag. 15; t/m zo. ook 13. The Lost Worfd' (al) dag. 17-19.1L- 21.45; 1/m zo. ook 10.30. Lantaren l/Venster Festival Latme Amenca- no 'DECINEYUTERATURA'; Muziek, Theater, Filmen Literatuur uit Latijns- Amenka t/m 29 oktober, dag. vanat vr. 14-16-19.30 (beh.za. 16). Kin deren: SAM BA SALAD za. 14. tónder- muziektheater. Lumière 1: The Lost World' (al) dag. 12.15-15.15- 18,15-21.15, Lumiè.-e 2: 'George ofthe Jungle' (al) dag. 14.05-3 6.30- 18,55. 'Air Force One' (16) dag. 21.20. Lumière 3: 'Austin Powers' dag 13.45-16.15-19-21.45. Lu mière 4: 'Paradise Road' (12) dag. 18.15-21.15; ma.di. ook 12.20- 15.20, Rexane: 'Pnkkeling der Zin nen' (18) t/m zo. dooit, voorst 'Claudia Pome is mijn naam' (18) ma.t/m wo.doorl. voorst Pathé: 'In dependence Day* (12) za. 10. 'Air Force One' (16) dag. 11.45-14.40- 18.10-21. 'Copland' (16) dag 11.05-13.45-16.20-18.55-21.30. 'My Best Fnends's Wedding' (al) dag. 11.15-14.10-16.40-19.05-21.40; za. met om 11.15. 'Nothing to lose' (al) dag. 17.15-19.35-21.55. 'Fa ce/Off (16) dag. 18.20-21.20; ma- .di. ook 11.35-14.30. 'Murder at 1600' (16) dag. 11.50-14.15- 16.40-19.15-21.40; wo. niet om 14.15, Volcano' (12) dag. 11.30- 13.55-16,20-18.45-21.10; dl. nret om 21.10; za.i etom 11.30. Sneak Preview; 'Stnktvertrouwetijk' (16) di. 21.10. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'A Life Less Ordinary' (16) za. 00.15. Lumière 2: 'Air Force One' (16) za. 00.15. Lumière 3: Volcano' (16) za.00.15. Lumière 4: 'Head Above Water' (16) za. 0015. Klnderniirtinees: Cinerama 2: '101 Echte DaImatiérs'(al)t/mzo.en wo. ±3,15. Cinerama 3: 'Geoige uit de Jungle' (al) t/m zo. en wo. 13- 15.45. Lumière 4: 'Napoleon' (al) t/ m zo. en wo.13-15.30. Pathé: 'George uit de Jungle' (al) t/m zo. en wo. 13.35-15.50; wo. ook 11.20. 'Free Willy 3: De redding' (al) dag. 11.15-13.15-15.15. 'DeGjgantjes' (al)wo. 29/1014.15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1