De drogist haalt het net niet A Peuterleut zoekt naarstig naar nieuw onderkomen Overzichtstentoonstelling over geschiedenis van de drogisterij Bomen over straatmeubilair Schrijvers in Schiedam Try-out in Martinuskerk Mannenkoor viert jubileum met concert Maasland, Maassluis genda Rotterdams Dagblad Donderdag 30 oktober 1997 In een met onnodige haast in elkaar geflanste brochure zet de hoofd afdeling stadsontwikkeling van de gemeente Schiedam allerlei soor ten straatmeubilair op een rij. Bankjes, sierstenen, stenen in die- boog- of keperverband, papierbakken, trottoirbanden, stoepranden, goten, fiets klemmen, boomkorven, straatverlichting, hekken, paal tjes, Het lijkt de Wehkamp-gids wel Mg viel meteen op: de lantaarn paal met Kegel-armatuur. Veel mooier dan de Rondoluxen de Koffer, ja, mooier zelfs dan de hangende Sdux UrbiHet Kegel-type gaat toe- gepast worden in de zijpoorten en -stegen van de Hoogstraat en de Dam en ook langs de radialen, dat zgn de in- en uitgangen van Schiedam-Centrum. Straks kom je overal die Kegel tegen, dan kun je er niet meer omheen. Wat ook opvalt: de haastbrochure. spectaculair getiteld 'Herinrich ting openbare ruimte binnenstad', noemt gewenste boomsoorten. Blokplatanen van Oranjestraat tot 's-Gravelandseweg, linden langs de grachten. Maar grastaluds langs de vesten. De haastnota beoogt een verscheidenheid aan kleuren in de binnenstad. Daar zorgen bomen bij uitstek voor. Helemaal uit zichzelf. Kijk maar in de Plan tage en de Warande. De bladeren worden groengeel, geelbruin en bruinrood. Gratis en voor niets. Over een halfjaar zijn ze weer groen. En eerst worden ze nog doorzichtig, zie de maan schijnt door de kale takken. Het leuke van bomen is dat ze altijd in harmonie zijn met de bebouwing eromheen. Of ze nu groen of bruin of leeg zijn, bomen zijn perfect straatmeubilair. Je kunt er zelfs lichtjes in hangen, en als je dikke bomen hebt, lichtjes met van die mooie armaturen. In de grachten drijven afgewaaide bladeren. Hebben de Lange en de Korte Haven toch eventjes iets ecologisch, Groeien er planten in de Schledamse grachten? Je ziet ze nooit Voordat de kademuren suc cessievelijk werden hersteld, groeiden er muurplanten. In Delfsha- ven en Amsterdam zie je dat dat een bijzonder cachet geeft aan zo'n stadsgracht, De terugkeer van de kade- en oeverbeplenüng wordt be pleit in een gisteren verschenen partijprogramma vol passie en uto pieën» maar ik geloof dat ze dit serieus menen: dat Schiedam groener en gezelliger moet worden, meer bomen, veel straatmeubdair, en dat alles goed onderhouden. Doel: de stad 2xzo mooi Ik ga de andere programma's hier ook op screenen. KG8KSGEL De schrijversavonden in Schiedam zijn inmiddels aan de zesde editie toe. Ook het komend seizoen zul len zes gerenommeerde auteurs de reis naar Schiedam-Noord maken. Cherry Duyns bijt morgen- avondhet spits af, gevolgd door Jan Brokken op 28 november. Koos van Zomeren op 30 januari, Manon Uphoff op 27 februari, Rene Appel op 27 maart en Lulu Wang op 24 april. De lezingen worden gegeven in het gebouw van de openbare bibliotheek aan het Bachplein. De kaarten kosten ƒ7,50 voor alle lezin gen en zyn bij zowel de bibliotheek als bij boekhan del Mercurius te koop. De muziekvereniging St. Radboud uit Schiedam-Ke- thel houdt zaterdag een try-out in de Sint Martinus kerk aan de Willem Andriessenlaan in Noord. Aan dit concert zullen naast de muziekvereniging ook de harmonie Crescendo uit Sliedrecht en de fanfare De Hoop uit Stellendam meedoen. SL Radboud laat mu ziekstukken horen die zij zullen spelen op het mu ziekconcours op 9 november in Poeldijk. Het concert beginton! 20,30 Uür en öe toegang is gratis. Het Rozenburgs Mannenkoor geeft zaterdag het ju bileumconcert in de Groote Kerk in Maassluis. Het mannenkoor bestaat zeventig jaar. Aan het concert wordt medewerking verleend door het bekende Maassluise koor Vocal Devotion, de sopraan Biet den Hertog, trompettist Simon Wierenga, Frans Gort vleugel en organist Cees van der Slik. Het geheel staat onder leiding van de dirigent van het Rozen burgs Mannenkoor Arjen Breukhoven. De Groote Kerk gaat open om 19.30 uur. Kaarten kosten ƒ12,50. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniël Ie Hermans, Desireevan derJagt, Judith van Klaveren, Maiiëtte Otsthoom, Jan—-- Rozendaat Veeten a, - - Schiedam Postbus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Het artikel in het Rotterdams Dagblad van 23 oktober over de uitlatingen van Maassluise raadsleden vanhet CDA en de WD om Maasland en Maassluis samen te voegen, ontlokt mij een bescheiden reactie. Dat het Maassluis niet lekker zit dat deze gemeente het ge vecht om^de Dijkpolder wederom heeft verloren, is misschien begrijpelijk, maar dat een tweetal raads fracties (CDA en WD) op een dergelijke wijze reage ren, doet mij denken aan een kleuter die zijn zin niet krijgt. Laat Maassluis nu eens ophouden de moedergemeen te Maasland steeds weer lastig te vallen over de Dijk polder. Als de bouwgrond op is, moet men de moed hebben omhetbordje'STOP'uitdekasttehalen. Eens houdt de bebouwing op en moet men of elders plaats maken in eigen gemeente of de hoogte in. Nog meer verbaast het mg dat men de Maaslanders wil laten" meebetalen aan de Maassluise voorzieningen als de Dolfijn. Hoeveel Maassluizers maken ergeengebruik van de mooie fietspaden in Maasland, hoeveel Maas sluizers varen er in de Maaslandse vlieten, hoeveel jonge paren zijn er in de loop der jaren niet in het ge meentehuis van Maasland getrouwd? Daarbij wordt toch ook niet over OZB gesproken? Moeten de Maas landse inwoners hun boodschappen, voorzover deze niet in Maasland zjjn te krijgen, dan maar in Vlaardin- gen.pf Delft doen? Daar 2al de Maassluise midden stand ook niet blij mee zijn. Gelukkig zijn er ook nog Maassluizers die er wat genuanceerder over denken, zoals de PvdA'er Kromdijken de D66'er Wensveen, zo blijkt uit het artikel. Maasland heeft als dorp gelukkig nog geen of nauwe lijks appartementenbouw. Nogdit jaar besloot de raad om een voorstel van de plaatselijke woningstichting om een appartmentengebouw met vier bouwlagen te rug te brengen tot drie. Het blijkt inmiddels dat de Maaslanders niet staan te springen om appartemen ten. De vrees van voorzitter Y.ü. Ree van dc Histori sche Vereniging Maassluis dat als Maassluis zyn zin krijgt de plaatslijke overheden de hoogbouw steeds meer loslaten. Laat Maasland Maasland blijven, zon der hoogbouw, zodat de Maassluizers in de zomer maanden niet te ver weg behoeven te fietsen om van de charme van een nabij gelegen dorp te kunnen ge nieten. A. Roza, Maasland Door Jan Rozendaal Vlaardingen In 1946 telde Vlaardingen en Vlaardinger- Ambacht nog tien zelfstandi ge drogisterijen, van wie A. van de Groot als enige twee vestigingen had: in de Nieu we Kerkstraat en in de Waal straat. Nu is het alleen maar Etossen, Kruidvaten, DA's en Trekpleisters wat de klok slaat. In Vlaardingen én in de rest van Nederland. De zelf standige drogist is dun ge zaaid. Of beter uitgestorven. „Het is tegenwoordig gewoon on mogelijk om als zelfstandig dro gist te bestaan. De marges zijn veel te klein. Twintig jaar geleden betaalde je voor Odorex deodo rant 4,25, nu liggen ze voor 1,99 in de winkel. Dat is minder dan de helft. En zo zijn alle prijzen gigan tisch gezakt, vertelt Jan Ander son, behalve eigenaar van het ge lijknamige streekmuseum in Vlaardingen, ook jarenlang direc teur/eigenaar van Cency. De - door zijn voorganger opgestar te- eerste drogisterijketen van Nederland en twee jaar geleden door Anderson verkocht aan Trekpleister. Omdat Cency met 58 winkels te klein was. En zelfs Trekpleister met nu 220 zaken is een kleintje vergeleken bij DA, Etos en zeker 't Kruidvat, dat mei ruim 450 winkels de grootste ke ten vormt, waarvoor de basis (pas) in 1975 is gelegd. In het museum aan de Kethelweg heeft Anderson een overzicht stentoonstelling over de geschie denis van de drogisterij in Neder land ingericht onder de titel 'De Drogist was geen Gaper'. Behalve dat het de eerste keer is dat er een dergelijke tentoonstelling in Ne derland wordt gehouden, neemt Anderson hiermee na 32 jaar af scheid van de drogisterijbranche. Hij was na de verkoop van Cency nog altijd actief in tal vanjjranf^ cheorganisaties. Oorlog Op de zolder van het streekmu seum wordt een goed beeld gege ven van de ontwikkelingen die de drogist heeft doorgemaakt Het, breekpunt is de Tweede Wereld oorlog. Daarvoor waren er in Ne derland wel achtduizend drogis ten. In elke gemeenschap was er minstens één. Naast de handel in gedroogde kruiden (Drogerijen) en chemicaliën, maakte hg de ge neesmiddelen die zonder tussen komst van de dokter bij hem wer den verkocht Door zijn jarenlan ge ervaring was hij de vraagbaak bij de gewone kwaaltjes, omdat zijn advies gratis was en bij de dokter voor een consult moest worden betaald. Voor bijna alle ambachtslui was de drogist een belangrijke leve ranciervan grondstoffen: de foto graaf haalde er materiaal om zijn films te ontwikkelen, de slager stempelinkt voor het goedgekeur de vlees, de bakker zijn schoon maakspullen en de vroedvrouw haar ontsmettingmat. En de hon derd un honrierdvijrag vissers schepen die eind vorige eeuw Vlaardingen nog als thuishaven hadden, waren verplicht elke zes weken twee zogenoemde zalfdo- zen (verbandkisten) aan te schaf fen. Die kochten ze, net als schoonmaakmiddelen en zeep, bij de drogist Eau de cologne Toen begin deze eeuw de persoon lijke verzorging steeds belangrij ker werd, ging de drogist de spul letjes daarvoor verkopen. Tand pasta bijvoorbeeld. Anderson Alsonderdeel van de overzichtstentoonstelling heeft Jan Anderson twee drogisterijen Ingericht: de vooroorlogse drogist metz'n gla zen potten waarin hij z'n zelfgemaakte goedjes bewaarde (foto boven). En de drogist van de periode daarna met de voorverpakte merkartikelen (foto onder). Foto-s Roei Dijkstra heeft nog porseleinen potjes waarin het schuurpoeder met pe permuntsmaak werd verkocht Met deze eerste vorm van tand pasta werd negentig jaar geleden de tanden gepoetst, Maar ook scheerschuim, zeep, haarlotion en eau de cologne. De mooie poster van Eau de colog ne Boldoot ('schoonheid, charme, jeugd') roept ongetwijfeld herin neringen op bij velen. Anderson heeft een paar dozen uit het ar chief van dit Amsterdamse bedrijf mogen halen, die veel producten een koninklijke naam gaf: Wilhel- mina eau de cologne, luxe zeep Irene en Prinses Julianazeep bij voorbeeld. Tegenwoordig mag dat niet meer. Na de Tweede Wereldoorlog is de wereld van de drogist helemaal op z'n kop gezet Dat komt het best tot uitdrukking in de twee drogis terijen die Anderson heeft inge richt De vooroorlogse drogisterij ken merkt zich tot lange rijen oranje- bruinige glazen potten van waar uit de drogist zijn zelfgemengde zalfjes, poeders en drankjes ver kocht. In de andere winkel staan de schappen vol met voorverpak te merkartikelen. Liefde De meer dan dertig vitrines op de zolder van het museum liggen boordevol. Van boeken als De Ge zondheidsleer der liefde (met slot erop zodat de kinderen de vieze plaatjes niet stiekem konden be kijken) tot het Niveakwartetspel en de Panflavin pastilles 'ter be scherming tegen griep, keelont steking, verkoudheid'. En een boek van Pietje Bell, die het zo vaak aan de stok had met drogist Geelman. „Een echte brombeer," wordt die genoemd door de Rot terdamse deugniet. „De drogist," zegt Anderson, „is eigenlijk overal een beetje van, maar haalt 't net niet. Semi-we- tenschappelijk en dus geen apo theker, die de medicijnen met de grote marges verkoopt. Semi- commercieel maar het niet op kunnen nemen tegen de kruide nierdie van negen uur's morgens tot acht uur 's avonds is geopend. En semi-modieus» want Douglas kan bijvoorbeeld wei die parfum of aftershave van 95 gulden ver kopen." Overigens lost Anderson ook het geheim van de gaper niet op. Vroeger had elke drogist een ga per aan de buitenmuur: een kleu rige kop met - meestal- de tong naar buiten. Vaak ontbreekt het pilletje dat eigenlijk op de tong hoort te liggen en daarom is de naam 'gaper' onbegrijpelijk. Erg belangrijk is het ook niet, omdat in de crisisjaren de drogisten de gaper van hun gevel hebben ge haald. Dat had te maken met de steeds hoger wordende precario rechten. Betaalden ze rond Ge eeuwwisseling één gulden, in de jaren dertig moest het vijfvoudige worden opgebracht. En drogisten, die toentertijd samen met hun vrouw de zaak runden, vonden dat zondegeld. Bovendien vonden ze dat ze te hard moesten werken om als 'gaper' door het leven te moeten gaan. De tentoonstelling 'De drogist was geen Gaperi wordt dinsdag 4 november om 15.00 uur geopend door A.H. Rietveld, plaatsver- vangend-directeur geneesmid delen van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De expositie is tot 15 maart elke zaterdag en eerste zondag van de maand van 14.00 tot 16.00 uur te bezichtigen. Het Streekmuseum Jan Anderson is te vinden aan de Kethelweg 50 in Vlaardingen. Door Danielle Hermans Vlaardingen Peuterspeelzaal Peuterleut mag het eerste half jaar van 1998 nog gebruik maken van het pand Oosterstraat 86 in Vlaardingen. Projectontwikkelaar Hart uit Schiedam, die naar alle waarschijnlijkheid per 1 januari de eigenaar wordt van het voor malige schoolgebouw, heeft deze toezegging gedaan aan directeur A. R. de Booij van Stichting Kin deropvang Vlaardingen (SKV). Hart wil het voormalige buurthuis Oost geschikt maken voor wo ningbouw en is bereid zijn plan nen aan te passen aan het tempo waarin de SKV een vervangende ruimte vindt, De projectontwik kelaar, die zich volgens De Booij Tieel schappelijk' opstelt, speurt eveneens naar een geschikte ruimte voor de 86 peuters in de Oostwij k. „Hart wil een nieuw pand eventueel aankopen, ver bouwen en dan aan ons of de ge meente verhuren," vertelt direc teur De Booij, Hoewel het al ruim een jaar be kend was dat de gemeente het pand aan de Oosterstraat wilde verkopen, kwam het nieuws dat een deal was gesloten als een don derslag bij heldere hemel. Niet al leen de oudercommissie en de vijf leidsters van de peuterspeelzaal reageerden verontrust, ook de SKV was verbaasd. Garantie op een goede herhuisi i. oor de huidige gebruikers pand biedt de gemeente namelijk niet. Volgens De Booij is het niet alleen jiin verantwoordelijkheid om voor een goede oplossing te zorgen, „Het college van b en we heeft een politieke en maatschap pelijke verantwoordelij kheid voor de toekomst van de peuteropvang in Oost. De gemeente heeft zelf als subsidievoorwaarde gesteld dat er sprake moet zijn van een evenwichtige spreiding van peu terspeelzalen m de stad." De stichting heeft de afgelopen maanden alle mogelijke alterna tieven in de Oostwijk bekeken, maar nog geen geschikte plek ge vonden. Er zijn geen schoolloka len te vinden die voor langere tijd gebruikt kunnen worden voor peuteropvang. Ook het pand van de Gemeentelijke Kredietbank dat vrijkomt valt af. Het gebouw ligt aan een te gevaarlijke weg en een omheinde buitenspeelplaats ontbreekt. De investeringskosten die nodig zijn om de oude Evag- garage aan de 2e Van Leyden Gacistraat of de oude drukkerij Van Doom geschikt te maken voor peuteropvang, blijken te hoog gegrepen. „De commerciële vastgoedsector is voor ons gewoon niet haalbaar als we het moeten doen zonder ex tra subsidie van de gemeente. We maken nou eenmaal geen winst op kinderopvang. Er moet eerder geld bij. De rek is er trouwens he lemaal uit nu we volgend jaar vijf ton minder subsidie krijgen," licht De Booij toe. Pas als er zwart op wit sprake is van een definitie ve herhuisvesting van de Peuter leut wil de directeur meewerken aan een tijdelijke oplossing. Hij denkt dan aan het plaatsen van portocabins of het eventueel uit wijken naar een andere plek. „Ais er niet tijdig een oplossing komt, ga ik het spijkerhard spelen. Dan blijven we met z'n allen gewoon zitten waar we zitten. Laat de deurwaarder maar komen. Ik wil de ouders straks hun kinderen moeten thuishouden." De oudercommissie van de peu terspeelzaal heeft maandag 3 no vember een ouderavond belegd. Directeur De Booij geeft dan tekst en uitleg over de ontstane noodsi tuatie. Ook de politieke partijen, verantwoordelyk wethouder A Kool en de directeur van de Facili taire Dienst zgn uitgenodigd. De oudercommissie is teleurge steld dat ze zo laat door de SKV op de hoogte is gebracht van de ver koop van het pand. „Je wordt als ouder met de rug tegen de muur gezet. Moet je je kind dan maar thuishouden? Want de wachtlijs ten voor de peuterspeelcentra el ders in Vlaardingen zgn een jaar- tot anderhalf jaar. Volgens ons neemt de gemeente het probleem helemaal niet serieus. Terwijl het toch om het belang van 86 peuters gaat. Een peuterspeelzaal is voor vi c ontwikKcling van jonge kinde ren belangrijk en een goede voor bereiding. op de basisschool. Als Peuterleut uit deze wijk ver dwijnt, trek je de groep leidsters, kinderen en ouders uit elkaar. Dat gaat ten koste van het sociale gebeuren hier in Oost," aldus de oudercommissie. Donderdag 30 oktober SCHTEDAM DcOost. Gymnastiek,10.00-10.45u en olieverf schilderen, 14.00- 16-OOu. Filmhuis. Romeo Juliët, 21.00u. Podium. Oorsmeer. 21.00. VLAARDINGEN Dc West. Bingo, 14.30u. Grote kerk. Lunchconcert, 12.45-13.I5u, StadsgehoorzaaL Theater Mal- pertuis met Vrijdag, 20.00u. MAASSLUIS Burgerzaal stadhuis. Forum over ouder worden in een vreemd Jand, 13.30u. ROTTERDAM De Doelen. kl.z. Piet Veenstra, 20.15u. RO Theater. Antonius en Cleopatra, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg, grx Zinsbegooche ling, 20.15u. Theater Zuidplein. De Vliegende Panters, 20.15u.; My- lène d'Anjou, 20.30u. Luxor Thea ter. Youp van 't Hek, 20.15u. Stu diotheater. De Rotterdamse, Dansgroep, 20.30u. Vrijdag31 oktober SCHIEDAM Wijkcentrum Dl? Willem Drees- plein. Kleding- en speelgoed- beurs, 9.30-11.30u.Dc Oost. Koffie- inloop, 10.00-l2.00u en geheugefE spel, 14.00-16.00u. Blauwe Brug. Mini-playbackfestivaL Filmhui^ Romeo Juliët, 21.0ÖU. Openbare Bibliotheek, Lezing Cherry Duyns. Podium. Vrijdagavond cd's,21.0öu 3 VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Voorlichtingsbün eenkomst electronisch betalen, 14.00-16,OOu. StadsgehoorzaaL Het Groot Niet Te Vermijden met, Stairway to the stars20.00u. Grote Kerk. Orgelconcert Jet Dub beldam, 20,15u. Harmonie. Film La Promesse, 20.15u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Jan Rot en Hans Breedveld met Dans met mij, 20.30u. ROTTERDAM Dansateliers. 21.00 Atlas. Studio- Theater. 20.30 De Rotterdamse Dansgroep. Blauwe Vis. 23.00- 04.00 Modem Groove. Breeplein- kerk. 20.00 Christelijk Mannen koor Con Forza. De Vlerk. 01.00 The Voodoo Lounge. 22,00 Sonny Burgess DJ Fontana (USA),, Theater t Kapelletje. 20.30 Pluk de dag. Improtheater Theater Zuidplein. Gr.z. 20.15 Slippers. Kl.z. 20.30 Mylene dAry'ou. - i ROTTERDAM - <- Cinerama 1: 'The Lost World' (al) dag. 12.39-15.30-18.30-21.30. Cine rama 2: 'Contact' (al) dag.13.30-17- 21, Cinerama 3: 'Copland' (16) dag. 18.20-21.20 do.vr.ma.di.ook 12.30-15.20. Cinerama 4: 'Gordel van Smaragd'(12)dag.l3-21.10. Ci nerama 5: 'Bean' (al) dag.16-18.30. 'Men in Black' dag. 16-18.45-21.30; do.vr.ma.di. ook 13.15. Imax Thea ter: 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma.) 14-16-20; ma.alleen 20. 'Ring of Fire' (al) dag.(beh.ma.)15; za.zo.di.ook 13. 'Contact' (al) dag.17-21. Lantaren 1: 'Brassed Off (al) dag.20-22.15, mnalleen 20, wo. 14.30^0.14. ma.22.15 Sneak1 Preview. Venster 2: 'Messer lm Kopf do. 19.30. 'Heavenly Crea tures' vr. 15.30. 'Die Bleieme Zeit* za. 19.30. 'Stammheim' zo. 19.307 'Die dritte Generation' di.wo.19.3Cb' 'Happy Together' (al) dag.21.3l)!? Venster 3: 'Aiife less ordinary' (al) dag.20-22. 'Ma vie en rosé' (al) zo, wo. 14.30. Venster 4: 'Légrimas Negras' (al) dag.19.30-21,30; zo.wo.14.30, ma.alleen 21.30. Tris- tana' ma. 19.30. Lumière 1: The Lost World' (al) dag.12-15.15.05- 18.10-21.15. Lumière 2: 'Face/Off (16) dag.12-15.05-18.10-21.10. Lu mière 3: Head above Water' (16) dag.18-21, do.vr.ma.di.ook 12.30- 15. Lumière4:'Georgeofthe Jung le' (al) dag. 12.45-15.15-18. My best friend's wedding' (al) dag.21.20. Rexane: 'Let's talk sex* (18) do. f/m zo. doorl. voorst. 'Het dubbelleven van een maitresse'(18)ma. t/mwo. doorl. voorst. Pathé: 'Contact' (al) dag.11.30-14.30-18-21,10; zïlzo. niet om 11.30. 'Volcano' (12) dag. 18.45-21.10; do.vrjna.di.11.30- 13.55-16.20. 'Murder at 1600' (18) dag.Il.50-14.15-16.40-19.15-21.40; wo.niet om 14.15. 'Air Force One' (16) dag.11.45-14.40-18.10-21, di- .niet om 21. 'My Best Friends's Wedding' (al) dag.11.15-14.10- 16.40-19.05-21.40. 'Nothingto lose' (al) dag.17.15-i9.35-21.55; do.vr.ma.di. ook 11.40-14.30. 'Alife less ordinary' (16) dag.l 1.50-14.20- 16.50-19.10-21.40. Sneak Preview 'Room withoutaview'(16)di. 21J30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: The Peacemaker' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Face/OfT (16) vr.za.00.15. Lumière 3: Volcano' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: 'Air Force One' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 3: 'George uit de Jungle' (al) za- .zo.wo. 13.15-15.45. Cinerama 5: '101 Echte Dalmatiërs' (al) za- .zo.wo.13. Lumière 3: 'Napoleon' (al) za.zo.wo.13-15.30. Pathé: 'George uit de Jungle' (al) za- .zo,wo.lL15-13.15-15.15.'Free Wil- ly 3: De redding5(al)za^o.wo.l 1.15- 13.15-15.15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3