9 7 'Weinig trainers die deze club aankunnen' Medische staf van Feyenoord maakt overuren 'Met dit team kunnen we kampioen worden' Van Wonderen kent Feyenoord na anderhalfjaar door en door CHAMPIONS Góóóóóól Sex tiveetje KOM OP ROTTERDAM SPARTA IS ER OOK NOG. EN HOE... Juenke zoekt naar opvolger Bowlers Musis blijven aan kop Sterke indeling voor korfballers Maassluis r Rotterdams Dagblad Dinsdag 4 november I9Ö7 LEAGUE Door Marcel van der Kraan Rotterdam Het seizoen is voor Feyenoord nog niet verloren. Met Manchester United voor de tweede keer als hoofdgerecht in een periode vol chaos en ontberingen, lijkt er voor de Rot terdammers deze dagen weinig eer te behalen. Maar in de spe lersgroep is het heilige vuur. ondanks alle kritiek tijdens de laatste dagen van Arie Haan, nog niet verdwenen. De overwinning op RKC en de komst van een ervaren rot als John Metgod naast interim-trai ner Geert Meijer hebben de sfeer in de kleedkamers van de Kuip duidelijk goed gedaan. „We heb ben moeilijke weken achter de rug en de resultaten zijn slecht geweest, maar dit seizoen hoeft niet als verloren te worden be schouwd," zegt Kees van Wonde- ren. De nuchtere middenvelder gold onder Arie Haan al als een echte professional die bereid was om zich voor anderen binnen het elf tal op te offeren, iets waar het by Feyenoord dit seizoen regelmatig aan ontbrak. Nu Haan is vertrok ken, Meijer voor de groep staat en de spelers zelf met prestaties op het veld antwoord moeten geven, knokt "Wonderboy' (z'n bijnaam bij het legioen) voor het saamho righeidsgevoel binnen Feye noord. „Ik heb altijd een verschrikkelij ke hekel gehad aan jongens die zich groter voelen dan het team," zegt Van Wonderen, zonder in te gaan op namen of rugnummers bij Feyenoord, „Ik heb altijd gezegd dat ik het best tot m'n recht kom op een cen trale positie. Maar bij Feyenoord heb ik overal al gespeeld. Ik heb alleen nog niet op doel gestaan. Toch heb ik er nooit een probleem van gemaakt. Als het voor de ploeg goed is, wil ik op elke positie voetballen." Zodoende staat hij sinds de uit wedstrijd tegen Manchester Uni ted als mandekker in de defensie van Feyenoord, Op Old Trafford was hij de schaduw van Teddy Sheringham en bekoorde hij Arie Haan. De trainer zei na afloop, de nederlaag ten spijt, te hebben ge noten van Van Wonderen in zijn nieuwe rol. De man die via NEC en NAC in Rotterdam-Zuid terecht kwam, betreurt het dat de wegen van Haan en Feyenoord zich moesten scheiden. „Het publiek heeft nooit de kans gehad de echte Arie Haan te leren kennen. Ik was na tuurlijk een aankoop van Haan en dan ben je al gauw geneigd om ge lukkig te zijn met je trainer. Maar los daarvan heb ik Haan in ander half jaar als mens en als coach heel erg leren waarderen. Daarom vind ik het zo jammer dat hij privé en in zijn carrière zo beschadigd werd bij Feyenoord." Rechte spoor Na de uitwedstrijd tegen Manche ster United had Van Wonderen nog de hoop dat Haan Feyenoord weer op het rechte spoor kon krij gen. In Engeland werd weer ge knokt en gestreden, al was de amusementswaarde van Feye- noord-zyde met hoog. „Toen we tegen Ajax weer een deuk oplie pen, begreep ik wel dat het moei lijk voor hem zou worden. Toch werd ik nog verrast door het mo ment waarop hy vertrok. Ik had niet gedacht dat het zo snel zou gaan." Van Wonderen, met z'n 28 jaar één van de oudere spelers binnen de selectie van Feyenoord, vindt dat zowel de club als de spelers groep lering moet trekken uit de fouten die binnen en buiten het veld zijn gemaakt. „We gaan nu weer werken aan het 'nieuwe' Feyenoord. Maar dat is een verhaal dat nu al voor de zo veelste keer wordt afgestoken. Wat mij opvalt is dat het bij Feye noord. net zo gaat als bij FC Utrecht. Er wordt een trainer van naam binnen gehaald, daarna gaat het een tijdje goed en vervol gens stort het weer in en komt de club vreselijk m de problemen. Als ik dan zie wie er hier allemaal trainer zyngeweest Dat zijn geen misselijke namen, hè? Jansen, Van Hanegem, Haan. Iedereen is ervan overtuigd dat dat mensen zijn met een goede naam en een goede reputatie. Maar stuk voor stuk zijn ze bij Feyenoord bescha digd. Dan mag je je wel eens af vragen of het probleem wel bij de trainers zit Als de kwaliteitsmen sen allemaal kopje onder gaan. ligt het dan niet aan de club?" Nieuwsgierig De spelersgroep van Feyenoord was gisteravond nog niet op de hoogte van de mogelijke komst van Leo Beenhakker, Van Wonde ren wacht de ontwikkelingen rond de nieuwe coach met enige nieuwsgierigheid af. Hij reali seert zich wel dat de lijst met na men van trainers, die zijn voorzit ter had samengesteld, nooit lang geweest kan zijn. „Ik ben anderhalf jaar by Feye noord. Het is de mooiste en de grootste club van Nederland. Al leen heeft het niet het beste elftal van Nederland. Dat moet veran deren. Maar ik denk dat het clubje trainers dat deze club aankan, heel klein is." Kees van Wonderen tijdens de training, geflankeerd door Geoffrey Claeys (I) en Giovanni van Bronckhorst (r). „Ais de kwaliteitsmensen allemaal kopje onder gaan, ligt het dan niet aan de club?" Foto oms Kuiper/Rotterdams Dagblad Assistent trainer John Metgod (I) buigt zich overPau'Bcs- ve ft heen, hoefde tot ie ders geluk niet op het lijstje van ge- Feyenoorders worden toe gevoegd. Foto Cees Kuiper/ Rotterdams Rotterdam In de aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Manches ter United, morgenavond, maakt de medische staf van Feyenoord overuren. Henk Fraser (voet), Ul- rich van Gobbel (oog en teen), Pa- blo Sanchez (knie), Julio Cruz (kuit) en David Connolly (dijbeen) kampen allen met blessures. Aanvoerder Fraser is al een paar wekeil uitgeschakeld en hddit de return tegen de Engelse kampi oen zeker niet. Connolly en Cruz moeten vandaag een test afleg gen. Hetzelfde geldt voor Sanchez en Van Gobbel, die zelfs naar het ziekenhuis moest De Argentijnse schaduwspits klaagde gisteren tijdens de trai ning opnieuw over pijn in zijn rechterknie. Hij werkte met de nieuwe assistent-trainer John Metgod een aangepast program ma af „De ene dag gaat het wel, de andere dag heeft hij weer een terugslag," constateerde interim- trainer Geert Meijer. „Het is een kwestie van afwachten. Forceren heeft nu geen zin. Daarnaast is Van Gobbel de aangewezen per soon om Ryan Giggs te bewaken. Ik hoop dat hij het fysiek en men taal aankan." Meijer en Metgod beseffen terde ge dat het verschil tussen Feye noord en Manchester United mo menteel in alle opzichten groot is. Vanuit een gesloten verdediging - met waarschijnlijk opnieuw Van Gastel, Van Wonderen en Schuiteman in het hart- wil het tijdelijke trainersduo aan de lood zware opgave beginnen. Voorin krygt Vos door zyn kopkracht wellicht een nieuwe kans in het basisteam. Als de meeste twijfel gevallen tijdig fit zijn, verhuist Boateng en/of Graff naar de bank. De Kuip is voor het vierde groeps- duel nagenoeg uitverkocht. Het grootste deel van de resterende 5000 kaarten hoopt de clubleiding nog af te zetten. Manchester krijgt de steun van 3200 fans. MadridDoelman Inigo Arteaga van het onbete- kende Racing Fenol heeft zichzelf in de Spaanse recordboeken geschoten. Hij maakte als eerste keeper in Spanje een treffer vanuit een uittrap.-- De wereldvoetbalbond wijzigde op 1 juli de regle menten zodat een doelman rechtstreeks met een uittrap kan scoren. Arteaga is volgens de FIFA niet de eerste keeper die van de nieuwe regel pro- fiteert Darren Castle, doelman van een Schotse amateurclub, viel deze eer te beurt. Hé Theo, Nou nou nou! Dus tóch Leo Beenhakker,Ik denk dat wij len Cor Kieboom voor de zoveelste maal zou grinniken om de eeuwigheidswaarde van zijn legendarische lijfspreuk: waar staat geschreven datje consequent moetzijn? Ik lees ze allemaal met meer, hoor, die interviews; en ont houden is er al helemaal met bij. Maar volgens mij heb ik Beenhakker recentelijk toch meermalen horen roepen, dat dit na al die jaren veldwerk het mooiste was waar je als voetbaldiermee kon afbouwen: het algemeen manage ment. DatGelredome, daar zou Don Uo voor eeuwigzijn naam aan verbinden. Maar waar staat geschreven datje consequent moet zijn? Neem nou die Vitesse-vooratter Aaioers. Vonge week nog roepen, dat hij blij zou zijn als hij 'die twee ouwe wijven' (Ten Cate en Beenhakker) zou kunnen scheiden, maar nu ineens weer de huilebalk uithangen, en losgeld vragen voor Beenhakkers vertrek. Wat doorzichtig. Jonen zou juist provisie moeten vragen, nu hij Arnhem van een hoogst ne telig probleem gaat vertossen... Theo, ik heb gisteren met verbazing naar het nieuws zitten luisteren. Dat zelfsje cruise-contro? niette vertrouwen is op het VIP-dekvan de Amsterdam Arena..., onbegrijpelijk. Maar het is niet de enige constructiefout Erica Terpstra js afgevallen voor het IOC-lidmaatschap. Niet qua gewicht, maar als kandidaat. Het hoofdkwartier te liusanne bleek met bereid alle liftschachten te gaan renoveren. 't Laatste nieuws uit de Kuip? Cru2is geblesseerd; last van zijn kuit. Waarschijnlijk van die ene bal tegen zijn voet, van dat doelpunt Dat moet hèm weer overkomen... Doei Nel van de Keetering Op Het Kasteel wordt altijd attractief gevoetbald: spanning,etT£feer gegarandeerd,jBn zeker tegen Ajax! Biijvèn de drie punten lif Rotterdam? het mee! de SENS SERVICE POINTS. voorverkoop óp Het de^Goudse r BELEEF HET MEE OP HET KASTEEL! Sdiiedam/Vlaardingen In het Vlaardingse en Schiedamsehonk- balcircuit hebben zich in de on langs afgesloten overschrijvings termijn geen opzienbarende ver schuivingen voorgedaan. Het Vlaardingse Holy zag drie spelers (Mark en Raymond Zevenbergen en Dimitri de Smit) wegens stu dieredenen vertrekken en Lars Cramm heeft aangekondigd te stoppen. Met de komst van Theo Zuidam (Euro Stars) en Efril Cal- mez (pakt de draad na een jaartje niet te hebben gespeeld weer op) denkt coach John van Westrenen zijn selectie toch goed op peil ge houden te hebben. Schiedam heeft nog altijd geen opvolger voor de vertrekken coach Douglas Juenke. De Ameri kaan heeft aangeboden in zijn ge boorteland op zoek te gaan en het resultaat van die zoektocht wacht het bestuur van Schiedam, dat een voorkeur heeft voor een Ame rikaan, voorlopig af. De spelers groep blijft in takt, als nieuwko mer meldde zich Vincent de Heer van het Rotterdamse Tridents. Schiedam softbal speelt het vol gend seizoen zonder Vanessa van Duren, die blessuregevoelig als zij is, een einde aan haar carrière maakt. Van UW komt jong-Oran- je speelster Inge Dikkeman naar sportpark Bijdorp. Duivendrecht— Bowlingteam Mu sis Pro Shop 300 is ook na de wed strijd in Duivendrecht nog koplo per in de nationale mannen trio legue. De Schiedamse formatie pakte op de tweede speeldag vijf punten en voert met twaalf pun ten de ranglijst aan samen met Dozy uit Julianadorp dat acht punten aan het totaal toevoegde. Door Sander Sonnemans SchiedamRéne Grimmius heeft het plezier in voetbal hervonden. De Schiedammer én Hermes-kist maakt weer deel uit van de hoofd macht van Hermes DVS, is zelfs aanvoerder. Met het enorm aantal nieuwe gezichten in de gelederen gaat het de Harga-club redelijk voor de wind. Het 'vreemdelingenlegioen' van trai ner Hans de Rover veroverde zon dag een eerste prijsje, echter zon der de middenvelder. Grimmius moest geblesseerd toekijken. Gefeliciteerd net de psriodetitel. Het ging wel moeizaam allemaal hè? „Dankjewel. Ja, er speelde op een of andere manier toch wel een beetje spanning mee bij de jon gens. De tegenstander was een ra re ploeg; verdedigend zwak, aan vallend sterk. Nee, het was een vreemde wedstrijd." Je deed zelf niet mee, leg eens uit waarom? „Tijdens de oefenwedstrijd van afgelopen dinsdag tegen Sparta heb ik een hamstringblessure op gelopen. Misschien had ik wel kunnen spelen als ik de zaak goed in had laten pakken, maar ik wil de het risico niet nemen dat het erger zou worden. Dan ben je ver der van huis." Balen zeker, dat je juist het duel om de periodetitel moest laten schuiten? „Dat was niet leuk, want het was een wedstrijd waarmee de eerste stap naar een succesvol seizoen gezet zou kunnen worden." Hoe was het om jouw ploeg te zien spelen? „Ook niet leuk. Ten eerste omdat je zelf niets aan de situatie in het NAKAARTEN MET.... is een serie verhalen over sporters in het Wa terweggebied. Zij die zich opval lend manifesteren, in positieve of negatieve zin, spelen zich in de kijker voor deze rubriek. Deze keer valt RENE GRIMMIUS de eer ten deel. De aanvoerder van Hermes DVS kwam zondag niet actie, maar zijn club pakte wél de eerste periodetitel. veld kan veranderen. Het draaide niet lekker en dan sta je je aan de kant toch op te vreten. Zeker omdat ook anderen mensen dan tegen me zeggen dat als ik er in had gestaan, het beter zou draai en. Daar word ik dan wel ziek van. Het was zondag echt de slechtste wedstrijd van het seizoen." Hoe hebben jullie de periodetitel gevierd? „Gezellig met een hapje en een drankje. Er was een discootje en er waren veel mensen. Het is toch een gezellig feestje geworden on danks dat het resultaat niet was om over naar huis te schrijven. Of er nog mensen dronken zijn ge worden? Ja, onzettendveel." Jij bent dit seizoen weer gaan voetballen. Welke verandering ligt ten grondslag aan jouw terugkeer? „Het enthousiasme van Hans de René Grimmius waszondag toeschouwer bij Hermes DVS. Voor de topper in de vierde D tegen VDL denkt 'Grim' weer beschikbaar te zijn voor de koploper. Foto PeterMoikenboer Rover, die mij eind vorig seizoen benaderde en de manier waarop hij sprak, heeft me doen besluiten weer in het eerste te gaan spelen. Ik kende De Rover niet, zijn idee- en spraken me wel aan en ik had positieve geluiden over hem ge hoord van de Excelsior'20-jon- gens. Bij de club liepen na de de gradatie ook wel wat mensen te zeuren dat ik terug moest komen. Zelf wilde ik ook wel weer op een redelijk niveau gaan ballen." Heb je er weer plezier in? „Ontzettend. We hebben een hele leuke groep, de jongens die van Excelsior'20 zyn gekomen, zyn niet de minst gezellige. Met jon gens als Dennis Dekker, Edwin Hazebroek en Harry Vlasveld had ik vToeger al gevoetbald. Het past allemaal keurig m elkaar." Zondag de topper tegen VDL Wat verwacht je uan die toedstnjd? „Ik ga er vanuit dat ik er dan weer bij ben. Ik ken VDL niet als ploeg en weet niet hoe ze spelen. We staan een punt voor, VDL speelt thuis en zal dus waarschijnlijk aanvallender spelen dan wij. Wy zullen denk ik de kat uit de boom kijken." Denken jullie al voorzicktig aan een kampioenschap? „Nee, ik niet. Daar is het veel te vroeg voor. Be denk wel dat VDL en Hermes er om gaan strijden. We weten dat we met dit team kampioen kunnen worden, dus we leggen onszelf misschien toch ook wel weer een beetje die druk op." Maassluis De korfbalploeg van CKC Maassluis neemt ook dit jaar weer deel aan de Haagse korfbal- week die deze maand plaatsvindt Dankzij de eerste plaats die de vorige keer in de seniorenklasse werft veroverd, is de formatie van coach Frits Broers nu in gedeeld in het Toptoernooi. Maassluis moet het daarin opnemen tegen de Haag se overgangsklasser KVS, hoofdklasser HKV/Ons Ei- bemest en eersteklasser Avanti uit Pijnacker. Laatst genoemde club is de eerste tegenstander (maandag 10 november) en 11 november wordt in de Maasland- se sporthal Hofstede het duel tegen KVS Een dag later is Ons Eibernest de tegenstander. VOETBAL. Edwin van Buren hervat deze week de training in de A-selectie van Excelsior Maassluis, dat door de winst op Quick Boys in de hoofdklasse A is gestegen naar de vijfde plaats. De begaafde mid denvelder werd in mei aan zijn knie geopereerd maar startte te vroeg met trainen en kreeg een terugslag. De voetballer hoopt nog voor de winterstop te kun nen spelen. ZWEMMEN. D e jeugdige zwemploeg van VZC be zet in het algemeen klassement van de nationale es tafettekampioenschappen de tweede plaats. De ploeg bestaande uit Sjoerd Pijper, Paul Brinkman, Finn van de Bas, Andy Markus en Walter Redering neemt die plaats in dankzij goede resultaten in Amersfoort. De VZC-formatie werd daar tweede op de 4x100 meter schoolslag en de 4x100 meter 'wissel', eerste op de 4x100 meter vrij slag en derde op de 4x100 meter rugslag. HOCKEY. Carina Benninga is woensdag 5 novem ber te gast bij Pollux. De voormalig speelster van hockeyclub Amsterdam en het Nederlands elftal, verzorgt bij de Vlaardingse dub een thema-avond over teambuilding. KORFBAL. Het Vlaardingse Spirit en het Schiedamse ODI nemen deel aan het bekertoernooi om de RU. Trofee. Spirit begint 6 november tegen Velox, ODI tegen Vanonta (beiden Hoogvliethal). Tips voor deze rnbriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, postb os 313,3100 AJ Schiedam. DINSDAG 4 NOVEMBER VOETBAL: 19.30 Fortuna (onder 21 jaar}-Excelsior Rotterdam 2. Nedertaagsene Zilveren Hannglogger.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5