Ronald Vijverberg onder de mensen in Persoonsdam Gemengde gevoelens Nesselande Coach Vujanic verbaast zich over basketballers Prijs Kruyt Erasmus scherp Van Daalen EK-kampioen RRC onderuit Jharap aan kop Talen sterk Onverzaagt verzaagt niet Volle tribunes bij turnstrijd Discussie over opslag Backen is-ie vloeiend of niet? Atomium doeltreffend, Roda'71 sensationeel Victoria-hockeysters in grote problemen Maandag 10 november 1997 Rotterdams Dagblad Hoofddorp Neptuniaan Marcel Kruyt heeft gisteren de prijs voor de beste slagman van het afgelo pen honkbalseizoen in ontvangst genomen. Dat gebeurde tijdens het jaarlijkse honk- en softbalgala in Hoofddorp. Mike Crouwel van Kinheim is uit geroepen tot beste honkballer van het jaar, Jurnan Lobbezoo (HCAW) was de beste pitcher. Bij de softbalsters behaalde Petra Beek (HCAW) twee prijzen. Ze was de beste slagvrouw én de waardevolste speelster. Joyce Smit (Terrasvogels) werd uitge roepen tot beste werpster. De prij zen voor de aankomende talenten gingen naar Pamela Timmer mans (UW) by de softbalsters en Patrick Bebaards (Kinheim) bij de honkballers. Rotterdam De volieybalsters van Alcazar/Erasmus hebben geen kind gehad aan de reserves van het Dordtse Ekspalvo geen kind gehad. De Rotterdamse stu dentes wonnen met 3-0 met de setstanden 15-3,15-7 en 154. Alcazar-coaeh Teus Heuvelman was na afloop bijzonder te spre ken over de inbreng van Annema- ne Duburck en Manja Roelofs, die tegen haar oude club in het veld stond. St Gallen Patrick van Daalen heeft in het Zwitserse Sankt Gal len de tweede plaats behaald tij dens het Europees kampioen schap karate voor senioren. Dat was op het onderdeel Kumite in de stijlgroep Wado. De Rotter dammer had eerter al de open ti tel van Europa binnengehaald. Van Daalen, bezig aan zijn laatste jaar als junior, maakt inmiddels deel uit van de nationale senio renselectie. Rotterdam Vorig seizoen speel den de rugbyers van Homeko/ RRC mee m de play-offs om het kampioenschap in de ereklasse. Nu lijkt de Rotterdamse club zich te moeten opmaken voor de de gradatiepoule. Een bittere pil voor de ploeg van Laag Zestienhoven, waar RRC gistermiddag met 6-13 verloor van Bekaro. Bij rust leidden de gasten door het windvoordeel met 0-13. Na de pauze profiteerde RRC van de wind, maar scoorde toch maar zes punten uit een penalty-kick en dropkick. Bij de Rotterdammers maakte Mome Letton een uitste kend debuut, al moeten zijn me despelers nog aan hem wennen. Pa pandrecht In de voorlaatste ronde van het damkampioen schap van Zuid-Holland-Zuid heeft Rotterdammer Radjinder Jharap de koppositie heroverd. Hij heeft één punt voorsprong op Anton Kosior, de enige andere ti telkandidaat. In het Rotterdamse onderonsje tussen Ruud van Dru- nen en Jharap wist de laatste dat Van Drunen veel bedenktijd ge bruikt. De door Jhsrap scherp op gezette partij koste Van Drunen zeeën van bedenktijd en daardoor een positionele catastrofe. Rijswijk John Talen heeft zowel de veidrit in Rijswijk als die in zijn woonplaats Spijkenisse ge wonnen, en beide met ruime voor sprong. In Rijswijk, waar meer dan honderd deelnemers van start gingen, kon Boris Berkhout de achterstand beperken tot vijf tien seconden. Michael van der Wolf won weer eens bij de moun- tain-bikers. De volgende regiona le veldritten zijn zaterdag bij het Hellegatsplein in Numansdorpen een dag later bij De Mol in Dor drecht. Rotterdam Met elf punten, een moyenne van 2.12 en een hoogste serie van zestien, is Joop Onver- zaagt districtskampioen gewor den in de vierde klasse libre. Tweede werd Jan Pesch (BV Rhoon) met tien punten, Ton van Vliet (Hoogvliet) derde met negen punten. Vrijwel alle deelnemers speelden minstens een partij met een gemiddelde boven de 2.00, Hierdoor zijn viif deelnemers naar de derde klasse gepromo veerd. Raymond Knoors heeft de natio nale titel in het kaderspel 47/2 ver overd. De Limburgse biljarter won in de zevende en laatste ron de van Ad Klijn, waardoor hij Wim Maarsman net voor bleef. Voor de basketballers van Idétrading/RB was een zege op Cees Lub- bers/Zwolle broodnodig. Ze zorgden inder daad voor die verrassing, ondanks de reeks tegenslagen waarop de Rotterdamse formatie patent leek te hebben. „De spe lers geloofden plotseling weer in zichzelf," stelde coach Toni Vujanic met stijgende verbazing vast Dat was de basis voor een opvallende zege, 37-74. „Een goede wedstrijd kon de Rotterdam se coach later opgelucht vaststellen, „en tactisch ook goed gespeeld." Maar voor het duel was van enig optimisme geen sprake geweest Er waren blessures van Eelco Derks en Djordje Stojanovic; de schorsing van één wedstrijd van Slobodan Kalicanin kwam uiterst ongelegen en ook Marco Pi- kaar leek geen hele wedstrijd te kunnen spelen door een onwillige achillespees. Maar van meet af aan ontwikkelde zich een voor Idétradmg positieve wedstrijd. De startende vijf (Pikaar, VaLantin, De Graaf, Kales en Savic) zetten Zwolle van meet af aan onder druk en geen moment heeft de Overijsselse formatie aan een voorsprong geroken. Voortdurend verde digden de Rotterdammers een lichte voor sprong. „We speelden met een kleine ploeg. Eigen lijk rhaar met zes spelers, met Martin Gil- liot als echte wisselspeler. We hadden er dus alle belang bij om het tempo onder controle te houden," legde Vujanic na af loop uit. En daarin slaagde Idétrading op vallend gemakkelijk, temeer omdat de Zwolse coach nauwelijks ingreep. De licht geblesseerde Pikaar (die nu als starter Slobodan Kalicanin moest vervangen) kon daarvan profiteren en zowaar 33 minuten spelen. De mentale druk kon Pikaar goed aan, ge zien zijn 32 punten en 14 rebounds. Ook op Marlon Valentin deed de Rotterdamse coach zaterdagavond geen vergeefs be roep. Valentin speelde 39 minuten en schoot 7 uit 9, tegen een percentage van bijna 78%. Maar een hoofdrol was in dit duel toch weggelegd voor Rob de Graaf, door Vujanic omschreven als 'een tijd bom'. De coach: „Je weet met hem nooit wanneer hij explodeert. Vanavond was hij in elk geval in supervorm en dat kwam ons goed uit." De Graaf speelde ook 33 minu ten en was met 23 punten de beste schutter van de wedstrijd. Zwolle heeft veertig minuten lang met een 'full court press' geprobeerd het Rotter damse verweer te ontregelen. „Dat was na tuurlijk slim, gezien onze smalle basis, maar we hadden onverwacht toch een pas send antwoord," kon Vujanic na afloop nuchter analyseren. „Onze aangepaste taktiek, een press over driekwart van het veld, verraste Zwolle en vooral daardoor konden we heel gecontroleerd spelen." Halverwege leidde Idétrading daardoor al met 41-36, na de hervatting is die voor sprong geen moment mee? in gevaar geko men. Idélrading/RB-Cees LuhberVZwoIlr 87-74 (41-3S). Idétrading: Rob de Graaf 23, Marion Valentin 16, San- der Kales 14, Dusart Savic 14, Marco Pikaar 12. Zwolk: Cooper 18, Bowens 17, Bos 14 Eén van de vele vloelen de aanvallen van Atomi- um'Glinde thuiswed strijd tegen Satumus. Foto Cor Vos Rotterdam FVT/Visser heeft gistermiddag een oude bekende in de armen geslo ten. Ronald Vijverberg was voor eerst terug in de Per- soonsdam, de sporthal van zijn Rotterdamse tafeltennis club. Niet als speler, maar zijn verschijning tijdens de wedstrijd tegen TTVV was al een overwinning op zich. De international uit Bergschen- hoek revalideert van een ern stig verkeersongeluk, afgelo pen zomer tijdens zyn vakan tie op Kreta. In gezelschap van zyn ouders en zus Patricia arriveerde hij tijdens de pauze van het duel, de tweede halve finale om het herfstkampi- oenschap. Van de artsen had hij geen toestemming gekregen om een hele wedstnjd uit te zitten, evenmin voor een interview. Zit tend tussen zijn teamgenoten volgde Vijverberg de wedstrijd tot aan het einde. Hij genoot zicht baar van de bekende gezichten en de gezelligheid in de vertrouwde omgeving van de Persoonsdam. Vijverberg kreeg in juli op Kreta een ongeluk toen hy achterop een motor zat. Hij raakte m coma, waarna hy op 30juli meteen spe ciaal vliegtuig naar Nederland werd overgebracht. Inmiddels is hy alweer geruime tijd uit coma en revalideert hy in Rotterdam. Vijverberg verblijft heel de week in Rijndam en brengt de weekein den thuis door. Van spelen is vooralsnog geen sprake. Vijverberg wordt tijdens de voorjaarscompetitie vervan gen door Bany Wyers, die op zijn beurt invaller Alfred de Jong komt aflossen. In de thuiswedstrijd plaatste FVT/ Visser zich gisteren voor de finale door een 5-2 zege op TTW, waar van vorige week al met 4-3 was ge worden. De Rotterdamse lands kampioen neemt het in de eind- Terug op het oude nest, na de zwaarste crisis in zijn nog jonge le ven. Ronald Vijverberg (I) herstellende van een zwaar verkeerson geluk, be ren even zijn ploeggenoten van FVT, on der wie Michel de Boer (r). Supporter en vanTeytingen (m) slaat zijn hand vaderlijk om de pech vogel heen Foto Cor Vos strijd op tegen het Tilburgse Per fection, dat net te sterk was voor de Leidse Scylla. Deze finale gaat weer over twee wedstrijden. De eerste is zondagmiddag in Til burg. Het vinden van een datum voor de return gaf problemen door de deelneming van de internationals Jörg de Cock en Michel de Boer aan een aantal open kampioen schappen in het buitenknd. Als oplossing werd dinsdagavond 25 november gevonden. De aanvang is dan 19,00 uur in de Persoonshal in Rotterdam-Zuid. Twenty One Up deed met de 7-3 overwinning op het laaggeklas seerde Play Fair goede zaken. Het behoud in de derde divisie is met nog drie wedstrijden te gaan zo goed als zeker veiliggesteld. De Rotterdamse punten kwamen van Peter van der Weide (lx), Niels van de Wal (2x), Peter Berben (3x) en het door Berben en Van der Wal gewonnen dubbelspel. De vrouwen van FVT/Visser zijn de draad kwijt. Werd eerder met 7-3 van Belcrum gewonnen, de re turn ging met 9-1 verloren waarbij Elise Versteeg de eer redde. HetApeldoomse blokJoshaKail&H (a (f) en Interna tional Relndor Nummerdor pro- baren de smash vanNesselander Martljn Diele- man te blokke ren. Foto Touua Int Kluten/ANP Rotterdam Terwijl de meeste volleybalploegen in de eredivi sie zo langzamerhand op stoom komen, is VC Nesselande al bij na halverwege. De ploeg van trainer Teun Buijs werkt het programma schoksgewijs af. Het prestigieuze toernooi dat het Nederlands team eind deze maand in Japan speelt maar ver der nergens om gaat, gooit de vaderlandse competitie flink overhoop. Dat betekende dat VC Nesselan de vier wedstrijden in twee weekeinden moest spelen. De tegenstanders in dat drukke programma waren bovendien niet de minste. Vorige week moest onder meer Zwolle in ei gen huis worden bestreden, gis teren ging de Rotterdamse for matie op bezoek by landskampi oen Dynamo. Teun Buys en de zijnen door stonden het drukke schema goed, al ging de partij tegen Dy namo verloren (3-0). „We hadden zeker kansen tegen Dynamo, stonden in de eerste set 2elfs met 13-10 voor, maar die benut ten we niet We verloren vervol gens de set Door de teleurstel ling over dat verlies was de twee de set snel gedaan. En hoewel we het in de derde wel weer op pikten. was de wedstrijd eigen lijk al gespeeld." Zaterdag won VC Nesselande zonder zich al te zeer in te span nen met 3-0 by AMVJ. ,Je zag dat de gedachten van de jongens al bij de wedstrijd van waren," vond Buijs. RotterdamHet tumseizoen voor de nieuwe regio Zuid-Holland- Zuid werd zaterdag geopend met springwedstrijden in de Alexan- derhal. Door de fusie tussen de re gio's Dordrecht en Rotterdam na men liefst vijftien verenigingen, ofwel 78 ploegen, deel aan het spnngfesüjn. De pubbeke belang stelling was daardoor zo groot dat er een tribune moest worden bij geplaatst. Het waren voor het merendeel verenigingen uit het Rotterdamse tumgebied; KDO was de enige uit de regio Dordrecht. De organisa tie sprak daarom de verwachting uit dat bij de volgende wedstrij den meer verenigingen uit Dor drecht zullen deelnemen. De wedstrijden waren verdeeld m springen op landelijk en recre atief niveau. Bij het mini- trampspringen op landelijk ni veau gmgen de overwinningen naar KDO (Lekkerkerk, twee maal), Olympia (IJsselmonde) en HSV (Hoek van Holland). Win naar bij het kastminitramp was Brinio uit Bnelle. Bij het lange- matspnngen waren dat KDO (Krimpen aan den IJssel), KDO (Lekkerkerk) en Sparta (Krimpen aan de Lek). De prijzen werden uitgereikt door interimvoorzitter Evert Zoomer. Op de regioverga dering, woensdag in het clubge bouw van de gymnastiekvereni ging O O in Zwijndrecht, wordt hij opgevolgd door Maarten Smit. Sporthal Alexander denbijdeeer ste spring wedstrijden van dittum seizoen. Door Hans Herbert Capelle aan den Ussel Als Ivo Martino- vie zyn zin krijgt, is de wedstrijd die zijn ploeg VoCASA gisteren met 3-1 (16-14, 15-5,10-15,15-9) van Alcom/Capelle ver loor, niet gespeeld. Volgens de tempera mentvolle trainer van de Nijmeegse vol leyballers serveerde Capeilenaar Ralph Backer vier sets lang tegen de regels in. En daarom moet het due! worden over gespeeld vanaf het moment dat Backer voor het eerst aan de opslag kwam, zo re deneert de voormalig Joegoslaaf. Daar om tekende hij officieel protest aan. „Backer gooit de bal twee keer op voor hij serveert. Hij heeft de ba! in zyn rech terhand, gooit hem omhoog, vangt met links en gooit hem dan pas op om te slaan," legde Martinovie uit. Martmovic protesteerde gedurende de wedstnjd zo vaak en zo luidruchtig dat hij daarvoor een rode kaart kreeg. Dat kwam hem duur te staan, want na een eerdere rode prent had hy zijn spelers een avondje drinken beloofd. „Het is één vloeiende beweging. Ik begeleid de bal met mijn linkerhand en dat mag," luidde het ver weer van Backer. „Ja, daig," riposteerde Martinovie. „Weet je wat ook één bewe ging is? Als je de bal achterin opvangt en hem naar de spelverdeler draagt en zegt: 'Alsjeblieft, hier heb je hem, doe er wat moois mee'." Arnold van Ree luisterde mee met de flamboyante trainer. „Als ik speler van zyn team was, zou ik niet gelukkig zyn met wat hy hier doet. Want hoe dan ook, hij helpt zyn team hiermee niet," meen de de aanvoerder van Capelle. „En bo vendien, Martinovie heeft Ralph een jaar lang getramd, by Radius. Waarom neeft ny nel nem dan niet afgeleerd?*' Als het protest van Martinovie wordt ge honoreerd, moet dus bijna de gehele partij worden overgespeeld. Het is maar zeer de vraag of de coach van de Nyme- genaren zyn ploeg daarmee een plezier doet, want de kans dat VoCASA m staat is om Capelie te verslaan, moet uiterst gering worden geacht. Hoewel van goe de wil, bleken de gasten zaterdag ook niet in staat om het de ploeg van Pieter Jan Leeuwerink lastig te maken, terwijl Capelle toch nog steeds niet groots is. Juichen De coach van Capelle had daarom al weer geen reden tot juichen, al moet daarbij worden gezegd dat Leeuwerink ook in de beste wedstrijd wel fouten ziet. Maar daarvoor is hij trainer. „Ze waren bang voor jongens van één meter tach tig," vond hij. „Waarom? Weet ik ook niet. Misschien omdat ze vorige week op hun donder kregen van Vrevok." Capelle's grootste probleem was giste ren hei maken van punten. De service van VoCASA werd steeds goed ver werkt, maar met de opslag in eigen gele deren was er te weinig succes voor Leeu werinks keurkorps. „Maar aan de ande re kant is het positief dat we het geduld konden opbrengen om op de punten te wachten," vond Arnold van Ree. Door Paul Hoes Rotterdam De handballers hebben eindelijk ge speeld zoals trainer Lotfi Ben Salah dat graag ziet. Het Ridderkerkse Satumus werd vanaf het begin on der druk gezet en verloor kansloos: 26-37. Voor Snel- wiek was er tegen Nijenrodes geen winst weggelegd: 22-32. Roda won nipt van HEC, 35-34. Ben Salah zag zijn ploeg in tegenstelling tot vele voorgaande wedstrijden zeer gedisciplineerd spelen. Satumus werd enerzijds door de offensieve dekking op de linkerkant lam gelegd terwijl Atomium met de mandekking op Daghrir zeer goed raad wist Vooral Vincent Slis, die met tien doelpunten topsco rer was, profiteerde heel handig. „Maar het feit dat hij kon scoren, had hij vooral te danken aan de arbeid van Remco Peeters en Arjan Koster," zei Ben Salah. „Ik zag eindelijk eens zoals handbal gespeeld moet worden: eenvoudig en gedisciplineerd. Hopelijk kunnen ze dit niveau vasthouden." Snelwiek speelde een perfecte eerste helft tegen Nij enrodes, mede door de sterk keepende René Jansen en leidde halverwege met 10-16. Toen na de pauze Michael de Miranda wegviel, werd de aanval ontze nuwd door mandekking op Marco van der Zwalro. „De druk lag daardoor op de jonge jongens en dat was nog even niet aan ze besteed," zei trainer Jan Weerden. „Daarnaast miste ik ook nog Danny Bay- ens door een blessure en die kan ook nog wel eens een potje breken." Nijenrodes nam na rust het heft in handen en liet de kwelling pas eindigen bij 32-22, De mannen van Roda'71 speelden waarschijnlijk hun bizarste wedstrijd ooit In de pauze stond het Haagse HEC nog met 11-20 voor en Roda leek gesla gen. Wat trainer Herman Schaap tóen zag gebeuren, tart elke beschrijving: „Het had niets meer met handbal te maken, maar het was puur knokken. In de goede zin van het woord." Een paar seconden voor tijd ontving René Broekman met een gelukje de bal en bracht zowaar de 35-34 op het scorebord. Schaap: „Het leek wei of we kampioen waren, hoewel dit pas de eerste overwinning is, Een fantastische belevenis, deze middag." De vrouwen van Ancora speelden de eerste helft nog wisselvallig tegen Tachos, dat het de Rotterdamsen met break-outs en individuele acties in de eerste helft nog lastig maakte. Na de pauze (13-13) begon Ancora sterk en controlerend en kwam Tachos er niet meer aan te pas, 29-21. RotterdamDe hockeysters van Rotterdam hebben de aansluiting met de top in de hoofdklasse (voorlo pig) gemist. Voorwaarde daarvoor was een overwin ning op Den Bosch, maar de ploeg van trainer Sieg fried Aikman bleek een taaie tegenstander. De enige treffer viel tien minuten na rust uit een strafcomer, waarbij Ageeth Boomgaard het laatste tikje gaf: 1-0. Voor rust hadden de Rotterdammers het spel groten deels in handen, maar zij kregen de bal er niet in, Si- mone Mariens en Annemarie Ronde waren telkens ter plekke om de voorzetten af te ronden, maar de ballen vlogen naast en over. Uit één van de acht straf- eomers forceerde Den Bosch, dat nu nog steviger de vierde plaats bezet, de beslissing. De opgelopen achterstand betekende voor HC Rot terdam een grote tegenslag. Speelster Boukje Ver meulen: „Het was dan ook tegen de verhouding in. en dat was goed te merken. Verschillende speelsters lie ten meteen het 'koppie' hangen en daarmee was de kans op een gelijkspel zo goed als verkeken. Vooraf waren de verwachtingen hoog gespannen. Tegen Den Bosch spelen we altijd één van onze betere wed strijden met een goed resultaat Jammer genoeg was dat nu niet het geval." Voor de vrouwen van Victoria is de positie in de over gangsklasse B byna uitzichtloos geworden. Rapidity was veel zwakker, maar ging toch met een 1-2 over winning naar huis. De Kralingers waren zo van slag dat Astrid Gravestein en Femke de Groof strafballen misten. Ook uit achttien strafcomers werd niet ge doelpunt Voor Victoria redde Petra de Ruiter de eer. Voor de mannen van Victoria zag het er somber uit toen Groningen de eerste de beste counter met een doelpunt besloot. Mark Langemeyer maakte snel ge lijk en vanaf dat moment overheersten de Kralingers op alle fronten. Bart Tournier tikte 2-1 binnen en Frank Jan van Waveren (strafcomer) de 3-1. In deze afdeling het Rotterdam het er lelijk bij zitten. Koploper Hattem had meer routine en besliste het topduel op cruciale momenten. De Rotterdammers begonnen angstig, maar nadat de thuisclub de score had geopend, viel alle schroom van de spelers af. De ploeg van Ronald Hugers forceerde een aantal straf comers, maar de gelijkmaker bleef uit Na rust verhoogde HC Rotterdam het tempo, maar had de pech dat twee spelers een gele kaart kregen. In de periode dat HC Rotterdam met tien man speel de, viel de beslissing: 2-0. Daarna eigende het zich nog tien strafcorners toe, maar het enige resultaat was een bal op de paal Door deze nederlaag bezet KC Rotterdam de derde plaats, gevolgd door Victoria. Beide ploegen spelen zondag tegen elkaar. Leonidas zag een puntje gloren tegen EHV, maar drie minuten voor tijd sloeg het noodlot toe. Op dat moment scoorden de Enscheders uit een veldsitu- atie. In de laatste seconde joeg Jules Sohier de bal uit een strafcomer op de paal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3