27 VDL en Hermes DVS tevreden met punt Koningskoppel velt HSC Hockeysters Asvion krijgen het moeilijk SWSMC start voetbalschool, eerste elftal 'een drama' rj*£ m VVIK-mannen in slot onderuit Flink pak slaag Ursus Excelsior'20 pakt lekker uit Tumul in slot bij RKWIK Strijd om de koppositie in vierde klasse D kan maar één helft boeien Fouten nekken Fortuna Misstap De Korenbeurs 'Hoekers' missen bezieling Voets schiet met scherp Arthur Bierhuize gehuldigd 'Boys' houden hoofd koel Flinke winst mannen Ventura Jont Kalden scoort viermaal WSV is uitgebekerd Rotterdams Dagblad Maandag 10 november 1997 Kwintsheul De riannenhandbal- formatie van WLr. is zaterdag te gen zijn eerste nederlaag opgelo pen. Tegen het eveneens nog on geslagen Van de Voort/Qumius werd met 29-22 verloren. Na een slechte start kwamen de Vlaardingers met 12-6 achter. Op karakter knokten de pupillen van trainer-coach Wil Plugge zich te rug naar een 14-11 achterstand by de rust. Na de thee bleef het gelijk opgaan. WIK kwam op 20-20 maar verzuimde vervolgens door te zet- ten. In de laatste tien minuten van het duel liep Van de Voort/ Qumtus uit naar een marge van zeven treffers. Ger Prins was bij de bezoekers de sterkste schutter met zeven rake worpen. Lars Kra mer. de beste man aan de zyde van WIK, was met vijf treffers goede tweede. Rotterdam Ursus leed gisteren tegen Sparta een grote nederlaag. De Schiedamse formatie kreeg met 5-0 een zware tegenvaller te slikken. Dc ploeg van trainer Jan van der velden, dit seizoen geplaagd door blessures, kreeg voor rust te ma ken met een fel Sparta. Marvin Satimin ontpopte zich tot goud haantje bij de thuisploeg. Met twee puntgave treffers bezorgde hij de Rotterdammers een 2-0 ruststand. Na het theekwartiertje probeerde Ursus orde op zaken te stellen maar zoals zo vaak vielen de doel punten aan de andere kant. Voor Sparta scoorde Dani Moreno Borghes (3-0), wederom Marvin Satimin (4-0) en Moreno Borghes opnieuw. Regelmatig negeerde de scheidsrechter de vlagsignalen van de Ursus-grensrechter. De door Jan van der Laan getramde Rotteidamse formatie kruipt naar de middenmoot terwijl Ursus langzaam maar zeker onderin gaat bivakkeren. Schiedam Excelsior'20 lijkt zich dit seizoen te ontpoppen tot outsi der in de vierde klasse D. Tegen DRGS werd de scoringsdrift van de zwart-witten weer eens duide lijk. DRGS kwam er met 8-3 nog genadig vanaf. De formatie van Henri van Leeu wen startte zeer scherp maar spitsspeler Danny Koevermans had het vizier nog niet op scherp staan. Ersin Kaplan bracht met twee treffers de thuisploeg aan de leiding. Via Dennis Vorstenbos, door trainer Henri van Leeuwen als rechtshalf geposteerd, werd het 3-0. Remco Eikenbroek (4-0) en Marco Verspuy (4-1, straf schop) scoorden nog voorrust. Na de pauze bleef het doelpunten regenen. Eikenbroek zorgde voor 5-1 en ook de bezoekers wisten het net te vinden, Wederom Mar co Verspuy en John Jansen scoor den met tussendoor Danny Koe vermans (6-3). In de slotfase was het wederom goahjesdief Koever- mans en invaller Maurice van der Nagel die eindstand op maar liefst 8-3 brachten. Remco Eikenbroek is vanaf komende zondag drie wedstrijden geschorst voor zijn rode kaart van twee weken gele den. Hierdoor mist hij het 'bela den duel tegen Hermes DVS ko mende zondag. VIaardingen RKWIK heeft aan de thuiswedstrijd tegen de Post duiven een punt overgehouden (2-2). De formatie van Ger Mulder mocht achteraf heel blij zijn met het gelijkspel. In de slotminuut verschenen de bezoekers gevaarlijk voor het doel van Edwin Kplsteren. Een verde diger van RKWIK hielp zijn doel man een 'handje' en sloeg de bal uit het doel. In plaats van de ver wachte penalty floot scheidsrech ter Wil Huizingh uit Maassluis voor het einde. De woedende spe lers van de Postduiven konden met pijn en moeite in bedwang gehouden worden, WIK had zich deze moeite alle maal kunnen besparen als het zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen. Via Raymond Kolsteren (na een corner van Rob Ducaneaux) en een strafschop van Guus van Adrichem werd er een veilige 2-0 ruststand bereikt. Na de thee kwamen de bezoekers echter terug. Bij de stand 2-1 kreeg Guus van Adrichem een unieke kans om het treffen te be slissen. Zijn strafschop ging ech ter hoog over. De Postduiven werd sterker en kwam op 2-2. In de slotminuut had het zelfs erger kunnen worden maar dankzij ar biter Hui":ngh bleef de schade be perkt voor de Vlaardingers. Door Bas van den Berg Schiedam De gezichten bij As- vion spraken gisteren boekdelen. Er moet iets gebeuren om uit de impasse te komen. Oud-tramer Ronald Jacobs wilde er weinig over kwijt, maar voor een ieder was het duidelijk dat de hoekey- vrouwen de 0-2 nederlaag tegen Ommoord volledig aan zichzelf te wijten hadden. Behalve dat Dieuwke Prins een strafbal miste, was de instelling met bepaald om over naar huis te schrijven. Er was geen beleving, een combinatie was nauwelijks te zien en er werd bijna nooit op doel geschoten. Zes strafcomers kreeg Asvion te nemen, maar de een was nog slechter voorbereid dan de andere. Volgens nieuwe trai ner Maupert Luigies is er toch een opgaande lijn zichtbaar. „Bij het begin van het seizoen ontbeerde Asvion een middenveld door bles sures. Er was toen van opbouw nauwelijks sprake meer. Nu Me rel Kolker na haar blessure aan de kniebanden is teruggekeerd, gaan we weer de goede weg op. Al leen heeft het2'n tijd nodig Nadrukkelijk Asvion klopte de afgelopen twee seizoenen nadrukkelijk aan de poort van de tweede klasse. Van het goede hockey is vrijwel wetnig meer over. Opvallend tegen Om moord was het lage tempo en de manier waarop de vrouwen zich over het veld bewogen Nog voor dat Asvion de degens kruiste moest het 25 minuten wachten op de tegenstander. Ommoord meld de zich maar met zeven speelsters en vijf minuten voordat volgens de regels de wedstrijd niet meer hoefde te worden gespeeld, kwam er nog een achtste speler opda gen. Daarna druppelden nog eens drie speelsters binnen. De thuisclub was alleen gevaar lijk wanneer Patricia Hol aan de bal was. Maar veel plezier beleef de de club met aan de centrum spits. Na een onverwachte 0-1 ach terstand, die tot stand kwam door verkeerd uitverdedigen van Couthy Wattez, bleek Patncia Hoi geblesseerd te zijn geraakt. Fysio therapeut Karei Koerts van As vion constateerde bij de ongeluk kige speelster verrekte knieban den. Even speelde Asvion vervol gens met z'n tienen, totdat Suzan ne Vester zich aanmelcku n~ tweede helft gaf weinig verande ringen te zien. Binnen vyf minu ten verruimde Ommoord de r- ge (0-2) en streed Asvion al vroeg voor een verloren zaak. De Rotter dammers waren ook daarna meer op de helft van de thuisclub te vin den, die steeds slechter ging spe len, De strafcomers die het kreeg te nemen, leverden nauwelijks een kans van betekenis op, Een solo van Dieuwke Prins op links leek de basis te zyn voor de aan sluitende treffer, maar Suzanne Vester schoot de bal naast. Ook Maaike Hulst kwam nog oog in oog met de keepster van Om moord, maai knalde ook al naast. Door deze onverwachte nederlaag Ajeigt Asvion in de gevarenzone van de derde klasse A te komen. Door Sander Sonnemans Maassluis Zelfs de heren bestuursleden waren het zondag middag volmondig met elkaar eens. Dat de strijd tussen VDL en Hermes DVS om de koppositie in de vierde klasse D, die maar één helft kon boeien, onbeslist (2-2} was gebleven werd een juiste weerspiegeling van het gebodene gevonden. En zo was het ook: voor de thee maakten de Schiedammers de dienst uit, na de pauze nam de Maassluise thuisploeg het heft in handen. Door de puntendeling blijft de si tuatie op de ranglijst nagenoeg ongewijzigd. Hermes DVS staat met 21 punten op het bovenste treetje, VDL volgt met 20 punten en daarna komen SOA (15 pun ten), HWD en Excelsior'20 (beiden met 14 punten). Het komend weekeinde wordt de boel op het standenbord waarschijnlijk aar dig door elkaar geschud want VDL gaat dan op bezoek bij HWD en Hermes DVS speelt op Harga het ongetwijfeld beladen duel te gen Excelsior'20. Aanvankelijk leek de streekont- moeting in een boeiend duel te ontaarden. Want al in de zesde mi nuut schoot VDL-spits John de Roo rakelings naast nadat hij dwars door het midden van de de fensie op had mogen komen en een minuut later prikte de geta lenteerde Hermes-aanvaller Roy Bronsgeest de openingstreffer achter doelman Arno van de Woestyne. Nog geen zestig secon den verder was de stand alweer gebjk door een treffer van de ber gen werk verzettende Ruud den Engelsman. John de Roo ging er op rechts vandoor en krulde de bal by de tweede paal waar Den Engelsman de gelijkmaker hoog in het garen joeg. Uit balans werd Hennes DVS met gebracht door die tegenvaller. De formatie van trainer Hans de Ro ver pakte de draad snel weer op, deelde met schoten van Kevin Stiefel (lat) en Ed Hazebroek (af standsschot uit doel gebokst door Van de Woestijne) twee waarschu wingen uit en nam nog voor de rust wederom de leiding, Een schitterende aanval opgezet door Réne Grimmius werd na een fraai vervolg van Dennis Dekker door 'Grim' zelf in het doel getikt: 1-2 Bijna kwam VDL nog voor het theekwartiertje weer langszij, maar De Roo en Muller hepen elkaar voor het doel in de weg bij een voorzet van Leen Muis Bedenkelijk Na de onderbreking zakte het spel aan weerszijden naar een be denkelijk niveau, maar deson danks ging de meeste dreiging in eens uit van VDL Kevin Stiefel kopte nog wel een mkmkkertje naast en Hermes DVS draaide slechter cn slechter. Bij een scrimmage voor het doel van Her mes DVS-keeper Peter Dróge, die net als zijn collega aan de over kant niet bepaald een zekere in druk maakte, kwam John de Roo met zijn hoofd als winnaar uit de V.S,J -} Jeroen "Toe- pie' van Hoeven (links) mist Hermes DVS- verdedlger Harry Vlas veld In duel om de bal. De VDL'erwas een 'nieuw' gezicht in de Maassluise ploeg. Foto Peter Mol ken boer strijd (2-2) en met veel later schoot hij bijna nog een treffer binnen, maar het verraderlijke schot ver dween naast de paal. Ook een trekbai van de in de basis terugge keerde Jeroen van der Hoeven, vlak voor het doel, was niet aan de Roo besteed. Leen Muis, geblesseerd de wed strijd uitspelend, was nog het dichtst bij de onverdiende win nende treffer. De werker pegelde enkele minuten voor het eindsig naal de bal vanaf zo'n twintig me ter op de kruising. VDL-Uenncs DVS 2-2 (1-2). 7 Rqy Brons- geest 0-1,8 Ruud den Engelsman M, 42 RenéGnmmius 1-2,54 Boxem 2-2. Bfjion- derh eden: By VDL ontbrak Richard Schip pers wegens een schorsing, René Verhagen is hersteld van zyn enkelblessure maar speelde nog met wegens de opgelopen con ditie-achterstand VDL; Van de Woestyne, Bouman, Pauwels, Fastenau, Heneman, Boxem (81. Herlaar), Mms, Muiier, Van der Hoeven, Den Engels man, De Roo, Hennes DVS: Dröge, Egging, Hazebroek, Halepliogiu, Vlasveld, Eikmans (76 Ton), Bakboord, Stiefel, Dekker, Grummus, Bronsgeest, Schiedam—Dc Schiedamse fusie club SWSMC start nog dit sei zoen met een voetbalschool. Het is de bedoeling dat elk seizoen zestien a achttien jongens door middel van drie trainingen per week een extra opleiding krijgen. De jeugdafdeling van SWSMC timmert behoorly k aan de weg en wordt door de technische staf als de levensader van de vereniging beschouwt. Op Harga lopen de no dige jeugdige talenten rond, Omdat de overstap van junioren naar de hoogste seniorenelftallen aanzienlijk is, wordt door middel van de extra trainingen getracht uat proces aantrekkelijker lc ma ken. De voetbalschool is er tevens op gericht SWSMC de komende jaren een eigen gezicht te geven met jongens afkomstig uit de ei- gen jeugdafdeling. Het vlaggenschip van de vereni ging leed gisteren wederom een nederlaag.Tegen het Amsterdam se Osdorp werd thuis met 2-4 ver loren. Trainer Joop Molendyk sprak van een drama. „De spelers hebben de vereniging en de trai ner laten zakken." Ondanks de voortreffelijke start, met een prachtige openingstreffer van Al berto Baptista de Lima als gevolg, werd de eerste helft met een 1-2 achterstand afgesloten. Dwight Blackson speelde te kort terug op sluitpost Ronald de Pee (1-1) en op slag van rust was De Pee wederom kansloos by een in zet van de Amsterdammers. „Op dat moment knapt er iets in de ploeg waar ik geen analyse voor heb, We kruipen in onze schulpen er komt vervolgens geen bal meer aan. Echt onbegrijpelijk," mop perde Molendyk na afloop verder. Na de thee maakten de bezoekers slim gebruik van de ruimte die SWSMC gaf in de jacht naar de gelijkmaker. Nadat de stand in middels op 14 was gekomen wist Isandro Galina de Sousa, ingeval len voor de tegenvallende Kader Fares, de 24 op het bord te schie ten. Tot overmaat van ramp moest Edwin Berveling met een rode kaart de kleedkamer opzoeken. Op aangeven van de grensrechter van Osdorp ontving de robuuste voorstopper zijn tweede gele kaart. Berveling zou zijn tegen stander geslagen hebben. Ook rechterverdediger John van de Belt liep tegen een gele kaart op. Koploper Nieuwenhoom pakte de volle winst bij Vios waardoor de Schiedammers inmiddels zes punten achterstand hebben. „De weg is nog lang, maar we zyn nog niet kansloos," klonk Molendijk hoopvol. Geervliet Fortuna Vlaardingen toonde in de uitwedstrijd tegen PFC veerkracht maar verzuimde punten mee naar huis te nemen, In de slotfase gingen de Vlaardin gers alsnog onderuit (5-3). Door twee persoonlijke fouten kwamen de Vlaardingers op een 2-0 achterstand. Ron Berveling zorgde voor de ruststand (2-1). Na de 3-1 kwam Fortuna goed terug. Eerst was het Ron Berveling en daarna een combinatie van Van Vugt en Berveling die tot 3-3 leid den. Vijf minuten nam PFC we derom de leiding en een counter betekende zelfs nog 5-3. DoorTondeLeede Schiedam Door treffers van Marcel en Raymond de Koning, die zelfs drie maal het net vond, heeft ODC het bezoekende HSC gisteren een 4-1 nederlaag be zorgd. De ploeg van trainer Harry van Kapel hoopt na deze zege ver der op de ranglyst te stygen. De opnieuw verliezende HSC-trainer Piet Kattestaart, die bezweert het seizoen uit te zullen zingen, wacht nog altijd op de eerste punten- winst lak voor de aftrap klonken er r.'Dg positieve geluiden uit het HSC-kamp: „We gaan voor de tweede periodetitelsprak be stuurslid Henk Zagwijn met het nodige gevoel voor humor. „We vergeten de voorgaande partijen en beginnen met een schone lei." Veertig minuten mocht de Vlaar dmgse rode lantaarndrager van de vijfde klasse D hopen op mini maal een punt. Tot die tijd had ODC wel mogelijkheden gehad in de personen van Leo Boensma, Danny Soares en Raymond de Ko ning, maar tel kens kwam HSC-doelman Aad van der Vaart als win naar uit de stryd. Op de ietwat gelukkige in zet van Raymond de Koning, na goed voorbereidend werk van Jo sé Rodriques, had ook Van der Vaart geen antwoord (1-0). Binnen vijf minuten viel in de tweede rondgang de beslissing. Een door scheidsrechter Rooden- Raymond de Koning viert zijn openingstreffer. De ODC'erscoorde nadien nog tweemaal enookzljn broer Marcel vond het net. Foto een strafschop, toegekend omdat 'man van de wedstrijd' Raymond de Koning Mitat Sarac ten val had gebracht, voor de aansluitings- treffer had gezorgd (3-1) pakte ODC de draad weer op. Alvorens ivltucel dtr Koning met een af standsschot de grabbelende Van der Vaart verraste (4-1) vergaten Ton Dykshoom en Rodriques de score naar korfbalhoogten te brengen. „We speelden een dramatische burg weggegeven vrye trap schoot Raymond de Koning m tweede instantie als een streep m de verre hoek (2-0). De zelfde link- spoot soleerde vier minuten later langs enkele als kegels omvallen de HSC-verdedigers en bracht de 3-0 op het scorebord. Verrassen derwijs herstelde HSC zich, voor al omdat ODC zien om onduidelij ke redenen terug liet dringen. Met drie spitsen en de doorge schoven voorstopper Martin Zag wijn vlak achter de frontlinie kwam HSC enkele malen gevaar lijk door. Nadat Eric van Gogh uit pot," stelde Kattestaart, bezig aan zijn derde seizoen bij HSC, „en kwamen opnieuw kwaliteit en fy sieke kracht tekort Voor de zo veelste keer gaven we in amper vijf minuten de party uit handen. Ik mis een speler als Cock Hoog land, die in staat is anderen beter te laten spelen. Die jonge jongens zien het niet. Bij positiespelleljes zien ze nog kans om de bal met het standbeen te spelen. Ondanks die hatelijke nul op de ranglijst blijf ik m'n stinkende best doen." Afgestraft „We hebben de hele wedstrijd ge domineerd," wist een tevreden Van Kapel, bezig aan zyn eerste jaar als zelfstandig coach, „en te recht gewonnen, 't Kan natuurlijk allemaal veel beter maar ik ben elke week weer blij als ik elf fitte spelers tot mijn beschikking heb. Qua voetbal gaat het vooruit hoe wel er momenten blijven dat we niet by de les zyn. Vandaag werd dat gelukkig niet afgestraft. Ik hoop deze periode lekker mee te draaien. Aan de spelers zal het met liggen want die zijn van goe de wil." ODOHSC 4-1 (M). 41,48 en 52 Raymond de Koning 1-0,2-0 en 3-0,55 Ene van Gogh 3-1 (str.), 79 Marcel de Koning 4-1. Bijzon derheden: Scheidsrechter A. Roodenburg gaf geel aan ODC-aanvaller José Ro driques ODC- Eshtus, Van derWmdt, deW<», Gurd- lach, Voogt, Dykshoom, Boensma, Raymond en Marcel de Korug, Rodnques, Soares (72 Van der Werf) HSC; Van der Vaart, Bos, Van Gogh, Zag- wyn. Dyksman (60. 't Hart), Groeneveld (46 Saracj, Mdic, Broklmg, De Haas, Roozeboom.Verduyn. Schiedam Voor de tafeltennissers van De Koren beurs is het dubbele programma met twee gelyke spelen niet goed uitgepakt. De Schiedammers kwa men tegen Scansped/SKF niet verder dan 5-5 en te gen Midstars werd het zelfde resultaat geboekt. Tegen SKF was Danny Maas disciplinair gestraft omdat hij vrijdag niet wilde trainen. Invaller Remco van der Does viel met één keer winst niet tegen. Ar jan Karbaat scoorde ook één keer en Nermin Smajic won twee partyen. Thuis (egen Midstars was Danny Maas er wel by en hij zette twee partyen om in winst. Smajic was tweemaal succesvol, Karbaat verloor twee keer. De vrouwen van De Korenbeurs wonnen tweemaal. Eerst werd Quick'32 met 8-2 afgedroogd en een dag later werd Rapidity (7-3) het slachtoffer. Stadgenoot NOAD zette Belerum 3 met 82 opzij. Bij de Schiedammers bleven Kees de Koning en Aiidré Eerland ongeslagen. Hoek van Holland-Schevenin sen 5-0 (2-0). Met dere ne derlaag komt de kans op degradatie wel heel vroeg tn het zicht „Er zit geen bezieling of felheid in het spel We moeten binnenkort de koppen bij elkaar steken, anders gaat het goed fout," aldus trainer Johan Voskamp. Leo Groen kreeg een gele kaart. Vierde klasse GDA-VFC 3-1 (1-0). Een lauw begin van VFC zorgde na vijftien minuten voor een achterstand. Na de thee scoor de Menno Groen het enige doelpunt, maar de Vlaardin gers liepen achter de feiten aan en konden de punten met binnenhalen René Brouwer. Thomas Raaymakers en Menno Groen kregen geel. SYDPW-SOA 44 (3-1). Onder leiding van een uitstekend fluitende scheidsrechter liet de Schiedamse ploeg weer eens acceptabel voetbal zien. Babur was verantwoorde lijk voor het eerste doelpunt en Robin Voets volgde zijn voorbeeld door er drie voor zijn rekening te nemen Vijfde klasse Blankenburg-MSV71 2-1 (2-0). Na de training van vrij dag werd Arthur Bierhuize gehuldigd in verband met zijn 12,5-jangjubiIeum m het eerste elftal. De verdediger kreeg in het clubhuis een feestavondje aangeboden, maare dat kreeg gisteren geen geod vervolg. De formatie van trainer Han van Leeuwen incasseerde een nederlaag. Tim Kolmus redde de eer. Zesde klasse Schiedamse Boys-RTG 5-0 (2-0). Ondanks het gebrek aan wisselspelers op slag van rust, zag de ploeg toch kans te winnen. „Complimenten aan de spelers, die ondanks de vele aanslagen zich konden inhouden," reageerde trainer Cock de Jong. De doelpuntenmakers waren Dave van de Hurk, Edgar van Stijn (2x) en Marco van de Marei (2x), Demos-RETT 2-1 (1-0). Een met zo beste wedstrijd voor de formatie van trainer Henk van Loenen. Van Loenen: „Er werden te veel kansen gemist en de felheid m duels ont brak." Vijf minuten voor rust scoorde David Vittoria, Ju lio Chapper besliste de wedstrijd. Ancora-Ventura (m) 16-28 (8-15). De stijgende lijn werd duidelijk doorgetrokken. Het grootste verschil tussen de twee ploegen waj dat Ancora last heeft van spelers die be dankt hebben en dat Ventura juist een team is dat met frisse moed aan de toekomst bezig is. Het verschil had nog groter moeten zyn, maar het is duidelijk dat nog niet alle spelers sinds de fusie op elkaar ingespeeld zyn. Wings-WIK (v) 19-13 (9-8). Door vee' te dicht op de verde diging van de gastvrouwen te spelen werden er veel scho ten geblokt. Met name het aantal stra (Worpen dat door de wamg leidende scheidsrechters gegeven werd (11-1), bracht een vertekende eindstand op het bord. Gisela Ver meulen scoorde zesmaal. Wiags-DWS (m) 26-23. In een wedstrijd met bedroevend slechte scheidsrechters was er tot tien minuten voor het einde nog niets beslist Bij een stand van 21-21 vergat DWS de kansen te benutten. Zelfs in zyn tweede compe titiewedstrijd kon de sterk spelende Fransman Gilles Reynaud met voorkomen dat Wings vrij makkelijk naar de eindstand uitliep. Wel scoorde hij viermaal. Daniël den Hollander en aanvoerder Arno Hendriks kregen bei de dne maal een twee minutenstraf, dus een rode kaart Ventura (vHJDSV 11-15 (8-5). Tijdens de thee kon Ventu ra terugkijken op een sterke eerste helft waarin alles goed verliep. Misschien hadden er drie doelpunten meer gemaakt moeten worden, maar de productie stokte even toen opbouwster Marine Menses met een enkelblessure uitviel Coach Max Tukker „Het lijkt wel of het team bang is een goede prestatie neer te zetten." Fortissimo-DWS (v) 17-17 (9-9). Het zelfvertrouwen van de ploeg komt weer een beetje terug, want er werd weer eens redelijk handbal gespeeld. De eerste helft ging ge lijk op, maar pas dertig seconden voor het eindsignaal werd de gelijkmaker gescoord. Als dc vijf gemiste straf worpen wel benut waren, had er meer in gezeten. Nicole Grandazzi scoorde achtmaal, Asvion (mhAleeto 4-3 (1-2). Al snel had Tim Willems twee treffers achter z'n oren gehad. Daarna schoot Asvion wakker. Ronald Jacobs, Nard Kreber, Remco van Stave ren en Jan-Willem Vermeulen gaven de Schiedamse da dendrang gestalte met elk een doelpunt. Asvion besloot het duel met negen man; Kreber en Michiel Honink wer den weggestuurd. Pollux (m)-Spljkenisse 6-1 (0-1). Spijkenisse opende de score met een strafbal, waarna Barry' van de Berg de ge lijkmaker aantekende. Daarna benutte Jom Kalden drie stralballen. Mare Stnk en nogmaals Jom Kalden maak ten het karwei af. Souburgh-Spirit (m) 0-0 (O-O). Spint-coach John Legierse tekende vooraf voor een punt, maar had achteraf ge mengde gevoelens over de remise. Het fysiek ingestelde Souburgh kreeg zegge en schry ve één kans. Evergreen (mi-Bodegraven 1-2 (0-0). Evergreen trad de opponent met aanvallend spel tegemoet en dat leverde in de tweede helft een treffer van Sander Jongeneel op. Vlak daarop egaliseerde Bodegraven. Een minuut voor tijd wist Bodegraven het vege lyf te redden. Spirit (v)-Nieuwegein 0-3 (0-2). De komst van de nieuwe trainer-coach Jan Wattez heeft nog geen schokeffect ver oorzaakt. Spint kreeg al rap twee treffers te verwerken en kwamen die achterstand met meer te boven. Vlak voor tijd werd nummer dne een feit Evergreen. (v)-Aeelus 6-2 (3-0). Evergreen lijkt het 'herfst- dipje' (twee nederlagen) te boven gekomen te zijn. Op ei gen veld hadden de vrouwen geen moeite met het Rotter damse Aeolus Laura Dossm (3x), BngitteDossin, Marlou Booster en Esther Maas (strafbal) scoorden. Rijswijk-Poliux (v) 3-0 (1-0). Pollux slaagde er niet in de koploper een puntje af te snoepen. Het technisch sterke Rijswijk zette de Vlaardmgse ploeg vast op eigen helft en dat resulteerde in een drietal treffers. Waterpolo DAW-WSV (9-5). WSV heeft aan de tweede ronde van de waterpolobeker weirng plezier beleefd. Bij DAW kreeg de Vlaardmgse formatie geen voet aan de grond en verloor kansloos. De penodestanden waren 2-3, 4-2, 74 en 9-5. Voor deVIaardineers scoorden Jerry Doumems driemaal en Arjen Hocgerwerf twee keer. Naafloop kwam trainer Job Blaak woorden te kort om de instelling van WSV te- bekntiseren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5