Spet Holyfield lust ook Lewis rauw Bal na. ft C R 0 P Een voor Ajax-begrippen matig elftal Feyenoord-reserves in de rust op de koffie... Don King Schuift IV like Tyson weer naar voren na pak slaag Moorer Don Poeder ziet kansen stijgen Met de bus naar Kiev... PSV stuurt duizenden folders terug Leo Rotterdams Dagblad Maandag 10 november 199? Door Loet van Sehellebeek Las Vegas/Rotterdam Het zwaargewicht is niet meer wat het geweest is. Aan de vooravond van de tweede ontmoeting van WBA-kampioen Evander Holyfield met IBF-titelhouder Mi chael Moorer klaagde promotor Bob Arum over een gebrek aan persoonlijkheden in de boksring. De topman van Top Rank herin nerde aan de grote dagen van Mu hammad Ali, toen er naast The Greatest' tal van andere gewel denaars waren, zoals Sonny Lis- ton, Joe Frazier, George Foreman, Ken Norton, Larry Holmes, Ron Lyle en Jerry Quarry. „Iedereen in de top-tien van toen zou van daag de dag kampioen zijn ge weest," aldus Arum, die mede tot die ontboezeming kwam vanwege de tegenvallende belangstelling voor Holyfield-Moorer II. Gefluis terd wordt dat de pay-per-view maatschappij Showtime zo'n acht miljoen dollar (15 mifjoen gulden) zal moeten toeleggen op het ge vecht Wat daar ook van waar mag zijn, zeker is dat Arum met die diskwa lificatie van de huidige generatie één man zondermeer te kort doet. Evander Holyfield hoort ongetwij feld thuis in het rijtje grootste kampioenen aller tijden. Dat was al zo na zijn tweevoudige overwin ning op Mike Tyson en is zeker niet veranderd, nu hij zaterdag avond in Las Vegas ondubbelzin nig revanche heeft genomen voor een eerdere nederlaag tegen Mi chael Moorer. Holyfield (35) is na de interventie van scheidsrechter Mitch Hal- pem in de pauze tussen de achtste en de negende ronde - Moorer was in totaal al vijf keer neerge gaan - titelhouder van twee van de drie wereldbonden: de World Boxing Association (WBA) en de International Boxing Federation (IBF). Alleen Lennox Lewis, kam pioen van de World Boxing Coun cil (WBC), staat nog tussen hem en de status van 'undisputed1, on betwist wereldkampioen in het zwaargewichten. Toch is het nog maar de vraag of het tot een gevecht komt, waarin Holyfield en Lewis de kans wordt geboden de titel onder één noe mer te brengen. Niets lijkt meer voor de hand te liggen dan dat, maar met de onnavolgbare Don King in de buurt is de logica over het algemeen ver te zoeken. Waar Frank Maloney, Lewis' ma nager, nog hoopvol sprak over april volgend jaar als mogelijke termijn voor zo'n 'unification fight'daar schoof King ijskoud zijn vriendje Tyson naar voren als serieuze gegadigde voor zo'n ge vecht Diens schorsing na zijn beestachtige optreden in juni van dit jaar (hij beet Holyfield toen tweemaal tot bloedens toe in een oor) wordt wellicht op korte ter mijn herroepen en King hoorde zaterdagnacht ondanks het oor verdovende lawaai in het Thomas en Mack Center de kassa al rin kelen. Lernox Lewis wil niets liever dan tegen Holyfield boksen. Hij zei bij aankomst in Las Vegas het gevoel te hebben dat Holyfield-Moorer werd gehouden om hém een ple zier te doen. En ook Holyfield zelf, die zaterdag twintig miljoen dol lar verdiende (Moorer vijf), ver klaarde zich bereid de hand schoen op te nemen tegen de Bnt. „Ik wil alles doen wat nodig is om te laten zien wie de ware kampi oen is. Maar," zei hij erbij, „Don King is mijn promotor. Als hij het voor elkaar krijgt die partij tot stand te brengen, mij best. Ik zal er zijn/' Middelmatig Op zijn ringplaats blufte Lewis naderhand niet onder de indruk te zijn geraakt van de winnaar. „Ik vond het een middelmatig ge vecht. Het wordt een makkie voor me, straks." Dat moet een 'joke' zijn geweest, een grapje om zich groot te houden. Want Lewis moet net als alle andere toeschouwers in het Thomas and Mack Center hebben gezien, dat 'The Real Deal' met het stijgen der jaren al leen maar beter wordt. Zijn zelfvertrouwen is onbeg rensd. De dubbelslag tegen Tyson zal daar veel mee te maken heb ben, maar zelf schrijft 'heilig boontje' Holyfield die zekerheid toe aan zijn rotsvaste gioof in God. Donderdagavond nog, am per 48 uur voor het gevecht, woon de hij met 10.000 geloofsgenoten een gebedsdienst bij in een nabu rig honkbalstadion. Camera's zoomden daar dankbaar in óp een vol overgave zingende en bidden de kampioen, En ook op weg naar de ring liet Holyfield, een geluk zalige glimlach om de lippen, zich inspireren door swingende gos- Hetrespectvan Michael M oo rervoorEvanderHolyfieldglngzaterdag niet zo ver, dathij knielde voor de kampioen. In die onderdanige positie werd hij gedwongen na een formidabele rechtse van The Real Deal', die tot de eerste acht tellen rust leidde. Scheidsrechter Mltch Halpem (m) zou nóg vier keertellen en kwam aan \etelnd van de achtste ronde definitief tussenbeide. FotoGaryMen>ix>nvHaut«re pelmuziek. Toch waren de eerste twee ronden voor Michael Moorer, één van de twee boksers die ooit van Holyfield wonnen (Riddick Bowe is de andere; hij klopte Ho lyfield zelfs twee keer). Moorer is sindsdien van trainer veranderd. De schreeuwlelijk Teddy Atlas maakte plaats voor de rustige Freddie Roach (de nieuwe trainer ook van Rotterdammer Don Die- go Poeder) en Moorer leek bij die andere benadering wel degelijk baat te hebben. Bovendien vroeg zijn rechts voorstaan enige aan passing van Holyfield, met 3 te gen 1 favoriet bij de bookmakers. Een wenkbrauwblessure, uit vloeisel van een onopzettelijke kopstoot in de derde ronde, maak te dat het kamp-Holyfield er niet geruster op werd. Maar vanaf de vierde ronde zette de zes jaar ou dere Warrior het gevecht volle dig naar zijn hand. De eerste knock-down van Moor er aan het eind van de vijfde ron de, na een formidabele rechtse hoek, verontrustte diens fans niet al te zeer. In al zijn eerdere grote gevechten, inclusief het eerste te gen Hofyfield, was Moorer een keer neergegaan en bijna steeds was hij uiteindelijk als winnaar uit de strijd gekomen. Inderdaad leek hij in de zesde ronde geen enkele hinder meer te ondervinden van de knock-down, maar hoe bedriegelijk dat was, wera duidelijk toen hij in het be gin van de zevende ronde al door de knieën knikte van een op het Las Vegas Don Diego Poeder ziet zijn kansen op een wereld titelgevecht van één van de grote bonden (WBA, WBC of IBF) stijgen. Zaterdag in Las Vegas, op het bijprogramma van Holyfield-Moorer, verwis selden twee de drie titels in 'zijn' cruisergewicht van ei genaar en met één van de nieu we kampioenen, Imamu May- field, heeft de Rotterdamse WBU-titelhouder in de New- Yorkse vestiging van Glenson's Gym herhaaldeljk de degens gekruist „Een jongen van mijn leeftijd en mijn lengte zo ongeveer," herinnert hij zich. „Het spar ren ging goed Ik denk dat het best een mooie wedstrijd zou kunnen worden. Maar eerst ga ik m'n eigen titel nog een keer verdedigen." Mayfield won zaterdag op pun ten van zijn landgenoot Uriah Grant, die de IBF-titel voor het eerst verdedigde. WBA-kampi- oen werd de Fransman Fabrice Tiozzo die eveneens op punten won van titelhouder Nate Mil ler. oog onbeduidend stootje. Moorer was aangeslagen, ging m diezelf de ronde tweemaal voor acht tel len naar het canvas en bokste van af dat moment een verloren partij. Het einde kwam na nog twee knock-downs in de achtste ronde. Moorer slaagde er na de tweede en zwaarste weliswaar op de een of andere manier in overeind te komen en leek te worden gered door de gong. Maar de dienst doende ringarts vond dat hij met goed meer reageerde op vragen van zijn kant en adviseerde de ar biter te stoppen. Die aarzelde geen moment. Zoals de meeste verslagen boks ers, beweerde Moorer dat hij ner gens last van had en wel verder had willen boksen. „Ik hou van gevechten als deze, dan ben op m'n best." De duizenden in Las Vegas en de miljoenen thuis voor de buis hadden een heel andere indruk. ,J)ieidotenrnoetenhmb<^em koude%" S v* Trainer Fritx Korb ach over de kritische supporters van De Graafschap. Jk zal wel een buitenbeentje zijn, maartóenmijn tweezoons iuerdenQeboi*n,si(mdikophet veld. Omdat ik vond datikdaar hoordeennietUjhetkmambed' Kijkj müken, daar wil ik graag DiX& Korbach tegen Paul Witteman. - „Voetbalhumor bij Sparta heel erg aanwezigt Het rijn ven die flauwe geintjes. Laatst Jcicam er iemand in dekleedka- mer melk brengen. Toen die man ïuas vertrokken, riep een aantal; 'Hé melkman!' Kwam die vent helemaal teruglopen. Maar toen hij weer in de kleed' Ei genlijk Jlauto om die man uoor lui te laten lopen, maar toe! gei nig." Sparta-rechtsback Kew J ali ens in VI ,Jioe wij komend weekeind met FC Zwolle koploper AZ maeten gaan bestrijden? Gewoon, door kei- en keihard te knokkenIk unl naafloopvan de partij min- stens een kilootje vleh onder de noppen van iedere speler zien." FC Zwolle-trainer JanEverse opeen vraag van een radlover- Slaggever. „Kijfc, als je bij Aja* binnen komt, ben je per definitie een Godenzoon. Ik zeg niet dat die jongens nietgoedzijn, maarper definitie krijgjediestatus.Ajax heeft toch eenstreepjevoorop de rest. Watdatbetreftkmikmis- schienwdzeggendatïkhetgoed gedaan heb als niet-Ajacied" Boudewyn Zenden in Panora- „MijnmoederheeftüenaamEr- ben verzonnen, maar niemand kan de naam onthouden. Daarom noem ik mezelf wel eens Kees Roeiboot, of Harry Bakvis,datblijfihangen, Tinus Tandem is ook een aardige naam, mat maakt het uit" Schaatser Erben Wennemars in de Volkskrant „Eigenlijk is het onrechtvaar dig verdeeld in de wereld. De mensenbeumderendevoetbalr ler. Weetjevhe tk bewonder? De timmerman die een trap kan maken, qf een stoei Dat zou ik nooit kunnen." NAC-spelerGIennHeldermVI Voetbalplaatjes... Vandaag de dag koopje hele albums tegelijk. Maar in de jaren vijftig toog je nog wekelijks naar het benzinestation voor weer een nieuwe elftalfoto uit een kleurige galerij. Vandaag: Ajax, gisteren te gast op Spangen. Het Ajax van het seizoen 1958-'S9 was de voorloper van het (eerste) grote Ajax, midden jaren zestig met spelers als Ton Pronk, Bertus Hoogerman, Werner Schaaphok, Sjaak Swart, Co Prins en Henk Groot De toenmalige trainer K. Hummenberger genoot ook nooit de be kendheid van rijn latere opvolgers, zoals Vic Buckingham, Rlnus Mlchels en Louis van Gaal. Dit Ajax was een voor Ajax-begrippen matig elftal. Het eindigde in die competi tie als zesde; een plaats lager dan Feye- noord. Sparta greep voor het laatst de landstitel. Ajax had in '58-'59 In midden voor Wlm Bleijenberg zijn enige interna tional; de ex-Rigtersbleker telde toen drie interlands. Later zouden ook Bennie Muller (43x), plet Ouderland (7x) en Wlm Anderiesen (46x) rich tot international opwerken. Gisteren werd het op het Kas teel 0-5, de grootste overwinning ooit van Ajax bij Sparta. Maar In '58F59 ver loor Ajax op Spangen nog met 4-1 door doelpunten van Wim van der Gijp (2x), Tinus Bosselaar en Tonnie van Ede. In de Meer werd het dat seizoen 1-1; Sparta kwam in Amsterdam aan de leiding door Joop Daniels, voor de gelijkmaker zorg de Wlm Bleijenberg. Wat opvalt aan de foto ls de strakke uni forme kledij van de Ajacieden: shirt met V-hals, korte mouwen, korte witte broek. Let ook op de bal - het bruine monster! -t en de hard plastieken zonneklep van doelman J. van Drecht. Op de foto, staand tweede van links, W. (Donald) Feldmann, onlangs toegetreden tot het bestuur van de Amsterdammers. Staande vanaf links; J.Seelen, W.Feld- mann, W.BIeijenberg, J.Fransz, J.Snoeks, W.Schmidt. Voorste rij vanaf links: P.Ouderland, G. van Mourik, B.Mul- ler, W.Andeiiesen, J. van Drecht. Foto Esso/ANP De actie Voetbal, verziek het niet' is zondag in Eindhoven gro tendeels mislukt. PSV stuurde een groot deel van de door de KNVB aangeleverde actie-folders terug. Er stond op de folders naar de smaak van PSV te veel shirtre clame van concurrerende bedrij ven van Eindhovense sponsors. Daarnaast vond men de tekst ronduit gedateerd. Er werd gewag gemaakt van een initiatief tijdens Ajax-Feyenoord, twee weken te rug in Amsterdam. Het betrof toen de start van de actie tegen (verbaal) geweld op de velden. De KNVB had de tekst niet aange past voor de Brabantse derby. Rond de wedstrijd hadden 10.000 folders moeten worden uitge deeld, maar men liet het bij 2.000. De rest ging retour naar Zeist. Feyenoordfans gingen in de jaren zestig met de boot naar Lissabon, maar bij PSY kunnen zc cr ook wat van... PSV ven1,'acht over ruim twee weken in Kiev by de wellicht beslissende Champions Leaguewedstrijd tegen Dinamo te worden gesteund door enkele hon derden supporters. De meesten daarvan gaan.., per bus naar de Oekraïne. Tweeduizend kilometer, vaak over moeilijk begaanbare wegen. Ver? De verwachting is dat er een heuse kolonne uit Eindho ven vertrekt Dinsdagochtend stappen de supporters in, donderdag avond is de wedstrijd, in de loop van zaterdag verwachten 2e weer thuis te zijn. Verbaasde gezichten gisteren, in de perskamer van Volendam. Drie wisselspelers van Feyenoord meldden zich tijdens de rust ont spannen in het domein van de journalisten. Komejev, Sanchez en Connolly bestelden doodleuk een kop koffie aan de bar. De Ierse spits trok zich schielijk terug toen hij een fotograaf ont waarde die zijn camera pakte, De Rus Komejev en de Argentijn Sanchez bleven rustig keuvelend staan; deden alsof ze de vragende blikken niet zagen. Na vijf minu ten verdween het duo alsnog Leo Beenhakker wist niets van het nogal opmerkelijke bezoek van het koffietrio. De nieuwe Fey- enoordcoach probeerde zich er na afloop eerst met een grap van af te maken. „Misschien hadden ze een interview of zo," glimlachte hij. Maar vrijwel meteen onder kende hij de ernst van de situatie. „Dit zijn van die dingen die ik moet aanpakken", bromde hij. „Neem maar van mij aan dat er bij de volgende wedstrijd geen spe lers meer in de rust een kop koffie in de perskamer drinken." „Is er niets te drinken?" had Beenhakker vrijdag zelf ge vraagd, bij aanvang van zijn eer ste persconferentie in de Kuip.. „Feyenoord is zeker een zuinig clubje." Even later kwam senior- manager Fred Blankemeijer met een geurende kop koffie aanzet ten. Beenhakker: „Dat ik dit nog mag meemaken." Blankemeijer weer: „Nou ja, ik heb Beenhakker nog als trainer op Varkenoord meegemaakt Maar toen had hij nog rood haar." Of Beenhakker van buitenspe lers houdt?Ja. Ik was zelf rechts buiten. Maar dat was nog in de tijd van de houten gulden." Beenhakker moet Feyenoord weer naar de top brengen. Daar voor liet hij Vitesse in de steek. Maar de Rotterdammer heeft er één wedstrijd bij 'zijn duppie' op zitten en prompt staat Vitesse bó ven Feyenoord op de ranglijst, Niet alleen bij Manchester Uni ted-trainer AlexFerguson sloegen vorige woensdag na het Cham pions League-duel tegen Feye noord de stoppen door. Ook de Britse media gingen verschrikke lijk tekeer tegen alles wat Rotter dams en rood en wit was. Vooral Paul Bosvelt werd in niet mis te verstane teksten en krantenkop pen aangepakt. 'Als hij een hond was, had hij moeten worden afge maakt', gilde The Sun vrijdag. "Voor zijn leven schorsen, die Bos velt', voegde de tabloid eraan toe. Alles natuurlijk ingegeven door Ferguson zelf, de Louis van Gaal van Engeland, voor wie alle jour nalisten het in hun broek doen. Maar in Engeland is men kenne lijk kort van memorie; is men al weer vergeten hoe Eric Cantona over het veld vloog als een 'rema ke' van 'Karate-kid' en daarbij zelfs toeschouwers te lijf ging. Feyenoord speelt woensdag over twee weken in de Kuip tegen Juventus zijn 150ste Europa Cup wedstrijd. Jari Litmanen schoot gisteren door de grens van 100 doelpunten voor Ajax. Twee strafschoppen en een 'echt' doelpunt brachten zijn totaal, na de 5-0 tegen Sparta, op 102. Litmanen had daar 171 wed strijden voor nodig. Gerard de Nooj'er is vader ge worden. „Wat is het, een dochter? vroeg elftalleider Puck de Vries. „Je zit er dichtbij, Puck," ant woordde Sparta's verdediger. „Het is een zoon." Zijn naam: Bradley. Nico Jalink heeft zijn Adidas- Oostblok-kleding ingeruild voor een nieuwe stijl: Adidas-Jacques d'Ancona, met heel veel felle kleuren. Prince Polley traint mee met Dordrecht'90. De oud-aanvaller van Sparta en Excelsior herstelt van een knie-operatie en wil bij de selectie van Robert Verbeek zijn conditie op peil houden. Vorig sei zoen werd de Ghanees atgekeurd voor het betaalde voetbal, maar die beslissing is teruggedraaid. Ex-Exceisiortrainer Hans van der Pluijm is in beeld bij RBC om de vacature van de ontslagen Jan Poortvliet te vervullen. EEN DIALOOG m de Kujp „Ik denk dat ik met roken stop. ïk heb nu niemand meer om mee te roken," zegt Van den Henk. „Dan neem je toch een trainer die rookt," zegt Van Ha negem. waar op Van den Henk in de lach schiet. „Wees gerust: Beenhakker in elk geval met," zegt Van den Henk „Ik weet wat een hekel jij aan die man hebt." De belofte van Feyenoords voor zitter dateert van maandagoch tend 22 oktober 1995, daags na de 3-0 nederlaag bij PSV, en is te le zen in het boek 'Hard gras' van de hand van journalist Hugo Borst, uitgegeven m mei 1996, onder de titel 'De Coolsingel bleef leeg'. Na weer een seizoen, waarin de ogen groter bleken dan de maag. Hypocriet? In de voetbalwereld is alles moge lijk en dus zat Leo Beenhakker (55) gisteren voor het eerst als coach op de bank by Feyenoord. Niet eerder overigens voordat Vi tesse-voorzitter Karei Aalbers, die met Jonen van den Herik al en kelejaren op licht gespannen voet leeft, een fikse schadeloosstelling moet hebben geëist van Beenhak ker. Die op zijn beurt wel weereen gedeelte daarvan in zijn acht maanden durende contract zal hebben verdisconteerd. De redenen voor Aalbers' langdu rige tyfels: „Er staan bij Vitesse gigantische belangen op het spel Neem bij voorbeeld het te bouwen trainingscomplex. Beenhakker is de hele wereld rond geweest, hij weet precies wat belangrijk is voor een topclub. Die kan ons dus perfect helpen. De kennis hebben we dus in buis, daarom hebben we destijds een tweejarig contract met hem afgesloten. Zijn werk zit er nog niet op." Voordat Karei Aalbers zijn beslis sing nam heeft hij zich nog laten adviseren door Cees Anker, de voorzitter van FC Twente, en Theo Pickée, de voorzitter van Ro- da JC. Om te horen hoe zij in zo'n situatie zouden reageren, „Want stel dat Beenhakker naar Feye noord gaat, hoe zit het dan met de know-how die hij over Vitesse heeft? Hoe voorkom je, om maar een voorbeeld te noemen, dat er spelers van ons worden bena derd?" Hypocriet? Mijn klomp brak bij het aanhoren van de argumenten van Karei Aal bers. Want heeft hij alles waar voor hij zich wilde indekken vorig jaar Sparta niet aangedaan? Heeft hy Henk ten Cate halverwege vo rig seizoen niet losgeweekt van Sparta? En vervolgens niet Jochem van der Hoeven en Carlos Fortes gehaald? En ook nog de trainers Mike Snoei en Joop Brand? En de jeugdspelers Iwan Redan en Rahmed Mustapha? Aalbers wilde niet dat Vitesse het zelfde zou overkomen als Sparta was gebeurd... Een indirecte schuldbekentenis, in feite, nu de 'straf kwam na de zonde. Als Feyenoord nu ook nog een paar spelers... Of Leo Beenhakker ook nóg vol gend seizoen in dienst is in de Kuip zal afhangen van de resulta ten. Al is het niet denkbeeldig dat hij technisch directeur wordt, met Huub Stevens als trainer. De Lim burger zei zich gevleid te voelen met de - overigens door Van den Herik ontkende - belangstelling, die Feyenoords voorzitter vorige week voor hem zou hebben ge toond. Stevens heeft nog een verbintenis met Schalke'04 tot het eind van dit seizoen. „En ik ben iemand," zei de Limburger, „die zijn ver plichtingen nakomt." Jawel. Dezelfde Stevens, die vorig seizoen, direct nadat hij metRoda JC door Schalke'04 was uitgescha keld voor de UEFA Cup, zijn con tract in Kerkrade inleverde en naar Duitsland verhuisde. Over hypocrisie gesproken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6