21 Neptunus komt goed weg met punt Te lief Xerxes helpt Spartaan'20 handje Arbiter stopt na beschuldiging van GLZ-zijde Scheidsrechter Björn Erkens: f Speler sloeg mij' a Feyenoord haakt af Sparta scoort met Satimin CW duidelijk sterkste Steeds Hooger verrast Noorderkwartier: weg de nui Rotterdams Dagblad X-rsSW Hiêf j Maandag 10 november 199? Door Rob Weeda Rotterdam Na de overwinning van vorige week op AFC hebben de spelers van Neptunus gemerkt dat de weg naar het linkerrijtje mogelijk toch zwaarder is dan gedacht. Weliswaar haalde het elftal van Wim Schouten gisteren een punt tegen Elinkwijk (1-1), maar dat resultaat berustte - achteraf bezien - meer op geluk dan op wijsheid. „Ik kreeg de indruk dat mijn spe lers nog verdoofd waren door het succes van vorige week," sprak Wim Schouten na afloop. „Wat de heren vandaag hebben laten zien, was m elk geval slecht. Heel slecht." Waarmee de Rotterdamse oefenmeester geen letter ver keerd zei. Vooral in defensief opzicht schut terde zijn ploeg een aantal keren naar hartelust. Te veel ruimte weggevend en slechts zelden een constructief aandeel leverend in de eigen aanvalsopbouw (bijna al le ballen werden blind van achter naar voor geschopt), vormde juist het sterkste gedeelte van het elf tal een bijna voortdurende bedrei ging voor zichzelf. Marco van Krevel behoedde zyn ploeg echter tot twee keer toe voor een achterstand. Eerst maakte de doelman met de voet een inzet van Remi van Zijl onschadelijk en even later keerde hij - zy het met wat geluk - een snoeihard inge schoten vrije trap van de Utrecht se uitblinker Daniel van Meer. Maar hoewel knoeiend, was ook Neptunus in die fase twee keer dicht by een treffer. Rob Prins knalde echter over en Amilcar dos Santos vergat na een beoorde lingsfout van zyn directe tegen stander Henny van Schoonhoven een voorzet van Errol Deekman mee te nemen. Ondanks het minder sterke spel van Neptunus kwam de Rotter damse voorsprong er toch. Een hoekschap van Samir Boukhari landde voor de voeten van Dos Santos, die droog uithaalde: 1-0. Sluw De kans om de voorsprong te ver dubbelen kwam vrijwel meteen daarna. Prins kreeg de bal na een sluw passje binnendoor van Raymond Urbanus echter onvol doende onder controle en schoot m kansrijke positie hoog over. tDe slechtste eerste helft van het seizoen," liet Schouten zich na die gemiste kans ontvallen. .Als die gasten er straks eentje m leggen, komen we daar in deze vorm nooit meer overheen." De angst van Schouten werd na rust niet onmiddellyk bewaar heid. Voor het zover was. keerde Van Krevel nog een inzet van Guus Kompier, vloog een voorzet van Van Zijl - door iedereen ge mist - voorlangs en zeilde een schot van Van Meer net over. Pas daarna wees arbiter Bos uit Vhs- singen naar het midden toen Kompier Elinkwijk volkomen te recht op l-l7ette. Niets Neptunus leerde niets van de te genslag. Nog altijd gingen de meeste duels verloren en en nog altijd verzuimde de ploeg de op bouw van Elinkwyk al in een vroeg stadium te ontregelen, waardoor de dreiging van een der de thuisnederlaag onverminderd gehandhaafd bleef. Die klap bleef Neptunus echter bespaard. Ook al omdat een kop bal van Van Schoonhoven - onbe- gnjpehjk viij gelaten door Deek- man - vlak voor tyd centimeters naast het doel van Van Krevel te gen de reclameborden sloeg. „Dit was niet het spel dat ik van Neptunus gewend ben," bromde Schouten. „En dat lag niet aan één of twee spelers. Eigenlijk ble ven ze vandaag allemaal onder de Zondag hoofdklasse Amilcar dos Santos gaat schuil achter de elleboog van Henny van Schoonhoven, ziet ook Utrechter Rietveld (2). Foto Cor Vos gen. Het aantal afwezigen by ons doet daar niets aan af. Blessu. i zijn voor dit Elinkwijk geen ex cuus. We hadden hier gewoon moeten winnen." Neptanns-Ellnkwijk 1-1 (1-0). 37 Amilcar dos Santos 1-0,72 Guus Kompier 1-1 Bij- maat. Het enige positieve van de ze wedstrijd is het veroverde punt." Cees Loffeld kon zich de tevre denheid van collega Schouten wel voorstellen. „AI hebben wij hier natuurlijk dne punten laten lig- londerheden: Geen. Neptunus: Van Krevel; Radojevic, Deek- man, Hill, Ouwendijk; Boukhari, Urbanus, Van Suylekom, Dos Santos (83 McKby), Prins (65 Kloeg), Aboulasn (Kusten). Elinkwijk: Turksma, André Rietveld, Varf Schoonhoven,Vemps, Toonen (73 Van He- yningenkKater, Kompier, Van Meen Melis (82 Harold Rietveld!, Van Zijl, Noordhoff. Door Sjoerd Bootsma Rotterdam 'Emdelyk!' De woor den uit de mond van Huub Hulst klonken na de 2-0 overwinning op Xerxes meer dan als een bevrij ding. Voor het eerst sinds mei 1988 smaakte de Berkelaar het ge noegen om weer met Spartaan'20 te winnen. Toen betekende het wonder van Emma handhaving in de tweede klasse voor de vervan ger van Hans Buitendijk, die via LMO en TOGB dit jaar terugkeer de op het oude nest. Het herhalen van die prestatie zou trouwens voor de lopende competitie ook een succes betekenen Xerxes bleek eens te meer voorde Oldegaarde-duo een goede tegen stander voor het oppoetsen van het zelfvertrouwen. De voorgaan de seizoenen klopte Spartaan'20 de zebra's reeds vier keer in even- zovele duels. Toch zag het er gis termiddag lang niet uit dat de gas theren voor het eerst in deze jaar gang zouden winnen. Op basis van het veldspel was, zo bekende Hulst later, een gelijkspel ver diend geweest. Qua inzet scoor den vele Xerxanen echter een zes je. „We moeten meer duels win nen!" brulde trainer Ton Ojers over het hobbelige veld. Een noodkreet die slechts door en kelen werd beantwoord, „Vreselijk," mopperde de oefen- meester met de Amsterdamse tongval. „Soms, ais ik kyk naar het mveau van net voetbal in deze omgeving, denk ik wel eens: wat doe ik hier? Ik zie enkel 22 spelers die een bal wegtrappen. Nee, ook deze keer was het niet om aan te zien." Wat niet betekent dat Ojers de handdoek gooit. „Absoluut niet In principe blijf ik volgend sei zoen ook. Alleen kan ik dan mijn eigen groep samenstellen. Deze competitie maken we met deze se lectie af. Door het ontbreken van Patrick Rüteren Edwin Eger mis ten we deze keer voetballend ver mogen. Het gaat goed zo lang we in balbezit zijn. Hoe anders is het als we duels moeten winnen. Die eerste bal mag er natuurlijk nooit in. Maar ja, we hebben geen kop pend vermogen." Zoals de inwoner van Lelystad ook moest constateren dat het maken van doelpunten een kunst blijft. De oefenmeester gaf gister middag de voorkeur aan het kop pel Pablo Jorge Valdez en Clyde Chan Yon Chu. Beide spitsen ble ken meer handig dan doelmatig. Doelman Arthur Kempen, die ver moedelijk vanaf volgende week zijn langverwachte schorsing krijgt, bleef - ondanks merk waardige capriolen buiten zijn zo ne - de situaties meester. Collega Rob den Haan, die over zes dagen in de derby met Leoni- das plaatsmaakt voor Hans Eggel- meijer, had voor de pauze alle ge luk toen Michel Spierings vrij staand de bal naast knikte. Zoals Ojers memoreerde zou het ope ningsdoelpunt toch met het hoofd gemaakt worden, Patrick Lans mans, ingevallen voor Ricardo Willemse (had andere verplichtin gen), kopte een hoekschop van Archoen Rosinda bij de eerste paal binnen: 1-0. Met Hammerstein en De Rek als invallers ging Xerxes op jacht naar de gelijkmaker. Kansen kre gen de gasten in overvloed. Doel man Kempen en weinig doortas tend reageren maakten het sco ren moeilijk. De uitvallen van Spartaan'20 moesten uiteindelijk de beslissing brengen. Drie keer onderbrak arbiter Knöps op ad vies van grensrechter Zier van den Berg ue counters. De vierde keer negeerde de Hellevoeter het vlagsignaal. Rob den Haan keer de nog de kopbal van Michel Spie rings, op de herkansing van Lans mans had de doelman geen ant woord: 2-0, „Zonder die grensrechter hadden we het duel eerder kunnen beslis sen," wist Huub Hulst. „Aan de andere kant mogen we ook blij zijn dat Xerxes niet tot scoren kwam. Dit was de eerste tegen stander die vier kansen miste. Met de belangrijke duels tegen Puttershoek en SVW in het voor uitzicht is de winst wel een prima opsteker." Ton Ojers zat toen al lang weer te filosoferen hoe hij Xerxes op gang -A*» V i - Remco van der Unden wordt geblokkeerd door Spartaan'20-verdedlger Patrick Molenaar. Zoals Xerxes vaak in de persoonlijke duels ten onder ging. Foto corvos RotterdamDe ontmoeting tussen DHL én SVW r kan voor de Rotterdamse thuisclub wei eens ver regaande consequenties hebben. Arbiter Björn Erkens uit Gouda staakte de ontmoeting, m de tweede klasse D na S8 minuten (standM)/nadat j bewegmguit het véld was;gmnden^;^^i^^ (Kort voorde pauzeging Meyboom een;duehjn%l Teen Gorcummer'aan' doór/met beide beqeripaarc 'de bal té springen. Erkenaiopnde da Rotterdamse- middenvelder vervolgens de geIekaari.',Daafr&; nam de speler een dreïgöidé fiouding"aan.,yoör^ dat ik hem om die reden een rode kaart kohge^ ven, sloeg hij my ópmüfïia&kf ■>--? De Goudse arbiter, die het vopml by depOlitièzai „meidén, besloot.het düeTafcf meer te hervatten, DHL-trainer Stanley Riebom; „Heel jariunér watp er 'gebeurde,, al heixfiri-en met myrvelen, Retet: - geenklapzien uitdélen,"^^ *$f De speler In kwestie was niet voor commentaar '"bereikbaar.. "klasse C zondag) werd gistérmiddag'na 57-Anmü- ten gestaakt Arbiter PauFPrcper lietheideteams h bij. een (h3 stand voorde Capellenarën inrukken;- j "„fic kieég'Vah dé'spelers) van)de thuisdub fdé a krijgt. „Maar ik kan een koe geen spruitjes laten plukken," sloot hij veelbetekenend J. Spartaan^O-Xerxes 2-0 (O-O). 57. en 89. Pa trick Lansmans 1-0 en 2-0. Byiondtrhe- den: Arbiter Wim Knöps hield de kaarten op zak. Hu kon niet aen dat invaller Pa trick Kok de op de grond hggendeXencaan Jan Cohen m ae rug schopte Spartaan'20: Kempen, Duurham, Van Rin- gelesleyn, Molenaar, Schilders, Pfahi, Spierings, Rosinda, Waals (66 Heiland), Wtllems (46 Lansmans), Van Ryswyk (67 Kok). Xerres: Den Haan, Ramos, De Jong, And- rade, Mareo van der Linden, Cohen, Put, Lopes, Remco van der Linden, Valdez (57. De Rek), Chan Yon Chu <57. Hammerstein) gertUHet' hadTn-jnjja ogen wéinigzin om'ftfet veertien mensen, omring heen-een kaart iq trekrii* ken. federeénweet hoe het daneindigt in övölèg met een aanwezige rapporteur heb ikjyeraolgëhsi besloten om de wedstrijd ie slaken," aldus de Rót- -5 terdamse leidsman. Scheidsrechter Westdijk liet de ontmoeting tui sen Real Parbo en VOD (6 D) niét eens beginnen. „Ik was vroeg op het complex aan de GoMelweg aanwezig," vertelde de Rotterdammer. „Nadat Ik een kop koffie had gedronken in de kantine,ging ik op zoek naar een vertegenwoordiger van Real Parbo, Ik ontdekte niemand. Ut kwam wel de be- heerder van het complex tegen, Die deedzoonbe-, leefd. Voorts werd ik door andere mensen zoon-» heus behandeld, dat ik geen zin meer had óm aan dié wedstrijd te beginnen." Volgens Jules Dakriet, trainer van Real Parbo, Jfigtj de situatie anders. „De scheidsrechter was'meer' dan een uur van tevoren aanwezig. Onze mensen liepen toen nog bij het tweede elftal te kijken. Dat de scheidsrechter problemen kreeg met de be heerder valt biet ons te verwijten. We hebben' ge probeerde om de arbiter op andere gedachten te brengen. Dat was niet mogelijk." Door Hans Schelling Rotterdam Er gebeurde veel in de 79ste minuut van het duel GLZ-TOGB. Heel veel. Zelfs zo veel dat scheidsrechter Otto 't Hooft de topper in de vierde klas se F moest staken. De goed lei dende arbiter uit Numansdorp blies na belegdigingen van GLZ- spelers vroegtijdig af. 'Besehuldi ging van racisme' luidde de kort, maar krachtige omschrijving op het wedstrijdformulier. Aanleiding van het tumult was de treffer van TOGB-invaller Remco Verhaegen. De van Leonidas overgekomen aanvaller kopte de voorzet van Samir Limam bij de tweede paal beheerst achter doel man Akin Hayati (1-2). Heel GLZ was In rep en roer, want was er aan de treffer geen buitenspelsi- tuatie vooraf gegaan? Scheids rechter 't Hooft nam nog wel de beleefdheid om de grensrechter te raadplegen, maar hij bleef bij zijn beslissing: doelpunt voor TOGB. De aftrap werd niet meer genomen, omdat de man in het zwart de strijd staakte nadat hij voor racist was uitgemaakt. „Waarom stuurt de scheidsrech ter de desbetreffende speler dan niet uit het veld?" vroeg GLZ- hulptrainer/speler Ahmed Ke- loglu zich af. „Niemand bij ons heeft die opmerking trouwens ge hoord. Nu staakt hij de wedstnjd en zijn spelers en supporters de dupe. Wij hebben een jong elftal, dat snel geïrriteerd is. Dat zit in ons bloed." De laatste opmerking verdient een toelichting. GLZ (Geestdrift Leert Zegevieren) bestaat groten deels uit Turkse voetballers, die goed kunnen voetballen, maar nog wel eens de kalmte willen ver bezen. De vereniging van het Toe pad zat drie jaar geleden in een diep dal GLZ werd de afgelopen twee jaar kampioen en promo veerde van de zesde naar de vier de klasse. Ook dit seizoen heeft de Rotter damse formatie de smaak te pak ken, want GLZ sleepte vorige week de eerste periodetitel in de wacht. Eén van de steunpilaren bij GLZ is middenvelder Ahmed Keloglu, die tevens als hulptrai ner fungeert. De 35-jarige Hage naar kwam onder andere uit voor FC Den Haag, Galatasaray. Een maal droeg hij tegen Engeland het shut van het Turks elftal. „GLZ is nog geen team," oordeel de Keloglu. Wij zijn voorname lijk aanvallend ingesteld voetbal lers, die hun koppie erby moeten houden. Er is veel publiek bij on ze thuiswedstrijden, maar dan spelen we wel minder." Koploper GLZ had zijn handen vol aan de bezoekers uit Berkel efi Rodenrijs. De eerste kans was voor de thuisclub. Na een vloeien de aanval keerde TOGB-sluïtpost Maurice Langstraat de kopbal van Seraf Akansel. Een minuut later was TOGB dicht bij een treffer. GLZ-doelman Akin Hayati keer de de inzet van Dennis Knüppe. In de 49ste minuut opende dezelf de TOGB-speler alsnog de score: 0-1. Vier minuten later was de stand weer in evenwicht. Na een vrije trap Keloglu was het eerste balcontact van invaller Ergun Oz- ean meteen goed voor de gelijk maker. GLZ bleef aandringen, maar de schoten van Sahin en Ke loglu misten het gewenste resul taat. TOGB had meer succes in de afwerking, want elf minuten voor tijd maakte goaltjesdief Remco Verhaegen zyn faam weer waar (1- 2). „Verhaegen zat op de bank, omdat hij tweev ?ken niet had ge traind," verklaarde TOGB-oefen- meester Paul de Roos. „Ik ben te vreden over het spel, want het 44 gelijkspel tegen Zwarte Pijl was een mindere beurt. Je weet wat je van GLZ kan verwachten. Mijn spelers zijn goed in de organisatie blijven, spelen en hebben de rust in het spel bewaard. Jammer dat de concentratie bij de tegentreffer ontbrak. De doelstelling van TOGB is bovenin meedraaien en op termijn omhoog. We zitten goed op schema." GLZ-TOGB 1-2 (0-0) gestaakt in de 79ste minuut. 49 Dennis Kriüppe 0-1,53 Ergun Özcan M, 73 Remco Verhaegen 1-2 Bij- xonderhevlea. Gele kaart «oor Geert Jan Kleyweg(GLZ) GLZ: Hayati, Dogan, Kleijweg, Babygit, Karadafut (52. Ozcan), Görgülü, Tatli, Ke loglu, Yilmaz, Akansel, Sahin TOGB: Langstraat, Stecnwyk, Hulst, Krielen, Broere; De Haas (65 Verhaegen), Sander Vermeulen, Jeffrey Vermeulen, Switzar. Knüppe, De Wekker (62 Lunam). Rotterdam Sportclub Feyenoord heeft de inhaalrace in de hoofdklasse vooralsnog moeten Svaken na de 2-1 ne derlaag bij DWV, dat naar de tweede plaats kroop. A: DWV-SC Feyenoord 2-1 (6-1). Martin Schouten 0-1, André Sitek 1-1 en 2-1. De Varkenoorders, die meteen on duidelijk systeem speelden, begonnen zeer slap aan de wedstrijd. Hans Maus probeerde dit euvel te verhelpen door de slecht spelende Richard van Schijndel terecht te wisselen voor Paul Hendriks. Hierdoor was er een speler in de diepte aanspeelbaar. Na rustweer een zwak starten de SC Feyenoord, waardoor de Amsterdammers kans za gen om al na twee minuten Pim Doesburg te verschal ken. Tijdens de wedstnjd werd duidelijk hoeveel last de Rotterdammers ondervonden door het ontbreken van Kevin van Luijk (geblesseerd) en Frans van der Heide (geschorst). Verlies Leonidas Leonidas leed de eerste nederlaag. DCV won aan het Erasmuspad met 2-0. D; Leonidas-DCV 0-2 (0-1). Marion Ruperti 0-1, Henk Vogels 0-2. Een merkwaardige stuiter en een misgreep van doelman Paul Verboom luidden het einde m van de ongeslagen status van Leonidas. „Een collectief falen,"' vond Leomdas-tramer Leon Booy. Zondag derde klasse Sparta beleeft veel plezier van Marvin Sarimin. Voor de derde achtereenvolgende week schoot de aanvaller uit 2ijn slof. LMO (D1 pakte lekkere punten bij DBGC: 1-2. C: Sparta-Ursus 5-0 (24)). Marvin Satimin 1-0 en 2-0, Dani Moreno Borges 3-0, Marvin Satimin 4-0, Dani Moreno Borges 5-0. Sparta was gebaat bij de vele twijfelachtige beslissingen van de scheidsrechter, die de aanwijzingen van zijn grensrechters aan zijn laars lapten. UNIO-HOV 3-1 (2-1). Jonen Boere 1-0, Anton Snel 2-0, Edwin de Jong 2-1, Donnie de Groot 3-1. Na de 3-1 was het doek voor HOV gevallen. Mogtar Edrissi liet twee kansen op 2-2 on benut. D: Alblasserdam-Overmaas 0-3 (0-2). Roaney Du- mee 0-1, Milco den Boer 0-2, Raymond Wagemakers 0-3. De Varkenoorders mochten van geluk spreken dat Al- blasserdam de mogelijkheden met wist te benutten. Hierdoor konden de groenwitten de wedstrijd naar eigen hand zetten. DBGC-LMO1-2 (0-1). Milton Benjamin 0-1, Rob Karsbergen 1-1Dermis Hoekman 1-2, Pas in debles- suretijd werd het verdiende winnende doelpunt ge maakt. LMO'er Zoeteman zag twee keer geel HekeUn- gen-DHZ 2-1 (1-1). Stefan van Meenen 0-1, Ferry Schaafs- ma 1-1, Peter Taal 2-1, De hard werkende Varkenoorders kwamen teleurgesteld van het veld af, omdat drie minu ten voor tijd de wedstrijd uit handen werd gegeven. OHW-De Musschen 1-1 (0-1). Danny van 't Wout 0-1, Eef van Splunder 1-1. Beide verenigingen streden in de laat ste minuten nog voor de drie punten, maar dit mocht niet geschieden. Zoridagviérde klasse- SMV Hillegersberg (vierde klasse F) won in een doel puntrijke ontmoeting van Schiebroek'94:5-3. Excelsior R klom omhoog na de 2-1 winst op Zwarte Pijl. Coal (4 G) zette WRW opzij; 14. DCL klapte Tediro met 4-0. CW maakte in de vierde klasse H korte metten met achtervol ger Aeolus: 1-0. D: RAVA-HWD 2-2 (2-0). Raymond de Groot 1-0, Michel van Dongen 2-0, David Sof 2-1. Pio Fernandez 2-2. Een open wedstrijd, waann beide elftallen, de kansen tieten liggen. F: Zwarte Pijl-Excelsior R1-2 (1-0). Erik Braaf 1-0. Pa trick Oehlers 1-1, Peter van Gestel 1-2. Pure veraedi- gings fouten lagen ten grondslag aan de 1-2 nederlaag van de Boszoomclub. Groeneweg-Steeds Volharden 1-1 (0-1). Michel Hoegee 0-1, Jaap Bevaart 1-1. De bezoekers verzuimden om in de eerste helft de score op te voeren en de overwinning veilig te stellen. Soccer Boys-Aatibarba- ri 14 (0-3). Frederik Blok 0-1, Dennis Duijkers 0-2, Jur- riaan MaccowO-3, Gilles de Boer 1-3, Dennis Duijkers 14. Soccer Boys kon voorin geen potten breken, ir< tegenstel ling tot de studenten, die wel succes hadden. SMVHilfe- gersberg-Schiebroek'94 5-3 (2-2). Jeroen den Butter 1-0, Wil Hubregtse (strafschop) 1-1, Shariff Bouhou 2-1, Ro- naldo Mars 3-1, Wil Hubregtse 3-2, Junior de Man 4-2, Ro- naldo Mars 5-2, Curtly Gibbs 5-3. De thuisploeg had geen last van het ongeïnteresseerd spelende Schiebroek'94. Dilettant-SV Ommoord 0-0. Stephan Penijn miste de mogelijkheid om de wedstrijd naar de hand van 5V Om moord te zetten. G: WRW-Coal 14 (0-3). Dave de Munnik 0-1, 0-2 en 0-3, Edwin Valk 04, Peter Visser 14. Ai na vijftien minuten stond het sterk gehavende WRW na drie doelpunten van Dave de Munnik op een onoverbrugbare achterstand. Een smet op de wedstrijd was de rode kaart voor Marco van Leeuwen (Coal) wegens natrappen. Poortugaal-FIOS 2-0(04). Richard Buys (eigen doelpunt) l-?r Rob van Gils 24. Een oppermachtig Poortugaal miste de scherpte om een hogere uitslag neer te zetten. Abbenbroek-WCR 5-3 (2-2). Jacco van der GiessenO-l.Ton vanOoijen l-l,Chris Riem 1-2, Ton van Ooijen (strafschop) 2-2, Ton van Ooljen 3-2 en 4-2, Chris Riem 4-3, Ton van Ooijen 5-3. Na een ge- lijkopgaande eerste helft moesten de bezoekers toch hun meerdere met de overwinning met de overwinning van het veld laten gaan. DCL-Tediro 44 (14). Ali Develi 1-0 en 24, Hesdy Korstam 34, Saban Cavder 44. De opper machtige Charloise Leeuwen verzuimden de score tot 8 of 94 op te voeren. Flakkee-Meeuwenplaat 3*1 (14). Pe ter van Oudenaren 1-0, Chamber Versluis 24, Bart van Wensen 3-D, Bob van Kal 3-1. Meeuwenpiaat maakte in Middelhamis weinig klaar onder leiding van oud-Flak- kee-trainerRinus Kievit H: NOC-DEH 2-3 (1-1). Pierre Bijl 14, Stanley Hemmes 1-1, Ruud Boomsluiter 1-2 en 1-3, Wim Amelmg2-3. Twee minuten voor tijd werd de 1-2 ingeschoten, waarna de thuisploeg nog probeerde de achterstand ongedaan te maken, maar dit mocht niet geschieden. SportingLode- wijk Pionlers-EDS 2-3 (1-1). Arthur Fiere 1-0, Gregory Dashburg 1-1, Arthur Fiere 2-1, Hakim Botokap 2-2 en 2- 3. EDS mocht de handen dichtknijpen. Met meer geluk dan wijsheid namen de bezoekers de drie punten mee naar de Thurledeweg. DJSCR-Belvédère 6-3 (54). Ricar do Winters 1-0, Joffrey Wong Si Kwie 24 en 3-0, Ricardo Winters 44, Dennis Hol 54, Bert Kamp 5-1, Ed Groene- weg (eigen doelpunt) 6-1, René Heneman 6-2, Tony Voï- nea 6-3. Een oppermachtig DJSCR stond al na anderhal ve minuut met 2-0 voor, waardoor Belvédère nooit meer terug indewedsrijd kon komen. Germinal-Transvalla 1- 3 (6-2). Ronald Mulder 0-1, Marcel van der Wielen 0-2, Ro bert van der Wielen 0-3, Erwin Saarloos (eigen doelpunt) 1-3. De bezoekers hadden niet al teveel moeite met het jonge elftal van Germinal. De beste man van het veld was scheidsrechter Van Toom. Aeolus-CW 14 (0-3). Pedro Amado O-l, Remco Blansjaar 0-2, Fouad el Harraoui 0-3, Rick Coomans 04, Winston Donald 0-5, Fouad el Harr- auoi 04, Jeroen Ttggeloven 1-6. De thuisploeg liep al snel achter de feiten aan, nadat Amado en Blansjaar voor 0-2 hadden gezorgd. CKC-VOC 3-2 (2-1). Gilles van der Hoe ven 0-1, René van Horik 1-1, John Schut 2-1, Gilles van der Hoeven 2-2, Coen van Geet3-2. Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergegeven. Zondag vijfde klasse Steeds Hooger boekte de eerste zege en dat nog wel tegen koploper ESTO: 2-1Achtervolger Swift Boys zag het duel in 5 C tegen SVS bij een 0-3 achterstand gestaakt (zie el ders). Jai Hind (vijfde klasse D) won met moeite bij Bol nes: 2-3. The Harvards (3-1 tegen Rockanje) schoof op naar de tweede plaats, na het verlies van MSV71 bij Blan kenburg. Noorderkwartier (6 D) werkte de score van nul punten weg door Activitas met 7-1 te krakenKralmgen zegevier de m de topper bij KVC'33: 2-1. Het verschil is nog één punt De Roef wees VND roet 3-0 terug. In de zesde klasse E kreeg De Groen Witten thuis met 6-0 klop van koploper Dirksland. DOZ klimt omhoog na de 2- 0 overwinning op AVS. RET verraste met een 2-1 victorie bij Demos.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7