18 erdam Agressie in stad baart zorgen Feijenoord claimt de Wilhelminapier Met de schrik vrij na uitwijkmanoeuvre Monument voor legendarische vakbondsleider Edo Fimmen Pleidooi van het CDA voor daderanalyse van geweldplegers NAM gaat voor kust naar gas boren 'COA was onbehoorlijk jegens Bosnisch gezin' Advocaat wil reconstructie van moord Bouw Mevlana-moskee in voorjaar van start Verbeterd systeem tegen overbeladen vrachtwagens Voorwaarden TV Rijnmond Wandelen over twee bruggen Twee 'stille' Cessna's voor Vliegschool Zoekactie naar man Wijkpark Oude Noorden moet Klachten over nepstudenten Rotterdams Dagblad Woensdag 12 november 1997 -Feijenoord wil dat de gemeente Rotterdam zijn belofte uit 1993 nakomt en de Wilhelmi napier en de Zuidkade afstaat aan de deelgemeente. Hiervoor is een grenscorrectie nodig. Een verzoek in die richting heeft Feijenoords dagelijks bestuur aan het college van b en w gedaan. Nu valt dit deel van de Kop van Zuid nog onder het centrum, dat wordt bestuurd door de gemeenteraad. Het college behandelt het verzoek van Feijenoord volgende week. In juni 1993 nam de raad bij het vaststellen van de grenzen van deelgemeente Feijenoord hier over een amendement aan van S. J. de Vries (PvdA). Daarin werd geregeld dat de Wilhelminapier en de Zuidkade -met het ge rechtsgebouw en het belasting kantoor- naar Feijenoord zou den overgaan zodra dit een aparte gemeente zou worden. In die tijd leefde de vorming van de stads provincie Rotterdam nog sterk. Verzelfstandiging van de deelge meenten zou daar een uitvloeisel van zijn, Tien jaar H. van den Brüle, deelraadsvoor zitter van Feijenoord: „Hoewel verzelfstandiging van Feijenoord niet meer aan de orde is, vinden wij dat de grenscorrectie er moet komen. En wel midden op de ri vier. En niet over tien jaar, zoals het stadsbestuur eens in een in- .tentie heeft uitgesproken, maar met ingang van de komende ge meenteraadsverkiezingen." De gebiedsuitbreiding van Feije noord heeft voor Van den Brüle principiële en praktische kanten. „Het was logisch dat dit deel van de Rap van Zuid in het begin van zijn ontwikkelingsfase bij het centrum werd getrokken. Nu de contouren duidelijk worden, wil len we de Kop van Zuid/Waterwij- ken voor het beheer tot één ge bied smeden. Vier jaar geleden stond er nog bijna niets. Dat is nu anders. We gaan ons echt niet be moeien met nieuwe kantoorge bouwen; dat is een stedelijk be lang. „Maar er wonen inmiddels ook mensen op de Wilhelminapier, vooral studenten. Die 2ijn voor voorzieningen als maatschappe lijk werk en kinderopvang op Feijenoord aangewezen. Als er niets verandert, zouden ze naar het centrum moeten om te stem men. Het ligt veel meer voor de hand dat ze dat in het vervolg in Feijenoord doen." Speelt het opkrikken van het prestige van Feijenoord een rol om de Wilhelminapier bij Feije noord te trekken? Hier krijgt het concept van 'Manhattan aan de Maas' uitwerking, terwijl de hore ca in de voormalige HAL-gebou- wen in het uitgaansleven promi nent meetellen. Van den Brüle: „Nee, dat speelt niet mee. Wij heb ben het En trepotgebouw en daar zijn we trots op" Hoek van Holland De Neder landse Aardolie Maatschappij (NAM) gaat voor de kust van Hoek van Holland proefboringen verrichten naar aardgas. Op bij na zes kilometer van het strand wordt eentijdelijkbooreiland ge plaatst Waarschijnlijk gebeurt dat al volgende week. Binnen circa tien weken zal een 4200 me ter diepe put worden geboord. Volgens de NAM blijkt uit seis misch onderzoek dat er een reële kans bestaat dat in een ruim tweehonderd miljoen jaar oude zandsteenlaag aardgas wordt ge vonden. Begin dit jaar werd aardgas aangeboord bij het naastgelegen 's-Gravenzande.In het Westland produceert de NAM al enige jaren gas vanaf lo caties in Monster en Maasland Gezien de afstand tot de kust zal het booreiland bij Hoek van Hol land duidelijk zichtbaar zijn, maar overlast door licht of geluid verwacht de NAM niet Bij het eventuele fakkelen zal rekening worden gehouden met de weers omstandigheden, het scheep vaartverkeer en (trekvogels. Als de proefboring succes ople vert, bekakt de NAM hoe verder gaswinning kan plaatevinden. Een besluit hierover valt pas me dio 1998. Rotterdam De CDA-fractie in de Rotterdamse gemeenteraad maakt zich grote zorgen over de agressie m de stad en de ge volgen daarvan voor de veiligheid en de leefbaarheid. Volgens het CDA is er sprake van een kleine harde kern van geweld plegers die de samenleving ontregelt. Fractievoorzitter D. C. Dekker pleitte gisteravond voor een daderanalyse, waarbij in kaart wordt gebracht wat de geweldplegers beweegt, hoe ze vroegtijdig zijn te traceren en op welke manier er effectief te gen valt op te treden. PvdA-fractievoOïzitter E. L. Kui per gaf aan, met verwijzing naar de problemen deze zomer op de kop van de Mathenesserweg, dat er nog een lange weg te gaan is. „Subjectief wordt de veiligheid Rotterdam— Het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) heeft enkele jaren geleden niet behoor lijk gehandeld jegens een Bosni sche familie die in Nederland asiel had aangevraagd. Dat is het oordeel van de Nationale Oom- budsman naar aanleiding van een klacht van de Bosniërs, is geïnformeerd, temeer daar al zes weken bekend was dat het ho tel de deuren zou sluiten. Omdat de Nationale Ombudsman zelf geen maatregelen kan opleg gen heeft de uitspraak verder geen gevolgen. Het uit vijf leden bestaande gezin heeft, in afwachting van het asiel verzoek, meer dan anderhalfjaar gewoond in een kamer van 16 tot 20 vierkante meter in een als noodopvang gebruikt hotel in Rotterdam. Volgens de Ombuds man is het niet zorgvuldig van het COA dat ze het gezin zo lang in zo'n kleine kamer heeft laten zit ten. Het COA had het gezin er gens anders moeten huisvesten, vindt de Ombudsman. Overgeplaatst In juni 1696 werd de opvang in het hotel gesloten en werd het gezin overgeplaatst naar een opvang centrum in Koudekerke. Zy hoor den dit pas twee dagen van te vo ren. De Nationale Ombudsman vindt het onzorgvuldig en onbehoorlijk dat het gezin hierover niet eerder Geschrokken en met wat lichte ver wondingen jan krediet «OÓKDW0U3C CUUïi«»0«ö wist de be stuurder gis termiddag uit deze gekan te komen. Hij was op de A15, vlakbij de Botlektun nel, bij een uitwijkma noeuvre de macht over van de GGD de chauffeur ter plekke. Rotterdam Raadsman mr. J.B. Boone van de van tweevoudige moord verdachte Henk E. (45) gaat de rechtbank maandag vra gen om de moord op de Nieuwer- kerkse zakenman Cees Pruijssen te (laten) reconstrueren. De advocaat heeft het terrein in Rotterdam-Zuid bezocht waar het stoffelijk overschot van Pruijssen enkele jaren geleden is gevonden en waar de moord ook moet zijn gepleegd, „Aan de hand van wat ik zelf heb gezien vraag ik roe af of het wel zo kan zijn gebeurd als de politie doet geloven," aldus mr. Boone. „tk ben daar heel be nieuwd naar.". De advocaat had het verzoek om reconstructie al by de rechter-co- missaris ingediend. Deze kon daar wegens tijdgebrek niet aan tegemoet komen. Vandaar dat mr. Boone het verzoek nu ter zitting zal indienen. Hij sluit niet uit dat het proces hierdoor zal worden uitgesteld. De Rotterdams rechtbank heeft een hele week uitgetrokken voor de behandeling van de zaken Re genwoud (grootscheepse handel in xte en grondstoffen) en Tercel 3 (moorden op Pruijssen en Ton Verwey uit Spijkenisse) waarin E, de hoofdverdachte is. Naast E., die ook nog wordt verdacht van een poging tot moord op de zoon van Verwey, staan terecht diens schoonvader Bram van D. en de in Spanje aangehouden en aan Ne derland uitgeleverde Pieter B. Ook zij worden van betrokken heid bij de moorden verdacht. Het lichaam van Verwey is nim mer gevonden. Hij zou in Enge land om het leven zijn gebracht door E. zelf of in opdracht van hem. Na een tip over de plek waar de in 1995 verdwenen Verwey be graven zou kunnen zyn, heeft de Engelse politie die plaats omge spit en afgegraven, maar men heeft niets gevonden. In opdracht van justitie worden voor dit proces extra strenge vei ligheidsmaatregelen getroffen. E. wordt per helikopter vanuit Vught, waar hy verblijft in de strengst bewaakte gevangenis van Nederland (extra beveiligde inrichting), naar Rotterdam ge vlogen. In Rotterdam zal een ar restatieteam van de politie zich over de bewaking van E. ontfer men. Door Tom Ti^boe^ Rotterdam De bouw van de Mevlana moskee gaat in het voor jaar van 1998 van start De Islami tische Stichting Nederland (ISN) weet de datum al by benadering: in april volgend jaar gaat bij het Aelbrechtsplein in Het Nieuwe Westen de eerste paal de grond in voor de grootste moskee van Rot terdam. Dagelijks bestuurder P. Heuberger van Delfshaven heeft er vertrouwen in dat omstreeks die tijd de bouwvergunning zal zijn verleend. Het moskeebestuur houdt nog een slag om de arm. Met de start van de bouw komt een einde aan een tijdvak van drie jaar van gesoebat over een nieuwe ontmoetings- en gebedsruimte voor de Turkse gemeenschap in Rotterdam-West. Het onderko men aan de Aelbrechtskade waar in de Mevlana-moskee nu is ge huisvest, is al jaren eigenlijk niet berekend op de toeloop tijdens hoogtijdagen, zoals de ramadan en de vrydag. In wat ooit een win kelruimte was, komen soms ze venhonderd mensen bijeen. In het nieuwe godshuis zal plaats zijn voor twaalfhonderd gelovi gen. De ISN, de landelijke koepel waaronder de Mevlana moskee valt, moet financieel garant staan voor de nieuwe moskee. Dat is een voorwaarde van de gemeente Rotterdam, voordat de bouwver gunning wordt verleend. Adem Qifi, woordvoerder van ISN: „Wij stellen ons garant De bouwplan nen zijn in orde. De bouwaan- vraag kan de deur uit. Het heeft lang geduurd, onder meer omdat de moskee volgens een bepaalde Turkse architectuur wordt ge bouwd. Die is nogal ingewikkeld. Het rondkrijgen van de financie- De bouw van de Mevlana moskee aan de Essen- burgsingel begint vol- wachting in april 1998. Het wordt het grootste isla mitische godshuis van Rotterdam dat plaats biedt aan 1200gelovi gen. Illustratie Mewana mosKee ring is het moeilijkst. De nieuwe moskee gaat minstens zeven mil joen gulden kosten. We zijn rond met de gemeente Rotterdam over de verkoop van de huidige mos kee van Mevlana aan de Aelb rechtskade." In de moskee spreken de be stuursleden van 'Mevlana' -de moskee ligt nu nog verscholen tussen garages en de showrooms van tweedehands-autohandela ren- niet in die definitieve ter men. Halil Taner en Tashin Alan: „Helemaal rond zijn de ftnancie- ring en de verkoop van het pand aan de Aelbrechtskade nog niet. Het heeft ons een hoop moeite ge kost geld bijeen te krijgen voor de nieuwe moskee. We hebben nu drie miljoen gulden dankzij dona ties van gelovigen, familieleden en andere Turkse moskeeën in binnen- en buitenland. De ge meente Rotterdam draagt geen cent bij. Het resterende bedrag moeten we lenen." De bestuursleden van de Mevlana moskee tonen trots een maquette, bouwtekeningen en foto's. Opval lend aan het bouwwerk zijn de lichte kleuren, de karakteristieke koepel cn twee 41 meter hoge mi naretten. Het gebouw, met twee verdiepingen en een totale opper vlakte van 1600 vierkante meter, komt op het parkeerterrein te staan van de Essenburgsingel, op luttele meters afstand van het clubgebouw van de deze zomer opgeheven voetbalclub RFC, De gelijkvloerse ruimte wordt in gericht voor sociale en culturele activiteiten, zoals lezingen en congressen. Daar gaat ook de imam wonen. Ouderen en jonge ren krijgen eigen lokalen. Op de eerste verdieping komt een ge bedsruimte voor mannen (450 vierkante meter) en op de tweede één voor vrouwen (150 vierkante meter) met een balkon voor het 'contact' met de gebedsruimte be neden. De ingang wordt gesitu eerd aan noordwestelijke zijde. In het verlengde daarvan, richting spoorlijn, worden 140 parkeer plaatsen aangelegd. Het parkeer terrein wordt toegankelijk ge maakt met een aparte afslag van af het Aelbrechtsplein. Daarmee wordt verkeersoverlast in Het Nieuwe Westen voorkomen. Rotterdam Met verbeterde ap paratuur en software zyn de poli tie, Rijksverkeersinspectie en Rijkswaterstaat gistermorgen van start gegaan reet een proef om rijdende vrachtwagens door middel van lussen in het wegdek te controleren op overbelading. Begin maart hield de politie bij de Botlek een gelijksoortige test. De software en apparatuur die het as- gewicht van de trucks vastlegde, functioneerde naar tevredenheid maar kon op een paar punten wor den aangepast, constateerden de controleurs. Het grootste onderscheid met het in het voorjaar gepresenteerde systeem zit in de registratie van de te zwaar beladen vrachtwa gens. Projectassistent Chr, Doti- en: „Destyds werd de politie ge waarschuwd met een piepje, nu krijgt de controlerende agent een signaal via het beeldscherm waar op een foto van de overtreder ver schijnt Dit signalement kan wor den doorgegeven aan de motor agent die de vrachtwagen moet oppikken om die naar een weeg brug te leiden." De winst zit volgens Drouen in de verkeersveiligheid. „In maart stond nog een motoragent aan de kant van de weg. Niet alleen voor de politieman gevaarlijk, maar ook voor het verkeer dat uit angst vooreen snelheidscontrole plotse ling op de rem trapte." Het nieuwe systeem, aangelegd op de A15 bij Hoogvliet en op de A16 ten noorden van de Moer- dijkbrug, werkte gisteren in ieder geval naar tevredenheid. Zo'n" dertig trucks werden van de weg gehaald, waarvan er vijf zo ernstig overbeladen waren dat een deel van de goederen overgeladen moest worden." Uit de proef, die tot eind dit jaar loopt, moet Wijken of het nieuwe systeem beter werkt Als dat zo is, komen er verspreid over het land dertig tot vyftig identieke meet punten. De politie kan dan by tijd en wijle vrij eenvoudig controle ren door de meetapparatuur aan te sluiten op de lussen in het weg dek. Bovendien is het systeem volgens Douen uitermate ge schikt om een inventarisatie te maken van de hoeveelheid zwaar verkeer dat over bepaalde wegen rijdt. De nieuwe methode heeft boven dien als voordeel dat goed bela den vrachtwagens niet worden gehinderd. Verder kunnen met dezelfde inzet aan personeel meer overtreders worden aangepakt, al dus het ministerie van Verkeer en Waterstaat positiever beoordeeld. De aan dacht mag niet verslappen, want er is nog een lange weg te gaan naar rapportcijfer 7." Volgens Dekker tekent zich al een aantal jaren een verdere verhar ding van de samenleving af, die zich uit in toenemende agressie. „Het is niet alleen toenemend verbaal geweld, a-sociaal ver keersgedrag, verharding in en om de sport, maar ook een onrustba rend en onaanvaardbaar toene men van het fysieke geweld. Soms als onderdeel van beroving, maar ook steeds vaker als een ui ting van ongenoegen over het ge drag van anderen of zelfs mishan deling zonder aanwijsbare rede nen. Het recht van de sterkste lijkt steeds meer de regel. De kwetsbare groepen zijn het eerst en in onevenredige mate het slachtoffer. De overheid moet hier hard tegen optreden. Een ondub belzinnig antwoord van de kant van de samenleving is op zijn plaats." Ook de CD wees op de tegenstel ling die er is tussen onderzoeksre sultaten over een veiliger Rotter dam en de hiermee niet sporende gevoelens van veel inwoners. Burgemeester Peper krijgt uit de gemeenteraad herhaaldelijk het verzoek meer indringend op de politie in te praten om prioriteit te geven aan die dingen waar de be woners last van hebben: straat vervuiling, verkeershinder, met name fout en dubbel parkeren. De CD en de SGR vinden dat de poli tie opdracht moet krijgen onver wijld op te treden tegen ergernis wekkende verkeersdeelnemers. „En dan liever in gewone straten waar de mensen erover klagen, dan bij het CHIO of bij ppkeer- raeters," aldus CD-raadslid Van Ginneke, die het politie-optreden te veel door de commercie gedic teerd vindt De SGR neigt zelfs naar het autovry verklaren van de Rotterdamse binnenstad om daarmee een daad te stellen tegen de verruwing van het autover keer. Rotterdam Het Nivon-Rotter- dam heeft voor zondag 16 novem ber een wandeling van ongeveer veertien kilometer op het pro gramma staan. De voettocht be gint om 10.30 uur bij het tramsta tion Blaak. Er wordt gewandeld via Willemsbrug en Van Brienen- oordbrug. Voor info: tel, 4118824. Rotterdam De Vliegschool 16Hoven heeft vanmiddag twee nieuwe, geluidsarme vliegtuigen in gebruik genomen. Het gaat om twee toestellen van het type Cess na 172, die twee oudere vliegtui gen van hetzelfde typen vervan gen. Het motorgeluid van de nieu we toestellen is slechts een fractie van het geluid dat door oudere ty pen wordt voortgebracht. De Stichting Vliegschool löHoven heeft met de aanschaf van beide Cessna's de eigen vloot gemoder niseerd. Met de keuze voor deze «stellen wil de vliegschool een bijdrage leveren aan het terug dringen van de geluidshinder. Rotterdam Een zoekactie naar een man die gisteravond van de Erasmushrug zou zyn afgespron gen heeft niks opgeleverd. Een 43-jarige vrouwelijke trambestur- der had vanuit het wachthuisje van lijn 5 aan het Willemsplein ge zien dat een man op de reling van de brug stond. Toen ze daarop naar buiten was gelopen, was de man plotseling verdwenen. Vol gens haar kon het niet anders zijn of de man moest in het water zijn gesprongen. De gewaarschuwde politie heeft daarop vergeefs naar de man gezocht. Rotterdam De gemeente Rotter dam moet er voor zorgen dat de gedane belofte aan bewoners en de deelgemeente Noord wordt na gekomen en erop de plek van het Huis van Bewaring aan de Noord singel een wijkpark komt. Dat verlangt de gemeenteraad in een breed ondersteunde motie, „Be loofd is beloofd," aldus indienster E.L. Kuyper (PvdA). Het Huis van 'Bewaring blijft overigens nog tot het jaar 2006 in functie. Maar meteen daarna, of zoveel eerder als mogelijk, moet het wykpark worden aangelegd. RotterdamDe Hoge School voor de Kunsten in Utrecht heeft bü de politie aangifte gedaan van fraude door mensen die colporteren ais studenten van deze academie. Zij komen met name in Rotterdam en Amsterdam langs de deuren met mappen vol 'eigengemaakte' kunst Ze verkopen de kunstwer ken voor 250 gulden, waarvan 150 gulden naar de school zou gaan en 100 voor de studenten zelf zou zijn. De Hogeschool weet echter van niets. „We zouden dan nog liever op school een verkoop avond organiseren." Tientallen mensen hebben van de nepstu denten een kunstwerk gekocht. De school kwam achter de praktij ken van de fraudeurs toen de ko pers gingen bellen met vragen. Den HaagStaatssecretaris Nuis heeft jn een brief aan de Tweede Kamer harde voorwaarden ge steld aan rijksbijdragen voor voor TV Rijnmond in Rotterdam en TV West in Den Haag. In de plannen van de Zuid-Hollandse gedepu teerde Van der Goot (WD) moet er in totaal 14,4 miljoen gulden op tafel komen voor de twee regiona le televisiestations. Nuis zou daar van de helft op tafel moeten leg gen, de provincie en de gemeen ten Den Haag en Rotterdam elk elk 2,4 miljoen, Nuis wil hooguit 2,4 miljoen uittrekken en vraagt een sluitende begroting tot 2001. leiding voor de Vervoersbond FNV om het gedachtengoed van Fimmen in eigen land de aan dacht te geven die ze verdient, zo zegt de vakbond. Hans Schoots schreef een biografie met de titel T£do Fimmen, De wereld als werk terrein'. In het Engels verscheen een studie 'The Fimmen Era', on der redactie van dr. Bob Reinalda van de Katholieke Universiteit Nijmegen. Tevens is een video band en een geschiedenisboek over de ITF gemaakt Voor de datum van 28 november is gekozen, omdat de bondsraad van de Vervoersbond FNV'op die dag in Rotterdam een besluit zal nemen over de fusie met de In dustriebond, de Voedingsbond en de Dienstenbond van de FNV in de nieuwe bond FNV Bondgeno ten. Het Fimmen-monument is ont wikkeld in samenwerking met het Centrum voor Beeldende Kunst Rotterdam. De bewoners organisatie Katendrecht was be trokken by de keuze uit ontwer pen van drie Rotterdamse kunste naars. Rotterdam De Vervoersbond FNV biedt de stad Rotterdam een monument aan ter herinnering aan de Nederlandse vakbondslei der Edo Fimmen. Het monument komt te staan in het Buizenpark op Katendrecht en wordt op vrij dag 28 november onthuld door de Duitse vakbondsleider Eike Eu- len in zijn functie van voorzitter van de Internationale Transport arbeiders Federatie (ITF), waar van Fimmen destyds secretaris- Edo Fimmen (1881-1942) leidde tussen de beide wereldoorlogen de Internationale Transportarbei ders Federatie. Deze wereldwijde koepel van de vervoersbonden vond zijn oorsprong in een sta king van de Rotterdamse haven arbeiders in 1896. Internationaal verwierf Fimmen grote faam als strijder tegen fas cisme, racisme en koloniale on derdrukking. Hij weigerde een nominatie voor de Nobelprijs voor de Vrede, waarvoor SPD-leider Willi Eichler, André Gide, Thomas en Heinrich Mann, Arnold Zweig, Bertrand Russel en Hendrik de Man hem voordroegen. Eichler zei destyds:Als ooit de geschie denis van het verzet tegen het fas cisme wordt geschreven, dan zal Fimmens naam bovenaan staan." Ontwerp De Rotterdamse beeldhouwer Ben Zegers heeft het ontwerp ge maakt. Het bestaat uit twee mans hoge plaatstalen elementen, be kroond met gestyleeide vuisten. De één ligt en drukt daarmee de havenarbeid uit van tillen en drukken. De ander is rechtop ge heven en duidt daarmee op strijd baarheid, maar biedt ook bescher ming. Voorzitter Wouter Waleson van de Vervoersbond FNV zal het monument na de onthulling door Eike Eulen overdragen aan de ge meente Rotterdam. Fimmen stierf in 1942 in Mexico, maar zijn dood bleef in bezet Ne derland onopgemerkt Vervol gens raakte zyn naam in Neder land in de vergetelheid. In de in ternationale vakbeweging bleef hij echter legendarisch. Al vanaf 1933 publiceerde Fim men anti-nazistische uitgaven. Gezocht door de Gestapo zette hij verzetsnetwerken in Duitsland op. Hij steunde het verzet tegen Mussolini en Franco. Als secreta ris-generaal van de ITF werkte hij samen met de geallieerde inlich tingendiensten om gebeurtenis sen in Europese havens in kaart te brengen. Tegen het Horty-be- wind in Hongarije organiseerde hy grensblokkades. Oorlogsdreigingen van Polen te gen Rusland beantwoordde hij met een boycot van wapentrans porten. Hij steunde de onafhan kelijkheidsbewegingen in India en Indonesië en stond daarbij in nauw contact met Nehroe en Hat- ta. Hij nam het ook op tegen ras senhaat in zijn eigen internatio nale organisatie, door bijvoor beeld de uitsluiting van Chinese zeelieden te bestrijden. Het eeuwfeest van de ITF is aan- Voor de jeugd op Katendrecht ontwikkelt de bond een project over 'heldendom'. Leerlingen van de basisscholen maken 'helden vaandels', een stripverhaal en een scenario voor een videofilm. In het Oorlogs- en Verzetsmuseum op Katendrecht wordt een huiska- raertentoonstelling over Fimmen ingericht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2