1 1 Sport 17 'Sport is keihard, zeggen ze' 'Een periode pakken, dat zou mooi zijn' Marcel Buurman en Koos van der Mark ruilen teleurgesteld van honk Chiappucci: 'Renners zijn rechteloos geworden' Zaak-Villeneuve a.s. dinsdag Zwemrecord in Shanghai nWcorémmssWmeMr97-W\ SWSMC bekert op zaterdag 8! Rotterdams Dagblad j I Dinsdag 14 oktober 1997 I %WÊBP Parijs Dinsdag krijgt Jacques Villeneuve te horen of hij in de laatste Formule I-raee van het sei zoen, vijf dagen later in het Spaanse Jerez, start als leider in het WK-klassement of als num mer twee met één punt achter stand op Michael Schumacher. De beroepscommissie van de In ternationale Autosport Federatie komt dan bijeen om uitspraak te doen over het al of niet diskwalifi ceren van de Canadees voor de Grand Prix van Japan, eergiste ren op het circuit van Suzuka. Villeneuve werd aanvankelijk voor de race uitgesloten omdat hij tijdens de vrije training een gele waarschuwingsvlag negeerde. Hij deed dat ook ai eens in Imola, Spa en Monza. De Canadees was al voorwaardelijk voor een race ge schorst. Hij mocht desalniettemin van start gaan omdat de leiding van zijn Williams-stal protest had aangetekend. Villeneuve werd vijfde en pakte twee punten, zijn grote rivaal Schumacher zege vierde en kwam dichterbij. De Duitser neemt de leiding over bij een besluit tot diskwalificatie. Shanghai De 16-jarige Chinese zwemster Chen Yan heeft het sto koude wereldrecord op de 400 me ter wisselslag verbeterd. Zezwom tijdens de Chinese Nationale Spe len in Shanghai een tijd van 4.34,79. De oude toptijd (4.36,101 was sinds 1 augustus 1932 in han den van de vroegere Oost-Duitse Petra Schneider. Door Loet van Schellebeek RotterdamDe weg van hier naar daar is doorgaans even lang als omgekeerd, maar gaat vaak gepaard met geheel verschillende gevoe lens, Honkballer Marcel Buurman verhuist van Nep- tunus naar Sparta, Koos van der Mark kiest de tegenover gestelde route. Beiden doen dat met pijn in het hart en lood in de schoenen. Buurman (29) trok de consequen ties uit de komst van internatio nal Ron Agterberg naar de Abra ham van Stolkweg. Hij hoefde met weg, kon - allround als hij is - blijven als utility', maar een vaste plaats op het derde honk, begreep de Schiedammer, zit er voor hem niet meer in. „En dat is best een teleurstel ling," geeft hij grif toe. „Ik had verwacht nog gewoon door te gaan bij Neptunus. Zeker na de play-offs, waarin ik .462 heb gesla gen en bepaald niet de minste was. De heb zes jaar m'n stinkende best gedaan, dan verwacht je een andere behandeling. Sport is hard, zeggen ze. Nou, dat blijkt." De B-intemational hoefde niet weg bij de voormalige landskam pioen. „Ik kon blijven om dan eens als catcher, dan weer als kor te stop of op het tweede of derde Rotterdams Dagblad Doelpuntenmaker van te week: RonakJ Pfeiffer (Smitshoek) Rob Karebergen (PBGC) Leon van Eizakker (CW) Ronald Pfeiffer (Smftshoek) Danny Koevermans (Excflislot'20) Marco Plomp (WGZ) Ronaldo Mare (SMV HMegersberg) Antonio Garcia Mendes (CW) Mogtar Edrisl (HOV) Gerard van Bergen Nleuwenhoom) Robin Voets(SVDPW) ^DIADORA I schenkt de topscorer van de week een T-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars knjgen een brief waann staat, waar zij hun prijs kunnen afhalen, J Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, kousen Jack, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De tweede plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook knjgen de winnaars respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. Marcel Buurman (i) in het tenue van Sparta, voordat hij de overstap maakte naar Neptunus. Na zes jaar verruilt hij de Abraham van Stolkweg weer voorde Beverwaard. „De band met Neptunus is nu verbroken en dat doet pijnArchieffoto corvos honk in te springen. Logisch dat ze me graag wilden houden in die rol. Altijd makkelijk, zo'n ervaren man achter de hand. Dat is mis schien leuk als je net begint, maar als je zoals ik aan je dertiende sei zoen in de hoofdklasse toe bent. wil je elke wedstrijd spelen, een vaste plaats. Bij Sparta krijg ik die, normaal gesproken." Verbroken Hij heeft er veel zin in, al is het beseft hij terdege - wel een stap je terug. „Op papier is Sparta een mindere ploeg, maar met heel veel mogelijkheden." Hij komt in de Beverwaard tal van oude be kenden tegen. „Maar bij Nep tunus laat ik ook vrienden achter. Je hebt toch een band met dat team, Die is nu verbroken en dat doet pyn." Wat blijft is de herinnering aan de vele successen met Neptunus, kampioenschappen, Europa Cups. „Ik heb er een mooie tijd gehad en daar ben ik de club ook dankbaar voor." Aartsrivaal In veertig jaar honkbal was er voor Koos van der Mark nooit een andere club dan Sparta. Nu, op z'n 47ste, sluit de inwoner van Baren- drecht dat hoofdstuk af en stapt hij over naar nota bene de aartsri vaal van al die jaren. Want de naam van Van der Marks nieuwe club mag dan Tridents zijn, het is niets meer of minder dan het op leidingsinstituut van Neptunus. Van der Mark fungeerde in het zo juist beëindigde, succesvolle sei zoen bij Sparta als technisch ma nager. Hij zat bij wedstrijden nog wel in de dug-out, maar bemoeide zich niet met de coaching. En ook de trainingen liet hij over aan het duo Rob Hendriks-Marcel de Brujjn. „Ik was puur op de achtergrond bezig. In mentaal opzicht vooral. Praten met spelers, een beetje bij sturen zo nu en dan. Ik vond dat het goed werkte en ik was ook nog lang met klaar daar. Maar blijk baar bestaat er geen behoefte meer aan. Pat vind ik niet erg - hoewel...-, iiaar zeg het dan. Maar als ik ernaar vroeg, kreeg ik een ontwijkend antwoord." Na verloop van tijd werd hem dui delijk dat Sparta geen gebruik meer wenste te maken van zijn diensten. Dat deed pijn. „Ik heb de zaak drie jaar geleden weer op de rails gezet, de ploeg terugge bracht in de hoofdklasse, veel goed werk gedaan. En nogmaals, ik was nog niet klaar daar. Ik had iets moois voor ogen, wilde door stoten. Maar kennelijk wil het be stuur een nieuwe koers varen. Prima." Hij stelt zichzelf vragen. „Of het te duur werd, twee coaches met een manager erboven? Mis schien. Hoewel, het zijn peanuts, die bedragen." „Of het niet boterde tussen Rob Hendriks en mij? Of hu zich op de vingers gekeken voelde door zijn voorganger? Nooit iets van ge merkt. Hij heeft het in elk geval niet uitgesproken." Veldwerk Koos van der Mark vindt veld werk 'hartstikke leuk', maar had er in gedachten al afstand van ge nomen. „Twins heeft tijdens het seizoen een balletje opgegooid, maar die boot heb ik meteen afge houden. Ik zag mezelf niet meer naar Oosterhout, Den Haag of Haarlem rijden om een ploeg te trainen, hoofdklasser of geen hoofdklasser," Neptuniaan en collega Leen Staub proefde dat Van der Mark nog wel voor iets anders, iets nieuws warm zou kunnen lopen. Hij bracht het balletje aan het rol len en zie, vanavond maakt Van der Mark aan de Abraham van Stolkweg kennis met zijn nieuwe groep. Opleiden staat straks voorop bij de eersteklasser. Promoveren kan niet eens met de Tridents. „Maar dat neemt niet weg dat je toch moet presteren. Winnen houdt de moed erin bij die jonge gasten. Maar je hebt gelijk, mijn opdracht is spelers klaar te stomen voor het eerste van Neptunus. Helemaal nieuw is het niet voor me, ik heb bij Sparta natuurlijk ook met jon ge jongens gewerkt. Maar dit is puur opleiden. Lijkt me leuk." Uitslagen Dammen Mlnsk-Macowleckl (Pol). WK vrouwen. Eerste ronde: Dumesj (NedPTscfudlaus- luene (Lat) 2-0, Wanders (NedhAItgoel (Dm) 1*1. Handbal ZaaL Eredivisie, mannen; Voléndain-Ta- chos 22-28. Prijsvragen Lotto 41. Eerste pnjs ƒ1.318 200,00 Twee de pnjs; 2 winnaars, 5 50 000,00. Derde prijs; 74 winnaars, 1000,00 Vierde pnjs; 162 winnaars, 250,00. Vijfde pnjs: 2965 winnaars, A 25,00. Zesde pnjs: 4549 win naars, A 10,00. Zevende pnjs-43 879 win naars, A 5,00. CijferspeL Zes cijfers goed. geen winnaar. Vijf goéd' 1 winnaar 10.000,00 Vergoed: 19 winnaars, A 1000,00. Dne goed, 256 win naars, a 100.00. Twee goed' 2548 win naars, 10,00. Schaken Hoogeveen. VAM-toemooi. Invltatievier- kamp, derde ronde; Judith Polgar (Hon)- Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Smyslov (Rus>Sut- ovsky (Isrj 1/2*1/2. Stand: 1. Sutovsky 21/2 punten, 2 Van Wely 11/2,3 Polgar, Smysl ov I. Open toernooi, vierde ronde, belangrijk ste uitslagen: Psakhis (Isr>Nijboer (Ned) 1-0, Rogers (AusJ-Barsov (Oez) 1-0, Bosch (Nedl-Szusza Polgar (Hon) 1/2-1/2, OU (Est> De Jong (Ned) 1-0, Greenfeld (Ï3r)-Jap Tjoen San (Ned) 1-0, Ligtennk (Ned)-Emst (Ned) l-(), Lantsjava (NedJ-Bronstein (Rus) 0-3 Van der Weide (NedhWeeks (Aus) 1-0, De Vreugt (Ned)-Van Haastert (Ned) 1-0, Bosboom (Ned>Hofman (Ned) l-ö. Stand: 1. Psakhis 4,2 Rogers 31/2,3. Nijboer, Bos ch, Polgar, Bronstein, Ligtennk, 011, Greenfeld 3 Tennis Wereldranglijsten. Mannen: 1 Sampras (VSt)4291 punten, 2. Chang (VSt) 3385,3. Rafter (Aus) 2889,4 Ivanisevic (Kro) 2581, 5 Rusedski(GBr)2564,6 Moya (Spa) 2451, 7 Kafelnikov (Rus) 2427,8 Bruguera(Spa) 2357,9 Rios (ChJ) 2318,10 Corretja (Spa) 2251,16 Krajicek 1999,57. Schalken 771, 68. Haarhuis 702, 76. Siemennk 660, 121. Van Scheppingen 362,152. Van Lottum 296, 157. Wibier 287,225 Belgraver 186 Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 6842 punten, 2 Novotna (Tg) 3816,3. Seles (VSt) 3429, 4 Majoh (Kro) 3121,5 Coetzer (ZAf) 30B5,6. Davenport (VSt) 2911,7. Spirlea (Roe) 2418, 8 Pierce (Fra) 2400, 9. Sanchez Vicano (Spa) 2156, 10 Martinez (Spa) 2138, 15 Schultz-McCarthy 1634, 55. Oremans 475, 94. Boogert 295,134 Noorlander 184,213. Hopmans 88 Toernooi Zurich. Vrouwen, 1,9 miljoen gulden. Eerste ronde: Appelmans (Bel)- Schultz-McCarthy (Ned) 6-3 6-7 7-5, Zver- eva (WRu)-Oremans (Ned) 6-2 2-66-3 Voetbal ,7K-kwalificatie, zóne Zuid-Amerüca: Ar- gentimë-Uruguay 0-0, Ecuador-Bolivia 1-0 (1-0); Chili-Peru AdG-Ó); Paraguay-Venezu ela 1-0(04)). Stand: 1Argentinië 15-29,2. Paraguay 15- 29,3. Colombia 15-27.4 Chib 15-22,5. Peru 15-22,6. Ecuador 15-21,7. Bolivia 15-17,8 Uruguay 15-18, 9. Venezuela 16-3. Eerste vier naar WK Argentinië, Paraguay en Co lombia al zeker van eindronde; Brazilië au tomatisch geplaatst als titelhouder. Tweede elftallen. Eredivisie: NAC-Heer- enveen 1A De Graafschap-Sparta 1-1. Eer ste divisie A: Dordrecht 90-RBC 3-4, Hel mond Sport-TOP 2-4; B: NEC-Emmen 3-1, Haarlem-Telstar (PI, Cambuur-GA Eagles 0-1 Overige duels afgelast. Door Peter Ouwerkerk San Sebastian Claudio Chiap pucci zegt dat hij vogelvrij is ver klaard door de Italiaanse wieler bond. De 34-jange 'Diabolo uit üboldo' kreeg vrijdag een start verbod voor het WK in San Sebas tian opgelegd van zijn federatie, omdat zijn bloed een te hoge he- matocrietwaarde had. Volgens de normen, die afgelopen winter met instemming van de renners zijn geformuleerd, was koersen met goed voor Chiappucci's gezond heid. Chiappucci mocht volgens de UCI-reglementen veeruen dagen niet koersen, maar de Itali aanse federa tie deelde hem mee, dat hij zijn licen tie pas over dertig dagen weer kon ko men ophalen. Het wegsei- zoen in Euro pa is dan ge daan. „Het lijkt of er dit seizoen een klopjacht op mij in ingezet. En dat de Ita liaanse bond daar alleen maar genoe gen aan be leeft." Sinds begin van dit jaar worden wielrenners bij verras sing gecontroleerd op de dikte van hun bloed. Op die manier hoopt men te voorkomen, dat er in de wielersport te gemakkkelijk naar EPO wordt gegrepen. EPO is een kunstmatig produkt, dat rode bloedlichaampjes aanmaakt, zorgt voor meer zuurstof in het bloed. Het moet leiden tot beter presteren, maar bloed wordt er stroperig van en dus levensbe dreigend. De zogenaamdè hématocrietwaar- de mag niet hoger zijn dan 50; wie een hogere uitslag heeft komt niet door de gezondheidscontrole. Door sommige artsen en begelei ders wordt die bovengrens van 50 aangevochten. Er zijn mensen die van nature dikker bloed hebben; wie dat middels' een medische verklaring kan aantonen, mag toch koersen. De Belg Glenn d'Hollander heeft zo'n atttest. Vorige week werd bekend, dat dit jaar op last ramde UCI750 bloed- controles zijn uitgevoerd. In tien gevallen moest een startverbod worden opgelegd. De gemiddelde waarde van de bloeddikten be droeg 45,5, ruim onder de 50. Bij Chiappucci werd donderdag een waarde van 50,7 geconstateerd; het was een interne controle van de Italiaanse bond. Vrijdag werd de gedrongen Italiaan nogmaals bloed afgenomen, en ook toen was zijn hematocriet boven de vijftig. Claudio Chiappucci; „Ik heb het Idee dat ik het slachtoffer ben van mijn eigen drang tot openheid." Archieffoto CorVos Eerder dit jaar kwam Chiappucci niet door de controle in de Ronde van Romandiè; het toen opgeleg de startverbod van veertien dagen impliceerde dat hij de Giro d'Ita- lia moest missen, tot groot mis noegen van zijn nieuwe sponsor Asics. De ergernis bij zijn bazen werd nog groter tot Chiappucci c,s. geen wild card kregen voor de Tour de France. Het WK was bet derde grote evenement, waarop de zo populaire Italiaan dit jaar heeft ontbroken. In een recent interview in het Franse tijdschrift Velo, zegt hij o,a. over de bloedcontroles; „De reners hebben er afgelopen win ter zelf op aan gedrongen, aar niemand weet precies hoe het reglement in elkaar steekt Studies wijzen uit dat de he- matoerietwaar- de mede wordt bepaald door factoren als vermoeidheid, hoogte, tempe ratuur, geeste lijke gesteld heid. Daar wordt echter geen rekening mee gehouden. Volgens mij zijn de renners nu volstrekt rechteloos ge worden. Ik'heb het idee dat ik nu het slachtoffer ben van mijn éi gen drang tot openheid. Ik word als voorbeeld gesteld. Een te hoge hematocrietwaarde is toch niet hetzelfde als positief zijn als bij een dopingcontrole? Maar je krijgt wel dat etiket opgeplakt." Chiappucci volgde het WK op de televisie; „Door mij dertig dagen te schorsen, ben ik niet alleen ver dacht, maar meteen veroordeeld. Ik heb mijn advocaat opdracht ge geven een proces te beginnen te gen de Italiaanse bond." De Italiaan, die drie keer op het podium van de Tour zowel als Gi ro stond, meervoudig bergkoning was in de grote ronden, Milaan- Sanremo won, en in 1994 tweede was op het WK - Chiappucci heeft voor 1998 nog geen contract De verbintenis met Asics 'betreft slechts een publiciteitsovereen- komst. Het zou zijn laatste jaar worden als prof. De Belg Geert van Bondt draagt met ingang van volgend seizoen de kleuren van TVM. Gisteren te kende de bijna 27-jarige renner een contract voor twee jaar bij de ploeg van Cees Priem. Van Bondt, die zondag deelnam aan de WK in San Sebastian, reed dit jaar vbor de formatie Vlaanderen 2002. Daarnaast tekende stagiair Pieter Vries een tweejarig contract bij TVM, Schiedam Voor het komende weekeinde staat weinig voetbal op het programma. Er worden vijf bekerwedstrijden en twee inhaal- duels gespeeld. De Schiedamse eersteWasser SWSMC heeft een vrije zondag want de bekerstrijd tegen het bezoekende TOGR wordt zaterdag (14.30 uur) al op Harga uitgevochten. Hoofdklasser Excelsior Maassluis haalt zaterdag (15.00) aan de La vendelstraat in tegen Achilles Veen en ook het Maaslandse MW27 speelt zaterdag 'gewoon* voor de competitie. Tegenstander van de derdeklasser is Naaldwijk. MW27-trainer Cor van Hoeven heeft naar aanleiding van het pro gramma weinig goede woorden over voor de KNVB. Eerst werd hem te verstaan gegeven dat MW27 zaterdag moest bekeren tegen CW Zwervers, maar dat werd onlangs weer teruggedraaid. „En dat hoor je dan een week van te voren," aldus Van Hoeven, „Wanneer de bekerwedstrijd te gen Zwervers gespeeld moet wor den? Ik weet het niet." De overige bekerwedstrijden: HVO-Neptunus, DVO'32-Egelan- tier Boys, Deltasport-Zevenhoven (allen op zaterdag 18 oktober om 14.30 uur), Xerxes-Ursus (zondag 19 oktober om 14.30 uur). Hoek van Holland speelt zondag thuis om 14.00 uur een vriendschappe lijk duel tegen GDA Sportagenda Ups voor deze rubriek kunt n doorgeven aan de sportredactie van d«e krant,post bus 373,3190 AJ Schiedam. De sportredac tie is over dap telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax: 0104265227) ealn de avonduren oader 01040M310 (far 010- 4128509). WOENSDAG 15 OKTOBER BASKETBAL: 2100 Juventus (m)-DAS (Margriethai). SPORTHAL MARGRIET: 20 00 Thema- avond vnjwilbgersbeleid in de sportverem- NAKAARTEN MET-., is een serie verhalen over sporters en sport- fanaten in het Waterweggebied. Zij die rich opvallend manifeste ren, in positieve of negatieve zin, komen in aanmerking voor deze rubriek. Deze week komt JERE MY HAGESTEIN aan het woord. De aanvoerder van PPSC blikt terug op de derby tegen WK waaruit zijn ploeg ternau wernood een puntje wist te peu- Door Sander Sonnemans SchiedamHet gezicht van PPS- C'er Jeremy Hagestein stond na de wedstrijd tegen het 'aftjd lasti ge' WK beduidend vrolijker dan na het rustsignaal. Zijn ploeg had de handen dicht mogen knijpen dat de schade in de eerste helft (2- 1 ach terstand) beperkt was geble ven, maar kon die handen kort voor het slotakkoord juichend in de hoogte steken toen 'PP alsnog een puntje uit de lokale voetbal- strijd sleepte. De aanvoerder was blij met de deling, maar meer nog omdat uitgerekend Erik van Har- melen voor de gelijkmaker had gezorgd. No die treffer van Van Harmeien liepen jullie niet richting trainer maar naar de WK-supporters. Leg dat eens uit? „Nou. de WK-aanhang was nogal mondig geweest en had naar mij dingen geroepen als 'je Iran er geen hout van' en 'huilebalk'. Het .waren nog geen eens lelijke din gen, maar werd wel geprobeerd ons uit ons spel te halen. In de tweede helft was Erik van Harme ien aan de beurt. Hij zei een keer wat tegen het publiek en kreeg weer het nodige naar zijn hoofd. 'Ouwe man' werd hij ook nog ge noemd. Toen hij die vrije trap er in had geschoten zijn we dus maar even naar het WK-publiek gelo pen om die goal te vieren." Had je nog op een gelijkspel gere kend? „Nee, zeker met. We verloren per soonlijke duels en ja, dan krijg je het al moeilijk. Gelukkig scoor den we vrij snel na de 0-1 de ge lijkmaker. Dan heb je dus de maz zel datje in de wedstrijd blijft. Op bepaalde fronten waren we kwali tatief minder dan de tegenstan der. Toen we die vrije trap kregen, besefte ik dat het de laatste moge lijkheid was om gelijk te komen. Het veld werd glad door de regen en de keeper vond ik niet echt op timaal. Ik vond dat WK na de rust laf ging voetballen en wacht te totdat wij het spel gingen ma ken." WK kioam aan de leiding dankzij een strafschop. Was het een pin- pet? Jk vind het moeilijk om daarover te oordelen. Ik ken Marco Klein al een tijdje. Natuurlijk is hij een goede voetballer. Als hij de zes tien binnengaat, hoeft hij maar een tikkie te krijgen en dan gaat ie. Als de scheidsrechter vindt dat het een pingel is, heb ik niets te zeggen. Jeroen (Alberts; red.) raakte hem en hij viel. Alleen de PPSC'er Jeremy Hagestein betreedt het veld voor de derby tegen WK. De aanvoerden „Voor dit soort wedstrijden hoeft de trainer de jongens niette motiveren." situatie daaraan voorafgaand had niet mogen gebeuren. Daar maak te ik me veel drukker om." Bij de rust had het net zo goed 4-1 of 5-1 voor WK kunnen staan. Hoe gingen jullie de tweede helft in „We moesten niet geluk alles op alles willen zetten om die gelijk maker te forceren. Het was be langrijk om ons koppie erbij hou den, het geduld te bewaren en niet uit de organisatie te lopen. We hadden de mogelijkheden WK vast te zetten, want het liet zich wel erg ver terugzakken." Je had het regelmatig aan de stok met Marco Klein. Er broeide iets. Wat was dat tussen jullie? Foto Gerrit de Heus/Roel Dijkstra „Ik ken Marco van de vorige wed strijd en van Fitland toen ik daar nog werkte en hij er kwam om te revalideren. Maar in het veld gaat cr toch een knoppie om. Marco praat veel en ik wil ook wTel het no dige zeggen. Toch had ik eerder problemen met Jimmy (van Oud- heusden; red.). Hij is zo'n manne tje dat zich elke keer laat vallen en dan kom ik op voor Jeroen (Al berts; red.). Die jongen werd elke keer getreiterd door de listige din gen van Jimmy. Erik (Van Harme ien; red.) kreeg een keer een tik kie waarna ik bewust doorliep op Jimmy om hem te laten merken dat het afgelopen moest zijn. Nou, toen kwam Marco Klein ook even verhaal halen, maar het was gauw over." Is dat zo? Later sprong Klein nog een keer blind op jou in. „Dat zag ik dus niet aankomen. Zodoende kwam ik een beetje verkeerd neer en ging ik door mijn knie heen. Mijn eerste reac tie was om 'm later terug te pak ken, maar Marco bood zijn excuus aan en toen was het over." Is PPSC-WK de wedstrijd van he.t seizoen? „Ja, ik vind van wel. Elke wed strijd laad je jezelf weer op, maar WK spreekt het meeste aan. Voor dit soort wedstrijden hoeft de trai ner de jongens niet te motiveren. Dat gaat vanzelf weL" In de rust kwam in de bestuurska mer weer eens de mogelijkheidvan een fusie met HBSS ter sprake. In teresseert dat jou? „Een fusie? Daar verdiep ik me niet in. De selectie vind ik belang rijker." Waar moet PPSC dit seizoen ein digen „Ik zou het een eer vinden om een periodetite! binnen te halen. Na tuurlijk moet je niet te voorbarig zijn, maar toch hoop ik er op. Een plek bq de eerste drie zou ook mooi zijn. Duidelijk is wel dat er bij ons nu een betere lijn in zit dan vorig seizoen. Dat is een positieve ontwikkeling."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6