21, B 'Het is gewoon een soort kolonisatie' Oud papierrel dreigt in Vlaardingen Agenda 'Plezier belangrijkst bij muziekles' jft Jf *CZ%% "£2?i Taxibedrijven ruziën over Teletaxi-contract Rotterdams Dagblad dp"f, i Zaterdag 15 november 1997 Door Jos van Nierop Maassluis „Eten, Koos?" „Ja, lekker," klinkt het om kwart over elf 's ochtends door de mobilofoon. De centrale van de Teletaxi-busjes geeft één van de chauffeurs van het Sehie- damse Eurotax even vrijaf. Maikel Gonesh, Teletaxi-chauf- feur in dienst bij het Maassluise Hofman, hoort het naar zijn idee wat te vaak. Zelf wordt hij, net als zijn collega's van Hof man en van het Vlaardingse taxibedrijf Van Dodewaard, veel minder in de gelegenheid gesteld om koffie te drinken, te eten of naar de wc te gaan. „Ja, zo gaan ze nou eenmaal te werk. Het zijn hun eigen chauffeurs." De vermeende ongelijke behan deling heeft volgens mr. J.H. van Meurs, advocaat van Hofman en Van Dodewaard, een duidelijke oorzaak. Toen in 1994 de gehandi- captenvoorzieningen werden ge- - deeentraliseerd naar de gemeen- 1 ten hebben Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis ze besteed aan de gehandicaptenorganisatie R.O.G. De bedoeling was daarbij dat drie plaatselijke taxibedrijven op basis van gelijkwaardigheid het vervoer zouden gaan uitvoe ren, maar dit pakte volgens Van Meurs heel anders uit. Het R.O.G. ging in eerste instan tie akkoord met die gelijkwaar digheid, maar ging plots 'achter de rug van iedereen om' zaken doen met Eurotax. „Hofman en Van Dodewaard deden eerst loy aal mee. In het vertrouwen dat het recht zou komen." De in de positie van onderaanne mer gemanoeuvreerde taxibedrij ven moesten genoegen nemen met een door Eurotax geboden uurtarief van 37 gulden. Een be- drag dat 15 gulden lager lag dan het aanvankelijk beloofde bedrag en dat zo'n 7 gulden onder de prijs zat die volgens het Nederlands Vervoerwetenschappelyk Insti tuut (NVI) noodzakelijk is voor een lonende exploitatie. Van Meurs: „Eurotax gaf de schuld van de lage vergoeding aan het R.O.G." Eurotax zette zich vorig jaar af te gen de2e kritiek door te stellen dat het geboden bedrag overeen stemt met tarieven van het NEA (het wetenschappelijk instituut waarmee onder meer het eerder genoemde NVI is gefuseerd). Ook mochten de onderaannemers, al dus het Schiedamse vervoerbe drijf, vanaf 1996 meer uren per dag declareren zodat in feite de chauffeurspauzes werden doorbe taald. „Het uurtarief is hiermee omhoog gegaan: by een inzet van veertien uren f43,66 en bij een in zet van 10 uren f 42,02. Gelet op het feit dat Taxi Hofman uitslui tend productie behoeft te leveren en niet voor de planning en regie van het vervoer behoeft te 2orgen, zijn dit goede tarieven," stelt J. Kouwenhoven, directeur van ZWN Taxi (waar Eurotax onder deel van uitmaakt), in een brief aan Hofman. Van de markt drukken In de door Eurotax uitgevoerde planning en regie ziet Van Meurs juist een probleem. Zo worden de onrendabele ritten naar de twee onderaannemers geschoven, meent hij. „Wat is er in de uitloop van de dag nog op de weg? Juist de wagens van Hofman en Van Dodewaard." Ook wordt, wat ook chauffeur Maikel Gonesh aangaf, de Euro- tax'ers eerder een pauze gegund dan hun collega's. Iets dat er vol gens Gonesh en Van Meurs voor zorgt dat er regelmatig - volgens de wet - te lang achtereen wordt gereden. „Volgens de Rijks Ver- keers Inspectie (RVI) mag je maximaal vier uur achter elkaar rijden. Aan de hand van de werk boekjes heeft Maikel al eens een duidelijke waarschuwing gehad van het RVT omdat hij tien uur achter het stuur had gezeten. Dat kan natuurlijk helemaal niet." Van Meurs verder: „Eurotax zegt dan natuurlijk 'jullie moeten zelf voor aflossingen zorgen'. Nou, dan heb je heel veel chauffeurs nodig. En dat kan gewoon niet binnen de prijs die nu wordt gebo den." De advocaat wijst daarnaast op het volgens hem zeer hoge bedrag (496.985 gulden) dat in het con tract met het R.O.G. jaarlijks wordt uitgetrokken voor de cen trale. Tot verontwaardiging van Van Meurs valt uit het contract ook op te maken dat Eurotax voor zichzelf 10 procent van de totale kostprijs reserveert als 'algemene overhead en winst'. Van Meurs vermoedt dat Eurotax door deze manier van doen de twee onderaannemers 'van de markt wil drukken'. Een kwalyke zaak, vindt de advocaat. Vooral omdat het ook nog eens gaat om een overheidsbedrijf. Eurotax is immers onderdeel van het open baar vervoerbedrijf ZWN, dat op zijn beurt weer van het overheids bedrijf VSN (Vereniging Streek vervoer Nederland) is. „Ze willen dat Hofman en Van Do- dewaard zeggen 'wij stoppen er mee'. Dan hebben ze het monopo lie. Er is gewoon sprake van een soort kolonisatie." Haudtekening gezet ZWN en dochterbedrijf Eurotax willen beide (nog) niet inhoude lijk reageren op de kwestie. Zy wachten de uitspraak van de rech ter af. Ook de colleges van Maas sluis, Vlaardingen en Schiedam hebben zich tot nog toe niet in houdelijk met de zaak bemoeid. Wel reageerden ze in een geza menlijk schrijven opeen door Van Meurs verstuurde brief. De ge meenten wijzen daarin het ver zoek af om iets aan de situatie te doen. Want: „noch de gemeenten, noch de stichting R.Ö.G. zijn ons inziens party in het geding. De stichting heeft slechts contractue le verplichtingen jegens hoofd aannemer Eurotax." E.L. Elvers van KNV Taxi, een or ganisatie die de belangen behar tigt van zowel aan de overheid ge lieerde als particuliere taxibedrij ven, kan zich vinden in het stand punt van de colleges. „Alles staat of valt met de contracten die door de taxibedrijven zyn gestoten. Ze hebben immers hun handteke ning gezet! En als er een hoofd aannemer is, is er toch een andere situatie dan wanneer er samen werking is. Als hoofdaannemer bepaal je toch een beetje hoe het In andere regio's bestaan er zowel constructies met hoofd- en onder aannemers als 'echte' samenwer kingsverbanden, vertelt Elvers. Maar van problemen zoals die zich in de Waterwegregio voor doen, weet hij met. Ook over be schuldigingen dat overheidsgeld wordt gebmikt om kleine ver voersbedrijven over te nemen, kan de taxibedrijven-vertegen woordiger kort zijn. „Dat soort vragen zijn in de Tweede Kamer geweest, maar het is nog nergens aangetoond, Je moet het wel hard kunnen maken." J. Wijnstok is directeur van de Stichting Ouderen Maassluis (SOM) en was direct betrokken bij de voorloper van de Teletaxi in Maassluis, de AV-Tax, Bij het ont staan van de Teletaxi was hij wat minder direct betrokken. „Maar wat ik er van weet is dat het tus sen de bedrijven op basis van ge lijkwaardigheid zou gebeuren." Net als over voorloper AV-Tax is de SOM-directeur ook tevreden over het functioneren van de Tel etaxi. „Er zijn minder klachten dan in de beginfase. Soms moeten mensen wat lang wachten. Maar over het algemeen wordt er goed ingespeeld op de wensen en mo gelijkheden." Ook in het gele Tel- etaxi-busje van Maikel Gonesh blijken de mensen best tevreden. „Ja, hier woont ook een schoon zus van me." Het kanariegele bus je staat stil voor een portiek van een Zwaluwenlaan-flat in Vlaar dingen, maar een oudere vrouw is er niet zo zeker van of ze er hier wel uit moet. „Ze hebben deze rit voor me besteld, ik weet niet eens wie." Chauffeur Maikel mobilofoneert naar de taxicentrale, waar hij de bevestiging krijgt van, inderdaad, de Zwaluwenlaan en het huis nummer. „Ik loop wel even mee, hoor," stelt hij de vrouw ge- X Terwijl Maikel - keurig in pak - de vrouw helpt met uitstappen en haar in de flat op de lift zet, blij ven de andere passagiers rustig wachten. Zoals de twee dames die voor de hemelsbreed vrij korte af stand al een hele rit hebben ge maakt. Ze vinden het andere mensen ophalen en omrijden niet zo'n probleem. „Nee hoor, we heb ben de tijd." Een oud pa pier oorlog dreigt in Vlaardingen. De gemeente wM het con tract met Ak veriengen.Fo- to Roel Dijk Door Danielle Hermans Vlaardingen In Vlaardingen dreigt een oud-papierrel te ont staan tussen de gemeente, de in zamelaars en handelsmaatschap pij Akkerman in Vlaardingen. De gemeente denkt erover om het contract met Akkerman niet te verlengen en vanaf februari 1998 in zee te gaan met het Rotterdam- se bedrijf De Paauw. Dit bedrijf 'diende volgens het hoofd stads reiniging W.C.Terpstra de voor de gemeente gunstigste offerte in. Hoewel het contract nog niet is getekend, hebben de circa veertig papierinzamelaars inmiddels hun ongenoegen bekend gemaakt Tij dens een informatiebijeenkomst van de gemeente maakten de ver enigingen, scholen en kerken de ze week duidelijk dat zy ernstig vrezen voor allerlei praktische problemen, Een rechtszaak wordt al voorbereid.Het gros van de cir ca veertig aanwezige inzamelaars liet weten dat ze massaal de kant van het Vlaardingse bedrijf zullen kiezen dat door het voornemen van de gemeente drieduizend ton oud papier door de neus wordt ge boord. De verenigingen zijn tevre den over de verleende diensten en willen dat alles by het oude blijft. Sommige inzamelaars lie ten weten ook na het aflopen van 'het contract met Akkerman hun oud papier gewoon naar de Pro- duktiestraat 21 in de Vettenoord- se Polder te zullen brengen. De kans is echter groot dat ze de sub sidie van de gemeente dan mislo pen. De bezwaren die de inzamelaars naar voren brachten waren vooral van praktische aard. De afgelopen twee jaar kon een vereniging doordeweeks of op zaterdag bij Akkerman terecht om een vraeht- je te lossen. Volgens Ruud van Gerven, die samen met zyn vrouw trouw papier inzamelt voor open bare basisschool De Maatjes, is het bedrijf veel flexibeler dan De Paauw. „Nu heb je nauwelijks wachttijd en ben je binnen een half uur weer thuis. Als we zo me teen naar Rotterdam moeten, sta je eerst in de file en moet j'e ver volgens aansluiten in de rij, We kunnen slechts één keer in de maand op de zaterdag terecht en dat is gewoon te weinig. Het zijn allemaal vrijwilligers die dit werk belangeloos doen. Zij doen dit veelal na hun werk en kunnen niet op elk tijdstip papier weg brengen," legt Van Gerven uit. Bovendien gunt Van Gerven, net als veel inzamelaars, de penning aan Akkerman. „Wat maakt ons dat uit dat de gemeente straks een paar cent extra verdient om dat ze minder subsidie hoeft bij te passen. Nu loopt alles toch prima. Het bedrijf heeft twee jaar gele den al onze gegevens in de com puter gezet zodat we precies we ten hoeveel ton papier we weke lijks en jaarlijks inzamelen. Ak kerman is dan wel twee jaar gele den overgenomen, maar bestaat al negentig jaar." Rechtszaak Directeur Bram Reek van het Vlaardingse bedrijf heeft geen goed woord over voor de handel wijze van de gemeente. Een advo caat bereidt momenteel een rechtszaak voor waarin hij een schadevergoeding van de ge meente zal eisen. „We hebben het bedrijf twee jaar geleden op voor spraak van de gemeente gekocht. Vervolgens hebben we geld geïn vesteerd in een automatiserings systeem zodat de gemeente en de inzamelaars op een uitdraai pre cies kunnen zien hoeveel ze heb ben ingezameld. Voor die tijd wist de gemeente niet eens hoeveel ton papier er werd ingezameld. Deze papierverwerking is de basis van ons bedrijf. Als dit wegvalt, moet ik voor twee personeelsle den, van wie een medewerkster in Vlaardingen woont, ontslag aan vragen," reageert Reek veront waardigd. Reek vindt dat de gemeente voor een habbekrats wegloopt by een leverancier waarmee ze een goede relatie heeft. „Zo ga je niet met een goede relatie om. Er komt een nieuw hoofd bij de stadsreiniging die gaat shoppen bij onze concur renten. Van de vier offertes krijgt hij een offerte van De Paauw met een aparte prijsstelling. Deze moet wel op de juiste manier wor den vergeleken met de andere of fertes. En dat is naar myn idee niet gebeurd. Uit mijn berekenin gen blijkt dat de gemeente er fi nancieel gezien helemaal niet op vooruit gaat door met De Paauw verder te gaan omdat wij nu dien sten aanbieden die de gemeente straks zeif moet uitvoeren. En daarvoor moet iemand worden aangesteld en er moet een auto worden aangeschaft. De gemeen te gaat op de stoel van de onderne mer zitten en dat is een grof schandaal." Ook vindt de directeur het vreemd dat hij door het hoofd van de stadsreiniging nooit is uitgeno digd om zyn offerte toe te lichten en de zaak uit te onderhandelen. Reek: „Ik heb al verschillende voorstellen gedaan en de zaken op een rij gezet. Maar er wordt ge woon niet naar me geluisterd. De ochtend na de bijeenkomst werd ik al door een papierinzamelaar getipt dat de gemeente hem trachtte te lijmen. Hy zou zich rustig moeten houden en akkoord moeten gaan met de nieuwe part ner en in ruü daarvoor zou de ver eniging een nieuwe aanhangwa gen krijgen. Dat zijn toch verder felijke praktijken. Ik ben niet van plan om het erby te laten zitten. Ik ga tot het hoogste rechtsorgaan in Nederland." Het hoofd stadsreiniging Terpstra had de massale kritiek van de pa pierinzamelaars deze week met verwacht. „Voordat wij met De Paauw tot een mondelinge over eenkomst zijn gekomen, hebben we overleg gevoerd met enkele verenigingen die oud papier inz' melen. Toen kwamen er nauwe lijks tegenwerpingen. Maar we hebben begrip voor alle prakti sche problemen waarmee de inza melaars zitten. Die problemen zijn zeker serieus te noemen en we zullen proberen hiervoor op lossingen te vinden We zullen ons als gemeente beraden op ver dere stappen. Het moet niet zo zijn dat het tot een conflict komt met de papierinzamelaars. Vlaardingen Huppelend komt de 6-jange Precious naar muziek school OpMaat waar zy haar we kelijkse muziekles krijgt. Zy volgt deze lessen evenals de ande re leerlingen met heel veel ple zier. Haar vader vertelt dat zij ook thuis al achter het keyboard zit en dol is op muziek. Docente Jos de Vries-Aarden vindt dat zy vooral ritmisch voor haar leeftijd al heel verrassende dingen laat horen. Jos heeft een 4-jarige antroposofi sche opleiding tot muziekthera- peut gevolgd in Zeist en geeft sinds april dit jaar de lessen aan verstandelijk gehandicapten in Vlaardingen. Het ligt in de bedoe ling de lessen ook volgend jaar in Maassluis te starten maar tot nu toe zijn het alleen Vlaardingse leerlingen. „Ik ben met deze op leiding begonnen omdat het wer ken met deze leerlingen mij erg aanspreekt. In mijn lessen komt ter sprake wat ook in een gebrui kelijke muziekles aan de orde komt, maar het is helemaal ge richt op het niveau van de leer ling. Het belangrijkste vind ik niet hoever iemand komt maar het met plezier muziek maken." De volgende leerlingen komen enthousiast Jos begroeten waarna zij een plaatsje achter een tafeltje krijgen. Alleen Hanneke heeft ge oefend en mag dus als eerste op de xylofoon laten horen wat ze kan. Zij straalt als ze een compli mentje krijgt en daar is haar jüf niet zuinig mee. Annemarie heeft een keyboard en dat maakt het voor haar wat lastig de goede toon te vinden want, zegt ze, die klinkt zo anders. Toch gaat het ook haar goed af en met een kleur van in spanning krijgt ook zij een pluim. Mark is een beetje zenuwachtig, want een fotograaf en iemand van de krant is toch wel griezelig. Hij is helemaal weg van het keyboard en probeert zo'n beetje alle gelui den uit. Het is leuk dat de leerlingen elk liedje een paar keer spelen maar wel op een ander instrument. Do cente Jos heeft een zelf gebouwde grotta, wat een. op een viool gelij kend maar tweesnarig instru ment is. Het leuke van dit instru ment is dat het altijd klinkt. De leerlingen lezen de muziek van gekleurde balletjes die correspon deren met de juiste toets op het instrument. De lengte van een noot wordt heel simpel aangege ven door hem wat groter te ma ken. De Vries besteedt veel aan dacht aan het op het gehoor na spelen van onder meer ritmes op de trom. Zij geeft zelf het goede voorbeeld maar ook doen ze het samen en dat valt bij Mark wat in gewikkeld uit. De ontspannen werkwijze en het enthousiasme van docente Jos werkt aanstekelijk op haar pupil len en ook de vaart in de lessen zorgt ervoor dat niemand zich ook maar een moment verveelt Op vallend is het gemak waarmee met kleine probleempjes wordt omgegaan en ook de niveauver schillen geven geen enkel pro bleem. „Ek heb altijd eerst een ge sprekje met de ouders, maar als de leerling niet in een groepje past, krijgt hy alleen les," Martine en Brant zijn de laatste leerlingen die les krijgen. Het is aan het eind van de ies als Marti- ne op de blokfluit en begeleid door Brant op de trom 'Schaap., schaapje, heb je witte wol' speen Onverstoorbaar en totaal niet van de wijs gebracht door het soms lastige begeleidende ritme speelt ze het liedje foutloos. Het is niet verplicht thuis een instrument te hebben alhoewel het voor de leer lingen natuurlijk veel leuker is, maar toch is „alles wat ze van de lessen meepikken meegenomen." De lessen worden gegeven op woensdagmiddag tussen 16.15 en 18.30 uur, afhankelijk van de leef tijdsgroep waarin de leerling zit. De groepen zijn klein, 4 5 leer lingen, zodat iedereen voldoende aandacht krygt. Iedereen vanaf zes jaar kan worden geplaatst. De lessen worden gegeven aan de Meidoornstraat 30 in het gebouw van muziekcentrum OpMaat. Voor inlichtingen: Jos de Vries, tel; 5921368. Hanneke, Annemarie en Mark volgen de muzieklessen van lerares Jos, Foto Roei Dijkstra Zaterdag 15 november SCHIEDAM Grote of Sint Janskerk. MEVO-ba- zar, 10.00-l3.00u en inloopconcert Jac Vïnke (piano), I5.0Öu. Stad- serf. Open dag nieuwe vestiging bibliotheek. De Teerstoof. Frank van Pamelen, 2Q.30u. Lange Ha ven. Sinterklaasintocht, 113,35u. Galerie Distanza. Kleur in dewin- ter, t/m 20januari. StedeüjkMuse- um. Orgelconcert Freddy Bran der, 14.0Qu. Lange Haven. Aan komst Sinterklaas, 13.00u. De 4 Molens. Openingsbal Rietzeilers, 20.30u. Filmhuis. Grace of my heart, 21.ÜQu. Podium. Fusebus- ters (r&b),22.00u. VLAARDINGEN Maassluisedijk 5. Verkoopdag, 10,00-15.30u. Harmonie. Kunst in de steigers door Kunstvlam, 14.00u en 2Ö.00u. Streekmuseum. Zeefdruk, 14.00u. Oosthavenka- de. Intocht Sinterklaas, lO.OOu. Stadsgehoorzaal. JeroenvanMer- wijk, 20.0ÖU. Podium Gallery X. Split FunMallows two, 23.O0U. MAASSLUIS Cursusgebouw creatief en educa tief centrum klei kleur. Open atelier acryl en olieverf, 11.00 tot 16.00u. Stadhuiskade. Aankomst Sinterklaas, lO.OOu. Luxorthea- ter. Bijeenkomst soos, 13.00u. HOEK VAN HOLLAND De Ark, Oud papieractie, 9.00- 12.00u. Partycentrum Bos en Duin. Vogelbeurs, I0.00-13.00u. Berghaven. Intocht Sinterklaas, 13.30u. De Hoekstee, Bert en Ber- tus, 15.30u. Zondag 16 november SCHIEDAM Wijkcentrum Dreesplein. Rom melmarkt, 10.30-15.00u. De Teer- stoot Poppentheater JacobusWie- man, 14.00u. Dienstencentrum de 4 Molens. The-dansant, 13,30- 16.3Qu. Dienstencentrum de Woudhoek. Open middag, 13.30- 16.30u. Podium. Op zondag kan het anders, 21.30u. VLAARDINGEN Dienstencentrum dc Bijenkorf. The-dansant, 14.00-16.00u. Panta Bel Reiki-kring, 10.00-13.00u en didgeridu-kring, I9.30-22.00u. ROTTERDAM Cinerama 1: 'The Game' (12) dag. 12.30-15.25-18.20-2UI5.: Cine rama 2: 'Double Team' (16) dag. 15.45-19-21.40; do.vr.ma.di. ook 13.15. Cinerama 3: The Lost World' (al) dag. 18.30-21.30; do.vr .ma.di. ook 12.30-15.30. Cinerama 4:~Volcano'(12)dag.l9-21.50; do .vr.ma.di. ook 13-15.45. Cinerama 5: Men in Black' (12)dag.l2.45-16- 18.45. 'Copland' (16) dag.2l.30. Imax Theater: 'Super Speedway* (al) dag.(beh.ma.) 14-16-20; ma.al- leen 20. 'RingofFire'(al)dag.(beh- .ma.) 15; za.zo.di, ook 13. 'Contact' (al) dag. 17-21. Lantaren 1:~'Bras sed Off (al) dag. 20-22.15, maal leen 20, wo.zo. 14.30. Sneak Pre view; ma. 22.15. Lantaarn 2: Nina Menkes programma: The Great Sadness of Zohara' en 'Queen of Diamonds' do.19.30, The Bloody Child' vr.19.30. 'Magdalena Vira- ga: A Red Sea Crossing' za.zo. 19.30. 'Cant'U Hear me Singing' zo. 14.30; di.Wo. 19.30. Klassieken- reeks: 'Fanfare' vr.wo. 14.30; ma.19.30. 'Brigands; Chapite VIT. (16) dag.21.30. Venster 3; 'Lègri- mas Negras' (al) dag.19.30-21.30; vr.zo.wo. ook 14.30. Venster4: 'A li fe less ordinary' (al) dag. 20-22.15; vr. ook 14.30. Lumière 1: The Pea cemaker' (16) dag.12-16-18-21; wo. vervalt 15; za.vervalt 12. Lumière 2: The lost world' (al) dag. 12-15.05- 18.10-21.15. Lumière 3: 'Face/Off (16) dag. 18.10-2110; do.vr.ma- .diook 12.10-15.10. Lumière 4: 'Murder at 1600' (16) dag.18.45- 21.30; do.vruna.di. ook 12.40-16.— Rexane; 'Verpleegsters all-in' (18) do. t'm zo. doorl.voorst 'Keer op Keer' 18) ma. t/m wo. doori. voorst Pathé: 'Contact' (al) dag.11.30- 14.30-18-21.10; za. vervalt 11.30. 'The Full Monty' (a!) dag. (beh.wo.) 11.40-14.05-16.30-19.20-21.45; za .zo. vervalt 11.40; wo. 11-10-13.25- 21.45. 'Ar Force One' (16) dag.18.10-21; do.vr.ma.di.ook 11.55-15.25. TVIy Best Friends's Wedding' (al) dag.l 1.I5-14.1Q- 16.40-19.05-21.40. 'The Peacema ker* (16) dag.11.45-15-18.30-21.30; za. vervalt 11.45. 'The Game' (12) dag.l 1.20-14.50-18.20-21.20;di. ver valt 21.20. 'A life less ordinary' 16) dag. 16.50-19.10-21.55; do.vr.ma.di ook 11.50-14.20. Sneak Preview; 'It happened in Space' (16) diJ21.30. Kindermatinees: Cinerama 2: '101 Echte Dalmatièrs' (al) za- mwo.12.30-15.30. Cinerama 3: 'George uit de Jungle' (al) za- .zo.wo. 13.15. Cinerama 4: 'Bean, The ultimate disaster movie' (al) za.zo.wo.13-15.45. Lantaren/Ven ster: 'Selma en Johanna' (al) zo.wo.I4. Lumière 3: 'Napoleon' (al) za.zo.wo.13-15.30. Lumière 4: 'George uit de Jungle' (al) za- .zo.wo.i1-13.10-15.25. Pathé: 'Ge orge uit de Junele' (al) za.zo.wo.ll- 13.10-15.25. 'Free Willy 3: De red ding' (al) za2o.ll.50-14; wo. alleen 11.50. *Mijn Franse tante Gazeuse' (al)wo.l4.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2