Twee hockeyclubs, twee culturen, twee visies op derby Van Nieuwenhuyze kansloos tegen geruchten Alcom/Capelle weer ouderwets Rotterdam zet semi-profs mat Planken elfde Baros uit de bekerstrijd Victoria-coach: 'Aardige jongens bij Rotterdam, maar ze hebben alleen die corner...' Maximale score BCR'91 Rotterdamse basketballers geven zeer goed partij Michel de Boer houdt FVT/Visser overeind Yerhoeff flikt 't weer Zellduo achtste in WK Tornado-klasse Beperkte schade RRC Constant 'fopt' dammers Charlois Waterpoloër Dijksman; 'Dit is frustrerend' Hamming naar NK Rotterdams Dagblad Maandag 17 november 1997 DordrechtZe hebben er even op moeten wachten, maar de volley ballers van Alcom/Capelle hebben weer een keer 'gewoon' met 3-0 gewonnen. De ploeg van Pieter Jan Leeuwerink denderde ouder wets over Dimplex/Ekspalvo heen (9-15,2-15,11-15). „Dat was lekker. We hebben gewoon goed gewon nen," luidde het duidelijke com mentaar van de Capelse trainer. Voor Capelle kwam de gemakke- Iijke zege tegen de Dordtenaren precies op tijd. Vrijdag komt Re mote It/ZwoÜe op bezoek. Met die ploeg, waar dit seizoen.de voorma lige, 349-voudige international Ronald Zoodsma onder contract staat, heeft Capelle nog een stevi ge appel te schillen. Vorig seizoen speelden beide teams 2even keer ■tegen elkaar (ook in de bekerfina le), waarvan Capelle er slechts één won. Bovendien vertrekken Leeu werink en de zijnen in de week daarna naar Eem voor een vier luik om de Europa Cup III. In de goede generale repetitie van zaterdag was vooral het spel van Nico de Bruyn verheugend. De 19- jarige middenaanvaller kwam af gelopen zomer over van eerstedi- visionist Delta Sport uit Delft ,„Ky pikt het goed op," oordeelde Leeuwerink tevreden. „We scoor den veel met het blok." De volleybalsters van Alcazar/ Erasmus hebben hun verste uit wedstrijd in de derde divisie in een 3-0 overwinning omgezet In het Brabantse Schaijk, nabij Oss, noteerden de Rotterdamse stu dentes de setstanden 15-10,15-10 en 15-3 tegen Graphiset/TSR, De tegenstander verkeert aan de on derkant van de middenmoot. Het kon de Rotterdamse trainer/coach Teus Heuvelman geen. moment imponeren: „Eén van de mindere ploegen." Over zijn eigen team was hij .positiever: „We spelen steeds constanter." Omdat de concurrentie steken liet vallen, steeg Alcazar naar een derde plaats in de derde divisie F. Bussum Zonder de Est Lembit Oli en Hans Böhm heeft Rotter dam in de derde ronde van de meesterklasse een sensationele 41/2-51/2 zege/bevo.chten op de semi-profs van'Bussum. De debuterende Slowaak Lubo- mir. Ftacnik hield de Rus Igor Giek moeiteloos op remise. Mar cel Piket versloeg knap Li Rie- mersma. Ook Fred van der Vliet, TomMiddelburg (fraai torenoffer) en Ik Oei wonnen, zij het dat deze in verloren stelling een toren, van Kick Langeweg cadeau kreeg. Jaap de Jager (tegen Erik van den Doel) en Michiel Besseling com pleteerden metremises de Rotter damse vreugde. Die kan zelfs na de nederlagen van Roberto Cifu- entes (tegen de Rus Alex Barsov), Ad van den'Berg en Luc Winants al niet meer stuk. Rotterdam heeft zich door de niet-ingecalcu- - leefde overwinning ver verwij- dei;d van de gevarenzone. Rotterdam Schaonspringster Lisette Planken uit Berkel en Ro denrijs heeft bij het WKin het Ma leisische Penang veel ervaring op gedaan. Op de 1-meterplank kwam ze in een deelnemersveld van 28 meisjes tot een elfde plaats. Op de 3-meterplank knam Planken, die dit jaar voor het eerst in de hoogste categorie springt, tot een veertiende plaats. Rotterdam De basketbalsters van Baros spelen in de competitie in de eerste klasse van het rayon west en nemen een bescheiden twaalfde plaats in. Misschien wel daarom schreef de studenten- ploeg in voor de bekercompetitie, in de hoop te wordne gekoppeld aan een sterke tegenstandster. Evenals de mannen, midweeks te gen Donar, troffen de Baros-vrou wen in Lieshout een topper van jewelste, want de kampioen van Nederland. „Van zo'n ploeg droom je natuurlijk," biechtte Letteke Dersjant, center in de Rotterdamse formatie, op. „We wisten dat we kansloos zouden zijn, maar juist daarom werd het een heel gezellige wedstrijd." Lieshout won met 33-89 na een 11- 55 ruststand. Dorine Smit was met 7 punten zowaar nog de beste Rotterdamse schutster. De competitie-nederlaag bij Fil- tech Five was onvermijdelijk voor de basketbalsters van Idétrading/ RB. Maar de marge (94-44) werd wel als een koude douche ervaren. De tegenstander is de ongeslagen koploper in de eerste divisie B en stevent regelrecht op promotie af. Kristine Thorsen (21) en Eveliene Veldhuizen (15) kwamen in de dubbele cijfers voor Idétrading. Rotterdam Halverwege de eerste helft van de hockeywedstrijd tegen Rotterdam (1-1) maakte Laren-spits Fleur van de Kieft een spurt langs de zijlijn. „Dat doet ze vol gend seizoen voor.ons," wist een Rotter damse supporter heel zeker. Het rekensom metje is snel gemaakt. Caroline van Nieu- wenhuyze-Leenders, nu nog coach van La ren, gaat aan de slag op Laag Zestienhoven en in haar kielzog komt een aantal top- speelsters mee. Denken velen. Zeggen ve len. En dat wéét Van Nieuwenhuyze. „Mijn pioeg heeft daar last van," vindt ze. Vechten tegen geruchten is echter een kansloze strijd. Van Nieuwenhuyze: „Ik heb ook gehoord dat de zusjes Smabers met mij meekomen. Ik kan alleen maar zeggen dat ik niet aan de meiden ga trekken. 70s ze komen, zou het uit vrije wil zijn. Ik neem niemand mee en ik heb ook nog van nie mand gehoord dat men mij achterna gaat naar Rotterdam." Al in een heel vroeg stadium van deze com petitie maakte Rotterdam bekend dat de voormalige international terugkeert naar de club, waar ze opgroeide en na succesvol le seizoenen bij HGC en Amsterdam haar sportieve carrière ook afbouwde. Ze had er dit seizoen al op de bank kunnen zitten, maar wilde liever de driejaar van het con tract bij Laren volmaken. „Rotterdam heeft mij de vrije keus gelaten. Ik wilde liever nog een jaar wachten." Daardoor werd Rob- bert-Faul Aalbregt een nieuw seizoen aan geboden als trainer-coach, hetgeen ook voor veel speelsters als*een verrassing kwam. „Ik vind het heerlijk om bij Rotterdam aan het werk te gaan," zei Van Nieuwenhuyze gisteren. „Vooral omdat ik ook veel ga bij dragen aan de jeugdafdeling." In elk geval is het afgelopen met de vele autoritten van uit Hellevoetsluis naar Laren, „Tweeënhalf uur vantevoren weg, heerlijk dat ik dat straks niet meer hoef te doen." Fraaie solo Van Nieuwenhuyze komt haar nieuwe club dit jaar seizoen alleen tegen als Laren en Rotterdam de play-offs halen. Die kans lijkt klein. In de competitie won de Larense pioeg de eerste ontmoeting, gisteren werd het een terechte puntendeling, 1-1. Door een fraaie solo van Minke Smabers kwam HC Rotterdam in de eerste rondgang op een 0-1 achterstand. Deze werd na rust weggewerkt vanaf de stip. De scheidsrech ters vonden dat één van de Larense speel sters de bal met haar stick te hoog beroerde, waarop Boukje Vermeulen de straibal be nutte, 1-1. Kort daarop leek Rotterdam zelfs op een voorsprong te komen. De bal werd de cirkel ingeslagen en verdween via een Larense verdedigster in het doel. De arbitrage be sloot tot een doelpunt in de overtuiging dat Karlijn Petri het speeltuig had beroerd, maar kwam daarna terecht op die beslis sing terug, Een overwinning had Rotter dam, dat met twaalf punten de midden moot aanvoert, ook niet verdiend. De vrouwen van Victoria toonden teke nen van herstel, al verloren ze wel met 3-2 van DSHC. Daardoor blijven de Rotterdam- sen op de laatste plaats in de overgangs klasse B. De Kralingers scoorden via Chris tine Elias en Femke de Groof. Antje van Ei keren 'kopte' op de doellijn een bal uit het doel. Zij liep een forse bloeduitstorting en een bult op. De hockeysters van Leonidas waren op alle fronten sterker dan GHBS, maar verzuimden te scoren: 0-0. Door Paul van den Bosch Rotterdam Op de ene bank zat Ronald Hugers, die Victoria twee keer naar de hoofdklasse loodste en dat kunstje bij HC Rotterdam moet zien te herhalen. Wouter Eikenhout en Frank van Duivenbode stonden als Victoria-duo in de andere dug out, van wie de laatste vijftien jaar in het eerste team van Rot terdam speelde en later als coach - samen met Hüub van Rig- gelen - op onplezierige wijze vertrok van Laag Zestienhoven. Het ons-kent-ons-gehalte was gis- en mist, af te maken. Rotterdam termiddag dus extreem hoog aan de gezellig gevulde Beekweg, waar vijfhonderd toeschouwers de Rotterdamse hockeyderby in de overgangsklasse A zonder win naar zagen eindigen (2-2). Het was lang geleden dat Rotterdam en Victoria elkaar in de één na hoog ste afdeling tegenkwamen. Als Victoria niet onderin de hoofd klasse bungelde, speelden deKra- .lingera wel in-dc-parallel-over- De confrontatie is er één tussen twee echte aartsrivalen. De club- culturen zijn duidelijk anders, de speelstijlen ook. „Aardige jon gens hoor bij Rotterdam," zei Vïe- toria-coach Frank van Duivenbo de vooraf al. „Maar ze hebben ei genlijk alleen die strafcomer. Die Stijn Bakkeren slaat ze heel mak kelijk in. De clubs in de hoofd klasse zullen die jongen ook wel in de peiling hebben. Maar bij ons zit er meer hockey in. Technisch zijn we beter, alleen mist Victoria van oudsher de mentaliteit om het ook in moeilijke potjes, in kou heeft wat dat betreft een betere mentaliteit." „Onzin," pareerde Ronald Hu gers, een paar meter verderop. „Dat was vroeger misschien zo, maar Rotterdam heeft inmiddels ook veel jongens die goed kunnen hockeyen. Ik zie het verschil niet zo scherp." De eerste bal moest toen nog wor den geslagen in de derby, maar er lag voldoende voervoor .de con- troverse.Datzouzobiijven. Nadat Rotterdam en Victoria zowel de eerste als tweede rondgang had den afgesloten op 2-2, stapte ma nager Mary Knop van de thuis club op Van Duivenbode af. „Gefeliciteerd hè?" zei ze. „Gefeliciteerd... Ja, jullie gefelici teerd" luidde het antwoord van de Victoriaan. „Wij hebben een punt verloren. Echt hoor, da's echt geen bluf." Zijn confrater Hugers spoedde zich toen met een, met een griepje onder de let- den, naar huis. Op basis van de tweede helft, die overigens kwalitatief een stuk Jurgen Bak ker (I) werkt zich langs Vic toriaan Enk Kool. Uit deze aanval zou de eerste straf comer vol gen, waaruit HC Rotter dam de ope- (reboundvan Annand van Deventer) binnentikte. Foto Cor Vos minder was dan de eerste en alle kenmerken van een derby met zich meedroeg, had Victoria de overwinning, mogen claimen. De, ploeg uit Kralingen had meer bal verlies, liet zich vaker in de cirkel zien en dwong doelman Buwalda tot een aantal reddingen; De doelpunten vielen evenwel al le in de eerste helft toen beide équipes beter hockey lieten zien. Ter ondersteuning van de stelling van Van Duivenbode: Rotterdam scoorde inderdaad uit strafcor- ners. De eerste (1-0) al in de twee- de minuut uit de rebound van zo'n corner (Annand van Deven ter), de tweede (2-1) van de stick van kanon Bakkeren zelf. Job Lloyd, wiens grillige broer Huib inmiddels uit het eerste elftal is gegaan, zette Victoria met twee knappe veldtreffers op gelijke hoogte, 2-2. „Hebik. te veel gezegd?" riep Van Duivénbode na het laatste eind signaal. „Haal die strafcorners weg bij Rotterdam en er blijft wei nig van die ploeg over. Het is al leen jammer dat die bij ons niet liepen. Blijkt toch dat het lastig is als je niet wekelijks op een water kunstgras speelt. Dat nadeel krijgt Rotterdam straks als ze op ons zand ingestrooid veld ko men." Ronald Hugers echter: „Ik vond dat 'betere hockey' van Victoria wel meevallen. Ze joegen de bal met één klap naar voren, over de achterlijn. Het leek wel alsof ze daarop speelden. En dan met z'n allen een soort zone-press, waar mee we geen raad wisten. Datwas onze fout. Maar ze moeten bij Vic- torianiet gaanoverdrijven." Twee clubs, twee visies; oöfcdSérih dus de rivaliteit. Eensgezind waren belden echter in hun tevredenheid over de on verwachte misstap van koploper Hattem bij Schaerweijde (3-2). Daardoor komt Rotterdam tot op twee punten van de eerste plaats, Victoria moet er nog drie toege ven op de Gelderlanders. Tussen de Rotterdamse clubs en Hattem zit nog de nummer twee, Alk maar. Daarover konden beide aartsrivalen zich verheugen, net als over de massale belangstelling van de toeschouwers voor de in ere herstelde hockeyderby. JosSuykensvan BCR'91 hangt in de lucht voor weer een succes volle smash tegen Velo-3. Zijn dubbelpartner Emïle Vrolijk kijkt toe. FOtoCorVos Rotterdam—Een week eerder moesten de badmintonners van BCR'91 de punten nog delen met het Twentse DIOK(44), maar zaterdag hadden de Rotterdammers geen kind aan het derde team van Velo. De eerste di- visieploeg won in de eigen sporthal Rijnmond-Zuid met maximale cij fers (8-0) van de Westlanders. Het was een vrijwel probleemloze wedstrijd voor BCR'91. Alleen het mix-dubbel Jeanette van der Werff en Patrick Scholtes) en tweede man- nendubbel (Martel Couwenhoven en Arjan Smith) werden tot het spelen van een derde set gedwongen. Door Nick van der Sluis Den Helder Het pechduivelije blijft Idétrading/RB hardnekkig achtervolgen. Ook in en tegen Den Helder (71-57) bleek de Rot terdamse basketbalfoimatie nog steeds blessuregevoelig. Dat was uiteindelijk beslissend voor de ze vende nederlaag in de competitie. Rond de vjjniende minuut van de tweede helft raakte Slobodan Ka li canin, tot dan de gevaarlijkste schutter van Idétrading, in een scrimmage onder hét bord ge- -wandaaneenoggrenmoest naar de kant. Definitief, zo bleek al snel. Zijn oog zat helemaal dicht, op een moment (63-51) dat er nog wel enig uitzicht was op een posi tief resultaat voor de Rotterdamse formatie. Maar met de Joegoslaaf verloor Idétrading ook lengte en kreeg de Helderse aanval vrij spel. De eindstand en de marge van 14 punten doen een 'veegpartij' ver moeden, maar de Rotterdammers zijn geen moment echt kansloos geweest. Een driepunter van Rolf Franke in het eindsignaal dikte de eindstand aan, maar daarvoor kon Den Helder nauwelijks af stand nemen van de gehavende tegenstander. "Want tegen de verwachtingen in speelde Eelco Derks nog steeds niet in Den Helder. Zijn rentree wordt niet vóór 6 december ver vracht; tegen Virtus. Djordje Sto- janovic zal pas na de winterstop (op 6 januari 1998) zijn eerste com petitiewedstrijd voor Idétrading spelen. Vaste waarde Voor coach Toni Vujanic blijft het dus roeien met de beschikbare riemen en dat valt tegen topploe- gen niet mee. Dat het spelbeeld dan niet tegenvalt en ook wel aan trekkelijk oogt, is meegenomen. Zo is Sander Kales een vaste waarde in de ploeg geworden, maar dat is nog niet voldoende. Vujanic stuurt aan op een plaats bij de eerste zes en een voortzet ting van de competitie in de Elite A Dan is een plaats in de play-offs verzekerd, maar dan moet Idétra ding tot de winterstop (inde duels met Libertel/Den Bosch, Virtus, Voorburg/Cobra's en Dunckers) niet al te veel punten verspelen. De Rotterdammers verloren in. Den Heldervoomamelijk door ge brek aan schotkracht (18 uit 44, 41%) en in de rebound (40 tegen 22), al blonk juist Marco Pikaar (B rebounds) weer onder de borden uit. Maar zijn vrije worpen blijven een wanhoop; scorend had Den Helder niet veel van hem te vre zen. Nu moesten vooral Sander Kales (15) en Slobodan Kalicanin (23) voor de punten zorgen. In de Helderse ploeg kwamen Mii Nel son Richards (20) en Rolf Franke 15) in de dubbele cijfers. Tilburg De eerste finalewedstrijd tussen Perfec- ,ttonen FVT/^sserbm.het herfetkampioenschap is ki» èerii-3 overainhingvoor .de Rotterdamse tafel-, tennissers geëindigd. Met twee winstpartijen en een aandeel in. het gewonnen dubbelspel was Mi chel de Boer voo15 FVThet succesvolst Op dinsdagavond 25 november volgt ai Rotterdam dexetum Hetteam dsi bet e:~S! vier punt sa scoort, is winnaar eo herfstkampioen. Ook al zo» hel 04 voor Feifection worden, Gdo wordt met langer her aantal gewonnen games geteld. Dan volgt een der de wedstrijd op neutraal terrein Met de eerste overwinning op zak staat FVT er het .hietr/>^c0.udrJohgMsriOGdiak&-.' rij ia invaller-voor deabsc nts Ton du Vi, ver cwp be- gmiFVT! vrijwel zeker met een 2-0 achterstand. Te- rigënPerfection was De Jong bewust op het sterke duo'Jos Verhulst en Frank Boute gezet Een on dankbare, taak voor de Rotterdamse coach, maar .anderzijds biedt die tactiek meer winstkansen voor. Michel de Boer en JörgdeCock. - 4 -4 - 4; - De Boer won in twee games van Boute en De.Cock van Vincent van Kuyk. Het dubbelspel was voor De. 8o^f en De lock, waarmee FT op een 1-3 voor sprong kwam. Dc Cock verloor "echter van Verhulst (18-21,21-18 en 21-18),waamade stand door het ver lies van De Jong op Boute weer in evenwichtkwamr ■3-3. Ir de slatpartij had DeBoer geen probleem met Van Kuyk (19-21 ent 12-21), waarmee hij de eind- stand ep 3-4 bepaaldh ■Twéü.ïty' One lip Twenty One Up - evarieheerde rich voor 7-3 ne derlaag tegén de reseras vanAmstclveen. Met de- delfde cijfers trokken Peter., Berixm,' Niels, ven der.. Wal Lil Bob Bron nu aan hef langste eind. Twee wedstrijden voor het trade van' de competitie is handhaving in de derde divisie nu al zekere- - •Dé vrouwen vanFVTkregea voof de tweedëbpeen- volgende Jreer een 9-1 nederlaag aan hun'broekT Diteiaaltegende rèseryes.yac FeÓQS^waarêan de; eerste wedstrijd nog met 64 was gewonnen. NaaldwijkDe handbalsters van Ancora kennen een goede start in de tweede divisie. Ook Westlandia werd het slachtoffer van de dadendrang van de ge routineerde IJsselmondse vrouwen: 23-29. Het tekort aan sterke spelers kostte Atomium'61 tegen EDH uit eindelijk de wedstrijd: 21-23. De andere Rotterdamse ploegen wisten wel tot winst te komen: het rommeli ge Snelwiek won wel eenvoudig met 30-22 van DSS, terwijl Roda door het oog van de naald kroop hij DWS: 27-28. Na de nederlaag in de eerste competitiewedstrijd te gen HVO hebben de vrouwen van 'good old' Nol Ver hoef zich prima hersteld. De derde opeenvolgende overwinning kreeg aan het einde van de eerste helft een gericht. Meteen na de 'thee' werd de 10-13 voor sprong vergroot. De Naaldwijkse vrouwen sputter den nog wel wat tegen, maar moesten genoegen ne men met een 23-29 nederlaag. Ancora speelde vooral verdedigend sterk, maar bleef ook in de aanval goed Atomium'61 kende een personeelsprobleem en werd daarop keihard afgerekend. De te krappe selectie zag vroeg in de wedstrijd ook Remco Peeters met een ro de kaart en Arjan Koster met een forse blessure uit vallen. Daardoor moesten spelers uit het tweede team invallen. Atomium kon de nederlaag toen niet meer verhinderen. BermudaRon van Teylingen en Herbert Dercksen rijn in. de WK zeilen in de Tornado-klasse bij de Ber muda-eilanden ais achtste geëindigd. Daarmee heb ben ze voldaan aan de limiet voor de A-selectie van het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond (KNWV), die zich gaat voorbereiden op de Spelen van 2000 in Sydney. Hun beste prestatie in de serie races was de derde plek op de derde dag. Rotterdam Ondanks het 22-10 verlies bij raulti- kampioen DIOK in Leiden kon RRC/Romeko uiterst tevreden zijn. Want vooraf stond de uitslag eigenlijk al vast. Alleen als DIOK een slechte dag zou hebben en RRC een zéér goede, was er een kans. De Leidena- ren, aan het begin van het seizoen verzwakt, hébben hun routiniers weer terug in de ploeg en dan is dui delijk wat de kwaliteit van DIOK is. Johan van de Walt maakte de Rotterdamse 'try-en de conversie werd gekickt door Sylvester Ramakers, die ook een penalty benutte. Rotterdam In de vijfde ronde van de damcompeti- tie in de tweede klasse C traden de Rotterdamse damclubs Charlois en Constant tegen, elkaar aan op oorlogssterkte. Na een spectaculair verloop won Con stant met 12-8 en volgt die ploeg Leiden/Den Haag op één punt Constant treft het nog zonder puntverlies verkerende Den Haag m de volgende ronde, waarna er meer opheldering zal zijn over de kampioenskan sen. Charlois zal moeten vechten tegen degradatie. Na spectaculaire combinaties van Remco Blomsma, Humphrey Voorburg en Jaap Riesenkamp Ritste Constant naar een 0-6 voorsprong. De thuisploeg toonde echter veerkracht en toverde verrassende combinaties op het 100-ruitenborcL Namens Charlois wonnen Jahani, De Vries en Bhajanen trokken daar mee de score gelijk. Bén Smeenk overklaste zyn te genstander en zette Constant op voorsprong. Als laat ste wist Gerard Meyer met machtsvertoon te winnen'. Rotterdam Het waterpoloteam van Rotterdam ■vacht in 2A nog steeds op de eerste overwinning van het seizoen. Sterker: in zes wedstrijden werd zelfs geen gelijkspel behaald. „Dit is frustrerend,", vindt routinier Dino Dijksman. „Want ook tegen Sassen- heim waren wij er weer bijzonder dicht bij." Rotterdam verloor het duel bij de nummer drie van de ranglijst met 54. In de laatste minuut.sloeg het noodlot toe. En dat deed pijn, „Als je nu met 104 ver- Liest, kun je er vredemee hebben. Op deze manierui- teraard niét," luidde het bittere oordeel van Dijks man. Voor de Rotterdamse wapenfeiten waren Jan Joost Wittenkamp (2), Frans Dijksman en Frank Kla ver verantwoordelijk. SVH, eveneens uitkomend in 2A, ontsnapte bij hek kensluiter KZC aan een dreigende nederlaag. De Studenten Vereniging Hillegersberg was in Bever wijk geen moment in de wedstrijd. Na de eerste pe riode leek de strijd al gestreden. SVH keek op dat ogenblik tegen een nauwelijks geflatteerde 5-0 ach terstand aan. Bij het begin van het vierde en laatste part was de score tot 8-3 opgelopen. Het wegsturen van een KZC-speler zonder vervan ging deed het spelbeeld vervolgens drastisch veran deren. SVH kon op gelijke hoogte komen en sloothet duel met een 9-9 stand af. Mare Peter Verveer en Ub- bo Rommerts scoorden ieder vier maal. In 3E leed RWV een verrassende nederlaag by De Kempvis: 10-7. De absentie van doelman René We stern was le merken, hoewel John van Britsem hem verdienstelijk verving. Pedja Zivonojvic doelpuntte drie keer voor RWV. Spartaan streed in de derde klasse bij voorbaat voor een kansloze zaak bij Barracuda: 12-5. „Het is een te genstander, die ons absoluut niet ligt," wist doelman Hans Schuring al voor het begin van de wedstrijd. Het fysieke spelletje van Barracuda levérde ook dit keer weer het volle rendement op. Na een 8-2 tussen stand kon Spartaan het verlies in de laatste twee pe rioden nog enigszins binnen de perken houden. Ca sper Middag (2), Jaco van Middelkoop, Leon Kleef- kens en Arjan Merks waren de Rotterdamse schut ters. Rotterdam Melanie Hamming van Spartaan heeft bij zwemwedstrijden in de KNZB-competitie van zich doen spreken. Op de 100 meter rugslag verbeter de de 13-jarige Rotterdamse haar persoonlijk Tecord tot 1.11.5 en behaalde daardoor de limiet voor "het' NK-zwemmen op 12,13 en 14 december in Drachten. Een tweede limiet behaalde zij op de 50 meter rug- slag in 34.3 seconden. Verder waren er eerste plaat sen voor Esther Versteeg, Marco van den Wilden berg, Dennis Coles en Marcel Baas. Na de derde afle- vering gaat Spartaan aan de leiding voor Raket uit Delft en Alicante uit 's-Gravenzande.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3