Brouwer suggereerde overeenstemming over A4 Roestige poort Rotterdams Dagblad Nog gekibbel over geld van opgeheven VW Vogels en planten als wapen voor het Volksbos t Trouwbrug vervangen Grote gift voor Ouderen Wethouder Van der Steen: 'Dat klopt niet. Pure nonsens' 'Onderzoek naar huisvesting Stedelijk Museum uitbreiden' WIC officieel geopend Gebroken enkel bij aanrijding Poging tot aanranding C" Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schiedam Jr Rotterdams Dagblad Waterweg Woensdag 19 november 1997 Vlaardingen - 'Een extra wapen als het bevoegd gezag het bos wil wegvagen'. Zo kenmerkt 'Stich ting Groeiend Verzet in de Lïcke- baert' het gisteren gepresenteer de rapport over het Volksbos. De Vlaardingse natuurkenner Ben van As laat erin zien dat het bos een grote diversiteit aan planten en dieren herbergt Het bos aan de westkant van Vlaardingen tussen de spoorlijn en de Maassluissedijk - werd eind 1992 door actievoerders aan geplant. Zij wilden hiermee voor komen dater op die - door de pro vincie aangewezen - plek een vuilstortplaats zou komen. Terwijl het Volksbos zich de af gelopen jaren verder ontwikkel de, ging de discussie (wel of geen vuilstort) door. Tot begin april vorig jaar, toen de provincie mee deelde dat werd afgezien van een stoitlocatie te het Lickebaertge- bied. De afvalstromen nemen af, dus is er geen behoefte meer aan, was de motivatie. Maar omdat de discussie formeel nog niet was gesloten, gingen de actievoerders door. Nico Koffe- man, voorzitter van de stichting: „Mocht er meer vuil komen dan ligt het gebied weer open als re servelocatie." De actievoerder acht dit echter, mede gezien de ontwikkeling van het bos, 'steeds onwaarschijnlijker'. Zie ook pagina 15: Volksbos is moerasbos geworden. Door Jan Rorendaal Vlaardingen/Schledam - Gedeputeerde G. Brouwer van Zuid- Holland heef! in een brief aan minister Jorritsma gesugge reerd dat de gemeenten Schiedam en Vlaardingen wel in kon den stemmen met een door hem gepresenteerde variant voor de rijksweg A4. Het ging om een variant waarin de weg tussen Schiedam en Vlaardingen weliswaar zou worden overdekt, maar niet in Midden-Delfland. Daar zouden metershoge ge luidswallen aan beide zijden komen. Een variant die voor Vlaardingen en Schiedam, maar ook Schipluiden en Delft on bespreekbaar is, „Van alles een klein beetje dus net niks," be commentarieert de Vlaardingse wethouder voor verkeer T.W. van der Steen. Op 28 oktober schreef Brouwer een brief aan de minister van Ver keer en Waterstaat, 'Om de drei gende impasse te doorbreken' kwam hij mede namens de stads regio's Rotterdam en Haaglanden met een 'voorstel vanuit de idee dat wij hiermee een constructieve bijdrage leveren die de besluitvor ming over een door velen gewen ste kwalitatieve inpassing nader bij kan brengen'. Brouwer schrijft verder dat er'uit voerig overleg' is geweest^yq $it laatste voorstel', waarvoor 590 miljoen gulden nodig is. .Alhoe wel op dit moment van betrokken gemeenten (Schiedam, Vlaardin gen, Schipluiden en Delft, red.) geen openlijke steunbetuiging voor dit voorstel verkregen kan worden, hebben deArokken be sturen wel ingestemu methetver- der uitwerken van dit voorstel als mede het voorleggen ervan aan de minister van Verkeer en Water staat. Naar onze stellige indruk zullen betrokken gemeentebestu- Schiedam De Historische Ver eniging Schiedam vindt dat ?r een uitgebreider onderzoek moet komen naar de huisvesting van het Stedelijk Museum. Het onder zoek dat momenteel wordt ge daan gaat volgens de vereniging niet ver genoeg, „Wij denken dat het verstandiger is om de studie te verbreden. Het museum heeft er zo'n veertig jaar over gedaan om op de huidige plek terecht te komen en zit daar nu zo'n zestig jaar. Een vervolgstap moet naar onze mening ook minimaal zo'n vijftig jaar meekunnen," schrijft de vereniging aan de gemeente raad. De Historische Vereniging Schie dam vindt dat de gemeente meer tijd moet nemen voor het onder zoek. „Zo n verdere studie kost natuurlijk ook wel wat, maar het is bij een investering van zoveel miljoenen toch zo dat bezuinigen op de kosten voor een goed advies niet erg verstandig zou zijn." De Historische Vereniging Schie dam heeft kritiek op de huidige nota, waarin een renovatie en uit breiding van het huidige onder komen aan de Hoogstraat staat beschreven. De kosten voor deze operatie bedragen meer dan twin tig miljoen gulden. De Histori sche Vereniging houdt de nodige slagen om de arm. Zo maakt de voorgestelde overkapping van het voorplein volgens de vereniging Schiedam Het Woon Informatie Centrum is vanmiddag officieel geopend door wethouder A. Reyn- hout. Het WIC is sinds maandag te vinden in de Stadswinkel aan het Stadserf. Geïnteresseerden in nieuwbouwkoopwoningen kun nen terecht bij het WIC. Ylaardingen—Een 71-jarige Vlaar dingse brak gisteravond haar en kel by een aanrijding. Zy merkte de auto voor haar te laat op en kon een botsing niet meer voorkomen. De vrouw is met de ambulance naar het Holy Ziekenhuis ge bracht. Daar is ook bloed afgeno men voor een alcoholonderzoek. aan de Hoogstraat zo'n grote in breuk op de beleving van de Hoogstraat, Appelmarkt en het gebouw dat dit zonder meer moet worden afgewezen. Als compromis vindt de vereni ging de serre-aehtige aanbouw aan de rechtervleugel ook onaan vaardbaar. „Vanwege de geringe re inbreuk op het geheel zou de gedachte kunnen ontstaan dat van twee kwaden dan maar de minst kwade moet worden geko zen. Ons bestuur vraagt zich af of het verstandig en verantwoord is om zulke gevoelige ingrepen te plegen." Als het museum aan de Hoogstraat blijft, zou de uitbrei ding aan de achterkant moeten komen, vindt de vereniging. Maar de nieuwbouw aan de Lange Ach terweg kan niet rekenen op en thousiasme van de Historische Vereniging. „Het historisch straatbeeld zou daardoor aanmer kelijk worden ingekort. Het be stemmingsplan zal moeten wor den herzien en aantal historische panden dient te worden gesloopt. Van twee daarvan is het verdwij nen te betreuren." Het is niet de bedoeling van de Historische Vereniging om alle eventuele mogelijkheden af te wijzen. Ze draagt ook andere op lossingen aan.Als de uitbreiding aan de achterkant toch moet dan zouden we de uitbreiding meer te gen de achterkant van het muse um aan projecteren." Het verplaatsen van het orgel uit de aula, zoals in het allereerste rapport stond, kan volgens de ver eniging helemaal niet door de beugel. De Historische Vereni ging is dan ook falij dat dat onzali ge plan niet meer in de laatste no ta terug is te vinden, „Dit soort in grepen vinden wij dermate ver storend dat we een dergelijke op lossing niet acceptabel achten," De Historische Vereniging wil het streven naar de verbetering van de positie en het functioneren van het Stedelijk Museum steunen, maar de vereniging vindt dat er eerst een gedegen onderzoek moet komen.Als we een te grote functie op een te kleine plek wil len samenballen dan kom je vroe ger of later toch ie zelf tegen. Wij vinden dat de sleutel voor de op lossing toch meer ligt in het split sen van de twee deelcollecties (historische en moderne kunst). Eén collectie zou een andere plek in de binnenstad moeten krij gen" ren, indien U met de Tweede Ka mer overeenstemming over ons voorstel zou verkrijgen, dit in hun respectievelijke gemeenteraden kunnen uitleggen als het maxi male haalbare waar de gewenste inpassing van de A4 betreft," al dus de brief. „,Dat klopt niet. Pure nonsens," reageert Van der Steen. „Vlaar dingen zal nooit met zo'n variant instemmen." Zijn Sehiedamse collega L.A. Hafkamp zegt dat Brouwer de standpunten 'niet ge lukkig heeft verwoord'. Voor beide wethouders bestaat er geen onduidelijkheid: in de ge meenteraden van Vlaardingen en Schiedam is nog steeds een grote meerderheid tegen de rijksweg die het Kethelplein/Beneluxtun- nel rechtstreeks moet aansluiten op Delft. Maar als die er moet ko men, dan onder de grond. Hele maal. Een variant die een miljard gulden gaat kosten. Brouwer is daar in zijn bnef aan Jorritsma duidelijk over: het budget van 590 mihoen kan niet verder worden opgerekt. Van der Steen: „Op zich mag Brouwer natuurlijk best proberen om de partyen op één lijn te krij gen. Maar op deze manier lukt het hem gewoon niet." Hafkamp: „In een gesprek heb ik Brouwer duidelijk gemaakt dat wij nog steeds tegen zijn. Dat legt hij wel erg positief uit naar de mi nister toe." Zie ook pagina opinie: Brouwer kan zijn tunnel wel vergeten. Houten planken liggen tijdelijk op de plek waar vele stellen hun bruidsreportage lieten maken. Binnenkort komt er een nleuwestalen brug. Foto Roel Dijkstra Schiedam De Dienst Gemeente werken van de gemeente Schie dam heeft de houten brugoverde vjjver in het Juiianapark vervan gen. Als tijdelijke oplossing ligt er nu een stel houten planken over het water, maar begin december komt op die plek een nieuwe sta len brug. De houten brug, een ge liefde plek voor trouwreportages, was al geruime tijd aan vervan ging toe. Het brugdek was geheel versleten en de vertotte leunir. gen zijn telkens provisorisch her steld. Om deze problemen in de toekomst te voorkomen wordt de nieuwe brug geheel in staal uitge voerd. De nieuwe brug krijgt een sierlijk uiterlijk door het licht ge bogen brugdek gecombineerd met een kleine versmalling in het midden. Wat verder opvalt zijn de gebogen leuningen die ook bijdra gen aan het transparante karak ter van de brug, Het brugdek wordt begin december in zijn ge heel aangevoerd en met een kraan geplaatst. Momenteel is de aannemer bezig met de meuwe landhoofden. Voor het aanbren gen van de brug zijn tijdelijk eni ge planten verwijderd langs de Penninglaan. Na afloop van de werkzaamheden worden aie weer teruggeplaatst. De nieuwe brug is ontworpen door Kees van Oor schot van de hoofdafdeling groen voorziening en natuur. De techni sche uitwerking is gedaan door de hoofdafdeling civiele werken. Met het plaatsen van de nieuwe brug kan het geliefde plekje voor trouwreportage binnenkort weer in gebruik worden genomen. i}» 'g* "Si. De roestige poort over de Maasdijk tussen Maassluis en Hoek van Holland zal nog minstens een halfjaar intact blijven. De pijpleiding is ooit gebruikt om zand te spuiten voor de aanleg van de Veilingroute. Nu gaat de zandleiding naar de Haagse en Wateringse bouwprojecten. De buis is niet fraai, maar voorkomt een grote drukte van zandwagens. Fnto Westlands Fototouro Door Leen van Ooijen Hoek van Holland - De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer is gisteravond tijdens een buitenge wone ledenvergadering opgehe ven. Daarmee is formeel een ein de gekomen aan de VW Hoek van Holland, die al sinds eind juni op non-actief was omdat de deel gemeente de subsidiekraan had dichtgedraaid. Maar het drama is neg met ticlc maal ten einde. Want de VW heeft een eigen vermogen van bij na 50.000 gulden dat is opge bouwd uit overschotten van deel- gemeentelijke subsidies. Het da gelijks bestuur van de deelge meente had in eerdere besprekin gen gezegd dat het VW-bestuur dat bedrag naar eigen inzicht mocht schenken aan instellingen binnen Hoek van Holland. Maar in een recente brief komt hetdeel- raadsbestuur op die toezegging terug. Het geld wordt teruggevor derd. „Dat zal dan in ieder geval wor den verminderd met een bedrag dat we gaan besteden aan een af scheidsetentje voor het bestuur. Misschien gebeurt dat wel in het buitenland. Tenslotte heeft het VW-bestuur veertig jaar lang gewerkt zonder enige vergoe ding," zo stelde voorzitter B. Vare kamp gisteren grimmig. Precies in het jaar dat de VW veertig jaar bestaat is de vereni ging gedwongen zichzelf op te heffen. „Het had een feestje moe ten zijn, maar het is een droeve bijeenkomst," zei Varekamp. De voorzitter stelt vast dat er de laat- stejaren is geprobeerd om open te staan voor veranderingen. „We waren bereid tot overleg en er is ook overleg geweest Maar er wa ren breukvlakken. Er waren an dere zienswijzen en er werd ge steld: Wie betaalt, die bepaalt. Dat is natuurlijk een middeleeuwse gedachte, De VW was kennelijk met de moeite waar. oor de poli tiek, althans niet voor dit dage lijks bestuur." Varekamp veiwondert zich erover dat er tot nu toe geen enkel con tact is geweest met de nieuwe stichting 'Werelddorp'. „Je zou toch denken dat ze bepaalde in formatie van ons willen hebben en gegevens willen overnemen. Van onze kant was er uiteraard geen behoefte om dat contact te leggen, maai we hadden er wel voor open gestaan," aldus de voor zitter..,In een kraamkamer moet rust zijn en er is een zekere aan loop nodig. Maar het moet natuur lijk ook geen olifantsdracht gaan worden, want inmiddels is Hoek van Holland vijf maanden versto ken van informatief VW-werk." Het ontslag van het personeel is formeel bij de kantonrechter vast gelegd. Die vond het overigens merkwaardig dat de ware boos doener, het deelraadsbestuur, niet op die zitting aanwezig was. Inmiddels hebben de meeste me dewerkers ander werk gevonden, met uitzondering van de direc teur en één van de dames die met zwangerschapsverlol is. „Ik blyt toch een gevoel van onvrede hou den en over bepaalde zaken heb ik een vieze smaak in mijn mond." het dienstencentrum 't Maeslant belooft extra feestelijk te worden. Een beroep van de Stichting Wel zijn Ouderen Maasland (SWOM) op het Juliana Welzijn Fonds blijkt niet vergeefs te zijn ge weest, Er is een grote gift van 30.000 gulden toegekend, als bij drage in de kosten van de vervan ging van het meubilair. „Gezien de respectabele 25-jari- ge leeftijd van ons oude meubilair was het geen overbodige luxe de meubels te vervangen voor nieu we," zegt een bly verraste mede werker T. van den Berg. „Want waar haal je als stichting zo'n ka pitaal vandaan?" Het beschikbare budget voor de verbouwing van het dienstencen trum was niet toereikend om nieuwe meubels te kopen. Van den Berg: „Maar met deze grote gift van het Juliana Welzijn Fonds kunnen we toch nieuwe tafels en stoelen aanschaffen." Het Juliana Welzijn Fonds onder steun! projecten die mensen be- trekkembij hun eigen omgeving. Voorbeelden daarvan zijn buurt verenigingen, sociëteiten van ou deren, dorpshuizen, buurt- en wijkcentra, projecten met en voor buitenlanders en buurtprojecten. Jaarlijks worden er door het fonds ongeveer 1200 bijdragen ver strekt, voor totaal ruim twintig miljoen. Het gerenoveerde en uit gebreide dienstencentrum in Maasland wordt 26 november offi cieel heropend. Schiedam Een 12-jarige Sehie damse is gisteravond rond tien over acht in het Bijdorppark be laagd door een onbekende jonge man die haar probeerde aan te randen. Het slachtoffer reed met haar fiets op het fietspad tussen de rijksweg A20 en het sportpark Bijdorp toen zij, net voor de on derdoorgang van de spoorbaan, door haar belager van de fiets werd getrokken. De Sehiedamse viel, waarna de man haar mee sleurde verder het park in. Op het moment dat de man zijn hand voor haar mond weghaalde, zette het slachtoffer het op een giUen waardoor zij de aandacht trok van een passerende bromfietser. Deze stopte, waarna ae man het meisje losliet en het park in vluchtte. De bromfietser reed daarna door. Een passerende scholier heeft het meisje opgevangen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1