GOED KOOP w> SHB'ers dweilen in haven DOLBY SURROUND SOUND BIJ FOKA! VN-wapeninspecteurs mogen werk hervatten na bemiddeling Russen I "v'uV Controle op handhaving milieuregels niet erg best Kamer wil afluisteren in woningen mogelijk maken Koor wil niet optreden met Marco Bakker HAK POTGROENTEN NU Twente wipt Sparta met 'sudden death'! uit de beker Economie Quick heeft geen plannenvooreen hamburgeroorlog Uitjournaal Kim Bassinger roept glamour jsren veertig op O Spontaan moeras in woonbuurt Optimisme over geld voor metro Beneluxlijn Rad van Fortuin alleen op zondag Dordtenaar doodde zichzelf Re o 9,10, li Barometer 12 Economie 13 Uit Jout naai 15 élv. ültuur 20 RTV 21 S rt 23,'2)5,27 I Jaargang" Nummer 2044 Donderdag 20 november 1997 Rotterdams Dag Bodegraven Het Bodegraafs gereformeerd koor Revival wil niet meer optreden met Marco Bakker. Revival heeft daarom de mede werking van Marco Bakker aan het kerstconcert op woens dag 17 december in Bodegra ven afgezegd. De afzegging houdt verband met het ongeval dat de zanger twee weken geleden in Am sterdam heeft veroorzaakt Daarbij kwam een inwoonster uit Snelrewaard om het leven. Snelrewaard ligt nog geen vijf tien kilometer van Bodegra ven. Revival vindt het daarom niet gepast samen met Marco Bak ker op te treden. Marco Bakkers boekingsbu reau, BNR Productions, be treurt de gang van zaken, maar zegt alle begrip te hebben voor de beslissing van het Bode- graafse koor. Rotterdam De controle op de naleving van milieuwetten laat sterk te wensen over. Ook op de naleving van bestemmingsplan nen is nauwelijks toezicht. De overheid stelt wei regels op. maar heeft niet de ambitie ook de hand having goed te orgamseren Een goede controle is vaak de verdien ste van een individuele ambte naar. Dit concludeert de Zuid-HoUand- se Miheufederatie op basis van onderzoek m zes Zuid-Hollandse gemeenten en gesprekken met milieudiensten en -ambtenaren. Achterkamertjes Volgens de federatie worden af spraken over de naleving van mi lieuregels dikwijls gemaakt in achterkamertjes. Vooral in kleine gemeenten, waar een sfeer heerst van ons kent ons, zal een wethou der bedrijven niet gauw lastig val len met allerlei regeltjes. Wethou ders die graag herkozen willen worden, doen met moeilijk op handhavingsgebied, staat in het onderzoeksrapport te lezen. Visie Bestuurders ontbreekt het ook vaak aan visie en een doortasten de aanpak. De ervaring leert dat een bedrijf dat de regels over treedt en daadwerkelijk een sanc tie krijgt opgelegd, bestuurlijk of strafrechtelijk, snel geneigd is zijn gedrag te verbeteren. Maar gemeenten zijn heel terughou dend met dwangmiddelen. Zie ook pagina Rotterdam diverse soorten pof 370 ml. - 289 K,PFlLET rrnTnl 500 gram NU £49 NU t? nov t/M li 72 BROSSE KOEKEN dl verte soorten pak 250 gram van J geldig ELKE DAG GOED NIEUWS S Westblaak 180 3012 KN Rotterdam, 010-4004400 Irak haalt alsnog bakzeil 7\p ook weerbericht op pagina 12 Bagdad/Geneve Alle VN- wapeninspecteurs, ook de Amerikaanse, mogen vanaf vanmorgen hun werk in Irak hervatten. Daarmee is na be middeling van Rusland een eind gekomen aan de crisis tussen Bagdad en de VN. Volgens een gezamenlijk Iraaks-Russisch communi qué mogen alle leden van de VN-ontwapeningscommissie (UNSCOM) terugkeren naar Irak. Bagdad zal maatrege len 'nemen om de efficiency van hun werk te vergroten, zonder dat dit de Iraakse soe vereiniteit aantast. Van zijn kant zal Rusland zich er 'actief voor inspannen dat de VN- sancties tegen Irak worden opge heven, met name het olie-embar go, Krachtens een resolutie van de Veiligheidsraad mag Bagdad pas weer olie uitvoeren als de UNSCOM heeft vastgesteld dat het geen nucleaire, chemische of biologische vernietigingswapens meer bezit. De VN hebben met toegezegd dat zij een eind maken aan de sanc ties in ruil voor de terugkeer van de inspecteurs. „Er zijn geen con cessies. Er is geen akkoordje," zei de Britse minister van Buiten landse Zaken Cook. Bahrein De VN-inspecteurs wachten m Manama, de hoofdstad van de Golfstaat Bahrein, af op de op dracht om weer m Irak aan het werk te gaan. Het Iraakse besluit komt voort uit het overleg dat de Iraakse vice-premier Tareq Aziz dinsdag en woensdag in Moskou voerde met de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Prima kov. Rusland bracht de vier overige permanente leden van de Veilig heidsraad afgelopen nacht op de hoogte van het compromis tijdens een bespreking in Genève. Pn- makovs vier collega's spraken na afloop hun waardering uit voor de Russische bemiddeling. Onvoorwaardelijk De vijf ministers bevestigden m Genève dat Irak „onvoorwaarde lijk en volledig" uitvoering moet geven aan de VN-resoluties, De Amerikaanse minister Albright achtte het na het overleg voorals nog voorbarig een eind te maken aan de opbouw van de VS-troe- penmacht in de Golfregio. „Eerst zien, dan geloven." In Bagdad heeft het Iraakse parle ment vanmorgen ingestemd met de terugkeer van alle inspecteurs. In de straten van Bagdad uitten groepen betogers met portretten van Saddam Hussein hun vreug de over de vreedzame oplossing van de crisis. Uitzetting Irak ontketende de ensis op 29 ok tober toen het gelastte dat alle Amerikaanse UNSCOM-mspec- teurs het land moesten verlaten. Na de uitzetting van de Amerika nen op 13 november trok de UNS COM al zijn medewerkers terug. Daarop verhoogden de VS de druk op Irak door extra schepen en troepen naar het gebied te stu ren. Volgens de UNSCOM bezit Irak nog steeds wapens en stelt het ai- les in het werk om die zoveel mo gelijk te verbergen. Irak zou thans in staat zijn iedere week 350 liter biologische wapens te ma ken, Ook is permanent toezicht nodig uH'i cï zëiici van te zijn uat uóa geen raketten ontwikkelt met een draagwijdte van meer dan 150 ki lometer, hetgeen krachtens de VN-resoluties verboden is. Door Cees van der Laan New York Het afluisteren van woningen moet onder voorwaar den mogelijk worden gemaakt. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil deze mogelijkheid op nemen in de Wet Bijzondere Op sporingsbevoegdheden (BOB). Dit blijkt uit verklaringen van Tweede Kamerleden die deze week op werkbezoek zijn in New York om te worden geïnformeerd over de misdaadbestrijding al daar. Tot nu toe is het afluisteren van woningen met toegestaan vanwe ge de grote inbreuk op de privacy van burgers. Ook het wetsvoorstel BOB, dat de opsporingsmethoden van de politie wettelijk regelt en nu ter behandeling bij de Tweede Kamer ligt, voorziet daarin niet. In het kader van de bestrijding van vooral de georganiseerde mis daad acht een Kamermeerder heid de mogelijkheid tot het af luisteren van woningen echter on ontbeerlijk. Het ontbreken van die mogelijkheid wordt als één van de grootste manco's van het wetsvoorstelbeschouwd. Criminelen kunnen ongestoord in woningen hun plannen beramen, omual afluisteren daar niet is toe gestaan. De politie mag dit onder bepaalde voorwaarden wei doen in kantoren en andere plaatsen. Ook in andere landen ligt het af luisteren van woningen gevoelig. In de Verenigde Staten is afluiste ren aan strenge restricties onder hevig, maar wel mogelijk. WD, CDA, D66 en in mindere ma te ook de PvdA zijn bereid om af luisteren mogelijk te maken. Ze verschillen wel van mening over de voorwaarden, j Paniek ontstond gisteren in de Bergstraat en de Zegwaard- straat in Rotterdam-Noord toen auto's spontaan begonnen weg te zakken in modderpoelen die er even tevoren nog niet waren. Een fontein van blubber en berscblep de omgeving in luttele minuten in een moeras. De ravage werd veroorzaakt door een lekgeslagen waterleiding. De leiding brak bij het aanbrengen van peilbuizen voor bodemonder zoek. Foto Ingrid van Beek Actievoerende frayenpooters proberen andere havenwerkers te bewegen het werk neer te leg gen. Het was tevergeefs. Foto wctorvanBrauwtien Rotterdam—Een kleine honderd werknemers van de havenpool SHB hebben vanochtend bij ver schillende havenbedrijven ge tracht werknemers in staking te brengen. Met deze wilde stakin gen in de haven willen de actie- voerdende SHB'ers afdwingen dat hun vertegenwoordigers als nog worden opgenomen in deon- derhandelingsdelegatie van de Veraersbo&d FNV. De kaderle den van SHB werd onlangs uit deze delegatie, die zich buigt over een oplossing voor het noodlijdende uitzendbureau voor de haven, gezet Ook eisen de SHB'ers dat de bond de inzet van de onderhandelingen zoda nig wijzigt dat plannen voor sala- risvermindering en flexibele werktijden van tafel gaan. Bij de Fruitterminal Rotterdam stapten vanmorgen solidaire ha venwerkers van het schip Argen tina Reefer. Het lossen van het fruits chip kwam stilte liggen. De vaste pioeg.van overslagbedrijf Seaport sloten zich bij de staken de SHB'ers aan en trok zich te rug in de kantine. In de IJsselha- ven gebeurde hetzelfde met het schip Winter Wave, dat ook door werknemers van Seaport gelost werd. Ook daar legden de SH B'ers het werk neer. De groep dweilende havenwer kers vertrok daarna in optocht door de Maastunnel naar het overslagbedrijf Klapwijk in de Waalhaven. Ook daar is vanoch tend het lossen van twee sche pen gestaakt Bij buurman Steinweg negeerden de werkne mers de stakingsoproep. Bij de poort van Steinweg kwam het tot een kleine schermutseling toen beveiligingsbeambten de SH B'ers wilden tegenhouden. In totaal hebben vijftien tot twin tig man de vier schepen, die van morgen werden bezocht verla ten. De actie, die niet wordt gesteund door de Vervoersbond FNV, staat onder leiding van de ontslagen or-voorzitter Jeroen Toussaint Hij riep gisteren tijdens twee be laden personeelsvergaderingen op om vandaag de haven plat te leggen. Volgens Toussaint heeft bij het met de staking niet gemunt op de Vervoersbond FNV, maar op de bestuurders van die bond in de haven. „Niet zij, maar de le^ den maken de dienst uit. Wij be talen hun salaris en hun kanto ren" Blokkades van bedrijfspoorten, zoals die de afgelopen maanden herhaaldelijk plaatsvonden, staan niet op het programma In Amsterdam, waar de proble men rond de havenpool gister morgen werden opgelost, komt er nu een stichting waar in eerste instantie de vervoersbonden en het Regionaal Bureau Arbeids voorziening in zitten. Arbeids voorziening trekt zich later te rug. Daarmee ontstaat een op merkelijke situatie: voor het eerst besturen vakbonden een uitzendbureau. Zie ook pagina 13 midden en 170 W achter. Super Woofer uitgang, enz. Van 699 Al WA* SX-AV526 SURROUND SPEAKERS Bij aankoop van deze tuner/Versterker bijpas sende Center- Surround speakerset 10 cm Full Range center basreflex luidspreker, en twee 2-weg basrefiex surround luidsprekers, 10 cm full Range en 2 cm Super Tweeter. [Til DOLBY 3ÜBROUNO T f ||!jfl WfWkth pro Loaic n«=;=3 [ffff* w'lflnvwrtft AIWA* AV-X200 TUNER/VERSTERKERT Schitterende tuner/versterker met digitale synthesizer FM/AM tuner met RDS, 32 voorkeuzezenders, 5-voudige Dolby Prologic met 4-voudige DSP Surround, grafische equalizer met 5 instellingen. Uitgangsvermogen 170 W voor, 170 W T-Bass- Rotterdam: Hoek Admfrallteitsstraat 8/Oostzeedijk. yTel. 010 - 40 35 300 Fax 40 47 500. Schiedam De ministerraad neemt morgen een besluit over het metroproject Beneluxlijn. De Schiedamse wethouder L. A Haf kamp heeft goede hoop dat het kabinet extra geld vrijmaakt voor de metrobouw tussen Rotterdam, Schiedam en Hoogvliet. „Bij de minister is een aantal voorstellen neergelegd op basis waarvan de minister bereid zou zijn extra middelen te geven," zei Hafkamp gisteren. Drie weken geleden werden twee aanbestedingen voor de metro- bouw niet gegund omdat de stads regio vond dat er teveel onduide lijkheden waren over de financi ën. Door een verandering in de uitbetaling zou de stadsregio zelf voor de rentelasten moeten op draaien. Dat zou de stadsregio mi nimaal twintig miljoen gulden kosten. Hafkamp is optimistisch en denkt dat minister Jomtsma van Verkeer morgen met geld over de brug komt. Hij verwacht dat de metrobouw geen vertra ging zal op lopen. Hilversum Het rad van Fortuin zal vanaf 1 januari 1998 uitslui tend op zondagavond te zien zijn. Op de overige dagen maakt het Rad van Hans van der Togt plaats voor de kennisquiz Lucky Letters van Victor Reinier. De leiding van RTL4 heeft de programmering gewijzigd met het oog op de kijk cijfers. Het rad van Fortuin was vanaf het begin (1990) jarenlang populair, maar de laatste tijd Mep de belangstelling terug. Dordrecht De 24-jarige Dordte naar die vorige week woensdag hij een schietpartij in zijn woon plaats om het leven is gekomen, heeft het fatale schot zelf gelost. Technisch onderzoek van de re cherche heeft dit uitgewezen. De 24-jarige plaatsgenoot van de man, die in verband met de schietpartij is aangehouden, blijft voorlopig in hechtenis. Hij heeft bekend dat hij het slachtoffer sjfvg nadat deze dodelijk gewond op de grond lag. De man wordt bo vendien verdacht van een poging tot doodslag vorig jaar in Rotter dam. 710981'15863

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1