11 r Bulva stapt over naar AOV Stemmentrekker na zestien jaar weg bij WD Raad wil snel duidelijkheid over Gemeentewerken üotterdams agblacf Kinderen helpen Piet een handje Brillenactie voor Ghana afgerond Hennepkwekerij opgedoekt Poging gestolen cheques te innen Containerbrand Autoinbrekers aangehouden Ferry stinkt niet meer Scholieren maken nieuwe poster voor Kindertelefoon msé Verdachte Schiedamse incestzaak trekt bekentenissen in Van der Windt 'absoluut niet blij' Abonneeservice TapasbarPerritoCaliente Spaanse keuken catering terras op het water Lange Haven 26,3111 CG Schiedam Telefoon 426 38 98 Rotterdams Dagblad Waterweg Donderdag 4 december 1997 Maassluis In Maassluis is on langs de brillenactie van de Ne derlandse pater Jozeph Cramers in Ghana afgerond. Het project maakte onderdeel uit van het Maassluise Anti-Malaria-projeet dat binnenkort ook wordt beëin digd. Cramers vroeg om hulp toen bleek dat in Ghana veel mensen niet meer voor hun gezin kunnen zorgen omdat ze niet of slecht kunnen zien. Inmiddels is een container met ruim veertigdui zend brillen en brillenglazen in het land aangekomen. Het team van de pater is begonnen met het opmeten en beoordelen van de glazen en het selecteren en repa reren van monturen. Alle glazen worden opgemeten en op sterkte opgeborgen, Het team van pater Cramers werkt op vier speciaal daarvoor ingerichte plaatsen ver spreid over het hele land. Ruim 250.000 mensen in Ghana kregen de afgelopen jaren op die manieV een bril. Voor gewone mensen is een bril niet te krijgen of veel te duur. De brillen van pa ter Cramers kosten bijna niets. Schiedam— De politie van Schie dam heeft na klachten van stank overlast gistermiddag in een wo ning aan de Leendert Langstraat hof een onderzoek ingesteld. Daar werd apparatuur aangetroffen voor een hennepkwekerij en drie kilo gedroogde henneptoppen, In een schuur bij de woning werd 71 kilo vuurwerk aangetroffen. De 51-jarige bewoner van het huis werd aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. De henneptoppen, de apparatuur, alsmede het vuurwerk zijn in be slag genomen Schiedam— Een 40-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats is gisterochtend aangehou den in een bankfiliaal aan de Broersvest. De man bood van diefstal afkomstige cheques aan met behulp van een vervalst pas poort Het bankpersoneel waar schuwde de politie. Na onderzoek bleek dat de cheques in Amster dam met geweld waren gestolen. Hierop werd de verdachte voor nader onderzoek overgedragen aan de Amsterdamse politie. Vlaardingen In een flatgebouw aan de Eksterlaan is gisteravond door zes onbekenden brand ge sticht in een containerruimte. De brandweer heeft de brand ge blust. Enkele vlak boven de kel der gelegen woningen, liepen hierdoor rookoverlast op. Nie mand raakte gewond. Maassluis—Twee mannen van 24 en 26 jaar zijn gisteren op de krui sing Van Mesdaglaan-P. C. Hooft- laan aangehouden. Het tweetal had kort daarvoor ingebroken in een geparkeerde auto in de Pau- lus Potterstraat en hierbij een por temonnee en persoonlijke papie ren weggenomen. Hoek van Holland De stank overlast die in Hoek van Hol land werd veroorzaakt door de Stena Discovery is grotendeels verholpen. De Stena Line heeft de turbines van de veerboot Nadat de snelle ferry Stena Discovery in juni in de vaart •was-gekomen klaagden veel inwoners van Hoek van Hol land over stankoverlast, ver oorzaakt door de gasturbines. De leverancier zocht in op dracht van de Stena Line naar een oplossing. Die is nu gevon den door een optimale ver branding te bewerkstelligen. Inmiddels zijn ook maatrege len genomen om te voorkomen dat het vrachtschip Stena Sea- trader opnieuw overlast ver oorzaakt in Hoek van Holland u. hu# Op de speciale pepemoten- markt In winkelcentrum Liesveld In Vlaardlngen wa ren gistermiddag veel kin- deren bereid Zwarte Piet een handje te heipen. De pleten moeten dag en nacht werken om alles op tijd klaar te krijgen voor het verjaardagsfeest van Sin terklaas. De kinderen leerden hoe zij het paard van de oude baas het best kunnen verwen nen. Stro en wortelen In de schoen doet wonderen. Ook leerden de pieten de kinderen hoe zij in Spanje de vele karweitjes voor Sin terklaas verzorgen. Foto Roel Dijkstra Door Jan Rozendaal Vlaardingen Het Vlaardingse WD-raadslid J. Bulva is lid ge worden van het Algemeen Ouderen Verbond. Hoewel de le denvergadering van de ouderenpartij de kieslijst'nog moet vaststellen, is de kans heel groot dat de liberaal op een ver kiesbare plek wordt gezet. Bij het AOV wordt hij herenigd met voormalig partijgenoot W. van Klink, die lijsttrekker is. De fractievoorzitter zegt er in principe geen moeite mee te heb ben dat Bulva deze periode in de WD-fractie uitzit. „Hij is gekozen tot april volgend jaar. Punt is wel hoe we daarmee omgaan. Het kan niet zo zijn dat hij de AOV-stand- punten gaat uitdragen. Maar goed, ik hoor het voor het eerst en zal daarover eerst eens met Jan moeten praten," aldus De Lange. In het Rotterdams Dagblad van morgen een uitvoerig gesprek met de kersverse AOVer over het 'Bulva-effect'. Schiedam Er moet snel duide lijkheid komen over de Dienst Ge meentewerken van Schiedam. Niet alleen de raadsleden wach ten op maatregelen om de structu rele tekorten van de dienst weg te werken, ook de nieuwe sectorma nagers willen duidelijkheid. „De raad moet snel een besluit nemen anders moeten wij straks op de blaren zitten," zei één van de sec tormanagers gisteravond tijdens een commissievergadering. De Dienst Gemeentewerken is onlangs doorgelicht. Alle afdelin gen van de dienst draaien met grote tekorten van in totaal enke le miljoenen guldens. Op dit mo ment wordt al gekeken naar de kleinere zaken waar op kan wor den bezuinigd. Zo is negentig pro cent van alle abonnementen op gezegd, wordt er kritisch gekeken naar het uitgeven van parkeerver- gunningen aan ambtenaren en is het abonnement van alle 45 mo biele telefoons opgezegd. Alleen diegenen die echt een telefoon no dig hebben krijgen er uiteindelijk weer een terug. Tekorten Maar al die zaken zijn slechts een klein onderdeel De Dienst draait al jaren met enorme tekorten. In de nabije toekomst moeten keu zes worden gemaakt over de ta ken van de Dienst. Als Gemeente werken niets doet aan ander be leid dan zal er structureel enkele miljoenen bij moeten. Een aantal zaken in het onder zoek was voor enkele raadsleden „Kansloos ben ik niet." zei Bulva gistermiddag bescheiden, een uur nadat hij de fax naar het secretari aat van de ouderenpartij had ge stuurd met zyn officiële aanmel ding. Bulva, die al zestien jaar voor de WD in de gemeenteraad zit, was bij de liberalen altijd een grote stemmentrekker. Hij voer de in 1982 de campagne van de WD in Vlaardingen aan, waarna de partij het zetelaantal verdub belde van vijf naar tien. Dat was mede dankzij een recordaantal van 1369 voorkeurstemmen voor Bulva, die tot vorig jaar onder meer een lampenwinkel in de Hoogstraat runde en begin jaren tachtig net naam had gemaakt als vechter tegen het Verkeerscircu latieplan. Op de kop Ook in de aanloop naar daaropvol gende verkiezingen wist Bulva de volgorde van de WD-kandidatcn- lijst telkens zo op de kop te zetten dat hij zijn plekje in de gemeente raad veilig stelde. Voorde komen de verkiezingen kwam de naam van Bulva (56) echter helemaal niet meer op de lijst van de Vlaar dingse liberalen voor. Volgens het afdelingsbestuur omdat Bulva zich niet op tijd had aangemeld. De dertig jaar geleden uit Tsje chië gevluchte Vlaardinger is er van overtuigd dat dit allemaal op een misverstand berust. Zoals alle andere fractieleden is hij begin dit jaar benaderd door het bestuur met de vraag of hij zich herkies baar wilde stellen. „Ik heb toen ja gezegd, maar het bestuur heeft nee gehoord," zegt Bulva, „Toch kreeg ik een aan meldingsformulier toegestuurd. Dat is toch raar hè?" Tijdens de kandidaatstellingsver gadering in mei was Bulva in Tsjechië, onder meer om een be zoek van een officiële Vlaardingse delegatie voor te bereiden. „Men heeft mij toen niet eventjes ge beld of gefaxt. Niks," aldus de te leurgestelde WD'er. „Daarna is steeds gezegd dat geen namen meer aan de lijst konden worden toegevoegd. Nieuwe regels vanuit Den Haag. Maar uit datzelfde Den Haag heb ik begrepen dat de le denvergadering zonder proble men tot in oktober nieuwe namen op de lijst had kunnen zetten." Strijd Bulva zag af van een nieuwe strijd om een verkiesbare plek te be vechten. Hij voelt zich niet echt lekker meer binnen de huidige fractie en heeft na lang wikken en wegen voor het AOV gekozen. Bulva, die zijn periode als WD- raadslid 'netjes' wil uitdienen en 'als het kan' ook lid wil blijven van de liberalen, is afgelopen maan den ook door andere partijen in de Vlaardingse raad benaderd om lid te worden. WD-fractievoorzitter A de Lange is verrast door de overstap. „Het staat een ieder vri' om lid te wor den van welke politieke partij ook. En hoewel Jan Bulva niet op de lijst van de WD voorkwam, be treur ik het wel dat hij naar het AOV gaat, Grosso modo heeft hij de afgelopen jaren goede bijdra gen geleverd aan het uitdragen van de WD-standpunten." Dat met het vertrek van Bulva een* hoop stemmen voor de WD verloren gaan, daar gelooft De Lange niet in. „Ik ga ervanuit dat mensen op basis van inhoudelijke argumenten voor een bepaalde partij kiezen. Dat Bulva veel stemmen heeft getrokken kwam doordat hij de verpersoonlijking was van een aantal belangrijke WD-items, zoals het Verkeerscir culatieplan." Leerlingen van Scholengemeenschap Spieringshoek in Schiedam reiken de nieuwe poster uit aan Wigle Post van de Kindertelefoon. Foto Roel Dijkstra Schiedam— De kindertelefoon in de regio Rot terdam heeft een nieuwe poster. Die is nodig om het nieuwe telefoonnummer onder de aan dacht te brengen, want momenteel zijn er twee in gebruik. Het oude nummer (06-0432) wordt veranderd In 0800-0432, Gistermiddag was op Scholengemeenschap Spieringshoek in Schie dam de officiële presentatie. Wigle Post, regiocoördinator van de kinderte lefoon in Rotterdam, mocht de kleurrijke pos ter in ontvangst nemen van Annerieke Mooi- man, leerlinge van de Schiedamse school. An nerieke heeft samen met Michelle van Wieren en André Schram de kindertelefoon onder de aandacht gebracht van de scholieren. Er werd, tijdens het veertigjarig bestaan van Spierings hoek vorig jaar, een markt georganiseerd die 16.000 gulden opleverde. Van dat bedrag is een groot deel naar de kindertelefoon gegaan. De nieuwe poster draagt de tekst: 'Als je er even niet uitkomt'. Het doel is duidelijk ma ken dat kinderen met dringende problemen of vragen altijd bij iemand hulp kunnen krijgen als ze het juiste nummer bellen. Dit wordt uit gebeeld door middel van struisvogels. Een steekt zijn kop in het zand en blijft met zijn probleem zitten, terwijl zijn soortgenoten de telefooncel opzoeken om hulp te vragen. Dat de kindertelefoon in de regio Rotterdam veel gebruikt wordt, blijkt uit de cijfers, In 1996 bel den meer dan tienduizend kinderen en dat aantal groeit nog steeds. Door het grote aantal bellers werd de kindertelefoon steeds slechter bereikbaar, waardoor uitbreiding noodzakelijk Door Marc Floor Schiedam Dirk P. kan niet gelo ven wat hij allemaal tegen de poli tie en de reehter-commissaris heeft verklaard. Verontwaardigd schudt hij zijn hoofd als voorzitter van de Rotterdamse strafkamer P. C. Santema de ene na de ande re bekentenis opleest, die eerder uit de mond van P. zijn opgete kend. „Ik heb nooit wat met mijn nichtje en neefje gedaan," ant woordt die. .AUeen gewone din gen, voetballen en naar de bio scoop gaan. Maar nooit iets met seks." De 33-jarige P. zegt de on- tuehtpiegingen met zijn neefje en nichtje te hebben verzonnen on der druk van de politie. „Ik heb ze dat verteld om ze hun kop te laten houden. Ze bleven maar doorzei- ken, ik werd er helemaal crazy van." Maar tijdens de zitting ver andert het verhaal van P. voortdu rend. Eerst zou z'n nichtje nooit bij hem hebben geslapen en later weer wel. Eerst zou hij haar met geen vinger hebben aangeraakt, even later bekent hij haar onzede lijk te hebben betast en een po ging tot penetratie te hebben on dernomen. Dirk P. is de zoon van Jan P. sr. en de broer van Jan P. jr, de hoofdda ders in wat bekend is geworden ais de Schiedamse incestzaak. De zaak tegen Dirk P. was in oktober 1996 niet ontvankelijk verklaard wegens een vermeende procedu refout. In het dossier van het nichtje ontbrak toen de verplichte klacht, die naast de aangifte nood zakelijk is bij zedenzaken waarbij een minderjarige het slachtoffer is. De officier van Justitie wist echter in hoger beroep aanneme lijk te maken dat er een zorgrela- tie tussen de kinderen en Dirk P. bestond - hij was zelfs een soort vader voor hen- waardoor een klacht niet langer noodzakelijk is. Gisteren moest P. daarom alsnog voorkomen. Niet alleen de tegenstrijd „r- kiaringen van verdachte F. zelf maken de ontuchtzaak ondoor zichtig, ook de verklaringen van andere betrokkenen en die van de slachtoffers. Familiale en relatio nele sentimenten doorkruisen voortdurend de strafrechtelijke afwikkeling van de affaire. Zo deed Dirk P.'s nichtje aangifte van seksueel misbruik tegen hem, maar verklaarde zij tevens bij de politie dat 'oom Dirk altijd voor mij klaar stond en dat ik veel van hem hou. Hij had niet op die manier met mij mogen spelen, maar ik vind niet dat hij ervoor vervolgd moet worden'. En het neefje ontkent zelfs ook maar op enige wijze door P. onzedelijk te zijn belast. De aangifte is in zijn geval dan ook gedaan door de voogd van de kinderbescherming die beide kinderen onder toezicht had. Ook is er nog de verklaring van Dirks ex-vrouw, die zegt P. betrapt te hebben terwijl die sek suele handelingen bij zijn neefje verrichtte. P. kan zijn lachen om zoveel onzin niet inhouden wan neer de rechter hem confronteert met de woorden van zijn ex- vrouw, die heeft verklaard dat haar voormalige ega in seksueel opzicht meer voor zijn neefje voel de dan voor haar. Dirk P. is zelf in zijn jeugd lang durig seksueel misbruikt. Daar naast heeft hij een beperkt gees telijk vermogen. Lezen en schrij ven kan hij nog altijd niet. De psy choloog en psychiater die hem hebben onderzocht konden de rechtbank echter geen advies ge ven, omdat P. ook tegen hen het seksueel misbruik bleef ontken nen. Officier van justitie mr. P. G. Blanken ging er évenwei ook zon der rapportage vanuit dat de ver dachte verminderd toerekenings vatbaar moet worden geacht. Toch zei hij een forse straf op zijn plaats te achten en eiste hij vier entwintig maanden detentie, waarvan acht voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Raadsvrouwe van P. mr. C, Oost hoek-van Prooijen vroeg voor bei de ontuchtzaken vrijspraak. Het neefje ontkende immers zelf al dat P. iets bij hem had gedaan en daarbij zou het nicnije ie weinig tijd hebben gehad om haar verkla ring aan de politie goed over te le zen. Uitspraak volgt op 17 december. echt onbegrijpelijk. „Het is al lan ger bekend dat de 36-urige werk- - week wordt ingevoerd, maar dat wordt nu pas meegenomen," zei M. J.E. Ruseier (CDA). De raadsleden onderschreven het actiestappenplan dat door VB Ac countants is aangegeven om de Dienst weer gezond te maken. „We hebben eigenlijk Gemeente werken jarenlang werk laten ver richten waar geen of onvoldoende budget voor was. Het is te makke lijk om alleen naar de dienst of naar het college te wijzen," vond D66'er M. J. C. Houtkamp. E. O. Westenberg (PvdA) is bang dat als de gemeenteraad het laat zoals het is, de gemeente dan niet anders kan dan de tarieven te ver hogen. „Het houdt namelijk een keer op." ,,Als Gemeentewerken het met minder geld moet doen dan 2ullen we ook aan de burgers uit moeten leggen dat de kwaliteit van bijvoorbeeld de groenvoorzie ning minder wordt." Begin Voor M. Siljée (PvdA) is het onder zoek naar Dienst Gemeentewer ken slechts het begin. „Het zit niet alleen fout bij de Dienst Ge- 1 meentewerken, maar door het or ganisatievernieuwingsproces waar we nu mee bezig zijn is dat er allemaal door heen gefietst. Vanaf l januari als de nieuwe or ganisatie van start gaat moeten we dus heel kritisch gaan kijken naar de prioriteitstelling. Het gaat niet zo zeer om de overheadkos ten, maar vooral om het aantal mensen. Daar moeten we heel eerlijk in zijn. We kunnen niet meer elk jaar drie tot vier miljoen gulden uit de reserves halen om de tekorten te dekken." Wethouder L. A Hafkamp zei toe met concrete voorstellen te ko men. „Begin volgend jaar komt er duidelijkheid en daarna kunnen we keuzes maken," Vlaardingen De Vlaardingse wethouder K van der Windt is 'absoluut niet big' dat hij door het afdelingsbestuur van de* PvdA als tweede kandidaat op de lijst is gezet om in het vol gende college plaats té nemen. Als eerste wethouderskandi- daat is de huidige fractievoor- zitter en lijsttrekker A Attema door het bestuur naar voren geschoven. Het commentaar van afde lingsvoorzitter F. Meerhof dat de PvdA het 'heel reëel' vindt dat de PvdA In de volgende pe riode weer twee wethouders le vert en dat het 'een moeilijke keuze was tussen twee goede kandidaten', verzacht de pijn voor Van der Windt niet „Een domper als je zoiets te horen krijgt," zegt hij na bijna acht jaar wethouderschap, „Et had er graag nog vier jaar aan vastgeplakt We zijn juist zo intensief bezig met stads ontwikkeling. Er staan heel veel zaken in de steigers, die ik graag tot een goed einde zou willen brengen. Natuurijk moet je in de politiek keuzes maken. En vaak moeilijke. Maar dit stelt wel teleur." Het lot van Van der Windt ligt in handen van de afdeüngsver- gadering.'die op 15 december de definitieve kandidatenlijst vaststelt en bepaalt wie de eer ste wethouderskandidaat is. „Ik ga eerst maar eens binnen ra'n eigen club praten," besluit Van der Windt Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1