10 Deloitte Touche lijft YB Groep in KRAK? Overname houdt accountant in spoor van concurrent Meer kwaliteit in het kerstpakket Ook Bank Bangert Pontier hielp met witwassen geld Kerst 1997 met Paul de Leeuw en bizonvlees Nieuwe trend: dienstverlening als kerstcadeau wpmK: Westlandse slager heeft een 'drive-in' voor kerstkalkoenen Bijstand gaat niet omhoog Oud CNV-voorzitter Van Mastrigt overleden Rechthoek Steeds weer verkeerde incasso r Rotterdams Dagblad Maandag 15 december 1997 sjc *r m'-» c£ oe» e ft Rotterdam Het accountants- en adviesbureau Deloitte Touche neemt de VB Groep over. Door de overname versterkt Deloitte Touche 7% positie op de overheidsmarkt aanzien lijk. De VB Groep kondigde eerder dit jaar aan op zoek te zijn naar een grote partner. Gesprekken met KPMG strandden in september, naar verluidt doordat de direc teur-aandeelhouders de overna meprijs voor de gToep te hoog vonden. Voor Deloitte Touche betekent de overname dat de onderneming emgzins in het spoor blijft van de concurrentie. De accountantswe reld was afgelopen jaar in de ban van fusies. Door het samengaan van enerzijds Coopers Lybrand met Price Waterhouse en ander zijds KPMG met Moret Ernst Young is de concentratie in de sector sterk toegenomen. Door de overname van de VB Groep stijgt de omzet van Deloitte Touche met meer dan 200 mil joen tot 700 miljoen. Het aantal werknemers van de nummer dne op de Nederlandse aecountancy- markt stijgt van circa 3000 tot ruim 4300. Interessant De VB Groep komt voort uit de Nederlandse Vereniging van Ge meenten en is voor Deloitte Touche interessant omdat de or ganisatie een sterk positie heeft bi) gemeentes, andere overheids instanties en non-profitorganisa- ties. Na de overname gaat de VB Groep verder als een aparte divi sie van Deloitte Touche onder de naam VB Deloitte Touche. De VB Groep kampt tot nu toe met een lage rentabiliteit De toe gevoegde waarde per werknemer bedraagt 111.000. In de branche is dat gemiddeld zo'n 10.000 ho ger. Vorig jaar boekte de VB Groep op een omzet van 211 mil joen een resultaat uit gewone be drijfsuitoefening van 8,3 mil joen. Alle aandelen van de VB Groep zijn in handen van het personeej. Een overnameprijs is niet be kend. Rotterdam - Bij gro'othandel Sligro staan de kerstpakketten m het distributiecentrum Hotterdam- Zuid hoog opgetast. Dagelijks worden de pallets met bestellin gen in de vrachtwagens geladen en bij de klanten afgeleverd. „Kerst betekent voor ons een heerlijke hectische tijd. Deze en de volgende week moeten alle pakketten de deur uit zyn," zegt N.L.M. Welschen, vestigingsdi recteur van Sligro. „Vorig jaar verkochten wjj 800.000 pakketten met een gemiddelde prijs van 49 Rijswijk - „Hij heeft alles al," is een veelgehoorde klacht in de maand waarin het geven van ge schenken traditie is. In de Ver enigde Staten ontwikkeltzich een trend die tal van mogelijkheden biedt om bij de 'holiday gift-shop ping' verder te kijken dan de ge bruikelijke boeken, afgezaagde verzamel-cd's en cosmetica: geef diensten of tegoedbonnen en de ontvanger zal tedere herinnerin gen aan je koesteren, niet alleen mef Kerstmis," maar hèthale jaar lang. Uit een onderzoek van het bureau Deloitte Touche blijkt dat een derde van de Amerikaanse consu menten van plan is dit jaariets an ders te geven dan de traditionele cadeaus. De trend is zo populair dat de Great American Beer Club, die voor 25 dollar per maand een pak van twaalf blikken bier naar abonnees stuurt, zyn diensten heeft uitgebreid met pizza's, siga ren, koffie en wijn. Niet alleen luxe consumptiegoederen komen in aanmerking: ook als je jegelief- den een maandelijkse zending van tamelijk banale goederen ais toiletpapier, vaatwasmiddel, was- verzachter doet toekomen, den ken ze veel aan je. De geregelde zendingen van dit soort produc ten zijn populaire cadeaus voor ouderen en studenten. Duurder Natuurlijk kan het ook duurder. Voor mensen die als gevolg van hun drukke baan altijd in tijd nood zitten, kun je vanaf vijfhon derd dollar certificaten kopen die recht geven op hulp bij tijdopslor- pende activiteiten als het be machtigen van last minute-thea- terkaartjes of het doen van reser veringen in altijd volgeboekte res taurants. gulden. Dit jaar hebben wjj er in totaal 850.000 verkocht en was de gemiddelde prys 59 gulden." Welschen verwacht dat hij dit jaar acht procent meer aan pakketten heeft verkocht als hij dat,verge lijkt met vorig jaar. Hij wijst erop dat het gemiddelde kerstpakket niet duurder is geworden, maar dat de klant een duurder pakket koopt. „Onze klanten kiezen voor meer kwaliteit. Dat komt vooral tot uitdrukking bij de jaarlijkse relatiegeschenken en de kerst pakketten. Er wordt gekozen voor duurdere wijnen, luxere soorten kaas, visconserven en confitures. De tijd dat er dingen in het pakket zaten, die een jaar later alsnog weggegooid werden, is definitief voor by," meent Welschen. Men sen vragen om een herkenbaar pakket. Erg in zijn ook de keuze pakketten. Zo had Sligro vorig jaar succes met een oosters, exo tisch kerstpakket. Dit jaar was er meer vraag naar pakketten met alleen maar Italiaanse delicates sen Sligro zit m de topdrie van leve ranciers van kerstpakketten in NederlandNummer een is groot handel Makro, Welschen schat dat Sligro de nummer twee in Ne derland is en Albert Heijn als goeie derde. Als groothandel in le- vensmiddelen, verse groenten, vis, fruit en delicatessen biedt Sligro een keuze uit ruim 40.000 artikelen Met in totaal dertig ves tigingen in Nederland is Sligro in de afgelopen twintig jaar uitge groeid van een regionale zelfbe- dieningsgroothanüel naar een landelijke groothandel. Klanten zyn de horeca m al zijn variaties en de levensmiddelendetailhan del. „Wij leveren ook aan kleinere bedrijven, die kerstpakketten sa menstellen, maar die de inhoud bij ons kopen," aldus Welschen. kvrstkalkcKinenaven- T'JKIasr^Vanyemdenkt - "..er dit jaar meerdan ze- venduizend tëverko- Topdrukte is er ook bij de kwekers van kerst sterren, Bij deze kwe kerij in Ens worden er ongeveerhonderdvljf- ügdukend ingepakt en verstuurt naar Duits-"1 land, FotQAxipress/ArtR Monster Je hebt kerstkalkoe nen èn kerstkalkoenen. De een maakt er immers meer werk van dan een ander. Maar slager Piet van Veen uit Monster maakt er wel een hele gebeurtenis van. Zyn specialiteit is inmiddels zo be kend dat de politie er aan te pas moet komen om de belangstelling voor de Westlandse slagerij in goede banen te leiden. In samen werking met de gemeente is er een speciale route door Monster uitgestippeld. Onderwijl denkt Van Veen deze kerst meer dan ze venduizend 'ovenklare' kalkoe nen te verkopen.. Daarmee is de slagery een heuse 'drive-in' ge worden, Om de wachttijd voorde winkel te veraangenamen heeft slager Van Veen voor amusement gezorgd: een kerstman, cheerlea ders en een dweilorkest. Van Veen spreekt van 'een uit de hand gelopen' kerstactie uit 1994, toen hjj voor het eerst de volgens eigen recept gevulde kalkoenen ging verkopen. Inmiddels komen zijn klanten uit het hele land en heeft hij bevriende collega's in Wassenaar, Leidschendam en Rotterdam bereid gevonden als 'steunpunt' te dienen. "Met ruim twintig extra medewer kers maakt Van Veen de kalkoe nen zo ver klaar dat ze direct de oven in kunnen. De beesten wor den gevuld naar Amerikaans re cept, maar deze typische stuffing heeft door een in Amerika woon achtig familielid van-de Westland se slager een Hollands tintje mee gekregen. De vulling bestaat uit kalfsvlees, roomboter en een mix van fruit. De kalkoen is na het vullen gebardeerd (voorzien van een plak spek). Daarna is het dier ingepakt in aluminiumfolie. Rijswijk De duurdere restau rants en hotels kennen momen teel drukke tijden. Met de feest dagen voor de deur moeten de deftige kerstmenu's weer vele lekkerbekken over de drempel helpen. Grote gangmakers dit jaar: bizonvlees, hertenfilets en hertenbiefstukken. De garnering mag er ook zijn: zwarte winter- trutïeL Woordvoerder H. van der Dungen van ISPC in Breda kent de culi naire buitenissigheden, Zyn fir ma levert voedsel en drank aan de middenklasse en toprestaurants. Veel horecaondememingen heb- ben hun bestellingen al geplaatst en de leveringen gaan massaal de deur uit. Zo gaat er twee ton bizonvlees, re latief nieuw op de markt, naar de afnemers. Bij hertenfiiets en her tenbiefstuk gaat het om liefst 25 ton. Ook ganzenlever, grote Cana dese kreeften en verse Hollandse hazenrugfilet vinden gretig af trek. Landgenoten die liever buiten de landsgrenzen van de kerstdis ge nieten, zyn vooral te vinden in de winterbestemmingen Oostenrijk en Frankrijk of in de zon in Span je en de Canarische eilanden. De kerstbomenhandel verwacht overigens dit jaar drie tot drie en een half miljoen bomen te slijten, ongeveer evenveel als vorig jaar: De prijs schommelt rond het ni veau van 1996: een gemiddelde boom doet twee tientjes tot 25 gul den. Ongeveer 60 procent van de bomen wordt gekapt in eigen land, goed voor een oppervlakte van ongeveer vierhonderd voet balvelden, De overige bomen ko men uit de Scandinavische lan den, Duitsland en Luxemburg. De Nederlandse Vereniging van Kaarsenfabrikanten meldt op haar beurt een duidelijke voor keur voor natuurlijke kleuren als ivoor, maisgeel en terra. In het af gelopen jaar en ook rond de feest dagen is bovendien de vraag naar vooral dikkere kaarsen (stompkaarsen) groot. Volgens M. Deelen van de vereniging vinden ook rode, groene en vooral don kerblauwe kaarsen raassaal hun weg naar de huiskamers. Bij de brandende kaarsen klinkt de komende weken in elk geval een lekker muziekje van Paul de Leeuw, Anouk of Céline Dion. De ze artiesten zijn volgens de Free Record Shop echte trekkers voor de feestdagen. Ook de kerst-cd van Jantje Smit ligt bijzonder goed in de markt. Nummer één in de kerstaanko pen van de consument is alles wat met licht te maken heeft, signa leert productmanager Marloes Nieuwenhuyse van Vroom en Dreesmann. „Van kerstboomver lichting tot buitenverlichting en van kandelaars tot kaarsen. Hoe groter en hoe meer lonten, des te beter." Ook attributen voor een mooie kersttafel worden goed ver kocht. Volgens Nieuwenhuyse is het op vallend dat de mensen niet langer alleen hun woonkamer in kerst sfeer brengen, maar tegenwoor dig hun hele huis versieren. Favo riete kleuren in kerstballen en ta felversiering zijn mat goud, mat zilver, kobaltblauw en donker blauw Den HaagBank Bangert Pontier zit dieper in de beursfraude dan eerder werd aangenomen. De res pectabele efTectenbank heeft op grote nchaai eon- tant geld van cliënten aangenomen en voor een yeërtigtal klanten coderekeningen geopend Justi- - tie kent inmiddels de identiteit van de meeste reke ninghouders. Bank Bangert Pontier (BBP) heeft het bestaan van de coderekeningen toegegeven. BBP kwam vorige,maand al in de publiciteit m een inval bij Eddy Swaab, een beurshandelaar die be trekkingen onderhield met de verdachte Dirkde G. Nu vermoedt Justitie dat er ook nog werd gepoogd da belasting te ontduiken via coderekeningen. „Het klopt dat er een veertigtal coderekeningen zijn," aldus een oud-directeur. „Of er allemaal zwart geld op die rekeningen staat, al dan met uit criminele activiteiten, waag ik te betwijfelen. Mij was erin ieder geval niets van bekend." BBP wordt niet meer verdacht door Justitie. De bank heeft via een schikking van een miljoen gulden rechtsver volging afgekocht Vervolging van de oude directie en personeelsleden is nog wel steeds mogelijk. Jus titie heeft de oud-directieleden de afgelopen tijd nog verhoord over de gang van zaken bij BBP. Middelburg Een verhoging van de bijstandsuitkering is de ko mende jaren niet aan de orde. Mi nister A. Melkert (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) zei dat za terdag tijdens een PvdA-bijeen- komst in Middelburg, waar hij een pamflet kreeg overhandigd over het voorkomen en bestrijden van armoede. „Hoe hoger de uit kering, hoe minder aantrekkelijk het wordt om ie werken," herhaal de Melkert Volgens de minister kunnen mensen die niet rondko men met de bijstand een beroep doen op de 'bijzondere bijstand'. bond. Na de oorlogsjaren volgde zijn benoeming tot voorzitter van die bond, een functie die hy combineerde met de Staten van Utrecht. In 1950 trad hy aan als secretaris van het CNV, in 1956 ook als lid' van de Tweede Kamer. Vier jaar later werd Van Mastrigt voorzit ter van de christelijke vakcen trale, om in 1964terug te treden uit gezondheidsoverwegingen. Hij is één van de grondleggers van de CNV-kaderschool. Utrecht Oud-voorzitter C.J. van Mastrigt van het CNVis vrij dag op 88-jarige leeftijd in zyn woonplaats Utrecht overleden. Van Mastrigt was tevens ,een aantal jaren lid van. de Tweede - Kamer voor de CHU, van de Se naat, Provinciale Staten van Utrechten wethouder van Zeist. Comelis Johannes van Mastrigt begon als typograaf en later landarbeider. Hij werd in 1937 bestuurder van de Nederlandse Christelijke Landarbeiders- Onder redactie van Hans Roodenburg In de rubriek Rechthoek behandelt het Rotterdams Dagblad juridi sche consumenten-kwesties. Problemen op het gebied van kopen, hu ren, echtscheiding, ontslag, lonen en uitkeringen, verzekeringen en dergelijke worden beantwoord door onze deskundigen. Lezers kun nen vragen opsturen naar het Rotterdams Dagblad, Rubriek Recht hoek, Postbus 2999,3000 CZ Rotterdam. Hazenrug kost gouden kroon ik heb een overigens smakelijk etentje gehad in een restaurant met voor mij uiat vervelende gevolgen. Als hoofdgerecht had ik in deze wildtijd ha- zenrug genomen, maar die bleek letterlijk te zijn neergeschoten want er zaten nog kogeltjes nan het schot hagel in. Eén ervan had het funeste ge volg dat mijn kroon m twee stukken brak Dat joeg mtj op kosten Van de restauranthouder, die met het voorval in zijn maag zat heb ik begrepen dat hij wel een aansprakelijkheidsverzekering heeft ivaar ik wellicht een beroep op kan doen Mijn vraag is, maak tk kans van zijn uersefcenrtgs- maatschappij een nieuwe kroon vergoed te krijgen'' illustratie Sandra dc Haart De kneep in dit geval van aansprakelijkheid zit in de vraag of de restauranthouder iets te verwijten valt Algemeen bekend is dat als men wild eet het risico loopt nog enige stukjes hagel in het vlees aan te tref fen. Van een kok mag je ook niet verwachten dat hij het hele dier naloopt op eventueel stukjes hagel die diep in het vlees zijn doorgedrongen. Verzekerings maatschappijen zullen dan ook niet zo gauw op basis van een aansprakelijkheidsverzekering van een res taurant overgaan tot vergoeding van de gespleten kroon aan een onoplettende eter. Toch raden we u aan onder het motto 'wie niet waagt wie niet wint' een poging te wagen, want het schijnt wel een keer voorgekomen te zijn dat een verzekeraar in een soortgelijke geval soepelheid heeft betracht Deze zo genoemde 'coulance' wordt wel eens gedaan m geval len waarin verzekerden (in dit geval het betrokken restaurant) nooit schades hebben geclaimd en dan als er wat is van hun verzekeraar verwachten met al te zeer op de strepen te staan. Een andere mogelijk heid is uiteraard uw ziektekostenverzekering aan spreken als daar dergelijke tandartskosten onder vallen. Bedrijfspensioen achterhalen fk ben al twee jaar met pensioen. Ik keb in mtjn caméra misschien wel veertien werkgevers gehad en bijna even zoveel keren ben ik verhuisd. Ik heb het vermoeden dat ik bij sommigen van hen ook pensioenrechten heb opgebouwd, maar daarover nooit papieren neb gekregen of bewaard. Kan ik nog achterhalen of er nog bedrijfspensioenen lopen die ik wellicht niet heb opgevraagd In eerste instantie kunt u informeren of u in het be stand zit van het door verzekeraars en pensioenfond sen opgerichte 'Project Niet Opgevraagde Pensioe nen' (PNOP). Aan de hand van uw geboortedatum en naam wordt onderzocht of u soms een van de 60.000 onvindbare pensioengerechtigden bent die m dat be stand zitten. Overigens is maar een deel van de pen sioenfondsen bij het PNOP aangesloten en heeft daar de onvindbare pensioengerechtigden gemeld die sinds 1 januari 1994 65 jaar zyn geworden. In alle andere gevallen zultu toch eerst moeten achterhalen of uw vroegere-werkgevers pensioenpremie hebben betaald en aan welke verzekeringsmaatschappij of pensioenfonds. Komt u onbekende namen van maat schappijen of pensioenfondsen tegen, dan kunt u bij de Verzekeringskamer achterhalen wie die verplich tingen heeft overgenomen of waar zij zijn te berei ken. Het telefoonnummer van PNOP is 020- 6074777 en van de Verzekeringskamer 055-3550888. Hogere premie op pensioen Van mijn AOW-uitkering wordt 5,4 procent premie ziekenfondsverzeke ring ingehouden. Hoe kan het dat het percentage op het pensioen van een verzekeringsmaatschappij een stuk hoger (6,9 procent) ligt? Er wordt inderdaad premieonderseheid gemaakt tus sen de AOW en de aanvullende inkomsten uit be drijfspensioenen, lijfrentepolissen en dergelijke. Van oorsprong bestaat er een 'apart' laag zieken fondspercentage voor AOW. Op de aanvullende in komsten betalt u in feite dezelfde premie die wordt geheven bij werknemers inclusief het werkgevers- deel. Van mijn girorekening is wederom, een bedrag afgeschreven van een tele communicatiebedrijf waaraan ik «ooit een machtiging of incasso-op- dracht heb gegeven. Dat is nu al voor de derde keer. Elke keer dat ik daar over de Postbank belde, iverd het bedrag recktstreeks teruggestort. 'Waar om heeft de Postbank daaraan na de eerste keer niet direct een einde kun nen maken? Grote bedryven die een machtiging hebben gekre gen voor incasso van rekeningen leveren de boekin gen op magneetbanden aan bij de banken en de Post bank, die ze vervolgens verwerken. Als deze zoge noemde 'incassanten' een verkeerd bank- of giro nummer intikken, en dat sluipt ook door de interne controles van de banken, dan komt het inderdaad voor dat bij de verkeerde mensen een oiyuiste incas so-afboeking wordt gedaan. Het blijkt dus weer dat mensen hun rekeningafschriften goed moeten con troleren, want kyken ze daarover heen dan kan dat hen ongemerkt veel geld kosten. Dat dit bij u voor de derde keer bij dezelfde incassant fout gaat, is wel erg vervelend. U kunt het beste nu een officiële klacht indienen bij de Postbank. Die kan uw rekening ook voorlopig blokkeren voor nieu we incasso's var. deze slordige onderneming Een woordvoerder uh de Postbank zit met deze zaak een beetje in zijn maag (want tenslotte heeft hun interne controle ook gefaald) en benadrukt dat incassanten die regelmatig dergelijke fouten maken ernstig wor den gewaarschu wd. In het zwaarste geval zal de bank het bedrijf niet meer accepteren als incassant.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2