24 Mahorokans judoka van het jaar is overdonderd door succes HVO snakt naar de winterstop A Nederlaag Harga ondanks goed spel Cf Fouten breken Excelsior M op Aad Andriessen kan lol niet op Rijnmond doet zichzelf das om Hoofdveld erbarmelijk Hosanna-stemming bij opzienbarend HBSS Deltasport begaat misstap in Westland DVO'32 boekt eindelijk zege 'Moddergevet oijTSB HSC gaat weer aan kop Rotterdams Dagblad Maandag 15 december 1997 Katwijk - Excelsior Maassluis heeft zaterdag wederom verloren. Het was de derde nederlaag op rij. Dit maal ging de hoofdklasser met 4-3 onderuit by koploper Katwijk. Excelsior Maassuis had het ver lies voor het grootste deel aan zichzelf te wijten. De ploeg van trainer Mark Nijssen had zeker in de tweede helft het beste van het spel, maar nekte zichzelf door per soonlijke fouten. Bij de 1-0 van Katwijk tn de vijftiende minuut ging Raymond Frehe opzichtig in de fout. Vervolgens was het na een halfuur Paolo Mendonea die blunderde en dat betekende de 2- 0 voor Katwijk, dat op dat moment a! zeker van de overwinning leek te zijn. Toch bracht Robert Visser vijf mi nuten later de spanning weer he lemaal terug: 2-1. Tien minuten na de rust dacht Katwijk de wed strijd voor de tweede maal in het slot gegooid te hebben toen doel punt nummer drie tegen het net was gewerkt. 'Maassluis' bewees vervolgens over de nodige veer kracht te beschikken. Eerst was het Emanuel Monteiro die de stand op 3-2 bracht en vijf minu ten zorgde Harold Loeve voor de gelijkmaker. Het uitdelen van de knock-out aan thuisploeg Katwijk leek slechts een kwestie van tijd en de Maassluizers kregen via Monteiro en Mendonea ook de mogelijkhe den om de koploper op een achter stand te zetten. Beiden faalden •voor de Katwiykse doelman. Vlak voor tijd viel de treffer zoals zovaak aan de andere kant. Dit maal was het Michel van Strien die zich vergaloppeerde en dat was een klap die 'Maassluis' in de resterende paar minuten met meer te boven kwam. Katwijk - Eersteklasser Zwaluwen heeft zaterdag m Katwijk goede zaken gedaan. De Vlaardmgers wonnen met 5-2 van gastheer KRV en gaven trainer Aad An driessen, die jarig was, een toe- Andnessen kon eergisteren zijn lol niet op. Zijn ploeg win van het één plaats lager geklasseerde KRV, zjjn 'duppie' Spana-had de 'avond daarvoor al met 4-1 van Wil lem 2 gewonnen en als klap op de vuurpijl was het dus afgelopen za terdag ook nog eens zijn verjaar dag. „Je begrijpt zeker wel dat we er daarom vanavond maar eens eentje open gaan trekken," was dan ook de reactie van Andries sen. Zwaluwen kwam in Katwijk door twee treffers van Aii Ozcan bin nen twintig minuten op een 0-2 voorsprong en leek een makkelij ke middag tegemoet te gaan. Toen vervolgens tien minuten na de rust Ricardo Pinto uit een counter de 0-3 aan liet aanteke nen, twijfelde helemaal niemand meer aan een goede afloop; Toch lieten de Vlaardingers KRV nog terugkomen tot 2-3 en was het aan doelman Ronald Bunte te danken dat de ploeg uit Katwijk niet langszij kwam. In de laatste vijf minuten maakte Zwaluwen met doelpunten van Dennis Banffer en Ricardo Pinto nog tweemaal goed gebruik van de ruimte die KRV in de jacht op de gelijkmaker weggaf, zodat de formatie van Andriessen toch nog met een ruime overwinning aan de haal ging. Schiedam - In de volleybalcompe- titie was er afgelopen weekeinde winst en verlies voor Rijnmond, De vrouwenformatie van de Schiedamse club verloor in de Groenoordhal met 3-1 van VC Nesselande, de mannenploeg be haalde in Eindhoven tegen VCE/ PSV de eerste uitzege (3-2) van dit seizoen.Vrouwen-coach Hans van Setten sprak van een terechte ne derlaag en vond dat zijn team zichzelf de das had omgedaan/ „We hebben opnieuw kansen la ten liggen doordat we te slordig omsprongen met de ralley. Toen we in de derde set na een 0-3 ach terstand sterk terugkwamen, ga ven we weer veel te simpel een op 6-3 weg waardoor Nesselande weer in het zadel werd geholpen." De ploeg uit Zevenhuizen, die een overeenkomst met de stichting Topsport Rotterdam is aangegaan en op termijn ook in de Maasstad haar thuiswedstrijden gaat spe len, had voldoende kwaliteit in huis om het karwei af te maken. Na de 1-1 (10-15 en 15-6) werd het via 6-15 en 7-15 verdiend 1-3, Coach Tonie van Breda was in Eindhoven tevreden met de winstpunten die de mannenploeg tegen de nummer elf van de rang lijst binnenhaalde. Zodoende ont steeg Rijnmond met elf punten de tien plaats; de plaats die aan het eind van het seizoen goed is voor promotie-degradatieduels. Door Bas van den Berg Maassluis - Zijn naam werd ineens met ontzag uitgesproken: Marcel van Santen (16). Hij is de nieuwe Judoka van het Jaar bij Mahorokan. In de propvolle Olympiahal in Maassluis werd de talentvolle judoka uit Hoek van Holland van alle kanten gelukgewenst en steeds moest de kleine, 56 kilogram wegen de HAVO-scholier van Scholengemeenschap Westland Zuid in Vlaardingen het herhalen dat de titel ook voor hem een gro te verrassing was. Het overkomt de 'Judoka's van het Jaar' by Mahorokan niet vaak dat zij uit een nog zo'n jonge iich- tingafkomstig zijn. De jongste die ooit de bokaal in de handen kreeg gedrukt was Dirk van Driel toen hij nog maar vijftien jaar was. Hij was de eerste Judoka van het Jaar in 1971 en kreeg destijds de bo kaal uitgereikt door initiatiefne mer en eigenaar Koos Henneveld. Ondanks dat de oud-judobonds- coach en voormalig betaald voet baller van het Viaardingse Fortu ne op 1 januari 1998 het bloeiende sportbedrijf overdraagt aan zyn zoon Rob, bleek uit alles dat hy moeilijk afscheid kan nemen van Mahorokan. Onder een daverend applaus reikten hij en de Maas- sluise sportwethouder de bokaal en de versierselen uit. Marcel van Santen is m judokrin- gen niet de eerste de beste. Hij traint vanaf zijn vyfde jaar bij Ma horokan. Vorig jaar werd hij twee de by de nationale jeugdkampi oenschappen voor jongens onder de 18 jaar. Hij is lid van het jeugd* team van Mahorokan dat twee keer Nederlands kampioen werd Discipline, een grote dosis talent en goede omgangsvormen, ofwel de mens achter de judoka, waren voor de juiy de eigenschappen waaraan Marcel van Santen voor honderd procent voldeed. Zijn grootste kracht is de technische vaardigheid. Kerstman „Ik ben gewoon een beetje door het succes overdonderd," blikte de succesvolle judoka zaterdag avond terug, „Meestal zijn het ju doka's van 21, 22 jaar op wie de keus valt. Ik zag de kerstman uit de nok van de sporthal aan een lijn naar beneden dalen met in zijn hand een koker met de naam van de Judoka van het Jaar erin, Even later werd ik in de menigte opgenomen. Ik moet zeggen dat de discipline zoals die wordt ver eist, my niet vreemd is. ïk denk dat ik die opofferingsgezindheid van mijn vader heb die ook bij Mahorokan aan judo doet. Al ja ren pendel ik met de trein tussen Hoek van Holland en Maassluis om dagelijks le kunnen trainen. In de weekeinden komen daar nog vaak de trainingen van Jong Oranje bij. Daarnaast ben ik al ve le malen uitgezonden naar wed strijden in Europa." Geflankeerd door Koos toont de nieu we] udoka van het jaar Mar cel van San ten stra end de prijzen die hij oveman digd heeft ge kregen. „Mijn wens is kam pioen van Ne der and wor den, liet de scholier over zijn ambities geen twijfel bestaan. Foto Peter Mol ken boer „Ik maak altijd op tijd mijn huis werk om elke dag te kunnen trai nen," vervolgt de vlot pratende ju doka. „In zekere zin heb ik mijn levensweg al uitgestippeld. Na het eindexamen ga ik aan de HES in Rotterdam management eco nomisch recht studeren. Op spor tief gebied is mijn grootste wens kampioen van Nederland worden. Voorlopig zit ik met mijn gewicht van 56 kilo nog m de gewichts klasse van -55 kilo. Als ik senior ben, kom ik uit in de -60 kilo klas se. Ik heb geen judoka aan wie ik mij spiegel. Ik ga gewoon m'n ei gen weg. Vorig jaar heb ik een beetje pech gehad met m'n knie. Er zat vocht in en dat stond deel name aan de Jeugd Olympische Dagen m Portugal in de weg." Naast de verkiezing van de Judo ka van het Jaar werd door zo'n driehonderd judoka's, in 36 cate- goneen verdeeld, deelgenomen aan de clubkampioenschappen. Algeheel jeugdkampioen werd Nicola Brissen, de zwaargewicht van het kampioensteam van de Maassluiseclub. Erlend Spreen, Diederik Kunst, Jeroen Paul Binge, Martin van den Berg en Jeroen Tameling zijn gekozen in het Rotterdam Olym pic Team dat op 10 januari aan de NK in Den Bosch deelneemt. Het nieuwe team, dat onder leiding staat van Rob Henneveld valt on der de topsportstichting Rotter dam en regio. Van het team ma ken ook Mark en Lars Huizinga uit Vlaardingen deel uit. Door Erwin van der Lee VlaardingenNa vyf ongelukkige nederlagen heeft het Viaardingse HVO zaterdag eindelijk weer eens gewonnen. De manier waarop de zege tegen Lyra tot stand was ge komen, maakte niemand wat uit wantdepunten warenhardnodig. Al was het maar voor het zelfver trouwen. In de draak van een wedstrijd, waarin beide ploegen geen enkele kans wisten te schep pen, pakte HVO vijf minuten voor tijd dankzij Lyra-doelman Remco Valster én de gelukkige invaller Johan Visser de winst: 1-0. Na weken van treurnis smaakte het biertje in de HVO-kleedkamer eindelijk weer eens zoals het boorde. Vooral de werklust, overi gens het enige positieve dat aan de Zwanensingel viel op te teke nen, was hartverwarmend om te zien. Slechts op momenten was HVO kwalitatief beter dan de gas ten uit het Westland die echter ze ker de eerste helft een hechter colleetiefvormden. De thuisploeg kon ook niet meer bieden. Een in drukwekkende lijst van spelers namen had trainer Dick Suiker voor aanvang weg moeten stre pen. John Sam-Sin (linkerenkel), Patrick Hartog (lies), Chris Latu- Irissa en Peter Manuhutu staan allemaal al wekenlang werkloos langs de kant te kijken. Daarbij kwamen voor het treffen tegen Lyra de geschorste Dennis Sala en Mark Maatsen. Maar ondanks het gemis van een half elftal en de compleet nieuwe verdediging die doelman Jan Goedknegt voor zijn neus had staan, gaf HVO in ne gentig minuten voetbal geen kans weg. Of zoals spits Ruben Korsten het na afloop vertaalde.' „Einde lijk werd hard gewerkt en dat schortte er de laatste weken wel eens aan." De aanvaller zelf was het mooiste voorbeeld van de werklust. On danks de meest onmogelijke bal len die Korsten kreeg aange speeld, sjouwde hij negentig mi nuten lang over het zompige, zwa re veld. Ook Dick Suiker was een en al glimlach. „Feilloze combina ties zijn op dit veld sowieso onmo gelijk en dat kon ik zeker van dit 'nieuwe' elftal niet verwachten. Maar het gmg om het resultaat en dat hebber, we behaald met oog strelende arbeid." Geen concessies De oefennieester had ondanks zijn gehavende selectie geen con cessies gedaan aan de speelstijl. HVO startte gewoon met een drie mansverdediging, viermansmid denveld en drie aanvallers. Uit gangspunt waren de drie punten die te verdienen waren en die naast het nodige zelfvertrouwen ook de voorzichtige blik omhoog moesten brengen. Want de twee deklasser was door het verlies van vijftien punten ver weggezakt uit de top van de ranglijst. De eerste helft waren het sporadische mo menten waarin het in het wit ge stoken HVO iets acceptabels liet zien. De Lierenaren stelden daar bitter weinig tegenover al had de ploeg een overwicht op het on wennige HVO. Zwaaien Na de thee leken de Vlaardingers elkaar beter te verstaan en hoefde keeper J.in Goedknegt slechts te zwaaien naar de ballen die hoog over werden geschoten. Pas een kwartier voor tijd, toen de krach ten bij HVO langzaam wegebden, sloeg even de schrik om het hart bij een schuiver Westlanders Mar co van Hasenbroek. De bal ver dween langs de paal uit het veld. Vijf minuten later bracht Dick Suiker de topscoorder van de HVO-selectie -Johan Visser- m het veld en de geplaagde trainer had eindelijk een gelukkige hand m het wisselen. Want het duel Ru ben Korsten versus Gerd Jan Boe- kesteijn eindigde na het sprint duel in het voordeel van de Lyra- voorstopper. Diens terugspeelbal op doelman Ister leek ook te eindi gen in een lange haal naar voren maar Johan Visser sprong met zijn rug in de baan van het schot waardoor er uiteindelijk en op een niet alledaagse manier werd ge scoord, dat tot de verbazing van iedereen maar niettemin tot HVO's grote vreugde binnen. Glans „Het was niet mooi," zuchtte de moegestreden Ruben Korsten na afloop. „Maar we pakken wel mooi de punten." De overwinning kreeg door de overige uitslagen in de tweede klasse C nog iets meer glans. Bij winst tegen Soccer Boys volgende week, heeft HVO weer zicht op de derde plaats. „Na de winterstop moeten we maar voor de derde periode gaan," sprak Dick Suiker in de bestuurskamer. „Want dan rijn die vier man zeker genezen van hun blessure's." HVO-Lyra 1-0 <(M» 85. Johan Visser 14 HVO: Goedknegt, Van Troost, Nieuwen- hiuzen. Van der Nol, Plank, Hoogerboord., Sneek, Korsten, Valies {80. Visser), Groo- tenboor,Westerhout Lyra: Vaister, Pruysen, Poot, Boekesteijn, Van der Bol, Hanemaaijer, Groeneweg, Ha senbroek Paauwe Nederael. Van Eenden burg Waardingen - Het hoofdveld van HVO verkeert in erbarmt ïijke toestand. Dat kauworden 'geconcludeerd uit het'rapport4 van de'Veldmspéctie 'die doof de KNVB in oktober is uitge voerd. De grasmat is zeer kwestbaar als gevolg van een matige gras kwaliteit (veel straatgras en zo genoemde struisgrassen), een ondiepe beworteling en de aanwezigheid van zeer veel on kruid. Ter plaatse van de weg gespeelde zoden kunnen mak kelijk blessures worden opge lopen. Geadviseerd wordt de kuilen op te vullen met'hu- mus-zandige teelaarde ge mengd met graszaad. Daar naast moet het veld regelmatig worden gerold en het welig tie rende onkruid moet worden bestreden. Het onlangs aangelegde We- tra-veld is in optima forma, maar het derde veld ligt er al net zo slecht bij ais het hoofd veld en wordt nog meer over woekerd door onkruis terwijl de graskwaliteit zeer slecht is. Het gebako-trainingsveld is ook al geen aanrader. 'Het veld is zeer ongelijk en op sommige plaatsen zeer instabiel', zegt het rapport Door Ton de Leede Schiedam De korfballers van Harga hebben afgelopen week- einde niet vooreen stunt kunnen zorgen tegen koploper Ten Donck. In de Margriethal ging Harga, dat zeker niet minder was dan Ten Donck, met 16-20 ten on der. Ondanks de nederlaag had Harga-coach Ed Pak niets dan lof voor Harga: „Ik heb mijn ploeg de complimenten gegeven voor de strijd die ze hebben geleverd." Vorig seizoen acteerden de Schie dammers nog in de afdeling maar de degradatie werd binnen het jaar middels het kampioenschap ongedaan gemaakt Ed Pak, de gedreven coach die jarenlang zelf zeker niet onverdienstelijk in de hoofdmacht uitkwam, nam ruim twee jaar terug het roer over van de op een zijspoor gezette Peter Edens. Het was destijds de bedoe ling dat Pak het seizoen zou afma ken om weer plaats te maken voor een nieuwe trainer. Het klikte echter dermate goed tussen de ad- interim trainer en de spelers groep dat Pak besloot langer voor de groep te blijven staan. Toch zet Pak aan het eind van deze jaar gang een punt achter zijn activi teiten als hoofdtrainer bij Harga. „Aan het eind van het seizoen stop ik," zorgde Pak voor een on verwacht nieuwtje, „omdat ik drie jaar bij een eigen vereniging als trainer wel welletjes vind. Ik heb er spelers tussen lopen van wie ik al zo'n zeven jaar trainer ben. Dat ik stop heeft echt niets te maken met de resultaten of het plezier Hier lijkt de ene speler van Harga drie opponen ten aftetroe ven. Het was andersom. Ten Donck kwam als win naar de Schiedamse Margriethal llit. Foto Peter Moikenbaer dat ik er in heb. Maar weet je, ik zoy eigenlijk maar voor een half seizoen als trainer optreden. Dat is uiteindelijk wel iets langer ge worden." De ontmoeting tegen het nog on geslagen Ten Donck werd door Ed Pak en zijn pupillen vol vertrou wen tegemoet gezien. „Op het veld," had Pak vooraf alle moed, „hebben we van Ten Donck ge wonnen. Ze zijn voor mij zeker de kandidaat voor het kampioen schap in deze derde klasse. Het is een hele geroutineerde ploeg die al twee jaar achter elkaar net naast de titel heeft gegrepen. Ze zyn er daarom op gebrand om dat niet nog eens te laten gebeuren. Vooral hun heren zyn heel sterk door hun aanvallende instelling en het gemak waarmee ze scoren. Wat Harga betreft kan ik kort zyn. Onze teamgeest is verschrikke lijk goed, er wordt keihard voor el kaar gewerkt. Alleen de eerste zaalpartij hebben we verloren, de volgende twee wedstrijden heb ben we met zeer goed spel gewon nen. Ook tegen Ten Donck gaan we voor de winst, al zal dat niet ge makkelijk worden." Met die laatste woorden had Pak niets te veel gezegd. Harga begon yzersterk, scoorde reeds na enke le seconden door Marianne van der Broek en stond na vijf minu ten met 3-2 voor. Ten Donck raak te echter geen moment m paniek, bleef goed meescoren en pakte in de tiende minuut voor het eerst de voorsprong. Ondanks het ver zoek van de aanvankelijk fel mee levende en langs de lijn meelo pende Pak om de kansen te zoe ken en de bal het werk te laten doen zag de Schiedamse ploeg de tegenstander steeds verder weg lopen. Vooral Serge Desloover en Cees Ponsen toonden zich bij Ten Donck meesters in het scheppen van kansen en het benutten er van. Ook het uitlokken van over tredingen kon dit talentvolle duo niet ontzegd worden. Zo kreeg ge noemde Ponsen van scheidsrech ter E. Schuchman een strafworp voor ee^ overtreding die verder niemand in de zaal had waargeno men. De toegekende strafworp was geen probleem voor de gasten uit Ridderkerk waardoor de rust met een 6-9 stand inging. Na de thee was Harga opnieuw het achttal met het meeste balbe zit en de meeste afgevuurde scho ten op de korf. Ten Donck daaren tegen was de keren dat het de bal m bezit had veel accurater en se cuurder, Omdat Harga zich niet te snel gewonnen gaf bleef de ach terstand draaglijk en bij een tus senstand van 9-11 leek Harga zelfs voor een ommekeer te gaan zorgen. De routine aan Ten Donek-zijde gaven op die momen ten de doorslag. „Ik heb een hele jonge ploeg," stelde Pak terecht, „met drie spelers van net boven de twintig jaar. Jordy Majoor en Laura Bronsgeest zyn zelfs nog pas zeventien jaar. Het is een team waaraan gebouwd kan wor den. Daarom is het ook geen schande om van een ploeg als Ten Donck te verliezen." Ook het inbrengen van de onver- slijtbare Nicolette Marrevee voor Evelien Posthoorn, bij een 13-18 achterstand, had niet het door Pak gewenste effect. Ten Donck zadelde Harga met een 16-20 ne derlaag op. „We waren zeker niet minder," aldus Pak. „Maar niet getreurd, onze doelstelling is handhaven, zowel op het veld als in de zaal. En dat gaat zeker lik ken." Door Sander Sonnemans Schiedam - „Weer zo'n verschrikkelijk mooie over winning." HBSS-aanvoerder Faust van der Meer krijgt het met de week meer naar zyn zin bij zijn ou de club HBSS. De ploeg uit sportpark Harga kende na de degradatie van afgelopen seizoen een dramati sche competitiestart, maar uitgerekend vanaf het moment dat Van der Meer nog vele mooie overwin ningen beloofde, is de ploeg van trainer Piet Jonas gaan presteren. Er werd een opzienbare reeks over winningen geboekt en de laatste dateert van afgelo pen zaterdag, De uitwedstrijd tegen kinschoten, waarin René van Dalen en Martin Quartel geel kregen, werd met 1-0 gewonnen door een doelpunt van Jacco van Tiiborg. Voor de rust stond de eindstand al op het bord. De enige treffer van de wedstrijd viel tien minuten voor de theepauze. Faust van der Meer kopte een vrije trap vakkundig door op Van Tiiborg diede bal vervol gens onhoudbaar in de touwen joeg. Nadien kregen de Schiedammers nog wel enkele mogelijkheden, maar daar werd te slordig mee omgesprongen. „Zo is ook de matige seizoenstart te verklaren," legt Van der Meer uit. „Vanaf het begin hebben we nooit over kansen te klagen gehad, maar we gaven ze ook weg. En de tegenstander ging daar vaak makkelijker mee om dan dat wij deden. Nu gaat het beter. Als ik nu naar het standenbord kijk, krijg ik bijna een styve nek, zo hoog zyn we gestegen." De stemming is dus opperbest op Harga. Vooral de 'ouwe knarren' genieten van het succes. Jongens dis John van der Zouwen, Faust van der Meer, Wout Griep, Michel van Zijl en René van Dalen twijfelden voor het seizoen nog of ze in een vriendenteam op een lager niveau zouden gaan spelen, maar besloten, toch nog maar een jaartje door te gaan in de hoofd macht. „Dit is ook een vriendenteam," zegt Van der Meer. „En ja, als de resultaten goed zijn, komt dat de sfeer natuurlijk alleen maar ten goede. Er heerst hier inderdaad een soort hosanna-stemming." HBSS neemt in het klassement van de derde klasse C de vierde plaats (14-24) in en is in de tweede perio de koploper, zij het met twee wedstrijden voorsprong op de concurrentie. Koploper in 3C is Floreant (13-33) dat zich twee punten afhandig liet maken door hek kensluiter Siveo'6ö (13-8), de ploeg die vorige week einde het zelfde kunstje flikte bij WK, de nummer 2 (12-25). Wedstrijdsecretaris Willem van Ravens zal deze week de club moeten bezoeken want hij beloof de de spelers van Siveo'60 een kist bier als het Flore ant ook op een gelijkspel zou kunnen houden. WK kwam overigens met aan voetballen toe omdat het duel tegen Ee Fair werd afgelast. Ook PPSC- Reeuwijk werd als gevolg van de nattigheid van het programma geveegd, waarop trainer Ron de Bruijn besloot zijn selectie vrij-af te geven. Nummer drie, WDS, kwam door de winst op Zwervers op gelijke hoogte met WK, maar heeft daar wel twee wedstrij den meer voor gebruikt. Honselersdijk „Het duel van de gemiste kansen," noemde John van Leeuwen de wedstrijd Honselers- dijk-Deltasport. Naast de nodige doelkansen ver speelde Deltasport echter ook nog een ideale moge lijkheid op het eerste prysje. Want in de strijd om de tweede periode verloor concurrent Monster en Del tasport zelf bleef steken op 2-2. Door het gelijkspel liep 's-Gravenzandse SV- de laat ste overgebleven concurrent in de stryd om de titel - twee punten in. Belangrijker was in eerste instantie het missen van de tweede periode. Want Deltasport liep op Monster slechts een puntje uit waardoor het duel Deltasport-Monster in het nieuwe jaar de beslis sing moet brengen. De Vlaardingers weten sinds za terdag dat WestTandse ploegen kunnen stunten. Na een zwakke eerste rondgang kwam Honselers dijk na de thee dankzij een door Dennis Oosterom veroorzaakte pingel op voorsprong. Een schitterende goal van Oni Louhenapessey bracht beide ploegen weer in evenwicht Hamid Bouchrit leek Deltasport naar winst te schieten uit een vrye trap van Jamo van der Wilde: 1-2. De kansen om de wedstrijd te be slissen werden echter gemist. Honselersdijk putte daar moed uit: 2-2. Zaterdagvoetbai derde klasse Loosduinen-Cion 3-2 U-l). Een onverdiende nederlaag voor de ploeg van Cees Goudswaard. De Vlaardingers kwamen door een treffer van Pieter Broere op een voor sprong, maar zagen Loosduinen voorde rust nog langszij komen. Michel Verschoor zorgde voor 1-2, maar de thuis ploeg het zich daardoor niet van de wijs brengen en scoorden nog tweemaal. Hoekse Boys-PEC Haag 0-2 (0-0). Kansen waren er ge noeg in de eerste helft voor Hoekse Boys, maar die wer den niet benut. Na rust kwamen de Haagse bezoekers dankzij een 'wereldgoal' op voorsprong en bouwde die pas diep in de blessuretijd verder uit tot. DVO'32-'s Gravenzande 1-0 (1-0). Eindelijk konden de Vlaardmgers weer eens een overwinning vieren. De hek kensluiter kwam al m de vijfde minuut door een doel punt van Yucedak Telly op een 1-0 voorsprong. Vlak voor rust was er binnen een minuut tweemaal geel voor Ron van Wienngen, die het maar niet af schijnt te kunnen le ren, maar toch hielden de Vlaardingers stand. Doelman Aad van den Hoeven was de uitblinker en had een be langrijk aandeel m de zege. JAC-MW2" 1-0 (0-0). De Maaslanders begonnen slap, maar herstelden zich na rust redelijk hetgeen voor Arno van Nierop en Nico Bakker enkele goede mogelijkheden opleverde. Toch was het JAC dat in de 75ste minuut uit een spaarzame counter de enige treffer liet aantekenen. HS Texas DHB-TSB 1-0 (gestaakt). De wedstrijd werd een minuut voorrust gestaakt nadat Bob Brusse door een tegenstander met modder was bekogeld. De boosdoener kreeg rood, maar enkele Haagse ploeggenoten pikten dat met en weer werd er rood getrokken. Ook die kaart ver oorzaakte weer de nodige verbale en lichamelijke agres sie waarop de leidsman definitief afbl ies. sporting Lodewijk Pioniers-DRGS 1-4. De Schiedammers dachten veel te gemakkelijk over het duel tegen de nummer laatst op de ranglijst. Het had tot gevolg dat het duel het aanzien amper waard was DRGS wo n wel door doelpunten van Cees van Os, Jerry Monkau e n twee maal Ron al d Wamaar. Jai Hind-HSC 1-2 (1-1). Door deze overwinning nam HSC de koppositie over van Zuiderpark. Jai Hind kwam nog wel op voorsprong, maar Martin Witvliet zorgde vlak voor rust voor de gelijkmaker. Direct na de thee kwamen de Vlaardingers wa Marcel Zeebregts op voorsprong. HSC er Martin Witvliet miste nog een strafschop en er was tweemaal geel, dus rood, voor Hans Voets.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3