25 MSV'71 koploper na matige vertoning SWSMC 'over de rooie' bij koploper Schiedamse voetbalclubs kraken afkeuringsbeleid Voorzitter Ursus is optimistisch Ruime zege van Refoba WSV na winst winterkampioen Geen ereplaats Bleekendaal Unitas-trainer prijst Hartman WIK is kwetsbaar zonder spelbepaler Kramer VDL en trainer Joop Mom na dit seizoen uit elkaar Excelsior Maassluis bekert morgenavond Rotterdams Dagblad Maandag 15 december 1997 Gouda De laatste wedstrijd voor de winterstop was er voor derde klasser Ursus één cm snel te ver geten. Unio denderde over de for matie van trainer Jan van der Vel den heen en gaf de Schiedam mers met een 6-Ö nederlaag een gevoelig pak slaag. Bij de rust was het al 4-0 voor de Goudse gastheren. Unios-spits Anton Versnel, die eigenlijk re kende op een schorsing maar nog geen bericht van de bond had ont vangen, produceerde in het een zijdige duel maar liefst vier doel punten. Het was weer het oude liedje bij Ursus. Slechts vijf basisspelers waren beschikbaar. Voorzitter Berry Antonissen: „We hadden zelfs een spits uit het zesde team opgesteld. Echt, we zijn zo blij dat de winterstop er is. Na de winter stop gaan we onze inhaalrace star ten en zoals het er nu naar uitziet meteen volledige groep. Dan gaat het wei weer lopen." Vlaardlngen - Refoba heeft op over tuigende wijze revanche geno men voor de onverdiende uitne derlaag bij SIO 3. In de Westwijk- ha! bramen de Vlaardingse bad mintonners, die ruimschoots met 7-1 wonnen, door Chris van der Knaap snel op voorsprong. Nitte van Landschoot speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen die hij in 15-8 en 15-5 winnend af sloot. Dana Kuil had het daarente gen een stuk moeilijker. Pas in de derde set bereikte zij weer haar oude vorm en zegevierde met 11- 9. Ook Christa Boeters stelde niet teleur en won m twee sets. Van de dubbels leverde alleen die van Paul Mennen/Dana Kuil een ne derlaag op. TSF had weinig moeite met het laag geklasseerde Tybb en zege vierde met 5-3. Bij de Schiedamse badmintonners deden met name de enkelspelers het uitstekend. Bait van der Vlist won (15-2,15-11) evenals Monique Louwers (11-3, 3*11,11*3) en Wendy Faanz (11-3, 11-5). De verüesparfyen kwamen m de dubbelspelen tot stand. Door de zege bezet TSF de vijfde plaats in de vierde divisie. Vlaardlngen - Net als vorig jaar kan de waterpolopioeg van WSV zich winterkampioen noemen. De ploeg zegevierde tegen NVZ/HHC overtuigend met 5-8. Reikhalzend wordt uitgezien naar de topper in de tweede klasse te gen Katwijk op 17 januari. De pe riodestanden waren 1-1,3-3,4-6 en 5-8. Voor de Vlaardingers scoor den Jerry Doumenis, Meindert Prins (beiden 2x), Richard Onver wacht, Aijen Hoogerwerf, Cees van der Knaap en René Boer. Vlaardlngen In de finale van het kampioenschap van Nederland, driebanden-klein van de tweede klasse heeft de Vlaardingse biljar ter Nico Bleekendaal, lid van DVK73 geen van dc drie ere plaatsen voor zfch kunnen opei sen. Het toernooi werd er gelegen heid van het 25-jarig jubileum van DVK73 in sportcafé De Kroon in Vlaardlngen gespeeld. Paul Breu- kelmans uit Duizel werd winnaar met twaalf matchpunten. Maassluis— Peter Hartman was gisteren in de handbalstrijd tegen Oliveo volgens trainer Rob Mooij de grote man in de formatie van Unitas'63. De Maassluizers won nen het door het arbitrageduo Mi chael Schrijnder/Ronald Janssen strak geleide thuisduel vrij ge makkelijk met 34-27. Alleen in de slotfase werd een rui me voorsprong van de Maassluïse équipe door de bezoekers ver kleind maar het verdere gedeelte van de wedstrijd was voor de Maassluizers. Bij de rust was de stand 14-10. „We hebben een leuke wedstrijd gespeeld," vond Rob Mooij. „We hebben bijna de hele partij gedo mineerd en alleen doorons non chalante spel in de slotfase kon Oliveo wat terugkomen. Peter Hartman was op basis van inzet en doelgerichtheid onze beste speler. Oliveo stond al onder ons en dus blijft dat zo. Of we nog voor de titel kunnen gaan, is moeilijk te zeggen. We hebben al vijf ver- liespunten en dat is vrij veel. Als we bovenin mee blijven draaien ben ik tevreden en wat dat betreft hebben we tegen Oliveo dus goe de zaken gedaan." Door Mikos Gouka Maassluis-— MSV71 bleek gisteren op het perfect bespeelbare terrein in de Steendijkpolder hard toe aan een rustperiode. Tegen Roekanje werd weliswaar met 2- gewonnen maar erg overtuigend was het niet. De Maassluizers grossierden in bal verlies en lieten de zwakke opponent zelfs hopen op een punt je. Dat het niet zover kwam was meer te danken aan de bezoe kers dan aan de eigen prestaties. De winteronderbreking komt dus niet ongelegen. De start van de formatie van trai ner Han van Leeuwen was rede lijk. De beweeglijke en balvaardi- ge voorhoede met de broertjes Tim en Chris Kolmus en Saban Dutar was dreigend, maar miste het kiilersinstmet van echte front spelers. Des te merkwaardiger was het dat Han van Leeuwen had gekozen voor een formatie zonder Mike Wamaar. Warnaar had de laatste weken het scoringspro- bieem opgelost, maar mocht naast de trainer in de dug-out plaatsne men. Na het uitvallen van de ge blesseerde Arthur Biei huize werd hij in de verdediging geposteerd. De eerste goal was zo'n beetje de beste aanval van de middag. De noeste werker op het middenveld, Marco Poot, trok de bal voor en Je remy Kolmus was bij de tweede paal attent om het leer achter sluitpost Den Boer te kegelen. De treffer suste de Maassluizers ech ter weer in slaap. Tot de eigen ver bazing mbcht Roekanje een aan tal malen gevaarlijk aanleggen maar telkens was sluitpost Dick Bos attent. Na de thee werd het er allemaal niet beter op. MSV71 wacht met smart op de terugkeer van goai- tjesdief Ronald Bolijn. De clubtopscorer van vorig seizoen raakte aan het begin van het sei zoen geblesseerd. Zijn rentree is aanstaande. „Na de winterstop zai ik er weer bij zijn. Ik ben zwaar geblesseerd geraakt aan mijn knie- en kruisbanden en tram nu eindelijk weer voluit. Ik zou zelfs alweer kunnen spelen maar ik vind het verstandiger om na de winterstop weer te beginnen," al dus de aanvalsleider. Het wachten was op de genade klap voor Roekanje. Marco Poot kreeg de mogelijkheid daartoe op een presenteerblaadje van de aal- vlugge Tim Kolmus, maar hij faal de oog in oog met de sluitpost. Poot herstelde zijn fout een frac tie later, nu op aangeven van de prima spelende Chris Kolmus. De pegel betekende 2-0. De punten leken binnen maar weer slaagde MSV71 erin het zichzelf heel moeilijk te maken. Een vrije schop van de gasten smoorde vlak voor Dick Bos waar na de doelman op leeftijd veel te laat reageerde om de rebound te kunnen keren (2-1). Bij MSV71 speelde inmiddels de 16-jarige B- jumor Fabian Keerveid in de spits. De aanvaller was niet geluk kig met zijn balcontacten maar is volgens insiders het talent voor de toekomst. Met hangen en wurgen werden de drie punten veiligge steld waarna de trouwe suppor ters zich konden vergapen aan de ranglijst die er rooskleurig uitziet. De Maassluizers hebben dertig punten uit dertien duels en ne men de koppositie in. The Har vard s voigt op een punt. De eerste twee ploegen promoveren aan het eind van het seizoen naar de vier de klasse. Met de op handen zijn de terugkeer van Bolijn lijkt de promotie binnen handbereik. MSV71-Kockanje 2-1(1-0). 12 Jeremy Kol mus 1-0,82 Marco Poot 2-0,87 Poldervaart 2-1. Bij wnderheden: Scheidsrechter De Ridder gaf geel aan De Munck (Roekanje) en Goof Garcia van de thuisclub MSV71- aanvoerder Virgil Kolmus moest op de bank beginnen omdat hij de hele week niet had kunnen trainen MSV71: Bos, De Gier, De Voogd, Duca- neaux (60 Virgil Kolmus), Bierhuize (20 Warnaar) Jeremy Kolmus, Garcia. Poot. Tim Kolmus, Dutar (80 Keerveid), Chris Kolmus Roekanje: Den Boer, Veer, Bus- sink, Van de Meer, Van Oudenaarden, De Munck, Groenenboom, Rietdijk, Polder vaart, Van der Pol, Hamann UtrechtEersteklasser SWSMC heeft gisteren tegen koploper Nij- enrodes met alleen de zevende nederlaag (4-1) op ry geleden, maar verloor ook Leo Letwory, John van der Belt en Dwight Blackson die met rood van het veld werden gestuurd. SWSMC begon ondanks de slechte resultaten voortvarend aan het duel met de liistaanvoer- der. Vooral voor rust speelde de formatie van trainer Joop Molen dijk agressief en gedreven. On danks een aantal mogelijkheden werd de rust zonder doelpunten bereikt. Direct na de pauze sloeg de vlam in de pan. Leo Letwory maakte een sliding op het mid denveld en kreeg tot zijn grote verbazing de rode kaart voorge schoteld. SWSMC had even wat problemen met de organisatie en de tegenstander maakte dank baar gebruik van een slippertje in de defensie (1-0), waarna Jan Bro- kimg de gelijkmaker produceer de. Voordat de thuisploeg de 2-1 scoorde liepen de verdedigers John van der Belt en Edwin Ber- vehng tegen een gele kaart op we gens praten en niet veel later kreeg Van der Belt zijn tweede prent voor protesteren en kon in rukken. Met nog negen spelers in het veld lieten Dwight Blackson en Murat Babacan de kans op de gelijkmaker onbenut. Toen Dwight Blackson met eerst geel en daarna direct rood voor een overtreding ook kon gaan dou chen was de wedstryd gespeeld. Nog acht SWSMC'ers waren er over en uit voorzorg wisselde Mo lendijk uit Kader Fares en Edwin Bervehng die met geel,op zak geen fout meer mochten begaan. Nyenrodes liep vervolgens uit naar 4*1. SWSMC zakte door de nederlaag naar de vierde plaats van onde ren. „Of ik het somber in zie na de zevende nederlaag op rij? Ik zie het nooit somber in. We hebben van die zeven nederlagen er mis schien twee terecht verloren. Ik weet wel dat de KNVB daar niet naar kijkt maar we spelen niet slecht. We scoren gewoon moei lijk maar als je in het verdom hoekje zit, is het moeilijk om daar uit te komen. Een aantal spelers is wat lichtgeraakt en ik dacht dat ik dat er weJ uit zou krijgen. Dat is me niet gelukt. Na de winterstop moet ik zonder vier geschorste spelers beginnen. Toch ben je met een overwinning zo weer in de middenmoot alleen moet die er dan wel komen," was trainer Joop Molendijk optimistisch. WIK in de aan val. De Vlaar dingers doen hetnietslecht in de eerste divisie, maar afgelopen weekeinde was de forma t e zonder spelverdeler Lars Kramer stuurloos. Foto PeterMokenboer Door Bas van den Berg Vlaardlngen - Het verschil tussen WIK met én zonder spelbepaler Lars Kramer is erg groot. Dat bleek weer eens tegen debutant Satumus dat in de eerste divisie niet meer dan vier punten heeft. De Vlaardingse handballers wa ren zonder de 'motor' niet in staat hun stempel op de zwakke Leidse ploeg te drukken en leden een 21- 25 nederlaag. Na aanvankelijk door Ger Prins op een 2-0 voorsprong te zijn ge komen en ook nog met 6-4 voor te hebben gestaan, zakte WIK diep weg. Gebrek aan organisatie en veel persoonlijke fouten waren de oorzaak van het falen. Trainer Wil Plugge trachtte zijn ploeg in de rust op te peppen en vroeg de spe lers om het eigen spel te blijven spelen. Maar de eerlijkheid ge biedt te zeggen dat er na rust wei nig van terecht kwam. De trainer: „Het is spijtig te moe ten constateren maar de ploeg was zonder Lars Kramer zichzelf niet. Op dit niveau mag het eigen lijk niet voorkomen dat het team zonder een spelbepaler kwetsbaar is, maar het is nu eenmaal zo. In plaats van Lars Kramer fungeer de Edwin Roobol als stand-in maar het verschil was erg groot. De spelers gingen, toen de acties niet goed liepen, verkrampt spe len of liepen zich over de kop. Hoewel de derde plaats in de eer ste divisie niet in gevaar is geko men, is de nederlaag hard aange komen. De spelers zijn er zich van bewust dat de ploeg erg kwets baar is en dat doet het zelfvertrou wen beslist geen goed." Motivatie De thuisclub slaagde er met in de 6-4 voorsprong, met vier doelpun ten van Ger Prins, vast te houden. Na 6-6 werd het 9-9, maar op de valreep van de eerste helft namen de Leidenaren een 11-14 voor sprong. De gasten liepen na rust verder uit, totdat WIK het tempo opschroeide. De motivatie steeg met de minuut en bereikte een hoogtepunt toen doelman André Olsthoom een strafworp keerde. Onder luide aanmoedigingen kroop WIK steeds dichterbij. maar nam daarbij veel te veel veel risico. Satumus speelde het heel slim en kon, al spelend op de break-out, makkelijk een voor sprong van twee punten voor sprong vasthouden. Langzaam maar zeker slaagde de ploeg erin de voorsprong uit te bouwen tot 19-22. 'Kanon' In een wanhoopspoging kwam WIK dankzij het 'kanon' Ger Prins nog terug tot 20-22, maar zonder veel moeite liep Satumus weer uit naar 20-24. Naast Ger Prins had ook Ruud Sinniger met zijn strafworpen een groot aan deel in de 21 Vlaardingse treffers. Trainer Wil Plugge: „Het uit gangspunt is dit seizoen eindigen by de eerste drie. We zijn niet in paniek geraakt door deze neder laag, maar dit mag niet te veel voorkomen. Volgende week spe len we tegen UDSV en daar mo gen we zeker niet van verliezen. Want als we terugzakken naar de middenmoot heeft een competitie waarin je niet kan degraderen, geen zin meer." Door Sander Sonnemans Schiedam Met veel onbegrip is afgelopen weekeinde door be stuursleden, spelers en trainers van verschillende voetbalver enigingen gereageerd op het feit dat vrijdagmiddag al een speelverbod was afgekondigd voor zaterdag én zondag. De consuls hadden onverwacht een vry weekeinde. De publieks trekkers in de vierde klasse 0 DRGS-Hermes DVS en SVDPW-RKWIK kwamen zo doende te vervallen en niet ie dereen was daar gelukkig mee. Vooral omdat het gisteren best een aardige dag was. Perfect Het onlangs gerenoveerde hoofdveld van DRGS, dat giste ren buurman Hermes DVS op bezoek zou krijgen, lag er zater dagmiddag prima bij. Daarom ook kon voorzitter Joep den Brinker totaal geen begrip op brengen voor de maatregel. „Schandalig," maakt de preses van de fusieclub van zyn hart geen moordkuil. „Dit slaat ner gens op. Hier heb ik geen woor den voor. Ik ben zaterdag speci aal eens over het hoofdveld ge lopen en dat lag er perfect by. Hoe kan de gemeente dat er dan ai voor zondag uitgooien? De Schiedamse voetbalverenigin gen moeten maar eens met el kaar rond de tafel gaan zitten, want wat de DSR (Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam; red.) nu aan het doen is, is waanzin. Ik geloofde het eerst niet toen ik hoorde dat al les in Schiedam voor het hele weekeinde was afgekeurd. Nee, de mensen die bij de DSR zit ten, zijn gewoon niet capabeL Ik denk ook dat er een brief naar de DSR gaat. Vooral ook omdat we als bestuur officieel niets van de gemeente hebben verno men." Eten „Bij ons," reageert SVDFW-trai- ner Rob van Vliet, die de 'top per5 tegen het Vlaardingse RKWIK aan zijn neus voorbij zag gaan, „was het al niet an ders. „Zelfs na de regen van za terdagnacht was ons veld prima bespeelbaar. Omdat die pot te gen RKWIK voor ons misschien wel één van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen was, hebben we ons er op een speciale manier op voorbereid. We zijn zaterdagavond lekker met de hele groep wezen eten. Ik heb het bestuur gezegd die kosten dan maar op de DSR te verhalen, want de heren hebben niet eens het fatsoen gehad om het bestuur op de hoogte te brengen var» het speelverbod. Nee, ik ben echt stomverbaasd. Trouwens, consuls schijnen we ook niet meer nodig te hebben." PPSC's bestuurslid André Put ters is milder in zijn commen taar, nadat ook het thuisduel van 'PP' op zaterdag was afge keurd. ,J£r had op het hoofdveld gespeeld kunnen worden, maar dan zou er denk ik wel een be hoorlijke schade aan het veld zyn aangericht" Startblokken „Het speelverbod," zegt Henk van Deventer, voorzitter van het voetbal bestuur van Excelsi- or'20, „verbaast me. Ik vind het raar dat niet is afgewacht wat het weer zaterdag zou doen. Voor ons eerste elftal is het jam mer, want de ploeg stond in de startblokken om thuis tegen RAVA revanche te nemen na het ongelukkige gelijkspel 'te gen die club eerder dit seizoen." Rusten Hans de Rover, trainer van Her mes DVS, gedeelde koploper in de vierde klasse D, was er niet rouwig om dat dat zijn ploeg ex tra rusten kreeg. .Maar," zegt hij eerlijk, „dan praat ik puur vanuit eigen belang. We maken even een moeilijke periode door met de ploeg en bovendien heb ik een paar geblesseerde spe lers. Onze ploeg heeft gewoon even behoefte aan een week of drie rust Mij komt het dus niet slecht uit, Kjk, ik kan me voor stellen dat men op vrijdag een beslissing neemt voor de zater dag, maar niet dat het er voor zondag ook wordt uitgegooid. Ach, er is bijna nog niets afge last, het programma ligt goed op schema. Misschien dat men de velden een beetje wil sparen voor na de winterstop. Daar kan ik best begrip voor opbrengen." In gebreke Jan van Vugt, directeur van de DSR, erkent dat nagelaten is de clubs over de algehele afgelas ting in Schiedam te informeren. „Daar zyn we in gebreke geble ven." Ook geeft hij toe hy dat Ferdinand van Helden, die niet zo lang geleden Jan Tjassens bij de DSR is opgevolgdniet wist dat als alle wedstrijden in het district West 4 worden afgelast, dat niet geldt voor de standaard- teams. Maar daar is verder geen fout gemaakt volgens hem. „Vrijdagmorgen heeft de KNVB ons kantoor gebeld met de vraag hoe het met de velden stond," aldus Van Vugt. „Ferdi nand heeft toen contact opgeno men met onze onderhoudsploeg en die achtte het gezien de toe stand van de velden niet ver standig om zaterdag en zondag te laten spelen. „De discussie over de vraag of die beslissing niet te vroeg is ge nomen, is natuurlijk onvermij delijk. We zijn In dit geval afge gaan op onze onderhoudsploeg. En ja, daar had onze dienst de clubs van op de hoogte moeten stellen." Spitsuur in hetdoelge bied van Ro ekanje. De doelman van bezoekers, nog met ou derwetse mers, kan geen orde scheppen. De MSV er (rechts) kan niet profite ren van de chaOS, FotoPe terMolkenboer Maassluis Het Maassluise VDL, samen met Her mes DVS koploper in de vierde klasse D van het zon dagvoetbal, moet op zoek naar een nieuwe trainer. Oefenmeester Joop Mom heeft bekend gemaakt na dit seizoen te vertrekken bij de club. Mom is bij de blauw-witten bezig aan zyn derde sei zoen en zegt dat genoeg te vinden. Hij gaat op zoek naar een nieuwe vereniging. Mom (45), die ai veer tien jaar actief is als voetbaltrainer, was eerder werk zaam by Meeuwenplaat, Coal en Germinal. MaassluisHoofdklasser Excelsior Maassluis speelt niet komende zaterdag voor de beker tegen DVO'32, maar heeft het duel naar voren gehaald. De wedstrijd tegen de Vlaardingse vierdeklasser wordt morgen avond al gespeeld. Plaats van handeling is het terrein aan de Lavendelstraat, aanvang: 19.30 uur. De inhaalwedstrijd Lmsehoten-WK die voor ko mende zaterdag door de KNVB was vastgesteld, is al weer van het programma gehaald. De thuisploeg heeft dan al een jaarlijks terugkerende kerst-activi teit en dat was kennelijk niet bij de bond bekend. De selectie van Fortuna gaat tijdens de winterstop op trainingskamp. Trainer Gilbert de Wildt, die met de Vlaardingse derdeklasser barre tijden doormaakt, vertoeft van 2 tot en met 5 januari in Zandvoort. Volgens het bestuur van de club wordt het 'sportief gezien een ontspannend gebeuren, waarvoor diverse activiteiten zijn voorbereid en die in groepsverband zullen worden uitgevoerd. Dit alles in het kader van teambuilding.' De clubleiding hoopt dat het uitstapje kan leiden tot betere resultaten in de tweede helft van de competi tie. Zondagvoetbal derde klasse Kram redt Hoek van Holland DHL-Hoek van Holland 0-1 (0-1), Na een langdurige bles sure mocht Mark Kram de wei weer in en met goed resul taat- De 'Hoeker' vond voor het theekwartiertje hetnet en besliste daarmee de wedstrijd. „Ondanks een dramatisch slecht veld, maar dankzij werklust en inzet hebben we het gered," aldus oefenmeester Johan Voskamp. DBGC-Fortuna 4-1 (2-0). Het gemis van een aantal basis spelers was duidelijk merkbaar bij de Vlaardingers. Woorvoerder Jan Bouman: We missen onder anderen den Herder, van der Slot, Witmus. Gelukkig komt de win terstop eraan en kunnen we na die periode fris begin nen." Het emge doelpunt kwam van Ronald Nelemans. Vijfde klasse Manneke redt eer HSC HSC-Pretoria 1-3 (0-2). De formatie van trainer Piet Kat- testaart speelde een zwakke eerste helft en liet daarbij de tegenstander te veel aan de bal. Na de thee liet HSC agressiever en geconcentreerder voetbal zien, wat resul teerde m een doelpunt van Dennis Manneke, Martin Zag- wijn zag geel. Zesde klasse Demos grijpt net mis Voorwaarts-Schiedamse Boys 1-2 (0-0), Vanwege een aantal afwezige spelers moest trainer Cock de Jong zyn team completeren met jongens uit het tweede. „Dooreen goede motivatie hebben we de punten mooi binnen ge haald," reageerde Dde Jong. Niels Bruinsel en Obaba (strafschop) waren verantwoordelijk voor de doelpunten. Dirksland-Demos 4-3 (1-1). In het duel tegen de koploper moesten de Schiedammers het met een doelpunye ver schil afleggen. De genadeklap kwam ver m blessuretijd. Voor Demos scoorden Juan Benito, Méhmed Myassar, Julio Chapper en Saad. Benito, Myassar en Groenhorst zagen geel. Juventus met schrik vrij De Groene Uilen (m)-Juventus 59-60 (29-36), Juventus- coach Arjan de Bruin had bijna zijn eigen glazen inge gooid. De oefenmeester kreeg bij de stand 56-59 een tech nische fout aan zijn broek. Dat leverde de Groningse thuisploeg twee strafWorpen op (58-59), maar Juventus hield aan het einde van het zinderende duel knap stand. Argon (v)-Juventus 40-68 (22-38). Tegen de zone-verdedi ging van Argon scoorde Juventus in de beginfase aan de lopende band. De voorsprong liep op tot maar liefst 0-19. De ploeg van coach Martin van Dyk, die alleen Lisette Cooiman nog mist, kwam in het vervolg geen moment meer in gevaar. ODO stelt zwaar teleur Avanti-ODO 19-15 (9-8). Tegen het nog ongeslagen Avan- ti stelde ODO zwaar teleur. De degradant, aantredend zonder de geschorste Patrick Zeebregts en de geblesseer de Erik Passchier, had te veel moeite met scoren. Ook de invallers Wilco Goedendorp en André Pellikaan deelden in de malaise. ODO heeft nu reeds drie verliespunten. DVS'69-Oranje Nassau 13-16 (4-6). Na een moeizaam be gin raakte Oranje Nassau tegen DVS'69 aardig op toeren. Vooral in de tweede helft zorgden de Vlaardingse inzet en het hechte collectief voor de winst. John van Pelt en Mar co van der Harst scoorden beiden vyf keer. Klimop-CKC Maassluis 11-17 (5-9), Een bliksem start le verde Maassluis al snel een voorsprong van zes doelpun ten op. Door slordigheidjes kon Klimop nog aardig in de buurt blijven Paul van der Zee schoot viermaal raak. Mannen DWS nog altijd puntloos Ventura 3-WIK (v) 15-21 (8-9). Door goed collectief spei kwam iedereen aan scoren toe en eindelijk kwam ook de schotkracht van Claudia Tonnon in beeld. Na een gelijk opgaande opemngsstnjd scoorde zy drie maal op nj en bepaalde mede daardoor de ruststand op 8-9 in Vlaar- dings voordeel. Vlak na de thee konden de gastvrouwen langszij komen, maar door treffers van Gisela Vermeu len, die in totaal in zeven maal doel trof, nam de ploeg van Arnold van Wurmond gemakkelijk weer afstand. DWS (ra)- Hellas2 22-32 (12-16). Als losse zand hing DWS aan elkaar. In de eerste helft kan een achterstand van ze ven doelpunten nog wel terug gebracht worden tot 12-13 maar daarna was de koek echt op. Hellas had ui de twee de helft geen kind aan de matig spelende Schiedammers. Ventura (vj-Blerick 15-20 (7-11). Door zieke en gebles seerde speelsters had de ploeg maar één wissel. Vier strafworpen en dne break-outs bleven onbenut. Na het schlemielige verlies van vonge week moeten de vrouwen van Ventura zichzelf over een dood punt heen zien te kry- gen, maar dat wil vooralsnog met lukken. Ventura (m)-Saturnus'72 2 40-20 (19-9). Na een moeizame eerste tien minuten kwamen de Schiedammers goed los. Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere en alle spelers namen dan ook hun treffers mee. Coach Ed Brug man: „Als de gemiste kansen erin hadden gegaan, dan «.a^ucr. we zezer r»chtlng dc zestig doelpunten genaan." PSV-DWS (v) 36-18 (16-10). Het begin was heel goed maar bij de 5tand van 10-8 zakte de Schiedamse ploeg in el kaar. Het emge positieve was de aanwezigheid ven de lang geblesseerde Diana van Zandwijk. In de tweede helft was er helemaal mets meer m te brengen en werd de wedstrijd gebruikt om een aantal dingen te oefenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5