19 7 Neptunus houdt hoop levend Overmaas schrikt van geweld DHZ Het paaltje van Varkenoord Alexandria'66 Iaat weer kostbare punten liggen Gepuzzel Ronald Feiten houdt Coal lang bezig «Kr t Rotterdams Dagblad Maandag 15 december 1997 Door Hans Schelling Rotterdam Het degradatieduel in de derde klasse C tussen Alexandria'66 en Cabauw ver diende zeker geen schoonheids prijs. De inzet van beide teams, de vele gemiste kansen en het score verloop vergoedde echter veel. Ei genlijk schoot alleen de concur rentie met de terechte 3-3 eind stand iets op. Hekkensluiter Ca bauw staat met één been weer in de vierde klasse. Dat geldt nog niet voor de Rotterdammers. Toch spraken sommige Alexan- dria'66-spelers al bij het verlaten van het veld over de vierde klasse. „We moeten de moed zeker nog niet opgeven," benadrukte Alexandria'66-trainer Ret van- Wilgenburg. „Het was aan het be gin van het competitie bekend dat we een moeilijk seizoen zouden krijgen, want er vertrokken maar liefst vijf basisspelers. Vorig jaar kon Alexandria'66 ook maar net de degradatie ontlopen. Het is echter wel een kwalijke zaak dat we tegen Cabauw (slechts drie punten uit veertien duels, waar van twee gelijke spelen tegen A'66, red.) in totaal vier kostbare punten hebben laten liggen, We moesten winnen en we mochten niet verliezen." De ploeg uit de Alexanderpolder leek in de openingsfase rijp voor een nederlaag. De bezoekers uit Cabauw openden verdiend de sco re. Khalid Afkir mocht na een ver re ingooi van Ton Roskam door gaan, waarna Rogier van Baaren de bal bij de eerste paal beheerst inschoot: 0-1. De thuisclub baalde van de vroege achterstand, waardoor Alexan dria'66 grossierde in onderlinge discussies. Vqj onverwachts lag ineens de gelijkmaker achter Ca- bauw-doelman André Vermeu len. Aanvoerder Maurice Oomens rondde een voorzet van de goed spelende Nello Lima Sanches pro bleemloos af (l-l).Het duo was ne gen minuten later verantwoorde lijk voor de 2-1 voorsprong. Een schot van Maurice Oomens ca ramboleerde tegen de doelpalen, waarna Nello Lima Sanches van dichtbij intikte. Vlak voor de theepauze kwam Cabauw na een counter weer op gelijke hoogte. Na een voorzet van Ton van Kats scoorde wederom de geheel vrij staande Rogier van Baaren: 2-2. Vijf minuten na de hervatting miste Maurice Oomens een unte- ke kans. Zijn te zacht ingeschoten inzet werd door Cabauw-voorst op per Rick Hukom van de doellijn gehaald. In dezelfde minuut was het aan de andere kant wel raak. Koen van Beek mocht ondanks het vlagsignaal van assistent- scheidsrechter Stefan Sjoech in duidelijke buitenspelpositie door gaan. Arbiter Peter Willemen ne geerde het vlagsignaal en alle an dere protesten en keurde de tref fer góed: 2-3. Alexandria'66 - zonder de nog al tijd geblesseerde Bob Erwich - ging meteen op jacht naar de ge lijkmaker. Het offensief resul teerde snel in een treffer. Maurice Oomens kopte een vrije trap van Johan de Ridder hard in de tou wen: 3-3.Beide teams waren in het laatste kwartier nog dicht bij de winnende treffer. Voor de thuis club verprutsten Joep Goverde en Michel van Someren twee mooie kansen. „Door de onnodige tegengoals liep Alexandria'66 weer achter de feiten aan," treurde Piet van Wil genburg. „In de periode van Sin terklaas hebben we al veel te veel cadeautjes weggeven, maar het lijkt niet op te houden. Met hard werken willen de spelers hun tac tische tekortkomingen compen seren, want over de inzet mag ik niet klagen. Ik zal de spelersgroep blijven stimuleren, Hopelijk komt Alexandria'66 na de winterstop uit het dalletje." Aleiandria'66-Cabauw 3-3 (2-2). 8. Rogier van Baaren 0-1,30 Maunce Oomens 1-1,36 Nello Lima Sanches 2-2, 43. Rogier van Baaren 2-2,50. Koen van Beek 2-3,63. Mau- nce Oomens 3-3, BijMnderliedea: De ma tig leidende scheidsrechter Willemen gaf gele kaarten aan Joep Goverde en Maunce Oomens (Alexandna'66) en Khalid Afkir (Cabauw). Alexandrii'6fi: De Zwart; Veerman, Boots. Michael Oomens, Delwei; Luna Sanches, Maunce Oomens, De Lange(66. Michel van Someren), De Ridder, Goverde (85. Furta- do), Ronald van Someren. Cabauw. Vermeulen; Faay, Van Vliet, Hu- kom, Arjan van Beek; Versteeg, Wes van Baaren, Rogier van Baaren; Afkir (29 Van Kats). Koen van Beek, Roskam. Door Sander de Kramer Rotterdam Ronald Feiten houdt evenmin van puzzelen als van vroeg opstaan in het weekeinde. Spelletjes en quizzen op televisie worden door de besnorde trainer van Tediro en Boszoom zaterdag direct afgedrukt. Opmerkelijk ge noeg zat Feiten gisterochtend al om acht uur achter zijn bureau met een puzzel voor de neus. De Rotterdammer stond voor de loodzware klus om acht invallers te verzinnen voor het duel met Coal, dat zijn Tediro 's middagsop het menu had staan. Na eerst de PTT-kas fors gespekt te hebben om elf representatieven in het groene shirt te proppen, moest Feiten uiteindelijk met lede ogen toezien hoe de brigadiers van John Corver zijn urenlange gepie ker met 14 vertrapten. „Het was verschrikkelijk foeter de Feiten na afloop. „Een drie sterren-puzzeL Ik miste al vier jongens, belden er vanochtend nog eens drie stuks af. Ik zat let terlijk met mijn handen in het haar. Ik heb ze werkelijk overal vandaan moeten plukken om nog een team op de been te brengen. Tja, dat ik mij in de kleedkamer aan een knul van het vijfde moest voorstellen, dat nam ik maar voor lief." Het illustreert de huidige proble men bij Tediro. De Varkenoor- ders, bivakkerend op een tiende positie, worden al vanaf de sei zoenstart achtervolgd door bles sureleed. Feiten oprecht: „Daarbij komt ook nog eens dat de mentali teit van de groep momenteel fUnk te wensen overlaat Ik bedoel, als er Europees voetbal op tv is, ver schijnt er hooguit een man of ze ven op de training. Dan moet ie dereen opeens overwerken. Nou, als zeal diekeren dat ze om diere den hebben afgebeld daadwerke lijk gewerkt hebben, verwacht ik binnenkort allemaal Rolls Royces op het parkeerterrein." Met een dikke laag improvisatie- zweetop het voorhoofd zag Feiten hoe zijn elf bijeen geharkte spe lers titelkandidaat Coal {28 pun ten uit 13 uitgeknokte partijen) op opmerkelijke wijze tegenstand boden. De thuisploeg lag welis"- VrSsr het eerste half uur volledig onder vuur, waarbij de uitstekend acterende doelman René van der Toom (uit het derde elftal ge plukt) zich een absolute hoofdrol had opgeëist, wat inzet betreft overtrof Tediro Feltens stoutste dromen. Zelfs toen Van der Toom na een krappe twintig minuten voor de eerste keer moest capitu leren op een onhoudbare peer van linker middenvelder Hany Strör- mann, lieten de gastheren de kop pies niet hangen. Met hoog opge stroopte mouwen werd naarstig gejaagd op een tegentreffer. En met succes: bij één van de eerste counters van Tediro-zijde ging Wesley Hekelaar namens de Coal- defensie grof in de fout. De lange voorstopper haalde noodgedwon gen Gerard van Gelder onderuit, waarna Peter de Jong de toege kende strafschop benutte: 1-1. Stunlje In het tweede bedrijf kwam Coal, dat zich voor de thee kans na kans creëerde, een stuk makker uit de kleedkamer. De Corver-kerels lie pen in aanvallend opzicht her haaldelijk vast in het sterke ver- dedigingsblok van Tediro, dat proefde dat het door een sluwe tempovertraging wellicht een stunlje kon forceren. Lange tijd leek de strijd dan ook dood te bloeden, totdat de gelanceerde Dick van Bodegom het een kwar tier voor tijd op z'n heupen kreeg. Coals linkerspits, die samen met goudhaantje Dave de Munnik di verse opgelegde mogelijkheden had verknald, liet voorstopper Willem Grootenboer zijn hakken zien om vervolgens in twee in stanties Van der Toom te ver schalken: 1-2. Een dapper Tediro probeerde het in de resterende tijd nog wel, maar miste de individuele kwali teiten om de Coal-defensie nog in paniek te krijgen. Bij de speur tocht naar de gelijkmaker liet de thuisploeg grote gaten vallen, waarvan de bezoekers in de slot minuten gretig profiteerden: 14. Toch was een grieperige John Corver niet tevreden. „We hebben een slechte pot voetbal laten zien. Je kunt duidelijk merken dat de jongens aan hun winterslaap toe zijn. Mij hoor je dan ook niet kla gen dat we volgende week geen inhaaiduel op het programma hebben staan." Tediro-Coal 1-4(1-1). 20 Harry StrÖrreann 0-1,38 Peter de Jong 1-1,76 Diek Bodegom 1-2, 87. Dick Bodegom 1-3, 91 Dave de Munnik 1-4 Bijionderheien: Scheids rechter Ger Bremer drukte John van der Winden (Tedire1 DieV van JWLgore an Ene Zwama (beiden Cod) het gele karton netje wider de neus Tediro; Van derToom. Van den Burgh, De Jong, Grootenboer, De Kramer; Van der Winden. Ozkorkmaz (75 Samur), Van Tol (59. De Wit), Van der Steene<77. Giessen), Van Gelder, Verschoor Coal: Heine, Zwama (B0 Oost), Talman, Hekelaar, Been; Van Leeuwen <52 Van Lierop), Theeuwen, Strörmann. Okay, De Munnik, Van Bodegom V DoorEdVoortmeijer Rotterdam Eén punt tegen Zwarte Schapen, wat zal dat uiteindelijk werkelijk waard blij ken voor Neptunus? Aan het begin van de korte winterpauze duikelden de drietanders - mede door de verrassende 2-0 zege van AFC op SC Feyenoord - onder de rode streep. Toch denkt heel Neptunus na de 0-0 tegen mede degradatiekandidaat Zwarte Schapen dat er in de hoofdklasse wel iets te redden valt. „Het is gebruikelijk, dat we na de winterstop heel sterk terugko men. Dat zal ook nu gebeuren. Die twaalfde plaats op de ranglijst motiveert ons alleen maar," mocht voorzitter Ben van Ark na mens het bestuur zeggen. En oefenmeester Wim Schouten meesmuilde: „We staan helemaal niet ónder de fatale streep. Slechts twee verenigingen komen voor rechtstreekse degradatie in aanmerking en voorlopig staan VCS en Zwarte Schapen nog lager genoteerd." Zo houdt men aan de Abraham van Stolkweg de hoop levend. Want de opdracht werd er geen spat eenvoudiger op. Zwarte Schapen gooide gisteren een reddingsboeltje uit voor de spartelende thuisploeg. Niet dat de door John Rep gecoachte for matie in het 'duel der zwakke broeders' zinspeelde op een ge lijkspel, wél vergat Zwarte Scha pen met name in de slotfase van het eerste bedrijf de genadeklap aan Neptunus uit te delen. Hans Weehuizen dook twee keer moe derziel alleen op voor Marco van Krevel, maar de doelman, die een glansrol vertolkte, blokkeerde beide inzetten op bekwame wyze. Het waren twee gemiste kansen voor de ploeg uit Almere, waar de Schouten-brigade dus opgelucht over mocht doen. Aan de andere kant mocht Zwarte Schapen de Nieuwegeinse arbiter Henny van der Schilden dankbaar zijn, dat hij geen strafschop zag in de val partij van Samir Boukhari, nadat Raymond Barkema hem in het strafschopgebied met een grove charge van de bal had gezet. „Maar wij mochten onze handen dichtknijpen met de afgekeurde goal van die nummer veertig, Bar kema heet-ie, geloof ik, halverwe ge de tweede helft wegens ver meend aanvallen van de keeper," erkende de door de griep getrof fen, maar met gevelde Schouten na afloop. „Van Krevel stond ge woon op het verkeerde been." Het mag duidelijk zijn: ondanks het gemis aan doelpunten was het geen verloren middag, want span ning en af en toe een brokje sen satie zorgden er voer dat de weini ge toeschouwers op de puntjes van hun tenen bleven staan. In de openingsfase had Zwarte Schapen opvallend veel moeite met de 'snelle, flitsende speelwij ze' (citaat: Schouten) van het met flink wat personele problemen kampende Neptunus. De gasthe ren kregen voldoende mogelijk heden om gevaarlijk te worden, maar eenmaal voor het doel van Urban Albers aangekomen ont brak de scherpte en doortastend heid om toe te slaan. Zoals in de dertiende minuut toen René Bui tendijk met een prima pass Samir Boukhari wegstuurde. Alleen voor de Zwarte Schapen-goalie kwam de spits niet verder dan een slap rollertje. De ongetwijfeld met weemoed aan z'n naar Excelsior vertrokken 'kanon' Kraaybeek te rugdenkende Schouten: „Dat sco ren blyft dit seizoen een pro bleem. Met negen doelpunten be horen we tot de minst productieve top-drie van alle hoofdklassen, zo wel de zaterdag als de zondag, bij elkaar. Ik heb het vorige week nog uitgeplozen." Neptunus' stormachtige start was tot ongenoegen van z'n techni sche man na zo'n twintig minuten geluwd. „Dat viel me wat tegen," aldus de Spijkenisser. „Na die ne derlaag tegen Feyenoord hebben we de koppen bij elkaar gestoken. Hebben een beetje gebrain- strormd. Het waren positieve ge sprekken en de uitwerking daar van zag je in de beginfase. Helaas sloop de onrust te snel weer in de ploeg." Waardoor de Rep-formatie het initiatief kon overnemen en het meeste gevaar zou stichten. De droomkansen van Weehuizen net voor de thee waren daarvan het beste bewijs. Na de rust 'mochten' de bezoekers gestaag doorgaan met aandrin gen, maar wat de jongens van Rep ook bedachten, de Rotterdamse afweer gaf geen krimp. Behalve dan m die memorabele 62ste mi nuut en toen Raymond Barkema een loepzuivere treffer produceer de, die door door de referee gede cideerd werd afekeurd omdat 'de keeper van Neptunus naar bene den werd getrokken'. Schouten en Van Krevel lachtten na afloop met eens stiekem in hun vuistje... Neptunes-Zwarte Schapen 0-0. Bljionder- heden: By Neptunus ontbraken liefst zes spelers HilJ. Deekman en Ouwendyk we gens schorsingen, Pnns, Kloeg en Lie-A- Sarn wegens blessures Neptunus: Van Krevel; Radojevic, Roos, Kusten, Van Elveren, Aboularsi. Van Suy- lekom, Urbanus, Buitendijk, Boukhari, Dos Santos Zwarte Schapen: Albers; Halewyn, Holler- man (70. Amsen), Grampon (73 Baars), Barkema; Nielen, Simt, Peterse; Hajji, Weehuizen, Kemper Door SjoerdBootsma Rotterdam Reinier Kreijermaat kookte gistermiddag van woede. Als een volleerd diplomaat hield de trainer van Overmaas gister middag na de derby tegen DHZ (3-3) zijn mond echter dicht, „Ik hoef niets te zeggen, Iedereen heeft het kunnen zien," beperkte de Barendrechter wijselijk zyn commentaar. Ongetwijfeld had het slechte hu meur van de oefenmeester te ma ken met de gebeurtenissen in de eerste helft. Daarin liet DHZ zich niet van zijn beste kant zien en verzuimde arbiter Bart Hilt om tijdig in te grijpen. Reeds na twee minuten trapte Rafaèl Guinote Overmaas-verdediger Salim Kusadasi van achteren onderste boven. Dat Hilt volstond met een gele kaart viel te billijken. Dat gold niet voor het vervolg. De ar biter liet de boosdoener nog twee keer zijn daad ongestraft herha len. Waarna DHZ-trainer Piet Külman zijn aanvaller naar de kant haalde. „Dat leek mij wel het meest verstandig. Ik was blij dat ik de scheidsrechter voor kon zijn." Zoals hij in de rust Jan-Arie van der Linden liet douchen, om dat de linksachter met zijn mond nadrukkelijk naar een roodkleu rig stukje karton solliciteerde. Waardoor de thuisclub de ont moeting met tien man kon uitspe len. Op slag van rust mocht verde diger Marcel Koenen met een tweede gele kaart inrukken. Het vreemde was dat DHZ In het tweede bedrijf met een man min der er wel in slaagde om tot rede lijk voetbal te komen, In die fase bleek ook dat het elftal geen hard spel nodig heeft om te presteren. DHZ-doelman Yousouf Orak pakt een voorzet. Mike Leentvaar duikt weg. Foto Fred Emsvcorvos Niet al leen hét voetbal op Var- kenoöru was gistermid dag bar en boos, ook het parkeren was een com pleet drama. Als oefe ning voor het Europees kampioenschap voetbal in 2000 hanteert de poli tie in Usselmonde dit seizoen een nieuw be leid. Niet alleen is het Sportdoip hermetisch afgesloten, ook de Var kenoord is vanaf de Stadionlaan niet in te rijden. De ingang wordt tijdens grote evene menten in de Kuip, zo als een thuisduel van Feyenoord, door een rood paaltje geblok keerd. Voor Overmaas en DHZ leidt de situatie tot ver velende taferelen. „Vooral voor de bezoe kende verenigingen," licht Overmaas-preses Gerard den Boer toe. „Voor onze leden kun nen we iets regelen, met bezoekende clubs is dat anders. Het vreemde is dat met ons g-; verenigingen nooit ,s overlegd. Het alge meen belang schijnt voor te gaan." Het moment dat Neptunus een straf schop claim de. Raymond Barkema haalt Samir Boukhari on derult.ziot ook Brian Grampon (rechts). Foto Fred Emst/Ccr Vos „Waar het aan lag weet ik ook met," verontschuldigde Kuiman zich. „Vorige week, bij OW, was het echt genieten. Misschien dat de jongens door die overwinning te gemakkelijk zijn gaan denken. Wellicht dat het spelen tegen Overmaas een andere reden is ge weest, De spelers waren er op ge brand om te winnen." De trainer, die donderdag met het bestuur over de naaste toekomst overlegt, straalde dezelfde instel ling uit. Külman had het geluk dat hij halverwege het tweede be drijf niet hoefde in te rukken, toen hij de arbiter beledigde. „Daar heb >k later ook mijn excu ses voor aangeboden." Hoofdschuddend Collega Reinier Kreijermaat stond na de rust enkel hoofd schuddend voor zijn dug out. De oefenmeester, wiens contract doorloopt, zag zyn aangeslagen slechts dolen over het veld. Alle acties mislukten en het was zelfs aan doelman Robert Milder te danken dat niet van tien oppo nenten werd verloren. Twee keer redde de keeper uitstekend op vrije trappen van Mike Leentvaar. De DHZ-libero had kort voor de rust het onderlinge duel wel ge wonnen met een meesterlijk schot. Het betekende het slot van een meeslepende eerste helft Daarin nam Overmaas door doel punten van Rodney Dumee en een benutte strafschop van Salim Kusadasi een op het oog veilige 0- 2 voorsprong. Een duwfout van die zelfde Kusadasi op Husein Sa- hin leverde DHZ een kalktrap op. Ed Schut maakte geen fout: 1-2. Sahin zelf maakte na defensief geklungel bij de gasten zelfde ge lijkmaker: 2*2. René van de Avoird mocht de tweede strafschop voor Overmaas benutten, Na een forse overtre ding van doelman Yousouf Orak op Raymond Kloosterziel moest de aanvaller wel aanleggen, om dat Kusadasi geblesseerd had af gehaakt. Mike Leentvaar schoot beide partijen nog naar een geluk spel. Met dat punt schieten de teams onderin de derde klasse D bitter weinig op. DHZ-Ovcnnaas 2-3(3-3). 5 Rodney Dumee 0-3,10. Salim Kusadasi (strafschop)Ö-2,17 Ed Schut (strafschop) 1-2,33 Husein Sahin 2-2,41 Rene van de Avoird (strafschop) 2-3, 44 Mike Leentvaar 3-3 Bijzonderheden: Marcel Koenen (DHZ) zag twee keer de ge le kddit Zijn teamgenoten Rafael Gumuie, Yousouf Orak en de Overmaas-spelers Er- win de Pee en Salim Kusadasi zagen het gele kartonnetje eenmaal DHZ: Orak, Samsey, Leentvaar, Marcel Koenen. Jan-Ane van der Luiden (46 Harr- oudi), Van Meenen. Snijders. Ed Schut, Sa hin. Guinote (42 René Schut), Gomes Overmaas: MJ der; Kusadasi (32 Wagema- kers), Van Kleef, Van de Burg, De Pee, Ivar van der Linden, Den Boer, Remco Koenen, Dumee, Van de Avoird, Kloosterziel Zondag hoofdklasse Verlies SC Feyenoord Rotterdam Sportclub Feyenoord grossierde in Amster dam bij AFC en pech en verloor met 2-0 A: ATC-SC Feyenoord 2-6 (1-0). Martin Steenvoorden 1-0. Roy Tuiar (strafschop) 2-0 Wederom pech voor de Rotter dammers, dte elke week in een andere iormatie moeten opdraven. De geblesseerde reserve-doelman Ron Ververs moest spelen, nadat Pitn Doesburg tijdens het omkleden een hevig blijvende steek tn de rug kreeg Na twintig mi nuten viel Jeroen Rtjsdijk met een ernstig bloedende hpofdwond uit en moest naar het ziekenhuis worden ge bracht om de wond te laten hechten Ron Ververs, die te ver voor zyn goal stond, kon geen respons geven op het schot van Martin Steenvoorden (1-0) Martin Schouten gmg kort daarop alleen op de doelman af. maar zag geen mogelijkheid om hem te verschalken Een half uur voor tyd kreeg Dave Kastelein rood. nadat hij de bal tegen de rug kreeg De arbiter zag hierm opzettelijk hands en gaf bovendien eert strafschop (2-0) Peter de Waal (AFC) kreeg tien minuten voor het einde zyn tweede gele kaart en werd dus ook van het veld verbannen Zondag tweede klasse DRL op toeren DRL verrichtte in 2 D knap werk door met 3-2 te winnen bij Zwervers Xerxes veroverde een punt m Krimpen aan den IJssel by DCV 2-2 Spartaan'2Ö verloor hel cruciale duel van Slikkerveer met 1-0 D: DCV-Xerxes 2-2 (2-2). Danny Trouwborst 1-0, Remco van der Linden 1-1, Dinger Ersayin (eigen doelpunt) 2-1. Clyde Chan Yon Chou 2-2 Een py ntyk gelijkspel voor de gastheren De Rotterdammers bluften de Krimpenaren op aggressiviteit af. waardoor de thuisploeg ach ter de fei ten kwam te lopen. Xerxes verdiende het gelijke spel. waardoor DCV de penodetitel misliep CWZwervers-DKL2-310-6), Michel PhielixO-1. Enk Ste kelenburg 1-1, Sacha Schalier 1-2, Sander Heeneman 1*3. Peter Keiszwolf 2-3. By De Rotterdamse Leeuwen was de wil om te winnen duidelyk meer aanwezig dan by de thuisploeg CW Zwervers-speler Peter van Rossum ont ving by een stand 2-3 rood na het neerhalen van Dwight Maanster, die was doorgebroken Slikkerveer-Spartaan'201-0 (1-0). Remco Tump 1-0 Op nieuw zorgde een vroege tegentreffer ervoor dat de be zoekers achter de feiten aan gingen lopen en daarcfoyr met meer tn hun gewenste ritme konden komen Rick Wülemse en Michel Spienngs (beide Spartaan'20) kon den er met voot zorgen dat hun elftal de punten mee naar de Oldegaarde konden nemen Zondag derde klasse Pak slaag Sparta Sparta beleefde weinig plezier aan het uitduel by ONA; dat met 4-1 won HION. dat vorige keer by betere omstan digheden niet by ONA kon spelen, gmg thuis tegetj Moordrecht onderuit. 1-3 C: ONA-Sparta 4-1 (2-0). Mohammed Rakkoubi 1-0, Ri chard de Vlaming 2-0, Nathanja Abel 3-0, Simoes Leka- tompessy 4-0. Dam Moreno Borges 4-1. Na de openings; treffer was er sprake van een rood-wit offensief, dat resul teerde in een strafschop, die echter door Mike Spencer onbenut werd gelaten, en een bal op de paal van Marvfli Satimm. HION-Moordreeht 1-3 (0-2). Bernardo Abel 0-1, Anen No bel 0-2, Bernardo Abel 0-3, Samir Merdanovic 1-3. HION kon de vorm van vorige week niet vasthouden. De bezoe kers maakten hier optimaal gebruik van en namen dé punten mee naar 'Het Lage'. Zondag vierdè klasse Trans valia biijft winnen Transvalia blijft in 4 H aan de winnende handen versloeg concurrent DEH met 2-1. VOC hield koploper CW op ei gen terrem op 1-1. Meeuwenplaat (4 G) kreeg billenkoek van lijstaanvoerder Oud-Beyerland: 7-2 Soccer Boys (4 F) deed met onder met de 6-2 tegen Zwarte Pul Schie» broek'94 klopte SVOmmoord met 3-0 F: SchiebroekD4-SV Ommoord 3-0 (0-0). Mohammed Yardi 1-0, Peter van Oost 2-6, Diego Chaes 3-0 Na een blunder van doelman Frank Vermeulen (SV Ommoord) kreeg de wedstrijd een wending De thuisploeg moest het met tien man doen, nadat Ronald Schouten in de twmtigi ste minuut met rood van het veld was gestuurd Soccer Boys-Zwarte Pijl 6-2 (3-6). Faran Ben Gamag 1-0, Mark van der Knaap 2-0, Guido van Ankum 3-0en 4-0, Di- noTavares 4-1, Faran Ben Gamag 5-1 enft-l,Zeca Matias 0-2. De thuisploeg kende geen medelijden met de ploeg in opbouw. Met name het doelpunt van Mark van der Knaap, een gekrulde bal in de kruising, onderstreepte hel klasseverschil tussen beide elftallen. Steeds Volhard en-Dilettant gestaakt na 19 min. by een stand van 1-1. Edwin Valentyn 1-0, Michel Hoge© 1-1. Scheidsrechter Van Druten voelde zich zodanig bedreigd door spelers van Dilettant dat hu zich genoodzaakt voel de om de wedstrijd staken. Onderweg naar de kleedka* mer kreeg Dilettant speler Zwynenberg tot overmaat van ramp een rode kaart voor het maken van een iroms<jhg opmerking. r'm G: Oud-Beljerland-Meeuwenplaat 7-2 (5-6). Raymond Lodder 1-0, Mo El Harouchi 2-0, Richard Stolk3-0,MoEl Harouchi 4-0, Lars Lyten 5-0, Patrick Oranje 5-1, Klaas Doolaard 6-1, Bob van Hal 6-2, Klaas Doolaard 7-2, Het scorebord toonde tien minuten voor rust nog een stand van 1-0. Vanaf dat moment ontstegen de lijstaanvoerders het amateumiveau, Binnen zes minuten werd vier keer geseoord. WCR-Flakkee 2-0 (2-0). Frank van der Laan 1-0 en 2-0. Het was vooral aan keeper Ruud Heijser te danken dat -de stand voor rust met evenwicht was, De goed leidende scheidsrechter De Graaf hoefde geen kaarten uitte deleft in een verder sportieve wedstrijd. H: CW-VOC1-1 (1-0). Edwin Eggens 1-0, Robert de Widt 1-1. Fouad el Harraoui kreeg mocht al voor rust de dou ches opzoeken na wat duw- en trekwerk. Met tien man kon CW niet voorkomen dat de gasten één punt mee naar huis namen. Transvalia-DEH 2-1 (1-1). Ruud Boomsluiter 0-1, Ronald Mulder M, Andy Roodenburg 2-1- In deze wedstrijd dje op het scherp van de snede werd gestreden, moesten bel den partijen winnen om in de race te blijven voor de pe nodetitel. Ruud Boomsluiter kon zich met beheersen en trok in een opwelling aan het shirt van de scheidsrechter. Hij kreeg hiervoor rood. De emoties liepen daarna hoog op dat de scheids een afkoelingsperiode van tién minu ten in acht nam. Germinal-Sporting Lodewijk Pioniers 2-2 (2-6). Lambert Verschuuren 1-0, John-Paul Filius 2-0, Ene Gorree 2-}, Akcer Heykoop 2-2. De eerste helft domineerde de thuis ploeg op alle fronten. In de rust kregen de gasten de op dracht mee om de druk op de defensie flink op te voeren) met een gelijkspel na negentig minuten tot gevolg. Zondag vijfde klasse^ Spanning in 5 D Volop spanning aan kop van de vijfde klasse D. Het niet spelende The Harvards werd voorbijgestoken door MSV71, dat Rockanje met 2-1 klopte. Jai Hind zegevier de met 4-0 op de Heyplaat bij RDM en schoof ook om hoog. FC Blankenburg, dat BZC'95 met 3-1 temde, doet eveneens mee. Onderin pakte FC Pretoria R lekkere pun, ten bij HSC: 3-1. De koppositie van ESTO m 5 C blijkt niet onaantastbaar Bergambacht wees de brigade uit Bodegraven met 2-0 te rug. Ammerstol, dat Vierpoiders met 4-2 klopte, kroop dichterbij. Blijdorp gmg thuis met 2-6 onderuit tegen Lekkerkerk. RTG gestaakt De ontmoeting in de zesde kiasse E tussen De Groen Wit ten en RTG moest na dertig mmuten worden gestaakt. By een 0-0 stand stuurde scheidsrechter Van Gtnkel een RTG-speler uit het veld na een slaande beweging. De voetballer reageerdemettwee'welgemikte trappen tegen het onderbeen De topper tussen Dirksland en Demos werd door de kop loper met 4-3 gewonnen. Voorwaarts verloor verrassend thuis van Schiedamse Boys: 1-2. In de zesde klasse D pakte Noorderkwartier een punt bu Real Parbo: 2-2. De Roef bevestigde de positie m de mid denmoot door Oudewater met 2-1 terug te wyzen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 8