9 Opnieuw pleidooi hoogwaardige A4 Brand in Kolpabad aangestoken Vlaardingen stopt met kopiëren giro's Ouderen genieten van ossehaas met kastanjepuree flgenda Tweede Kamer wil dat bedrijfsleven meebetaalt Overval met geweld Vrouw mishandeld Politiëmet mes bedreigd Controle op vuurwerk op Rijksweg 20 'Aicomobilist' gepakt Overval op kapsalon Pont wordt twee keer zo duur voor motorfietsers Bewoners Zuid dingen mee naar stimuleringspremies Oud papierrel van de baan OPROEP AAN ALLE JONGEREN VAN 401 'Variations®' Geslaagd optreden Vlaardingers in het Concertgebouw Rotterdams Dagblad Maandag 22 december 1997 De gemeente Vlaardingen stopt met het kopi ëren van giro- en bankafschrif ten van cliënten van de sociale dienst Dat heeft wethouder A. Kool (sociale zaken) toegezegd aan de gemeenteraad. Hij deed dat naar aanleiding van een mo tie van de Socialistische Partij. De SP heeft zich al vaker opge wonden over het feit dat ambte naren van de sociale dienst in Vlaardingen kopieën maken van de giro-en bank Schriften van cliënten. Een maatregel die door velen als een inbreuk op de privacy wordt ervaren. De groot ste oppositiepartij heeft de Regi stratiekamer ingeschakeld toen bleek dat andere interventies niets veranderden. De Registra tiekamer, de instantie die waakt over de privacy van burgers, wees de gemeente Vlaardingen terecht' het zogenoemde gi- rogluren is niet toegestaan. Wethouder Kool hieid in eerste instantie een slag om de arm omdat minister Meikert stu deert op nieuwe regelgeving hierover. Het leek Kool verstan dig om die af te wachten. Dat ge beurt nu ook, alleen heeft de wethouder de raad toegezegd dat zolang Meikert nog geen nieuwe regels oplegt-de ambte naren geen kopieën zullen ma ken. Door Jan Rozendaal Schiedam De Tweede Kamer heeft er bij het kabinet op nieuw op aangedrongen een hoogwaardige inpassing van de A4 te realiseren. Het extra geld dat daarvoor nodig is zou moe ten worden opgebracht door het bedrijfsleven. Dat blijkt uit de brede steun die de Tweede Kamer heeft gegeven aan een motie van PvdA'er P. van Heemst. De motie had niet alleen betrekking op de A4 door Midden- Delfland, maar ook op een spoor tunnel door Delft en de verbre ding van de A4 bij Leiderdorp, waar een aantal huizen in de weg staat, De motie werd alleen niet gesteund door de WD en SP. Schiedam Twee werknemers van een groothandel in sanitair zijn vanochtend op hun werk plaats aan de Gustoweg overval len. Een nog onbekende man be dreigde de medewerkers met een vuurwapen en sloeg hen daarmee op het hoofd. De dader verliet de zaak met een onbekend geldbedrag. Pogingen van de politie om hem met een speurhond te achterhalen misluk ten. De twee slachtoffers zijn met verwondingen aan het hoofd naar het Schielandziekenhuis ge bracht. Vlaardingen —Een 34-jarige Vlaar- dinger is vannacht op de Jan Thijssenstraat aangehouden na- 1 dat hij zyn ex-vrouw met een wa penstok had mishandeld. De man verkeerde tijdens zijn daad onder invloed van alcohol. De vrouw werd voor onderzoek naar het Holyziekenhuis gebracht. Deman is door de Vlaardingse politie in gesloten. Schiedam—Een Schiedamse poli tieman zag zich afgelopen week einde gedwongen zijn vuurwapen te trekken nadat ondanks her haaldelijke waarschuwingen een 51-jarige man bleef zwaaien met een mes. Nadat omstanders duidelijk maakten dat de inwoner van Schiedam geen Nederlands sprak liet deze alsnog zijn wapen vallen na nieuwe waarschuwingen in het Engels. De politie was op de man gestuit na een alarmering dat ie mand dreigende bewegingen met een mes maakte in de Maria- straati De man is ingesloten. Vlaardingen Enkele honderden personen-, vracht- en bestelauto's zijn op zaterdag op de Rijksweg 20 door de politie gecontroleerd In geen enkel voertuig werd vuur werk aangetroffen. Wel werden er bekeuringen uitge deeld voor technische manke menten. Aan de grootscheepse controle namen leden van het Vuurwerkteam en motoragenten van zowel district Waterweg, de Verkeerspolitie en de regio Haag landen deel. MaassluisDe Maassluise politie heeft vannacht op de Laan 4045 een man van de weg gehaald die onder invloed van alcohol en zon der geldig rijbewijs reed. De 56-ja- rige Maassluizer blies bijna 1,75 promille. Zijn rijbewijs is ingeno men en tegen hem is proces-ver baal opgemaakt. Ook is de auto van de man, die niet APK was ge keurd, in beslag genomen. Schiedam—Drie onbekende man nen van ongeveer zeventien jaar met bivakmutsen hebben zater dagochtend een kapsalon aan de Oude Kerkhof beroofd. Onder be dreiging van een vuurwapen ga ven de aanwezige 28-jarige kap ster en haar 48-jarige klant een geldbedrag af. Met de buit verlie ten de daders de kapsalon rich ting de Nieuwe Buurt. Rozenburg/Maassluis Motorfiet sers moeten vanaf 1 januari 65 gulden gaan betalen voor een maandkaart voor het veer Rozen burg-Maassluis. Dat is twee keer zoveel als ze nu betalen, maar toch nog aanmerkelijk minder dan de provincie eigenlijk in reke ning wilde brengen, Zuid-Hol land, dat de tarieven voor een overtocht over de Nieuwe Water weg berekent, wilde de prijs van een maandkaart met 200 procent verhogen. Op aandringen van de gemeenten Rozenburg en Maas sluis is de provincie daarvan afge stapt. Het idee achter de verhoging was dat een motor op de pont de helft van de ruimte inneemt die voor een auto nodig is. Voor een motor fiets zou de helft van het autota rief dus redelijk zijn, oordeelde de provincie in september. Daar wa ren de gemeenten het niet mee eens, maar hun probleem was dat zij de rest van de tarievenlijst al wel hadden goedgekeurd. Nadat Rozenburg en Maassluis verschil lende keren met Zuid-Holland om de tafel hadden gezeten, ontstond uiteindelijk het tarief van 65 gul den. De wethouders van verkeer en vervoer konden daarmee le ven. „Wij realiseerden ons dat dat het matje was," zei de Rozenburg- se wethouder J.P. Don in de ge meenteraad. „Het veer moet ook worden betaald en daar zit nu al een tekort van 2,5 tot 2,7 miljoen per jaar op." In de Rozenburgse raad was niet iedereen genegen deze tariefswij ziging zomaar te laten passeren. Niet omdat het bedrag zo hoog is - een overtocht met de motorfiets kost anderhalve gulden- maar uit principe. De rest van de tarie ven gaat per 1 januari met 5 pro cent omhoog en dan is 200 procent voor een deel van de passagiers onenvenredig veel. Toch raadde Don de raadsleden aan de verho ging vastte stellen. „De raad stelt de tarieven vast, maar de provin cie berekent ze. Dit is echt het maximaal haalbare, we hebben het al weten te halveren ten op zichte van het oorspronkelijke voorstel En als we het tarief nu niet vaststellen, weet ik niet wat er na 1 januari gebeurt. Wie weet houdt de provincie dan vast aan het oorspronkelijke voorstel." Nadat de Rozenburgse raad zijn goedkeuring had gegeven, wilde Don wel toezeggen dat hij nog een keer met de provincie zal gaan praten pyet.de „onbillijkheid van het voorstel. Maar veel troeven, 'heeft hij^daajbij niet in handen," bleek uitzijn woorden. SchiedamDe bewoners in Zuid dingen vanavond mee naar de sti muleringspremies. De premies wordt uitgegeven aan bewoners- groepen uit Zuid, die door bepaal de activiteiten hebben gewerkt of werken aan de verhoging van de leefbaarheid van hun woon- en leefomgeving en die een ant- woordstrook hebben ingestuurd om mee te dingen naar de premie. De jury bestaat uit deelnemers van het wijkoverleg. Wijk- en buurtbeheer is in Schiedam in 1993 ingevoerd. In Zuid is sinds die tijd het zogenoemde Wijkbe- heerOverieg Schiedam—Zuid (WBO) actief. Hierin zitten bewo ners, instellingen en vertegen woordigers van de gemeente. Het doel is om een schoon, heel, veilig, groen en gezellig Schiedam-Zuid te krijgen. Het WBO komt eens in de zes weken bijeen in de Lelie straat in de wijk Zuid. Eén van de dingen die het WBO heeft georga niseerd is de zogenoemde stimu leringspremie Schiedam-Zuid. Deze premie wordt dit jaar voor het derde achtereenvolgende jaar uitgereikt Het is, zo blijkt inmid dels, een succesvol middel om be woners op een actieve wijze bij hun buurt te betrekken. Begin van dit jaar werd de folder over de stimuleringspremie ver spreid onder de bewoners in de Gorzen, het Nassaukwartieren de Plantage. In principe kan ieder een die voldoet aan de criteria een prijs winnen. Het moet echter wel gaan om nieuwe activiteiten. De prijs is een geldbedrag, dat kan variëren in hoogte tot een jaar lijks maximum van 5000 gulden perbewonersgroep. Met de premies kan iets leuks, iets extra's voor de straat, buurt of wijk worden gekocht. Bestedin gen worden gedaan in overleg met de wijkcoördinator van de ge meente Schiedam en worden be taald uit het wijkbudget De uit reiking heeft vanavond plaats tus sen 19.00 en 20.00 uur in de Dwarsstraat 42. Vlaardingen De dreigende oud papierrel tussen de gemeente Vlaardingen, de inzamelaars en de plaatselijke handelsmaat schappij Akkerman is voorlopig van de baan. De gemeente heeft voor de komende drie jaar een contract afgesloten met de Afval verwerking Rietveld in Capelle aan den IJssel, die op haar beurt een afspraak maakte met Akker man. Voor de verenigingen, Scho len en kerken uit Vlaardingen blijft hiermee alles bij het oude. Zij kunnen hun oud papier de ko mende tijd gewoon bij het papier- verwerkmgsbedrijf aan de Pro- duktiestraat in de Vettenoordse Polder blijven inleveren. De circa veertig papierinzame laars kwamen begin november in het geweer tegen het voornemen van de gemeente Vlaardingen om het contract met Akkerman op te zeggen. Stadsreiniging wilde van af februari in zee gaan met het Rotterdamse bedryf De Paauw. Dit bedryf diende volgens het hoofd stadsreiniging W. C. Terp stra de meest gunstige offerte in. Tijdens een informatiebijeen komst van de gemeente kozen de verenigingen massaal de kant van Akkerman. Zij zagen niets in een contract met De Paauw van wege tal van praktische proble men. De vrijwilligers vreesden voor lange wachttijden, geringe openingstijden en files onderweg. Terpstra beloofde de inzamelaars toen naar een oplossing voor de genoemde bezwaren te zoeken. Uiteindelijk viel de keuze op Riet veld omdat dit bedrijf naast een gunstige aanbieding voor de ge meente ook het aanleverpunt van oud papier in Vlaardingen wilde handhaven. Half januan zijn alle betrokken papierinzamelaars door de gemeente uitgenodigd voor een voorlichtingsbijeen komst. In Schiedam en Vlaardingen wordt de uitspraak van de Tweede Kamer uitgelegd als een steunbe tuiging. De gemeentebesturen zijn in principe tegen aanleg van de weg, maar hebben wel steeds gesteld dat als het ryk beslist dat ie er moet komen, de weg hele maal onder de grond dient te ver dwijnen. Minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) zegt daarvoor echter niet genoeg geld te hebben. Lan ge tijd wilde ze niet meer dan 370 miljoen gulden uittrekken voor de A4 tussen Kethelplein en Delft, die daarmee al het duurste stukje rijksweg in Nederland zou wor den. Onder druk van de Tweede Kamer en regio bezweek ze door 'enkele tientallen miljoenen' meer beschikbaar te stellen zodat de A4 tussen Schiedam en Vlaar dingen onder de grond zou kun nen. Maar voor met name de be trokken gemeenten -ook Schip luiden en Delft- is dat niet ge noeg. Zy willen dat ook het na tuurgebied Midden-Delfland zo goed mogelijk wordt beschermd. Daarvoor is een miljard nodig. Omdat de minister dat met zegt te hebben en de Tweede Kamer ei genlijk ook vindt dat zo'n groot bedrag voor zeven kilometer as falt wel een beetje te veel van het goede is, moet de minister van de Kamer nu gaan bekijken of het bedrijfsleven wil meebetalen. De bedrijven dringen al tientallen ja ren aan op aanleg van de A4, die volgens hen broodnodig is om de Rijnmond toegankelijk te hou den. Vooraf een kipcocktail en een kerstsoepje. Daarna het hoofdgerecht bestaande uit ossehaas stroganoff met kastanjepuree, ge bakken krieltjes, sperziebonen met spekjes en stoofperen. En voor wie nog een plekje over had: bavarois als toetje. De koks van verpleeg- en reactiveringscentrum DrieMaasStede in Schiedam bereidden ais elk jaar de kerstmaaltijd voor bezoe kers van dienstencentrum De Woudhoek. Bijna tachtig ouderen uit de buurtonder wie opvallend veel dames, genoten gisteren van dit traditionele kerstdiner. Foto Roei Dijkstra Maandag 22 december VLAARDINGEN Dc Babberspoider. Kerstprogram ma Silverstars, lS.30-20.45u. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 19.00 Ro bin Hood. Rotterdamse Schouw burg Gr.z, 19.30 Kleine Sofie en Lange Wapper. Ahoy 14 en 19.30 2 7e Kerstcircus.Theater Maatwerk 15.00 Gnezels, de Doelen Gr.z. 20,00 Kerstconcert St Laurens- kerk 20.15 Kerstconcert. Luxor Theater 15.00 West Side Story. Ou de- of Pelgrimvaderskerk 20.00 Rotte's Mannenkoor. Cabaret Res taurant Schellinks 19.00 Zepp. Maastheater Nenette et les Zezet- tes. Dinsdag 23 december ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 19.00 Ro bin Hood. Rotterdamse Schouw burg Gr,z. 14.30 en 19.30 Kleine Sofie en lange Wapper. Ahoy 14.00 27eKerstcircus.TheaterMaatwerk 15.00 Gnezels. de Doelen Gr.z 20.00 Kerstconcert. Dizzy 22.00 ti ne's End. LuxorTheater20.15West Side Story. Cabaret Restaurant Schelling'sl9.00 De Tunes 'tive'. R'dams Centrum voor Theater 20.00 Een winterse avond rondom een kerstgedachte. Rotterdamse Schouwburg Studio 20.30 Un desirable Elements. HistMus. öe Dubbelde Palmboom 10.00- 12.00 Kerstbomen versieren. Mari tiem Museum Prins Hendrik gehe le dag Reders aan het roer. ROTTERDAM Cinerama 1: Tomorrow never dies' (12) dag.12.30-15.30-18.30- 2130. Cinerama 2: LA.Confidentiat' (16) cfag.18- 21.10. Cinerama 3: 'Home Alone' (al) dag.13-15.45-18.30-21.15. Cinerama 4: 'My best fnend's wed ding' (ai) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 5: The peacema ker' (16) dag.12,15-15.15-18,15- 21.15. ImaxTheater 'Amazon'(af) dag. (beh .do.) 14-16. 'SuperSpeed- wa/ (al) dag. (beh .do.) 15;za.t/m di- ,ookl3. 'Hercules' (at)dag.(beh.do.) 11.15 -17.,vr.al!een 17. 'Seven years in Tibet' (12) dag.19-21.30. Venster 1: Taura-t-i! de la neigeè Noêf(al) dag.20-22,ma.alleen20. Sneak Preview ma.22. Moviezone: 'Romeo and Juliette' vr.15.30. Ven ster 2: 'Vertigo' (16)dag.(beh.ma.) 19.30. 'Alexandr Nevsky' (16) ma.19.30. 'Irma Vep' (16) dag.21.45. 'Oscar, de olifant' (al) zo. 15. Venster 3: 'fn het huis van mijn vader (al) dag.19.30, vr.ma- .di.ook 14.30. 'LAgnmasnegras' (al) dag20.45, zo.ma.di.ook 14.30. 'A life less 0101031/ (al) dag 22.15. Venster 4: 'Caria's Song' (16) dag 19.30. l'Appartement' (ai) dag22. Lumière 1: 'Spiceworfd the mower (al) dag.13.15-15.50-18.30- 21.45. Lumière 2: Tomorrow never dies' (16) dag 12.15-15.20-18.20- 2120. Lumière 3: The lost woricf' (al) dag.18.10-21.10. Lumière 4: 'Air Force One' (16) dag.18.05- 21.10 Rexane: 'De pomoprooi' (18) do. t/m zo. doorf. voorst 'Martine ik kom' (18) ma. t/m wo. doorl. voorst. Pathé: Tomorrow never dies (12) dag 11-13.40-16.20-19-21.40, za.niet om 11. Home alone 3' (al) lag11.20-13.50-16.20-18.50, za.niet om 11.20. 'Alien 4:resurrec- tion' (16) dag.21.50, 'Hercules' (al) dagl6.50-19.30-22, di.met om 22. 'Seven years in Tibet' (12) dag11.20-14.10-18.25-21.20 The game' (12) dag 14,05-18.10- 21.10'. The ftiit Monty" (16} dagll.4Q-16.50-19.20-21.50. 'Spiceworld the movie' (al) dag.11.40-14-16.30-18.50- 21.30. Sneak preview. Kerstsurprise dl .21.45. Kindermatineesr Cinerama 2: 'Hercules' dagl3.30-15.45. Lan taren/Venster: 'Het oog van de ade laar* zo.ma.di.14. 'Poes poes' zo.ma.di.14. Lumière 2: 'Hercules' dagl3-15.30. Lumlere 4: 'Home Alone 3' dag.12-15. Pathé: 'George uit de Junge' dagll.50-14.20. 'Hercules' dag.11.30-13,40. 'Free Willy'wo.14.20. De Vlaardingse brandweer moest afgelopen zaterdag nacht om 00.15 uur uitruk ken voor een brand in het af gelopen zomer gesloten Kol pabad. Het plafond, enkele kozijnen en deuren hadden vlamgevat door, zo vermoedt de brandweer, brandstich ting. De politie stelt een on derzoek in. Foto Roei Dijkstra Die in aile vrijheid haarscherp willen lezen èn ver zien zonder bril! CONTACTLENZEN oplossing voor jongeren van 40+- Ga snel naar uw contactlensspaclalist want bij aankoop is er een leuke verrassing voor u! Tempel Optiek. Schiedam; Optiek Donkervoort, Barendrecht. C.H. vl&riam Optiek, OuÖ-Beijerland. Door Anke van Bree Amsterdam/Wassingen Het musicalkoor van muziekcentrum OpMaat heeft gistermiddag op getreden in een uitstekend be zette kleine zaal van het Concert gebouw in Amsterdam. Dit unie ke gebeuren was de prijs die is verdiend door de twaalf beste deelnemers in een door McDo nald's georganiseerde wedstrijd voor muziekscholen. De kinderen moesten al om één uur aanwezig zijn maai waren als laatsten aan de beurt om op te treden. Ze hebben het op zich een hartstikke leuke belevenis gevonden, maar doordat ze niets van de overige deelnemers kon den zien, verveelden zich drie uur lang stierlijk. Thea Jansen heeft als moeder van het 10-jarige koorlid Marina het hele concert wel in de zaal kunnen meemaken. Zij en het voltallige publiek hebben geno ten van het zeer gevarieerde pro- gramma in stijl en bezetting wat de nog jonge kinderen in de leef tijd van ongeveer 2es jaar tot veertien jaar hebben gebracht Bas Westerweel die het gehele programma op leuke wijze pre senteerde, kondigde als eerste acht schattige violistjes aan. Zy beten getooid met kerstmuts de spits af met het mooie en op ver overende wijze gespeelde Old Mac Donald. Het daarop volgen de duo Vïguesta speelde op harp en viool de canon in D van Pa- chelbell. Het is een heel klassiek werk dat veelal op orgels wordt uitgevoerd maar waarvan ook di verse bewerkingen zijn. Heel bijzonder en verrassend ori gineel was de programmakeuze van de zusjes Lotte en Babette Voets die op hun harpen New Blues speelden. Het drumteam Mac Drum gaf een grappige act door in het donker te spelen met lichtgevende handschoenen en overhemden en dat werd zeer ge waardeerd door het publiek. Na de pauze was er onder meer nog een blaasorkest en een groep slagwerkers met marimba en blokfluiters, verkleed als hippies. Het Vlaardingse Musicalkoor was als laatste aan de beurt en oogstte veel sucees,Hèt is opval- - lend dat deze groep -zidvaljzo goed aan het pubhe£présenteert en ook het improviseren ppeeh veel kleiner podium gaat ze göed' af. Zowel dingente Anja Brands, Thea Jansen als het pubhekwa- ren het erover eens dat ze sctótte^ l rend, goed, zuiveren verstaand baar hebben gezongen.7 Dé stuk- voor stuk mooie stemmen-,tóra- v men goed uit de verfbnfcmëér in het slotkoor uit LesMiserablês - en een stuk'uit Mary Poppms./- Alle deebiemers hielden uitein delijk aan het optreden eirëenT-> shirt opgetredeninhet/Coneiïtge-J bouw1. Dat was voor deVIaarclifl-* gers een aandenken om trots t te zijn.' v.Ar r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1