Capelle kraakt, Dynamo heerst Reinder Nummerdor: 'Zo makkelijk hebben we het hier nog nooit gehad' wm Trekvogels laat zich intimideren Machtsgreep Pieterse in marathonpeloton Wéér beslissende rol Petri bij hockeysters Rotterdam j€2 Volleyballers zitten plots zonder lijfblad Badmintonners BCR'91 vaster aan de leiding Heuvelman moet af en toe flink brommen Boekestijn is te sterk in tweede klasse Half werk van schaakmeesters in schaakduel Van Viersen verlaat WION Oranje naar HBW zonder 'buitenlanders' Ancora verliest slag om koppositie Nieuwe structuur bij korfbalverbond Nederlagen voor tafeltennisteams Rotterdams Dagblad Maandag 22 december 1997 Apeld&om tiet Volleybal Maga zine houdt op te bestaan. De Ne derlandse Volleybal Bond is daar door zonder bondsblad, dat werd uitgegeven door de Telegraaf Tijdschriften Groep (7TG). Het laatste nummer is inmiddels van de persen gerold. De NeVoBo en de stichting Top Volleybal Bond onderzoeken de mogelijkheid om het magazine in leven te houden oftveï een ander blad op de markt te brengen. Voorlopig ligt de TTG nog dwars. De uitgever van Vol leybal Magazine vraagt naar ver luidt voor het abonneebestand van 12.000 lezers 250.000 gulden. Dat bedrag willen de NeVoBO en TVN niet ophoesten, Rotterdam De badmintonners van BCR'91 hebben zaterdag voor eigen publiek hun koppositie m de cvergangsdivisie versterkt. Door de 6-2 zege op BCO/Inproba staan de Rotterdammers nu drie punten los van Culemborg. De ploeg van trainer Edward van de Heuvel kende in sporthal Rijn mond-Zuid een moeizame start en kwam met 2-2 uit de enkelpar tijen Daarna nam de thuisploeg echter gemakkelijk afstand van het Oosterhoutse BCO. Alleen Jos Suykens en Pascalte Janssen lie ten een steekje liggen. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus blijven win nen. Maar dit keer was de marge tegen het onderaanstaande MWVC (3-1) krapper dan-ie had moeten zijn. De setstanden waren 15-6, 9-15,16-14 en 15-1. Alcazars coach Teus Heuvelman klaagde na afloop dat alleen in de eerste set {lot de stand van 6-0) en in de vierde zijn ploeg op het gewenste niveau had gespeeld. Heuvelman: „We gingen meek- noeien met de tegenstander. Ik moest dan ook af en toe brommen, wat niel leuk is." Ook nam Heu velman in de vierde set zijn toe vlucht tot een kunstgreep. Hij maakte midspeelster Manja Roe- lofs tot spelverdeeister. „Dat moest werken om de concentratie te verhogen en het deed dat." Rotterdam Biljarter Jan Boe kestijn, lid van BV De Maasstad, is met elf wedstrijdpunten dis trictskampioen geworden in de tweede klasse driebanden-groot. Met één verloren partij en één re mise stak Boekestijn met kop en schouders uit boven de concur rentie. Ook Koos Borremans (Femic). die na een zwakke opening in het toernooi uitstekend terugkwam, was in de laatste partij niet in staat Boekestijn van de titel af te houden. Bas Houke (DR Spijke- nisse) maakte ^de laatste partij met een serie van tien uit, waar mee hy zijn moyenne (0.532) op schroefde boven het moyenne van Borremans {0.530). Hierdoor werd bij een gelijk aan tal punten (acht) Houke tweede en Borremans derde. Rotterdam— Voor de vjjfde ronde van de landelijke schaakcompeti tie, die voor 14 januari op de rol staat, werden twee partijen uit de wedstrijd SMB-Rotterdam alvast vooruit gespeeld. De Slowaakse grootmeester Ftacnik bereikte met wit slechts remise tegen de wat benauwde Nijmegen aar Willy Hendriks, die alles afruilde wat er maar af te ruilen viel De Belgi sche Luc Winants leek tegen Hei- ko Kerkmeester op de zege af te stevenen, maar kwam evenmin tot winst De 1-1 tussenstand wordt door Rotterdam, dat met zes punten op de vierde plaats staat, als een te genvaller beschouwd. SMB is vijf de met 5 punten. Het 23e Zilverstad-toernooi (Schoonhoven) is met 6 punten uit zeven partijen, elk met een be denktijdvan 20 minuten, ongesla gen gewonnen door Gozewijn van Laatum. Gert Jan Ludden, de we reldrecordhouder simuitaan- schaak en SMB-speler Anton van Rijn deelden de tweede plaats met 5fl/2 punt. Door Hans Herbert Capelle aan den lissel Kra kend en puffend heeft AJ- com/Capelle de winterstop gehaald. De ploeg leek zater dag tegen landskampioen Piet Zoomers/Dynamo in de verste verte niet op de een heid die vorig jaar de vader landse competitie bestorm de, terwijl ze toch voor een goed deel uit dezelfde spelers bestaat. Capelle kreeg met 0- 3 (7-15,12-15, 6-15) ontstel lend 'onder uit de zak'. En het ergste voor de mannen van Pieter Jan Leeuwerink was dat ze daarmee helemaal niets te reclameren hadden. Natuurlijk, het ene jaar is eigen lijk nooit met het andere te verge lijken, maar bij Capelle werd juist veel belang aan het aanblijven van de spelers gehecht. Er bleven er na vorig jaar acht. met wie de club dacht serieus om de knik kers mee te kunnen doen. En eer lijk is eerlijk, talent is er voldoen de, het komt er alleen niet uit. Met de vorm die Capelle tegen Dyna mo etaleerde, mag het team ech ter nergens aanspraak op maken, Er zijn excuses, dat wel, Het bles sureleed bij de ploeg is inmiddels nauwelijks nog te overzien. Zo kon bijvoorbeeld Job Ebbelaar, net genezen van een ernstige en kelblessure, wederom net in de basis beginnen, omdat nu zjjn rug tegenstribbelde. Ebbelaar viel wel m, maar mist overduidelijk wed strijdritme. Maar ook met een fitte selectie had Capelle geen kans gehad te gen de gedoodverfde nieuwe kampioen van Nederland, simpel weg omdat Dynamo over een een heid beschikt waarnaar Capelle vooralsnog alleen maar afgunstig kan kijken. International en uit blinker Reinder Nummerdor: „Zo makkelijk hebben we het hier nog nooit gehad." Het meisjesidool sloeg de spijker hard op de kop. Wat mis kon gaan. ging by na allemaal mis by Capel le. Ook het slaan van een service over het net leek veel te vaak een onmogelijke opgave voor de gast heren. En met een goede service begint het scoren van punten. Daarmee kan de ellende van za terdagavond verklaard worden verondersteld, maarzo eenvoudig is het niet. De mannen van Leeu werink wilien wat. 21e willen prij zen winnen en dat laten ze weten ook. De coach zegt te weten wat er aan de hand is. „En ik hoop dat ik er inmiddels wat aan gedaan heb. Ik vind het best dat ze roepen dat ze wat willen winnen, maar dan Capellenaar Job Ebbelaar de bal door tegen lands kampioen Dynamo, een typerend beeld voor net due met de lands kampioen. Capelle ging met 0-3 on deruft. fotocor 5^4 "t* moeten ze daar ook naar hande len." Nooit overtuigend Leeuwerinks woorden werden tij dens de wedstrijd geïllustreerd door zijn selectie. Meer dan eens nepen de spelers dat ze toch echt beter waren dan de Apeldoorner s, maar het klonk nooit overtuigend. En het spel dat ze lieten zien, maakte bun woorden er al met ge loofwaardiger op. Veel te snel werd duidelijk dat Dynamo met kop en schouders boven Capelle uitstak en dat deed de sfeer in sporthal Schenkel geen goed. De toeters zwegen, de trommels echoden na aarzelende tikjes en de spreekkoren verstomden. Leeuwerink moest al spoedig om een 'time out' vragen. Hij zag het onheil al bij 1-5 in de eerste set na deren en trachtte de redden wat er te redden viel. Het hielp niet. Dynamo kreeg de eerste set met 7-15 in de schoot geworpen. Het tij leek in de tweede periode te keren. Capelle kwam met 3-0 voor, maar wist zich geen raad met die positieve marge. Veel te simpel kwam Dynamo terug, ter wijl Capelle m goeden doen zich zo'n voordeel niet aflaat nemen. Via 54 werd het 8-11, zij het dat te gasten daarvoor drie kolossale ar bitrale dwalingen voor nodig had den. Nederlandse lijnrechters denken kennelijk dat ze bij twijfel met hun vlag moeten gaan zwaai en, terwyl ze die dan juist omlaag moeten houden. Ook als de mannen in het wit zich echter niet hadden vergist, was er voor Capelle geen houden aan ge weest. Het werd weliswaar nog even spannend, maar de kwalitei ten van met name reinder Num merdor gaven de doorslag: 12-15. Set drie had het beste schriftelijk kunnen worden afgedaan. Capel- 3e werd eenvoudig afgedroogd. Pas bij 1-12 mocht Capelle wat terugdoen. Het maakte een paar puntjes op rij, hetgeen Dynamo- coach Casper Groenhuijsen tot zijn tweede en laatste time out dwong. Zijn woorden leidden wel tot daden. Dynamo liet nog twee punten toe, maar de 6-15 leek meer uit beleefdheid tot stand te zyn gekomen. Door André Kouwenhoven RotterdamDe korfballers van Trekvogels zyn er niet in ge slaagd uit het duel met het nog puntloze HKC uit Hardinxveld twee kostbare punten binnen te halen. De rommelige en soms har de partij eindigde in 15-15. Daarmee deden de Rotterdam mers zichzelf tekort Vrijwel voortdurend wisten zij namelijk een voorsprong op te bouwen. Vooral dankzij schutter Dennis Vreugdenhil, die goed was voor acht treffers en terzijde werd ge staan door Els de Roode (4x). Maar even zo vele keren kwam HKC door keihard werken langszy. Zoals gebruikelijk opende Vreug denhil binnen luttele minuten de score: 2-0, waarna via 4-2 en 64 de pauze kwam by 6-6. Trekvogels dacht met nog vier minuten te gaan en een 14-12 voorsprong op rozen te zitten. Maar toen miste de anders zo trefzekere Els de Roode de kans om de wedstrijd te beslissen; ze faalde bij het nemen van een strafworp. HKC haalde alles uit de kast en kwam door twee goals van Arnold Tromp niet alleen op 14-14, maar deed zowaar nog een gïeep ijaar méér: 14-15. In de laatste minuut laaiden de emoties hoog op toen arbiter René Schellaars Trekvo gels een strafworp toekende, die door topscorer Vreugdenhil werd verzilverd (15-15). Een tegenvaller voor de topschut ter was de gele kaart die hy kreeg wegens commentaar op de lei ding. Coach Rob Bouva was niet tevreden met het gelijkspel: „Wij hebben ons wéér laten intimide ren door arbitrale beslissingen," blikte hij terug. „Ik heb vaker ge waarschuwd dat het ons punten kost." In de eerste klasse F boekte kop loper OZC bij De Regenboog een kleine zege: 15-13. De Tuindor- Trekvogels en HKV hiel oen «maar keurig in evenwicht: 15-15. Foto Fred Emst/cor vos tm. pers namen ruim afstand in de eerste helft: 8-3. Simone Pijl was toen al uitgevallen met een zware knieblessure, die in het zieken huis moest worden onderzocht. Idske Malgrom verving Pyl en scoordeevenals Albert Groene- veld en Barry van Kessel, de ver vangers voor Gert Jan Winkelhuy- zen en Mark Potter één keer. Alex Groeneveld (7x) en Peter van den Herik (3x) maakten de vijf tien vol. Zaterdag komt OZC thuis uit tegen rivaal Snel. In de overgangsklasse D speelde WION met 16-16 gelijk bij het Haagse Achilles. Dat is tegen deze mutïn ier m deze klasse een prima resultaat. In dit spannende duel leidde Achilles na de eerste door gang met 8-7, maar daarna kwa men de volgelingen van Erik van Vïersen opeen 15-13 voorsprong, ondanks drie treffers die de arbi ter annuleerde. Bij een plotselin ge 15-16 achterstand werd het als nog gelijk door Wim Niesing van af de stip. Asse^Peter de Vries verliest zo als hy wint, knokkend. Zeven we ken was hij lijstaanvoerder van de KNSB-competitie, Maar sinds za terdag staat de marathonschaat ser uit Heerenveen in de schaduw van het succes. Hans Pieterse werd na de tiende wedstrijd de nieuwe leider. Hij pleegde de machtsgreep in As sen door de eindsprint van een omvangrijke kopgroep te winnen. Willem Poelstra en Jeroen de Vries werden respectievelijk tweede en derde. Het was de der de seizoenzege voor Pieterse, die een overwinning minder heeft dan Peter de Vries. Het verschil tussen de beide rijders bedraagt nu zes klassementspunten. De trotse nieuwe aanvoerder van de ranglyst leed veel pijn in As sen, Tijdens de marathon over honderd ronden had hij naar ei gen zeggen 'zwart kunstijs' ge zien. Desondanks beet de Dieme- naar zich door de inzinkingen heen. Toen de finale zich aandien de werd Pieterse in stelling ge bracht door zyn ploeggenoten Er ic Feenstra en Rob van Meggelen. Zonder hen had ik vandaag n*et gewonnen. Ik hoefde alleen de sprint maar af te maken." Pieterse kan in het oranje leiders- pak Kerstmis gaan vieren. Rustig en vredig. Maar een dag later zal hij de druk gaan voelen wanneer de Nederlandse titel op het spel staat. Behalve zichzelf ziet hij nog een stuk of zes kanshebbers. „Ik zal wel niet veel ruimte krij gen. Men let nu eenmaal graag op de klassementsleider. Het wordt een rare wedstrijd. Iedereen rijdt voor zijn eigen kans. Ik zal er alles aan doen om te winnen. Het kam pioenschap wordt op de Jaap Edenbaan in Amsterdam verre den. Dat is myn thuisbaan en daarop wil ik mijn slag slaan." De meeste indruk in de kopgroep van Assen had Peter de Vries ge maakt. Constant liet de boomlan ge Fries zijn avontuurlijke neigin gen de vrije loop. De schaatser, die liever bewusteloos op het ijs tuimelt dan berust in een neder laag, besefte na zyn aankomst dat hij tactisch niet goed had gere den. Het leverde hem slechts de negende plaats op. „De aanval wordt niet altijd be loond. Mijn ploegleider, Martin Hoekstra, was vandaag weer eens kwaad. Hij vond dat ik veel te on voorzichtig met mijn krachten omsprong. Daar zit wel wat in. Maar aan de andere kant zag ik dat klassementstoppers als Pie terse en Ruitenberg het heel moeilijk hadden. Voor hetzelfde geld had ik ze op achterstand ge zet." De Vries vond het alleen maar sneu voor zijn sponsor dat hy uit het oranje tricot werd gereden. De fabrikant van homeopatische ge neesmiddelen had onlangs een speciale verpakking voor een van zyn pillendoosjes laten ontwikke len. „Ik sta er pontificaal in het oranje Icidcrspak op. Voorlopig is die campagne mislukt," aldus De Vries. Rotterdam Trainer Eric van Viersen gaat WION na dit korfbal- seizoen verlaten. Na vier succes volle jaren bij de Rotterdamse overgangsklasser zegt hij toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. Deze wil hij vinden bij De Kapel len in Capelle aan den IJssel, waar hij nu ook al coach is. Zijn con tract bij die tweede werkgever loopt nog een seizoen door. Rotterdam De hockeysters van HC Rotterdam zijn met een 'goed gevoel' de winterstop ingegaan. Op 't Kopje in Ejloemendaal zege vierde de ploeg met 1-0 over de thuisclub. Clubtopscorer Karlijn Petri zorg de voor het beslissende tikje. Een tweede doelpunt van de Rotter dammers werd om onduidelijke reden afgekeurd. Bij de Rotter damse formatie speelde de door kramp getroffen Janneke Schop- man maar een halve wedstrijd. Door deze verdiende overwinning verstevigde HC Rotterdam bij de winterstop de zesde positie in de hoofdklasse. De meeste speel sters hebben nu tot 5 januari vrij, al is een aantal van hen van plan aan de zaalcompetitie deel te ne men. HC Rotterdam is daarin in de hoofdklasse A ingedeeld by HDM, Kieviten en Alecto. In de hoofdklasse B spelen HGC, Victo ria, Voome en Souburgh tegen el kaar. Ondanks dat koploper Amster dam gisteren met 0-1 van Den Bosch verloor, is die ploeg offici eus al zeker van deelneming aan de plav-offs. HC Rotterdam, dat op de zesde plaats staat, heeft met achttien punten nog maar weinig uitzicht op een plaats bij de eerste Volgens trainer Robert-Paul Aal- bregt is dat ook het uitgangspunt niet. „We zijn al tevreden als de ploeg op de zesde plaats blijft staan. Veel wedstrijden in het eer ste deel van de competitie hebben ons veel kracht gekost," zei hij. Haarlem Lucfén van Kersschaever wilde de Haar lemse Basketbalweek met de nationale selectie be nutten als voorbereiding op het tweede deel van de EK-kwalificatiecyclus. Die opzet is nutteloos gewor den omdat de bondscoach het gros van zijn 'buiten landers' m Haarlem moet missen. Van Kerssch, ever begint daarom vrijdag met een veredelde B-selectie aan een toernooi waar hij spor tief niets meer te zoeken heeft. Zelfs Frank Voskuilen heeft zich nog ingezet om het Nederlands team te helpen. Maar bij Aris Saloniki en Alba Berlm waren ze niet onder de indruk toen de voorzitter van de Haarlemse organisatie aan de tele foon hing, Mike Nahar en Geert Hammink, de sleu telspelers van Oranje, worden niet vrijgegeven. Zoals het Belgische Bree niet van plan is Okke te Vel de en Chris van Dinten te laten gaan, Virgil Orms- kerk en Ralf Melis niet wegmogen uit Portugal en Bas de Voogd in Uim moet blijven. Omdat de clubbe langen in verban^met competitie en Europacup daar veel te groot zijn. Van Kersschaever kan in de basketbalweek, die Oranje vrijdag begint tegen Cuba, wel beschikken over Cees van Rootselaar (Houthalen), Jasper van Teeseling (Charleroi) en Marcel Huybens (Den Bosch). Voskuilen ontkent dat hij heeft overwogen om de deelname van het Nederlands team, dat gisteren een oefenwedstrijd verloor van landskampioen Den Bosch, dan maar helemaal te schrappen. „Het succes van de HBW is nog nooit bepaald door de Nederland se inbreng." Het is de laatste keer dat het toernooi in Haarlem i wordt gehouden. Volgend jaar is Ahoy' in Rotterdam de locatie. Basketballer Patrick Ewing is de rest van het NBA- seizoen uitgeschakeld. De stercenter van New York Knicks is geopereerd aan zijn pols, waarop hij in het duel met Milwaukee viel. Ewing moet twee maanden in een spalk blijven, waarna dé revalidatie nog een paar maanden zal vergen. Met de 35-jarige center verliest New York zijn boegbeeld. Door Paul Hoes Rotterdam—De handbalsters van Ancora zagen hun greep naar de koppositie in de tweede divisie niet ge honoreerd. Koploper Groene Ster was in het beker toernooi pas in de verlenging te sterk, in het competi tieduel was het verschil duidelijker: 17-23. De mannen van Atomium'61 behaalden eindelijk weer eens een overwinning, zij het een benauwde: 26-25 tegen White Demons. Ook Snelwiek won in het belangrijke treffen met Celeritas met het kleinst mo gelijke verschil: 27-26. Atomium'61 had eigenlijk alleen gevaar te duchten van de zeer sterke cirkelloper van White Demons, maar die was in z'n eentje lastig genoeg. Atomium kon ondanks de mandekking op Moshen Daghrir een aantal keer een redelijke voorsprong bewerkstel ligen, maar de Brabanders weigerden op te geven. Vlak voor tijd kwamen ze nog dichtbij, maar de twee punten bleven in Rotterdam: 26-25. Snelwiek speelde om de voorlopig tweede plaats te gen de rechtstreekse concurrent Celeritas. De zeker niet florissante wedstrijd werd in de slotfase enigs zins met geluk gewonnen. Coach Jan Weerden zag zijn ploeg bijna de gehele wedstrijd tegen een kleine achterstand aankijken en na de domme rode kaart van één van zijn spelers leek de wedstrijd verloren te gaan. Door «lichael de Miranda in de slotfase op de rechterhoek te zetten werd Snelwiek weer gevaarlijk en kansrijk. Daar kwam bij dat Celeritas zelf dom speelde en veel kansen miste op de weer sterk kee pende Rene Jansen en Dennis Abramsen. Weerden was zelf de eerste om te bekennen dat de 27-26 winst fortuinlijk was. „Ook chaotische wedstrij den dienen gewonnen te worden. Gelukkig blijven we in het spoor van Nijenrodes, daar ging het om." Na de fraaie winst van vorige week hoopte Roda op verlenging van de euforie. In een zeer matige wed strijd van twee kanten ging het in de slotfase tegen Mountain Stars net fout: 23-25. Utrecht De leden van het Koninklijk Nederlands Korfbalverbond (KNKV) hebben zaterdag bij de Al gemene Najaarsvergadering in Utrecht unaniem in gestemd met een structuurwijziging. De huidige negen afdelingen worden vervangen door vijf districten. Om het korfbal beter te promoten wil de bond gaan werken met drie 'productgroepen'. Via de groepen top-, recreatie en overige korfbalproducten hoopt de KNKV beter aansluiting te vinden bij de. wensen van de clubs. Bovendien hoopt het verbond slagvaardiger te kunnen optreden. In de competitie zal niet langer onderscheid worden gemaakt tussen de landelijke en de afdelingscompe titie. De clubs gaan spelen in een landelijke stan daardcompetitie voor alle niveaiTs. Soest/Belgrado De Nederlandse tafeltennisteams hebben zaterdagavond op twee fronten nederlagen geleden. In Soest verloren de mannen (met de FV- Ters Jörg de Cock en Michel de Boer) de eerste kruiswedstrijd voor de eerste divisie kansloos van Rusland {(14), in Belgrado waren de Nederlandse vrouwen eveneens in een kruisduel voor de eerste di visie niet opgewassen tegen Joegoslavië (24). De mannenploeg, met als coach Paul Haldan, stevent door het verlies af op degradatieduels. In de return op 1 februari zijn de kansen op herstel uitermate ge ring. Jorg de Cock, Jonah Kahn en Michel de Boer verloren hun enkelspelpartijen, De Cock en Jurgen Pastoors waren in het dubbelspel beduidend zwak ker dan Snumov en Gavniov. Tnnko Keen en Danny Keister, actief in Hongkong, ontbraken. De Nederlandse vrouwen kunnen door een goed re sultaat in de tweede wedstrijd, 24 januari in Nieuwe- gein, alsnog promotiewedstrijden naar de Superliga afdwingen. In de uitwedstrijd tegen Joegoslavië zorgden Emily Noor (tegen Marta Poljak) en Gerdie Keen (tegen Fatima Isanovic) voor de punten. De ploeg stond onder leiding van Achim SiaUno, die Pe ter Engel (in Hongkong) verving.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3