Ventura heeft geen kind aan reserves Atomium h Oranje Nassau blijft een kanshebber voor de titel Harry van Kapel plakt er bij ODC nog een jaar aan vast Wil Plugge baalt 1 van arbitrage Edgar Steijn lekker op schot Harga moet improviseren 'Kou in sporthal is niet normaal' Vrouwen sluiten jaar toch positief af Saban Dutar houdt het bij MSV71 voor gezien Huilen staat DWS nader dan het lachen Ferki Nici met rood de tribune opgestuurd Rotterdams Dagblad Maandag 22 december 1997 Utrecht De handballers van WIK zijn zaterdagavond na de wedstrijd tegen UDSV met een nederlaag én een slecht gevoel te ruggekeerd naar Vlaardmgen. Trainee-coach Wil Plugge en zijn mannen leden een nipte neder laag (30-29) en voelden zich geno men door de scheidsrechters, „Die mannen," was Plugge ont stemd, „konden het niveau niet aan. Dat heb ik de heren ook net jes gezegd." De grootste ergenis in het kamp van de Vlaardingse eersfcedivisio- nist ontstond tijdens het slot. Met 30-29 in het voordeel van de Utrechters leek Gabi Luyten in de laatste seconden in de break-out voor de gelijkmaker te gaan zor gen, maar hij werd zodanig getor pedeerd dat zijn schouder uit de kom raakte. Het doelpunt kwam er niet, evenals de rode kaart die volgens Plugge voor de boosdoe ner terecht zou zijn geweest Eer der al in het duel wond Plugge zich al behoorlijk op over de vele tijdstraffen die zijn ploeg opge legd kreeg. Zodoende ontstond zelfs een keer een ondertai-situa- tie waarbij slechts drie spelers m het veld stonden. „Daarna speelden we allesofniets en kwamen we terug tot 27-27," al dus Plugge. ,3y die stand miste Ron Bergen een strafworp en faal de Wiliam Vader bij een break-out alleen voor de keeper" WIK, dat aantrad zander de ge blesseerde spelmaker Lars Kra mer, zakte door de onverwachte nederlaag naar de vijfde plaats. Plugges doelstelling dit seizoen is eindigen op een van de eerste dne plaatsen op de ranglijst. Schiedam Het eerder dit sei zoen gestaakte voetbalduel Schie- damse Boys-RET is door de Schie- damse gastheer in stijl afgesloten. Voordat de scheidsrechter de par tij voor gezien hield, scoorde de ploeg van trainer Cock de Jong al vijfmaal. Gisteren, in het reste rende deel, gebeurde dat weer (10- 3). Edgar Steyn nam dne treffers voor zyn rekening. De wedstrijd werd destijds ge staakt omdat de arbiter zich be dreigd voelde door RET-spelers. De scheidsrechter had een RE- Ter uit het veld gestuurd en werd onder andere door de grensrech ter bedreigd. Oefen mee ster Cock de Jong mocht vreemd genoeg geen be roep doen op Dave van der Hurk, Sebastiaan de Jong en Aboukou- ne. Het drietal was weliswaar na de wedstrijd tegen RET geschorst naar aanleiding van een rode kaart, maar was volgens de KNVB niet speelgerechtigdDe Jong had dus personele problemen en haal de onder andere 'good old' Cock Bruinsel maar weer eens van stal. Veel tegenstand gaf RET niet. !n de openingminuut scoorde Marco van der Maarel 6-2 en vervolgens was het Edgar Steijn die voor 7-3 zorgde. In het slot van het korte duel waren Hicham en wederom aanvaller Edgar Steijn (twee keer) productief. Het duel verliep zeer sportief. Er werden geen kaarten getrokken. Dordrecht De korfbalploeg van Harga heeft aan de ontmoeting met TOV een gelijkspel (16-16) overgehouden. Ed Pak, de coach, moest behoorlijk improviseren. Omdat het eerste, tweede en der de team bijna gelijktijdig speel den, had hij nauwelijks de be schikking over wissels. Toen tot overmaat van ramp Marian van der Broek met een rugblessure uitviel, werd de moeder van spe ler Sven Pappers ingezet. Marry Pappers, speelt normaal in' het vierde, maar paste zich moei teloos aan. Ze prikte zelfs de zes tiende treffer in de korf. Ook zoonlief scoorde. Sven nam zes treffers voor zijn rekening, even als Jordi Majoor. SchiedamDe mannenploeg van Juventus heeft tegen ASVU geen winst kunnen boeken. De forma tie speelde beroerd en ging in de Margriethal met 57-66 onderuit. Er werd door speler Willem Door nik en coach Arjan de Bruin be hoorlijk geklaagd over de ijzige temperatuur in de sporthal. „De beheerder zei dat we wel warm zouden worden als we eenmaal bezig waren," reageert Doornik. „Dat slaat natuurlijk nergens op. De kou in de Margriethal was gis teren echt niet normaal." „Het is" vond De Bruin, „hier nog nooit warm geweest. Maar dat mag geen excuus voor de geleden nederlaag zijn." Door Sander Sonnemans Schiedam Met speels ge mak hebben de handballers van Ventura gisteren afgere kend met het tweede team van Atomium. In de 'water koude' Margriethal werd een riante 29-16 overwinning neergezet. De hoofdmacht van de Schiedam- se fusieclub had dit keer niet coach Ed Brugman (vakantie) op de bank zitten, maar 'oude beken de' Wil op 't Ende. Veel tactische ingrepen hoefde de voormalig tramier van het met UVG gefu seerde HVC niet uit te voeren, want eigenlijk liep alles op rolle tjes nadat de spieren eenmaal warm waren gespeeld. In de eer ste minuten mocht het uit gezette routiniers bestaande Atomium tweemaal op voorsprong komen, maar daarna maakte Ventura de disyst uit. En met zo zuinig ook! Atomium opende de score en kon na de razendsnelle gelijkmaker van Erik Buskens en de 2-2 van Marco Tonnon nog één keertje een voorsprong (2-3) vieren. Hen- nie Plugge, samen Marco Tonnon topscorer (ieder goed voor acht treffers) miste in de fase een strafworp, maar hij maakte na dien zijn foutje meer dan goed door regel matig wel te scoren met zijn specialiteit Guido Jeurissen (3-3) en Tonnon (4*3) leidden hun ploeg naar de eerste voorsprong en vervolgens ging het niet meer fout. Ventura, middenmoter in de der de divisie, was heer en meester en nam voor de rust al ruim afstand (13-8) van de opponent die een ste vige overtreding niet schuwde en er vooral ook niet voor terug deinsde de arbitrage van com mentaar te voorzien. De coach van Atomium deed dapper mee en kreeg daar in de vorm van een ge- SehfedamDe vrouwen van Ventura hebben dit jaar op de valreep nog een belangrijke overwin ning geboekt in de eerste divisie. Tegen Forehdte werd knap met 1B-24 gewonnen.' De formatie van trainer Max Tukker stond bij rust nog met 12-8 achter. De overwinning was zo knap omdat de Schiedam sen een groot deel van de wed strijd zonder wisselspeelsters acteerden. Jacqueli ne Zoetmulder (enkel), een steunpilaar in de for matie, en Darina Rinck (rugklachten) moesten door blessures vroegtijdig naar de kant De ftisie- dub wordt dit seizoen al behoorlijk geplaagd door blessures. Gaby van der Gaag en Martine Men- sens zijn al maanden uit de roulatie. Na de pauze kwam Ventura met name door de goed op dreef zijnde gezusters Weber op voor sprong. Jolanda en Bianca waren in die fase zeer trefzeker. Ook Astrid Winters was weer ouderwets op dreef. Voortdurend "hielden de Schiedamsen twee punten vexirsprong en indeslotfase werd die uitgebouwd tot zes treffers. Bijna elke kans was raak terwijl ook indefensief opricht spijkers met Voor de zoveelste maal is een Ventura-speler omver gekegeld door het soms bikkelhard spelend Atomlqm. Bart Petit (tweede van rechts) Is getuige van de valpartij van zijn teamgenoot. FotoPeter Molkenboer le kaart de rekening voor gepre senteerd. De arbiters waren, zon der ook maar te overdrijven, ge noodzaakt het tijdstraffen te laten regenen om de bonkige bezoekers die het conditioneel volledig af legden tegen de Schiedammers, in het gareel te houden. Atomium trok daar weinig lering van, want op een bepaald moment in deel twee stonden er nog slechts drie veldspelers binnen de lijnen. En Ventura maakte daar dankbaar gebruik van door de score even lekker op te voeren tot zelfs een marge van dertien treffers (24- i 1). De uitslag mag dan doen vermoe den dat de Schiedamse verdedi ging nauwelijks in de problemen werd gebracht, maar vooral in de eerste episode van de voorstelling moest doelman en vice-voorzitter Bernard Dries enkele malen han delend optreden. De keeper kweet zich uitstekend van zijn taak en ontpopte zich met diverse miraculeuze reddingen, waaron der twee opeenvolgende gestopte strafworpen, tot een van de uit blinkers. Die betiteling kon ook worden toegeschreven aan Hen- nie Plugge en Marco Tonnon. Plugge wisselde koelbloedig be nutte strafworpen af met fraaie treffers en Tonnon was onver moeibaar in zijn dadendrang en 'knalde' eveneens acht treffers binnen. Tevreden stapte 'tussenpaus' Wil op 't Ende na afloop van het veld. Op 't Ende speelt zelf in het derde van de fusieclub, is nog altijd trai ner-coach van de Rotterdamse vrouwenselectie, verleent ko- verkeert de fusieclub nog altijd mdegradatiezor- gen, maar het ergste leal lijkt momjenteef gele den. - mend jaar zijn medewerking aan enkele clinics die Ventura wil gaan opzetten en is ook altijd be reid Ed Brugman te vervangen. „Het is me twee weken geleden gevraagd," legt Op 't Ende uit. „Ik ken het merendeel van de jon gens die bij HVC afkomstig zijn en Edwin Seholte (geblesseerd), die naast me op de bank zat als teamleider, kent weer de UVG- jongens. We wisten dat het een makkie kon worden, maar omdat bij Atomium een paar voormalig eerste team spelers spelen, moch ten we de zaak ook weer niet on derschatten. Maar je hebt het ge zien, sommigen van die jongens wegen net als ik honderd kilo. Daarom hebben we op de snelle break-outs gespeeld. Technisch pijn die gasten misschien sterk, maar onze snelheid konden ze niet bijbenen. Op het veld spelen wij met het derde van Ventura te gen die zelfde ploeg, dat zegt dus eigenlijk wel genoeg." Door Ton de Leede VJaartlngen De korfballers van Oranje Nassau blijven in de race voor de titel in de derde klasse N. Ondanks matig spel werd in de thuiswedstrijd tegen Luctor een even duidelijke als belangrijke overwining (10-8) geboekt, ,3e' wedstrijd was niet wild," was de nuchtere constatering van Oranje Nassau-coach Ed Mayer na afloop, „maar we hebben twee punten en daar gaat het toch om." Na een onnodig verlies in de eer ste zaal partij boekte de Vlaarding se ütelpretendent drie prachtige zeges op rij. „We sloten de eerste veld helft," keek Mayer, die na dit seizoen wordt opgevolgd door Rolf Latuperissa, nog even terug, „met een twee plaats af en gingen vol goede moed de zaal in. Na het eerste verlies ging het draaien en zetten wc geweldige uitslagen neer. Alles lukt de laatste weken. We spelen pressie in de verdedi ging en aanvallend zoeken we via combinaties de korf. Zo'n Debby Goedknegt bijvoorbeeld, speelt al weken ijzersterk. In mijn ogen is ze een echte hoofdklasse-speel ster, als ze niet zo lui zou zijn. Maar ze vindt het wel best om ge zellig bij Oranje Nassau te spelen. Echt, de tegenstander moet van goede huize komen om ons te ver slaan" En voor de wedstrijd tegen Luc tor: We hebben nu ook de af spraak gemaakt om niet meer naar beneden de kijken op de ranglijst maar alleen nog naar bo ven. We weten wel van Luctor dat de ploeg pas drie punten heeft en dat het een uiterst irritant ploegje is. Vorig seizoen gingen ze met flessen naar mij gooien en had ik er eigenlijk een politiezaak van moeten maken. Uit gingen ze als beesten tekeer. Ze waren zo agressief, het schuim stond bij hen op de lippen. Toch verwacht ik niet al te veel problemen want er staat eindelijk weer een team bij Oranje Nassau." Aanvankelijk liet Luctor echter zien dat het Oranje Nassau wel degelijk in moeilijkheden kon brengen. Vooral geholpen door Marco van der Harst, die namens Oranje Nassau lot twee keer toe een strafworp naast de korf werp, nam Luctor een 2-3 voorsprong. Pas na twintig minuten hervond de thuisploeg zich en pakte het telkens een voorsprong van een punt. Met een ietwat teleurstel lende 6-5 stand ging Oranje Nas sau de rust in. Ook na de hervatting kon Oranje Nassau het verschil op de rang lijst niet in doelpunten uitdruk ken. Zelfs Ed Mayer begon zich steeds meer te roeren om zijn ploeg tot meer actie te manen. Omdat het niet wilde lopen kwa men er steeds meer irritaties op de vloer, vooral in de duels tussen de vrouwen van beide ploegen. De Maassluise arbiter Leo van der Vaart had zijn handen vol om de gemoederen herhaaldelijk te be daren. „Luctor wilde gewoon win nen van ons," concludeerde May er, „en dat Jukte ze niet Dan pro beren ze van alles om ons uit het spel te halen. Daar trapten we ge lukkig niet in." De Zeeuwse ploeg daarentegen was uiterst verbol gen over de gang van zaken. „Een schande zoals de scheids floot," klonk het in koor uit de Zeeuwse kelen, „want Oranje Nassau mocht werkelijk alles, We werden steeds op onzeJianden geslagen, ze gooiden de bal elke keer weg en de scheids telde geen minuut tijd bij." De Vlaardingse ploeg liet zich niet gek maken en liep uit naar een 10- 5 voorsprong. De pijp was daarna blijkbaar leeg bij Oranje Nassau want slechts Luctor liet in de laat ste tien minuten nog drie keer een bal door de korf glijden. May er: „Het was een moeizame over winning, omdat we bijna niet schoten en zelfs strafworpen mis ten. Gelukkig hepen de wissels in de vakken wel goed. Ze steunen elkaar steeds beter in de vakken. Het tactisch overzicht groeit en dat is een voorname ontwikke ling, Ventura Sport is dan wel de grote favoriet voor de titel, wij zyn nog lang niet kansloos. Een leuk afscheidscadeau in de vorm van een kampioenschap staat me wel aan." DoorMikosGouka SchiedamTot tevredenheid van beide partijen, zo heet dat als het bestuur van een club en de trainer het contract verlengen. Ook by het Schiedamse ODC is de club leiding te spreken over de trainer, Harry van Kapel. De voormalig voetballer van onder andere §W en SMC plakt er zodoende bij de voetbalclub uit Kethel nog een jaartje aan vast en vierde gisteren ook nog het gewonnen inhaalduel tegen Bolnes, Het werd 5-2 voor de fusieclub. Ondanks het feit dat de Schie dammers genoegen moeten ne men meteen bescheiden midden- mootpositie is het louter het posi tivisme dat zegeviert „Ek ben blij dat ik voor een jaar heb bijgete kend bij ODC. Kijk, het ging de laatste jaren niet echt goed met de club, maar ik denk dat we op de goede weg zijn. De spelersgroep is heel erg positief, In het begin van het seizoen moesten we heel erg aan elkaar wennen. Ik kwam van een hoger niveau en verwachtte misschien wel te veel. We hebben ons allebei wat aangepast. Ik als trainer uiteraard wat minder dan de spelers. De laatste wedstrijden gaat het voortreffelijk. De trai ningsopkomst is erg goed en on danks het feit dat we door blessu res en werk veel mensen moesten missen, gaat het voetballend veel beter," aldus Harry van KapeL De oud-prof van SVV ziet wel per spectief in een extra jaar ODC. „We hebben een wat oude selectie en gokken volgend jaar op wat nieuwe jongens uit de omgeving die hier graag willen voetballen. We betalen niks maar de rand voorwaarden worden steeds be ter. We hebben een trainings kamp, we gaan regelmatig met ei kaar eten, dat soort dingetjes. Er moet wel wat bijkomen, want als je op dit niveau al twee slimme jongens hebt die het spelletje zien dan ben je al een heel eind." Nacompetitie In 1998 moet geoogst worden wat tot nu toe gezaaid is. ODC heeft negentien punten uit veertien duels en staan slechts een puntje achter op de vijfde positie op de ranglijst. „Die vijfde plek is be langrijk. Daar kunnen we de na- competitie meehalen. Een perio- detitel is ons doel. De echte top is te ver weg. MSV71, Jai Hind en Harvards zijn de beste ploegen. Voor de rest doen we voor nie mand onder. We scoren vrij mak kelijk, maar krijgen ook te veel treffers tegen. We hebben 38 keer gescoord. Dat is goed, zeker ver geleken met de rest van de ploe gen." Zijn eerste seizoen op eigen be nen bevalt Van Kapel dus goed, „Ik heb als assistent by SMC twee perfecte jaren gehad achter Paul de Roos. Ik heb het toen zelfs nog een maand over genomen omdat Paul in het ziekenhuis lag. Dit is voor mij een perfecte ervaring. Ik neem de beslissingen en het be valt me zeer goed." De spelers vierden het bijtekenen van de trainer dus met een 5-2 thuiszege op Bolnes. Bolnes mist te de kansen en ODC profiteerde voor rust door twee keer te scoren. Michel Bol schoot de eerste tegen het garen en de razendsnelle José Rodriques kopte de tweede treffer op het scorebord. Op slag van rust kwam ODC goed weg. Sluitpost Berry Eshuis maakte een straf schop onschadelijk. „Eshuis staat geweldig te keepen. Hij pakt de laatste weken punten voor zijn ploeg en is een belangrijke scha kel in de ploeg," sprak Van KapeL Na de thee bleef Bolnes aanvallen maar wederom was het de thuis ploeg die het net wist te vinden. Uit een strafschop van René de Wit (Leo Boensma was binnen de beruchte lijnen ten val gebracht), werd de score op 3-0 gebracht De bezoekers kwamen via John in 't Houdt op 3-1 maar Martin Janse schoot de thuisploeg weer naar 4- 1. In deslotfase met Marco Eshuis als invaller binnen de lijnen - hij kan weinig trainen door zyn werk - werd het 5-1 door Rodriques. Het duel werd een kwartier voor tijd voor vijf minuten gestaakt omdat arbiter Doschain voor de tweede keer een vervelende op merking uit het publiek naar zijn hoofd geslingerd kreeg. De leids man werd door het publiek herri- nerd aan een pijnlijke scheids- reehterservaring van een aantal jaren geleden en liet op die ma nier zyn ongenoegen büjven. Het zal de Schiedammers een zorg ge weest zijn. Die pakten in de laat ste competitewedstrijd overtui gend de volle winst met bij vlagen verzorgd voetbal. „Wij bouwen van achteruit op met zo weinig mogelijk lange halen. Die krijg je toch gelijk weer terug," lichtte Van Kapel zijn speelstijl toe. ODC Schiedam-Bolnes 5-2 (2-0). 22. Michel Bol 1-0,30 Jose Rodriques 2-fl, 55. Rene de Wit 3-0,64. John in *t Houdt 3-1,70. Martin Janse 4-1,90 Jose Rodnques 5-1,92. John in 't Houdt 5-2. Bijionderhedea; Martin Janse (ODO kreeg geel. ODC: Beny Eshuis, Rademakers, Voogt, De Wit, Van de Windi Boensma, Soares (70. Marco Eshuis), Rodnques, Bol (90. Van Ej'ck), Janse (90. Mandarid), De Hey. Bolnes: Van het Hof, Gijzen, Soeltan, Ca- Jar, 't Houdt, De Vos, Van de Berg, Zoete- man.Gemtsen, Van het Hof, Warring. Oranje Nas sau in de aan val. Een Luctor pro doelpoging te verijdelen. De vlaardingse formatie won en kan zo doende als eentitelkan didaat wor den be schouwd. Foto Maassluis— De talentvolle MSV71-aanvaller Saban Dutar is per direct gestopt bij de Maassluise dub. De ploeg van trainer Han van Leeuwen is momenteel koploper in de vijfde klasse. Een conflict met trainer Han van Leeuwen ligt aan het besluit ten grondslag, „Ik had een gesprek met de trainer over mijn rol in de ploeg," legt Dutar uit. „Ik had moeite met het op knappen van het werk omdat anderen voortdurend balverlies leden. Van Leeuwen was het daar niet mee eens waarop ik aangaf dat ik dan aan het einde van het seizoen zou stoppen. Van Leeuwen zei dat het dan beter was om direct te stoppen omdat ik in het tweede elftal moest gaan spelen. Daarop heb ik ge zegd dat ik zou kappen," aldus de pijlsnelle voorhoe despeler. - Van Leeuwen onkent dat er een conflict is met Dutar. „Saban speelt de laatste weken niet best. Toch heb ik hem voortdurend de hand boven het hoofd gehou den. Ik weet ook eerlijk gezegd niet of hij definitief verdwenen is." Over de toekomst van Van Leeuwen by MSV71 heerst onduidelijkheid. „Ik heb met het bestuur ge sproken over volgend seizoen. De uitkomst van dat gesprek? Dan kan je beter de voorzitter even bellen." Hans Dries legt de zaak namens het bestuur uit „Er is een gesprek geweest met Van Leeuwen. Er is nog geen beslissing genomen over het volgend seizoen. We voeren ook nog gesprekken met de spelersgroep. Daar komt bij dat we misschien voor het eerst in de geschiedenis van de club naar de vierde klasse kun nen promoveren. Dan kom je qua trainers in een an dere prijsklasse. We nemen de beslissing in januari, we zijn er momenteel nog niet uit" Door Bas van den Berg Schiedam - Het was bepaald niet spectaculair wat DWS gisteren in de Groenoordhai liet zien. Maar de tweede overwinning van het seizoen lag wel binnen handbereik. Lég. Met nog twee minuten te gaan leid den de Schiedamse handbalsters tegen UDSV met 19-17 mede door een fraai doelpunt van Steffie Roos. Toch moest DWS een nederlaag (19-20) incasseren. Ongeloof maakte zich meester van het zieltogende DWS, dat de voorlaatste plaats in de eerste divisie be zet. Counters van de voormalige Utrechtse eredivi sieclub werden in de verdediging van DWS niet goed gepareerd en dat verklaarde waarom bij de Schie damse vrouwen na afloop het huilen nader stond dan het lachen. Opnieuw werd de jonge en onervaren ploeg gecon fronteerd met een nederlaag. Trainer-coach Zsig- mond Makay gaf echter geen krimp. „Het is jammer dat het zo is gelopen, maar ik ben niet bang voor de toekomst," reageerde hij rustig. „Ik ben ervan over tuigd dat DWS het in het tweede deel van de competi tie veel beter 2al doen. DWS heeft gekozen voor het veijongingsproces en dat kost tijd. De oudste speel ster is met 24 jaar Diana Zandwijk en de meeste an dere speelsters komen net uit de jeugd. Het heeft ook geen zin om de oudere speelsters, die gestopt zijn, te rug te halen. Wanneer zij aan het eind van het sei zoen stoppen, zou ik opnieuw moeten beginnen. Bin nenkort heb ik Maijan Roodenburg er weer bij die de speelsters ook goed kan begeleiden." Topscoorster Het onervaren DWS deed er van alles aan, maar kon niet voorkomen dat de aanvallen van UDSV veel ge vaarlijker waren. Het tempo van de Utrechtse vrou- wen lag veel hoger en het duurde veel te lang voordat- DWS erin slaagde de aanval te onderbreken. De Schiedamsen hadden daarentegen grote steun aan Nicole Grandazzi. De topscoorster van DWS én van de eerste divisie gooide er ook gisteren weer een stuk of acht in, al liet ook zij de nodige doelpunten liggen. Tot twee keer toe miste zij een strafworp, terwijl de aanvalster verder onnauwkeurig met de vele kansen omsprong. Mede door de acht treffers kwam zij deze competitie al tot 76 doelpunten. De Utrechtsen namen na een kwartier een 14 voor sprong. Zij liepen uit tot 2-6, maar vergisten zich daarna in de jeugdige kracht van DWS. De thuisclub kwam in de eigen Groenoordhai terug tot 4-7 en door drie treffers van Nicole Grandazzi werd het zelfs 7-7. In deel twee had DWS geleerd van de gemaakte fou ten en nam het veel meer het initiatief. Daardoor ging dc strijd lange tijd gelijk op en kon met applaus de eerste voorsprong (9-8 door Lima van der Gaag) worden begroet. Nadat Nicole Grandazzi het hout werk had beroerd zakte DWS teleurgesteld wat weg. Voor UDSV was dat aanleiding de Schiedamsen op nieuw de duimschroeven aan te draaien en een 12-14 voorsprong te nemen. Dankzij schoten van Ellen Peitsman vanaf de rech terflank en Steffie Roos kwam DWS toch weer terug in de wedstrijd. Steffie Roos gaf de Schiedamsen zelfs een voorsprong (16-15), maar even snel keek DWS weer tegen een achterstand aan. Beide teams maakten in de laatste tien minuten veel fouten. Wier minuten voor tijd bracht Nicole Grandazzi de handen weer op elkaar (18-17) en toen Steffie Roos voor 19-17 zorgde, kwam de tweede overwinning in zicht. Maar DWS juichte te vroeg en bleef door de nederlaag met een grote kater zitten. 9 Doelpunten: Nicole Grandazzi (8x), Steffie Roos (6x), Elles Peitsman (3x), Daphne Hendriks en Lima van der Gaag (beiden eenmaal). Schiedam „We hadden het niet verdiend." Zo rea geerde DWS-aanvoerder Arno Hendriks na de verlo ren wedstrijd (25-24) tegen Westlandia. „Heel de wed strijd hebben we voor gestaan, maar toch geven we het nog uit handen." Ook coach Ferki Nici werd het allemaal te veel. De scheidsrechters floten zo oneerlijk en toen hij er iets van zei, kon hij met een rode kaart naar de tribune vertrekken. Mano Verstraten stopte zes strafworpen. EHC-tlnitas'63 (m) 21-29 (12-16). Het verschil tussen de twee ploegen was nog veel groter dan de eind stand'doet vermoeden. In deel twee vergat Unitas te scoren en daardoor konden de gastheren terugko men tot 17-18 Onder leiding van Xander Zuidgeest en Sander de Snaaijer werd de draad van voor de rust weer opgenomen. Met snelle aanvallen kon makke lijk uitgelopen worden. WIK (v)-HVL 20-24 (8-13). Tegen het veel hoger ge klasseerde HVL kwam de opgebloeide ploeg uit Vlaardingen een paar stappen tekort Tot tien minu ten voor tijd stond het nog gelijk maar de tegenstan ders bleken over een veel langere adem te beschik ken dan de thuisploeg. Gisela Vermeulen was de top scoorder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5