19 7 Aanpak Advocaat legt Ajax lam R 0 De v.. Sparta verdient niet beter Vitesse blijft ongeslagen op eigen veld Henk Vonhoff 'baas' van de Eredivisie NV Groningen komt later naar Kuip De Graafschap huurt Ledezma Richard Witschge valt door de mand, elftal zonder Litmanen stuurloos Ronald de Boer weet waar 't bij Ajax aan schort NEC maakt einde aan zegereeks Kasteelheren (2-0) Rotterdams Dagblad I I Maandag 22 december 1997 Arnhem Ongeslagen m thuis wedstrijden bereikte Vitesse gis teren de winterstop. FC Twente werd met 2-1 verslagen in een wedstrijd met weinig hoogtepun ten. De Twentenaren combineer den zeker zo vaardig als de thuis club. maar de Serviërs van Vitesse toonden wat nodig is om een wed strijd te winnen: slagvaardigheid. Perpvic kopte halverwege de eer ste helft raak. Curovie zorgde kort na rust voor 2-1Het eerste feestje was in een eerdere fase voor FC Twente dat al nazes minuten door John Bosman een voorsprong had genomen. Vi tosses trainer Henk ten Ca te het na afloop de minpunten voor wat ze waren. Na nederlagen te gen FC Utrecht en Heerenveen was hy maar al te bly dat de va kantie aanbsak met een overwin ning. De hoge klassering vond Ten Cate geen vertekend beeld geven. „We hebben niet veel ge luk gehad tot dusver. Belangrijke spelers zijn geblesseerd geraakt zoals Van den Brom. We hebben dit seizoen nog geen wedstrijd met dezelfde verdediging kunnen spelen." Zijn Twentse collega Hans Meyer snakte eveneens naar de winter stop. „Het is voor ons met zo'n smalle selectie allemaal iets te veel van het goede geweest. De UEFA Cup-wedstrijden hebben veel kracht gekost en bovendien misten we Kamebeek en Sumiala door blessures en Hoogma vanwe ge een schorsing. De kracht om voorin wat af te dwingen, ontbrak. Gelukkig kunnen wede komende weken even bijkomen." Ten Cate deed nog geen beroep op de nieuwste aanwinst John Veld man. De van Ajax overgenomen ex-Spartaan mocht vanaf de tribu ne toekijken. Ten Cate: „Het zou niet eerlijk zijn geweest hem di rect in te zetten. Hij tramde pas twee keer mee." Amsterdam Henk Vonhoff is za terdag in Amsterdam tijdens de algemene vergadering van aan deelhouders benoemd tot presi dent-commissaris van de Eredivi sie NV. De benoeming van de 66- jarige oud-politicus volgde op voordracht van de vier commissa rissen Aalbers, Van den Herik, Westendorp en Enzerink, De Ere divisie NV, in maart van dit jaar opgericht, behartigt de commerci ële belangen van de achttien aan deelhouders, de clubs uit de hoog ste voetbalafdeling. Vonhoff, oud commissaris van de Koningin in Groningen en oud-staatssecreta ris, deed tussen 1985 en 1989 'sportervaring' op als voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité. Rotterdam De voor 15 maart ge plande competitiewedstrijd tus sen Feyenoord en FC Groningen gaat niet door. In maart wordt in Rotterdam begonnen met de re constructie van de Stadionweg. De toegangswegen naar het stadi on moeten daarvoor worden afge sloten. De thuisduels van Feye noord met Heerenveen {1 maart) en Volendam (29 maart) gaan wel door. Als de Rotterdammers in fe bruari ten koste van FC Gronin gen de kwartfinales van het be kertoernooi bereiken, kan een eventuele thuiswedstrijd ook niet in het eigen stadion worden afge werkt. Doetinchem De Graafschap huurt Froylan Ledezma voor de rest van het seizoen van Ajax. De Amsterdammers hadden er aan het begin van deze voetbaljaar gang een ruzie met Feyenoord voor over om de aanvaller uit Cos ta Rica aart te trekken. Beide clubs legden een claim op de spe ler die uiteindelijk koos voor een overgang naar Ajax. Onder trai ner Morten Olsen is Ledezma nauwelijks in actie gekomen. Op 15 februari moet hij zich voor de eerste training bij De Graafschap melden. Voetbal Vasco da Gama is de nieuwe kampioen van Brazilië. De tweede finalewedstrijd tegen Palmeiras eindigde evenals de eerste in 0-0 en aan dat resultaat had Vasco da Gama voldoende. De betere totaalresultaten in com petitie gaven uiteindelijk de door- Door Gijsbert Spierenburg Amsterdam PSV won de prestigestrijd tegen de grote rivaal gisteravond opeen wij ze. waarop niets viel af te din gen. Rigoureus werd Ajax op z'n. vooral, tactische tekort komingen gewezen. Man-te- gen-man was de aanpak die coach Dick Advocaat voor ogen had en de Amsterdam mers in grote verlegenheid bracht. Advocaat: „We staan een hoop punten achter. Daarom moesten we alle risico's nemen. Onze tac tiek was erop gebaseerd om Ajax in een zo vroeg mogelijk stadium te storen en één op één te spelen. We hebben het ons onnodig moei lijk gemaakt door te veel kansen te missen, niet voorde eerste keer in een uitwedstrijd overigens. Ge lukkig voor Ajax heeft het een aardige keeper op doel staan." Het wegvallen van Jari Litmanen en Danny Blind, de belangrijkste strategen, maakte de chaos in de Amsterdamse ploeg compleet. De Fin haakte al na 37 minuten af, de aanvoerder nog geen twintig mi nuten later. Hun onmisbaarheid kwam onmiddellijk aan het licht, hoezeer hun vervangers - Gorré en Sier - ook hun best deden. Mel- chiot en Witschge hadden zich kunnen bewijzen, maar vielen op dit niveau meedogenloos door de mand. De afstraffing voor Ajax viel ten slotte nog mee. Het had voor het zelfde geld ook 3-7 kunnen zijn. Edwin van der Sar voorkwam een debacle bij uitbraken van Jonk, Zenden en De Bilde. De doelman incasseerde vier doelpunten in negentien wedstrijden, gister avond vier binnen 21 minuten. Bruggink (2), De Bilde en Zenden deden in de uitverkochte Arena wat voorheen in deze competitie alleen Atteveld (FC Groningen), Decheiver (FC Utrecht), Van Eij- keren (NEC) en Valgaeren (Roda JCi nog maar was gelukt. Tegen de inzetten van de PSVers was geen verweer mogelijk, zelfs niet voorde beste doelman van de we reld. Tot machteloze woede van Van der Sar dansten de PSV-aanval- Iers van de pret op de ruïne die in de tweede helft van de Ajax-ver- dediging restte. De Amsterdamse ploeg van uitersten toonde zich weer eens in volle omvang. De wisselvalligheid die het elftal heel het seizoen al kenmerkt, droeg het ook gisteravond weer met zich mee. De hoogte- en dieptepunten waren talrijk. Tegen Udinese en VfL Bochum kon het onheil nog worden afgewend, tegen PSV was er geen ontkomen aan. Na de openingstreffer van Shota Arveladze in de zestiende minuut viel de ploeg van Morten Olsen weer diep weg. Binnen de kortste keren waren de rollen omge draaid, i-3, een stand die aan het werkelijke krachtsverschil geen Boudewijn Zenden haalt uit voor PSVs vierde goal, die later beslissend zouzijn. Unks Richard Witschge, die in de topper meedogen loos door de mand viel. Foto amp Arnold Bruggt nk was goed voor een doe I p u nt en e e ri assist tege n de koploperln de eredivisie. De PS Ver: 'Ikword vaak vergeleken met Luc Nilis, maar dat Is niet terecht Luc heeft zijn eigen kwali teiten en ik ook', foioanp afbreuk deed. Dean Gorré maakte 2-3 en Peter Hoekstra tekende voor 3-4Te laat, zo bleek, het leed was al geschied, de eerste compe- titienederlaag niet meer te voor komen. „PSV heeft verdiend gewonnen," stelde Olsen na afloop, „we zijn te weinig in de wedstrijd geweest. De ploeg heeft zich mentaal van z'n sterke kant laten zien, maar de blessures van Litmanen en Blind bleken een te grote handicap." Na afloop van de spektakelrijke wedstrijd restte vooral één con clusie: de Brabanders hebben het aan zichzelf te wijten, en aan nie mand anders, dat Ajax zich de eer ste competitieheift geen moment opgejaagd heeft gevoeld. „We hebben veel te veel domme pun ten laten liggen," legde Gilles de Bilde de vinger op de gevoelige plek. Naar de reden kon de Belgi sche aanvaller slechts gissen. „Het kan zijn dat je in wedstrij den tegen minder aansprekende tegenstanders, onbewust, toch iets minder scherp bent. Want het is een feit dat als we alle uitwed strijden zo hadden gespeeld als tegen Ajax, de stand er heel an ders uit had gezien." Volgens aanvoerder Arthur Nu- man is het daarentegen geen mentale kwestie, dat PSV in tien uitwedstrijden slechts vijftien punten bijeen harkte. „Onzin, we kunnen ons opladen voor iedere wedstrijd. Sterker nog, ik vind dat we dit seizoen beter voetballen dan vorig jaar, toen we kampioen werdenMaar de kansen die we in die andere uitwedstrijden lieten liggen, hebben we vandaag wèl Amsterdam Ronald de Boer plooide zijn gezicht in dat van een oorwurm, gevraagd naar de oorzaken van de eerste neder laag van dit seizoen. „Ik weet denk ik wel waar het aan ligt, maar dat lijkt me meer iets om intern te bespreken," probeerde De Boer zich op de vlakte te hou den. Om daar na enig aandrin gen aan toe te voegen: „Kijk, te gen een ploeg als PSV moeten iedereen bij de les zijn. Al is er maar eentje die dat niet is, dan wordt dat meteen afgestraft. Zo als wüzelf ook de kwaliteit heb ben om andermans fouten af te straffen. Maar als er meerderen 'nietbij de les zijn, en de posities van anderen niet overnemen, wordt het lastig. We hebben dit seizoen in meer wedstrijden fou ten gemaakt, maar PSV is de eerste ploeg die daarvan heeft gepresteerd." De kracht van PSV had Ajax- aanvoerder Danny Blind, met een gekwetste lies uitgevallen, geenszins verbaasd. „Waarom ze al zo veel punten hebben Ia- benut. En dan nog niet eens alle maal, anders hadden we er zeven, acht ingeschoten." Na De Bilde was collega-aanvaller Arnold Bruggink degene die het meest profijt trok van de wanorde in de Ajax-defensie. „Een per soonlijke triomf is overdreven ge steld," zei Bruggink, goed voor ten liggen, zal me worst wezen. Daar kan ik niks zinnigs over zeggen, ik zie hun competitie wedstrijden alleen in samenvat ting op televisie. Maar wat ik van ze in de Champions League heb gezien, vond ik zeer overtui gend. We wisten dus wat ons te wachten stond. Maar dat neemt niet weg dat het teleurstellend is om van ze te verliezen" Een blik op de ranglijst zorgde bij de verslagen Ajacieden nog voor enige verlichting. De eerste nederlaag is een feit, de weg naar de titel nog lang, maar wat blijft is een voorsprong van vijf tien punten, weliswaar met één wedstrijd extra voor PSV. ,;En daar hadden we vooraf voor ge tekend." zocht Ronald de Boer troost „Over de eerste competi tiehelft kunnen we tevreden zyn. Maar wat nu nog even over heerst is het verlies tegen PSV, Ik ga balend naar huis. In de we tenschap dat deze avond slechts één positief element had: dat we nu even op vakantie kunnen." twee doelpunten en een assist. „Maar ik heb in ieder geval laten zien dat ik goed kan voetballen. Ik word vaak vergeleken met Luc Nilis, maar dat is niet terecht. Luc heeft zijn eigen kwaliteiten en ik ook, en ik ben blij dat ik de mijne tegen Ajax heb kunnen laten zien." Door Piet Geks Onderuit gezakt op de stoel van de chauffeur wachtte Dennis de Nooijer in de bus op trainer Hans van der Zee. Het liefst had Sparta's spits het stuur zelf in handen genomen om zo snel mogelijk uit de Goffert te kunnen vertrekken. Want hij baalde zichtbaar na de 2-0 neder laag, waarmee NEC een abrupt einde had gemaakt aan Sparta's drie achtereenvolgende overwin ningen. Een vierde zege op rij zou te mooi geweest zijn. Sparta verdiende echter niet beter dan een neder laag, omdat het niet de agressie en de inventiviteit kon opbren gen, die het gedurende de drie voorgaande wedstrijden wel aan de dag had kunnen leggen. „Ge zien de eerste helft hadden we meer verdiend," vond Hans van der Zee, „toen waren we beter en kregen we wat mogelijkheden op een voorsprong, maar afgaande op de tweede helft is NEC een te rechte winnaar." En of hij wilde of niet - hy mjjest wéér constateren dat zijn ploeg andermaal een strafschop was onthouden, toen Mourad Mghiz- rad na twintig minuten langs Luuk Maes gleed en in het straf schopgebied werd vastgehouden door NEC's linksback. „Een hon derd procent penalty." benadruk te Sparta's trainer, „iedereen heeft het gezien, behalve de scheidsrechter." Arbiter Van Dijk negeerde perti nent de claim van Mghizrad op een strafschop. „Hij had eerder moeten vallen," luidde het com mentaar van de arbiter op de vraag van Hans van der Zee in de rust waarom hij had geweigerd de bal op de stip te leggen. Mourad Mghizrad (m) wordt aanzijn shirt vastgehouden door Luuk Maes (r). Even later zou Sparta's rechterspits ter aarde storten. Scheidsrechter Van Dijk zag echter geen strafschop in de overtre ding. Foto Fred Emst/Cor Vos Dennis de Nooijer trof zes minu ten later nog het zijnet na een slim steekpassje van Nico Jalink en John den Dunnen zag zijn dia gonale inzet gekeerd door doel man Bas Roorda, Daar stond te genover dat Anton Janssen even tevoren was gestuit op de goed uitgekomen doelman Roland Jan sen. „Maar toch," vond Van der Zee, „hadden we op een kleine voorsprong in de rust gerekend en gezien de kansen en het over wicht was dat verdiend geweest." Beamen Een conclusie van Sparta's trai ner, die Jimmy Caldeiwood niet anders kon dan beamen. „Wjj zijn in de eerste helft goed weggeko men, vooral in de eerste twintig minuten hadden we het heel moeilijk," erkende de coach van NEC. In die fase kreeg Danny Hesp geen vat op de steeds van hem wegdraaiende Dennis de Nooijer, waardoor hij zichzelf en opkomende middenvelders als Nico Jalink en Arjan van der Laan steeds goed kon bedienen. „Ge lukkig," glunderde Calderwoord later, „hield Hesp hem daarna goed in de tang." Met het elimineren van het ge vaar van Dennis de Nooijer kwam Sparta in de tweede helft niet één keer meer tot een uitgespeelde kans. Mourad Mghizrad werd bo vendien aan banden gelegd door Luuk Maes, terwijl John den Dun nen na zeventien minuten hin- kenpjnkend moest worden ver vangen door Maikel Renfurm, die evenmin tot opzienbarende da den kon komen. Toch viel de 1-0 nog onverwacht: ook NEC kon zelden met tot de verbeelding sprekende acties ko men. Juul Ellerman bleef onzicht baar tegen Mark Noorlander en Emiel van Eijkeren moest langdu rig zjjn meexdere in Gérard de Nooijer erkennen. Het was slechts Anton Janssen die som tijds tot meer in staat was, zoals na negentien minuten, toen hij langs John Nieuwenburg en Ar jan van der Laan slalomde en met een schuiver doelman Roland Jansen verraste. „Deze voor sprong was heel belangrijk," had Jimmy Calderwoord bedacht, „omdat het een wedstrijd was waarin de ploeg die het eerst scoorde ook zou winnen." Nekslag Na een half uur deelde Emiel van Eijkeren de nekslag uit toen hij, even Jos van Gerard de Nooijer, die ondanks een duwtje een kop duel van invaller Cees Lok ver loor, vanuit de draai 0-2 langs Ro land Jansen kon schuiven. „Een gezien de tweede hleft verdiende nederlaag," vond Hans van der Zee. Alleen jammer dat er een einde is gekomen aan de zege reeks van drie wedstrijden, want het was niet nodig geweest." Ajax-PSV 34 (1-1). 16. Arveladze (assist Babangida) 1-0,45. Bruggink 1-1,47. De Bilde (Bruggink) 1-2,53 Bruggink (Vampeta) 1-3,54. Gorré (Arveladze) 2-3,66. Zenden (De Bilde) 2-4,86. Hoekstra (F. de Boer) 3-4. Scheidsrechten JoL Toe schouwers: 49.400, Gele kaart: Ohseh, Sier (Ajax), Stam.Numan, Sttnga(PSV). Ajax: Van der Sar; Melcbiot, Blind (55. Sier), Oliseh, Frank de Boer, Ronald de Boer, Litmanen (39. Gorré), Witschge; Babangida, Arveladze, Laudrup (55. Hoekstra). PSV: Waterreus; Vampeta, Stam, Faber, Numan; Stinga, Jonk (89. Iwan), Cocu, Zenden; Bruggink, De Bilde (89. Valckx) Feyenoord-Willem II4-2 (1-0). 31. Bosvelt (Vos) 1-0.49. Craz (Dudek) 2-0,50. Wijnhard (Van der Vegt) 2-1,54. Cruz (Vos) 3-1,66. Wijnhard (Ceesay) 3-2,88. Van Gastel 4-2 (strafschop). Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 23.177. Gele kaart: Wijnhard, Van der Vegt, Loeffen, Sanou, Prommayon (Wil lem II), Cruz, Bosvelt, CLaeys, Van Wonderen, Vos (Feyenoord). Feyenoord: Dudek; Zwanenberg, Van Wonderen, Van Gobbel, Claeys; Bosvelt. Van Gastel, Van Bronckhorst; Sanchez (76. Schuiteman), Cruz, Vos. Willem II: Van Fessem; Prommayon, Konterman, Koskinen (82. Derveld), Hyy- pia; Loeffen, Galasek. Arts; Ceesay (76. Sanou), Wijnhard, Van der Vegt (67, KolkkaX NEC-Sparta 2-0 (0-0). 64. Janssen (Pothuizen) 1-0,76. Van Eijkeren (Lok) 2-0, Scheidsrechter. Van Dijk. Toeschouwers: 3781Gele kaart: Sjainovski, Verhoe ven (NEC). NEC: Roorda; Verhoeven, Pothuizen, Hesp, Maes; Sjainovski (71. Lok), Schultz, Janssen; Crüden (89. Michalevitsj)), Van Eijkeren, Ellerman- Sparta: Jansen; Noorlander, Gérard de Nooijer, Nieuwenburg, Van der Meer; Jaliens, Van der Laan, Jalink; Mourad, Dennis de Nooijer, Den Dunnen (62. Renfurm). De Graafschap-FC Groningen 2-3 (0-1). 16. Atteveld 0-1,48. Vreman M, 79. Magno (Bombarda) 1-2,90. Bombarda (Beerens) 1-3,90. Gerritsen (Viscaal) 2-3. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 7800. Gele kaart. Lindenbergh (De Graafschap), Magno, Veenhof, Atteveld (FC Groningen). De Graafschap: Olyslager; Wilnis, Voigt, Hendriks, Vreeman; Nok, Fuchs, Vis eaal, Lindenbergh; Ibrahim (78. Gerritsen), Van der Haar. FC Groningen: Lodewijks; Leonardo, Elshot, Koeman (84. Van Gessel), Veen- hof (51. Broerse), Peeper; Beerens,Atteveld,Magno (83.Koen); Bombarda, Hui- zingh. MW-FC Utrecht 0-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Taiwo (MW), Van der Ree (FC Utrecht). MW: Van Duynhoven; Emarsson, Luypers, De Jong (46. Falix), Heubaeh; landzaat, Joordens, Volmer; Nygaard, Bouma, Taiwo (88, Mulder). FC Utrecht: Wapenaar, Van Mol, Naseimento, Van der Gaag, Van der Ree; Van Nieuwkerk (74, Bosschaart), Witschge, Scharrenburg, Robbemond; Mols, Beekink. Vitesse-FC Twente 2-1 (1-1), 6. Bosman (Steinmann) 0-1,27. Perovic (Kreek) 1- 1,52, Curovie (Korsten) 2-1Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers; 8.229. Gele kaart: Korsten, Kreek (Vitesse), Bosman, Ten Hag (Twente). Vitesse: Westerveld; Sturing, Van der Hoeven, Goossen, Willems (46. Korsten); Trustfull (De Marchi), Perovic, Kreek, Reuser; Curovie (89. Laros), Machlas. FC Twente: Boschker, Hulshof!, Van Halst, Oude Kamphuis, MacKinnon; Ajoepov{58, Ter Avest), Ten Hag, Steinmann, Ten Caat; Bosman, Vennegoorof Hesselink (70. Petrov). Volendam-NAC 0-3 (0-1). 1. Arveladze (MacDonald) 0*1,57. Stewart 0-2 (straf schop), 72. Arveladze 0-3 (strafschop). Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 3.300. Rode kaart: 57. Leeflang (Volendam), 76. MacDonald (NAC) 2x geel. Gele kaart: Binken, Berck-Beelenkamp, Tumani (Volendam). Volendam: Nïjkamp; Persijn, Binken (46. Inia), Berck-Beelenkamp, Gentile; Matthaei (46. Leeflang), Valk, Dennis Klein; De Bruyn, Bond, Tumani (67. Schulp). NAC: Karel$e; Atmodikoro, De Roover, Schreuder, Feskens; Van As, Gudelj (84. Roelofsen), Brusseiers (61. Milicie); Arveladze (89. Scheepers), Stewart, MacDonald. Ajax".20 18 1 1 55 62-8 PSV19 11 7 1 40 56-24 1. Machlas (Vitesse) 22 Vitesse20 11 5 4 38 49-33 2. Hamming (Fortuna) 13 Heerenveen19 10 5 4 35 31-23 £e Bdde (PSV) 12 Feyenoord20 10 5 5 35 35-25 4. D. de Nooijer (Sparta) 11 Willem II20 9 3 8 30 35-31 Utmanen(Ajax) 11 Sparta20 7 6 7 27 37-35 B. Arveladze (Ajax) 10 FortunaS20 8 3 9 27 27-36 7.B?bangida(Ajax) 9 NAC20 7 4 9 25 24-25 ElKhattabi(Heerenv) 9 NEC20 8 1 11 25 24-40 9. Decheiver (Utrecht) 8 FC Utrecht18 7 3 8 24 34-39 Cruz (Feyenoord) 8 RodaJC20 6 5 9 23 27-27 PerovicOfitesse) 8 FC Twente19 5 7 7 22 22-24 Mois (FC Utrecht) 8 De Graafschap20 5 6 9 21 24-22 FC Groningen20 4 7 9 19 26-37 MW20 5 3 12 18 19-47 RKC19 3 6 10 15 2340 Volendam20 2 5 13 11 13-52 Programma Don. NEC; schap-PSV, RKC-Ajax, FC Utrecht-Feyenoord, Volendam-Roda JC. i. 5 feb: Fortuna S-Sparta; vrij. 6 feb: MW-FC Groningen, FC Twente- 1; zat, 7 feb: NAC-Heerenveen; zon. 8 feb: Willem II-Vïtesse, De Graaf- Eerste divisie Heracles-Dordreeht'90 2-2 (1-1). 2. Derksen 0-1,15. Hilgerink 1-1,62. Van Gel deren 1-2,66, Velten 2-2. Scheidsrechten Braamhaar. Toeschouwers: 1.850. Ge le kaart: Nijhuis (Heracles), Rook. Haarlem-FCItaT Den Bosch 1-2 (0-1). 23. Lucius 0-1,51. Hasselbaink I-I, 60. Lurling 1-2. Scheidsrechter. Vink. Toeschouwers: 1639. Gele kaart: Naciri (Haarlem), Van der Hoorn (Den Bosch). Bijzonderheid: in de 15e minuut miste Van Hel mond (Den Bosch) een strafschop. AZrRBC 2-1 (1-0). 19. Langerak 1-0, 50. Van Loenhout 1-1, 67. Landerl 2-1. Scheidsrechter: Schaap, Toeschouwers: 5878. Gele kaart: Opdam (AZ), Van Oe- veren (RBC). Excelsior-Helmond Sport 0-2 (0-2). 8. Kreekels 0-1,38. Vincent 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: Slot. Toeschouwers: 1000. Rode kaart: 68. Evers (Helmond Sport, 2xgeel). Gele kaart: Jones (Excelsior). Eindhoven-Cambuur 1-0 (0-0). 89. Jani Jussiila 1-0. Scheidsrechter: Droste. Toeschouwers: 2609. Gele kaart: Manders (Eindhoven), Van Rijswijk (Cam- buur). ADO Den Haag-TOP Oss 1-1 (1-0). 44. Lensink 1-0,68. Taihuttu 1-1. Scheids rechter: Sterk. Toeschouwers: 2.844. Gele kaart: Heesen (ADO Den Haag), Tai huttu (TOP). Veendam-T elstar afgelast. Stand AZ20 14 TOP20 11 CambuurL.20 11 ADO Den Haag19 10 FC Zwolle20 9 Emmen20 9 Eindhoven20 10 FC Den Bosch20 8 Veendam19 7 Heracles20 7 GA Eagles19 8 Telstar19 6 VW20 5 Helmond Sport19 5 Haarlem19 6 Dordrecht'9020 4 Excelsior20 4 RBC.. 4 2 46 57-21 3 2 4 7 5 6 32 34-25 2 8 32 30-31 6 6 30 31-29 5 6 36 37-28 7 35 41-26 5 34 45-21 34 36-25 5 8 26-25 3243 1 10 25 31-33 5 8 23 27-34 8 7 23 27-31 6 8 21 22-30 2 11 20 2644 8 8 20 20-32 3 13 15 4 14 10 21-39 1743 Derde periode TOP4-10 Eindhoven4- 9 AZ4- 8 Veendam..,.3- 7 FC Zwolle4- 7 Emmen4- 7 VW4- 6 Helmond Sp4- 5 Heracles4- 5 Telstar3- 4 RBC4- 4 Dordr.'9Q4- 4 Den Bosch4- 4 CambuurL4- 4 Haarlem..3- 3 Excelsior4- 3 ADODH4- 2 GA Eagles3- 0 (10- 3) 7- 8) (6-4) (4-2) 9-5) 7-6) 7-5) 4- 3) (5-5) 5-3) 7-5) (4-4) (4-7) (3- 8) 4- 8) (2- 6} (3- 5) (4-10) AZ en ADO Den Haag periodekampioen. Topscorers 1. Van der Laan (Cambuur) 20,2. Bruin (FC Zwolle) 16.3. Langerak (AZ) 15,4. Taihuttu (TOP) 14,5. Huiberts (AZ) 13,6. Vim der Weert (AZ), ffiohan (ADO Den Haag) 12,8. De Wys (TOP) 11,9, Henar (Telstar), Graef (VW) 10, Programma Din. 3 feb: Haariem-GA Eagles; vrij- 6 feb: E in dhoven-Veen dam; isX. 7 feb" VW-Haarlem, Dordrechf90-FC Zwolle, Telstar-Heracles, Excelsior-Cam- buur, TOP Oss-Helmond Sport, RBC-Emmen, FC Den Bosch-AZ; zon. 8 feb: GA Eagles-ADO Den Haag. Sportprijsvragen Duitse lotto: 14-19-34-35-39-42. Reservegetal: 17. Supergetal: 6. Spel 77:2517869. Super 6:825421. Belgische lotto: 9-13-23-35-3642. Reservegetal: 25. Joker 3234267. Lotto 51: 5-9-16-27-3345. Reservegetal: 10. Cijferspel: 742806. Toto 51: 2-1-3-1-2-1-2-3-2-2-1-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7