11 'GGD probeert personeel in de WAO te dumpen' Steens heeft vertrouwen in sportcomplex Broekpolder Rotterdams Dagblad GroenLinks vreest een nieuw 'Holy-debacle' Voorzitter De Leede in zijn wiek geschoten Kerstsfeer in Schiedamse haven Schiedamse familie wil eigen huis van sloopiijst Weer vacatures in het Holy Ziekenhuis Verdachten steekpartij blijven vast Kolpabad bewaakt Afspraken Noordvest en SOBO Extra concerten op het carillon Deelraadsbestuur praat met bewoners Humanitashuizen OPROEP AAN ALLE JONGEREN VAN 40+ 'Variations®' iAanstaande zondag 28 december, koopzondag van 12.00 - 17.00 uur in de Niéuwe Passage Waterweg Woensdag 24 december 1997 Schiedam De twee verdachten van de steekpartij in cfc 'tchie- damse binnenstad waarbij zater dag 6 december John Oldham het leven verloor, blijven voorlopig vastzitten in het huis van bewa ring in Rotterdam. Het voorarrest van het duo is met dertig dagen verlengd. „Omdat," zegt woordvoerder H. de Jong van justitie, „het gerech telijk vooronderzoek nog niet is afgerond. Het voorarrest kan eind volgende maand eventueel nog eens tweemaal met dertig dagen worden verlengd." De 18-jarige E. S., de oudste van de twee verdachten die de Engels man de dodelijke steken toe bracht, en zijn 17-jarige kompaan hebben wel bekend, maar nog al tijd is de juiste toedracht niet bo ven water. Het staat niet vast of er sprake was van een poging tot be roving of een agressieve daad na dat de twee waren aangesproken over hun gedrag. Op de plek waar de inmiddels ge cremeerde Oldham overleed, wor den ter herdenking nog altyd nieuwe bloemen neergelegd. Vlaardingen Nadat deze week al twee keer brand is gesticht in het Kolpabad, is op aandringen van de gemeente VIaardingen overge gaan tot bewaking. De sloper heeft een bewakingsbedrijf inge huurd. Dit bedrijf heeft inmiddels afspraken gemaakt met de politie. Vooral rond de jaarwisseling zal de bewaking scherp zijn, kondigt een woordvoerder van de ge meente aan. In het weekeinde en gisternacht is brand gesticht in het afgelopen zomer gesloten zwembad. Op 15 december is een sloopbedrijf be gonnen met het afbreken van het bad. Op die plek is een honderdtal Door Jan Rozendaa! Vlaardingen De GGD-Nieuwe Wateuveg Noord heeft ge tracht een arbeidsconflict op te lossen door te proberen een medewerker af te laten keuren zodat die in de WAO terecht zou komen. Dat stelt GroenLinks in Vlaardingen, dat zich ba seert op gesprekken met het betreffende personeelslid. Vol gens fractievoorzitter B. E. van der Velde heeft de GGD ge poogd de werknemer er zodoende-'uit te werken'. --tMTsTn een bureaulade vehlwï- Dra itantie iran< gen onbekenden toch kans om de fik erin te steken. Tussen kerst en oud en nieuw wordt nog een extra inspectie verricht door het sloop bedrijf, dat de totale klus in één k twee maanden hoopt te klaren. Schiedam Woningstichting Noordvest en het Schiedams Overleg Bewonersorganisaties (SOBO) hebben met elkaar af spraken gemaakt over de wijze waarop het bewonersoverleg plaatsvindt. Met de overeenkomst geven de partijen aan dat zij een goed overleg noodzakelijk vinden om een goed woon- en leefklimaat na te streven. Er zijn afspraken gemaakt over welke onderwerpen het SOBO en de bewonersorgani saties recht hebben op het geven van zogenoemd gekwalificeerd advies. Dat houdt in dat Noord vest verplicht is om met redenen omkleed aan te geven wat met dat advies is gedaan en waarom. Dat is onder meer afgesproken met de bewonersorganisaties over het programma van eisen bij wo ningverbeteringen op complexni veau en over de woonruimtever deling per complex. Voor het SO BO geldt dat bijvoorbeeld bij het huurprijsbeleid en het wijzigen van de statuten van Noordvest De overeenkomst is aangegaan voor één jaar. Gisteren maakten ook Patrimoni ums Woningstichting en de bewo- nersvertegenwoordiging van deze Vlaardingse corporatie een derge lijke overeenkomst bekend. Maassluis De stadsbeiaardiers Jan van der Zwart en Gerard de Waardt geven op 24 en 29 decem ber extra concerten op het carillon van de Groote Kerk in Maassluis. Van der Zwart speelt vanavond, kerstavond, van 22.15 tot 23.00 uur voorafgaand aan de kerkdien sten. De Waardt geeft een oudejaars- concert op maandag 29 december van 19.00 tot 20.00 uur. Ilij speelt onder meer Abide with me, De doodgewoonste dingen. Scheiden doet lijden en You never walk aio- Voorzitter A. F. de Leede van de GGD-Nieuwe Waterweg Noord en wethouder voor GroenLinks te Schiedam, heeft woest gerea geerd. Hij verwijt zijn partijgeno ten dat zij die ene zaak uitvergro ten tot het gangbare personeels beleid van de GGD. En dat is vol gens De Leede 'knap onzorgvul dig'. GroenLinks noemt deze zaak in schriftelijke vragen aan burge meester en wethouders van Vlaar dingen. Volgens de oppositiepar tij houdt de regionale gezond heidsdienst voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis er maar een slecht personeelsbeleid op na. Behalve het 'dumpen in de WAO' van personeel, zouden er proble men zijn bij de ambulancedienst en bestaat over de rechtspositie van het personeel van de ARBO- dienst van de GGD na de verzelf standiging nog veel onzekerheid zijn. De ARBO-dienst verzelfstan digt per 1 januari 1998 - over een week dus. Over de onrust bij de ambulance dienst zegt Van der Velde dat er m extern bureau een rapport hij, ring of dumpen in de WAO. Dat is geen zaak die de GGD regelt Zon der concreet op deze situatie in te kunnen gaan, wil ik wel kwijt dat het dus om één geval gaat, én dat de procedure nog loopt." Waar is dat rapport over de ambu lancedienst gebleven? De Leede; „Dat is gewoon open baar en bovendien mede tot stand gekomen door het personeel zelf. Het is een soort zelfanalyse die is gemaakt nadat de chef vertrok. Die analyse geeft voer om te kij ken of de organisatie dient te wor den aangepast. Daarover zijn nog geen beslissingen genomen. Het bestuur praat daar nog over." Tot slot de ARBO-dienst? De Leede: lfDïe verzelfstandiging vindt niet plaats omdat wjj het leuk vinden, ma?/ omdat het wet telijk verplicht is. Eén ding is ze ker: de rechtspositie van de mede werkers verandert niet. Ze zijn geen ambtenaar meer, maar ze houden wel dezelfde rechten. Daarover zijn nog wat vragen bij het personeel en de bonden, maar ik verwacht dat we daar in januari uitkomen." Van der Velde houdt overeind dat hij wil worden geïn formeerd. „Als het allemaal goed loopt, dan is dat mooi. Maar wij hebben zo onze twijfels." Door Sander Sonnemans Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen be spreken dinsdag 6 januari het eindrapport van het Sportplan Broekpolder. Drs. R. Steens, die namens GITP Interim manage ment onderzoek heeft veracht naar de realisatie van het multi functionele sportcomplex, heeft gisteren het geactualiseerde conceptrapport naar de voorzit ters van de verschillende werk groepen gestuurd. Oud-hockeyer Steens heeft het rapport inmiddels al besproken met Shell. De gemeente Vlaar dingen en Shell Raffinaderij BV gaven hem eind september 1996 opdracht een studie te verrich ten naar creatieve combinaties van ideeën die kunnen leiden tot een zogenoemde win-win-situa- tie voor Shell, de gemeente en de uit de Westwijk naar de Broek polder te verhuizen sportvereni gingen. De voetbalclubs Fortuna en Cion moeten hun complex aan de Marathonweg verlaten omdat daar woningen komen. Positiever Hier en daar wordt in de politiek getwijfeld aan het slagen van het ambitieuze sportplan. Steens is positiever gestemd. „Het heeft wel degelijk een kans van sla gen," zegt hij. „Als ik er niet zo over zou denken, was ik er al mee gestopt. Het is nog steeds de moeite waard om met de plan nen verder te gaan." Hoeveel de realisatie van het nieuwe sport park zou moeten gaan kosten, zegt Steens nog niet te kunnen vertellen. Wel maakt hij er geen geheim van dat daar ettelijke miljoenen mee zijn gemoeid. Volgens een eerder verschenen tussenrapportage aangaande de herstructurering van de veld- sportsector zijn de voetbalver enigingen Deltasport, dat al is gevestigd in de Broekpolder, Fortuna en TSB (The Shefi Boys) bereid te'fuseren. Maar alleen als de gefuseerde club onderdeel wordt van een multifunctionele sportvereniging en er een sport hal, gemeenschappelijk club huis en een openluchtzwembad woiden aangelegd. In het Sheü-sportpark De Vïjfs- luizen beschikt de ROVS ai over dergelijke voorzieningen. De ROVS wil die in het nieuwe sportpark ook hebben om daar dezelfde actviteiten te kunnen ontplooien. Volgens het rapport kan en wil atletiekvereniging Fortuna, dat haar complex aan de Mamixlaan heeft liggen, zich ook in de Broekpolder vestigen. Fortuna wil dan eventueel best samengaan met de atletiektak van de ROVS en triathlonvereni- ging Rijnmond. S&». WH cSSfflSKSKÏïsf bij de .ambulancedienst een hoop mepsen van plek zijn verwisseld. Datgeeft behoorlijk wat onrust," Weinig geleerd Dat geldt volgens Van der Velde ook voor de ARB O-dienst, die met ingang van 1 januari 1998 een zelfstandigde stichting wordt „Die mensen raken hun rechtspo sitie van gemeenteambtenaar kwijt maar wat ze daarvoor terug krijgen is nog niet geregeld. Tus sen de partyen ligt nog een we reld van verschil." De reden dat GroenLinks deze wagen stelt, is volgens Van der Velde dat hij op de hoogte wil blij ven wat er bij de GGD speelt Hfi vindt dat er nog maar weinig is ge leerd van 'het debacle Holy Zie kenhuis'. Daar kwam afgelopen voorjaar een miljoenentekort uit de lucht vallen, waarvoor het be stuur mede verantwoordelijk is gesteld. Dat bestuur stand onder leiding van wethouder K. van der Windt De gemeenten Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis zijn in het dagelijks bestuur van de GGD Nieuwe Waterweg Noord verte genwoordigd door een wethouder en in het algemeen bestuur zitten raadsleden. „Van de leden van het algemeen bestuur en dagelijks bestuur mag worden verwacht dat zij met een zekere regelmaat de gemeente raad op de hoogte houden van de gebeurtenissen bij de GGD. Wij hebben sterk de indruk dat dat niet of in onvoldoende mate ge beurt." Suggestief Voorzitter van het dagelijks be stuur A F. de Leede, wethouder voor GroenLinks in Schiedam, is in zijn wiek geschoten door de in zijn ogen suggestieve vragen van zijn partijgenoten in Vlaardingen. „Ik vind het knap ongelukkige vragen en knap onzorgvuldig hoe ze zijn gesteld. Ze hadden zich vooraf kunnen laten informeren. Bovendien zijn ze aan het ver keerde adres. Die vragen hadden aan het dagelijks bestuur moeten worden gesteld. Erg onhandig al lemaal" Dus leggen we ze de voorzitter van het dagelijks bestuur maar voor. Hoe zit het met die poging om een medewerker in de WAO te dum pen De Leede: „Die kwestie rond die ene persoon is mij goed bekend, maar het is vols trekt onj uist dat er sprake is van pogingen tot afkeu- Kerstboomjagers zullen eerst een nat pak moeten halen voor dat ze deze kerstboom In de Korte Haven mee kunnen nemen. De boom drijft namelijk op een ponton In de haven en is voor de kerstboomjagers vooralsnog ongrijpbaar. Tussen do tjalken en andere boten zorgt de drijvende boom wet voor de ware kerst sfeer in de Schiedamse havens. Alleen de sneeuw ontbreekt om een kerstkaart van het tafereel te maken. Foto Roel Dijkstra Door Marc Floor ScWedemLeo Zwanenburg was de buitenboel aan het verven toen een gemeentelijke delegatie op de fiets eens kwam kijken hoe de plek in Schiedam-Oost waar der tig nieuwe woningen en een win kel moeten verrijzen er bij lag. Dat een pand genomineerd voor de sloop blijmoedig van nieuwe verf werd voorzien, verbaasde de heren toch wel enigszins. En dus kreeg Zwanenburg nog diezelfde avond een telefoontje dat er maar weer eens snel gepraat moest wor den. Eén van de vele scènes uit wat Zwanenburg inmiddels zelf om schrijft als 'een psychologische oorlog' tussen hem en de gemeen te Schiedam. Zwanenburgs koop woning, de Van Swindenstraat 43b, moet wijken voor ambitieuze nieuwbouwplannen die al volle dig in kannen en kruiken lijken. Maar voor Leo Zwanenburg, zijn vrouw Anneke en hun twee doch ters is hetinmiddels een principe kwestie geworden om te blijven in het huis waarin ze al negentien jaar wonen en waarin de jongste dochter werd geboren. De Van Swindenstraat 43b steekt fel af tegen de aangrenzende wo ningen. Netjes geverfde deuren en kozijnen versus slordig dicht gespijkerde ramen. „We hebben veertien jaar van ons leven in de verbouwing van ons huis gesto ken," verklaart Anneke Zwanen burg de propere uitstraling „Dan weer eens nieuwe ramen erin ge zet, dan weer eens een nieuwe dakkapel gebouwd. Ja, je denkt toch datje er wel altijd zult blijven wonen." De familie Zwanenburg moest uit Leo en AnnekeZwanenburg: "We hebben veertien jaar van ons le ven in de verbouwing van ons huis gestoken'. Foto Rod Dijkstra de krant vernemen dat hun pand op de sloopiijst stond. Van te vo ren was hen voorgehouden dat ze van sloop gespeend zouden blij ven. De gemeente had voor het nieuwbouwproject Ampèrestraat- Edisonstraat-Van Swindenstraat weliswaar gekozen voor een plan waarbij de Van Swindenstraat 43b moest wijken voor een zogeheten keerwand - nodig om het binnen- gebied van het bouwproject te kunnen ophogen - maar die bleek later overbodig. En het onderkomen van Zwanen burg was zeker niet rijp voor de sloop. Het projectteam stadsver nieuwing Schiedam-Oost, dat in opdracht van de gemeente voor onderzoek deed op het te bebou wen gebied, had m haar eindrap port nog over pand 43 gesproken als 'van redelijke tot goede kwali teit' die voor langere tijd gehand haafd kon blijven. Toch past de woning niet meer in het aangepaste plan zoals dat is gepresenteerd door uitvoerder van het bouwproject De Ver nieuwde Stad BV, een samenwer kingsverband tussen de Schie damse gemeente en de Rabo bank. Die ziet op de Van Swinden straat 43b en huurwoning num mer 45 liever een blok van vier aaneengesloten maisonnettes verrijzen. De gemeente keurde het nieuwe plan in zijn geheel goed en verleende De Vernieuw de Stad e<n sloopvergunning. Ook voor nummer 43b. Gezellig De familie Zwanenburg diende een bezwaarschrift in tegen de verieenóe vergunning. Maar de bezwaar- en beroepschriftencom- missie wees dat af en het college van burgemeester en wethouders nam hun oordeel, zoals bijna al tijd het geval is, over. Op \ragen van PvdA-raad sleden over de kwestie antwoordde het college simpelweg dat 'er geen redenen waren om van de vastgestelde slOGpgrenzen af te wijken'. Sindsdien doet De Vernieuwde Stad verwoede pogingen om de Schiedamse familie uit haar huis te krijgen, Directeur C. Bolmers is al twee keer persoonlijk bij de Zwanenburgs langsgeweest Maar nu die de noodzakelijkheid van de sloop van hun pand niet meer inzien, zijn ze niet te ver murwen: ze hebben zelfs per brief laten weten op geen enkel financi eel bod te zullen ingaan. „Ik ben in deze wijk opgegroeid Het Is nergens zo gezellig als hier," vindt Leo Zwanenburg. Ook zijn vrouw Anneke -net als haar man geboren en getogen in Schiedam - is na een. jeugd in de Gorzen voor Oost gevallen. „Als hier in de straat de gordijnen er gens een paar dagen dichtblijven ga je kijken wat er aan de hand is." Een nieuw huis op dezelfde plek als waar hun huidige woning staat, willen ze ook niet. De huidi ge vaste lasten zijn een schijntje ten opzichte van wat die in de toe komst zullen gaan worden. Maar de belangrijkste reden waarom ze niet willen meewerken blijft dat ze zich door de gemeente aail de kant voelen geschoven. Ze kun nen er niet bij dat een kwalitatief goede woning buiten de bewoners om plat moet voor een intensieve re nieuwbouw. „We hebben de indruk dat de ge meente maar doet wat cue wii," verwoordt Zwanenburg zijn on vrede. „En dat ons huis plat moet uit puur winstbejag." Vlaardingen Het Holy Zieken huis in Vlaardingen is de grootste financiële problemen te boven. De beoogde bezuinigingen zijn doorgevoerd en vacatures kun nen weer op normale wijze wor- - den ingevuld. Het Holy Zieken huis luidde in april van dit jaar de noodklok toen een tekort van vijf miljoen gulden aan het licht kwam. De gemeente Vlaardingen schoot het noodlijdende hospitaal enige tijd later te hulp met een miljoen gulden. Het miljoenentekort dwong het Holy Ziekenhuis tot bezuinigin gen in djBRr ifftepgfePggfSbpeels- bestand. .Van de'35 arbeidsplaat sen dleywgfefrr^ was een giwïgeSM énel her schapen. „De verpleging zat weer vlot binnen de begroting. In de eerste plaats omdat daar niet zb veel bezuinigd hoefde te worden. En ten tweede omdat het verloop onder het verplegend personeel groter is dan in andere sectoren," verklaart directeur M. RookDaar komt nog bij dat verplegend per soneel in oktober 36 uur per week is gaan werken waardoor er extra banen zijn gecreëerd. Schrappen Enkele functies, met name bin nen de facilitaire dienst, zijn ko men te vervallen. Het schrappen van deze banen, die volgens de di recteur al ter discussie stonden, was nodig om de dienst efficiën ter te laten werken, aldus Rook. Een aantal personeelsleden stap te zelf op, maar dat zouden zij vol gens Rook zonder de dreigende fi nanciële situatie van het zieken huis ook hebben gedaan. „Het verloop onder het personeel is niet groter dan in andere jaren." Momenteel zijn er vyf vacatures in het ziekenhuis, schat hij. Leerlingen Alleen voor de leerlingengroep die eind juni in het Holy is afge studeerd was geen ruimte in het Vlaardingse ziekenhuis. Wel heb ben de tien gediplomeerden vol gens Rook allen een baan elders gevonden. „Met de huidige situa tie op de arbeidsmarkt was dat geen probleem." Naast bezuinigingen op het perso- 1 ^hbëf^hëtjöéHMiffy^fxciënter bet is ge- lopen, was het ook nlet zomoeilyk de uitgaven weer in de hand te krijgen." Door de bezuinigingen op perso neel en materieel kon het zieken huis eind november voor ruim een miljoen gulden de Intensive Care vernieuwen. „Geld bedoeld voor verbouwingen was gebruikt voor personeelskosten. Hadden we nu niet bezuinigd, dan had de IC niet verbouwd kunnnen wor den," zegt Rook. En dat was hard nodig. De beade mingsapparatuur was sterk ver ouderd en zou voor gevaarlijke si tuaties hebben gezorgd. Met het oog op de fusie met het Schieland Ziekenhuis en de bouw van een nieuw ziekenhuis in 20Q2 is appa ratuur van hetzelfde merk aange kocht Rook: „We hebben ons be perkt tot de hoognodige zaken. Vernieuwing was nodig om de naam van het ziekenhuis zo hoog mogelijk te houden." Hoek van Holland Het dagelijks bestuur van de deelgemeenteraad in Hoek van Holland gaat binnen kort om de tafel met bewoners van het Herman Visserhuis en de Brinktoren. Bij de bewoners is grote onrust ontstaan over de plannen om op het Brinkplein zo'n twintig winkels te bouwen. Dat zou eventueel gecombineerd worden met een grondige verbou wing van de zestig woningen van het Herman Visserhuis. De bewo ners zouden daartoe zelfs hun huizen voor langere tijd moeten verlaten. Op het Herman Visser huis zou ook een extra etage wor den gebouwd en aan de kant van de Prins Hendrikstraat komen nog wat extra woningen. De bewoners verwijten de eige naar vanvde woningen Stichting Humanitas en het deelraadsbe stuur dat zij slechts zijdelings bij de plannen betrokken zijn en tot nu toe geen echte duidelijkheid hebben gekregen. De merendeels hoogbejaarde huurders van de serviceflat voelen niets voor de verbouwing en zeker niet voor een 'evacuatie'. Het dageftjks bestuur is nu inge gaan op een uitnodiging van de huurderscommissie en de oude renbonden om binnenkort een ge sprek met elkaar te hebben. Die in aile vrijheid haarscherp willen lezen èn ver zien zonder bril! CONTACTLENZEN Dè oplossing voor jongeren van 40+ Ga snei naar uw con iacdensspeciaiist wsni bij aankoop is er een leuke verrassing voor u! Tempel Optiek. Schiedam. Optiek Donkerv.oort. Barendrecht. C.H. v.d Ham Optiek, Oud-Beijerlaod,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1