9 Kabinet geeft zwaardere taken aan stadsprovincie 'Voetbal als feestje. Zonder risico's, zonder gedoe' 4 Overleden na brand Gewonde bij brand /^Klachten over Tupolev Gebruik kabel wordt duurder Beroofd I café by Vuurwapen aangetroffen Geschoten op auto Berovingen in Rotterdam Nieuwe aanwijzing van overlastgebieden in stad Eerste Kamer op wenken bediend: einddoel staat op papier Sega Channel van de kabel Politie schrikt van 'dynamiet' Dienstverlening gemeente ook op intranet 'Oliebollenvet niet in riool' Schoonheidsfout maakt ozb ongeldig Hond op ryksweg Overval op Hilton Gewond door kogel Rotterdams Dagblad j Maandag 29 december 1997 Rotterdam Een 76-jarige vrouw uit Rotterdam is overleden aan de verwondingen die zij opliep bij een brand in haar woning in Fen- dreeht tijdens Kerstmis. De brand brak op eerste kerstavond uit in de woonkamer van haar huis op de hoek Slinge-Melissantstraat, vermoedelijk dooreen brandende kaars. Het slachtoffer werd met zware brandwonden opgenomen in het Zuiderziekenhuis. Rotterdam Bij een brand in een woning aan de Blanceiloerstraat in JJsselmonde is vannacht een 46-jarige man gewond geTaakt. Zijn vrouw ontdekte het vuur in de woonkamer, waarna ze haar echtgenoot alarmeerde. Die pro beerde de vlammen te bedwingen en liep daarbij brandwonden op aan de handen. De vrouwen haar dochter wisten het pand te verla ten en alarmeerden de buren. De brandweer had het vuur snel onder controle. Een ambulance bracht de man naar het Zuiderzie kenhuis. Naast de verwondingen aan zijn handen had hij ook rook ingeademd. De brand was veroor zaakt door kortsluiting. SchiedamInwoners van Rotter dam, Berkel en Rodenrijs en Schiedam hebben zaterdagavond bij de DCMR Milieudienst Rijn mond geklaagd overeen lawaaiig vliegtuig. Binnen een uur kreeg de meldkamer tachtig klachten binnen. Het ging om een Tupolev 134, ge charterd door een Russische maatschappij. Rotterdam Het gebruik van de kabel voor radio en televirie kost vanaf volgend jaar 40 c&nt per maand meer. Het nieuwe tarief is vastgesteld op 17,47 gulden per huishouden, per maand. Een deel van de verhoging is nodig om de Stichting Lokale Omroep Rotter dam een subsidie van 600.000 gul den te verlenen, De stichting biedt sinds enkele maanden TöegangsTV, Dit Open kanaal biedt allerlei groeperin gen, instellingen en particulieren voor weinig geld de gelegenheid uitte zenden. Rotterdam Een 40-jarige man is vanochtend bij een café op de Hil- lelaan in de Affikaanderwijk be roofd. Toen hij samen met een an der persoon de kroeg verliet, werd hij door drie mannen bedreigd met een slagersmes. Zijn pas poort, ov-maandkiart en driehon derd gulden werden afgenomen. De daders zijn nog niet aangehou den, Rotterdam De politie heeft gis teren in een woning in de Ruil- straat in het Nieuwe Westen een automatisch vuurwapen aange troffen. Het pand werd bezocht na een melding over onenigheid in het pand. De 27-jarige bewoner stond een onderzoek in zyn huis toe. Naast het wapen vonden de agenten nog patronen en een schouderholster. De bewoner werd aangehouden. BergschenhoetyRotterdam Na onenigheid over voorrang geven is dit weekend een auto bescho ten op de Bergsebosdreef, Een kleine personenauto met twee in zittenden reed naar de Molenlaan toen uit de andere richting een andere, lage wagen naderde. Op de laatste verkeersdrempel in de buurt van de Molenlaan nam deze wagen voorrang, zodat de uit Bergschenhoek komende auto moest remmen en nagenoeg naast de tegenligger tot stilstand kwam. Toen de kleine auto doorreed, za gen de inzittenden dat de be stuurder van de andere wagen uit stapte en op hen schoot. Ze raak ten niet gewond, maar hebben van het voorval wel aangifte ge daan bij de politie. Ter hoogte van het rechter achterlicht werd een kogelinslag gevonden. Een onder zoek ter plekke leverde een kogel huls op. V Rotterdam Op diverse plekken in Rotterdam zijn mensen het af gelopen weekeinde het slachtof fer geworden van een beroving. In de Volmarynstraat werd zaterdag middag een 25-jarige Rotterdam mer beroofd van zijn geld. Hij werd aangesproken door een on bekende, die om een vuurtje vroeg. Toen hij zich omdraaide, zag hij zich door vier mannen om ringd. Onder bedreiging van een -mes werd het slachtoffer gedwon gen zijn geld te geven. De overval lers vluchtten in de richting van de Claes de Vrieselaan. Een 24-jarige Barendrechter over kwam hetzelfde zaterdagmorgen op de 's-Gravendijkwal. Maar bij deze straatroof ontstond een ge vecht tussen het slachtoffer, een getuige en de twee overvallers. Eén dader bedreigde de Baren- dreehter en de getuige met een steen en ging er met de portemon nee vandoor. De tweede dader, een 23-jarige Rotterdammer, kon door de gewaarschuwde politie worden opgepakt en is ingesloten. Op de Slmge moest zaterdagmid dag een jongen zijn scooter af staan. Hy werd klem gereden door twee andere scooters. Hij werd gesommeerd het park in te rijden, tussen de begraafplaats en Drakenburg. Daar werd zijn tweewieler onder hem vandaan getrokken, waarna zijn belagers er met hun eigen tweewielers plus de scooter van het slachtoffer vandoor gingen. Rotterdam Het Rotterdamse college van b en w heeft weer be sloten om een aantal gebieden aan te wijzen waar specifieke arti kelen van de Algemene Plaatselij ke Verordening van toepassing zijn om de overlast terug te drin gen. Sinds 1994 wordt deze moge lijkheid benut om de hinder van drugs, openbaar drankgebruik en geweld in sommige buurten tegen te gaan. Het verbod op samenkomst in 'verband met drugs, openlijk drankgebruik en op steekwapens is van kracht in het gebied dat wordt begrensd door Marconip- lein, Westzeedijk, Schiedamse- dijk, Coolsingel, Hofplein, Schie- kade, Molenwaterweg, Stations singel, Statentunnel, Essenburg- singel, Horvathwegen Tjalklaan. Het artikel met een taboe op sa menkomst van meer dan vier per sonen in verband met drugs geldt voor de Schiekade, Schieweg en G.K. van Hogendorpweg. Een ban op prostitutie geldt voor het ge bied Schiemond, Pelgrimsstraat, Vierhavensstraat, Marconistraat en Nieuwe Maas. Openlijk alcoholgebruik is verbo den in het Zuidplein en in drie winkelcentra in Hoogvliet. Dit ar tikel is ook van toepassing voor het gebied dat wordt begrensd door Colosseumweg, Breeweg, Bree, Strevelsweg, Dordtselaan, Putselaan en Tweede Rosestraat, Alle aanwijzingen gelden tot I juli Den Haag Overeenkomstig de wensen van de Tweede Ka mer heeft het kabinet het takenpakket van de beoogde stads provincie Rotterdam verder verzwaard. In het wetsontwerp, dat vorige week om advies naar de Raad van State is gezon den, krijgt de Rijnmond-provincie meer te vertellen over stra tegische locaties en over grootschalige culturele voorzienin gen. Minister Dijkstal en staatssecre- tans Van de Vondervoort (Bin nenlandse Zaken) hopen hiermee de duidelijkheid te hebben ver schaft, waar de Eerste Kamer dit najaar om vroeg. De senatoren hadden kritiek op het ontbreken van een eindperspectief. Ze von den dat de interim-wet, die de voorbereiding van de stadspro vincie regelt, niet in behandeling kon worden genomen zonder hel derheid over de instellingswet (lex speciaiis) die de taken en be voegdheden van het nieuwe pro vinciebestuur vastlegt. Strikt ge nomen is het einddoel nog steeds onzeker, want het wetsontwerp over de taken ligt pas bij de Raad van State en moet nog in de Twee de Kamer behandeld worden, maar Dijkstal en Van de Vonder voort hopen nu toch de Eerste Ka mer te vermurwen. De Eerste Ka mer bespreekt de intenm-wet op 12 januari. De bewindslieden van Binnenlandse Zaken krijgen de volle steun van het kabinet-Kok om met de plannen voor de stads provincie Rotterdam door te gaan, ondanks het advies van senatoren om het proces uit te stellen. Het kabinet vindt uitstel riskant en vreest voor afstel. Autonomie Het kabinet studeert nog op de vraag in hoeverre de stadsprovin cie ook over sociale zaken meer bevoegdheden kan brijgen. Maar het kabinet waakt ervoor de loka le autonomie te veel aan te tasten; vooral de VVD in de Tweede Ka mer was tegen een verdere uithol ling van gemeentelijke taken. Daarom zullen de gemeenten in de Rotterdamse regio evenals 'het nieuwe provinciebestuur de mo gelijkheid krijgen om onroeren- de-zaakbelasting (OZB) te heffen over woningen en met-woningen. Tot een lastenverzwaring voor burgers en bedrijven mag dat niet leiden. In een eerder wetsvoorstel was er sprake van dat de provin cie de ÖZB over niet-woningen zou heffen en de gemeenten over de woningen, maar er was veel kritiek op die systematiek. Kritiek Dijkstal en Van de Vondervoort blijven met hun voorstellen in de lijn van de commissie-Andries- sen, die in oktober 1996 adviseer de om vast te houden aan de enige serieus haalbare reorganisatie van de overheid in de Rijnmond, Als de Eerste Kamer toch bereid is zich te conformeren aan de op vattingen van de Tweede Kamer, is er volgens het kabinet voldoen de politieke concensus over de re organisatie. Dat was een eis van de Raad van State. Dijkstal en Van de Vondervoort geven zowel de gemeente Rotter dam als de provincie Zuid-Hol land op hun kop. Beide overheden hebben steeds wisselende stand punten ingenomen. Zo kiest Rot terdam nu voor voortzetting van de bestaande samenwerking met de buurgemeenten, terwijl de gro te gemeente daar jarenlang 'met verve' tegen streed vanwege alle onvolkomenheden van de Stads regio Rotterdam. Gedeputeerde Staten krijgen ervan langs omdat ze eerst voor een stadsprovincie waren, later voor een 'gewone' tweedeling van de provincie en nu voor behoud van de huidige provincie zijn. pok de Provinciale Staten van Zuid-Holland zijn niet ingenomen met de handelwijze van hun dagelijks bestuur. RotterdamHet spelen van com puterspelletjes op de tv op het speciale Sega-kanaal zoals dat op de Rotterdamse kabel alleen met een decoder is te zien behoort bin nenkort tot het verleden. Op 16 ja nuari stopt kabelexploitant ENE- CO met de doorgifte, ENECO ziet zich daartoe gedwon gen omdat de leverancier van de spelletjes geen nieuwe program ma's meer aanbiedt. Het schrap pen van het kanaal heeft volgens de exploitant geen enkel verband met de nieuwe zenderindeling. Sega Channelbestond sinds no vember 1996. In Rotterdam is het spelletjeskanaal nooit een succes geworden. Het aantal abonnees kwam niet boven de honderd. Dat kwam ondermeer doordat zij ap paratuur nodig hadden. De 33-jarige eigenaar van de forse hoeveelheid vuurwerk, voor een flink deel zelf In el kaar geknutseld, begreep de paniek over zijn voorraadje explosieven niet zo. Hij was immers professional, gaf hij aan, en wist immers waarmee hij bezig was. Oe Hoogvlletse politie dacht daar heel an ders over. Behalve diverse vuurwerkbommen, potten met krult en ontstekingslon ten, namen de agenten In een ruimte aan de Tonijnstraat ruim 45 kilo vuurwerk inbe- slag. De verdachte had het spul, geholpen door een 35- jarige man uit Ridderkerk, op Oudejaarsavond de lucht in willen jagen. Hij werd betrapt toen hij de dozen vanuit een auto In zijn kelderbox wilde laden. Kenners van de politie zullen het vuurwerk de ko mende week testen om te kij ken wat de effecten zijn van dit soort bommen, waarvan een aantal de uiterlijke ken merken vertoonden van dyna miet. De eigenaren werden aangehouden. De Ridderker ker schrok daar zo van, dat hij in het voorlopige arrestanten- verblijf flauwviel. Fülo Ofck Sluljter H Elk Jaar weer trachten Hl mensen en Instanties op talloze manleren de wereld te verbeteren. Door Ideeën te op peren, proefballonnetjes op te la ten, langdurig te sleutelen aan Ingewikkelde plannen of op een bepaald gebied het 0 van Columbus te presenteren. Soms wordt het wat, soms Is het niets. Ook dit Jaar bracht weer een flink aantal van dft soort doorgaans goedbedoelde Initiatieven en baanbrekende uitspra ken. Daarnaast werden andere ingevingen zonder pardon van tafel geveegd. Hoe staat het met sommige van die plannetjes? En waarom haalden andere suggesties de eindstreep nietEen beknopt overzicht. Door Marcel Potters en Paul Smits Politieman C. Bakker, vroeger commissaris in Rotterdam-Rijn mond, op 21 mei: 'Beloon goede voetbalfan' Hoofdcommissaris Bakker, nu korpschef Midden-Gelderland en tevens portefeuillehouder voetbal in de Raad van Hoofdcommissa rissen; „Ik denk dat het hiermee de goede kant op gaat. Kijk maar eens naar de Goldcard, die Feye- noord heeft ingevoerd. En De Graafschap wil aan de clubcard bij goede supporters allerlei kor tingen koppelen. Maar het meest positief vind ik dat in overleg tus sen alle betrokken partyen be paalde dingen worden opgelost Zoals bijvoorveeld het feit dat clubs, die hun supporters ver spreid over heel Nederland heb ben wonen, nogal moeite hebben met de combi-regeling. Zo kom je tot erkenning van wederzijdse be langen. Wat je ziet bij clubs als onder meer Vitesse is dat er in de stadi ons steeds meer hekken worden weggehaald. Zoals in het oude sta tion, Nieuw Monnikenhuize, waar aan de kant van de Vitesse-sup porters geen hekken meer staan. Datzelfde zal gebeuren in het nieuwe Gelredome, waar maar één vak, bedoeld voor de risico- supporters. nog omheind is. Hek ken wekken alleen maar agressie op. Ik zie dat voetbal steeds meer een feestje voor het gezin wordt. Zonder risico, zonder gedoe. En het lukt ons momenteel heel goed om degenen die wel rotzooi trap pen eruit te pikken en een stadi onverbod te geven." Minister De Boer (Milieu), op 25 februari: 'Quota in EU voor broeikasgas' De woordvoerster van minister De Boer: „Met minister De Boer als voorzitter van de Milieuraad zijn flink spijkers met koppen ge slagen. In maart is in Europees Meer feest cp de tribunes, minder hekken. 'Het gaat de goede kant op,' zegt C. Bakker, ex-politiecommissaris in Rotterdam Foto Ce es KulpeiYRotterdams Dagblad verband afgesproken om wat be treft drie broeikasgassen - kooldi oxide, methaan en lachgas - een reductie van 15 procent na te stre ven. Dat werd ook de inzet op de conferentie in Kyoto. De Verenig de Staten wilden stabilisatie, en dat is uiteindelijk min 6 procent geworden. Maar wél voor zes broeikasgassen: naast de drie ge noemde ook nog drie cfk-vervan gende gassen, die heel slechts zijn voor de ozonlaag. Die uitspraak van De Boer heeft dus wel dege lijk tot succes geleid. Die broeikasgassen zijn een groot probleem. De aarde wordt war mer, wat op den duur allemaal ra re natuurverschijnselen teweeg brengt. Of de Europese Unie nu zelf op een reductie van 15 pro cent afstevent? Nou, dat is nog on zeker. Je moet natuurlijk oppas sen dat je jezelf, wat betreft de concurrentiepositie in de wereld, niet in de vingers snijdt. We moe ten wel realistisch blijven." Vrouwenhulpvereniging Sara, op 25 maart: 'Pieper tegen ge welddadige ex' Medewerkster Carla Dupont van Sara: „We hebben inmiddels toe stemming gegeven voor de toe kenning acht alarmknopjes, waar mee vrouwen snel de politie kun nen waarschuwen als hun ex-man hen lastigvalt, het zogenaamde stalking. Dat heeft geleid tot vijf werkelijke aansluitingen. De ove rige drie nog niet, omdat één van de eisen is dat er een straatverbod door de rechter is uitgesproken, en deze zaken voorlopig zijn aan gehouden. Overigens is er nog nooit werkelijk op de knop ge drukt. Het blykt dus vooral een preventief effect te hebben. Eén van de betrokkenen werd een weck voor dc aansluiting nog in elkaar geslagen. Toen ze dat knopje eenmaal had, is ze niet meer lastiggevallen. We hopen komend jaar nog eens twaalf vrouwen zo'n alarmknop te kunnen geven. Bovendien doen we onderzoek naar de groep die afvalt. Omdat ze de aanvraag niet doorzetten. Dit willen we eens goed in kaart brengen, samen met de politie. Overigens gaan we ge woon door met het alarmsysteem, ook als anti-stalkwet van het Tweede Kamerlis Boris Dittrich er is. Dat geeft alleen maar meer middelen op hiertegen hard te kunnen optreden." Wethouders Kombrink en Den Oudendammer op 26 februari; 'Excelsior en Sparta samen op Woudestein' Simon Kelder, directeur betaald voetbal Excelsior: „Dat samen gaan met Sparta is afgeblazen. Dat heeft nu zelf het plan voor een nieuw stadion in Spangen gepre senteerd. Bij het praten over één stadion stond de locatie ter dis cussie en de ambities van de clubs lagen te ver uit elkaar. Wij wilden niet van Woudestein af. En dat Sparta voor 15.000 toeschouwers wilde bouwen, was voor ons niet interessant. Excelsior heeft nu al twee tribu nes uit eigen middelen gebouwd. Nu zitten we te wachten op subsi die van de gemeente, want Sparta en Feyenoord krijgen die ook. Als dat er komt, kunnen we verder gaan. Met een hoofdtribune, nieu we kleedlokalen en business- ruimte en faciliteiten, voor de sponsors. Als dat niet op korte ter mijn gebeurt, dan is het bestaans recht van de club in gevaar. Want de accommodatie voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Een ambtelijke commissie heeft aan b en w gerapporteerd. Voor ons is het nu afwachten wanneer er een ei wordt gelegd. We gaan de donkere dagen van de kerst in. Het is een kwestie van geduld uit oefenen, zal ik maar zeggen." Rotterdam—Alle Rotterdamse ge meentelijke diensten, bedrijven en deelgemeenten worden aange sloten op intranet Op dit intemet- systeem zullen diverse vormen van dienstverlening straks ook elektronisch kunnen worden aan geboden aan burgers en bedrij ven. Het gaat daarbij onder meer om leveringen, betalingen en aan vragen. Met het opzetten van het gemeentebrede intranet is een be drag van twee miljoen gulden ge moeid. De gemeenteraad heeft hiervoor inmiddels een krediet beschikbaar gesteld. Intranet moet, aldus het college van burge meester en wethouders, „de cen trale infrastractuur worden voor de interne communicatie en voor de communicatie met de buiten wereld." Het intranet moet wor den beheerd door ENECO en Ge- tronics Networks en Services, die als gunstigste aan de Europese aanbesteding voor leveranders zijn gekomen. De gemeentelijke diensten dragen de exploitatie kosten van het netwerk. 'RotterdamHet Hoogheemraad schap van Schieland voert cam pagne tegen het achteloos weg gooien van oliebollenvet. In ver schillende gemeentes die tot het hoogheemraadschap behoren, zijn punten ingericht waar ge bruikt vet kan worden afgegeven. In de ene gemeente is dat de che mokar, in een andere een super markt of afvalstation. Het is beter vet naar zo'n inzamel punt te brengen of het desnoods in de vuilnisbak te gooien, dan het door de gootsteen je spoelen. Het kan voor verstoppingen zorgen of voor storingen in pompen en ma chines. Bovendien is het een be lasting voor het biologische zuive ringsproces. Albrandswaard - Als een gemeente heeft verzuimd de burger erop te attenderen dat de verordening voor de onroerendezaak belasting (ozb) op het gemeentehuis koste loos ter inzage ligt, geldt die ver ordening niet. De Hoge Raad heeft dat bepaald in een procedu re van een burger tegen zijn ozb- aanslag van de gemeente Al- brandswaardover 1994. Heeft een gemeente nagelaten de terinzagelegging te melden, dan betekent dat niet dat er geen ozb kan worden geheven. De oude verordening is dan namelijk evenmin rechtsgeldig ingetrok ken. De burger moet dan belas ting betalen volgens de tarieven en heffingsgrondslag uit de oude verordening. Publicatie van de verordening in een gemeenteblad is geen vereis te. Als in enkele plaatselijke bla den of een huis-aan-huisblad^n- der de mededelingen van de-ge meente maar heeft gestaan dat de verordening koninklijk is goedge keurd en kosteloos ter inzage Ugt, zit de gemeente goed. Rotterdam—Een loslopende hond op rijksweg 4 heeft zijn uitstapje niet overleefd. Het dier, een Jack Russel, bleek gistermiddag bij de Beneluxtunneï te zijn aangere den. De Dierenambulance Rotter dam heeft de hond meegenomen. De eigenaar was gisteren nog niet bekend. Rotterdam Twee nog onbeken de mannen hebben vanochtend een overval op het Hilton-hotel in het centrum van Rotterdam ge pleegd. Ze hadden nylonkousen over het hoofd en bedreigden het personeel met vuurwapens. Een personeelslid werd op het hoofd geslagen. De twee maakten zich veivolgens uit de voeten. Vlak na het misdrijf was nog onbekend of ze een buit hadden bemachtigd. Rotterdam De politie heeft van ochtend in de Van Oldenbame- velthof m het centrum een zwaar gewonde man aangetroffen. Hij had een kogel in het hoofd. Er be staat het vermoeden dat de man zichzelf van het leven wilde bero ven. Desondanks is er een ver dachte aangehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1