ïirid Ylaardingen meet veiligheid wi Kuipertjesmaandag sneuvelt in het 'poldermodel' •jyjÉMlftfc m Gevangenisstraf voor relatie met 12-jarige Per bedrijfssoort worden risico's met nieuwe methode geanalyseerd 'Woudhoekers' stappen op gratis bus naar de binnenstad Jaar cel voor autodief *Wij houden consument niet uit Rotterdam weg' ANNO Vandalen bekogelen politie Kerstbomendief aangehouden Verdacht van inbraak Dieren gewond bij brand mm 'Snel maatregelen tegen kerstboom- vandalisme' Rotterdams Dagblad 'V 1*5^" Maandag 29 december 1997 Schiedam Een groep kerstbo menjagers heeft zaterdagavond tegen half twaalf in Schiedam- Oost twee politiewagens beko geld. Het incident ontstond nadat een Rotterdamse politieauto een controle wide uitvoeren op een passerende wagen. Nadat deze het stopteken had genegeerd, zet te de politie de achtervolging in. Beide voertuigen raakten verzeild in de Morsestraat, waar een twee de politiewagen te hulp schoot. Beide politieauto's kwamen daar na terecht in een groep van onge veer dertig kerstbomenjagers die zich in de omgeving ophield. De jongelui sloten de voertuigen in en bekogelden ze met stenen. De politieagenten riepen daarop as sistentie in van collega's. Pas na dat de politie besloot zich 'tactisch terug te trekken' hielden de ste nengooiers op. Inmiddels waren drie andere politiewagens gearri veerd. Er zijn geen aanhoudingen vemcht en er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De politie van het district Schiedam gaat zich de komende tijd bera den op een effectieve aanpak van de kerstbomenjagers. Vlaardingen Een onbekende man is vanmorgen vroeg door de politie aangehouden nadat hij uit -■eert tuin aan de Rotterdamseweg een kerstboom probeerde te ste len. De bewoner zag dat de dief na enkele minuten voor de tweede keer over de schutting klom en greep hem in zijn kraag. Een 33- jarige Vlaardinger kwam de dader daarop te hulp en probeerde de bewoner te slaan. Deze kon de klappen ontwijken waarop de ver dachte al vloekend de benen nam. Met hel signalement van de bewo ner kon de kerstbomendief even later worden aangehouden. Maassluis Een 24-jange Maas- sluimer is vannacht m de Wagen straat aangehouden op verden king van inbraak. De politie had een melding gekregen dat de man verdacht vee) interesse vertoonde voor aldaar geparkeerde auto's. Bij zijn aanhouding bleek de ver dachte een schroeverdraaier en drie tassen met inhoud bij zich te hebben. Schiedam In een voormalige woonkeet aan de Polderweg in Schiedam heeft gisteravond een brand gewoed. Bij de keet waren .eenaantal dieren, waaronder een kalkoen, een geiteen konijn en wat kippen aanwezig, die door het vuur gewond raakten. De oorzaak van de brand is onbekend. VIaardingen Nieuwe bestemmingsplannen, besluiten over nieuwe wijken, rampenplannen en de vestiging van nieuwe bedrijven worden in Vlaardingen voortaan beter getest op vei ligheid. Het gaat vooral over de rol die bestuurders daarin spe len. Daarvoor heeft de gemeenteraad een besluit genomen. Dat gebeurde op initiatief van J. Fial van Burger Belangen. Uit onderzoek dat vorig jaar is ge daan, blijkt dat het lokale bestuur in het algemeen te weinig oog heeft voor het beheersen van de veiligheidsrisico's. Dat kwam me de omdat er geen methode was om dat inzicht op een redelijk eenvoudige wijze te knjgen. Bij voorbeeld: hoeveel slachtoffers vallen er als binnen de gemeente grenzen een trein met giftig gas ontspoort of als er een of ander giftig goedje uit een schoorsteen van een fabnek ontsnapt. Gemeenteraadslid Fial had haar voorstel tijdens de begrotingsbe handeling in november aan de or de gebracht. Gezien de ligging van Vlaardingen tussen chemi sche industrie en rijkswegen is volgens haar extra aandacht aan het beperken van de veiligheids risico's nodig. Met die zogenoem de Veiiigheidseffectanalyse (VEA) hebben gemeentebesturen de mo gelijkheid om nieuwe, maar ook bestaande situaties te beoordelen op die veiligheidsrisico's. Met de VEA kan bijvoorbeeld ook op eenvoudige manier worden ge keken of een bepaald bedrijf dat zich in Vlaardingen wil vestigen voor grote risico's zorgt. Per bedrijfssoort worden de risi co's geanalyseerd. Mocht bijvoor beeld in een bierbrouwerij tn een grote stad brand uitbreken, dan zijn er binnen een gebied van vijf honderd meter ruim twaalfhon derd slachtoffers te verwachten. Vindt hetzelfde incident plaats in een kleme kern, zijn krap hon derd omstanders de dupe. Voor elke gemeente zijn die ge volgen redeijk eenvoudig te bepa len In Vlaardingen hebben bur gemeester en wethouders de com mandant van de brandweer met de veiligheidsanalyse belast. Uit onderzoek is gebleken dat slechts negentien procent van de bewoners van Schiedam- Noord het de moeite waard vindt om in het Centrum te komen winkelen. Om meer bezoekers naar de bin nenstad te trekken, heeft het Centrummanage ment gisteren tijdens koopzondag twee gratis bussen laten pendelen tussen Noord en het Cen trum. Bij de Schiedammers die er gebruik van maakten, sloeg het experiment aan: „Niks geen problemen met parkeren. Je stapt in en stapt voor de deur weer uit." Vanaf 1 februari is het elke eer ste zondag van de maand koopzondag in Schie dam. Het gratis vervoer met de pendelbussen was eenmalig. Schiedam Had de gratis bus niet door de Woudhoek gereden, dan was ze vandaag of morgen in de auto gestapt om haar aankoop te gaan ruilen. Even snel heen en weer met haar moeder. „Ik wist wel dat het vandaag gratis parke ren was, maar probeer maar eens een plekje te vinden," zegt Linda Stoele terwijl ze bij de bushalte op de Broersvest staat te wachten. Ze is blij met de extra service van het Centrummanagement Lekker makkelijk, opstappen dicht bij huis en praktisch voor de deur weer worden afgezet. Haar moeder, die in Rotterdam woont, knikt instemmend. Ze komt altgd naar het Schiedamse centrum om te winkelen. „In Rot terdam is het zo kolossaal en zo druk, hier is het nog ouderwets gezellig." Het duurt wel lang nu, klaagt een vrouw die even verderop op de gratis bus staat te wachten. Het is dat haar zoontje en z'n vriendje niet tot maandag konden wachten om nieuwe bouwmodellen te ko pen, anders was ze niet gegaan. Het gratis vervoer vindt zij een goed initiatief, maan „Er is geen tijd aangegeven, niks. Re heb het nog speciaal gevraagd; hoe moet 't nou terug? Maar dat is onduide lijk, de bus rijdt rondjes, dus is het 'een ongeveertijd'. Op de fiets was ik al lang heen en terug ge weest." Halverwege de middag hebben al zo'n 250 mensen gebruik gemaakt van de twee pendelbussen, schat chauffeur René Blok. Op de stoel schuin achter hem houdt Jacque line Vleij nauwkeurig bij hoeveel mensen in- en uitstappen. Het merendeel stapt op in de uiterste Woudhoek, bij de Slimme Wate ring en de -Scheepvaartweg, is hun ervaring. „Je moet mensen met te lang laten wachten, anders pakken ze de auto," weet Blok. Het aantal mensen dat op 'zijn bus' is gestapt valt hem mee. Jdecstal moet je een keer of vier rijden voordat het bekendheid krijgt." Duidelijk aangeven waar en wanneer de bussen rijden, is een derde voorwaarde om het ex periment te doen slagen, zegt hg. Herhaling van de proef met de twee gratis pendelbussen tussen Noord en het Centrum hangt af het aantal mensen dat er gebruik van heeft gemaakt, zegt voorzitter Chris Coppens van het Centrum management „Het inzetten van de bussen was een geste om men sen makkelijker naar het cen trum te laten komen. Het zou te duur zijn om dat elke koopzondag te doen. We houden wel steeds een actie met een ander thema." De eerste, naar voren geschoven, koopzondag trok in ieder geval flink wat Schiedammers. Het me rendeel van de Passage-winke liers had de deuren geopend, maar behoorlijk wat zaken op de Hoogstraat hield de luiken geslo ten. „Het merendeel doet mee met de vaste koopzondagen, maar er is er een aantal dat principieel gesloten blijven of die hun vnje tijd te kostbaar vindt," beaamt Koppens. „Maar zoiets moet groeien. Ik vergelijk het weleens met de invoermg van koopavond. Toen wees ook iedereen naar z'n voorhoofd. Nu is het niet meer weg te denken." Halverwege do mkWag heb ben al zo'n 250 mensen ge bruik gemaakt van do gratis pendelbussen. 'Je moet mensen niette lang laten wachten anders p bc&au HóelOi! Schiedam Vorig jaar was het ook al raak toen vandalen de kerstboom van de Belangen- en Bewonersvereniging De Plantage hadden gesloopt. En nu was het in de nacht van Eerste op de Tweede Kerstdag weer raak toen bewo ners van de Grote Markt rond kwart over een wakker werden van een hoop heme. Twee vanda len waren de lichtjes uit de kerst boom aan het gooien en waren van plan de kersboom om te za gen in het bijzijn van drie politie wagens. Voor Gemeentebelangen Schiedam is de maat vol. Naar aanleiding van het 'kerstboom- vandalisme" stelt de partij schrif telijke vTagen aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Gemeentebelangen vraagt zich af waarom de vanda len niet gearresteerd zijn en vraagt het college om alvast na te denken over maatregelen om nachtelijk overlast rond volgend jaar kerst te voorkomen. Ook is de partij benieuwd naar de afspra ken die zijn gemaakt met de poli tie naast alleen toezicht houden op kerstbomen langs de openbare weg voor de kerstdagen. En: waar om wordt niet afgesproken kerst bomen pas na oud en nieuw te verwijderen? Rotterdam/SchiedamDe 21-jari- ge Schiedammer D. van der K. is door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot twaalf maanden cel waarvan drie voorwaardelijk. Van der K. stond op 11 december met een waslijst aan delicten te recht: niet alleen had hij drie au to's, een aantal brillen en wat huisraad na een inbraak gestolen, ook had hij familieleden mishan deld. Zo spoot hij zijn vader tij dens een ruzie traangas in het ge zicht en sloeg hij een oom met een beugelslot. Van der K. had een ernstig drugsprobleem. De man krgeg woensdag tevens een proeftijd van twee jaar opge- legd.'ëvefialsgedwongen begelei ding van de reclassering. Vlaardingen In Vlaardingen staan de plannen om twaalf koopzon dagen per jaar te houden op een vaste dag, voorlopig in de ijskast „De gemeente schrijft er acht voor en dat botst," zegt voorzitter Jan Meuldijk van de Stichting Stadshart Het merendeel van de groot winkelbedrijven in het Vlaardingse centrum is voorstander van hef plan om een vaste zondag in de maand te openen. De kleine zelfstan digen, waarvan Meuldijk er een is, lopen er minder warm voor. Ook zijner volgens Meuldijk stromingen in Vlaardingen die de koopzon dagen principieel niet zien zitten. „Bovendien hebben wij in Vlaar dingen niet de indruk dat wij de consument uit Rotterdam weg kun nen houden. Als je doordeweeks hier boodschappen doet, dan is het in het weekeinde wel zo leuk ergens anders heen te gaan."Voorlopig houden de winkeliers in het centrum van Vlaardingen het op acht koopzondagen per jaar, die zij overigens wel structureren. „We pro-, beren jaarlijks op vaste data te Openen, bijvoorbeeld met Pasen en moederdag." Rotterdam/Schiedam—De Rotter damse rechtbank kon toch niet erg meegaan in het betoog van de raadsman van de Schiedammer L. de V. Advocaat mr. E. A. C. Sand- berg had tijdens de zitting van 12 december gesteld dat een veroor deling van de relatie tussen zijn 40-jarige cliënt en een 12-jarig meisje niet meer van deze tijd zou zijn. Het vroegrijpe meisje zou zelfs het intiatief tot de seksuele relatie hebben genomen, en daar voor onder meer inspiratie heb ben opgedaan in jeugdbladen als De Hitkrant. De V. werd woensdag veroordeeld voor seks met een minderjarige tot vijftien maanden gevangenis straf, waarvan vijf maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Daarmee kwam de rechtbank voor de helft tegemoet aan de eis van de officier van jus titie die vierentwintig maanden bedroeg. De rechtbank kende daarnaast het slachtoffer een schadevergoe ding toe van een kleine zestien honderd gulden. Advocate G.L.M. Lenssen had tweedui zend gulden geëist voor immate riële schade voor haar minderjari ge cliënte. De Jaarwisseling nadert en daar mee het geffulkelljke terugblik ken op wat is gepasseerd. De In trede van 1998 betekent ook het i aftellen van de laatste in van de twintigste eeuw, die t twee wereldoorlogen en de bijvoorbeeld telefoon, auto's, vliegtuigen, radio en tv- satellleten het dagelijks leven I heeft veranderd. Hoe i de bewoners van Maas- Schiedam en Vlaardingen deze eeuw In? Ben van i Wikt terug In een korte Met het 'poldermodel' heeft Ne derland in 1997 internationaal aanzien verworven. Een in de pol ders van de Krimpenerwaard op gegroeide arbeiderszoon, die na een opleiding aan een particuliere school voorzitter werd van de grootate vakbond van ons land en stakingsleider was, ontvangt nu als Hollands minister-president complimenten van allerlei buiten landers, De socialist Wim Kok, deelnemer aan de Socialistische Internationale, oogst met genoe gen de lof voor zijn beleid gericht op consensus tussen werkgevers en werknemers. De Nederlandse overleg-economie staat in de be- Honderd jaar geleden lagen de verhoudingen geheel anders. Er is dan sprake van een bezittende klasse, die volledig de dienst uit maakt. Met hulp van kerk en ambtelijk gezag worden aan het eind van de negentiende eeuw werknemers tegen elkaar uitge speeld. Het volk zit in de mangel van armoe en willekeur, die aan alle kanten slachtoffers maakt. Het leidt tot samenballing van krachten bij de arbeiders. Na de oprichting van verenigingen van vakgenoten met steunfondsen voor slachtoffers volgeruweldra de vakverenigingen, zoals ze nog be staan. In maart 1897 houdt dominee J. H. Landwehr de Vlaardingse le den van het zeven jaar eerder op gerichte christelijke Neder- landsch Werklieden Verbond Pa trimonium voor, dat de ongelijk heid in de maatschappij Gods wil is. De dan bestaande wantoestan den zijn de straf voor de zoge naamde zondeval. De katholieken laten zich leiden door de ency cliek Rerum Novarum, waarin paus Leo XEI in 1891 schrijft dat de productiemiddelen in particu liere handen thuishoren en klas senstrijd helemaal verkeerd is. De invloed van de kerk remt de sociale beweging, maar ook het standsgevoel speelt een belangrij ke rol. Kantoorpersoneel, boeren, neringdoenden en ambtenaren zijn bereid zelfs geldelijke offers te brengen om hun stand op te houden. Zij worden onder meer gelijmd met voorrechten zoals deelname aan verkiezingen. Het 'caoutchoucartikel' in de Kieswet maakt de weg naar politieke in vloed voor steeds meer groepen vrij. In 1897 volg een grondwetsherzie ning die ongeveer de helft van de Nederlandse mannen van boven de 25 jaar kies- en stemrecht geeft. In Vlaardingen komt in dat jaar de Werkliedenkiesvereni- ging Volksbelang' tot stand. Zij doorbreekt de tegenstellingen met haar doel: „Alle werklieden, zowel die met hoofd- als met han denarbeid in hun behoeften voor zien, tot elkander te brengen ten einde hun politieke rechten te verkrijgen." De strijd om het algemeen kies recht beheerst in die tijd het werk van de vakverenigingen, die als eerste arbeidersorganisaties ont staan na de afschaffing m 1872 van het zogenaamde 'coalitie-ver- bod'. Het is loonafhankelijken nu ook toegestaan zich te organise ren ter behartiging van hun ge meenschappelijke belangen. Samenwerking „Bevordering van eensgezind heid en de verbetering langs wet tige weg van de stoffelijke en ze delijke toestand der vakgenoten," wil de eerste Vlaardingse vakver eniging, de kuipersgezellenver- eniging Wij streven naar verbete ring'. Zij is in 1890 opgericht en propageert de organisatie van alle arbeiders. Zij helpt bijvoorbeeld de timmerliedenveremging 'Ar beid adelt' in 1891 oprichten en de kuipers in Maassluis, die in 1893 'Eensgezindheid' starten. De Vlaardingse kuipersvereni ging, met Jan Vrijhof als 'presi dent', kiest voor het overlegmo del. In de lijn van het sinds 1871 bestaande Algemeen Nederlands Werklieden Verbond. Haar doel is het voorkomen van werkloosheid én werkstaking. Beteugeling van de ongerechtigheden in het maat- Jan Vrijhof, zittend tweede van links, is 60 jaarals het bestuur van 'Wij streven naar verbetering' bijde fotograaf poseert. Alle be stuursleden dragen, bij geiegerlheïd van het tienjarig bestaan, een insigne waarin vormen van kuipersgereedschap zijn ver werkt. Repro Roel Dijkstra van foto uit het Stadsarchief Vlaardingen. stuklonen. Na enig overleg ver hoogt een aantal kuiperijen de vergoedingen, maar niet tot het oude niveau. In 1897 verenigen de werkgevers in deze voor de Vlaardingse eco nomie belangrijke sector zich ook, in de 'Kuipers patroonsvereni- gmg Ons Vakbelang', Naar hun zeggen 'ter verbetering van het kuipersvak', maar zij bedoelen het meer in de hand houden van de vaklui die in hun kuiperijen werken. De patroons willen een algemeen verbindende loonstandaard, die in alle kuiperijen zal worden op gehangen. Verder moet het afge lopen zijn met 'het komen en gaan wanneer men wil'. Ze willen af van de traditionele 'kuipertjes- schappelijk leven verwacht men eerder te bereiken door samen werking tussen patroon en gezel dan door werkstakingen, zoals de eerder opgerichte Internationale propageert. Ongerechtigheden zgn er volop Zo lopen, na de mislukte haring teelt van 1891, m Vlaardingen 120 kuipers maandenlang werkloos omdat er hij gebrek aan haring geen vraag is naar nieuw fust. In het begin van negentiger jaren van de vorige eeuw daalt boven dien het stukloon dat de kuipers ontvangen schrikbarend. De 'Heeren Werkgeevers', varië rend van zelf meewerkende klei ne zelfstandigen tot directeuren van harmgrederijen/handelmaat- schappijen met tientallen perso neelsleden, worden hierop in 1895 gewezen door de vakvereniging. De vergoeding voor het maken van het kleinste vaatje, het voor de Amerikaanse export gebruikte zestientje (l/16e inhoud van de grootste ton), is bijna gehalveerd van 19 cent tot (soms) onder een dubbeltje. Overleg „Deze loonstand is zo laag dat een bekwaam kuiper geen kans ziet, ook met door overmatige arbeid, een matig weekloon te maken en nu wordt zijn gezin in armoede gedompeld," schrijft Vrijhof na menszijn vereniging. In debrief staat ook een voorstel met hogere Na een werkweek van gemiddeld 84 uur en een in het christelijke Vlaardingen uiteraard stichtelijke zondag nemen vooral de jonge vrijgezellen op maandag min of meer vrijaf. Velen melden zich wel 's ochtends in de kuiperij maar vertrekken vervolgens naar hun vrienden in het café of gaan gewoon vissen. De strop voor de baas beperkt zich overigens tot een lagere produktie in zijn be drijf op de eerste werkdag van de week. Financieel heeft het voor hem geen consequenties omdat hij een kuiper niet per uur maar per afgeleverd fust betaalt. 'Kuipertjesmaandag' verdwijnt wel van lieverlee uit Vlaardingen, maar in de arbeidsomstandighe den voor de kuipers komt weinig verbetering. De patroons bepalen eenzijdig de loonstandaard, die onder druk van de machinale fa bricage in stoomkuiperijen ver laagd wordt. In de eerste jaren van deze eeuw onderneemt de fe deratie van kuipersverenigingen, waarin ook de later opgerichte christelijke kuipersvereniging Eensgezindheid (2901) en het roomskatholieke St.Jozef (1902) deelnemen, tevergeefs pogingen om te komen tot een collectieve arbeidsovereenkomst en verbete ring van de arbeidsomstandighe den. De eerste Vlaardingse vak vereniging blijft al die tijd 'neu traal', dus politiek ongebonden zoeken naar consensus met de werkgevers. In 1908 kiest ze na vele teleurstellingen en een fusie met de Vereniging van Houtbe werkers voor het socialisme en de klassenstrijd. 'Wij streven naar verbetering' heeft in 1897 m Vlaardingen de hasis gelegd voor de Werklieden- kiesvereeniging Volksbelang', waarin kantoorklerken en am bachtslieden elkaar weten te vin den. Kuiper Vrijhof is de eerste voorzitter van het bestuur waarin kantoorbediende Jacob Vorrink, de vader van AJC/SDAP-Koos en opa van PvdA-minister Irene, in 1901 penningmeester wordt Uit die kiesvereniging is de plaatselij ke afdeling van de SDAP voortge komen. Bronnen: Vlaardingen in en uit het slop, M. P. Znydgeest, J. Bors- boom en H. Brabbel; Historische Jaarboek Vlaardingen 1980, Ri- nus Wagenaar; Sociaal-Histori sche Schets Vlaardingen, M. den Admirant; Koos Vorrink, een Vlaardinger, Ellen Wlcart/Ma- non Barnouw en krantenverza- meting Stadsarchief Vlaardin gen. Maandag 29 december VLAARDINGEN Lijnbaan hallen. Jeugdstad, 10.00- j 16.00U. MAASSLUIS Groote Kerk. Cantlonconcert Gerard deWaardt 19.00-20.00u. ROTTERDAM de Doelen, Jumaanse Zaal 12.30 9e Rotterdamse Pianodnedaag- se.Kindermatinee: "Van Bach tot Joplm" Jeugdtheater Hofplein 14.00-19.00 Robin Hood. Rotter damse Schouwburg, Gr.z. 19.30- Kleine Sofie en Lange Wapper. Ahoy 14.00 27e Kerstcircus Ahoy. Thea ter Zuidplein, Gr,z.l9.00 Sneeuw witje en de Zeven Dwergen, de Doe len, diverse zalen 9.30-18.00 9e Rotterdamse Pianodnedaagse. Gr.z, 20.15 lie Silvester Nieuwjaarscon cert "Wien bteibtWien'. Luxor Thea ter 20.15 West Side Story. Cabaret Restaurant Schel ling's 19.00 Zepp. Belasting Douane Muse um 11.00-17.00 Videoclip 'Smok kelwaar in het museum'. /ll.OO- 17.00 Jozef en Maria belast m Betle- hem,...Maastheater 19.30 NCRV opnames. Voor het programma- Heartbeatcafé. Dinsdag 30 december VLAARDINGEN Ujnbaanhallen. Jeugdstad, 10.00- 16.00u. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 14.00- 19.00 Robin Hood. Mariniersmu seum Rotterdamll.00 Knippen plakken. Rotterdamse Schouw burg, Gr.z. 19.30 KJeme Sofie en Lange Wapper. St Droomtheater 15.00 Vertelvoorstelling met mim- video's. Theater Zuidplein, Gr.z 14.00 en 19.00 Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen.de Doelen, Jumaanse Zaal 19.30 9e Rotter damse Pianodnedaagse. /9.30- 17.00 9e Rotterdamse Pianodne daagse. Dizzy 22.00 Rotterdam Jazz Project.Luxor Theater 20.15 West Side Story. Cabaret Restaurant Schelling'sl9.00 Zepp. Maasthe ater Nenette et les Zezettes. Rotter damse Schouwburg, Studio 20.30 Undesirable Elements. Belasting DoiianeMuseumll.00-17.00 Vi deoclip 'Smokkelwaar in het muse um'. /n.00-17.00 Jozef en Maria belast in Betlehem....Maritiem Mu seum Prins Hendrik gehele dagRe- ders aan het roer. ROTTERDAM Cinerama 1: Tomorrow never dies' (12) dag.12.30-15.30-18.30- 21.30. Cinerama 2: LA.Confidential' (16) dag. 18- 21.10. Cinerama 3: 'Home Alone' (al) dag.13-15.45-18.30-21.15. Cinerama 4: 'My best fnend's wed ding' (al) dag, 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 5: The peacema ker' (16) dag. 12.15-15.15-18.15- 21.15. Imax Theater: 'Amazon' (al) dag. 14-16. 'Super Speedway' (ai) dag. 13-15. 'Hercules' (al) dag.ll.15-17, 'SevenyearsmTibet' (12) dag. 19-21.30. Lantaren: 'Car- la'sSong' (16) dag. 19.30.'Alifeless ordinary' (al) dag.22, wo.vr.zo.mf- .di.ook 14.30. Venster 1: "Wilde.' (16) dag.19.30-22, ma.nietom 22. Sneak Preview, ma.22. Venster 2 Vertigo' (16) dag.(beh.ma.)19.30, 1 'Hiroshima mon amour' (16) ma.19.30. 'Irma Vep' (16) 1 dag.2i.45. Venster 3i '(n het hute van mijn vader" (al) dag.19.30, wo.vr.zo.ma.dt.ook 14.30. 'Lógn- mas negras' (al) dag.20.45, wo.vr.zo.ma.di.ook 14.30. 'L'Appar- tement' (16) dag. 22.15. Venster 4: 1 Vaura-t-il de la neige Noël' (16) dag. 20-22. Lumière 1: 'Spiceworld the mavier (ai) dag.13.15-15.50- 18.30-21.45. Lumière 2: Tomor row never dies' (12) dag. 12.15- 15.20-18.20-2120. Lumière 3: The lost world (al) dag.18.10- 21.10. Lumière 4: 'Air Force One' (16) dag. 18.05-21.10. Rexane: 'Sweet young foxes' (18) do. t/m zo. door!, voorst. 'Zondige melodieën' (18) ma. t/m wo. doort voorst. Pa- thé: Tomorrow never dies (12) dag.ll-13.40-16.20-19-21.40r* Home alone 3' (al) dag.11.20-, 13.50-16.20-18.50. 'Alien 4:resur- rection' (16) dag.21.50. 'Hercules' (al) dag.l6.50-19.30-22,di.metom 22. 'Seven years in Tibet' (12) dag.ll.20-14.20-18.25-21.20r The game' (12) dag. 18.10-21.10. The full Monty' (16) dag. 11.40- 14,05-16.50-19.20-21.50.'Spice- world the movie' (al) dag.11.40-14- 16.30-18.50-21.30. Sneak pre-.. view:Oudejaarssurpnsedi.21.45. - Nachtvoorstellfngen: Lumière 1:; 'Alien 4:resurrection' (16) vr- .za.00.15. Lumière 2: Tomorrow4 never dies' (16)vr.za.00.15. Lumiè re 3: 'Double Team' (16) vr- .za.00.15. Lumière 4: "Air Force One'(16) vr.za .00.15. Kindermatinees: Cinerama 2: 'Hercules' dag.13.30-15.45. ta»-- taren/Venster 'Hetoogvan deade- laari wo.vr.ma.di.14.'Poespoes* wo- •vr.ma.di.14. Lumlére 2: 'Hercules' dag.13-15.30. Lumiere 4: 'Horn*1 Alone 3' dag.12-15. Pathé: 'George uit de Jungle' dag.11.50-14.20" wo.24/12 alleen 11.50. 'Herwies'! dag.11.30-13.40-15.55. 'Free Wif- ly'wo.24/1214.20. 9

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3