13, Bestuur openbaar onderwijs voor integratie gehandicapte leerlingen Oudejaarsfeest in Fabriek is definitief van de baan STAATSLOTEN Rotterdams Dagblad Experiment met kinderopvang staat op stapel Keuken en personeel gered door 'Kop van Zonneweelde' Celstraf geëist tegen vlotte flessentrekker L. 1 VERKOOPADRESSEN GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT Vernielzuchtige jongeren uit de Gorzen 'vieren' nieuwjaar in politiecel Gewond na val van dak Verkerk in Schiedam RADIO Echtpaar exposeert Nieuwe ONS afvalkalender Stadsarchief gesloten Scouting voert musical op Concert in kerk Nr@(mePdssaj^'r7^mmkMsWi^ef' §e winkelen m Rotterdam* Dagblad -® Waterweg Woensdag 31 december 1997 Door Jan Rozendaal Schiedam Het feest dat ko mende nacht in het Schiedamse klimcentrum De Fabriek zou worden gehouden is definitief van de baan. Ondanks dat op klemmend verzoek van de orga nisatoren brandweer en ge meente gistermiddag nog een keer een kijkje zijn wezen ne men in het pand en er daarna een urenlang gesprek heeft plaatsgevonden, bleef het ge meentebestuur bij het eerdere besluit: uit oogpunt van openba re órde en (brandveiligheid is een feest in het klimcentrum 'volstrekt onverantwoord'. Dat is een lelijke streep door de rekening van de organisatoren van het feest dat 'Lucky W was gedoopt Zij hadden alle vijftien honderd kaarten a zestig piek al aan de man gebracht. Verder is er al een hoop geld geïnvesteerd om de oude fabriekshal aan te kleden en zijn er contracten met diverse deejays gesloten. „En die," 2egt mede-organisator Mi- chiel Singer, „komen op zo'n avond natuurlijk ook niet voor een paar honderd gulden." Singer, die ook grote feesten in Nighttown (Rotterdam) en het strand van Scheveningen orga niseert, schat de schade op an derhalve ton. Daarnaast vreest hij dat zijn naam als organisator van dergelijke feesten in duigen is ligt Zullen de mensen de vol gende keer nog wei een kaartje kopen, vraagt hij zich af. Maling Maar daaraan had de gemeente Schiedam maling. Die bekom merdeHdta"net nrandweer en politie om do veiligheid. Geen noodverlichting, te weinig branddeuren, -blussers en als er aan de voorkant iets mis gaat, zouden alle vijftienhonderd be zoekers aan de achterkant de Schie in moeten springen om zich te redden. 'Lucky '98' had het eerste van een reeks feesten in het klim centrum moeten worden. Dat was een belangrijke reden voor de organisatoren om niet in te gaan op het aanbod van de ge meente Schiedam om Sporthal Margriet te gebruiken. „Zo'n voormalige fabriekshal met al die rare dingen aan de muren van het klimcentrum, als je daar wat gekleurd licht overheen gooit is dat bijzonder," wuift Singer de grauwe sporthal weg als mogelijkheid om een bijzon der feest te houden. Zo'n oude fabriek spreekt tot de verbeel ding, de Margriethal niet „Bo vendien was de akoestiek heel behoorlijk. En iedereen die hier kwam, was enthousiast," aldus Singer. Maar vanaf gistermiddag kwa men er niet veel mensen meer binnen in het al deels aangepas te klimcentrum. De politie hield bij de deur alle leveranciers te gen om een eventueel illegaal feest te voorkomen. Dat is de les die Schiedam heeft geleerd ran de illegale houseparty's in de loodsen van Wilton-Fijenoord. „Als de spullen eenmaal binnen zjjn Js het heel moeilijk om het nog tegen te houden," aldus een woordvoerder. Overigens is inmiddels ook eige naar Peter Veenstra van het klimcentrum om en heeft hy on der druk van de gemeente het feest officieel afgeblazen. Een kort geding om via de rechter alsnog doorgang af te dwingen is hem door zijn advocaat ontra den. Probleem is nog hoe de vijftien honderd mensen te waarschu wen die een kaartje in hun bezit hebben. Er zijn voorverkoop adressen tot in Tilburg aan Joe. „Brabanders zijn heel enthousi ast over onze feesten," aldus Singer, die gokt op 'de tam-tam' om de mensen weg te houden. Ook de politie in Schiedam pro beert stad en land te bereiken met een gisteravond geformu leerd persbericht „De deuren blijven echt dicht Op het winde rige industrieterrein is helemaal niets te beleven nacht," is de boodschap. Advertentie Schiedam Primerashop Jacqueline St. LiduinastraatSS. Tel. 010-4267613 Schiedam Tabaksspeciaalzaak B.P.H. Janse Broersvest 8A, Tel010-4268804 Schiedam Tabakshop Gonneke de Bot Winkelcentrum Hof van Spaland 6. Tel. 010-4714083 Schiedam De Blockshep Groenelaan 103. Tel. 010-2730720 Schiedam Tabakspeciaalzaak Elly Kap P.J. Troelslralaan 31Tel. 010-4703037 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80. Tel010-4265513 Schiedam 'Trimera Wil van Velzen Geuzenplein 17, Winkelcentrum de Woudhoek. Tel. 010-4705470 Maassluis Jan Booster-Lederwaren Koningshoek 923-14. Tel. 010-5913243 Vlaardingen Muitishop Boden Dr. W. Beckmansingel 53. Tel. 010-4359164 Vlaardingen Het overkoepelende bestuur voor het openbaar onderwijs in Vlaardingen is wel voor integratie van gehandi capte leerlingen. Die verklaring is door de Bestuurscommis sie Primair Onderwijs Vlaardingen, de club die sinds 1 januari 1996 de bestuurlijke taken van de gemeente heeft overgeno men, uitgegeven. Vorige maand raakte het school bestuur in opspraak omdat in een vergadering was genotuleerd dat het koppelen van het onderwijs voor geestelijk gehandicapten aan een basisschool onwenselijk is. Het zou 'een negatieve uitstra ling' geven aan het openbaar ba sisonderwijs. Het was PvdA-fractievoorzitter A. Attema die aan de bel trok. Zij was al sinds het voorjaar van 1996 betrokken by de plannen van De Zonnehof, het betreffende kin derdagverblijf voor geestelijk ge handicapten dat op de huidige plek aan de Marmxlaan uit de jas is gegroeid. Attema: „Ik werd toen door de leiding van De Zonnehof benaderd. Ze hadden iets gehoord over de umlocatie voor onderwijs in de Westwijk en wilden daar graag aan meedoen." Attema was 'laaiend enthousiast' over de integratie van de verstan delijk gehandicapten met het nor male basisonderwijs. Ze sprak er over met het college van burge meester en wethouders en daarna werd het 'de ambtenarij mge- fietst'. „Maar in de beleidsvisie by de begroting van 1998-2001 was sprake van een umlocatie zonder De Zonnehof. Toen ik daar in een commissievergadering een vraag over stelde werd geantwoord dat De Zonnehof niet meer meedeed. Want, zo werd tussen neus en lip pen door verteld, de Bestuurs commissie Openbaar Primair On derwijs Vlaardingen wil dat met. Ze zijn bang voor negatieve beeld vorming van openbaar onder wijs." Gewoonste zaak Attema was met stomheid gesla gen. „De volgende dag heb ik er met de verantwoordelijk ambte naar over gepraat en die bevestig de het verhaal. Ik heb toen de no tulen van de vergadering opge vraagd en daarin stond het inder daad. Alsof hel de gewoonste zaak van de wereld was." Notulen Tijdens de behandeling van de begroting in november sprak At tema or.denvys-wethouder T.W. van der Steen er op aan. De wet houder zei dat hij zich tegen de opstelling van de bestuurscom missie had verzet, maar dat zijn opmerking niet in de notulen was opgenomen. De vergadering, die een jaar eerder was gehouden, bleek achteraf niet te best te zyn genotuleerd. Want, zo werd Atte ma later in een gesprek duidelijk, het schoolbestuur is niet tegen in tegratie. Alleen in het geval van De Zonnehof en de unilocatie wel omdat het praktisch onmogelijk zou zijn. En dat zou dan een nega tieve uitstraling hebben. „Om de doodeenvoudige reden dat er te weinig ruimte is," aldus Attema, die kan leven met die uitleg. De PvdA-fractievoorzitter is blij met de toezegging van het school bestuur dat zij de integratie van gehandicapte leerlingen in het re guliere onderwys mogelijk acht. Momenteel wordt een plan uitge werkt waarin De Zonnehof en de Stichting Kinderopvang "Vlaar dingen gezamenlijk een locatie krijgen. Maassluis Het Maassluise ver zorgingshuis Zonneweelde wordt aan de kopse kant, in het Vondel park, uitgebreid met 47 kamers. Met dit door het bestuur van de Tweemaster (waaronder Zonne weelde valt) ingediende plan heeft het college van burgemees ter en wethouders ingestemd. De gemeenteraad van Maassluis zal zich waarschijnlijk volgende maand over dit b en w-advies bui gen. Met het goedkeuren van het plan genaamd 'de kop van Zonne weelde' wordt het aanvankelijke idee om een woontoren 'midden in' het tehuis te bouwen, verwor pen. Was dit niet gebeurd, dan zou de keuken van het verzorgings huis moeten verdwijnen. Maaltij den (voor bewoners van Zonne weelde en voor de thuiszorg) zou den dan dders worden besteld en in totaal zo'n twintig personeelsle den zouden op straat komen te staan. Vooral vanwege dat laatste zegt Tweemaster directeur M. De Zonne weelde krijgt deze kant aanbouw 47 Ka mers. Foto Roel Dijkstra Terlingen-Kamer 'ontzettend bly' te zijn met hetcollegebesluit. „We vieren een heel klein beetje feest, maar moeten toch nog wachten tot de gemeenteraad zich er over uitspreekt" Had het 'woontoren plan' doorgegaan dan was niet al leen de-Jteuken verdwenen, maar dan zou het verzorgingshuis - door de verbouwing - ook ander half jaar onbewoonbaar zijn, ver klaart Ternngen. Onduidelijk is nog wat er met de Schutsluis, het andere verzor gingshuis van de Tweemaster, gaat gebeuren. Zeker is dat het gebouw in de huidige vorm niet meer voldoet als verzorgingshuis. Om die reden is er deze maand een opnamestop ingesteld. Ruim een maand geleden gaf de eigenaar van het gebouw, Stich ting Gereformeerde Bouwcorpo ratie voor Bejaarden (SGBB), aan dat de mogelijkheid bestaat dat de grond aan woningstichting WSM wordt verkocht. Dit gebeurt echter pas, verklaarde directeur S. van Keulen destijds, als blijkt dat de uitbreidingsplannen voor Zonneweelde voldoende zijn om de Schutsluisbewoners te huis vesten. Door het behoud van de Zonne- weelde-keuken zal ook het perso- neel.van de keuken van de Schut sluis zijn baan behouden, vertelt Terlingen. Zij zijn -bij het ver dwijnen van de keuken van de Schutsluis - inzetbaar in Zonne weelde, de keuken die meermaal- tijden zal moeten klaarmaken. Door Sander Sonnemans Schiedam Twintig oproer kraaiers uit de Schiedamse wijk de Gorzen brengen de jaarwisse ling vannacht niet door by het vreugdevuur op de rotonde voor de Heilig Hartkerk, maar in de po litiecel. De vernielzuchtige jonge ren, variërend in leeftijd van 17 tot 3D jaar, werden gisteravond rond half elf gearresteerd wegens openlijke geweldpleging en zyn ingesloten op het bureau. Meer dan tien politiewagens wer den ingezet om een eind te maken aan de rel op de Havendijk waar bij veel nieuwsgierigen op de been kwamen en uit het raam hin gen. De opschudding begon met het in de fik steken van een be hoorlijke hoeveelheid rommel waarna met stenen naar passeren de auto's werd gegooid en andere vernielingen werden aangericht Op het plein bij de Lekstraat en nabij de brug over de Voorhaven werd de bedrading uit verschil lende lantaarnpalen gelrokken. Bij de arrestaties werd een aantal slag- en steekwapens, waaronder een honkbalknuppel, balken en een hamer, in beslag genomen, „Het werd hoog tijd dat de politie eens ingreep," reageert een van de vele omstanders. „Die gasten hier zyn al een paar dagen bezig, je voelt je gewoon niet veilig meer. Wat moet dat vannacht met de jaarwisseling wel niet worden. Ik houd mijn hart vast. Als ze nu al met stenen en brandend spul naar auto's gaan lopen gooien, wat doen die idioten dan van nacht? Moet je zien, die gasten staan gewoon te lachen terwijl ze in de boeien worden geslagen. Het doet ze niets." De man, die anoniem wil blijven, wijst naar een rode Ford Escort die aan de Lekstraat staande is gehouden waarna vervolgens de vier inzittenden door de politie uit de auto worden gehaald. Ze krij gen zonder pardon handboeien om en voor één van hen is het kennelijk niet de eerste keer. „Hé, doe maar zachies aan hoor, ik weet hoe het werkt," zegt een kaalgeschoren knaap van net 20 jaar met een grijns op zijn gezicht. Hij doet zijn handen op zijn rug en laat zich vervolgens geboeid af- Barendrecht Een 29-jarige man uit Schiedam is gisteren in Baren drecht rond het middaguur ern stig gewond geraakt nadat hij een val van vier meter had gemaakt. De werknemer van een construc tiebedrijf was bezig om dakplaten aan te brengen op een bedrijfs pand dat in aanbouw is op de Boerhaavelaan, tegenover het Rotterdams Medisch Pedago gisch Instituut (RMPI). Toen de Schiedammer achteruit liep, viel hij vier meter naar bene den en smakte op de eerste ver dieping van het bedrijfsgebouw. Het team van de traumaheli stabi liseerde hem ter plekke zodat de man per ambulance naar het Rot terdamse Dijkzigtziekenhuis kon worden overgebracht Volgens een politiewoordvoerder heeft de man vermoedelijk een bekken fractuur opgelopen. SchiedamIn het artikel over het verkiezmgsprogram van net AOV/ Unie 55+ staat dat Tweede Ka merlid W. "Verkerk op de kandida tenlijst in Vlaardingen staat. Dat klopt niet Verkerk staat nummer zeven in Schiedam. Den Haag/Maasland Wegens flessentrekkerij waarvan bedrij ven in Maasland, Dordrecht, Zwijndrecht en Gouda het slacht offer werden, is in hoger beroep voor het Haagse gerechtshof te gen een 29-jarige man uit Berg- schenhoek een celstraf van zeven tien maanden geeist Advocaat-generaal mr. A van der Horst achtte bewezen dat de man bij de bedrijven spullen had ge kocht zonder te betalen. Door zijn vlotte babbel maakte hy begin 1995 Adamas in Maasland droog- zaagbladen, boormotoren en handmachines afhandig. De man uit Bergschenhoek wekte het ver trouwen van de verkoper doordat hij in een auto van zijn vorige werkgever kwam aanrijden. Ada mas deed veel zaken met dit be drijf. Volgens de aanklager bij het ge rechtshof was voor de flessentrek kerij in Maasland een celstraf van twee maanden op zijn plaats. Daarnaast eiste hij vijftien maan den cel voor de andere gevallen van flessentrekkerij. De buit be stond onder meer uit een wasau tomaat, wasdroger, kleuren-tv, een accu, een boormachine en wandtegels en lijm. Bij de strafmaat hield de advo caat-generaal er rekening mee dat de man uit Bergschenhoek in juli van dit jaar van de Haagse recht bank een celstraf van dertig maanden waarvan acht voorwaar delijk heeft gekregen voor een aantal nieuwe delicten, waarbij de gekochte spullen niet betaald werden. Het strafrecht schrijft voor dat bij de hoogte van een straf rekening wordt gehouden met veroordelingen in gelijktijdi ge zaken. Tevens is de man deze week veroordeeld tot een ontne mingsvordering van 152.000 gul den, Dit bedrag is de winst, die de man met de (lessentrekerij ge maakt heeft. De 29-jarige ging in beroep tegen een eerder vonnis waarbij hy voor de flessentrekkeij in Maasland werd veroordeeld tot vijf maan den cel. Voor de het niet betalen van de gekochte goederen in Zwijn drecht, Dordrecht en Gouda werd de man eerder veroordeeld tot twintig maanden cel De man pleegde de flessentrekkerij toen zijn hoveniersbedrijf in staat van faillissement verkeerde. Het gerechtshof doet over een week uitspraak. voeren naar één van de politie- busjes. De Escort wordt eveneens in beslag genomen. „Daar," zegt een van de agenten, „mankeert wel het een en ander aan. Dat ding is technisch absoluut niet in orde. Nee, die knaap is zijn auto voorlopig kwijt." De bestuurder was betrokken ge weest by de openlijke geweldple ging, maar ging er vandoor zodra de politie ter plekke verscheen. „Het kenteken van de auto was genoteerd," zegt politiewoord voerder L. 't Hart „Later kwamen de jongens in de auto toch weer even een kijkje nemen, dus was het een makkie hen alsnog te ar resteren." De politie zal vannacht vermoede lijk wel een oogje in het zeil hou den in Zuid. Er is immers inmid dels een tip binnengekomen dat op de rotonde, waar jaarlijks de opbrengst van de kerstbomen- jacht in vlammen opgaat, een ca ravan gevuld met autobanden in de fik wordt gestoken. De gearres teerde jongelui worden voorlopig drie dagen op het bureau vastge houden. Een van de jongeren, die zegt dat hij ook bij de rel betrokken was, baalt van de aanzienlijke politie macht die op de been is. „Eik jaar moeten ze ons hebben," zegt de knul. „Logisch dat we daar ziek van worden. De politie gunt ons gewoon het nieuwsj aars feest niet. Nou, ze kunnen nog lachen van nacht." „Be laatste dagen," zegt de poli- tiewoordvoerdster, „is door ons een tolerantiegrens getrokken. Die is nu duidelijk overschreden. Dan is dit het gevolg, we grijpen gewoon keihard in." Gisteravond is al een aantal aangiften van ver nieling gedaan bij de politie. Hoe veel mensen gedupeerd zijn door de vernielzuchtige 'Gcrzenezen' is echter nog niet bekend. i Alle medewerkers van Radio Rijnmond wensen u een goed en gezond 199S! Blijf tulsteren volgend jaar, want bij ons sprankelt 't altijd. Maassluis In Gallery Art Leathering is tot en met 7 februari de expositie te zien van Payman Abdulkadir en Omar Rasul Dit echtpaar uit Koerdistan heeft de eerste buitenlandse expositie sa mengesteld. De Gallery is gelegen aan de Zuiddijk tussen het Ge meente- en het Sleepvaartmuse- um in. De openingstijden zijn vrij dag van 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Schiedam De afvalkalender van ONS Milieu komt in januari 1998 uit als jubileumkalender. De ka lender heeft als thema honderd jaar stadsreiniging. De kalender wordt volgende week huis-aan- huis verspreid. De afvalkalender fungeert als handwijzer voor alle data en routes voor (gescheiden) afvalinzameling. Brievenbussen met een sticker te gen ongeadresseerd drukwerk zullen echter worden overgesla gen. De bewoners die ondanks de sticker de afvalkalender toch wil len ontvangen kunnen een exem plaar aanvragen bij ONS Milieu, telefoon 4576700. Ook een briefte sturen naar ONS Milieu, Ant woordnummer 530, 3100 WB is mogelijk. Vlaardingen De studiezalen van het Stadsarchief Vlaardingen zijn voor het publiek gesloten op vrij dag 2 januari en dinsdag 6 januari vanaf 12.30 uur. VlaanHngetr—s Een-groep explo rers gaatVp kamp?' Tijdens hun kamp gaat er van alles mis. Dit is kortgetogdjhet Waarover de Vlaardingse scoutingvereni- ging Allart van Heemstede op 3 en 4 januari in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen het stuk 'Allart de musical' speelt. Ze doen dit ter ge legenheid van hun 25-jarig be staan. De reden om een musical te gaan uitvoeren is volgens Petra Thurmen van de vereniging sim pel. „We wilden een keer wat an ders doen dan alleen maar kno pen leggen. Een musical leek ons een leuke en goede manier om be kendheid te geven aan ons jubile um." Aan de musical doen 150 mensen mee. Thurmen: „Iedereen heeft een rol. De leeftijden van de op- voerenden varieert van 5 tot en met 50 jaar. Dus wat dat betreft, is het een grote musical." Het stuk is door de vereniging zelf geschre ven. Kaarten zijn in de voorver koop en aan de kassa vijftien gul den. De twee uur durende voor stelling begint op zaterdag om 19.00 uur en op zondag vangt het spektakel om 14.00 uur. VlaardingenEen afwisselend en aantrekkelijk programma zal op 3 januari tijdens het nieuwjaars concert in de Grote Kerk in Vlaar dingen ten gehore worden ge bracht. Vanaf 15.00 uur kunnen werken van Teleman, Bach en Homillius worden beluisterd. Ook wordt een stuk uitgevoerd vol gens de zogenoemde 'altematim- praktijk'. Bij deze vorm van zin gen voeren orgel en koor beurte lings een vers uit Sportagenda Tips voor deie rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deie krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-27327» (fax: 0104265227) en in de avonduren onder 010-4004310 (fax: 010- I 41285M). ZATERDAG 3 JANUARI Atletiek: 11.00 Nieuwjaarsloop Hoek ran Holland Start: tennispark De Hoek, Har- wichweg. BADMINTON: De Ritte 3-Refobs. KORFBAL: 19.30 VEO-ODO, 20 00 Vrien denschaar-Oranje Nassau ZONDAG 4 JANUARI ATLETIEK: 11.00 Win tercross AV Water weg, Maassluis (3,6 en 9 kilometer), HANDBAL; 12.35 DWS (m>Arends«M. Stars, 1135 DWS 2-WIK (v), 13.30 Umtas'63 (m+Snehoek 2,12.15 A£C95-Ventura (m), l+SS "iutas'CS (vJ-IIeUus. KORFBAL: 24.45 KV Vlaardingen-Trekvc!- gels,.3 l5Harga-DubbelZes(Margriethal). VOETBAL: Midwmteitoernooi HSC, sport park 't Nieuwelant, Vlaardingen, Oefen wedstrijden: 14.00 SWSMC-Kranenburg, 14.00 Hoek van Holand-CW.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1