'Feyenoord mooier dan hoofdprijs Staatsloterij' zwep gehuldigd Bestuur Zwaluwen betreurt vertrek Andriessen Engelsen denken dat ze 't hebben uitgevonden' Mark Nijssen 'gewoon' nog een seizoen bij Excelsior Maassluis lijf typ»? Slikkerveer en Zwart Wit'28 in Spanje: 1-1 Van Diggele trainer TOGR !«ss heeft-trainer Ronald Warnas zijn contract tot 2000 ver lengd. De Ridderkerker is er be zig aan zijn eerste seizoen. Wooterwil weg bij Zaragoza Zoetebiers avontuur bij Sunderland: lange busreis, een buffetje, nachtje in hotel en naar de tribune |f Dematradze ook al aan de slag Vergelijking met Wouters doet André Ooijer goed Glas: titel viermansbob Ook Hunyady zegt af MW27 bekert tegen Zwervers Vlaardingen stoot Nieuwerkerk uit beker Rotterdams Dagblad WA Woensdag 7 januari 1998 11 r Benal Waar andere amateur voetbalclubs hun tenten in Neder land opslaan, 'overwintert' Zwart Wit'28 in het zonnige Zuid-Span- je. Tot komend weekeinde vertoe ven de Rotterdammers in Torre- molinos. Ze grepen gisteravond de gelegenheid aan om te oefenen tegen Slikkerveer, dat zich in het naburige Benalmadena voorbe reidt op de tweede competitie- helft. Beide ploegen maakten er in het Patronato-stadion in Benal een leuke, snelle wedstrijd van. Een winnaar kwam er niet uit de bus. Het werd 1-1. Die stand was halverwege al bereikt. Michel Kooyman hielp Slikkerveer in de zesde minuut aan een voor sprong, Michel Visser tekende vlak voor de pauze voor de gelijk maker. Slikkerveer-grensrechter Cor Ouwens hanteerde de fluit. Rotterdam John van Diggele wordt de nieuwe trainer van TOGR. De Rozenburger volgt Re- né Blaauwkamp op, die na drie seizoenen vertrekt. Van Diggele. deze competitie zonder club, was voorheen werkzaam bij PPSC en DSVP. Wïm van Til plakt er nog een jaar aan vast bij zaterdagtweede- klfiss*r Spirit De ex-speler van FMbord is aan zijn eerste sei- zoSSfezig in Ouderkerk aan den Maasdam, een andere Hoek- sche-Waardse zaterdag derdeklas ser, legde Chris Bosse voor een derde seizoen vast. Heinz Breuer plakt er een twee dejaar aan vast by De Alblas. Jaap Wielaard en Den Bommel gaan aan het einde van het sei zoen uit elkaar. De 60-jarige Stel- lendammeris aan zijn tweedejaar bezig bij de vierdeklasser (zat). ZaragoxaNordin Wooter wil nog liever ^vandaag dan morgen ver trekken by jlteal ,JZaragqza~ De oud-Ajacied, dië by de Spaanse middenmoter tot bankzitter is ge worden, heeft problemen met trai ner Luis Costa. Zondag escaleer de de onmin tussen trainer en speler. Costa wilde Wooter in het thuisduel tegen Athletic Bilbao (1- 1) laten warmlopen. De Nederlan der weigerde dat „Ik heb mij Voor rust al warmgelopen. Wat heeft het voor zin dat te doen als de trai ner mij toch niet opstelt?" aldus de verbolgen Wooter, die door de clubleiding ter verantwoording is geroepen. Door Marcel van der Kraan Rotterdam Aan de rand van het trainingsveld bij de Kuip botst hij op een groep trouwe klanten met een rood-wit hart, „He, Zoetebier," roept de meest luidruchtige van het stel, „die Steur bracht vroeger elke week paling mee...1' Feyenoord s nieuwe keeper uit Volendam begrijpt de hint naar het verleden, toen zijn dorpsgenoot Johan Steur nog in Rot terdam-Zuid voetbalde. „Maak je maar niet ongerust," spreekt hij de Feyenoord-aanhang lachend toe. „Ik breng straks paling mee, zo lekker heb je ze nog nooit geproefd!" Met dat antwoord heeft hij zijn eerste fans in de Maasstad al ge wonnen. Die paar tientjes aan ver se vis kan hij bovendien wel mis sen na zijn lucratieve transfer. Een profvoetballer verdient van daag de dag een vermogen en de 27*jarige Edwin Zoetebier zal daarop geen uitzondering vor men. In de ochtenduren maakt hij met zijn zaakwaarnemer Hum phrey Nyman en de leiding van Feyenoord het 4,5 jarige contract rond. Voor het geld hoefde hij Engeland overigens niet te verlaten, spor tief gezien had het avontuur in Sunderland hem echter weinig meer te bieden. Het verhaal van de voormalige international van Jong Oranje, schoonzoon van Vo- lendam-trainer Dick de Boer, is een van de meest bizarre in de ca tegorie 'buitenlandse mislukkin gen'. Er zal immers nergens ter wereld een voetballer zijn die bij zijn buitenlandse club een riant salans verdiende en daarvoor al leen wekelijks een warm en koud buffet hoefde weg te werken. Want zo kunnen de zes maanden, die de Nederlandse doelman heeft doorgebracht in het noord oosten van Engeland, ongeveer worden samengevat. In de brasse rie in de Kuip, waar hij de handen schudt van alle Feyenoorders, lacht hij om zyn eigen capriolen. „In de eerste divisie mag je in En geland maar drie wisselspelers op de bank hebben. Peter Reid, onze manager, koos daarvoor elke wed strijd drie veldspelers. Hij had daar meer behoefte aan dan aan een reserve-keeper. Dus zat ik el ke wedstrijd op de tribune. Soms vijf, zes uur in de bus naar het zui den van Engeland. Een warm en koud buffetje, een hele nacht in het hotel en daarna mocht ik weer naar de tribune." Ook Nijman, zijn zaakwaarnemer begreep er niets van. Als die wel eens aan de telefoon hing, kreeg hij nauwelijks tekst of uitleg. On begrijpelijk, vindt de voetbalma kelaar. „Want Reid wilde Zoete bier afgelopen zomer koste wat het kost by Sunderland binnen halen. Ik heb nooit begrepen waarom hij die jongen geen kans heeft gegeven." Precies twee keer mocht de Noordhollander aan het grote werk ruiken. „In de Coca Cola Cup speelden we tegen Bury," zegt Zoetebier. „Was ik echt een van de betere spelers. Maar daar na was het meteen terug naar de tribune." Reid gaf de voorkeur aan de Fransman Pere2, die nu echter ook het veld moet ruimen. Sunderland wil voor de derde keer een doelman aantrekken. Toen zijn ouders in december met een paar Nederlandse staatsloten zwaaiden, die ze speciaal voor hun zoon hadden gekocht, droomde Zoetebier onder de Engelse kerst boom van de hoofdprijs van tien miljoen waarmee hy zichzelf zou kunnen vrijkopen by de eerste di- visieclub. „Maar het telefoontje van Feyenoord, dat een contract voor 4,5 jaar had klaarliggen, was voor mij nog veel mooier dan die hoofdprijs in de Staatsloterij. Hier ben ik zo blij mee, dit is zo'n prachtige club, ik kan gewoon niet onder woorden brengen wat dit voor mij betekent." Supporters Feyen oord, vindt Zoetebier, is een club meteen speciale klank in Ne derland en Europa. „Wat suppor ters betreft doet Sunderland niets voor Feyenoord onder. In Enge land gingen er bij elke uitwed strijd 8000 man mee. De laatste thuiswedstrijd zaten er 42.000 toe schouwers. En we speelden wel eerste divisie! Alleen kom ik nu by een club die in de top speelt. Daar kon Sunderland niet aan tip pen." Toch blijft zijn uitgangspositie hetzelfde. In de Kuip begint hij weliswaar niet op de tribune, maar een plaats onder de lat zal hij moeten afdwingen. Jurek Du- dek is de man die het vertrouwen geniet van Pim Doesburg en Leo Beenhakker. „Ik heb Dudek van morgen voor het eerst ontmoet. Aardige jongen, maar ik weet dat ik de strijd met hem moet aan gaan," zegt Edwin Zoetebier, die m vijf minuten meer praat dan de Pool in een hele week, Hij weet van zichzelf dat hy het hart op de tong heeft liggen. Ook in het veld is hy met bescheiden. „Bij Volendam nepen ze ook wel eens, daar heb je Zoetebier met De nieuwe doelman van Feye noord, wordt onder handen ge nomen door Pim Doesburg (r). Het is een genot omniet hém op het veld te staan," -.fl' Rotterdam Edwin Zoetebier heeft geen spijt van zijn uitstapje naar Sunderland, maar de Volendam- mer ziet Engeland niet langer als het beloofde (voet- bal)land. „In Engeland denken ze dat-ze het hebben uitgevonden. Bij Chelsea zit een keeperstrainer die aan Ed de Goey gaat vertellen hoe hij moet keepen. Ik vind dat onbegrijpelijk. Een man van wie niemand - heeft gehoord, gaat tegen de nummer twee van Ne derland zeggen dat hy bet verkeerd doet. Want zo ging het by Ed in het begin. Hij had de pech dat hy al r-" gauw een grote blunder maakte. Daardoor kwam er kritiek, maar Ed is natuurlijk een geweldige keeper. Voor hem was het goed dat hy een Nederlandse trai ner had, die vertrouwen in hem bleef houden. Want als Gullit er niet was geweest, hadden ze hem by Chelsea al weer aan de kant gezet. Zo gaat het ge woon. Alle clubs, inclusief Sunderland waar ik zat, halen buitenlanders binnen. Maar als het fout gaat, hebben ze de pest aan al die buitenlandse spelers. Die mogen als eerste vertrekken." Zoetebier prijst zich gelukkig met het feit dat hy in de Kuip eindelijk gaat werken met Pim Doesburg. „Dat is een keeperstrainer die ik eerder had moeten hebben. Doesburg heeft gewoon alles. Het is een ge not om met hem op het veld te staan." z'n grote smoel. Maar ik trok al leen m'n mond open in het belang van de club. En als ik er eentje op de training een knal voor z'n flik ker gaf, was dat ook nodig. Dat deed ik niet zomaar. Ach, ik wil gewoon elke dag keihard knok ken voor m'n geld. Ik ben ook nog drie jaar bouwvakker geweest, ging ik met m'n broodblikje en m'n overall naar een bouwerij. Hartstikke vroeg op en 's middags als een gek op de fiets naar het stadion van Volendam om te trai nen. Die tijden zijn voorbij. Als je dan bij zo'n mooie club als Feye noord terecht komt, wil je zeker vechten voor je brood." Rotterdam Feyenoords tweede nieuwe kracht, de Georgiër Geor- gi Dematradze, is vandaag ook al aan de slag gegaan. De 21-jarige international, topscorer van Dina- mo Tiblisi, arriveerde gisteravond laat op Schiphol en voegdejzich vanmorgen by de A-selectie. Ze ker is dat Dematradze, die op de rechterflank gaat opereren, tot het eind van het seizoen by Feye noord blijft. „We hebben hem ge huurd tot het eind van de compe titie," zegt manager Hans Ha- gelstein. Of hij direct na de win terstop in aanmerking komt voor een basisplaats, wil Leo Beenhak ker samen met Geert Meyer en John Metgod tijdens het trai ningskamp in Sicilië bekijken. Feyenoord vliegt na het weekein de naar Palermo en speelt woens dag een vriendschappelijk duel tegen het Duitse Hamburg SV. bier (1) en zijn grote concur rent in de Kuip, Jurek Dudek, die eerste man Foto's Johnde Pater Dikke pret bij PSV's nieuwe aanwinst Andró Ooljer (I) en manager Frank Amesen. Foto Bob var dan Cruljssem/ANp Eindhoven Een speler naar zyn hart. Zo had Dick Advocaat hem al genoemd. Iemand op wie PSV sinds het vertrek van Jan Wouters zatte wachten. Na een jaren lange zoek tocht heeft de landskampi oen eindelijk diens opvolger in huis. André Ooijer is de naam. „Jan Wouters? Het is fantastisch om met hem te worden vergeleken. Beter dan met wie dan ook. Ik denk inderdaad dat ik qua karakter in het veld op hem lijk." Gisteren tekende André Ooijer na een medische keu ring een contract bij PSV, voor vijfeneenhaif jaar maar liefst. Nieuws was de transfer van de 23-jarige Amsterdammer van Roda JC naar Eindhoven al lang niet meer. Al maanden werd de naam van Ooijer, zoon van een banketbakker, in verband gebracht met PSV. Directeur voetbal Frank Amesen: „We zyn acht tot negen maanden be2ig geweest, maar Roda wilde lange tijd niet meewerken. Bovendien hebben we geduld moeten hebben omdat er zoveel concur rentie was van andere clubs. Maar we widen hem dolgraag hebben. André is een toegevoegde waarde- voor de selectie." Maandag meldt Ooijer, die zijn opleiding bij Ajax ge noot, zich voor het eerst op De Herdgang, wanneer PSV een begin maakt met de voorbereiding op tweede competitiehelft. Of toch niet? „Je weet nomf^ wat de natuur doet, maar mijn vriendin en ik ver*^ wachten op 12 januari ons eerste kind. Als het die da|g ook daadwerkelijk geboren wordt, heb ik al een vrij&r dag geregeld. Maar als ik eerlijk ben, hoop ik datonS""1 kindje een dagje eerder komt." Roda JC op zijn beurt heeft zich gisteren bij PSV gemeld voor Anders Nielsen (25). De Limburgers zien in de aan RKC uitgeleende Deen de opvolger van André Ooijer. IglsArend Glas heeft een steuntje in de rug gekre gen in zijn Olympische wedloop. De Groninger ver overde gisteren in Xgls de nationale titel in de vier mansbob. Op de Oostenrijkse baan deden bij een in ternationale wedstrijd naast zeven combinaties van het organiserende land ook drie Nederlandse bobs mee. Het zilver bij het NKging naar het team van Na- jib Nakad. Het kwartet van George Kenter werd ge- diskwalifceerd, omdat de piloot in de eerste run een van zijn remmers verloor. Glas is met Marcel Otten- hof, Edward Cyrus en Frank van den Berg druk bezig zich nog voor de Spelen in Nagano te plaatsen. De kansen van het viertal zijn evenwel miniem. Helsinki Emese Hunyady heeft op het laatste mo ment besloten niet deel te nemen aan het EK schaat sen allround, komend weekeinde in Helsinki. De Oostenrijkse Olympisch kampioene 1500 m en we reldkampioene allround (1994) geeft er de voorkeur haar training in Collalbo voort te zetten. Net als een groot aantal anderen vindt Hunyady het toernooi op de buitenbaan niet passen in de voorbereiding op de Olympische Winterspelen. Eerder meldden o.a. de Duitse favoriete Gunda Niemann-Slïmamann zich af. Grote kanshebster is nu Tonny de Jong. SiiW» Schiedam Geheel tot zijn grote verrassing is Jan Zwep, de mar kante voorzitter van GTB, tijdens de nieuwsjaarreceptie van zijn voetbalclub, gehuldigd. Zwep had Aad en Joop Trouwborst net in het zonnetje gezet wegens hun 25-ja* rig lidmaatschap, toen hij zelf naar voren werd gehaald. De pre- 5 had zelf niet bijgehouden dat hij GTB al veertig jaar trouw is. Zijn medebestuursleden hadden dat wel gedaan en plaatsten hem op een voetstuk Zwep (54) was zeer verrast maar vreemd dat hy in het middelpunt van de belangstelling werd gezet, was het natuurlijk niet. Hij speel de immers zevenentwintig jaar in het eerste elftal, heeft vanaf zijn achttiende een bestuursfunctie en is al zeventien jaar voorzitter van de Harga-club. Maasland MW27 speelt zater dag thuis voor de beker tegen Zwervers Capelle, de ploeg van de Schiedamse trainer Henk Salari. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Eerdere tegenstanders van de Maaslandse club in het toernooi waren RKWIK, GTB en HSC{zo.). b Door Fred Louter en Sander Scnnemans Schiedam «Jammer, erg jam mer." Zwaluwen-trainer Jan Hoo- gerwerf is duidelijk in zijn com mentaar. Hij en zyn medebe stuursleden betreuren het ten zeerste voor het nieuwe seizoen op zoek te moeten naar een nieu we trainer. Aad Andriessen ver laat de Holy-club na deze competi tie om te verkassen naar hoofd klasser Capelle. Ondanks dat Andriessen met Zwaluwen in de eerste klasse B (nog) niet bepaald een rol van be tekenis speelt, zijn de clubleiding en de spelersgroep zeer te spre ken over de opvolger van de vorig seizoen ontslagen Wim van Til. Jan van der Hoek moest er als tus senpaus aan te pas komen om de Vlaardingers te behoeden voor de gradatie en Andriessen heeft in middels een stabiele ploeg neer gezet. „Een paar weken geleden hebben we al met Andriessen ge sproken en hem verteld dat we graag nog een jaar met hem ver der wilden," zegt Hoogerwerf. ,Aad wilde even bedenktijd om te zien wat er nog op hem af zou ko men. En ja, met Capelle is het heel snel gegaan. Aan de andere kant wisten we ook dat bij een hoofd klasser aan de slag zou gaan als die zich zou melden. Inmiddels hebben we al een aantal telefoon tjes gehad van mensen die hier graag trainer willen worden." Hoewel de naam Mark Nijssen de laatste weken veelvuldig in ver band is gebracht met SC Feye noord, zegt hy zelf niet eens met de Rotterdamse dub te hebben gesproken. Nijssen, momenteel met Excelsior Maassluis op trai ningskamp in Tunesië: „De voor zitter van Excelsior heeft de ge- Rob Schalke. Kandidaat bij VDL Foto Peter Mol ken boer ruchten ook vernomen en mij ge vraagd wat er van waar is. Ik heb geen gesprek met Feyenoord ge- had^i ga ook niet solliciteren. El ke club die mij benadert, verwijs ik door naar de voorzitter. Ik heb een mondelinge overeenkomst voor driejaar, dus ik heb nog een jaar te gaan. En zoals het er nu naar uit ziet, blijf ik ook." Deltasport, kop! oper in oe tweede klasse C, en trainer Ton Pattina- ma zijn momenteel nog 'in onder handeling' Voorzitter John de Lange heeft de verwachting dat binnen enkele weken een nieuw eenjarig contract door de oefen- meester ondertekend zal worden. HVO-voorzitter Johan Hooger werf zegt zo goed als rond te zyn met trainer Dick Suiker over de Ton Pattinama. Nog een jaar Deltasport? Foto Peter Molkenboer verlenging van zijn verbintenis. „De spelers en het bestuur zijn te vreden over de trainer en ook Sui ker staat niet onwelwillend tegen over contractverlenging." Ondanks dat het contract van Cees Goudswaard bij Cion nog een jaar doorloopt, wordt deze week de mening van de spelers groep gepeild. Aan de hand van de uitslag wordt bepaald of Goudswaard zijn contract ook uit dient. Een naam die veelvuldig in verband wordt gebracht met Cion is die van Jaap van der NoL Hy verlaat overbuurman DVO'32 na het lopende seizoen. Als opvolger wordt Piet Kattestaart, nu nog HSC-zondag, genoemd. Hij heeft voorzitter Harry Meijer laten we ten geïnteresseerd te zijn in een Jan van der Velden. Nog geen bespreking. Foto Peter Molkenboer terugkeer naar zijn oude club. Derdeklasser Fortuna praat de ze maand met Gilbert de Wildt en Johan Voskamp, trainer van Hoek van Holland, zegt binnen kort meer duidelijkheid te kun nen verschaffen over zijn aanblij ven. „De club wil graag dat ik bij teken, maar voor mezelf ben ik er nog niet uit. Veel hangt af van het aanblijven van een aantal bepa lende spelers. Degradatie zou die kans kunnen verkleinen en dan zie ik het somber in." Louis Knipscheer en zaterdag derdeklasser Hoekse Boys zijn nog niet in bespreking. Knip scheer zegt ondanks de slechte positie op de ranglijst geen reden te zien waarom de club en lij niet door zouden gaan. Vïjfdeklasser ESC-zaterdag en trainer Arwin Verburgh gaan bin nenkort aan de tafel zitten. Belde partijen hebben de intentie met elkaar verder te gaan. Het bestuur van de Maaslandse derdeklasser MW27 ziet trainer Cor van Hoeven graag blijven. De debuterende hoofdtrainer heeft de aanbieding in beraad. Nog niet bekend is of Rob van Vliet bij zondag-vierdeklasser SVDPW en Ron de Bruijn bij PPSC (derde klasse zaterdag) hun verbintenis verlengen. Het be stuur van 'DPW wil Van Vliet graag behouden. Het bestuur van WK buigt zich volgende maand pas serieus over demogelijkheden. Ook over Jan van der Velden bestaat nog geen duidelijkheid. Ursus-voorzitter Berry Anto nissen: „We moeten nog gesprekken gaan voeren. Er is nog niets bekend." Pim van Rey zegt niet onwelwil lend te staan tegenover contract verlenging by vierdeklasser TSB. De besprekingen vinden deze maand plaats. Het bestuur van zesdeklaseer Schiedamse Boys en trainer Cock de Jong gaan in februari over de toekomst praten. „Als alle partij en dat moment tevreden zijn, ligt het in de lijn der verwachtingen dat we er nog een jaar aan vast plakken," zegt voorzitter Koos Klein. Het bestuur van de Vlaardingse vierdeklasser VFC en René Oo- men zijn nog niet in bespreking geweest en dat is volgens de trai ner een goed teken. „Als het be stuur de trainer kwijt wil, dan hoor je dat meestal vroeg genoeg. Dus wat dat betreft maak ik me niet al te veel zorgen. Als het aan mij ligt, blijf ik by VFC want ik heb het er prima naar mijn zin." DoorAriën Stuyt Rotterdam Twee helften, twee gezichten. Zo kan het duel tussen korfbalovergangsklasser Nieuwer kerk en eersteklasser Vlaardingen simpel samen ge vat worden. Vlaardingen domineerde het eerste be drijf en nam daarin een 7-1 voorsprong. Na de helft wissel hervond Nieuwerkerk zich waardoor de eind stand voor de ploeg van trainer Herman Hulsman nog een draaglijk aanzien kreeg: 11-15. Het was ech ter niet genoeg om uitschakeling in de Rotterdams Dagblad Bokaal te voorkomen. „Zeer ontevreden," was Vlaardingen-trainer Jan de Jager zowaar over de verrichtingen van zijn formatie in de tweede hejft Zijn spelers deelden die gedach ten geheel. „We nadden Nieuwerkerk na de rust op grote achterstand moeten zetten," vond Ronald Ver- weij die met vier treffers aan aardig aandeel in de Vlaardingse score had. Nieuwerkerk speelde in de eerste helft rommelig, be ging veel fouten en schoot de bal vooral over en langs de korf. Trainer Herman Hulsman sprak met zijn be- kende Haagse tongval weer eens zyn verwondering uit over het spel van zijn ploeg. „Zo gaat het al het he le seizoen. Er zit soms zoveel onrust in de ploeg, een tegenstander kan dan moeiteloos weglopen. Na de pauze zie je echter dat iedereen weer bij de les is. Ze kunnen het dus wel" Wat zijn spelers voor de pauze vooral goed konden, was toekijken hoe Vlaardingen volop gelegenheid maakte van de gebGden ruimte, nog gevoed door een enorme dominantie onder de paal waar Nieuwerkerk nauwelijks een bal afving. Met name Ronald Verweij en Arno Boven waanden zich in een korfballuilek- kerland. Op het moment dat het scorebord 7-1 aangaf vreesde de aanhang van de overgangskiasser voor een enorme afstraffing door de ploeg die aan de lei ding gaat in de eerste klasse. Strijdlust Dankzij een opvallende portie strijdlust na de pauze bleef dat de blauwhemden bespaard. Met name de af vang was beter verzorgd en ook verdween de bal weer eens in de korf. Vlaardingen liet de tegenstan der echter niet te dichtbij komen en stapte met de 15- 11 overwinning de halve finale van het toernooi om de RD-Bokaal binnen. „Wie weet kunnen we die prijs pakken," keek Jan de Jager vooruit Hermal Hulsman was al weer bezig met de competi tiewedstrijd tegen SSS.„Die moeten we winnen als we degradatie willen voorkomen," wist hij. „Ik denk namelijk dat we best in de overgangsklasse kunnen blijven. Als het maar eens een keer mee zit"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3