24 t WIK moet diep gaan voor de overwinning Korfballers ODO boeken Van Hoeven baalt van sensationeel gelijkspel kaarten in bekerduel Teleurstellend gelijkspel van Oranje Nassau Vrouwen Refoba goed voor winst Kaartenregen bij Ventura 'Slap spel' van Juventus Doelman André Olsthoorn absolute uitblinker bij Vlaardingse handballers Fransje Vader scoort er op los Contract loopt door; Goudswaard toch weg 'Rijnmond moet komende tijd harder gaan trainen' MVC beleeft een uitstekende middag Medailleregen bij VZC Ferki Nici kan weer lachen Moeizame zege KV Vlaardingen Rotterdams Dagblad Maandag 12 januari 1998 Vlaardingen De korfbaliers van Oranje Nassau hebben hun thuis wedstrijd tegen ONDO niet in een overwinning om kunnen zetten. Tegen de Zeeuwse middenmoter wisten de pupillen van coach Ed Mayer niet verder dan een 17-17 gelijkspel te komen. Na vlotjes op 2-0 voor te zijn geko men. zag de Vlaardingse nummer twee van de ranglijst kans om twintig minuten lang niet tot sco ren te komen. „We kregen ontzet tend veel kansen," keek Oranje Nassau-speelster Monique Door- nink met gemengde gevoelens te rug, „maar kregen ze er niet in. Of het nou doorlopers waren of om- draaibailen, de bal wilde maar niet door de korf." Na de rust speelde Oranje Nassau stukken beter, ONDO bleef echter gewoon meescoren. Aanstaande zaterdag ontvangt Oranje Nassau koploper Ventura Sport en mag het laten zien of de titel-aspiraties terecht zjjn. Vlaardingen - Met dezelfde cijfers waarmee Refoba eerder van BCR'91 had verloren, werd zater dag door de Vlaardingse badmin- tonploeg in de Westwijkhal ge wonnen. De vrouwen hadden een groot aandeel in de 5-3 overwin ning. Christa Boeters en Kari Mat- la, die inviel voor de geblesseerde Dana Kuil, verzamelden de mees te punten. Ook Chris van der Knaap won zijn partij, Nitte van Landschoot daar entegen was kanslooos. Verder kwam zowel het gemengd- als het vrouwendubbel tot winst. Refoba besluit de competitie zondag te gen Peliicaan in Tilburg. Na zes seizoenen, achtereen kampioen te zijn geworden, moet Refoba nu genoegen nemen met een plaats in de middenmoot. Schiedam Door een gebrek aan inzet heeft de vrouwenploeg van Ventura het handbalduel tegen hekkensluiter Fortissimo verlo ren. Het werd 18-20 (5-8) voor de bezoeksters. ue Schiedamse eerstediviaiüTust had verwacht twee punten te pak ken. De nog immer geblesseerde Karin Dekker heeft haar ploegge noten nog wel even laten zien hoe het handbalspel gespeeld moet worden, maar kon absoluut geen volledige wedstrijd meespelen. Voor de sterk keepende Jessica Sterken was de teleurstelling nog groter, want zij stopte zes van de negen strafworpen die haar ploeg tegen kreeg. Ook de mannenploeg van de Har- gaclub ging onderuit. Velo was met 26-19 (12-11) te sterk voor de Schiedammers. Na een aardige eerste helft drukten de arbiters behoorlijk hun stempel op het duel. Na een rode kaartenregen, ■vier stuks in totaal, kwam Ven tura er niet meer aan te pas. Zelfs de coach van Velo begreep niet waar hij dit geschenk aan te dan ken had. Amsterdam De mannen van Ju ventus zijn gisteren met 86-78 on deruit gegaan tegen koploper Ri co. De Schiedamse ploeg begon het duel uitstekend en had hal verwege de eerste helft een voor sprong van vijf punten op de Am sterdammers (10-15). Daarna brak voor de ploeg van Ar jan de Bruin een heel moeilijke fase aan en keek die met de rust al tegen een achterstand aan van 48- 40. In de tweede, helft ging Rieo goed door en bracht de marge op zestien punten. Juventus kwam nog wel terug tot zes punten van de koploper, maar die opleving had de ploeg te veel kracht gekost hetgeen uiteindelijk resulteerde in de nipte nederlaag. De Schie dammers blijven door dit resul taatinde middenmoot staan. Ook het vrouwenteam van Juven tus leed afgelopen weekeinde een nederlaag. Het werd na een slecht duel 56-61 voor BOB uit Oud-Beij- erland. Een verklaring voor de on nodige nederlaag van de Schie- damsen had speelster Daniëla Boogerd niet: „Onbegrijpelijk zo slap als we speelden en dan ook nog allemaal; het leek wel of we elkaar hadden aangestoken met een virus. We misten wel twee be langrijke speelsters, Evelien Vlugman en Annemiek Doornik. Misschien had dat ermee te ma ken," zocht Doornik naar een oor zaak voor de nederlaag. Middenmoter Juventus speelt geen serieuze rol van betekenis in de competitie. Door Sander Sonnemans Vlaardingen „Op papier," luidde gisteren voo. .„andbal- wedstrijd tegen Groene Ster de voorzichtige prognose van WIK-trainer Wil Plugge, „moet je winnen. Wij staan vijfde, Groene Ster tweede van onderen. Bovendien hebben we nog wel wat goed te maken, want de laatste twee wedstrijden van het afgelopen jaar hebben we verloren." Helemaal op zijn wenken werd de Schiedammer niet bediend door zijn ploeg, maar gewonnen werd er in elk geval wel. WIK moest diep gaan, heel diep, maar sleepte er dan toch nog een overwinning uit: 31-27. Het duel in de eerste divisie B was niet hoogstaand, maar voor het publiek bijzonder aantrekkelijk. Want er gebeurde vooral in de eer- Vlaardingen Na de uitsteken de prestatie van vorige week speelden de vrouwen van WIK gisteren een duel om maar snel te. vergeten, De uitwed- strijd tegen Hercules werd fors verloren. De ploeg van coach Arnold van Wurmond keerde met een 23-13 nederlaag huis waarts. „Helleek wel of ?4j hang waren om tegen de nummer een te spelen," beschreef Van Wur- mond de verrichtingen van zijn speelsters. Al snel keek de ploeg tegen een achterstand van zeven doelpunten aan, maar door wat aanpassingen in de verdediging, kwamen de Vlaardingsen nog aardig terug, Het houtwerk stond daarna menig doelpunt in de weg; ter- wijl de treffers aan de andere kant wél vielen. Fransje Vader scoorde er weliswaar op los, maar kon met haar. productie de zaak ook niet redden. Zé.liet zes rake worpen noteren. ste episode van alles, ook dingen die niets met het spel te maken hadden passeerden de revue. Om te beginnen waren er zo nu en problemen met de tijdwaarne ming. Vervolgens werd Groene Ster-coach Martin van Geel we gens aanhoudend ontoelaatbaar gedrag met rood naar de tribune verbannen, regende het gele kaar ten en tijdstraffen en stapelde het arbitrale duo bestaande uit P. van de Broek en J. de Jong, fout op fout waardoor er nauwelijks lan handballen werd toegekomen. Regelmatig werd het duel onder broken om orde op zaken te stel len en juist daardoor raakten de Vlaardingers het spoor bijster. Dat werd de ploeg van Plugge bij na nog noodlottig ook, maar toen WIK ver in deel twee de geest weer kreeg, werd het karwei bijna routinematig afgemaakt. De handballers knokten zich col lectief terug in de wedstrijd, maar de belangrijkste man in het Vlaar dingse kamp was toch doelman André Olsthoorn. De keeper, ab soluut van eredivisie-niveau, hield zijn ploeg niet alleen met le gio fabuleuze reddingen Sn de ra ce, hij pakte ook nog eens zes strafworpen. Als een tijger stortte hij zich telkens weer op zijn prooi en volledig terecht werd hij na af loop ook door de prominent aan wezige supporters toegezongen met 'André bedankt, André be dankt, André, André, André be dankt.' „André," roemde Wil Plugge de absolute uitblinker, „was vandaag uitzonderlijk goed. Hij is van on gekende klasse, dat is al jaren zo. Hij heeft ook wel vaker een wed strijd voor ons gewonnen, maar zoals vandaag heeft hij nog nooit gekeept geloof ik." ATV-dag Aanvankelijk ging de strijd in de Vlaardingse Westwijkhal gelijk op. Ron Berge, opende de score en na de twee treffers van Gaby Luy- ten bracht Ger Prins met twee ko gels de stand op 5-3. Het kanon van WIK verdween daarna eigen lijk naar de achtergrond omdat hij gewoon zijn dag niet had. „Ik had," lachte hij na de wedstrijd, „een ATV-dag." Plugge maakte zich daar ook niet al te druk om. „Het belangrijkste is dat de jon gens de koppies er niet bij hebben laten hangen op het moment dat hetdueizo chaotisch verliep. Goh, wat hebben die scheidsrechters er een chaos van gemaakt. We heb ben ze al eens eerder gehad en toen was er niks aan de hand. Maar zoals vandaag heb ik het nog nooit meegemaakt." Plugge doelde op het moment waarop de coach van Groene Ster werd weggestuurd. Regel is dat dan ook een speler het veld uit moet, maar dat zagen de arbiters over het hoofd. Prompt scoorden de bezoekers toen ook nog eens een doelpunt, een ongeldige tref fer dus eigenlijk. Na een voor sprong van vijf treffers (10-5) zak te WIK ver terug en keek nadien in de tweede helft zelfs tegen 17- 14 achterstand aan. Nadat Ron Berge, één van de topschutters, de gelijkmaker had geproduceerd hervond WIK zich en knokten de gastheren, van wie Lars Kramer na drie tijdstraffen een rode kaart kreeg, zich naar de zege. DoorTondeLeede Maasland Op het electronisch scorebord was de speeltijd reeds verstreken. Scheidsrechter Adem Kayalik liet desondanks nog én kele seconden doorspelen. ODO: speler Lennard van der Vaart be machtigde de bal rond de midden lijn en waagde een wanhoopspo ging. Tot uitzinnige vreugde van het thuispubliek gleed de bal door de korf en kwam de stand op 19- 19. Direct na de gelijkmaker klonk het eindsignaal van het zin derende treffen tussen ODO en Bolnes. Vooraf leek over de eindstand van het duel tussen titelpretendent ODO en Bolnes, met vier winst punten op een voorlaatste plaats bungelend in de eerste klasse G, zeer voorspelbaar. Gelukkig is in de sport de verrassing een niet weg te denken element. Bram Rog, de altijd op winst azende coach van het bezoekende Bolnes, was slechts op één ding uit: de scalp van ODO. „Ik ken ODO na tuurlijk door en door," klonk Rog met zijn typisch Haagse tongval, „want ik heb er drie jaar gewerkt Ook al is dat al weer vier jaar gele den, er is weinig veranderd. Er is nog altijd weinig doorstroming en je ziet steeds dezelfde mensen. Het i s toch typerend dat er spelers van Maassluis en Vlaardingen in het team zitten. Dat zegt mij ge noeg, De opdracht was om de twee scorende heren van ODO, Erik Passehier en Roel van Leeuwen, uit te schakelen. Die andere twee heren kunnen er wel een balletje ingooien, maar meer ook niet. Mijn dames kon ik iets meer vrij heid geven omdat de ODO-dames niet al te gevaarlijk zijn." De tactiek van Rog, die zijn volge lingen soms met grove bewoor dingen op hun fouten wees, had een verlammende werking op ODO. De felheid waarmee Bolnes de tegenstander tegemoet trad, haalde de pupillen van het trai nersduo Jan-Henk de Vast/André Pellikaan volledig uit het spel. Keer op keer leed ODO, zonder de geblesseerde Patrick Zeebregts (arm uit de kom en enkele weken uitgeschakeld), onnodig balver lies en door misverstanden kwa men de Maaslanders slechts zel den tot een fatsoenlijke aanval. Bolnes voelde zich als een vis in het water in de afgeladen sporthal De Hofstede en ham telkens bru taalweg een voorsprong. Bij 1-3 liet Roel van Leeuwen, die het zwaar te verduren had met zijn makkelijk schietende en veel be wegende tegenstander Erik Speij- er, twee doelpunten op rij note ren. Toch bleef Bolnes de betere Onder het toeziend oog van Corine Buitenhuis (1) waagt Lennard van der Vaart waagt een doelpoging terwijl twee tegenstanders machteloos toekijken. Van der Vaart zorgde later voor de verras sende gelijkmaker. Foto Peter Malhenboer ploeg en bij 5-8 kon Jan-Henk de Vait niet langer op zijn bankje blijven zitten. „Bewaar je rust," predikte De Vast. Tot opluchting van 'heel' ODO ging de rust bij een 7-9 stand in. „We werden op felheid afge troefd," wist De Vast, „en we toon den geen enkele gretigheid. Zelfs uit onze vrije ballen, normaal ons sterke punt, wisten we niet te sco ren. De ruststand viel me dan ook niet tegen, voor het zelfde geld hadden we al op zo'n vier punten achterstand gestaan." Aanvankelijk gaf de tweede helft een weing veranderd beeld te zien. Pas bij de stand van 10-13 liet ODO enkele minuten haar wa re aard zien. Wervelende combi naties en een enkel hoogstandje van Roel van Leeuwen en Len nard van der Vaart lieten de teller in Maaslands voordeel tikken. Eenmaal op voorsprong (16-14) ge komen verzuimde ODO door te drukken zodat Bolnes de ruimte kreeg zich te herstellen. ODO viel stil en Bolnes zag kans weg te lo pen tot 16-18. Twee rake worpen van Erik Passehier brachten ODO langszij waarna de bijna niet af te stoppen Bolnes-speler Harro Ta- merius de eindstand op 18-19 leek te brengen. De lange afstands worp van Lennard van der Vaart en het beetje hulp yan leidsman Kayalik hielpen ODO alsnog aan een punt. „ODO heeft weinig in druk op me gemaakt," was het harde oordeel van Rog, „en is voor mij dan ook zeker geen titelkandi daat. Tjoba heeft de sterkste ploeg en zal ook wel kampioen worden. De wedstrijd tussen ODO en Bol nes was wel een hele leuke partij, alhoewel het korfbal soms niet al te best was. We waren wel heel dichtbij de overwinning. Laat je die jongen (Lennard van der Vaart, red.) tien keer schieten, dan gaat die bal negen keer mis. Dit gelijkspel is wel een opsteker want we zaten in een dipje." „Ik ben heel blij met dat punt," zat De Vast nog na te hijgen van de spanning na afloop.Als je in de laatste minuut nog achterkomt moet ie heel blij zijn dat je de ge lijkmaker maakt. Nu blijven we in de race voor de titel met twee pun ten achterstand op Avanti en nog een halve competitie te gaan. Vol gende week moeten we naar Tjo ba toe, dan is het erop of eronder. We zullen er vanaf de eerste mi nuut moeten staan, anders kun nen we het vergeten." Dhor Erwin van der Lee Maasland—Niet zozeer de 2-1 ne derlaag van M7V27 tegen CW Zwervers was pijnlijk voor trainer Cor van Hoeven. Meer moeite had hij met de gele kaarten die drie van z(jn spelers opliepen. Vooral de twee gele prenten die Remco Jansen van de Vlaardingse arbiter Peter Hertog kreeg voorgescho teld, waren voor de beste Maas- lander op zijn zachtst gezegd duur. „Dankzij de bekerwedstrij den kan ik van de in de competitie opgelopen schorsingen afkomen. Maar in plaats daarvan kan ik weer een naam doorstrepen," baalde van Hoeven. Het was het enige negatieve punt dat Cor van Hoeven bij het beker duel plaatste. Zeker de tweede helft had de in 'werkkleding' ge stoken Van Hoeven een voetbal lend MW27 gezien dat het CW Zwervers, de ploeg van de Schie damse trainer Henk Salari nog moeilijk maakte ook. Op basis van de eerste helft had het daar niet naar uit gezien. De gasten maakten toen dankbaar gebruik van de speelwijze van MW27. De positie van Remco Jansen als laat ste man had immers louter op pa pier waarde want de nummer vier speelde continu voor zijn verdedi ging. Maar in de eerste wedstrijd om het 'echie' in het nieuwe jaar wisten de MW27 verdedigers geen raad met de man tegen man duels. Het was aan doelman Den nis van Eek en het gemis aan scherpte van de Zwervers-spitsen te danken dat het grote aantal kansen niet tot uitdrukking kwam in de stand. Zoals zo vaak in een bekerwed strijd kwam de underdog zelfs op voorsprong. Gelegenheidsspits Marco Moorman torende bij een hoekschop van Nico Bakker hoog boven iedereen uit en knikte de 1- 0 via de onderkant van de lat bin nen. Na de voorsprong kenden de Maaslanders een sterke periode. De thuisploeg had zelfs pech dat Marlijn van der Hoeven een paar centimeter te kort kwam om de voorzet van Remco Jansen bij de tweede paal binnen te tikken. Pas daarna stelde de Capelse tegen stander orde op zaken. Peter Heiszwolf, die al eerder drie grote kansen had gemist, verschalkte vooral tot opluchting van zichzelf Dennis van Eek: 1-1. Klasseverschil Na de gelijkmaker leek de uit schakeling van MW27 slechts een kwestie van minuten. Maar het vizier van Peter Heiszwolf (vrije trap op Dennis van Eek) en Juijan Brans (schot op de lat) Edwin Roobol heeft een vonden In de defensie van Groene Ster. Hetschotvan deVlaardin ger trof ech- □Oel. Foto Pet&r Molkenboer stond niet op scherp. Tegen het rustsignaal aan drukte de tweede klasser het klasseverschil tegen de derdeklasser ook in de tussen stand uit. Juiy Grundeler sprintte dwars door het hart van de open MW27-verdediging en kreeg de bal precies op tijd om alleen op Dennis van Eek af te mogen stor men: 1-2. Oude fouf Na de thee verviel CW Zwervers in de oude fout. „We beginnen al tijd sterk, vallen dan terug en hebben moeite om de draad weer op te pakken," analyseerde trai ner Henk Salari de bekerweds- rijd. Maar aan de andere kant had zijn collega Cor van Hoeven in de rust MW27 gewezen op de fou ten. „Het middenveld was niet agressief genoeg waardoor daar vandaan door CW Zwervers rus tig gepasst kon worden." Door de druk die de middenlinie uitoefende, kregen de gasten in derdaad lang niet zoveel kansen als in de eerste helft. Slechts Bert Bakker moest met gevaar voor ei gen ledematen een stiftje van Pe ter Heiszwolf voor de lijn tot cor ner verwerken en Dennis van Eek toonde zijn kwaliteiten bij een pe gel van Wouter Hokke. Maar MW27 stelde daar weinig tegen over. Lege doel Pas na de tweede gele, dus rode, kaart voor Remco Jansen (over treding op Peter van Geene) kreeg vooral Nico Bakker vleu gels. Via een Zwervers-been knal de de linksbuiten net naast en na een slalom vond hij Marco Lans bergen die op zijn beurt 'geluk kig' Martin Vermeer vond. De in valler schrok zichtbaar van het le ge doel en schoof de bal naast.' Beide trainers waren toch te spre ken over het getoonde spel na de 'overwintering'. „Ik ben blij dat we zoveel kansen hebben gecre- eerd," aldus Henk Salari. Cor van Hoeven die komende week rond hoopt te komen over de details omtrent zijn contractverlenging, zag vooral de tweede helft een 'voetballend MVV27 waardoor met zelfvertrouwen de tweede sei zoenshelft in wordt gegaan'. MW27-CW Zwervers 1-2 (1-2). 15. Marco Moorman 1-0. 25. Peter Heiszwolf 1-1.45. Jury Grundeler 1-2. Bijzonderheden: Arbi ter Peter Hertog gaf geel aan de Maaslan ders Nico Bakker. Hugo Goos en Remco Jansen (2x). Peter Heiszwolf van CVV Zwervers kreeg eveneens geeL MVV27: Van Eek. Van Mil (46. Venneer). Goos, Bert Bakker, Veen, Jansen, Van der End (75. Van der Gaag)Lansbergen, Van der Hoeven, Moorman, Nico Bakker. CW Zwervers: Van Leeuwen, Wevers (70. Schilder), Van Geene, Klijnoot (70. Van Bu ren). Van der Heuvel, Brans, Blanke, Supu- sepa, Heiszwolf, Grundeler, Hokke. Vlaardingen Trainer Cees Goudswaard en Cion hebben volgens hem 'in goed onderling overleg' be sloten na dit seizoen uit elkaar te gaan. Het contract van de Vlaardinger loopt nog een jaar door, maar Goudswaard heeft zelf aangegeven zijn verbintenis na dit seizoen te willen beëindigen. Aanleiding voor het vertrek is de voor de trainer te leurstellende uitslag van de enquête die het bestuur van de Vtaardings kampioen onlangs heeft gehou den in de spelersgroep. Goudswaard, die in een eerder stadium ook al werk zaam was bij de zaterdagclub, is aan de Marathonweg bezig aan zyn derde seizoen. Schiedam In de voUeybalcompetitie hebben beide Rijnmondteams zaterdag hun wedstrijd met 3-1 ver loren. In de Groenoordhal gingen de vrouwen in een zwak duel tegen de reserves van Sliedrecbt Sport on deruit (8-15,15-17,13-15 en nogmaals 13-15), terwijl de mannen in Berkel-Enschot hun meerdere moes ten erkennen in De Schalmers. Vrouwencoach Hans van Setten gebruikte het duel tegen Siiedrecht 2 om een aantal speelsters speeltijd te geven en om zijn ploeg weer de scherpte en gedre venheid van de start van het seizoen te bezorgen. „Om ons probleemloos te kunnen handhaven zal de komende tijd hard en vooral met een volledige selec tie getraind moeten wordenaldus Van Setten. Tonie van Breda over de mannen: „De eerste twee sets waren prima, maar na die sets (15-13 en 10-15; red.), die bijna twee uur duurden was de ploeg op, ter wijl de wedstijd toen eigenlijk pas begon," aldus Van Breda, die de thuisploeg daarna wel heel makkelijk zijn ploeg met 15-15 en 15-3 zag oprollen. Beide Rijn mondteams staan halverwege de competitie rond de tiende plaats en moeten de eerste divisieplaatsen zien te behouden. Maasland De volleybalclub MVC beleefde afgelo pen zaterdag een uitstekende middag. De topper bij zowel de mannen als de vrouwen werd gewonnen, waardoor promotie voor beide teams slechts een kwestie van tijd is geworden. De mannen van de overigens afwezige coach Jeroen van 't Hof kenden geen enkel pardon met het vijfde team van Alcom Capelle, Het werd 3-0 voor de Maas- sluizers (15-2,15-7 en 15-8). Vervangend coach Piet van 't Hof, vader van van 't Hof junior (competitieverplichtingen met Rijnmond) had een keurig briefje met daarop de manier waarop de ploeg uit Capelle bestreden moest worden. Dat Van 't Hof zijn huiswerk goed had gedaan, werd al vrij snel in het duel duidelijk. Na vijftien minuten stond er een 9-2 voorsprong op het scorebord, waarna de ploeg de set snel naar zich toetrok. In de tweede en derde set maakte Alcom de fout zich uit het 'spel te laten halen^bdrde wamgrièidehde scheidsrechter, MVC had daar uiteraard geen bood schap aan en profiteerde maximaal door ook de vol gende twee sets met een uitblinkende Arno ten Dam me vrij gemakkelijk binnen te halen. De ploeg kent nu een voorsprong van twee punten op de nummer twee uit Capelle en kan de titel in de der de klasse nu vrijwel met meer ontgaan. - LT.'-'- Ook de vrouwen kenden in hun belangrijke duel te gen de nummer twee op de ranglijst Volley. Voomë een uitstekende start: na een paar minuten in de eer ste set stond het al 6-0 voor de ploeg van Cees van Eyck. Voome kwam daarna nog goed terug tot. 7-5, maar moest lijdzaam toezien hoe de Maassluise vrou wen onder leiding van de uitstekende Hesther van Leeuwen toch vrij gemakkelijk uitliepen naar 15-5, In de tweede en derde set liet MVC zien dat het dit jaar een maatje te groot is voor de rest in de tweede klasse. Na de zege op Volley Voome staat de ploeg ze ven punten los op Voome en is ook bij de vrouwen de competitie al in een vroegtijdig stadium beslist. Vlaardingen - Op alle fronten was VZC afgelopen weekeinde superieur aan SZC (Schiedam), DSZ/ Hoogwerf (Naaldwijk) en Alicante Cs-Gravenzande) in een vierkamp in zwembad De Kulk. De Vlaardin gers behaalden liefst 38 medailles, waarvan zestien gouden, veertien zilveren en acht bronzen plakken. De succesvolle zwemmers en zwemsters waren Stef- fie van der Velden, Finn van der Bas, Mario Verbeek, Amanda Elfers, Karin Siebel, James Gast, Jan Schreuder, Hetty Siebel, Martijn Groenewegen, Lau ra Neef en Jasper van de Boogert DWS (mi-Delta Sport ZH-Z1 (15-13). Coach Ferki Nici kan eindelijk weer lachen. Na een spannende wedstrijd wer den de Zeeuwse tegenstanders met lege handen naar huis gestuurd. Volgens Arno Hendriks werd er niet an ders gespeeld dan in vorige wedstrijden. „Maar nu heb ben we dar eindelijk de punten gepakt die we al zo lang verdienen." Daniël den Hollander scoorde tienmaal. Unitas '63 (m)-Saturnus 2 35-27 (14-13). In vergelijking met vorige week deden de Maassluizers nu wel wat ze moesten doen. Vooral de tweede helft werd snel handbal spel gespeeld. Met een goede invalbeurt van keeper Ivo Lookhorst en Xander Zuidgeest die zeker acht maal doel trof, liep Unitas'63 gemakkelijk naar de forse winst Sittardia. DVO-DWS (v) 24-22 (12-13). Vlak voor de rust had DWS nog een voorsprong (9-13), maar door fouten kon de thuisploeg nog vlak voor tijd aansluiten, In deel twee kwam DWS er niet meer aan te pas. Tien minuten voor tijd werd de achterstand van 23-17 omgezet Ln 24-22 maar de eindsprint kwam te laat. SDO-KV Vlaardingen 18-19 (12-10). De Vlaardingse kop loper behaalde een moeizame zege. De eerste helft- werd met een achterstand afgesloten. Bij een 15-11 stand ging Vlaardingen met meer pressie verdedigen en kwam de trefzekerheid terug. Topschutters IJsbrand den Breetns en Ronald Verweij scoorden ieder zevenmaal Spenvers-Harga 13-17 (10-7). De Schiedammers zorgden voor een enorme stunt door de koploper in eigen huls on deruit te halen. Na de thee werd de achterstand door vooral Jordi Majoor, die zevenmaal de korf trof, ongedaan gemaakt. „We hadden na rust een iets makkelijkere mand," aldus Harga-coach Ed Pak in korfbal-jargon. CKC Maassluis-Keizer Karei 16-15 (7-9). Maassluis speet- de bepaald geen denderende party. „Tot vier minuten voor tijd," bekende speler Edwin Zeegers, „hebben we steeds achter gestaan. In de allerlaatste minuut zorgde Marleen Dekker voor de winnende treffer." Martijn van der Wees was met vijf doelpunten de topscorer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3