13^ Knottenbeltsingei blijft busbaan Rotterdams Dagblad ara Lijk gevonden aan Schiedamsë Korte Haven Dijkpolder: lange termijnclaim of 'zo lang mogelijk groen' RPF/SGP/GPV: Maassluis moet meer naar Westland kijken Rechter wijst de bezwaren omwonenden van de hand 'Geen 12.000 gulden voor Paul Witteman' Twee aangehouden Hennepkwekerij ontmanteld Fietsster gewond Inbraak in 'een woning Schaap bevrijd Dillenburgsingel 'in principe' wel open Waterweg-Noord heeft wellicht 1000ste EcoTeam Onderzoek naar ondergrondse garage in de Noordvestgracht Wilhelmus leren op openbare schooi Waterweg Woensdag 21 januari 1998 VlaardingenSolidair '93 is de enige partij in Ylaardingenjjie met meedoet aan de campagne om op 4 maart zo veel mogelijk kiezers naar de stembus te j trekken. Volgens de partij, die 'voor de tweede keer meedoet - iir Vlaardingen aan de verkie- zipgen maar vier jaar geleden .iiïiet genoeg stemmen haalde voor een zetel in de gemeente raad, is het plan van burge meester Stam te duur en heeft het te weinig inhoud, „Het plan behelst geen inhou delijke argumenten om de kie zer van het stembelang te over tuigen," aldus Solidair '93, die zich ook nogal over de discus sie welke 'dure coryfee' de lijsttrekkers in een tent op het Veerplein moet interviewen. „Met grof geld een vragenstel ler kiezen uit Paul Witteman voor 12.000 gulden, Ferry Min- felen 8000 gulden of één van e anderen tussen de 4000 en 10.000 gulden past niet in onze principes." Overigens heeft de gemeente Vlaardingen nog '(gfeen bekende interviewer ge contracteerd en is er voor de to tale campagne ruim 30.000 gul- ;dfin beschikbaar. Daarbij hoort •- onder meer ook een adverten tiecampagne. Ook over de inhoud van de "Campagne is Solidair'93 niet tevreden. „In het Arabisch en -'Turks 8000 allochtonen die heel veel verschillende talen "spreken, nu plotseling overtui gen van hun stemgedrag, maar dan weer 4 jaar niets van je la ten horen getuigt niet van een gedreven integreringsbeleid." En de brief aan jongeren die voor het eerste mogen stem men vindt de partij 'niet meer dan behoorlijk'. Omdat Solidair'93 de enige partij is die is afgehaakt, gaat de campagne gewoon door. "uM* Cf*.#» SchiedamTwee Schiedammers van 15 en 16 jaar zijn gisteravond op de Veeartsweg aangehouden op verdenking van de diefstal van een snorfiets. Een groep jongeren liep op de Veeartsweg en één van de verdachten reed op de snor fiets. Op het moment dat de poli tie langs reed, gooide de jongen de snorfiets in de bosjes en het groepje liep weg. Na een korte achtervolging werden de twee aangehouden. Na verhoor op het politiebureau mocht de 16-jarige verdachte weer naar huis, zijn maatje zit nog vast, het bureau. Vlaardingen De politie heeft dinsdagavond een kleine hennep kwekerij ontmanteld in de slaap kamer van een woning aan de Professor Rutgersstraat. De poli tie deed een onderzoek m de wo ning na klachten over stank. De 44-jarige bewoner werd beboet. Vlaardingen—Een 57-jarige vrouw uit Vlaardingen is gistermorgen gewond geraakt bij een aanrij ding op de Rotterdamseweg. Een 27-jarige automobilist en de fiets ster raakten elkaar. De Vïaarding- se viel en is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. - Maassluis—De bewoners van een pand aan de P. C. Hooftlaan ont dekten gistermorgen dat in hun woning was ingebroken. De voor deur was geforceerd en uit de wo- ning verdwenen sieraden, pas poorten en twee videorecorders. Hoek van Holland Het kostte en kele bewoners gistermiddag eni ge moeite om een schaap dat op het Bonnenpad in een stuk touw zat verstrengeld te bevrijden. Hel schaap liep na de geslaagde actie meteen weer de wei in. Door Jan Roz endaal Vlaardingen De Anthony Knottenbeltsingei in Vlaardingen blijft een busbaan. Er komt ook geen enquête onder de omwonenden naar de wenselijkheid om de weg open te stel len voor al het verkeer. Dat hebben burge meester en wethouders gisteren besloten op basis van een nieuw onderzoek dat eind vorig jaar is gehouden. Een eerder verricht onderzoek het volgens het gemeentebestuur een aantal vragen onbeantwoord. Op basis van een aanvullend on derzoek door de dienst Stede- bouw en Volkshuisvesting van de gemeente Rotterdam heeft het college nu besloten om de ge meenteraad voor te stellen de An thony Knottenbeltsingel in Vlaar- dinger-Ambacht in de huidige vorm te handhaven. Vorig jaar viel de coalitie bijna over dit onderwerp. WD en de co alitiepartners PvdA, CDA en D66 stonden lijnrecht tegenover el kaar. De VVD wildde per se een peiling onder de bewoners uitvoe ren. De andere partijen voelden daar niets voor omdat een onder zoek had uitgewezen dat er dan maar liefst dertienduizend auto's per dag over de Knottenbeltsingel zouden rijden. Om die verkeers stroom veilig te laten verlopen moest de straat worden verbreed en waren er tal van geluidweren- de maatregelen aan de woningen nodig om aan de wettelijke nor- I De Anthony Knottenbel tsingel in Vlaardingen: ook ïn de toe komst alleen toegankelijk voor bussen en taxi's. Foto Roet Dijkstra men te voldoen. De kosten daar van liepen op tot meer dan vier miljoen gulden. Het compromis dat de strijdende partijen overeenkwamen was een nieuw onderzoek. Daarin wordt het aantal voorspelde auto's 'erg veel'. Daarnaast wordt een aantal maatregelen voorgesteld om het aantal auto's af te remmen. Dit zou bijvoorbeeld kunnen door al ternatieve routes te maken, van de Knottenbeltsingel eenrichting verkeer te maken, er - met behulp van bijvoorbeeld drempels of bloembakken - de maximum snel heid te drukken tot dertig kilome ter per uur of de weg alleen open te stellen voor wijkbewoners. Burgemeester en wethouders hebben echter de conclusie ge trokken dat het opheffen van de busbaan 'een gekunstelde ver keerssituatie' zou opleveren of het zou er te druk worden. Er is zelfs gedacht aan het plaatsen van een slagboom die met behulp van een chipcard open zou gaan. Dillenburgsingel B en w hebben gisteren ook een besluit genomen over de Dillen- burgsingel. Besloten is om de uit slag van de vorig jaar gehouden enquête te volgen. Bijna zestig procent van de omwonenden was voor openstelling van de busbaan op de Dillenburgsingel. 3 en w benadrukken wel dat het om 'een principebesluit' gaat. Dat heeft te maken met het maximale bedrag van bijna anderhalf mil joen gulden dat de gemeente er voor uit wil trekken. Bovendien geldt als voorwaarde dat de nieu we verkeerssituatie niet gevaarlij ker mag zijn dan dat ie nu is. Als de gemeenteraad het principebe sluit overneemt, wordt in overleg met de omwonenden een plan op gesteld. Politieman nen fiergen het stoffelijk overschot dat gister middag In het water aan de Korte Haven troffen. Een passant zag het lijk rond 14.30 uur n de gracht drijven. Na onderzoek van de poli tie b eek het om het I chaam van een 40-Jari ge Rotter dammer te gaan die sinds 20 de cember 1997 werd vermist. Uit de staat van het lichaam kon worden afgeleid dat de man al geruime tijd In het water gelegen. Over de doodsoor zaak is nog niets bekend. Sectie moet uitwijzen of de man door een misdrijf dan wel door een ongeval om het leven is geko men. Foto Roel Dijkstra Maassluis Binnen D66 Maas sluis wordt er, nu er voorlopig niet in de Maaslandse Dijkpolder mag worden gebouwd, verdeeld ge dacht over deze potentiële wo ningbouwlocatie. Waar D66, net als de meeste andere raadsfrac ties, de gemeentelijke lobby om de polder te bemachtigen stevig steunde, hebben de nieuwe D66- kandidaten AM. de Reuver en A J. van Leeuwen een veel 'groe nere' mening. „De Dijkpolder moet zo lang mogelijk groen blij ven," stelde laatstgenoemde gis teren. Lijsttrekker F.M.L. Wensveen verklaarde dat deze verdeeldheid 'de democratie binnen de partij il lustreerde'. En, lachend: „Ik kan me voorstellen dat deze nieuwe lingen nog niet helemaal van de hoed of de rand weten. We moeten ze toch een beetje bijpraten." D66 wil, zo valt in het partijpro gramma te lezen, de korte termijn woningbouwelaim op de Dijkpol der omzetten in een lange ter mij nclaim. Vooral als de woon wijk aan de Nieuwe Waterweg - Het Balkon - niet doorgaat, komt het Maaslandse grondge bied weer in beeld, vertelde Wens veen. Schiedam Zonder dat de Sehie- damse Susan Coster het wist, startte zij eind vorig jaar in Schie dam het vijftigste Waterweg- Noord EcoTeam. Wellicht heeft zy hiermee ook het 1000ste EcoTeam in Nederland samengesteld. De zeven Schiedammers uit het team reizen woensdag 28 januari af naar Diligentia in Den Haag, waar Ed Nijpels het winnende Eco Team bekend maakt. In december vorig jaar is Global Action Plan Nederland, de lande lijke organisatie achter het Eco Team Programma, gaan tellen voor het 1000ste milieuvriendelij ke team. Sindsdien hebben diver se EcoTeam meldpunten, waaron der die in Schiedam, nieuwe teams aangemeld. Een jury waar in onder anderen de directeur-ge neraal van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, de directeur- generaal van het ministerie var. Economische Zaken en de direc teur Natuurbeheer van het minis terie van Landbouw, Natuur en Visserij zitting hebben, kiest het winnende team. Leden van Eco- Teams steunen elkaar in het mi lieuvriendelijk huishouden: zijn zuinig met water en energie, ko pen kritisch in en stappen minder vaak in de auto. SchiedamDe gemeente Schie dam gaat onderzoeken of het mogelijk is een ondergrondse parkeergarage te maken in de gracht van de Noordvest. Om de garage mogelijk te maken zou het water uit de gracht moeten worden gepompt, waarna de ga rage in de gracht wordt gezet en daarna kan het water weer door de gracht stromen. Binnenkort moet volgens wethouder L.A Hafkamp duidelijk worden of de ondergrondse parkeergelegen heid mogelijk is. Uit alle plannen rondom de bin nenstad is duidelijk geworden dat het centrum vooral aan de kant van de Dam extra parkeer plaatsen nodig heeft. Zeker nu de plannen van Jan des Bouvrie om in de Korenbeurs een toon zaal te maken in een ver gevor derd stadium zijn. Tijdens de raadscommissie ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer werden gisteravond nog meer opties op tafel gelegd. Zo opperde V. Broeke van D66 bijvoorbeeld dat de ondergrond se parkeerplaats op de hoek Vlaardingerdijk met de Nieuwe Damlaan zou moeten worden gemaakt. Hafkamp wil echter eerst het onderzoek naar de par keerplaats in de Noordvest af wachten. „We kijken nu eerst of het een haalbare kaart is om op zo'n manier een garage in het centrum te maken, Het gaat daarbij vooral om de aantallen parkeerplaatsen en ook om de kosten." Maassluis-Maassluis zou zich niet alleen op de regio Rotterdam, maar ook op het Westland, en ze ker Maasland moeten nehten. Dat stelde J. van der Kolk gisteren tij dens de presentatie van het ver kiezingsprogramma van de pro testant-christelijke combinatie RPF/SGP/GPV. „Ik hoop op vriendschapsrelaties," onder streepte hij. In haar strijd om de Dijkpolder onderhouden de gemeenten Maassluis en Maasland de laatste jaren meer een haat- dan een lief deverhouding. Het heeft, memo reerde Van der Kolk, geleid tot 'planologische missers' zoals het transportcentrum. De SGPer pleitte er dan ook voor dat beide gemeenten meer met elkaar in contact moeten treden. Samen kijken naar bijvoorbeeld het tota le voorzieningenniveau van win kels en naar de uitvalswegen die op Maaslands grondgebied liggen maar wel naar Maassluis toe lei den. Ook op cultureel en recrea tief gebied ziet Van der Kolk mo gelijkheden tot samenwerking. Sneltram Niet alleen met Maasland maar ook met de andere Westlandse ge meenten en eigenlijk de hele re gio Haaglanden zou Maassluis meer samen moeten doen.Maas sluis noemt zich de Eerste stad aan de Waterweg, maar het is ook het voorportaal van het Westland. Het kan een 'linking-pin' vormen tussen Haaglanden en de regio Rotterdam." Een praktische uit werking daarvan is, onder meer om het autoverkeer terug te drin gen, een door RPF/SGP/GPV ge opperde sneltramverbinding tus sen Maassluis en Den Haag. Een punt waar RPF/SGP/GPV, ge tuige ook de titel van het verkie zingsprogramma 'Christeftjk-so- ciaaT, de nadruk op legt, is de zorg voor ouderen en vooral ook op de minima. Niet zomaar, aldus lijst trekker H.G. van Hoeven, een fiks bedrag aan het armoedebe leid toevoegen, maar per geval kijken of er echt geld nodig is. „Je moet zorgen voor een loketfunc tie, in overleg met onder meer kerken en ouderenbonden." En, op een verwijtende toon: „Praat eens met die organisaties, wet houder, die mensen kennen de za ken. Die weten die persoon heeft het nodig en die niet" Naast bovenstaande punten bevat het partyprogramma van RPF SGP/GPV een groot aantal - deels praktische, deels principi eel protestant-christelijke - idee- en. Een greep daaruit. •Het vrachtwagenparkeerterrein aan de Industrieweg moet worden verplaatst naar de buitenkant van Maassluis. Door fietsers en wandelaars veelvuldig gebruikte 'modderpa den' door het grasveld, zoals die bij het jongerencentrum de Toe- vlught (in het verlengde van de Uiverlaan), dienen te worden be- 1 Het gemeentemuseum moet geen moderne kunst tentoonstel len. Het beperkt zich tot het onder de aandacht brengen van het ker kelijke, maatschappelijke en cul- turele-verledenvan Maassluis. De begraafplaats moet worden uitgëBléfd'rnaar niet met een cre matorium. „Een gelegenheid tot hofplaatsen van urnen en het uit strooien van as wordt principieel afgewezen." Vergaderingen van het gemeen tebestuur moeten met gebed wor den geopend en beëindigd. 'Alle druggebruik de wereld uit, te beginnen in Maassluis'. Koopzondagen moeten worden afgeschaft. Want: „Een hele hoop mensen die christen zijn kunnen anders niet meer in de detailhan del werken." Maassluis - RPF/SGP/GFV wil dat leerlingen op openbare scholen zowel het eerste als het zesde couplet van het Wilhel mus wordt geleerd. De protes tant-christelijke combinatie in de Maassluise gemeenteraad vindt dat het gemeentebe stuur, als toezichthouder van dat openbaar onderwijs, dit moet aanmoedigen. Het aanle ren van het volkslied moeteen 'nationaal besef in de goede zir\ van het woord' bewerksteili-'- gen, aldus de partij in het ver kiezingsprogramma Schiedam De president van de Rotterdamse rechtbank heeft de bezwaren van de omwonenden te gen de bebouwing van het Hollan- diaterrein afgewezen. Dit bete kent dat de gemeente Schiedam en projectontwikkelaar Mabon door kunnen gaan met de ontwik keling van een appartementen complex m Nieuwland. Het is nog met bekend op welke gronden de rechtbank het verzoek om schor sing van de bouwvergunning heeft afgewezen. De bewoners geven ondanks de uitspraak van de rechter hun ver zet nog niet op, zo bleek gister avond tijdens de raadscommissie ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer. „De bewoners zijn boos en teleurgesteld over de hele gang van zaken," zei mevrouw Schaeft fer, als vertegenwoordiger van de bezwaarmakers. „Nu moeten we weer beginnen aan het schry ven van allerlei bezwaarschriften te gen de bouwplannen. Dit stimu leert gewoon niet om nog verder te gaan met het wijk- en buurtbe heer." Wethouder L.A. Hafkamp was het duidelijk niet eens met de be woonster. „Bij het opstarten van de plannen is het niet goed ge gaan, maar daarna hebber» we ge tracht goed te overleggen met de wijk," zei hij gisteravond. Schaef- fer was het daar op haar beurt weer helemaal niet mee eens. „U zegt dat we moeten praten, pra ten, maar m de praktijk schort daar heel veel aan. Wy zouden graag willen samenwerken met de gemeente." De bewoners maken dat praten Hafkamp wel heel moeilijk, vindt hij. „Uit alle gesprekken is geble ken dat overleg heel moeilijk gaat. Wij komen binnenkort met een voorstel dat voldoende tege moet komt naar de bewoners toe, hopen wij. We mogen het mis schien met hardop zeggen, maar eigenlijk komt het erop neer dat de bewoners helemaal niet willen dat er überhaupt wat wordt ge bouwd. Dat maakt het overleg ook wel erg moeilijk," zei Hafkamp. Binnen een maand moet het plan op tafel liggen. W. L F. P. Leyen- dekkers (CDA) opperde gister avond nog om een deskundige van de gemeente Vlaardingen te vragen om te bemiddelen tussen bewoners en gemeente. „Het wordt nu ook weer heel duidelijk dat vooral de communicatie tus sen de gemeente en de bewoners heel moeizaam verloopt," vond hij. Hafkamp voelde niet veel voor de bemiddelingspoging, „Er is al zoveel over gepraat. Het be gint zo langzamerhand teveel te worden." VW hl van USA's bekendste jeansmerk/ winkelprijs Mprknnnnilnitmn Alfppn hii BiiTl .llft-rT BIGl NEDERLANDS GROOTSTE Wilhalm.Tallplaatei33 Hoo^juliot ■■■Talef.een <WV

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1