8 Korfbalclub RKC verrassende finalist ■m Kees Dubbeld: het nieuwe gezicht van Hellevoetsluis Vladimir Kramnik blijft winnen in Wijk aan Zee: Verstappen nog niet rond NK marathon op Wetssensee Ritsma opzij voor Koss Tour '99 start in Vendee "Lm Mamix ten Kortenaar voor Oostenrijk naar de Spelen Tyson arbiter by worstelpartij Huibregtsen blundert by overdracht Olympische ploeg De Hollandiaan start handbaltak gehandicapten Trainer na de nodige Waterwegclubs voor zijn plezier op Voorne-Putten aan de slag Nieuwe trainer ODO ï"-t 11 rtfjfc gaat ook de jeugd doen Darten in Kluphuis Oost Rotterdams Dagblad lx Woensdag 21 januari 1998 Hilversum Jos Verstappen ont breekt vandaag bij de presentatie van de Formule I-renstal Tyrrell. De' Limburgse autocoureur heeft nog altijd geen overstemming be reikt over een nieuw contract. „De onderhandelingen verlopen moei zaam. Dat heeft waarschijnlijk te maken met de sponsoring rond het team," zei manager Huub Rothengatter. Hij maakt zich geen zorgen Over de toekomst van Verstappen in de Formule I. „Het contract kah morgen rond zijn. We moeten even geduld hebben." Tyrrell heeft voor komend sei zoen al wel de Japanner Takagi vastgelegd. Leeuwarden Het open Neder lands marathonkampioenschap vindt op zaterdag 24 januan plaats op de Oostenrijkse Weissensee. Dat heeft het organi satiecomité, dat bestaat uit de ijs- verenigingen Maasland, Anke veen en Giethoorn, besloten. Het comité schrapte eerder de Plan- see als locatie, omdat er door hoge temperaturen te weinig ijs op het meer ligt Op de Weissensee wordt op 30 januari ook de alter natieve Qfctedentocht over twee honderd kilometer verreden. ZoetermwrRintje Ritsma geeft Johan Olav Koss voorrang bij de komende verkiezingen van de at- letencommissie van het Interna tionaal Olympisch Comité. Na ampele overwegingen heeft de Fries besloten zich niet kandidaat te stellen. De verkiezingen zijn in februari tegen het einde van de Olympische Winterspelen in het olympisch dorp van Nagano, De Nederlandse atleteneommissie polste Ritsma naar diens interes se voor vertegenwoordiging van de topsport in het parlement van de wereldsport. „De interesse is er bij mij beslist, maar het is meer voor de toekomst,aldus de Fries. Pari]»De 88e editie van de Tour de France in 1999 begint in de Venöée-rcgio in West-Frankrijk. Dat heeft de voorzitter van het or ganisatiecomité Jean-Marie Le- blane bekendgemaakt. „De ope ningsceremonie en de proloog (8 km) zullen op 3 juli in Puy du Fou plaatsvinden," aldus Leblanc. Dat is dezelfde plaats waarde ronde in 1993 begon. Aaanstaande zomer start de 85e Tour in Ierland. De eerste etappe is op 11 juli in Dub lin. Door Cor Visser Rotterdam Vlaardingen en RKC spelen op 10 maart de finale om de Rotterdams Dagblad Bokaal. Vlaardingen elimineerde KOAG met 14-17. RKC schakelde Bolnes uit omdat de Rotterdamse fusieelub de strafworpen beter nam in de tweede serie (19-22), nadat het sco rebord na de reguliere speeltijd 11-11 aan wees. Vlaardingen-KOAG was bij vla gen een aantrekkelijk korfbal duel. De pioeg van Jan de Jager kende een goede start en nam me teen een 0-4 voorsprong. Maar KOAG herstelde zich goied. Van echt krachtsverschil was daar door nauwelijks sprake. De ploeg uit Krimpen aan de IJssel kon hal verwege (7-9) nog alle hoop koes teren op een finaleplaats. Maar na de pauze bleek Ronald Verwey in de Vlaardmgse formatie een met te stoppen aanvaller. Met zyn ra zendsnelle akties was Verwey eerst Luuk Sweben en later diens vervanger Heimen Droog her haaldelijk te vlug af. Met zijn ze ven treffers was de man uit Vlaar dingen de absolute smaakmaker van deze partij. Bij KOAG werd Richard Dekker met 6 doelpunten de topscorer. Trainer Jan de Jager, die de Vlaar- dingers aan het einde van het sei zoen gaat verlaten en in dienst treedt by het Haagse Futura, was na de het behalen van de finale een tevreden man: „Het zou toch mooi zijn als ik aan het einde van het seizoen afscheid kan nemen met de dubbel. De titel in de zaal- competitie en het prolongeren van de bekerwinst." Halverwege de zaalkorfbalcompe- titie lijkt de titel de Vlaardingers byna niet meer te kunnen ont glippen, maar uitgerekend zon dag leed De Jagers' equipe de eer ste nederlaag. „Daarom kwam de ze bekerstrijd voor mij als geroe pen," zei de Vlaardingse trainer. „We hebben dat verlies goed ver werkt. Hou het er maar op dat het gewoon een incident was. Boven dien hebben we m deze beker strijd niet de minste tegenstan ders uitgeschakeld. Overwinnin gen op De Kapellen, OZC en Nieu- werkerk en nu in de halve finale dus KOAG. We hopen op 10 maart Vlaardinger Ronald Ver wey (r.) voor- jF' komt dat KO- AG-aanvaller Luuk Sweben scoort in de halve finale. Vlaardingen was te sterk voorde Krfm- pense club. Fo to Cor Vos het karwei te kunnen afmaken." De andere halve finale tussen Bol nes en RKC was meer spannend dan fraai. De Rotterdamse Korf bal Combinatie gaf het één klasse hoger spelende Bolnes goed par tij. Bolnes was dan wel de tech nisch betere ploeg, maar de werk lust van de Rotterdammers com penseerde dat helemaal. Het mat te Bolnes kon dan ook geen mo ment zijn stempel op de partij Zoetermeer Mamix ten Kortenaar mag tijdens het schaatstoernooi van de Olympische Spelen in Nagano uitkomen voor Oostenrijk. De rij der is genomineerd door het Oostenrijks Olympisch Comité en kreeg ook goedkeuring voor zijn naturalisatie. Ten Kortenaar komt in Nagano uit op de 1500, de 5000 en eventueel de 10.000 meter. De van oorsprong Nederlandse schaatser vertrekt op 26 ja nuari naar Okaya voor een trainingskamp met Bart Veldkamp, die na zijn naturalisatie tegenwoordig voor België uitkomt. Waar Ten Korte naar met een omvangrijk Oostenrijks gezelschap naar Nagano reist, lijkt het er vooralsnog op dat Veldkamp de enige Belgische deelnemer zal zijn. drukken. Slecht schietend (Harro Tamerius en Erik Speijer), onge concentreerdheid en vooral slecht plaatsend bracht RKC veelvuldig in balbezit. Tot aan 44 had de fu sieclub uit Rotterdam zelfs de be tere mogelijkheden. De schamele 7-5 ruststand had Bolnes tot na denken moeten stemmen. Maar er veranderde in het tweede be drijf weinig, de peptalk van de ge schorste Bram Rog (bij rust in de kleedkamér) ten spijt. Na 9-6 stapelden de fouten zich op in de Bolnes-formatie. De laatste minuut werd de equipe van Bram Rog daardoor zelfs fataal. En eer ste instantie kwam Bolnes nog gücu weg toen Patricia Gadella bij 11-10 een strafworp miste, maar in de herkansing mikte de Rotter damse beter: 11-11. Stefan Leer- trouwer had Bolnes alsnog een fi naleplaats kunnen bezorgen, De jeugdige Ridderkerker zag echter tot zijn grote schrik de bal uit de korf ketsen. In de eerste serie strafworpen kwam ook al geen winnaar uit de bus en misten beide ploegen drie maal. Doordat Bolnes ook in de tweede serie strafworpen maar mondjesmaat raak schoot werd RKC met 19-22 de verassende te genstander van Vlaardingen. „Deze winst komt voor mij hele maal uit de lucht vallen" sprak de verbaasde RKC-trainer Kees van der Kooij na afloop. „Je mag rus tig van mij weten dat ik de datum van de finale niet eens weet. Ik heb Bolnes pas een sterke compe titiewedstrijd zien spelen tegen ODO Maasland. Daarom had ik gewoon verlies ingecalculeerd. Ik had mijn ploeg voorgehouden dat een kleine nederlaag al een heel mooi resultaat zou zijn. Ik hoop dan ook van harte dat Vlaardin gen in de finale hetzelfde zal spe len als Bolnes. Want wij maken ons echt geen illusies tegen die ploeg. Voor ons is het bereiken van de finale al een hoogtepunt." Ed Jebbink was voor RKC met vier treffers de grote man, terwijl Patricia Gadella vijfmaal uit straf worpen scoorde. Bij Bolnes kreeg Harro Tamerius (weggooien van de bal) ook nog eens geel. Fresno Mike Tyson, van professie bokser, doet 29 maart als scheidsrechter" zijn intrede in de worstelrmg. De Amërikaan; -die elk 'geval" tot juni geschorst is wegens de beruchte beet in hpl 6or, van> Evandec- Holyfield, moet nog wel toestemming krijgen - van de sportcommissie in de staat Nevada. Deze commissie trok vorig jaar na Tysons wan gedrag diens bokslicentie in. Al eerder werd bekend dat Ty son in onderhandeling was met de organisatie van het theatrale Wrestlemania, de worstelshows waarin nage noeg alles is toegestaan. De zwaargewicht treedt 28 maart in Boston op op uitnodiging van de worstelaar 'Stone Cold' Steve Austin. Door Henk Stouwdam Zoete rmeer De schaatsers, shorttrackers en de ene snow- boarder, die de Nederlandse olympische ploeg voor de Win terspelen vormen, zijn gisteren officieel onder de hoede ge bracht van hetNOC'NSF. Hope lijk voor de kersverse Olympiërs rijn hun prestaties in Nagano omgekeerd evenredig aan het geblunder van Wouter Huibregt sen, gisteren bij de formele ploegoverdracht aan chef de mission Ard Schenk. De voorzitter van het NOC'NSF was slecht voorbereid op de ce remoniële klus in Snowworld Zoetermeer. Hij veronderstelde zich er met een toespraakje uit de losse pols vanaf te kunnen maken. Dat bleek een lelijke misrekening, want het is slordig als iemand met de ambities van een IOC-lid beweert dat Rintje Ritsma als enige van de huidige ploeg er vier jaar geleden in LU- lehammerookbijwas. De preses zag gemakshalve Martin Hersman, Annamarie Thomas, Carla Zijlstra en Tonny de Jong over het hoofd. Een pijnlijkfoutje... Bij die blunder bleef het niet, want Huibregtsen bleek even min studie te hebben gemaakt van de samenstelling van Olympische ploeg, waarvan^f iri Nagano een van de beÉsfig-4 rijkste begeleiders risf, voorzitter bij hetiiaarvóiéiïrÖS:- pen van alle sporters denaaïëd» van een papiertje s het noemen van allé sdaaftjfe^" men dief'de mission. SeSéfflr „veel succes met deze iïtóëg9;; wenste, was pijnlijk voor ttëifjir shorttrackers in de zaal. Maar weer niét voor snowboardèri' Thedo Remmelink, die dê^Q- eenkomst In Zoetermeer-^we4 Afgaande op zyn kiungeüg.opr~ treden, mag met recht worden" afgevraagd of Hudbregtsem de kwaliteiten van de Olympi&hê"' ploeg wel kent Jn dat licht*fo:f zien verloor zijn boodschapWL de Nederlandse wintersport^ in Nagano aan kracht Deson- danks stuurde Huibregtsen olympiërs met een zware hypÓv theek op pad. „Dick Jasgèfc^ Rinfje Ritsma, Rayirona vtm".' Bameveld en de Nederlandse;' zwemmers maakten januari,M een sportief zéér succesvolle maand voor Nederland. Febhia^'1 nis nu aanu,.." Wijk Aan ZeeVoor schaker Vla dimir Kramnik komen de kaarten in het Hoogovenstoemooi per ronde steeds gunstiger te liggen. De Rus Kramnik won in de vierde ronde van Witrus Gelfand en heeft nog geen enkele remise af gestaan. Zijn belangrijkste concurrent, Viswanathan Anand uit India, be rustte tegen Jeroen Piket al snel m remise. Hij kreeg op de tweede plaats gezelschap van de Bulgaar Topalov, die Salov uit Rusland versloeg. Kramnik heeft inmid dels een gat van een vol punt ge slagen met de concurrentie. Kramnik leek vanuit de opening toe te slaan tegen Gelfand. Een dubieuze openingsopzet van zwart werd door Kramnik op hardhandige wijze weerlegd. Wit kreeg met het loperpaar duidelijk positioneel voordeel, maar Kram nik maakte op de 20e zet een fout, die de stelling in één klap weer onduidelijk maakte. Kramnik kon zijn ogen niet geloven toen Gelfand een zet later ook de plank missloeg. Nadat de Rus een stuk had gewonnen, was de weg naar winst geen probleem meer. Anand bracht maandag de rust dag slapend door en nam in de vierde ronde opnieuw een vrije dag op. In zijn partij tegen Piket werd al op de 18e zet tot een pun- tendeling besloten. De Indiase grootmeester concentreerde'54$; verder op het verloop van de partij Kramnik-Gelfand. Jan Timman lijkt goed in vorm. Tegen Paul van der Sterren won hij, nadat hij een interessant ope- ningsnieuwtje had gebracht in het Grtinfeld-Indisch. Van der Sterren kreeg met drie lichte stukken tegen een dame goed spel, maar op de 17e zet greep hij mis. De grootmeester uit Amstel veen won een kwaliteit, maar Timman toonde aan dat zwarts dame in combinatie met twee vrij pionnen op de damevleugel veel te dominant was. Timman speel de het vervolg erg sterk en beslis te de partij gedecideerd. Op.de 29e zet gaf Van der Sterren zich. gewonnen. Timmanhééft vandaag :tegeh Karpov misschien wel een kansje. De Russische wereldkampioen is niet goed op dreef in wijk aan Zee. Tegen Sjirov kwam hij met wit kort na de opening in moei lijkheden. Sjirov won een pion en de winst voor de Letse Spanjaard leek een feit. Maar Karpov vond in het eindspel nog een subtiele weg naar remise. De laatste twee Nederlanders in de grootmeestergroep-A hadden het zwaar. Nijboer verloor van Adams en Van Wely moest hard, werken om zijn partij tegen Judit'. Polgar remise te maken. H| VlaardingenG-voetbal, ofwel ge handicaptenvoetbal, is al ingebur gerd in het sportcircuit. Clubs als het Schiedamse HBSS en het Vlaardingse VFC bieden verstan delijk gehandicapten die net als anderen een balletje willen trap pen, al enige jaren soelaas. Maar handbal voor verstandelijk ge handicapten? Nee, dat wordt nog niet veel gezien. In Vlaardingen moet het binnen kort een normaal beeld zijn. Handbalvereniging De Hollandi aan start daar dit seizoen met het zogenoemde VG-handbal. Het is de derde club in de regio met handbal voor verstandelijk ge handicapten. Het Rotterdamse Roda en Oliveo (Pijnacker) gin gen de club uit Holy voor. Handbalverenigingen met ver standelijk gehandicapte leden zijn aangesloten bij een landelijk contactpunt zodat informatie en ervaringen kunnen worden uitge wisseld. Bij VG-handbal is een aantal randvoorwaarden noodza kelijk. Als belangrijkste wordt ge noemd dat trainers en coaches er varing met deze doelgroep moe ten hebben. Handbalvereniging de Hollandiaan heeft een aantal (oud-)Ieden die werkzaam zijn in de verstandelijk gehandicapten sector. Ze waren enthousiast toen de club haar voornemen bekend maakte en meldden zich aan om de groep de gaan trainen, coachen en/of te begeleiden. Om de plannen kenbaar te maken aan belangstellenden wordt van avond in het clubhuis van de Hol landiaan (Hollandiaanpad) een in formatieavond (19.00) gehouden. Door middel van een videopre sentatie wordt getoond hoe de trainingen en wedstrijden verlo pen en begeleid worden. Voor meer informatie: Mirjam van der Maarel (4745172.) Door Arie Bevaart en Sander Sonnemans Rotterdam Hij heeft een keur aan clubs versleten, maar Voome- Putten had hij nog niet aange daan. Vorige week kwam daar echter verandering in. Toen na melijk nam trainer Kees Dubbeld voor het eerst de spelersgroep van Hellevoetsluis onder handen. Dubbeld gaat, als opvolger van de tussentijds vertrokken Ad Bijl, bij de derdeklasser proberen het ple zier in het trainersmétier, dat hij by ZBC97 kwijtraakte, terug te krijgen.„Het plezier staat bij mij voorop," laat de 54-jarige oefen- meester weten. „Als ik dat niet meer heb, dan stop ik er zoals ik bij ZBC heb gedaan resoluut mee." Bijl, die ook in Schiedam als trai ner actief is geweest, moest er bij 'Hellevoet* een punt achter zetten als gevolg van gewijzigde werk omstandigheden. Bij HBSS kon Bijl in het verleden opkrassen we gens de slechte resultaten. Nu is dat anders. Byl kreeg in novem ber te horen dat hij voor twee weekeinden naar Denemarken moest vanwege zijn werk (PTT Telecom), Het bestuur wist dat dat er aan zat te komen en was er aan het begin van het seizoen al mee akkoord gegaan. Begin december werd Bijl door zijn werkgever meegedeeld dat hij twee maanden exclusief de weekeinden gestationeerd zou worden in Denemarken. Door de spelersraad is toen gesuggereerd dat er per 1 janauri van dit jaar ccn nieuwe trainer zou moeten komen, zodat die ook nog mee kon op trainingskamp. Die datum haalde het bestuur niet. Het had overigens niet veel ge scheeld, of Kees Dubbeld had zijn eerste schreden als eilandse trai ner bij SV Simonshaven gezet. „Ik had contact gehad met de voorzitter maar werd pas na 5 ja nuan teruggebeld. Toen had ik de zaak al kortgesloten met Helle voetsluis. Dat vond ik sportief ge zien toch een grotere uitdaging." Het was uiteindelijk de slagvaar digheid van zowel Hellevoetsluis als Kees Dubbeld die de Rotter damse trainer en de zondagclub in eikanders armen dreef. Via kennis Chris Toering en co-spon sor Jan Westerhof vond Dubbeld een korte, slinkse weg naar het bestuur. Zaterdag twee weken ge leden had er een. gesprek plaats tussen hem en een bestuursdele- gatie en een paar dagen later, na dat hij bij ZBC'97-zaterdag de handdoek in de ring had gewor pen, was de zaak rond. Een nadeel Dubbeld vindt het een nadeel er midden in de competitie bij een club in te rollen. „Je kent de spe lers niet,'' zegt de voormalig trai ner van Sparta (jeugd), Excelsior (jeugd en derde elftal), de zondag- tak van het Schiedamse SVDPW, de stadgenoten SW en Hermes DVS (assistent), Strijen, Excelsior (amateurs), de zaterdagtak van het Vlaardingse HSC'89, Rhoon en ZBC'97. „Buiten Edwin Boogaard die ik bij Excelsior heb meegemaakt en Erwin van der Lee die ik van Her mes DVS ken, zijn de spelers vreemd voor mij. Ik moet ze dan ook 20 snel mogelijk leren ken nen. Maai ik ga er vanuil dat ik niet veel hoef te veranderen. Ik vertrouw erop dat Ad het goed heeft neergezet." Niettemin rekent Dubbeld erop zijn stempel binnen afzienbare tijd op het spel van Hellevoetsluis te drukken. Het is ook zijn eer te na om louter op de fundamenten van het werk van Ad Bijl het sei zoen af te maken. „Ik ben een voorstander van het 4-3-3-sys- teem," zegt de Rotterdammer, „maar niet ten koste van alles na tuurlijk. Je moetook kijken welke spelers je in huls hebt. Bovendien zie ik ook wel wat in een 34-3-sys- teem met een doorschuivende laatste man. Maar ook hierbij geldt datje niet je eigen graf moet graven. Het is een spelletje waar het tenslotte om de punten gaat." Kees Dubbeld keerde ZBC'97 on langs de rug toe omdat het op het voetbaltechnisehe vlak niet klikte met de spelersgroep. Een van de zaken waar hij zich aan stoorde, was het gezeur op de scheidsrech ter. Bij Hellevoetsluis wordt het een heuse tour de force de praat- laagte in te perken. „Ik vind dat je niet moet mekkeren op een scheids meent Dubbeld. „Doen ze dat bij Hellevoetsluis wel? Nou, dan moeten ze dat maar afleren!" Voor Dubbeld valt er zo op het eer ste gezicht weinig eer te behalen in het restant van de competitie. Toch bruist hij van de energie en is hij van zins de competitie van een flitsend einde te voorzien. „Ik denk dat het gezien de kwaliteit die hier rondloopt niet te veel ge vraagd is om met Hellevoetsluis voor het kampioenschap te gaan," vindt hij. „Kijk, in deze situatie met nog acht wedstrijden te gaan, wordt dat natuurlijk moeilijk. De achterstand op Hekelingen is zo uit mijn hoofd elf punten. Dat is gewoon te grooi. Hoewel het met drie punten tegenwoordig ook snel kan gaan hoor. Ik vind dat als je als trainer ergens aan de slag gaat je het hoogst haalbare na moet streven „Het plezier staat bij mij voorop,"laat de 54-jarige Cees Dubbeld weten. „Als ik dat niet meer heb, dan stop ik er zoals ik bij ZBC heb gedaan resoluut mee." Feto John de Pater Maasland - ODO heeft voor het volgende seizoéh eé'n" nieuwe trainer aangetrokken. De Maaslandse-korf- balvereniging heeft per 1 augustus de 50-jarigëWim 1 van Renesse van Duivenbode uit Den Haag gecon tracteerd. De Hagenaar is de opvolger van Jan Henk - de Vast en André Pellikaan, die dit seizoen als terim coach en trainer fungeren. - Van Renesse van Duivenbode is geen onbekende iq f het regionale korfbalcircuit. De leraar tichamefijSë opvoeding is momenteel trainer van het bij ODO in de poule spelende Avanti uit Pijnacker, dat hij op het veld naar de overgangsklasse loodste. ODO, Avanti- en Tjoba zijn in de eerste klasse van de halverwege zijnde zaalcompetitie de kanshebbers voor promotie naar de overgangsklasse. Wim van Renesse van Duivenbode is zijn korfbalcar rière gestart bij het Haagse Pams. Hfi heeft ook hoofdklasseploegen als Fortuna (Delft) en KVS (Scheveningen) getraind. ODO's nieuwe trainer is een neef van de in Maasland niet onbekende Rolf La- tuperisa. Deze is in het verleden een aantal jaren bij ODO werkzaam geweest. Het is de bedoeling dat Van Renesse van Duivenbode naast de selectie ookcfë ju nioren gaat trainen. ^,i Met het aantrekken van de nieuwe trainer zit-het overgangsjaar, waarin De Vast en oud-speler'Pellir' kaan de Maaslandse selectie onder hun hoede heb ben genomen, er straks op. Aanvankelijk zou,ODO doorgaan met Rob Siemer, maar later besloot* héi ODO-bestuur het contract toch te ontbinden. De Vast en Pellikaan namen toen de leiding op zich. Schleda m - Kluphuis Oost in Schiedam haakt in op de dart-gekte die door Raymond van Bameveld is ont ketend en begint donderdag met een dartgroepje voor beginners en gevorderden. - i De kosten zijn tien gulden voor zes middagen. Ge- dart wordt er elke donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Voor aanmeldingen en/of informatie: Kluphuis Oost, 2451818. Sportagenda Tips voor d«e rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deie krant, postbus 313,3100 AI Schiedam. De sportredactie Is telefonisch bereikbaar onder 010-2732700 of0164404310. WOENSDAG 21 JANUARI VOETBAL (Oefenduel) 2030 SWSMC combinabe-Gemnnal (kunstgras Spuit).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5