Winkeliersvereniging Dam wil straat zonder auto's en paaltjes I Verkiezingscampagne vooral gericht op jongste kiezers 'Overal zijn maar van die dingen neergeplant' 'Meer politie in de woonwijken' jl IpGll 'jf fe; i s 1 In de rij voor een beurt Audities bij Animato m Lezing over de arrenslee Rommelmarkt in Oost ANWB officieel open Eddie D. in het Stedelijk Wandeling door Staeldninse bos CDA-fractie Maassluis wil brandweer doorlichten Rotterdams Dagblad öi iSS, Donderdag 22 januari 1998 SÏ3Ï I De Schiedammers hebben mij gelijk gegeven. Beste plaatsgenoten, dank u wel. Uit de omnibus-enquête, waaraan u zo massaal deelnam, blijkt zonneklaar dat de gemeenteraadsleden het niet goed gedaan hebben. Zij hebben de stad bestuurd, braaf op de winkel gepast, maar dat is slechts een deel van hun werk. Raadsleden behoren ook volks vertegenwoordiger te zijn. En daarin zijn. zij lui geweest. Aartslui. Van communicatie en terugkoppeling en adviseren hebben zij wei nig kaas gegeten. De omnibus-enquête iaat zien dat het gros van de raadsleden niet eens bij het volk bekend is. Hoe kunnen zij dan volksvertegenwoordiger zijn? Het volk weet niet door wie het verte genwoordigd wordt. Theo Schoenmakers is het bekendste raadslid. Ik heb hem dan ook het meest in mijn columns genoemd. Trouwens, de raadsleden die redelijk scoren hebben meermaals in dit hoekje van de krant gefigu reerd. Menno Siljée, Henk Metaal, Arie van Loenen. Het helpt U be- grijpt dat ik nu vele verzoekjes krijg of ik onbekende raadsleden en ook kandidaten voor de nieuwe gemeenteraad een beurt wil geven, met zweep of pluim, dat maakt ze niet eens uit, als het maar naams bekendheid oplevert. Ik ben me daar gek. Ik ga een beetje reclame maken. Ze doen zelf hun best maar. Moet lukken. De nieuwe gemeenteraad kan nooit lui er zijn dan de club die er nu zit. Er staan frisse mensen klaar, die ik nu al vaak tegenkom omdat ze zich warm lopen. Hopelijk zijn zij wel in staat om Schiedam tweemaal zo mooi, tweern aal zo groen en 'twee maal zo aardig te maken door stadstuinen aan te leggen op de par keergarages in de binnenstad, gekantkloste zakkendiagershuisjes te doen fabriceren ter opwaardering van de toeristische nijverheid, een Spido-balte te creëren in het Schreihuisje, het Volkspark door te trekken naar de Gorzen, de Plantage te verlengen tot de Westvest, de foeilelijke kiosken op de Koemarkt te saneren, de Poldervaart weer te verbinden met de Nieuwe Maas, de wijkbewoners actief te onder steunen met het opzoomeren, de verenigingen tot nauwe samenwer king te bewegen, de kunstenaars meer bij het straatbeeld té betrek ken, beter om te gaan met bezwaarschriften en serieuze kritiek, meer activiteiten te organiseren voor ballorige jongeren, het Julianapark weer van nette toegangen te voorzien, enzovoorts, kortom, al die din gen waar de scheidende gemeenteraadsleden te weinig aangedaan hebben. KOR KEGEL Vlaardingen. Kamerkoor Animato houdt zaterdag 24 januari voor het eerst in haar bestaan audities. Het koor, dat een goede naam in de regio heeft opgebouwd, wil het ni veau waar het zich nu op bevindt graag nog verder uitbouwen. Met de huidige bezetting, die redelijk kwetsbaar is, is het noodzakelijk Animato uit te brei den met een aantal getalenteerde jonge zangeressen en zangers. Het programma voor dit en volgend jaar staat in gro te lijnen op papier. Gepland staat een nieuw a capeila repertoire met als titel 'De Nederlanden' koorwerken uit alle periodes van Nederlandse componisten waar van de uitvoering in het najaar zai plaatshebben. Voor volgend jaar staat Mozart's Requim met solis ten en orkest gepland. Kandidaten voor de audities kunnen voor nadere informatie terecht bij Paulien van Houwelingen (010) 4352418 of Connie den Ouden (0174)620278. Kees van 't Hoog uit Schipluiden vertelt tijdens de eerste lezing van de Historische vereniging Vlaardin- gen volgende week woensdag alles over het feno meen arrenslee. In de hal van de Pax Christiekerk aan de Reigerlaan 51, waar de lezing wordt gehou den, staat een echte arrenslee en een arrentik ten toongesteld en is het harnas van het paard (de tuiga ge) te zien. Naast dia's toont Van 't Hoog een aantal oude foto's van onder meer het ringsteken op de Hof- laan in Vlaardingen, De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de zaal bij de Pax Christiekerk. De toegang is zowel voorleden als rüet-leden gratis toegankelijk. Kiuphuis Oost houdt zondag 25 januari de eerste rommelmarkt van dit jaar. De toegang is gratis en om 11.00 uur gaan de deuren open. De rommelmarkt duurt tot 16.00 uur. Kiuphuis Oost staat aan de Boer- haavelaan 79. De ANWB-vestiging in Schiedam is verhuisd naar het voormalige C&A-pand aan de Rotterdamsedyk 302. Tijdens de open dag op zaterdag 24 janauri zal ANWB-directeur P. Nouwen het nieuwe pand op lu dieke wijze openen. Ook burgemeester R, Scheeres houdt een toespraak. De officiële opening heeft om 13,00 uur plaats. Het Stedelijk Museum presenteert in de reeks Uni sono, waarin werk van jonge kunstenaars centraal staat, video's en video-installaties uit de laatste vier jaar van Eddie D. onder de titel zomercollectie 98. Ed die D. is een mediakunstenaar die in zijn werk het spanningsveld tussen beeld en geluid onderzoekt waarbij hij gebruik maakt van een brede range aan .elektronische media, Korte televisiefragmenten van onder andere commercials, actualiteitenprogram ma's en het weerbericht neemt hij hierbij vaak als uitgangspunt. Het werk van Eddie D. vraagt om een actieve deelname van de bezoeker; het dichterbij ko men van iemand of het op een knop drukken brengt het werk tot leven. De tentoonstelling wordt morgen in de aula van het museum geopend en is vanaf zaterdag tot en met 8 maart te zien. Het Stedelijk Museum aan de Hoog straat is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12,00 tot 17.00 uur. Redactie Waterweg: Edwin Comeiisse, Marc Floor, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desireevan derJagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Onder leiding van een natuurgids van de vereniging Vrienden van het Staelduinse Bos worden regelma tig wandelingen door het bos georganiseerd van on geveer anderhalf uur. Op zondag 25 januari is het thema van de wandeling 't bos in winterslaap. Het bos is in rust, egels en vleer muizen doen hun winterslaap, maar is het echt zo rustig? Tekenen van leven zijn er altijd te vinden. De wandeling begint om 11.00 uur by het bezoekerscen trum d'Oude Koestal. Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ .chledam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Maassluis Alle 1254 Maassluise jongeren die voor het eerst van hun stemrecht ge bruik mogen maken, worden in een brief door burgemeester J. Sterkenburg-Versluis aangemoedigd dat ook daadwerkelijk te doen. Het is één van de gemeentelijke acti viteiten die voor een hoger opkomstpercen tage moeten zorgen. Bij de gemeenteraads verkiezingen van vier jaar geleden maak ten 14.851 van de 25.019 stemgerechtigen (59,36 procent) gebruik van hun stemrecht. De burgemeester vraagt de jongeren in de brief hun mening niet voor te houden of slechts te bespreken in familie- en vrien denkring. „Je kunt het ook kenbaar maken door te gaan stemmen. Als je stemt, stem je niet alleen voor een politieke partij, maar tevens voor de democratie. En dat is ook be langrijk. We vergeten immers maar al te ge makkelijk dat onze democratie geen van zelfsprekendheid is maar een verworven heid die we moeten koesteren." Een andere speciaal op jongeren gerichte activiteit, een politiek debat zoals dat van vier jaar geleden in het Maascollege, gaat ditmaal niet door. Wel is er interesse voor gastcolleges door de burgemeester of één van de wethouders. H. A Ordelman, locatiedirecteur van het Maascollege: „Wij gaan met name in de ho gere atheneumklassen aandacht besteden aan de verkiezingen. Dat gaat binnen de klas gebeuren, op kleinere schaal. Daarbij gaan we gebruik maken van het aanbod van burgemeester en wethouders, die wat gaan verteilen over de lokale politiek." De locatiedirecteur vindt het nuttig om op deze manier de leerlingen enthousiast te maken voor de lokale politiek. Aquamarijn zal geen gebruik maken van het aanbod van de gemeente. Dit omdat de Maassluise locatie van deze school alleen leerlingen van twaalf tot veertk i jaar, de onderbouw, telt. Een manifestatie met muziek en een tv- persooniijkheïd, zoals in Vlaardingen, komt er in Maassluis niet. Wel organiseert de gemeente op maandag 9 februari (vanaf 20.00 uur) een informatie-avond in het stad huis. De politieke partijen zuilen daar aan wezig zijn en de burgemeester zal een toe spraakje houden. Ook probeert de gemeen te nog enkele 'bekende Maassluizers uit de sport of de kunst' te interesseren om te ver tellen waarom het belangrijk is dat ieder een naar de stembus gaat. Alle al eerder aangeschreven jongeren krijgen voor dit avondje politiek een persoonlijke uitnodi ging. Ook andere organisaties dan de gemeente nodigen de politieke partijen uit. Zo ont vangt een groep Marokkaanse jongeren vanavond alle zes de politieke partijen in wijkgebouw De Flat. De jongeren komen daar gedurende de ramadan vier dagen in de week bijeen om elkaar te ontmoeten, maar ook om zich voor te laten lichten over diverse thema's. Politiek is één van die the ma's. Op 25 februari vindt er, op initiatief van de VVD, een lijsttrekkersdebat plaats, terwijl een dag later de Stichting Samenlevingsop bouw de partijen bij elkaar trommelt. Politi ci zullen dan in debat gaan me* mensen die 'de cursus politiek van het Platform Cultu rele Minderheden hebben gevolgd. Het beeld van de Dam zoals het de winkeliersvereniging voor ogen staat: een straat met een verzonken trottoir en zonder auto's en paaltjes. Foto archief P.Jongepier Door Edwin Comeiisse Schiedam Geen paaltjes en geen geparkeerde auto's. Dat is het beeld dat de winkeliersvereniging Dam voor ogen staat als toekomstbeeld van de winkelstraat. In feite betekent dit dat het uiterlijk van de straat in de visie van de winkeliers moet worden teruggebracht naar de jaren zestig. De winkeliersver eniging heeft het plan in het kader van de stadsgesprekken voorgelegd aan de gemeente en deze heeft er wel oren naar. De wens van de winkeliersvereni ging is heel simpel te realiseren. Haal alles wat de laatste vijfen twintig jaar is neergezet weg en de winkelstraat tussen de beurs- brug en de Kethelstraat ziet er in één keer stukken aantrekkelijker" uit. Bijkomend voordeel is dat er meteen een doorgaande route ontstaat die fietsers en voetgan gers vanuit de noordwest kant van de stad op een snelle en aan- trekkelijke manier naar het cen trum voert. In elk geval zullen de vele paaltjes uit het straatbeeld moeten ver dwijnen, zo vinden de winkeliers van de Dam. Ze zijn er in de loop der jaren neergezet om het wild parkeren tegen te gaan en om hardrijden te ontmoedigen. „Maar het ziet er natuurlijk niet uit," zegt de voorzitter van de win keliersvereniging P. Jongepier. „Overal zijn maar van die dingen neergeplant. Vooral die rij bij de Korenbeurs is ons een doom in* het oog. De paaltjes sluiten de straat af voor de auto's maar visu eel ook voor wandelaars en fiet sers. Het ziet er op het moment absoluut niet uitnodigend uit. Mensen die langs de Lange Ha ven wandelen zullen niet zo snel denken: laten we eens een stukje verder lopen. Nee, die maken me teen rechtsomkeer als ze bij de Korenbeurs staan." Parkeerverbod Het meest ingrijpende voorstel van de winkeliersvereniging is om het parkeren te verbieden in de winkelstraat. Een verbod dat noodzakelijk wordt zodra men de vele paaltjes zou weghalen. Het parkeerverbod zal nogal wat weer- stand oproepen. Iedereen wil de auto immers voor de deur hebben. Daar komt nog eens bovenop dat Jan des Bouvrie plannen heeft om zich te vestigen in de Korenbeurs, op de hoek van de Dam. Maar vol gens voorzitter Jongepier hoeft dat geen grote problemen op te le veren. „In de directe omgeving is parkeerplaats genoeg," zegt hij. „Het gebied Vlaardingerstraat, Breedstraat, Raam is herstraat en daar zijn nu 160 parkeerplaatsen. Goed, de mensen moeten dan wat verder lopen maar dan hebben we het over hooguit drie minuten. Er zullen bewoners zijn die hier niet blij mee zullen zijn. Maar hier in de Dam beseft men dat dit het pryskaartje is dat hoort bjj het wo nen in hei centrum. De gemeente speelt al lange tijd met het idee om in sommige delen van de bin nenstad parkeerverboden in te stellen. Maar dat is om de een of andere reden nooit van de grond gekomen. Wij zeggen: maak een proeftuin van de Dam en evalueer het over een tijdje." Drieïraps helling Overigens moet ook het andere uiteinde van de Dam veranderen, vinden de winkeliers. De over gang van de winkelstraat naar de Kethelstraat bestaat nu uit een trap en soort drietraps helling voor gehandicapten. Ook hier moet In de visie van de winkeliers alles worden opgeruimd. „Dit was vroeger een kleine helling net zo als we ze nu nog hebben op ande re plekken in de binnenstad. Met de bouw van de huizen op de hoek van de Kethelstraat heeft de ge meente die trap en die helling aangelegd. Maar aai is natuurlijk een draak van een constructie." Fietspad Het plan van de winkeliers om de oude helling in ere te herstellen en als fietspad te bestemmen, lijkt bijval te krijgen van de ge meente. Na wat gesprekken met de winkeliersvereniging zien ook ue stedenbouwkundigen van de gemeente de waarde in van de fiets- en wandelroute. Door Jan Rozendaal In de woonwijken moet meer politie komen. Agen ten moeten daar, net als in het centrum, meer te voet surveille ren. Ook 's avonds. Die wens heeft W2000 opgeno men in het verkiezingsprogram ma. W2000 wil dat onder meer bewerkstelligen door eenper- soonssurveillances. Door niet in koppels over straat te gaan, kan de politie met dezelfde inzet op twee keer zoveel plekken tegelijk zijn. En als een agent dan ziet dat iemand de openbare ruimte ver vuilt, moet hij meteen zijn bon nenboekje trekken. Op die ipa- nier kan er worden gestreefd naar een schone, hele en veilige stad Volgens W2000 lijsttrekker J. Ranshuijsen is het voorstel van de eenpersoonssurveilances niet strijdig met de signalen van de af gelopen tijd dat de politie steeds vaker in het nauw komt door agressiviteit in hun richting. „Dat zou het in elk geval niet moeten zijn. Met een knipoog naar de En gelse Bobby denk ik dat de poli- tieagent zo veel uitstraling zou moeten hebben dat men zich wel twee keer bedenkt voordat men iets doet. In andere landen, ook om ons heen, wordt met eenper soonspatrouilles gewerkt door de politie. Dus waarom zou dat in Ne derland, in Vlaardingen niet kun nen? Bovendien ga je uit van de veronderstelling dat die politie mensen in de buurt contacten op bouwen met de bewoners zodat er ook een sociale band ontstaat," al dus Ranshuysen. Hij voegt eraan toe dat W20Ö0 naast de eenpersoonssurveiïlan- ces ook de patrouilles-te-voet-in de-avond-en-nacht graag wil. „Po litie zichtbaar en vooral ook aan spreekbaar op straat is heel be langrijk. Nu karren er alieen één of twee wagens door de stad en dat is het dan." Wethouder W20ÖÜ is ontstaan nadat J. Rans huijsen en L. ten Have vlak van de vorige gemeenteraadsverkie zingen uit de PvdA-fractie stap ten. Het tweetal, van wie Rans huijsen in de periode er voor nog wethouder voor de socialisten was, kon zich niet vinden in de houding van de PvdA Die hield onder meer in dat er voor Rans huijsen geen plekje meer in het college was. Ondanks een bemid delingspoging vanuit het hoofd bestuur van de PvdA in Amster dam, was een afsplitsing onver mijdelijk. W2000, die zich in het program ma op de borst trommelt als 'de enige echte oppositiepartij' van de afgelopen vier jaar, is nu één van de partijen in Vlaardingen die voor het eersi meedoen aan de ge meenteraadsverkiezingen. Het programma van de 'kritisch pro gressieve partij' heeft de titel meegekregen 'Een beter bestuur voor Vlaardingen'. Eén van de zaken waarop W2000 hamert is dat da. bestuur 'anders en beter moet'. De gemeenteraad moet zich bezighouden met het uitvoeren van de wettelijke taken en het ontwikkelen van beleid, stelt W2000. De uitvoering ervan moet zo veel mogelijk worden overgelaten aan instellingen en organisaties die dat beter kun nen. Dan kan het aantal ambtena ren de komende vier jaar met 25 tot 40 procent worden verminderd en is drie wethouders ook genoeg. Die ambtenaren worden dan niet ontslagen, maar gaan met behoud van hun rechtspositie mee naar het bedrijf dat de taken gaat uit voeren. Zoals dat eerder met het nutsbedrijf en een aantal milieu taken is gebeurd. W200Q denkt daarbij ondermeer aan het onder houd van wegen en groen. „Nu huren we daar in drukke tijden ook mensen voor in. Waarom be steed je dan niet alles uit. Het hele jaar door. Uiteraard onder regie van de gemeente," aldus Rans huijsen. Andere punten uit het program* Cm te weten wat de inwoners van Vlaardingen willen en om hen bij het bestuur te betrekken, moet regelmatig worden gepeild of het beleid voldoende draagvlak heeft. Grote supermarkten en andere superwinkels moeten aan de rand van de stad of op industrieterrei nen komen. Daarmee wordt de overlast in woonwijken voorko men. Bij die winkelcentra moeten er ook gratis bewaakte of beveilig de fietsenstallingen komen. Dat geldt eveneens voor de stations. Er moet worden gewaakt voor het verdwijnen van alle groen in de wjjken. Bij nieuwbouw moet bepalend zijn of er een leefoare buurt ontstaat. Niet het aantal wo ningen dat er kan worden gebouw is maatgevend en aan prestigieu ze projecten heeft W200Ö hele maal een broertje dood. nrs" iïcTïïTi Donderdag 22 januari SCHIEDAM Podlu m Café. Oorsmeer. 21.00u. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Toneelvereniging Vatlonia speeiteen blijspel, 19 30u De Serre.Theme- avond 066,20.00u. Theater en eetcafé De Planken op. DaveAndersan8aral.22.30uur. ROTTERDAM Lantaren/Venster 20.30 Antena. De Vlerk 22.00 The Suburbs/ 24.00 At Denko's, St Laurenskerk 20.15 Russische meerstem migheid. NederlandsKamertocr. Paradijs* kerk20.30Japa rmers. Nieuw Ensemble.The- aterZu IdplelnGr.L 20.15 Slagerij Van Kam pen. Cabaret Restau rant Schel ling's 19.00 Fa. Merkator. Lux or Theater 20.15 Hans leeuwen. Rotterdamse Schouwburg, Gr.z. 19.30 Ten Oorlog. Kl.z. 20.30 Ambitie. Théa- ter Zuldpleln. KI z. 20.30 Pieter de Rijk. Bi bliotheektheater 20.15 Geen daden, maar woorden '98. Literair progr. Goethe Institut Rotterdam 20.00 Auschwitz, die NS-Médi- zin und ihreOpfer.Nivon Centrum20.00'Ste- debouw ook voor jou'. Vrijdag 23 januari SCHIEDAM Dc Oost. Maaltijd van de maand, 12.00- 13,00u; geheugenspel en klaveijassen. 14,00-16.00U. Theater deTeerstoof, Hans Visser met The best of 5 years Hot Music, 20.30u. Wijkcentrum De Erker. Country-en westemavoncf, 20.00u. Podium Café. Pap- pnjs Schiedam, 21.00u, MAASSLUIS TheaterSchuurkerk.CrèmeFfaïchemetCrè- me Passionen e, 20.3 Ou. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 19,00 Robin Hood, de Doelen Gr.z. 20.15 Rotterdams Philhar- momsch Orkest Jumaanse Zaal 20.15 Hans Knaven. piano. De vterk 22.00 Heilacopters /ZW) Gluecifer (ZW)/01,00 The Voodoo Lounge. Ahoy 20,00 Aida. SKVR Muziek school Centrum-West 20.000pen Podium voor Volwassenen. Cabaret Restaurant Sche II log's 19.00 Zzep. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 19.30 Ten Oorlog. KLz. 20.30 Ambitie. RO THEATER 20.15 Ciypto- gram. Theater 't Kapelletje 20.30 Plult de Dag Theeter Zuid plein KLz, 20.30 Pieter de Rijk. Bibliotheektheater 20.15 Geen daden maar woorden '9 van do 22jan t/m wo 28jan ROTTERDAM Cinerama 1: 'Tomorrow never dies' (12) dagl2.30-15.30-18.30-2L30. Cln.2: 'De- vtl'sadvocate' (16) dagl3-16.30-21. Cln.3; 'Alien 4: resurrection' (16) dag 18.45-21.30, do.vr.ma.di.ookl3,15-16.Cln.4;'She'ssolo- vely' (16) dag. 18.45-21.15, do.vr.ma.di,oOk 13.15-16. Cin.5: 'LAConfidentia!' (16) dag.18.15-21.15, do.vr.tna.di.ook 12.30- 15.15. Imax The aten 'Amazon' (at) dagfbeh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (al) dag.tbeb.ma.) 15. The livingsea' (al) dag.(beh.ma,) 13. 'Her cules' (al) dag(beh.ma.) 17, zo .ook 11.15, 'Seven years in Ti bet' (12) dag.19-21.30. Venster 1; 'Artemisia' (16) dag.20. "Wilde' (16) dag.(beh.ma.)22.Sne3kprev\ew,ma22. Ven. 2: To sa ngfotostudso' (16) (leven metje ogen' (16)d2^.(beh.'ma.)19.30. 'Frozen' (16) dag 21.30.'Pn^pnetof themountaioUl® vr- ,zAy/a>14(3Q4n'Heti zevende ,^^.(16) ma.19.30. Ven. 3: 'Conté d'hivet (16) dag. 19,30. 'Love serenade'- (16),dag.22, zp.wpj»k 14.30 'Neo£tte»t Bom', (16) (16) dag.19.30-22, vtio.wovook14 20^j Lurrfère rit- 'Starship f-tmopers'u(16) dagl2.30-15^0-18.15-21.20. Uxm. 2: 'SwncriööcfC {16} Cfeg, 12.15-15.15-18.15- 21.15, wo.met om 15.15, lum. 3: "Double team'(l6Jdag.18.45-21.30,do.vr.ma.rti.ook 13.30-16. Lum. 4: Tomorrow neverdies'(12) dag, 15.30-18.25-2130, dOM.ma.til.Qok 12.15. Rexane: 'Stoute schoolmeisjes (18) do. t/m zo. doorl. voorst 'Schokkend verlangen" (18) ma, t/m wo. dood. voorst Pathé: 'Starship troopers" (16) dag(befua.) 11.50-14.40-18.20-21.20, za.12,50- 15.35-18.20-21.20. The Game (12) dagl8.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 11.30- 14.50, di.met om 21,30. 'One mght stand' (16) dag. 16.40-19.10-21.40, do.vr.ma- .di.ook 11.20-14. 'Devil's Advocate' (16) dag.1120-14.45.18.05-21.lQ. Tomorrow neverdies'(12)dagll-13.35-16.10-18.50- 21.30, za.niet om 11. The full Monty' (al) dag.16.50-19.20-21.50, do.vr.ma.di.ook 11.40-14.10. 'Seven years in Tibèf, (12) dagll.30-14.55-18.10-21.10. 'Batman a villain?'di.21.45. Maassluis De CDA-fractie van de Maassluise .gemeenteraad heeft de brand op nieuwjaarsdag in een schuur aan de Zuidbuurt aangegrepen om zich door het col lege van burgemeester en wet houders eens goed te laten voor lichten over het functioneren van de brandweer. De brand was toen tertijd snel onder controle. Alleen bleef de naaste omgeving van de schuur de hele volgende nacht af gezet omdat er asbest in de dakbe dekking zat. Dat maakt de brand voor het CDA tot een ideale prak tijksituatie om te toetsen of,de Maassluise brandweerprocedures nog voldoen aan de eisen van deze tijd. Maar liefst elf vragen heeft het CDA op papier gezet. Zo wil de fractie wel eens weten or de brandweer op nieuwjaarsdag op tijd arriveerde. Maar naast vragen over de routinematige werking van de lokale brandweer interes seert het CDA zich in grotere ma te voor de omgang met gevaarlij ke stoffen, zoals de asbest dakbe dekking in de voorbeeldbrand. Hoe worden de omwonenden daarover ingelicht, hoe wordt de asbest op een veilige manier ver wijderd en wie betaalt de kosten daarvan, zijn enkele van de vraag tekens bij de fractie. Ook wil het CDA of er bij dergelij ke calamiteiten een vertegen woordiger van de gemeente be schikbaar is die verregaande be voegdheden en volmachten heeft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3