27 f Krasse knar wil op de trainerscursus Eervol einde EC-reeks Capelse volleyballers Heerenveen viert avondje Thialf in Eindhoven Diliberto blijft bij Admirals Bert Kamp naar DEH Hockeyers lijden aan oude kwaal Ook volleyballers Dynamo onderuit Ken Tyrreli presenteert alleen Japanner Takagi Pillen gevonden in hotel Chinese zwemmers Handbalinternationals bedanken voor Oranje 3 Ir» Biljartstrijd In De Griffioen 'Een groep mannen van dertig jaar kan ik conditioneel natuurlijk niet bijbenen' Salari vraagt ontbinding contract bij Zwervers Rotterdams Dagblad Donderdag 22 januari 1998 Amsterdam Silvio Diliberto heeft zijn contract bh de Amster dam Admirals met een jaar ver lengd. De 34-jarige ex-profvoet baller van o.m. Sparta en Roda JC gaat zijn tweede seizoen in als kic ker. Rotterdam Rotterdammer Bert Kamp, nu nog werkzaam bij Bel védère, is volgend seizoen trainer bij DEH. Hij tekende vooreen sei zoen. Rob van Vliet (50) heeft zijn con tract bij het Sehiedamse SVDPW met een jaar verlengd. Hij is by de zondagvierdeklasser bezig aan zijn derdejaar. Schiedammer Henk Salari heeft het bestuur van Zwervers Capelie gevraagd zijn contract, dat nog een seizoen doorloopt, te ontbinden. De oefenmeester is te professioneel ingesteld voor de tweedeklasser. Het bestuur van de zondagclub heeft het verzoek gehonoreerd. Sydney De Nederlandse hoc keyers hebben in Sydney de laat ste van zes wedstrijden tegen Au stralië geüjkspeeld (1-1). Door de derde remise ging de eindzege in de testserie naar het gastland, dat in totaal met 2-1 won. Tyeho van Meer zette Oranje, dat het duel met twee doelpunten ver schil moestwinnen, voor rust nog wel op voorsprong. Een benutte strafcorner van Paul Gaudoin hal verwege de tweede helft herstelde het evenwicht. Dat de Aussies de prestigieuze se rie winnend afsloten, hadden zij volledig te danken aan de slordige manier waarop de Nederlanders omsprongen met de kansen, een oude kwaal. „Het is ongelooflijk hoeveel kansen wij nodig hebben om te scoren. Als je zoveel beter bent zoals vandaag het geval was, dan moet je zo'n pot gewoon met wee of drie goals verschil win nen," aldus bondscoach Roelant Oitmans. Nederland maakte in dezes duels tegen Australië in totaal twaalf doelpunten, waarvan Teun de Nooijer, met afstand de beste spe ler van Oranje, er vijf voor zijn re kening nam. Tjycho van Meer was met twee treffers de enige van de vyf overi ge aanvallers die scoorde. Het kwartet Buma, Geeris, Nieuwe Weme en Van Wijk schoot in down under met losse flodders. Opstelling Nederland: Looije; Van der Weide, Jazet, Delmee, Van Pelt; Veen, Brinkman, Klein Gebbink; Van Meer, De Nooijer, Van Wijk. Wissels: Lomans, Gee ris, Buma. Door Hans Kerbert Capelie aan den IJssel Aan het avontuur in de Europa Cup 3 is voor de volleyballers van Aleom/Capelle, althans voor dit seizoen, een einde gekomen. Ook de tweede wedstrijd tegen het Griekse AVO Orestias ging verloren, zij het dat de neder laag aanmerkelijk eervoller was dan de te duidelijke 3-0 van vorige week. Capelie beet gisteren in eigen huis met 1-3 in het stof, maar mocht de zaal met opgeheven hoofd verlaten. „Het gaat langzaam beter," zei Leeuwerink, die zijn ploeg de laatste maanden zag kwakkelen. Capelie speelde tegen de ploeg uit het uiterste noord-oosten van Griekenland zijn 25e duel in Eu ropees verband. Het is natuurlijk altyd leuk om zo'n jubileumwed- stryd te winnen, maar dat zat er eigenlyk geen moment m. De mannen van AVC Orestias waren simpelweg te sterk. Capelie mocht het wegens een buikspier blessure ontbreken van Allan van de Loo als excuus aanvoeren, maar dan nog was de uitschake ling niet te vermijden geweest. Door het ontbreken van de Bra bantse krachtpatser stapte de for matie van trainer/coach Pieter Jan Leeuwerink in eed alternatie ve opstelling het veld in. Capelies andere basis-passer, de Canadees Andy Zurawsky, heeft al enige tijd last van zijn schouder en kreeg rust van de coach. Daarom speelden de twee andere buiten mannen, Bart van Vliet en Max Backer. Backer speelde zeer verdienste lijk, maar zijn broer Ralph was aan Capelse zyde de man die de show stal. De oudste van de twee, vrije aanvaller van professie, wist ook de moeilijkste ballen aan de ander kant van het net op de grond te krijgen. Backer draait al het hele seizoen naar behoren en bezorgt daarmee BratislavaDe volleybalman nen van Dynamo hebben ook hun tweede groepswedstrijd in de Champions League met 3-0 verloren. Tegen het Slo waakse Bratislava had Dyna mo weinig in te brengen (6-15 8-1510-15). Twee weken gele den verloor de ploeg thuis met dezelfde cijfers van Paris UC. zijn trainer een zogeheten luxe probleem. „Maar daar hou ik wel van," vindt Leeuwennk. Capelie beschikt immers ook nog over Ju les Martens, de Canadees die in januari na langdurig blessureleed in Nederland terugkeerde. Mar tens is net als Backer libero en was vorig seizoen wekelijks een plaag voorde opponenten. „Er is geen reden om Jules nu in het veld te zetten," liet Leeuwe rink voor de wedstrijd nog weten, maar hij deed het toch. Op de tri bunes klonk luid applaus toen Martens, bij een 12-13 achterstand in de tweede set, in het veld kwam. Hij verving niet Ralph Backer, maar middenman Job Eb- belaar, zodat Capelie met twee vrije aanvallers speelde. „Ik wilde Jules toch even laten spelen, zo dat hij, als ik hem straks écht no dig heb, het goede gevoel heeft," legde zijn coach uit Het zal toeval zijn geweest, maar met Martens in de gelederen won Capelie de tweede set. De Grieken lieten zien dat ze goed zijn als al les meezit, maar in de problemen geraken als er ook maar iets niet loopt zoals gewenst. In de eerste set was bij de gasten nog alles koek en ei: ze wonnen in een klein half uur met 7-15. Daarmee was de wedstrijd feitelijk gespeeld, want na de 3-0 winst vorige week in ei gen land hadden de Grieken aan winst van één set genoeg om de volgende ronde te bereiken. In het tweede deel sloeg de schrik de gasten echter om het hart, toen Capelie tot twee keer een flinke achterstand (1-5 en 7-11) van het bord kreeg. Ineens lukte het niet meer, ook niet bij de Griekse ster ren Nikolaos Zamaras en Tontor Baev en hun Bulgaarse ploegge noot Nikolay Zeliaskov. Natuur lijk, zij speelde: e:n gewonnen wedstijd, maar hec gezelschap was niet naar Nederland geko men om een set te verliezen. Het gebeurde ze toch: 15-13. Het vervolg van de party toonde aan dat Orestias een betere ploeg was dan de gastheren. De Griekse /uil pro/s hoefden met to het uiter ste te gaar. om de wedstrijd win nend af te sluiten. Maar na de be trekkelijk makkelijke winst in de derde set (11-15), kregen ze het in de vierde toch weer benauwd. Ca pelie wenste te vechten tot de laat ste bal geslagen was en deed het bewonderenswaardig. In de vier de periode prijkte er een 9-12 ach terstand voor de Capellenaren op het bord, maar toen toonden ze hun herwonnen mentaliteit, In een vloek en een zucht kwamen de gastheren terug tot 13-14 en heel even hing er een vijfde set in de lucht, tot groot verdriet ook van de Griekse enclave op de tri bunes (zo'n dertig man sterk, waarvan het leeuwendeel afkom stig uit Nederland). De vijfde set kwam er niet. Door Sjoerd Bootsma Eindhoven Vooraf werd gezegd dat het duel tussen Zweden en Finnen zou worden. Tussen de topscorers Jens Hemström en Sa- mi Wikstrom. De Nederlanders zouden in de achtste bekerfinale ijshockey tussen CVT Trappers en Pelgrim Flyers een onderge schikte rol spelen. Marcel Nijland bepaalde anders. De Groningse doelverdediger van Heerenveen. hield zijn team in de tweede perio de op de been, waarna aanvaller Brian de Leeuw het werk voor de Friese underdog afmaakte: 3-1. De debutant zette dus de toon. Ge- steund door een enthousiaste aanhang met in elke hand een nimmer aflatende ratelaar. Het inspireerde de Noorderlingen tot grootse daden. Van meet af aan reden zij de longen uit hun lijf. Werken, dat moesten de Flyers. De cijfers van de onderlinge con frontaties spraken in het voordeel van de Brabanders: 4-1. Ook qua techniek was de Tilburgse favo riet oppermachtig. Suprematie moet echter nog altijd worden uit gedrukt in doelpunten. Een opzet waaraan Marcel Nijland niet wil de meewerken. „We steunen het hele seizoen al op Marcel," loofde aanvoerder Lester Arts zijn doel man. „Hij hield ons in de beslis sende fase op de been." „Ach," probeerde de held de com plimenten af te wimpelen, „ik weet wat er van mij wordt ver wacht. Ik presteer het hele sei zoen ai constant. Juist op deze momenten moet je er staan, en dat is mij gelukt. Ik vindhet in elk geval geweldig dat Heerenveen dit overkomt. De mensen die de club in al die jaren zijn blijven steunen, hebben dit verdiend. Ik ben er trots op dat ik van dit team heb mogen deel uitmaken," aldus de international, die in 1993 met Geleen z'n eerste bekertriomf vierde. Was Nijland de uitblinker aan Friese zijde, meest opvallende speler was Evert-Jan van der Werf, De verdediger stopte drie jaar geleden met actief ijshockey op het hoogste niveau. Daarna stond hij nog een jaar als bewind voerder achter de spelersbarik. „Door tijdgebrek heb ik vervol gens een stap teruggedaan. Een paar weken geleden werd ik door mensen van Flyers benaderd. Door het vertrek van Alex Schaafsma naar Duitsland was er een tekort aan verdedigers. Na overleg heb ik vorige week don derdag de training hervat: Uiter aard kwam deze finale heel vroeg voor mij. Ik ben dan ook leeg, maar niet kapot," zei de gelukki ge, 32-jarige oud-international, die in 1988 met zijn club nog de toenmalige bekercompetitie won. Hoe anders was de gelaatsuit drukking van Marco Donders. De Tilburger stond evenals Van der Werf niet op de nominatie om te spelen. „"Hen dagen geleden heb ik een mediale band verrekt. Daar staat eigenlyk een rustpauze van dertig dagen voor. Maar ja, zo'n fi nale wilde ik toch spelen. Ik had echter snel door dat het niet ging" Vanaf de bank moest Donders ook constateren dat de overwinning van de Friese Flyers niet meer dan verdiend was. In een niet hoogstaande, maar wel spannen de en vooral sportieve eindstrijd beukte Tilburg van meet at aan op de Keerenveense veste. De un derdog lag die rolverdeling wel. De Finse stijl, aangeleerd door coach Timo Turronen, is vooral gebaseerd op hard werken. De Brabanders werden zo langzaam moe van het uitblijven van resul taat De openingstreffer van Tïno Rison leek een stap in de goede richting. De gelijkmaker van Tero Laukala was de niet verwachte domper, die hetTïlburgs vertrou wen knakte. „Geweldig," ging Chris Elmers uit zyn dak. „Dit is pas het begin en belooft wat voor maart als het om de piay-offs Tilburg - Heerenveen 1-3 (M 0-0 0-2). 8 Ri son 1-0,13 Arts 1-1,42 De Leeuw 1-2,47. De Leeuw 1-3. Straf.ninuten: Tilburg 8, Hee renveen 18 Scheidsrechter Bergmans (Be!). Toeschouwers: 2344 Erik Landman (rechts) na mens Heeren veen in duel met Brad Sha ver (voor grond). Foto Bob van den Crufjseny ANP LondenCoureur Jos Verstappen was de grote afwe zige bij de teampresentatie van de Formule 1-renstal Tyrrell voor het nieuwe seizoen. Teambaas Ken Tyr rell stelde alleen de 24-jarige Japanner Toranosuke Takagi aan het pubhek voor als nieuwe rijder. Tyrrell zei dat hij onderhandelt met een tweede coureur, maar noemde geen namen. De 73-jarige teambaas vol dat de tweede man de Japanner Takagi, die vorig jaar testrijder was, ondersteunt. Hij zoekt „een ervaren coureur om niet te veel verantwoordelijkheid op de schouders" van onze nieuwe rijder te leggen." Ver stappen is al weken in gesprek met Tyrrell, maar heeft nog geen overeenstemming bereikt. De eige naar van de renstal, waar Verstappen vorig jaar een team vormde met de vertrokken Fin Mika Salo, is verder vol vertrouwen over het nieuwe seizoen. Tyr rell presenteerde een nieuwe auto, de 026 met een verbeterde Ford-motor met tien cilinders. .,Ik denk dat er dit jaar podiumplaatsen inzitten," aldus Tyr rell. De renstal Tyrrell houdt na dit seizoen op te be staan en gaat op in het nieuwe team British Ameri can Racing, geformeerd door de sponsors Reynard en British American Tobacco en Craig Pollock. PerthDe Australische politie beeft een kleine hoe veelheid pillen en andere medicamenten gevonden in een motelkamer waar een deel van de Chinese zwemploeg tijdens het WK in Perth verbleef. Volgens een verklaring van de politie zijn de spullen tijdens een routinecontrole ontdekt. In dezelfde accommo datie waren eerder al in een openbaar toilet 27 lege ampullen gevonden. De Australische politie heeft de internationale zwem- federatie (FINA) gevraagd om de gevonden voorwer pen te analyseren. Het bestuur heelt nog niet gerea geerd. Totdat een beslissing is genomen over de af handeling, blyft het materiaal in een poütïekluis. De Australische douane trof vlak voor het begin van het WK, dat zondag eindigde, twaalf flesjes met een groeihormoon aan in de bagage van een Chinese zwemster. De FINA schorste haar en haar coach. Na dien werden nog eens vier Chinese zwemmers by het toernooi betrapt op doping. Aalsmeer Vyf handbalintemationals van Aalsmeer hebben bedankt voor het Nederlands mannenteam. Marco Beers,BjömBudding, Jeffrey Groeneveld, Je roen Holscher en René Pie stellen zich voorlopig niet beschikbaar voor Oranje. Ze kunnen zich niet vinden in het plan. van het Nederlands Handbal Verbond (NHV) voor het nationale team. De internationals waren afwezig bij een traïruhgs- weekeinde vorige week in Gaanderen. „Tot we een fatsoenlijk perspectief krijgen van de bond pp ye^be- "'tering, willen we niet meer"^ldnsHölisc|^^h^ dige plan van het NHV vinden de afgehaakte spelers 'onvoldoende. Het plan bestrijkt de komende vier jnaanflen en voorziet in meerfflntrai^^impgfp en oefenduels met handbalclubs uiïaShoogs^^yèi^ De-spelers vinden een visie'over vier maancterTte' weinig. „Dat kan nooit tot verbetering leiden," zegt Hölscher. De Aalsmeer-handballers zien ook weinig in oefenpartijtjes tegen de Nederlandse clubs. Höl scher: „Die zuilen het niveau niet verhogen. Het krachtsverschil met Oranje is te groot." De internationals moeten zich bovendien een paar uur voor aanvang van de oefenduels melden om te trainen. De mannen van Aalsmeer vinden dat daar een compensatie tegenover moet staan. „Sommige jongens moeten uren eerder van het werk vrijnemen. De bond kondigt aan dat we 21 vry e dagen kwijt zyn. Daar staat een vergoeding van 70 gulden bruto per dag tegenover. Dan houdt het voor ons natuurlijk op," stelt Hölscher, ÖSto*t f'V?'- Vlaardingen Biljartpaleis De Griffioen in Vlaardingen vormt komend weekeinde het dec'or voor de nationale voorronden 2e klasse driebanden. Vrijdagavond wordt om 19.30 uur de afstoot ge geven. De strijd op het groene laken wordt zaterdag en zondag vanaf 12.30 vervolgd. Deelnemers zijn A. Hordijk (Alblas), R. Phielicks (Bisarra), A. Sol, H. Schook en n van Vliet (alleen Weena). De bil jarters moeten uitmaken wie doorgaat naar de nationale finale. Ook eiders in Vlaardingen komen biljart liefhebbers in actie, In café d'Ouwe Rein wordt gestreden in de finale libre 1ste klasse, Speel dagen zijn vrijdagavond, zaterdag en zondag. VOETBAL De vorig seizoen van Fortuna naar Deltasport overge stapte Ed van der Lugt is einde lijk voor zijn nieuwe club in actie gekomep. Van der Lugt, die als gevolg van een rugblessure lange tijd uit de roulatie was, vierde, 2ijn rentree m een oefenduel. Excelsior Maassluis heeft de doordeweekse oefenwedstrijd te gen DHC afgesloten met een ge lijkspel. Tegen de bezoekende zondaghoofdklasser uit Delft werd het 3-3. De Maassluise doel punten werden gescoord door Paolo Jorge Mendonca, Robert Visser en Manuel Monteiro. Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, past- bus 373,3100 AJ Schiedam, De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax: 01<M2G5227)eainde avo ndnre n onder 010-4004310 VRIJDAG 23 JANUARJ BILJARTEN: Finale libre 1ste klas, café d'Ouwe Rein, Vlaardingen Door bander Sonnemans Schiedam Rob van Vliet. Vijftig is 'ie. Een leeftijd waarop menig een zich voorneemt het wat rusti ger aan te gaan doen. Van Vliet niet. De trainer van het Sehie damse SVDPW is verre van opge brand. Hij straalt de levenslust uit van een jonge vent, bekijkt het le ven altijd van de zonnige kant en staat open voor nieuwe 'uitdagin gen'. De cursus voor het diploma Trainer Coach 3 is er eentje van. Hoewel, een uitdaging? Het is dat het moet. Aan de andere kant wil hij dat ook wel eens meemaken. Afgelopen weekeinde moest Van Vliet op voor zyn toelatingstest. Met gemengende gevoelens door stond hij de uithoudingsproef. Rob van Vliet: een krasse knar met een uitgesproken mening. „Een belachelijke zaak eigenlijk dat dat je je hobby nietzonderdat papiertje mag bedrijven. Belache lijk is het natuurlijk ook dat als zich zesendertig hobbyisten aan melden voor de cursus en er voor willen betalen, er maar zestien worden toegelaten. Maar ja, zo zyn nu eenmaal de regeltjes van de bond." Dat is Van Vliet. Klein van stuk, een kalend hoofd boven een iet wat chaotische rode snor met daaronder een mond waaruit re gelmatig ongezouten kritiek klinkt. Zonder te verblikkken of te verblozen. Want zo is Van Vliet. Recht door zee, keihard. Maar hu mor heeft da besnorde horeca- baas ook. „Als ik op cursus wordt toegelaten, moet ik zelfs ook nog gaan studeren. Ja, ja, ze verlan gen nog al wat van een ouwe vent," Op het conditionele vlak werd Van Vliet, die overigens al zestien Rob van Vliet. „Als ik op cursus wordt toegelaten, moet ik zelfs ook nog gaan studeren. Ja, ja, ze verlangen nog al wat van een ouwe vent." FotoPeter Moikenbcer jaar zonder papiertje als trainer bezig is en komend seizoen zelf ook weer wil gaan voetballen, za terdag op het complex van Wilhel mus in Leidsehendam voor de toelatingstest behoorlijk op de proef gesteld, „Ik was de oudste en degene die onder mij kwam was twaalf jaar jonger," vertuit de Schiedammer. „Een uur lang zijn we conditioneel bezig geweest om in een partijtje en in positiespel onze vaardigheden te tonen. Daarna had ik een gesprekje met een docent. Waarom ik op deze leeftijd nog een diploma wil ha len, werd er gevraagd. Nou, heb ik die man verteld, ik heb er door mijn werk en allerlei andere za ken nooit de tijdvoor gehad. Mis schien ben ik wei te oud voor de cursus, maar het is zo simpel om naar een club te gaan waar al ie mand met zijn papieren in zit." Sigaartje Van Vliet mag graag een sigaartje roken eigenhjk zie je 'm nooit zonder en zal, gezien het feit dat hij in de horeca werkzaam is, ook wel een stevige drinker zyn. „Dacht het niet," reageert hy als door een wesp gestoken. „Drin ken doe ik met. Ja, alleen cola. En dan alleen cola hè. Voor ik naar die toelatingstest ging, heb ik me laten keuren door de dokter en die heeft me Fit verklaard, maar een groep mannen van dertig jaar kan een vijftiger als ik conditio neel natuurlijk niet bijbenen. Man, ik heb me het lazerus gelo pen. En als je ziet wat je moet doen om dat diploma te halen, dan zet ik daar mijn vraagtekens bij. De test voor de cursus vond ik overigens best leuk. Wat? Die avond met een sigaar en een eola- tje uitgeteld onderuit op de bank? Nee, ik ben gewoon gaan werken natuurlijk." Van Vliet ligt goed bij de spelers groep en het bestuur. Vandaar ook dat in een rap tempo aan een aantal door de trainer gestelde ei sen kon worden voldaan en Van Vliet zijn contract met een jaar verlengde. „Dit jaar handhaven en dan maar hopen dat we er wat voetballers bij krijgen," luidt het motto.„Momenteel moet SVDPW het voor een gïoot deel hebben van de werken, maar ik mis eigen lijk een échte spelbepaler op het middenveld en jongens die een balletje vast kunnen houden. Handhaven dus en dan maar ho pen dat er enkele jongens op de uitstraling van de club en de ge zelligheid afkomen. Soms ben ik wel eens jaloers op clubs als Her mes DVS en VDL. Die trainers daar kunnen wei hoog van de to ren blazen, maar ze hebben wel de beschikking over middelen om spelers te halen. Wij niet." Van Vliet, die het volgend seizoen moet stellen zonder doelman Hennie van Buuren, aanvoerder Chris van Gelderen en Rob Roe iers (stoppen), is bij "DPW bezig aan zijn tweede seizoen. Driejaar geleden werd hij naar Harga ge haald om Joop Droog op te volgen. De trainer behoedde de club toen voor degradatie en werd het jaar daarop met zijn ploeg kampioen in de vijfde klasse. Momenteel is SVDPW in de vierde klasse D we derom in degradatiestrijd verwik keld. Henk Salari: te professioneel ingesteld voor Zwervers Capelie Foto Pater Moikenboer Capelleaanden Usse IHet bestuur van zondagtwee deklasser Zwervers Capelie moet voor volgend sei zoen op zoek naar een nieuwe trainer. Oefenmeester Henk Salari, wiens verbintenis nog een jaar door loopt, heeft om ontbinding van zyn contract ge vraagd, „De beleving van een behoorlijk aantal spe lers komt niet overeen met L°t niveau waarop ik niet voetbal bezig ben," legt Salari un. „Begrijp me goed, ik wil de jongens iet veroordelen maar het voetbal wordt hier naar mijn mening te vrij blijvend bedreven. Zwervers is een goedt club met fijne gasten, maar ik wil er nu eenmaal meer uit ha len. Het is een gevoelskwestie. Kijk, ik kan ook nog een jaar blijven en gewoon myn geld opstrijken, maar zo steek ik niet elkaar." Schiedammer Henk Salari volgde vorig jaar stadge noot Gilbert de Wildt (Fortuna) op en heeft het diplo ma TC 2 op zak. Binnenkort meldt hy zich '.veer aan voorde cursus TC 1. Dat had hij eerder ook al gedaan maar toen gooide een knie-operatie roet in het eten. Zwervers Capelie neemt in de tweede klasse de vijf de plaats in. „Er zijn geen problemen," benadrukt Salari. „En het is ook niet zo dat ik een andere club zou hebben. Absoluut niet. Ik zie wel of er nog een andere club komt en anders ga ik toch gewoon er gens een jaartje de jeugd trainen?!" i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5