Tweede stunt van Ventura blijft uit Juventus wint ook zonder supporters KV Vlaardingen schittert één helft Opluchting bij Capclle Derde plaats in zaal voor HC Rotterdam Oost-Europa boven in strandioop Wéér Buit Trainer Max Tukker: 'Degradatie? Dat woord wil ik echt niet horen' De Korenbeurs heeft aanpassingsproblemen Gerard Heijdra nieuwe hoofdtrainer van WK Weer een verrassing volleyballers Rijnmond Kees Brugman is scoren nog lang niet verleerd Doelpuntenfestival by WIK Alleen Maassluis blijft overeind Hattrick Ronald van Kampen w§v heeft de tits! in zicht Rotterdams Dagblad Maandag 26 januari 1998 i&U Nijmegen Het was al even gele den. Alcom/Capelle voegde zater dag tegen Kras/Stervakanties/Vo- CASA uit Nijmegen twee punten toe aan zijn totaal (1-3). De volley ballers hadden voor het laatst een competitiewedstrijd gewonnen op 13 december. De ploeg van Pieter Jan Leeuwe- nnk lijkt langzaam op de weg te rug, na een inzinking van formaat m de laatste maanden, In die pe riode werd Capelle uit het Europa Cup 3 toernooi gestoten door het sterke Orestias uit Griekenland en hing het verbluf m het beker toernooi twee keer aan een zijden draad tegen clubs uit de tweede divisie. Het herstel was al tegen Orestias te zien en zette zich door in de overigens ook verloren thuiswed strijd tegen Vrevok. „Het zijn kleine dingen, en die gaan steeds een beetje beter," vond Leeuwe rink. Capelle begon zaterdag matig te gen de nummer voorlaatst uit de eredivisie. Toen het even niet liep, verviel ze in een oude fout: de spelers letten meer op elkaar dan op het spel. De achterstand werd er niet minder om: 8-1. Het verschil bleek toen niet meer te overbruggen. VoCASA won de eerste set: 15-6, Met de nog steeds aan een buik spier geblesseerde Allan van de Loo langs de kant begon Capelle aan de inhaalrace. „We kwamen er goed uit," vond Leeuwerink. Hü wisselde wat en dat hielp ken nelijk. De gasten wonnen het tweede bedrijf met 8-15. Daarmee was de hiërarchie in de partij hersteld. Want de Capelse dip mag diep zijn geweest, maar het moet onder alle omstandighe den sterk genoeg worden geacht om VoCASA van ztoh af te schud den. Dat gebeurde: Capelle speel de het duel redelijk simpel uit. Set drie en vier werden met be trekkelijk gemak gewonnen (8-15, 12-15). VC Nesselande, de enige eredivi sieclub uit Rotterdam, klopte za terdag volgens verwachting Ver- satel/AMVJ. De mannen van trai ner Teun Buijs trokken met 3-1 aan het langste eind. „Het was geen denderende wedstrijd, maar met de problemen die we de afge lopen week hadden, kon dat nau welijks." Buijs kende de nodige personele zorgen: middenman Michiel van der Kuip en de Amerikaan Matt Lyles waren ziek en een van de andere middenspelers, Joost Lo- man, had een enkelblessure. Het weerhield de Rotterdammers er niet van om, na een moeizame tweede set, toe te slaan. Nijmegen De hockeysters van Rotterdam hebben geen kans ge zien de nationale zaaltitel voor zich op te eisen. De hoofdklasser eindigde in het eindtoemooi in Nijmegen op de derde plaats ach ter Hilversum en Groningen. De eerste ploeg pakte uiteindelijk de eerste plaats door een 4-3 zege op de Groningsen in de eindstrijd. In de Jan Massinkhal begon Rot terdam het eindtoemooi al niet overtuigend met een 4-5 neder laag tegen Hilversum. Later her- steiden de Rotterdamsen zich te gen Nijmegen (6-9), maar lieten in het duel met Groningen (1-3) op nieuw een flinke steekje vallen. De overwinning op MEP (4-2) was daarna niet voldoende om tot de finale door te dringen. Rockanje Hand in hand beëin digden de Polen Zenon Szczesni- ak en Zbigniew Murawski na 1.10,56 uur de halve marathon van de winderige en ijskoude strand- loop van Rockanje. Szczesniak, onlangs nog winnaar van de Tulp loop in Roelofarendsveen, en zijn clubgenoot beschouwden hetzwa- re parcours als een ideale training voor het Pools kampioenschap en de marathon van Hannover. Achter hen eindigden twee Tsje chen, Petr Novak en Ales Drakon- ovsky. Veteraan Charles Timmer mans eindigde als vijfde en eerste Nederlander in 1.12,35, vijf tellen voor Wim Padmos. Bij de vrou wen won Esther Schilt nipt het onderonsje met Martine Lust (1.26,35 om 1.26,51). Amsterdam In de squashwereld bleef tijdens het NR alles bij het oude. Lucas Buit, ex-Victoria, werd voor de zesde keer nationaal kampioen. Bij de vrouwen ging de jerste plaats wederom naar Uordtse Vanessa Atkinson. Door Sander Sonnemans Schiedam Handhaven. Dat is het motto van de handbalvrouwen van het Schiedamse Ventura, Het team van trainer Max Tukker verkeert in de onder ste regionen van de eerste divisie B en is nog alles behalve zeker van lijfsbe houd, maar zolang stadgenoot en 'aartsrivaal' DWS er als hekkensluiter maar niet in slaagt op te krabbelen hoeft Ventura zich misschien ook weer niet al te grote zorgen te maken. Tegen het bezoekende DES'72 ging de fusieploeg in de waterkoude maar oergezellige Margriethal gisteren met 14-19 onderuit. DWS leed eveneens een nederlaag waardoor het puntverschil een marge van vijf ongewijzigd blijft. DWS maakt dus duidelijk nog moeilijkere tijden door dan Ventura. De vrouwenpiocg van DWS kwam na het duel tegen Verbureh met een 18-15 nederlaag naar huis. In Poeldijk was het bij de rust nog gelijk (6-6) maar daarna slaagden de Schiedamsen er niet meer in voldoende tegenstand te bieden. Met slechts drie punten uit der tien wedstrijden bungelt DWS ho peloos onder aan de ranglijst Ventura staat drie plaatsjes hoger geklasseerd met acht punten. Voor het eerste fluitsignaal van de wedstrijd tegen nummer twee DES72 hoopte Max Tukker stie kem op weer een stunt van Ven tura. Een week eerder was im mers nummer drie Sittardia aan de kant gezet en daaruit putte Tukker, die tijdens het duel we gensaanmerkingen op de arbitra ge het geel kreeg voorgehouden, de nodige moed. „Ja," blikte hij vooruit, „want we zijn dit seizoen nog geen enkele keer afgeschoten. Nu trekken we een opwaartse lijn en daarom moeten we tegen DES opgewas sen kunnen zijn." Tukker heeft het overigens niet makkelijk, want zyn ploeg wordt al geruime tijd gekweld door blessureleed. „Het is een rampzalig jaar. Ik heb een periode meegemaakt waarin ik zes geblesseerden had en ja, dan is de basis al gauw te smal. Ik beschouw dit jaar maar om alles op een rijtje te zetten en dan moe ten we volgend seizoen maar zien te oogsten." De wedstrijd tegen DES'72 werd geen hoogstaand duel Het duur de een dikke drie minuten voor dat de eerste treffer werd ge scoord en na de gelijkmaker van Bianca Weber (haar enige treffer) liepen de bezoeksters uit naar een 4-1 voorsprong. Voor Tukker was dat reden om de met een chroni sche darmontsteking worstelende Karin Dekker binnen de lijnen te brengen. Ze is een 'vrouwtje' dat goed haar mannetje kan staan en en bewees dat op ondubbelzinni ge wijze want binnen twee minu ten had ze al een gele kaart te pak ken en niet veel later kon ze met een twee minutenstraf gaan zit ten. Op een bepaald moment kreeg ze in het 'verdachtenbank je' zelfs gezelschap van Bianca Weber en 'giflrikkertje1 Manon Rooders, die later tot haar onbe grip en grote woede met rood werd weggestuurd, waardoor er een wel erg grote overtal-situatie ontstond. Ventura leek zodoende rijp voor de slachting maar won der boven wonder kon de thuis ploeg tot de rust (7-11) de schade beperkt houden. Lege handen Ventura miste door blessures en andere redenen Davina Rink, Ga by van der Gaag, Jolanda Hessing en Astrid Winters en trachtte al knokkend het hoofd boven water te houden. Werken wilden de mei den van Max Tukker wel, maar ze aanval. De kille sporthal waard waren, slaagden er punten aan Peter Mo4K«ntoo«f kwamen gewoon kwaliteiten te kort om DES'72 op een verrassing te traderen. De achterstand kon in de tweede helft niet worden weggewerkt en het was duidelijk dat de Schiedamse handbalsters met lege handen in de Mar griethal zouden achterblijven. Na de 9-14 van topscoorster Karin Dekker (vijf doelpunten) vanaf ze ven meter en de 10-14eveneens van haar hand gloorde er heel even hoop in het Schiedamse kamp, maar een overwinning of zelfs een gelijkspel kwam geen moment in zicht Petra de Bruin, goed voor drie treffers, maakte er na de 10-15 van DES nog wel 11-15 van. Vervolgens liepen de be zoeksters uit naar 11-17 en hoewel Max Tukker over werklust en een knokkersmentaleit van zijn vrou wen niet heeft te klagen, was zijn ploeg tegen het slotsignaal wel murw gebeukt. Zodoende kon de langste en daardoor gevaarlijkste speelster van DES in de laatste se conde volledig ongehinderd een vrije worp tegen het garen kege len. De mannenploeg van de Schie damse fusieclub had ook al geen beste dag. Het uitduel tegen Ge- mini werd met een 31-20 neder laag afgesloten. Bij de rust keek de formatie van trainer-coach Ed Brugman in Zoetermeer tegen een 12-8 achterstand aan. Door Nick van der Sluis Schtodam - Als de promotiedivisie de kweekvijver heet te zijn voor de eredivisie, dan behoeven de coaches van zowel Juventus als Shooters voorlopig niet bang te zijn dat er op korte termijn een leegloop zal plaatsvinden. De Schiedamse basketbalformatie won zaterdagavond weliswaar ge makkelijk van Shooters (73-50), maar het niveau van het duel ont steeg het bedenkelijke nauwe lijks. Toch was Juventus-coach Arjan de Bruin redelijk tevreden over het resultaat en optimistisch vaas de toekomst Met name in de tweede helft kon zijn ploeg aan vallend een vuist maken en bleek ook dat John Delgado zich toch wel tot een versterking voor de ploeg kan ontpoppen. Delgado kwam tot de winterstop nog uit voor de reserves van Idetrading/ RB en zat daar heel af en toe ook nog wel eens op de bank in de ere divisie, maar echte speeltijd - op niveau althans - kon alleen Juven tus hem bieden. Daarom maakte hij de overstap van Rotterdam naar de Margriethal en liet daar zaterdagavond al voorzichtig zien dat hij een juiste keuze had ge maakt Juventus moet het overigens toch vooral van import hebben. Eerder al maakte een aantal spelers van Rotterdam Zuid de overstap naar Schiedam en misschien is dat wel de verklaring voor het feit dat de ploeg uit Schiedam-Oost in een «tamelijke entourage moet spe len. De Margriethal is pas gezellig als er veel publiek is. Bij het begin van de wedstrijd en dan heb ben we het over de promotiedivi- sie{!) zaten er echter welgeteld veertien belangstellenden op de tribune. En dat ontbeert de ploeg van De Bruin nu net: aanhang. Kille sporthal Zowel Shooters als Juventus kon in de kille sporthal maar moeilijk op gang komen en beide ploegen leverden, vooral aanvallend, een slechte prestatie getuige de 30-22 ruststand. „Maar we zijn voor het eerst dit seizoen weer compleet es moeten dus zoeken naar het juiste concept," legde de Schiedamse coach uit. De Bruin zag overigens Ronald van Ooijen met een enkel kwetsuur, die voor de zekerheid in het ziekenhuis werd bekenen, geblesseerd uitvallen. De winst werd verzilverd, met name door John Delgado (10 punten), New ton Valies (15)en Vladan Jankovic (14). De vrouwen van Juventus boek ten in de eerste klasse van het Rayon West een overtuigende overwinning op SVO (76-44). De ploeg uit De Meem werd al in de eerste helft stevig onder druk ge zet en de 38-23 ruststand bleek een uitstekende basis voor de uit eindelijke overwinning. De Schie damsen verstevigden met deze zege de positie Muil de kop van de middenmoot. „Een plaats by de eerste vijf moet mogelijk zijn," vindt Danièla Boogerd. Schiedam De Korenbeurs ondervindt dat het ni veau van de eredivisie een stuk hoger ligt dan dat van de eerste divisie. De gepromoveerde Schiedamse tafeltennissers weten na twee wedstrijden in de hoogste afdeling nog niet wat winnen is. Thuis tegen het Limburgse VSLTence werd het opnieuw een ne derlaag; 3-4. Met de van een rugblessure herstelde Danny Maas er weer bij, was De Korenbeurs weer kompleet Maas mist echter nog wedstrijdritme. Hij verloor van de Duitser Peter Heister en miste tegen Gert Jan van der Braak maar op het nippertje de winst. Tn een spannende wedstrijd wonnen Maas en Van der Braak ieder een game. Ook in de beslissende derde game ging het gelijk op, maar trok de Limburgse kopman met 21-23 nog net aan het langste eind. Nermin Smajic ontliep Van der Braak en deed tegen Heisteren de Belg Dannv Niessen wat van hem werd verwacht. Met goed en gevarieerd spel won de Bos niër, op de nationale ranglijst inmiddels opgeklom men naar de achttiende plaats, zijn beide partijen. Arjan Karbaat boekte zijn eerste winstpartij in de eredivisie. De 20-jarige Barendrechter bond Danny Niessen aan zijn zegekar, maar verloor wel van Van der Braak. Omdat Smajic en Maas in het dubbelspel geen potten konden breken, bleef De Korenbeurs op drie gamepunten steken. Met de partijen tegen Scyl- la, Integer Groep, 't Zand en vooral Perfection en landskampioen FVT/Visscr nog in het vooruitzicht zijn de Schiedammers al vrijwel zeker van plaatsing in de degradatiepoule. Handhaving in de hoogste af deling kan wel eens een hele zware klus worden. Door Ton de Leede Vlaardingen De korfballers van Vlaardingen hebben aan één helft met ijzersterk spel genoeg gehad om tegenstander Tilburg opzij te zetten. In die flitsende eerste helft kreeg Tilburg werkelijk geen poot aan de grond en namen de Vlaar- dingers een 12-4 voorsprong. Wat Vlaardingen na de hervatting nog liet zien was ietwat beschamend, de overwinning van uiteindelijk 16-9 kwam desalniettemin nooit in gevaar. De verrassing én verbijstering in het Vlaardingse kamp was vorige week groot na de nederlaag bij Putura, uitgerekend de club waar Vlaardingen-coach Jan de Jager volgend seizoen de scepter zwaait. De ongeslagen koploper moest in Den Haag haar eerste verlies slikken. „IJsbrand den Breems was vorige week gebles seerd," had Jan de Jager een voor de hand liggend excuus, „waar door we aanvallend nogal wat kwaliteit moesten inleveren. Zijn vervanger Bas van de Graaf speel de niet slecht maar knmt niet 70 vaak tot scoren. Bij een grote ach terstand bracht ik IJsbrand als nog in en kwamen we terug tot 14- 14. We hadden toen zo veel moe ten geven dat Futura toch nog de winst kon pakken. Gelukkig kon den we doordeweeks de draad weer oppakken in de wedstrijd om de Rotterdams Dagblad Tro fee. Die partijtjes zijn ideaal om het geschonden zelfvertrouwen op te krikken. We hebben in die bekerwedstrijden De Kapellen, OZC, U&selvogels en KOAG uit geschakeld, toto niet de minste ploegen. Je treft dan tegenstan ders die de ploeg motiveren om tot goede prestaties te komen." Voor het duel tegen Tilburg had Jan de Jager, die als doelstelling heeft Vlaardingen bij zijn vertrek niet alleen op het veld maar ook in de zaal als waardig overgangs- klasser achter te laten, weinig woorden nodig om zijn achttal te inspireren. Uitgerekend concur rent Futura had zaterdagavond van Usselvogels verloren waar door Vlaardingen bij winst op Til burg het gat zou kunnen terug brengen tot vijf punten. Vanaf de eerste minuut, waarin Arno Brou wer reeds de score opende, toog het tot op het bot geconcentreerde Vlaardingen richting korf. Razendsnel Met lange aanvallen, meestal ra zendsnel uitgevoerd over alle schijven binnen het vak, werden de Tilburgers bij vlagen van de vloer gespeeld. Zo zorgde Peter Hoornweg, die zich steeds meer ontwikkeld tot één van de steun pilaren, met een prachtig opzetje ervoor dat IJsbrand den Breems zijn eerste treffer kon laten aante kenen. Ook de aanval waaruit Ro nald Verweij na een soepele één twee met Claudia Roozendaal de mand doorboorde, deed de toe schouwers even terugdenken aan de tijd waarin Vlaardingen met 'samba-korfbal' de opponenten tot wanhoop dreef. „Het liep als een speer," was de te rechte constatering van Jan de Ja ger, „door het zeer goede combi natiespel. De communicatie tus sen Ronald Verweij en Arno Brou wer is perfect en als dan Claudia Roozendaal en IJvonne van Ham goed meedraaien, afvangen en meesteunen dan is de eerste aan val moeilijk te stoppen. Ook in het andere vak met IJsbrand den Breems en Peter Hoornweg liep het volgens plan. Cindy van Hulst en Marilou Vergeer zorgen daar eveneens dat de heren in goede schotpositie komen. Iedereen zegt altijd dat Vlaardingen een herenploeg is omdat die uitslui tend voor de doelpunten zorgen. Maar ook vandaag zie je dat de da mes tot.scoren komen, hoewel dat er dan toevallig maar drie zijn." Wat de thuisploeg na de rust pres teerde was allerbelabberdst. Het contrast met de helft ervoor was enorm. De ballen werden niet goed geplaatst, de simpelste door- loopballen (Arno Brouwer!) wer den gemist en de tegenstander werd herhaaldelijk alle ruimte ge boden om de score een draaglijk aanzien te geven. Beide teams kwamen in het hemelschreiende schouwspel nog vijf keer aan sco ren toe waardoor de eindstand op 16-9 werd bepaald. „De concentratie en de felheid," EenHlburgse speler heeft de bal 'afge vangen'voor dat VI aarding- se handen er bij kunnen ko men. Thuis ploeg KV Vlaardingen speeldo wis selvallig: in één helft kon alles en in het andere deel werd erbar melijk ge speeld. FotoPe- tet Mol ken boer had De JafC allo heerm, 1 waven, na de rust verdwenen. De simpel ste kansen worden gemist en de tegenstander kan dichterbij ko men. We hadden echter zo'n voor sprong dat ik me niet ongerust maakte. Anders had ik best van de bank gekomen om m'n ploeg even wakker te schudden. Je ziet wel dat het misgaat maar daar valt dan weinig meer aan te doen. Ook de wissels Astrid van Huet voor Marilou Vergeer en Leon Klop in de plaats van Ronald Verweij, kwamen ons spel niet ten goede. Toch ben ik zeer tevreden, vooral natuurlijk over het vertoonde spel in de eerste helft en de verdedi gende druk die we goed kunnen uitoefenen. We mogen het kampi oenschap nu echt niet meer uit handen geven," SchiedamTrainer Aad de Held wordt na dit seizoen bij WK opgevolgd door Gerard Heijdra (35), momen teel jeugdvoorzitter bij de Kethel-club. De Held stopt als trainer, maar wil wel wat voor de vereniging blij ven betekenen. Heijdra, bezig aan de trainerscursus TC 2, heeft rood zwart bloed in zijn aderen. Hij speelde acht jaar in het eerste elftal, is reeds vele jaren actief als jeugd trainer en fungeerde als interim-trainer toen twee seizoenen geleden Jan Kleingeld aan de kant werd gezet Tweede trainer Bram Scholte heeft bijgete kend en Marcel van de Ven wordt aan de technische staf toegevoegd in de hoedanigheid van jeugdcoördi- nator en verantwoordelijke man voor het elftal onder de 23 jaar. Schiedam - In de eerste divisie van de volleybalcom petitie heeft de mannenhoofdmacht van Rijnmond opnieuw voor een verrassing gezorgd. Ging vorige week koploper Facopa met 3-2 onderuit, nu werd run- ner-up Jola Olympus met identieke cijfers terugge stuurd naar Brabant. De Schiedammers leken zelfs voor de volle buit van drie winstpunten te gaan want na de de 15-4 in de openingsset en 16-14 hepen ze in set nummer drie uit naar 6-1. Toch kwam Jola terug (7-15 en 10-15) tot 2-2. In een zinderende finale verspeelde Rijnmond op 14- 13 nog een matchpoint waarna uiteindelijk dan toch nog met 17-15 wend gewonnen. Voor de Rijnmond-vrouwen begint de situatie in de eerste divisie na de 3-2 nederlaag tegen Gemini zor gelijk te worden. Gemini had had slechts vijf punten maar was vooral serverend een stuk sterker dan de Schiedamse volleybaisters- Zoetermeer- Green Eagles heeft op de ranglijst de af stand op Zoebas en daarmee op de degradatieplaat sen vergroot door in Zoetermeer met 67-80 te win nen. De Maassluise basketballers wonnen vooral door een betere conditie, een degelijke defensie en een aardig aanvalsconcept In de eerste helft bleven Zoebas en Green Eagles nog aan elkaar gewaagd (rust 32-33), na de hervatting ga ven de Eagles, met Kees Brugman in de frontlinie, het initiatief niet meer uit handen. De Zoetermeerse basketballers probeerden met een press de aanvals- patronen van Green Eagles te ontregelen, maar de ploeg van coach Peter van der Waal bleef heel gedis ciplineerd spelen. Al snel in de tweede helft werd een beslissend gat geslagen en die marge kon met succes verdedigd worden. Kees Brugman was met 15 pun ten de beste Maassluise schutter. Saturn us "72-WIK (m) 14-22 (10-8). Bij een voorsprong van 4-6 in de eerste helft stokte de score van de Vlaardlnger- sen kwamen zij door veelvuldig balverlies opeen 10-8 achterstand. Na de rust zetten de mannen van Wil H die stand om in een 12-17 voorsprong. Gaby Luiten a te op de beslissende momenten de doelpunten. DWS Cm)-Wings 23-23 (13-10). Na een heel best eerste be drijf droomden de Schiedammers al van een overwin ning, maar ze moesten wel wakker geschud worden want pas na elf minuten in de tweede helft werd er weer ge- scoord. De eindsprint die vorige week te laat werd inge zet, kwam nu net op tijd. Johan den Hartog scoorde in de laatste minuut de gelijkmaker vanaf zeven meter. Achiltes*$ftK(v) 26-26(16-12). In een doelpuntrijke wed strijd kor, de thuisploeg de afstand die zhvoor rust had den genomen niet vasthouden. Claudia Tonnon is weer helemaal hersteld van haar rugblessure en scoorde zes maal. Giselb Vermeulen vond acht keer het net. Unitas'63 (m)-EMM2 30-23 (13-9). Bij afwezigheid van trainer Rob Mooij nam Frans den Oudsten zijn taak op de bank waar. Omdat er met groot gemak gescoord kon wor den trad concentratieverlies op waardoor de Zeeuwse gasten nog wat terug konden doen. ODO-Kindcrdijk 1849 (11-9). Lange tijd had ODO een voersnrono' totdat b" ÏM0 de soorisgsmachine bannwip Kinderdijk scoorde wel, zelfs zeven doelpunten op*rij, en kaapte in de slotfase zelfs de volle winst weg uit Maas land. Lennard van der Vaart (6), Roel van Leeuwen (5) en Erik Pas schier (4) waren aardig op dreef. Juliana-CKC Maassluis 12-14 (6-7). Het op een tweede plek azende Maassluis wist wederom een overigens moeizame overwining te boeken. Verdedigend gaat het goed, maar het scoren gaat veel te moeilijk. Vooral Chan- tal Soekra en Marleen Dekker, die beiden drie keer scoor den, hielpen Maassluis aan de belangrijke zege Olympia-Oranje Nassau 10-9 (4-5). De (tamper was groot bij Oranje Nassau na het verlies tegen Olympia. Vorige week nog winst op koploper Ventura Sport en nu een ne derlaag waardoor de koppositie weer moet worden ge deeld met Ventura. Een snelle 1-5 voorsprong gaf de Vlaardmgers geen vertrouwen, integendeel zelfs. Olym- pia nam het heft in handen en liep uit naar de winst. Quick-Harga 15-9 (8-2), De formatie van Harga-coach Ed Pak speelde een dramatisch zwakke eerste helft waarin het slechts twee keer tot scoren kwam. Na de hervatting acteerde Harga iets minder slecht, de grote achterstand kon echter niet meer ongedaan worden gemaakt Mid denmoter Harga moet nu gaan uitkijken dat het niet in de degradatiezone terechtkomt. Amstelveen 2-NOAD (m) 3-7. NOAD debuteerde in de derde divisie met een overtuigende overwinning op de reserves van Amstelveen. Ronald van Kampen was de grote man bij de Schiedammers want hij scoorde een hat trick. Cevdet Imer volgde goed met twee keer winst. Pe ter Hystek bleef op één wintspotje staan terwijl ook de 'dubbel' werd gewonnen. De Korcnbeurs-Maasbree (v) 8-2. De Korenbeurs miste Sylvia Waterreus (ziek), maar hadden m de jonge Jolanda Waterreus een prima invalster. Zij won al haar partijen evenals Lmeke Sneller. Liefst negen van de tien partijen werden in een derde game beslist, zodat de wedstrijd bij na vijf uur duurde. Daniëlle Maas verloor één keer en ook het dubbelspel ging naar Maasbree. Waterpolo Katwijk-WSV 7-8. De waterpoloers van WSV gaan onbe dreigd op het kampioenschap af. Na de gewonnen wed strijd tegen Katwijk is de voorsprong al opgelopen tot zes punten. Evenals in de eerste wedstrijd gaf ook de return tegen Katwijk veel spanning te zien. De thuisclub kwam zelfs aan de leiding, maar Sander Maarleveld bracht de partijen op gelijke hoogte. Bij een 6-7 voorsprong stopte doelman Marco de Zwart van WSV een stra (worp. Jeny Doumenis, Memdert Prins, Lennart Otte, Raymond van Dorp, Aijen Hoogerwerf, Memder Prins en Arien Hooger- werf verzorgden de rest van de productie. De periode standen waren: 2-3,4-5,7-7,7-8.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3