13d Teruggewonnen stadskarakter aan de Grote Markt 'Laat de Centrumpartij toch zichtbaar opereren' %$fk0 mm om Juliana mooier dan Beatrix jongeren werken in Vlaardingse natuur Feestconcert jarige Koningin Situatie in Roemenië WSN verbetert dienstverlening Lezingen bij -tentoonstelling .Klachten Restauratie project met vides, kromme gangen en hoge plafonds zorgen voor verrassende architectuur Kandidaten gezocht voor songfestival Begeleiding bij huiswerk Rotterdams Dagblad Donderdag 29januan 1998 Ayla had medelijden met die galloway-stieren. Normaal is ze gek op koeien vangen, maar nu bleef ze op afstand, alsof ze wist dat de run deren in het Beatrixpark een flinke reumatiek opliepen. Ze snoof. En -ze maakte een geluid als van een kat die vanwege de honger naar bin- "ndnSvil Ik heb van honden geleerd dat als ze een uitgehongerde kat C- fiadoen, ze eigenlijk bedoelen dat iemand zielig is. En inderdaad: de -eigenaar van de twee galloway's heeft ze teruggebracht naar Leid- ;vfödlimdam en bevrijd uit dat drassige Beatrixpark, een oord waar -zelfs de regenwormen een koutje vatten. '^Zonder die stieren is dat park nog saaier. Wat een vlakke, fantasielo- 2Wtöestand is dat Prinses Beatrixpark. Had het maar hier en daar een 'timpeitje, zoals de 60-jarige vorstin. Ik loop liever door het Juliana- 7 'jtarL Dat is kleiner en honden zijn bij Juul verboden, maar het heeft een fontein en een heuvel en een spooklaantje en een muziektent en - èOn monumentale Emmabank. Daarmee voldoet het aan de minima- j Ie'Voorwaarden die je aan een park hoort te stellen. Het Beatrixpark heeft dat allemaal niet Het is dus eigenlijk geen park. Het is gras en waar ze geen geld meer hadden voor gras is water. Nee, daar is de Vlaardingse Broekpolder een oerwoud bij. Het Beatrixpark heeft een panne{n)koek(en)huis, een rododendron- laantj e, een heemtuin, twee molens en een volwassen boerderijMe maal dingen die het Julianapark niet heeft. Maar stuk voor stuk din gen die er ook zonder park kunnen zijn. De ondraaglijke leegte van het Beatrixpark moet met toefjes konijn, kip, poffertje worden ver huld. Het Julianapark heeft zulke camouflage niet nodig. Maar die bobbels! Bij de spijtig genoeg verwaarloosde ingangen van -bet Julianapark liggen ronde keien, het zouden neo-neolithische menhirs uit Bretagne kunnen zijn, die moeten voorkomen dat van* dalen met hun auto het park binnenrijden. Een rolstoeler kan er ter- nauwemood langs. Nóg erger is: het staat van geen kant! 'Maar hebt u al één lijsttrekker horen zeggen hoe Schiedam tweemaal zo mooi kan worden? Nee, ik hoor alleen mjjnhond een kat nadoen. Op hem, of haar, die alles doet wat ik wik ga ik op 4 maart stemmen. Omdat de stad het waard is. U toch ook? KOR KEGEL Vlaardingen Natuurminnende jongeren van 15 toten met 30 jaar kunnen zaterdag in de Vlaardingse Vlietlanden te recht. Tijdens de werkdag, die door de Werkgroep van Kampbegeleiders is georganiseerd, worden el zen afgezaagd. Het hout zal in de Vlietlanden zelf weer worden gebruikt als bescherming tegen afslag van de oevers. De werkgroep, onderdeel van de Ver eniging voor Natuur- en Milieueducatie (IVN), wil het milieubewustzijn vergroten. De deelnemers kunnen -zich om 9.15 uur verzamelen bij de ingang van het Centraal Station in Delft. Van daaruit vertrekt de groep per fiets naar het werkterrein. Voor meer infor matie Sonja Bot, telefoon 0104269439. Met een feestconcert in de Grote Kerk op de Markt viert de Stichting Nationale Gedenkdagen zaterdag de zestigste verjaardag van Koningin Beatrix. Ty- „dens heteoneett, dat om 20.00 begint, staan optre dens gepland van de Christelijke Harmonievereni ging Sursum Corda, het Vlaardings Mannenkoor Or* pheus en organist Aad Zoutendijk. Jan Mademvoor zitter van de Stichting Nationale Gedenkdagen, spreekt een welkomstwoord. De Vlaardinger Mart Meijer vertelt zondag in de gro te zaal van de Kerk van de Nazarener over de situatie in Roemenie. Met kerst vorig jaar bezocht Mart met zijn vrouw Mary het land voor de tiende keer. Niet met lege handen, want het echtpaar nam kleding, voedselpakketten, kinderspeelgoed en een keuken machine mee. De bijeenkomst begint om 19.00 uur, Woningstichting Nocrdvest (WSN) werkt aan het ver beteren van de dienstverlening. Om haar woningen zo goed en efficiënt mogelijk te beheren heeft de or ganisatie een aantal wijzigingen ondergaan. Ook heeft de WSN een nieuw telefoonnummer gekregen, dat zondag 1 februari in gebruik wordt genomen: 2040700. Extra aandacht gaat de woningstichting be steden aan de wijken Nieuwland en Groenoord, waar .^semgrote herstructureringsoperatie opstapel staat. Redactte Waterweg: Edwin Comeltese, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desire© van derjagt, Judith van Klaveren, Mariötte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon .2732700- Telefax - .4205227;. Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 In het Stedelijk Museum staan zondagmiddag twee lezingen op liet programma bij de tentoonstelling Jket uitzicht van de duif. Jan Elburg en Constant T(een documentaire)'. De historicus Marcel Humme- link gaat in op Constants werk uit het begin van de jaren vijftig. De Neerlandicus Siem Bakker be spreekt Jan Elburgs experimentele poëzie uit die pe riode. Ludo van Halem, die de tentoonstelling sa menstelde, leidt het geheel in. De lezingen zijn tus sen 14.00 en 17.00 uur in de aula van het Stedelijk - Museum. 'Heer Van der Lugt, in reactie op uw brief van maandag 22 januari waarin deze rubriek aanbeveelt om klachten aan uw adres te spuien daartoe Dat u een in de eigen persoonlijkheid verzuurde chagrijn bent weten we hier in Vlaardingen nu zo onderhand wel. Maar ach, we laten u maar wat aantobben. Net zo als u mij groothartig ruimte laat om stadsnar te spe len. Aangaande de figuur van Puffeien die u 'bedacht' heeft, verschijnt by uitgever Peter Boven de Bank binnenkort 'De Questie van Puffeien'. Dit zal veel duidelijk maken. Betreffende uw uitvinding van Ik'98 stel ik dat deze term wel erg zwaar op Solidair'93 leunt. Voor welke party ik als voorzitter de belangen be hartig, Maar zoals gezegd, u gaat uw gang maar, ik heb nergens last van. Wanneer u anderzijds wei last van mij hebt kunt u daarover in het Rot terdams Dagblad laten publiceren, klagen bij de raad voor journalistiek of in het uiterste geval naar de rechter stappen, precies zoals u my hebt aanbevolen. Peter de Jong, Vlaardingen Door Rutger Kerstiens Vlaardingen Het was op het nip pertje. dat Centrumparty186 de gemeente Vlaardingen twintig Verklaringen van ondersteuning van de kandidatenlijst' kon voor leggen. Twee maal tien stemge rechtigde Vlaardingers zetten hun handtekening op een A4-tje. Een absolute noodzaak, want zon der de steunbetuigingen zou de radicale extreem-rechtse party de gemeenteraadsverkiezingen in maart vanuit de dug-out moeten volgen. Interessant om eens te bekijken wie de lijst een Vlaardings tintje meegaven. Van de kandidaten, vijf Rotterdammers en een Hage naar, kon dat immers niet direct worden verwacht. Op het gemeen tehuis liggen de ondertekende formulieren. Model H4, ter inza ge. Namen er adressen geno teerd, telefoonnummer erbij zoe ken, bellen maar. Eenvoudig? Van de twintig heb ben er volgens de PTT zeven geen aansluiting op genoemd adres en houden vyf er een geheim num mer op na. Van vyf onderteke naars klopt het adres niet en/of ze zijn verhuisd. Van de groep die overblijft laten de meesten - ook bij herhaaldelijk bellen - de hoorn op de haak rusten of reage ren met op ingesproken bood schappen op antwoordapparaat of voice-mail. In persoon De gemeentewoordvoerster doet een poging te verklaren waarom een aanzienlijk deel van de 'ver miste' ondersteuners niet terug gevonden kan worden. „Wie de verklanng ondertekent, moet dat in persoon doen en bovendien een legitimatiebewijs kunnen over leggen, De identiteit controleren we vervolgens aan de hand van pasfoto, handtekening en gege vens uit het Gemeentelijke Basis administratie Systeem. Daann wordt precies bijgehouden wie waar woont." „Dat de PTT beweert dat een aan tal ondertekenaars is verhuisd, kan best zijn. maar hun registra tiesysteem wijkt af van dat van ons. En ik ga er vanuit dat wij het bij het rechte eind hebben. Ik be doel: het kan zyn dat mensen een postadres hebben voor het ont vangen van een uitkering maar feitelijk op straat, onder een brug leven." Nergens „Ja, hallo?" Een vrouwenstem. „Johan, zoekt u? Rotterdams Dagblad? Wat moet dat? Johan is nergens Nou ja, hij is natuurlijk wel ergens, want hij zwerft. Schrijft u een verhaal over de mo gelijke deelname van CP"86 aan de komende gemeenteraadsver kiezingen? Juist. Wat is dat CP'86? Oh, zoiets als de CD, maar dan wat radicaler? Nou, dan be grijp ik wel waarom Johan dielyst heeft ondertekend. Mijn zoon moet toch ook geholpen worden? Hij heeft toch ook onderdak no dig? Iedereen krijgt maar een huis. Je moet wel haast groen, geel of zwart zyn wil je geholpen worden. En Johan laten ze maar in de kou staan. CP'86, zei u? Ik denk dat ik Johan wel begrijp en zyn sympathie voor die party kan delen." R. Dykshoom (24) heeft een on verwacht motief om de lijst te on dertekenen. Hij wil juist dat de partij met in de raad komt. Hoe meer pariyen, hoe kleiner de kans dat ze een zetel krijgen, stelt hy. „Bovendien, je kunt ze beter zichtbaar laten opereren dan dat ze illegaal in het zwart-gryze cir cuit actief zyn. Dan zyn ze oncon troleerbaar." Persoonlijk moet Dijkshoorn he lemaal niets van de Centrumpar tij hebben. De badge die hij in ruil voor ondertekening kreeg, heeft hij beleefd geweigerd. „Ik heb ze ook verteld waarom. Maar mijn ideologie maakte ze niets uit. Ze waren al lang blij dat ik wilde te kenen. Ik was nummer acht en ze hadden twintig mensen nodig." Bakstenen Uit eigener beweging onderte kende het jonge Vlaardingse echt paar John en Ilse V. de kandida tenlijst van CP'86. Enerzijds uit sympathie met de partij, ander zijds om te protesteren tegen het huidige overheidsbeleid dat zowel in de gemeente Vlaardingen als in Den Haag wordt gevoerd. John, die niet met zyn volledige achternaam in de krant wil uit angst voor 'bakstenen door de ruit) van mijn huis', hekelt onder meer het asielbeleid, de voorkeursbe handeling die allochtonen vol gens hem krygen en het optreden van politie tegen gewelddadige jongeren van zowel Hollandse als niet-Hollandse komaf. De Centrumpartij is overigens een noodgreep, beweert de hoge- druk-spuiter. „Janmaat met zyn Centrumdemocraten bakt er niks van. en de andere partijen zijn te soft. Al moet ik stellen dat de WD nu eindelijk wat duidelijker taal spreekt over die zaken waarover ik mij momenteel zo zorgen maak." Blind vertrouwen in CP'86 heeft John overigens niet. „Ik vrees dat de partij lang niet van alle politie ke zaken evenveel zal weten. Maar dat moet groeien. Wat nu voorop loopt zijn mensen waar ik liever niet mee wordt geassoci eerd. Nazi's, skinheads, ruwe per sonen. Als de CP uiteindelijk vol wassen wordt moet het mogelijk zyn om een vertrouwd en be trouwbaar gezicht te krijgen. Kijk naar De Winter met zijn Vlaams Blok. Die partij zit goed in elkaar en dus wordt er ook naar geluis terd. Ik zou graag zien dat de CP, net al? De Winter in België, uit eindelijk tegengas kan geven, al was het maar om het beleid aan te scherpen." Over een maand kunnen de nieuwe eigenaren hun intrek nemen in de woningen en de winkels aan de Grote Markt en de Nieuwe Sluisstraat in Schiedam. Na een grondige restauratie zijn de vier panden van de voormalige meubelzaak Hilton omgetoverd in negen appartementen en twee winkelruimtes. Een feestelijk moment, niet in de laatste plaats voor het gemeentebestuur. Dat kan opgelucht ademhalen nu weer vier historische panden in de Schiedamse binnenstad van de on dergang zijn gered. En de noodzaak om te restaureren was groot: als nog een jaar langer was gewacht, had de sloopkogel door de rijksmo numenten kunnen worden gehaald. Door Edwin Corneiisse Schiedam Moeite heeft de ont wikkelaar niet gehad met het ver kopen van de appartementen in de historische panden. Nog voor de restauratie aan de Grote Markt en in de Nieuwe Sluisstraat was begonnen, was de helft al ver kocht En een paar maanden later had de laatste woning een, eige naar gekregen. Over de winkel ruimte wordt op het fitoment ón- derliandeld met een galeriehou der en een horeca-ondememer. Deze laatste wil er een theehuis beginnen. Vooral voor de wonin gen in de nok van- de pakhuizen bestond grote interesse. „Maar dat is niet verwonderlijk," zegt ar- chitekt M. Versteegh. „Als je in een historische binnenstad wilt wonen en je ziet deze apparte menten dan ben je meteen ver kocht. Er komen wel vaker appar tementen in historische panden op de markt maar niet zulke mooie als nu het geval is aan de Grote Markt. Vaak is het toch de categorie driekamerflat dat wordt aangeboden." Daar is bij het project aan de Gro te Markt geen sprake van. De ne gen appartementen zyn zo inge deeld dat de woning je verrast Vi des, trappetjes, kromme gangen, luiken en hoge ramen en plafonds zorgen ervoor dat de woonruimte ver blijft van de doorsnee woning waar iedere vierkante centimeter is berekend en verantwoord. In ons land, en met name in de Randstad, is er de laatste decen nia veel van dit soort woonruimte ontwikkeld. Ingegeven door de hoge grondprijs en stijgende bouwkosten ontstond een ontwik keling waarbij de ene uiterst func tionele, maar o zo saaie, woon ruimte na de andere werd opge trokken. De negen appartementen (koop prijs 250.000 tot 380.000 gulden) in de winkelruimte van meubelzaak Hilton zijn hier zeker niet onder te scharen. Doordat de totale ruimte achter de historische ge vels op de schop is gegaan, kon een geheel nieuwe indeling wor den gemaakt. De beschikbare ruimte loopt dwars door het blok heen. In feite kun je binnendoor van de Grote Markt naar de Nieu- we Sluisstraat lopen. De indeling van de appartementen wijkt sterk af van de doorsnee indeling. Ver der zijn veel historische kenmer ken behouden gebleven. Zo zyn de zware houten balken en de bre de houten vloeren nog aanwezig en zonodig gerepareerd. „Het was bij deze restauratie de kunst om de middenweg te bewandelen tus sen conserveren en renoveren," zegt architect Versteegh, „Voor de piannen zyn oude tekeningen ge bruikt om de originele situatie zo dicht mogelijk te benaderen. Ver der is er ook veelvuldig contact geweest met de monumenten- commissie. Maar soms lukte het conserveren niet. Als je de wonin gen goed wilt isoleren, zul je bij voorbeeld dubbel glas moeten ge bruiken. En zo zijn er nog een paar dingen waarbij je het pand De openge werkte schets geeft een beeld hoe planontwikkelaars erin zijn geslaagd een goede verhouding te vinden van bouwkundige creativiteit en respect voor het verleden. niet in de oorspronkelijke staal kan terugbrengen. Dan moet je het meer over de boeg van het re noveren gooien. Maar ais je dat bewust en afgewogen doet, hoeft het eindresultaat niet per se tegen te vallen. Veel van het historisch karakter kan behouden blijven." Historie Die historie begon net na 1800. Voor zover bekend kocht distilla teur J.T. Beukers op 19 maart 1813 een kavel grond tussen de Bij de bouwisgëkbzèn voor een verrassende indeling van de kamers. Dè appartementen zljnal ver kocht. Foto Roel Dijkstra waarschijnlijk ook het meest crea tief omgegaan met de vier pan den. Trappetjes en gangen ver bonden de vele ruimtes in het ge bouw met de bruingele luikjes. Een bank of tafel kopen, werd zo bijna een ontdekkingstocht. Duiventil De tand des tijds had flinke spo ren achtergelaten bij de pakhui zen. Sommige balken waren zo ernstig verrot dat alleen de verf ze nog bij elkaar hield. Het dak was door de vele gaten in de loop der jaren letterlijk veranderd in een duiventil. Kilo's duivenpoep zorg den er vervolgens voor dat het verval nog een beetje sneller ging. De gevel aan de Schie leverde de architect flinke problemen op. De gevel was ernstig verzakt waar door hij ver naar voren helde. De verzakking was zelfs zo ernstig dat er instortingsgevaar ontstond toen met de restauratie werd be gonnen. Met een grote stalen steunconstructie is de gevel nu stevig verankerd. Bij de daken is een soortgelijke operatie uitge voerd. Door deze werkzaamheden liepen de totale restauratiekosten op tot 2,5 mihoen gulden. Het mi nisterie heeft vier ton subsidie be schikbaar gesteld omdat het hier gaat om het herstellen van rijks monumenten. Het vele hak- en breekwerk heeft ook voor verrassingen gezorgd. Zo kwam plotseling de oude bin nenplaats weer tevoorschijn toen alle bijbouwsels waren gesloopt. De binnenruimte was m de loop der jaren volgebouwd met houten noodgebouwtjes. Door deze 'kip penhokken' te slopen kon een voor stadsbegrippen redelijk gro te binnenplaats worden opgeno men in de plannen. De ruimte kent nu een terras voor de begane grondwoning en ruimte voor bal kons en dakterrassen voor de ver diepingen daarboven. Over de binnenruimte is verder een loop brug gespannen zodat de bewo ners van de appartementen aan de Grote Markt bij hun voordeur kunnen komen. De centrale in gang van de appartementen ligt namelijk aan de Nieuwe Sluis straat. Met de aanleg van die bin nenplaats is onverwacht nog een stukje extra historie van de pan den teruggehaald," zegt architect Versteegh. „Maar dat moetje zien als extraatje. Het belangrijkste is dat de pakhuizen op tijd zijn ge red, Want als we nog wat langer hadden gewacht dan hadden we ze alleen nog maar kunnen slo pen." Grote Markt en de Schie. Hy liet daar een pakhuis met kantoor aan de Grote Markt en een distilleer derij (de Witte Lelie) aan de Schie bouwen. Oorspronkelijk was de gevel aan de Grote Markt geheel van metselwerk met kleine ramen en laaddeuren. De huidige vorm van de gevel is aan het begm van deze eeuw ontstaan. In het pand aan de Schie zijn nu nog de spo ren te vinden van dit verleden. Zo is de hoge ruimte op de begane grond kenmerkend voor een dis tilleerderij (voor de ketels) als ook de lagere opslagzoiders erboven. In het ernaast gelegen pakhuis uit 1834, met de steen 'De Stad Schie dam' in de gevel, was een moute rij gevestigd. Om die reden heeft het pand waarschijnlijk zo'n ka rakteristieke kap aan de Schie. Oorspronkelijk had dit pand een gesloten gevel aan de Marktzyde. In de decennia die volgden zijn de ruimtes meerdere keren uitge bouwd en verbouwd. De laatste ei genaar, meubelzaak Hilton, is Donderdag 29 januari SCHIEDAM Dc Oost. Olieverf schilderen, 14,00-16.00u. Wijkcentrum Nieuwland. Harmonia-avond met helderziende, 20.G0u Podium Café. Oorsmeer, 21 OQu Filmhuis. My best fnend s wedding, 21.00u vlaardingen Grota Kerk. Lunchconcert Aad Zoutendijk. 12 45-13.15u Stadsgehoorzaal. Adèle Bloemendaal met Comeback nr. 1,20.00u Theater en eetcafé De Planken op. Beyond ückui 22.30 uur. ROTTERDAM Zaal De Unie Internationaal Filmfestival Rot terdam. De Vlerk 22 OOAtDenKo's Transport League (SWE). Baroeg 2100 Crown of Thorns, Sacrilege. S melod. Nlghttown Thea tercafé 21QO Kiss my Jazz. Rot own 22 00 Kamikaze Freakshow Cabaret Restaurant Schel ling's 19 00 Fa. Merkator. Hal 4 20.30 Stoom. Rotterdamse Schouwburg Grj. 20.15 Het neerstorten van de Hindenburg en wat er. daarna gebeurde. Theater Zuidplein Grx 2015, "inleiding 19 30 Jane Eyre. Kl.z. 20 30Acda&De Monnik, 'bfeiswhathappens to you while you're busy making other plans'. Diverse locaties 9 00-02.00 27e Filmfesti val Rotterdam, reserveren 010-2331400. Vrijdag 30 Januari SCHIEDAM Dc Oost Koffie-mloop, 10 00-12.00uenge- heugenspel, 14.00-16.00u. Wc De Blauwe Brug. Voorspeelavond gitaarteedingen Op- Maat, 19.30u. Podium Café. Vnjdag- avondcd's, 2i.OOu. Theater da Teerstoof. Jeroen van MerwijkmetHetpodiumbeestiste rug, 20.30u. Bibliotheek Bachpleln. Schnj- versavond met Koos van Zomeren, 20.15u Filmhuis. My best fnend's wedding, 21.00u VLAARDINGEN tM Dc West Bingo, 14.3Qu. Stadsgehoorzaal. JokedeKwif, Sylvia de Leure.a, .etLarry.^is funny world, 20.00u Grote Kerk. Orgelcon cert doorTheoTeumssen,20,15u Harmonie. Eenakterfestival. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Jeremiah Flemingjset Amenca n Tales Untold, 13.00u. «s ROTTERDAM m Dansoteller» 21.00 Grand Gala du Dtsque. Zaal De Unie Internationaal Filmfestival Rot terdam. Jeugdtheater Hofplein 19,00 Robin Hood, de Doelen Grz.20.15, inleiding 19,15 door Kees Wisse Rotterdams Philharmonisch Orkest JurriaanseZaai 20.15 Canbbean Big Bands. De VterkOLOO The Voodoo Lounge. 22.00 DR Ringdi ng D)Nlghttown23.00The End Special, Ahoy20.00Aida. SKVR Muziek school Centrum-West 20.00 Open Podium voor Volwassenen. Theater t Kapelletje 20,30 Ex-posities, Theater ZuWpleln Gr.z. 20.15 The Deep River Quartet. Bibliotheek theater 20.30 Wurre Wurre. Cabaret Res taurant Schelling" s 19.00 Zzsp. Rotterdam se Schouwburg Grz. 20.15 Het neerstoiten van de Hindenburgen water, daarna gebeur de. RO TH EATER 20.15 Cryptogra mTheater Zuldpleln KI.2.20.30 Acda De Munmk. Di verse locaties 9 00-02.00 27e Filmfestival Rotterdam. Bioscopen ROTTERDAM Van29jan.tAn4fobr. Cinerama 1: Titanic' (12) dag. 14-20.-Cln.2t "Tomorrow never dies' (121 dag.l2.30-lS.30- 18.30-21.30. Cku3: 'Seven years in Tibet' {12)dag.l3-l8-21.15.tSn.4: 'StarshtpTroo- pers' (16) dag. 1530-18.15-21.15, do vrma.di.ook 12,30.CJr.5: 'One night stand" (12) dag. 16-18.45-21.30, do.vr.ma- .di.ookl2.45,, (max Theater 'Amazon' (alj dag.(beh.ma 14-16. 'Super Speedway1 (al) dag.(beh ma.) 15. "The livi ngsea(al) dag.(beh.ma.) 13. Tita nic (12) dag.(beh.ma.) 10-17.15-21.15, ma. 12-16-20. Lantaren/Vensterl: 2 ?eintematlonale Film - festival Rotterdam. Lumfère 1; 'Devif'sAdvocate'(16)dag.ll.25- 14.35-17.45-20.55. turn. 2: Titanic" (12) aag. 11.30-15,35-19,45. Lum. 3; When the light comes' (12) dag. 15.45-18.30-21.15, do.VT.ma.di.ook 13. Lum. 4: 'G.IJane" (12) dag. 16-19-21, do.vr.ma.di.ook 13 Rexane: 'Ondeugende zomer" (18) do. t/mzo doorl. voorst, 'Hot babies' (18) ma. Vm wo. dooit voorst. Pathé: 27e Filmfestival Rotterdam NachtvoorstolUngen: Lum.1: "Devil's Advo cate' (16) vr.za.00.15. Lumlère 2: 'Switch back' (16) vr.za.00.15. Lum.3: "The Game' (16)vr.za 00,15, Lum.4:"Thefullmonty*(16) vr.za.00.15. KJndermaUnees;Cln.3: 'George uitdejungle' za.Z3.wo.l3, Cln.4: 'Hercules' 1 za- jo.wo.13.15. lum.3: 'Spiceworidthemovie' za.ZD.13.15. Lum.4: 'Home alone 3',2a- •Z0.W0.13. ry, Vlaardingen ïn de Stadsgehoor zaal wordt dit jaar voor de negen de keer het Vlaardings Songfesti- val/Mini-Playbackfestivai gehou den. Voor dit jaarlijkse evene ment kunnen nog kandidaten ge plaatst worden. De voorselecties voor de grote fi nale van het songfestival op 22 maart worden gehouden op 8,15 en 22 februari in zaal Middelhuy- se aan de Koninginnelaan 403. De voorselectie van het Mini-Play- backfestival is op 8 maart. Speciale gast tijdens de finale in de Stadsgehoorzaal is Marianne Weber. Schiedam Leerlingen die een steuiye in de rug nodig hebben voor een goed eindresultaat, kun nen zich aanmelden voor de huis werkbegeleiding in wijkcentrum De Erker. Voor de leerlingen van de basisschool bestaat de begelei ding voornamelijk uit taalontwik keling en rekenoefeningen. Voor hen wordt de huiswerkbegelei ding gegeven op de dinsdag- en woensdagmiddag van 15.30 tot 17.00 uur en voor leerlingen van het voortgezet onderwijs van 16.00 tot 17.30 uur. Voor meer informatie en aanmel ding: wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennestraat 32, tele foon 4267767.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3