ftfiA Onder druk van WD praat raad toch over open Dillenburgsingel Schiedamse politiehistorie kent moorden en meldpalen Vlaardings drugsbeleid wordt gedomineerd door spookbeelden v/' v T:: -:*v' m Fractievoorzitter herinnert coalitiegenoten aan afspraken Eerste muren Elysium staan Rotterdams Dagblad Zaterdag 31 januari 1998 Door Ben van Haren Vlaatdingen Het voorstel om voor 1,4 miljoen gulden de bus baan DiUenburgsingel in beide richtingen open te stellen voor alle verkeer is niet van de raadsagenda geschrapt. Wethouder Van der Steen heeft in een extra vergadering van burgemees ter en wethouders te horen gekregen, dat hij maandag alsnog de commissie verkeer, vervoer en groen over het voorstel moet laten oordelen. Afgelopen dinsdag besloot die commis sie in grote meerderheid de behandeling uit te stellen. Fractievoorzitter Lex de Lange van de WD zegt dinsdagavond geschrokken te zijn van de in stemming van de coalitiepartners PvdA, D66 en CDA met het voor stel van GroenLinks om de bus baanopening van de raadsagenda te schrappen. Hij heeft direct zijn collega-fractieleiders uit de coali tie herinnerd aan de afspraken, die over dit onderwerp m het col legeprogramma staan. Dat komt erop neer, dat als de meerderheid van de in een enquête geraad pleegde omwonenden zich voor openstelling uitspreekt dan wordt de betreffende busbaan aange past voor alle verkeer. De grenzen van hetenquêtegebied zijn in alle gevallen punt van discussie ge weest Evenzo de kosten, die het mag vergen. Al eerder toonde hij zich over dit coalitievergelijk onwrikbaar. Dat was toen PvdA'er Peter Roovers een dringend beroep op de WD deed om van de openstelling van de Anthony Knottenbeltsingel af te zien omdat bij voorbaat vast stond, dat de hieraan gekoppelde kosten aan onder meer maatrege len voor verkeersveiligheid en ge- luidwerende voorzieningen aan bestaande woningen te hoog zou den uitvallen. De Lange dwong toen onder dreiging van een colle gebreuk een extra onderzoek af, dat 30.000 gulden heeft gekost en tot het besluit heeft geleid, dat Roovers had voorspeld. Bussluis De WD eiste na die botsing te vens, dat dit heikele onderdeel uit het collegeprogramma voor de nieuwe raadsverkiezingen geheel zou worden afgehandeld. Er wer den daarom snel enquetes gehou den over de twee resterende we gen, Schiedamseweg en Diilen- burgsingel. De bussluis aan de Schiedamseweg kon blijven, be sliste een ruime meerderheid van de geraadpleegden, openstelling van de Dillenburgsingel kreeg daarentegen steun van 59,5 pro cent van de enquêtedeelnemers. Het college heeft een plan gepre senteerd, dat volgens wethouder Van der Steen voor 1,4 miljoen gulden de openstelling van de Dil- Tënburgsingel veilig en milieuver antwoord inpast in de bestaande structuur van Holy-Zuid De ge meenteraad moet zich er woens dag over uitspreken om de kwes tie in de bestaande collegeperiode te kunnen afronden. Huiswaarts Die tijdsplanning leek niet meer te halen toen op voorstel van Ben van der Velde (GL) dinsdag de af handeling vooruit werd gescho ven. Insprekers van de Dillen burgsingel vertrokken onverrich- terzake huiswaarts. Nu het voor stel alsnog maandag wordt behan deld zal de gemeente de mensen hierop wijzen, aldus wethouder Van der Steen, „Het college heeft het uitstel van de behandeling door de commis sie ongegrond verklaard omdat de door de vertegenwoordiger van de Louise de Collignylaan aange voerde argumenten geen nieuw licht op de zaak laten schijnen," aldus de wethouder. „Een gezocht argument," vindt hij wat Rien Lensvelt (SGP/RPF/GPV) aan voerde. Lensvelt zei te willen wachten tot duidelijk is of bus 56 op de Dillen burgsingel terugkeert. Toch gaf dit by Wil Baris-Hoogerwerf (CDA) de doorslag om voor uitstel te kiezen, waama ook de fractie voorzitter van D66, Leo den Hoedt, en Roovers volgden. De woordvoerder van de VVD, Lenie van Halteren, noch oud-WD'er Jan Bulva motiveerden hun te genstemmen. WD-fractie!eider De Lange heeft vervolgens suc cesvol actie ondernomen. Vreemd Indiener van het voorstel tot uit stel, Van der Velde (GL) reageert: „Ik' vind het uitermate vreemd die extra vergadering van de com missie. Iedereen heeft dinsdag toch bij volle verstand besloten te wachten tot we de brief van de klagende omwonenden van de Holysingel zouden hebben. Ken nelijk hebben leden van coalitie partijen op hun kop gekregen." Baris-Hoogerwerf (CDA): „Het is nu eenmaal zo dat afspraken hier over in het collegeprogramma staan. En een democratische meerderheid, al is 59,5 procent niet overweldigend, heeft zich voor openstelling uitgesproken. Ik vind, met Cees Bot, de kosten van 1,4 miljoen gulden heel erg veel, maar op dit punt hebben we afgesproken de WD haar zin te geven." AI geruime tijd zijn er op het terrein in Maassluis, waar de Elementumfabriek stond, bouwactiviteiten. Tot op he den was daar nog niet zo veel van te zien, totdat afgelopen week de eerste muren zijn op getrokken: eindelijk wordt het iedere passant duidelijk dat hier een woonwijk komt. Begonnen is met de apparte mententoren van zeven woonlagen aan de westkant van de wijk. Op de drie hectare grote loca tie tussen de Industrieweg en de P. J. Troelstraweg komt een wijk met ruim 150 wonin gen die de naam Elysium is gedoopt. Voor het merendeel gaat het daarbij om eenge zinswoningen. Daarnaast ver schijnen aan de Industrieweg 'showroomachtige winkels' met daarboven appartemen ten en maisonnettes. De woonwijk zal naar verwach ting in de loop van dit jaar worden opgeleverd. Foto Roei Dijkstra Door Marc Floor Schiedam Een fors postuur moest je hebben en grote handen, wilde je voor 1920 de pet van de Schiedamse politie mogen opzet ten. Een opleiding was niet nodig. De verdiensten lagèn dan ook slechts tussen de twee- en drie honderd gulden per jaar, wat voor veel politiemannen betekende dat ze naast hun geüniformeerde werkzaamheden ook het kleer- of schoenmakertenue moesten aan trekken om met hun gezin te kun nen rondkomen. Het is één van de opmerkelijke feiten die is te lezen in het deze maand verschenen 'De historie van de Schiedamse politie 1800- 1995', geschreven door huidig bri gadier in het korps Chiel Wilbrmk (53), in samenwerking met voor malig journalist en gemeente- voorlichter Bas van Bochove (76). Bijna tweehonderd jaar Schie dams blauw passeert de revue, waarin de nadruk ligt op de jaren na 1940. Wilbrink kreeg zo'n drie jaar gele: den liet idee voor zijn boek. Van uit een redacteurschap voor het inmiddels ter ziele gegane korps blad De Politiemelder stuitte hij regelmatig op interessante verha len over de historie van het Schie damse korps.„Het leek me leuk daar eens een mooi geheel van te maken," vertelt Wilbrink in 'zijn' Schiedamse bureau. „De korpslei ding was enthousiast over mijn idee en zegde toe de financiën voor haar rekening te nemen." De brigadier schakelde Bas van Bochove in, die met zijn publica ties over Schiedam inmiddels de status van lokaal kroniekschrij ver heeft verworven, om hem pro fessioneel bij te staan. „Ik heb een aantal Politiemelder-verhalen uit de clubbladsfeer getrokken en op journalistieke wijze herschre ven," licht Van Bochove zijn aan deel toe. Het leven van de vroegere politie man was niet eenvoudig, zo leert het historisch verslag van het Schiedams politieleven. Zonder moderne communicatiemiddelen als de mobilofoon was een dien der in crisissituaties vaak volledig op zichzelf aangewezen. Niet al leen bemande die vaak solo een commandopost -waar een be schonken Schiedammer nog wel eens verhaal wilde halen over een eerder opgelegde politiesanctie - ook liep hij in alle eenzaamheid zijn wijkronde. In die positie was de functie van sociaal werker ze ker zo belangrijk als die van wachter van de wet. Zwaaien „De"agent liep of was op de fiets," vertelt Van Bochove. „Daaruit vloeide voort dat er veel meer con tact met de lokale bewoners was. Als een agent nu in een surveil lancewagen de straat doorrijdt, zullen er hooguit drie kennissen zwaaien." Voor Wilbrink is de persoonlijke omgang tussen politie en burgers in het verleden aanleiding tot nos talgische gevoelens. „We zouden die bij de politie nu best meer wil len hebben, maar dat kan door or- De Schiedamse politie zoals die er in 1910 urtzag. De mannen met bolhoeden waren de twee re chercheurs van het korps. Opvallend is dat ook toen al desnor populair was bij agenten. Fotopontiear- chJof Schiedam Brigadier Chiel Wilbrink (links) en Bas van Bochove gebogen over hun boek:'ledereen hier kijkt na tuurlijk ook of hij erin Staat.' Foto Roel Dijkstra ganisatorische veranderingen simpelweg niet meer. We willen én boeven vangen én contact met het publiek houden, maar die combinatiemogelijkheid is een beetje teruggedraaid." Ook de huidige werktijden en ar beidsvoorwaarden doen oudge diende Wilbrink met een weemoe dige blik naar het verleden terug kijken. „Mensen worden nu poli tieman omdat het gewoon een be roepsmogelijkheid is," meent hij. „Als om 16.30 uur de hekken van het bureau dichtgaan, kun je ze thuis niet meer bellen voor poli tiewerk. Vroeger ging een recher cheur gewoon door tot hij zijn zaak rond had." Maar het was zeker niet allemaal rozengeur en maneschijn in het verleden voor de Schiedamse po litieman. Zo moesten zij tot 1970 met zogeheten politiemeiders werken. Dat waren vierkante me talen palen die de agent met een sleutel kon openen. Binnenin be vonden zich een lamp en een tele foon. Brandde de lamp - die van uit het hoofdbureau werd be diend - dan moest de agent op bellen om te vragen welke op dracht er voor hem in het ver schiet lag. Maar hy was sowieso verplicht zich tijdens zijn wij kronde op gezette tijden bij de paal te melden, of de lamp nou brandde of niet. Dat moest vol gens een zo ongeveer op de secon de nauwkeurig tijdschema. Een meerdere wilde nog we! eens van uit verdekte positiecontroleren of de diender niet te vroeg of te laat bij zijn politiemelder arriveerde. Was dal het geval, dan volgde on verbiddelijk een sanctie. En de sancties voor politieman nen die zich in vroeger tijden niet aan het protocol hielden waren niet mis. Het boek van Wilbrink en Van Bochove somt ter illustra tie een aantal aardige voorbeel den op. Zo had een agent bij het afwijken van de voorgeschreven looproute al een uur strafdienst aan de broek, evenals bij het niet opmerken van het passeren van een meerdere waardoor de ver plichte groet uitbleef. En het aan nemen van een glas bier in een ca fé tijdens diensttijd kwam een diender op de intrekking van een jaar verlof te staan. Ze hebben wel gelachen, de twee Schiedamse auteurs over de fei ten waarop allemaal een pittige sanctie stond. Wilbrink weet er nog eentje uit eigen geheugen op te dissen, over een vroegere colle ga die tijdens zijn dienst naar een toiletgelegenheid buiten zijn wijk ging. „Door het wc-raampje zag hij plots twee gehandschoende handen op de schutting van het vroegere hotel De Kroon verschij nen," vertelt de brigadier met zichtbare smaak. „Het bleek om het prototype van een boef te gaan - zwart gekleed en jutezak met buit op de rug. Dus hij kleedde zich als de donder aan en vatte de dief in de kraag. Kreeg hij later lof voor de aanhouding en tegelijker tijd een schriftelijke reprimande omdat hy buiten z'n wijk was ge treden!" Het boek vertelt ook het verhaal van een opzienbarende moord, die binnen het Schiedamse kop>s weid gepleegd. De toenmalige commissaris F. Ellenberger werd op 1 december 1934 door één van zijn agenten in zijn werkkamer doodgeschoten. De dader, C.C. van der Klink, was even daarvoor door de strenge hoofdcommissa ris gedegradeerd vanwege open bare dronkenschap. Later had hij een aantal collega's de handen ge schud met de woorden „Nou ik ga er vandoor" om zich vervolgens zonder kloppen in het vertrek van de commissaris te begeven en hem met vijf schoten van het le ven te beroven. „Dat heeft toen ui teraard alle kranten "ehaald weet Wilbrink. Wilbrink en Van Bochove hebben het boek vooral voor de Schie damse collega's geschreven, wat ook aan de inhoud is te merken. Die bevat eindeloze opsommin gen van namen van al dan niet voormalige politiemannen. „Ie dereen hier kijkt natuurlijk ook of hij erin staat," zegt Wilbrink. Hy kan in elk geval met de nodige trots op zijn werk terugkijken: de Schiedamse korpsleiding heeft De historie van de Schiedamse politie' tot officieel relatiege schenk gebombardeerd. 544 £7PS Zaterdag 31 januari SCHIEDAM Wijkcentrum Wibautplefn. 12-uurs klaver- jasmarathon voor koppels. 10.00-22.00o. Theater de Teerstoof. Majooe Barnes, 20.30u. FHmhuis. My best fnend's v^dding, 21.00u. Kluphuis Oost. Dans- en contact avond voor alleenstaanden en eenoudergezin nen, 21.00u. Podium Café. Judith Catharine (soui/R&B), 22.00ü, VLAARDINGEN Lijnbaan hallen. Rommelmarkt, 9.00- 16.00u. Grote Kerk,Feestconcertvoor60-ja- nge Koningin, 20.00u. Stadsgehoorzaal. 01- ga Zuiderhoek. Hans Kerkhoffs e.a. met Ont koppelde hitte, 20 OOu. Stadsgehoorzaal. Theatergoep Schmieren met De Laatste Kroeg*.20.45u, MAASSLUIS Groote Kerk, Komngnneconcert organist Martin Mans, 20 00 u. Theater Schuurke rk. Rower to the people met The bell that never rang, 20.30u. ROTTERDAM de Doelen Hal Gehoorzaall0.00-17.00 Mi- neralenbeurs. Dan sat a lie rs 2 LOO Grand Ga la du Disque. Zaal De Unie Internationaal Filmfestrva! Rotterdam. Jeugdtheater Hof plein 19.00 Robin Hood. TEsprit 22.00 Boo gie Twice. De Vlerk 22.00 Sound Vision. Zondag 1 februari SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Open middag. 13.30- 16.30u. Dc de 4 M olen s. The-dansant met dj Leon, 13.30-16,30u en contactmiddag, 13.30-16.00u. Stedelijk Museum. Leangen n.a.v. tentoonstdingHet uitzicht van de duif 14.00-17.00u, Theater de Teerstoof. Da- miet van Dalsum met poppenheateworstel- lmgDag...Nacht, 14.00u. Heemtuln Prinses Beatrixpark. Rondleiding door gned en tuin, 14.00u. Podium Café. Op zondag kan het an ders, drverse korte optredens, 21.30u. VLAARDINGEN Ujnbaanhallen. Stnpbeurs. 10.00-16.00u. Dc Babtoerspoldar. The-dansant 14,00-. 16.30u. Visserijmuseum. Rondleiding, 14 .OOu. Kerk van de Nazarener. Avond over hul paan Roemenië, 19.00u. Filmtheater Het 1 Zeepaard. Openingsfeest, 2L15uur. HOEK VAN HOLLAND -,r- De Hoekstee. Operettemiddag met het Rot-_ 14.OOu, d'Oude Koestal (VGravenzande). Film, "Hoe weten dieren wat ze doen en hoa„- hebben ze dat geleerd?', 13.00-16.00u. ROTTERDAM Dansatefler» 20.00 Grand Gala du Disque. Zaal De Unie Internationaal Filmfestival Rot terdam. de Doelen Jumaanse Zaal 11.0Q- 12.00 Kamermuziek op zondagmorgen. Jeugdtheater Hofplein 14.00 Robm Hood. Maritiem Museum Prins Hendrtkl2.00- 16.00 Zeeslag voor kinderen. Theater ZukJ- pleta Grx 14.00 Habbakuk. Zaal De Unie 10.30-17.00 Internationaal Rlmfesüvaldag voor kinderen, de Doelen Gr^.17,00-18.00 Conceits populaires op het ^ote Doelenorgel 14.15, inleiding 13.15 door Kees Wisse Rot terdams Philharmonisch Orkest L'Esprft 21.00 Jamsessie. C5Jazzl5.00 New Orleans Syncopators. Dodorema 15.00 Cor Fuhter Tra. 0oelencafél5.30 Jazz at the Doetenca- fe. tmannuelkerk 19.00 Zondagavondzang, Ds. A.S. Rienstra. Schevemngen Mannenkoor 'Orpheus' uit Vlaaidmgen. Dtay 16.00 Sea food Baroeg 15.00 Vader, Reign. Nlghttown theatercafé 14.00 Daytigtf Oancmg. Ro- Vown22.00Zorro. Ahoy20.00Aida. Therter- café Floor 1L30 De la imisque pour mar cher. Wljkgebouw de Esch 15.00 Thee- Concert. Cabaret Restaurant Schelling"» 19.00 Fa, Mercator. Rotterdamse Schouw burg Gr .z. 14.30 Het neerstorten van de Hin denburg en wat er. daarna gebeurde. Diverse tocaöas9,00-02,00 27e Filmfestival Rotter-' dam. Hist Museum 'Schtetondshuls' 14.00 Rondleiding. Voor volwassenen. Kasteel van Rftoon 14.30 Michael Zeeman, Maritiem Museum Prins Hendrik 11.OO-17.00 De monstratie Digj-fotomachine. /12.00- 16.00 Qnemantiem. Over de Koninklijke Ne- dertandsche Stoomboot Maatschappij. Maandag 2 februari SCHIEDAM Dc Oost Koersba!, 14.00-16 OOu. ROTTERDAM Van29jBn.t/m4febr. Cinerama 1: Titanic' (12) dag. 14-20. Cln.2: Tomorrow neverdtes' (12) dag.12.30-15.30- 18,30-21.30. Cin.3: 'Seven years in Tibet" (12) dag.13-18-21,15. Cln.4; 'StarshjpTroo- pers' (16) dag 15.30-18.15-2L15, do.vr.ma.dt.ook 12.30. Cki.S: 'One night stand' (12) dag. 16-18.45-21.30, do.vr.ma-, -di.ook 12.45. - I max Theater 'Amazon' (at) dag.{beh.ma.)0 14-16. 'Super Speedway (ai) dag.(beh.ma>" 15.The Irving sea' (at) dag.(beh.ma.) 13. TrtO-t> mc* (12) dag(beh.ma.) 10-17.15-21.15. ma. 12-16-20. UsitsBfiiVsistsrl; 27eki»„-^:argi5 Rm- festn/al Rotterdam. Lumrère L 'Devir5Advocate'(16)dag.ll.25- 14.35-17,45-20.55. Urn 2: Titanic' (12) dag 11.30-15,35-19,45. turn. 3: When the fight comes' (12) dag. 15.45-18.30-21.15. do.vr.ma.di.ook 13. Lum. 4: 'G.Liane' (12) dag 16-19-21, do.vr.ma.di.ook 13. Rexane: 'Ondeugende zomer* (18) do. t/mzo, doori. voomt. 'Hot babies' (18) ma. t/m wo, doori. voorst Pathé: 27e Filmfestival Rotterdam Nachtvoorstellingen: Uim.L 'Dewl's Advo cate' (16) vr^a,00.15. Lumière 2: 'Switch back' (16) vr.za.00.15. tum.3: The Game' (16) vr ja.00.15. Lum.4; The full monty* (16) vr.za.00.15. KJndermatlneesiCln. 3"George u it de jungle' za.zo.wo.13. Cln.4: 'Hercules' 2a- u».wo.l3.15. Lum.3: "Spicewodd the irowe' 2a.2Q.13.15. Lum.4: 'Home alone 3' za- .zo.wo.13. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Als burgemeester Stam van Vlaardingen nu eens de moeite zou nemen om café Zee zicht aan de Oosthavenkade in Vlaardingen binnen te lopen. Ter wijl hij een kopje koffie drinkt, kan ie in de bierpomp kijken of z'n scheiding nog goed zit. Zo glimt ie. Die ietwat pompeuze bierpomp dus. Zeezicht is één van de drie hore cagelegenheden in Vlaardingen waar je niet alleen hasj kunt ko pen, maar ook (heel veel soorten) bier. Een keurige zaak, dat Zee zicht. Veel groter ook dan je bui ten denkt. En dat is nu zo type rend voor het softdrugsbeleid in Vlaardingen: dat wordt gedic teerd door spookbeelden. Het zal wel een klein, donker tentje zijn, terwijl rondom de grote bar en twee pooltafels een zee van ruim te is. Keurig netjes onderhouden, net als de muziek op de achter grond Wat is er aan de hand? In de echte grote steden als Amsterdam en Rotterdam was een enorme wild groei ontstaan van cafés waar ook softdrugs werden verkocht. Rot terdam had er zo'n tweehonderd en de hoofdstad telde er zeifs vijf honderd. Daar moest het mes in, waarvoor natuurlijk iets valt te zeggen. Door een duidelijk ver gunningenstelsel is meer dan de helft verdwenen. In Schiedam, waar elf coffeeshops staan geregi streerd, hebben de nieuwe regels eenzelfde werking. Maar Vlaardingen? Vlaardingen heeft The Bull in de Vettenoord- sepolder waar al een tijdje alleen maar softdrugs worden verkocht. Dan is er 't Spiegelbeeld. Eige naar Boris van Duijn omschrijft zijn zaak aan het eind van de Hoogstraat als 'een muziekcafé waar je ook een blowtje kunt ko pen1. En tenslotte Zeezicht, waar eigenaar Louis Naarder, nu bijna vier jaar de scepter zwaait. „Toen ik deze zaak overnam rook te ik ai meer dan twintig jaar hasj. Als ik dat doe, dan vind ik dat m'n klanten dat ook mogen doen. Om alles zelf in de hand te houden en illegale toestanden te voorkomen ben ik het zelf ook gaan verko pen," stelt de ondernemer zake- jjjk vast. Strenger De eerste keer dat burgemeester Stam met een hoofdinspecteur van politie aan zijn zij het Vlaar- dingse softdrugsbeleid aan de or de stelde, bijna een jaar geleden, repte hij dat het strenger moest. Suggesties van raadsleden dat het met het geweld rondom The Buil, V 't Spiegelbeeld en Zeezicht toch wel meeviel, werden door de bur gemeester tegengesproken. A. Schilders van de Vlaardmgse poli tie heeft voor een hoop lol bij de vaste clientèle van 't Spiegelbeeld gezorgd door te wijzen op de geva ren van de combinatie van soft drugs en alchohol die tot 'zeer merkwaardig geweld' leidt. „Een blowtje bij een flink aantal bier tjes maakt je juist ontzettend loom, weet je," reageerde Boris van Duijn De woordvoerder van de politie in Vlaardingen kon gisteren geen meldingen boven tafel toveren over overlast door de twee cafés waar naast drank, hasj wordt ver kocht. En gebruikt. Daarmee be vestigt zij de verhalen van de twee exploitanten: „Wij hebben nooit problemen. Als er ergens proble men zijn, zijn ze op en rond de Weslhavenkade," aldus Van Duijn en Naarden. Kat op het spek En daar in de buurt, in een snack bar aan de Brede Havenstraat, wil de burgemeester dus een coffee shop laten openen. Dat is de kat op het spek binden. Daar vallen jongelui als toevallige passant makkelijk binnen. Voor zowel Zeezicht als 't Spiegelbeeld geldt nu datje daar echt naar toe moet. Of die hele lange Hoogstraat uit wandelen, dan wel de brug over en de Oosthavenkade voor meer dan de helft af. Je struikelt er niet per ongeluk over de drempel en 'vergryp' je zonder nadenken aan de hasj. En was dat niet één van de speer punten in de drugsnota? Ja precies, zoveel mogelijk schei den. Harde eis Natuurlijk schermen burgemees ter en politieleiding met het be leid van het Openbaar Ministerie in Rotterdam. Die heeft -op ba sis van Rotterdamse feiten - als harde eis gesteld dat er in hetzelf de pand geen alcohol en softdrugs mogen worden verkocht. Maar waarom zou je een situatie willen veranderen als er zich geen pro blemen voordoen' Ah het ?o ver is, de situatie uit de hand dreigt te lopen, kun je met de regelgeving altijd nog ingrijpen. Dat is vroeg genoeg. De drie horecagelegenheden heb ben nu elk hun eigen klanten kring, hebben tevreden buren en de politie krijgt geen klachten. Sluit er één of twee, en de huis adressen worden uit de grond ge stampt. En dat soort verkooppun ten is moeilijk te bestrijden. En controle - wordt er ook pillen, co caïne of heroïne verkocht? - is al helemaal lastig. Naarden: „Ik heb de politie al een paar keer uitgenodigd om een controle te houden. En als ze dan bruin of wit (heroïne of cocaïne, red.) vinden, dan sluit ik meteen de tent. Maar ze zijn hier nog nooit geweest. Ze weten dat het wel poed zit Een andere mogelijkheid is dat dealers zich op straat rondom Zeezicht en 't Spiegelbeeld gaan ophouden. Of, om hun tent te red den, dat de exploitanten zeifin de illegaliteit duiken? Niets is onmo gelijk, maar alles is slechter dan de huidige situatie. Alleen moe- V ten burgemeester en politie zich daar dan hard voor willen maken. En de gemeenteraad dan, denkt u nu? Er is welgeteld één raadslid dat standaard een plakje hasj op zak heeft. Van de 35 is er dan nog één wiens zoon vaste klant is in één van de gelegenheden, maar daarmee houdt de betrokkenheid wel op. Als er een bouwplannetje voor drie schuren moet worden vastgesteld, dan is het een op tocht van raadsleden die de situa tie komen verkennen om een af gewogen besluit te kunnen ne men. Zo hoort het (in elk geval). Waarom dan niet eens een keer een avondje stappen? Om met ei gen" ogen te zien wat er nu werke- liilro rroViolir+ hebben de raadsleden in Vlaar dingen de mond vol over jeugdbe leid. De verkiezingsprogramma's staan er vol van. De burgemeester toont zich zorgelijk. Nou, ga dan eens kijken met z'n allen waar die jongelui veel komen. En beslis dan wat goed is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1