9 Pleidooi voor autoluwe Zuidbuurt 32-urige werkweek Vlaardingse ambtenaren 'overbodig en te duur' PvdA tegen sloop goedkope huurhuizen De kick van de Schiedamse slangenjongens 'Alarmeringssysteem in gemeente werkt wel goed' genda Hennepkwekerij ontmanteld Gewonde bij overval Gevel ontzet bij inbraakpoging Jongen valt door ijs Verlaten auto beschadigd Werkbezoek ministerWijers 'De mensen die een sluiproute nemen hebben ook nog eens haast' Extra regeling voor rolstoelers Al 250.000 bezoekers by Stormvloedkering Rotterdams Dagblad Maandag 2 februari 1998 Schiedam Na een tip heeft de politie in een woning aan de Van Oldenbameveldtstraat gister avond een hennepkwekerij ont manteld. In het Schiedamse huis werden 220 hennepplanten, bijho rende apparatuur en zakjes met (vermoedelijk) verdovende mid delen aangetroffen. Stroom voor de kwekerij werd illegaal afge tapt, De 33-jarige bewoner van het pand is gearresteerd. Schiedam De 33-jange mede werkster van een videotheek aan het Nieuwlandplein is gister avond rond half tien aan haar han den gewond geraakt bij een over val. De vrouw werd door een klant, die geld eiste, bedreigd met een mes. Het slachtoffer wilde dat met zonder meer geven, waarop een worsteling tussen de overval ler en de medewerkster ontstond. De dief zag kans om met een nog onbekend geldbedrag de winkel te verlaten. Bij de uitgang be dreigde hij met zijn mes nog een 20-jarige Schiedammer die juist de videotheek binnen kwam. Een in allerijl gestarte zoekactie van de politie leverde niets op. Het slachtoffer werd ter plaatse door de GGD behandeld. Viaardingen Inbrekers hebben gistermiddag geprobeerd een be drijf aan de Taanderijstraat bin nen te komen door met een auto tegen de gevel aan te rijden. Door de kracht is de gehele gevel ont zet, maar de toegangsdeuren ble ven dicht. Viaardingen— Een 16-jarige Schie dammer is gisteren door het ijs gevallen, nadat hu door een duw had gekregen. De jongen fietste over de Broekpolderweg en ach ter hem reed een auto, Dejortgen verloor bijna zijn evenwicht en raakte even mèt zijn voèt de auto. Twee mannen stapten daarop uit en één van de twee gaf de Schie dammer een duw. De twee man nen vernielden daarna nog de fiets en gingen er vandoor. Hoek van Holland De politie heeft gisteravond op de Dirk van de Burgweg een verlaten auto ge vonden De voorzijde van de auto was ernstig beschadigd, de ach terruit lag eruit en vanaf de auto liep een water- en een rubber- spoor naar de kruising met de Schelpweg, Daar bleek dat de au to vermoedelijk tegen een licht mast was gebotst. De 27-jarige be stuurder meldde zich 's avonds op het politiebureau. Hij kreeg een oroces-verbaal. Vlaardingen/Maassluls D66-mi- nister Hans Wijers brengt donder dagmiddag 19 februari een werk bezoek aan Viaardingen en Maas sluis. De D66-afdelingen uit de twee gemeenten hebben Wijers uitgenodigd om samen met de ei gen partij-lijsttrekkers en plaatse lijke ondernemers te discussiëren over de voortgang van het ROM- Rijnmond project. De discussie heeft plaats op een boot die om 13.00 uur uit Maas sluis vertrekt en om 14.45 uur aanlegt in Viaardingen. Bewoners vandeZuldbuurttussen Maassluisen Viaardingen willendathetsluipverkeerwordttegengegaanri'tlsonseendoom in het OOg-' Foto Roel Dijkstra Door Jos van Nierop Maassluis De Zuidbuurt tussen Viaardingen en Maassluis moet -met uitzondering van bestemmingsverkeer- verbo den worden voor auto's. Namens het Zuidbuurt-comité vraagt Th. A. Jegen hierom in een aan de gemeente Maassluis ge richte brief. Het comité, waarbij zo'n dertig bewoners zijn aan gesloten, hekelt het toenemende autoverkeer in het polderge bied. De Maassluise wethouder L.G. van Duijn-Camfferman zegt in een reactie te willen wachten met het aanpakken van dit probleem totdat er meer bekend is over de herinrichtingsplannen van Mid den-Delfland. Een kanovijver langs de Boonervüet, met een door het comité met gewenste au toweg er naar toe, maakt daar deel van uit. Na de presentatie van de plannen op 12 maart kunnen bei de zaken gezamenlijk worden be handeld, aldus Van Duijn. „Vooral als er een file op de Rijks weg 20 staat dan is het - door de rij auto's - voor ons niet mogelijk van ons erf af te komen," vertelt Jegen over de steeds ^drukker wordende Zuidbuurt. Ook de snelheid van de auto's, op de weg waar niet harder dan 30 kilometer mag worden gereden, baart hem zorgen. „De mensen die een sluip route nemen hebben ook nog eens haast. Erg gevaarlijk voor de vele schoolkinderen die hier fiet sen. 't Is ons een doorn in het oog." Hoewel het autoverkeer de laatste jaren sowieso is toegenomen door onder meer de komst van de Krabbeplas en de Vlaardingse goi- baan, wil Jegen daar met de na druk op leggen. „Mensen voor de Freegolf komen in het algemeen via Viaardingen, dat is maar een klein "stukje".En, over bezoekers van bijvoorbeeld de Krabbeplas en de manege: „Die mensen kun je niet verbieden de Zuidbuurt op te komen. Dat is ook bestem mingsverkeer" - Over een autoverbod is de woord voerdervan het Zuidbuurt-comité minder stellig dan in de brief. „Wij zijn natuurlijk leken op dat gebied. Wij willen gewoon een systeem waarmee het sluipver- keer wordt verhinderd, maar ge ven niet direct een oplossing." Dm het verkeer te ontmoedigen ziet Jegen ook wel wat in het aan leggen van drempels. „Maar ja, dat is een discussiepunt waar wij ons willen laten leiden door des kundigen." In de brief vraagt het comité ook aandacht voor een parkeerterrein dat bij een aan te leggen kanovij ver (diagonaal langs de Booner- vliet lopend) is gepland. Jegen zegt niet tegen de vijver op zich te zijn maar hekelt de wijzigingen die in de herinrichtingsplannen zijn aangebracht. De vijver wordt niet alleen een stuk groten maar er naartoe komt ook nog eens een autoweg met aan het eind de par keerplaats. In de aanvankelijke plannen zou er vanuit de Ver meerlaan in Maassluis een auto- brug over de Boonervliet komen met daarachter slechts een kleine parkeerplaats. Behalve dat hij een nieuwe weg m het oorspronkelijke polderland schap 'niet fraai' vindt, voorziet Jegen met een apart gelegen par- keermogelijkheid nog een slechte ontwikkeling. „De ervaring leert dat parkeerplaatsen die niet di rect langs de weg liggen oneigen lijk worden gebruikt. Er wordt af val gestort en het wordt een plek voor louche figuren omdat er geen sociale controle is." Bij de Dienst Landelijk Gebied, de organisatie die de plannen na mens Gedeputeerde Staten uit voert, wil een woordvoerder met reageren op zowel de plannen als op de bezwaren van het Zuid buurt-comité. „We gaan er geen punten uitlichten zodat die een ei gen leven gaan leiden. Wij com municeren dat op de voorlich- .tingsbijeenkomst varü2 maart." SchiedamEr is een extra rege ling getroffen, voor rolstoelers die vanaf het station Schiedam/ Rotterdam-West met de trein willen reizen. Door bouwwerk zaamheden aan de Beneluxlijn kunnen mensen die daar op aangewezen zijn vier tot vijfjaar geen gebruik maken van de lift en dus niet op de perrons ko men. Zij worden door de spoor wegen doorverwezen naar Rot terdam CS om op te stappen. Na klachten van de gehandicap tenorganisaties hebben NS en het metroproject Beneluxlijn een aanvullende regeling in het leven geroepen. Mensen die niet zelfstandig kunnen reizen of in een rolstoel zitten, moeten minimaal een dag van te voren, voor 14.00 uur bellen naar het Bureau Assistentieverlening Gehandicapten van de NS in Utrecht (030-2355555). Dit cen trale meldpunt regelt dan ver voer van Schiedam/Rotterdam- West naar Rotterdam CS en te- rug. Viaardingen Met de stelling dat op alarmmeldingen uit Viaardin gen slecht wordt gereageerd, heeft het D66-raadslid H. de Wit wel erg hoog van de toren gebla zen. Dat vinden althans burge meester en wethouders, die naar aanleiding van De Wits aantijgin gen hebben geprobeerd een over zicht te geven hoe vaak het alar meringssysteem de afgelopen tijd heeft gehaperd. Bij de vorming van de regiokorp sen werden de telefooncentrales van de gemeentelijke politiekorp sen opgedoekt. Daarvoor in de plaats kwam een regionale centra le waarop alle districten in de Rijnmond werden aangesloten. Deze centrale geeft op haar beurt de melding door aan het district waarvoor het bedoeld is. Volgens De Wit werkt het nieuwe systeem alles behalve adequaat. De reden zou gezocht moeten worden in het feit dat een alarm melding over meerdere schijven gaat alvorens op de juiste plek te recht te komen. Het raadslid voelt zich gesterkt door uitlatingen van het Vlaardingse politiekorps dat onlangs nog erkende dat er regel matig sprake is van 'ruis op de lijn'. Het college beweert dat na een smetteloos 1996, in heel 1997 slechts drie gevallen speelden waarin de hulpverlening door een oneffenheid in de alarmregeling te kort is geschoten. HgJ, eerste vond plaats op 9 januari, betrof een vertraging en viel terug te voeren op een verkeerde inschat ting van de centrale meldkamer. Het tweede geval dat De Wit ter il lustratie van zijn verhaal gebruik te, speelde vijf dagen nadien: een alarmmelding van brand in V&D raakte om nog altijd onbekende reden 'zoek'. Tenslotte kwam de hulpverlening op 15 juni niet goed op gang door een telefoonstoring, somt het college op. Het verzoek van De Wit om op zeer korte termijn de rechtstreek se alarmlijn tussen het Holy Zie kenhuis en de lokale meldkamer te herstellen, lijkt bij het dagelijks bestuur evenmin op een groot draagvlak te kunnen rekenen. Het college refereert er fijntjes aan dat na inspanning van b en w er begin 1997 immers een directe lijn is gerealiseerd tussen het Holy en de regionale meldkamer. En deze zou prmia functioneren. Het college geeft D66 overigens nog een opmerkelijke slotoverwe- ging mee: „Het feit dat de regio nale politiemeldkamer als de meldkamer voor het districtsbu reau Waterwegfunctioneert en dit derhalve geen zelfstandige meld kamer meer heeft, betekent dat de huidige voorziening in de ge geven omstandigheden de meest doelmatige is." Een opmerking die volgens bur gemeester L. W. Stam overigens in geen geval gezien mag worden als een verkapt tranendal om het verlies van de eigen meldkamer. „De zin moet gelezen worden zo als deze op papier staat," aldus de burgemeester. .etrf ,ri Sc dam De Schiedamse frac tie v an de PvdA plaatst een aantal kritische noten bij de plannen van Woonstichting Noordvest (WSN) om het aantal woningen in Schie dam met relatief lage huren te slo pen. Noordvest meent dat dat wel haast noodzakelijk is omdat men sen met lagere inkomens steeds vaker zouden kiezen voor een goedkope koopwoning of een duurder huurhuis. „Op zich is het standpunt begrij pelijk," stellen raadsleden M. Silj- ée en M. Reuderink. „Een deel van de woningvoorraad is moei lijk of niet verhuurbaar en levert zo een verliespost voor de WSN op. Toch moet worden afgevraagd of de voorgenomen maatregel wel het beste medicijn vormt tegen het geconstateerde probleem." In een open brief geven de twee raadsleden in herinnering dat op de plaats van eenmaal gesloopte woningen nooit voor eenzelfde huurprijs nieuwe huizen terugge zet kunnen worden. En daarin schuilt volgens de sociaal-demo craten een levensgroot gevaar voor de toekomst. „Het is simpel weg niet uit te sluiten dat bepaal de groepen er over ee" paar jaar in inkomen op achteruit gaan. Denk hierbij aan senioren, die na hun 65ste AOW met een klein pensioen ontvangen. Bovendien woont in Schiedam nog altijd een behoorlijk aantal mensen dat niet meer kan betalen dan een huur van zés- tot zevenhonderd gul den." Het afbreken van woningen om dat ze niet meer aan de wensen van bewoners zouden voldoen, is onverstandig, betoogt de PvdA „Wensen kunnen immers slechts zelden ter volle tevredenheid ver vuld worden. Wie wil er immers niet wonen in een vijfkamer-wo ning met een grote tuin, lift en prettige woonomgeving. Iedere wens heeft zijn prijskaartje en juist die prijs kan vaak niet wor den opgebracht. Sloop mag ook daarom alleen in zeer uitzonder lijke gevallen plaatsvinden." In het verkopen van huurwonin gen ziet de partij meer brood. „Wel moet goed worden bekeken welke woningen in de aanbieding worden gedaan." Woningen met een huurprijs van meer dan dui zend gulden, kunnen zonder meer worden verkocht. Goedko pere huurhuizen mogen wat de partij betreft alleen van de hand worden gedaan aan de bewoners zelf. Bij renovatie van huizen zou de WSN rekening moeten houden met de noodzaak van de bepaalde opknapbeurten. Daarmee dient voorkomen te worden dat na reno vatie de huurprijzen plotseling gi gantisch omhoog schieten. DoorCanis Zjjlmans Schiedam 'Slangenjongens' zijn het, de Schiedammers Jeroen van Dodewaard (15) en Patrick Heu- chemer (17). Thuis hebben ze ko renslangen en een meterslange boa constrictor en tijgerpythons. Het tweetal vormt de harde kern van de Reptielendub van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging, Afdeling Wa terweg Noord, die huist in De Bos- hoek bij het Bachplein in Schie dam. Daar is tot 30 april een ten toonstelling te zien van een hon derdtal gif- en wurgslangen, gifti ge schorpioenen en vogelspinnen en hagedissen, padden, kikkers, schildpadden in alle maten, le guanen, varanen en wandelende bladeren. De levende have op de tentoon stelling is uitgeleend door het Reptillion uit Rijswijk, dat be schermde beesten opvangt die door de douane in beslag zijn ge nomen. Verder heeft het Reptil lion nogal wat dieren, die terrari umhobbyisten thuis niet meer kunnen houden doordat ze te groot zijn geworden. „Ja, het is heel anders dan een poes als huis dier," vertelt Patrick. „Het is veel mysterieuzer en mystieker. En het geeft ook een kick om met de gifslangen om te gaan, want ze kunnen bijten." Patrick heeft, waarschijnlijk om zijn moed, de verzorging van twee giftige zand- 'Slangenjon gens'Patrick (links) en Je roen (rechts) latende 7-Ja- rige tentoon stellingsbe zoeker Joyce van Gend de slang aaien: 'Het is heel een poes als huisdier.' Foto Fred EmsVCorvos adders uit de Balkan toebedeeld gekregen. „Ik heb een haak, waar mee ik ze uit het hok kan halen. Dan hangen ze helemaal slap. Niks aan de hand dus. Met een knijper doe ik dooie ratten in het terrarium," vertelt hij. Verkeerd Jeroen verzorgt de tijgerpythons en één keer ging dat verkeerd. „Ik had acht kleine gaatjes in myn hand, maar de pijn viel mee. Het was alleen een beetje irritant Die slangen hebben tachtig vlijm scherpe korte tandjes. Ik deed een rat bij de slang, maar die lust te hem niet. Omdat de rattenlucht aan mijn hand zat, greep hij mij ineens en hij wilde niet meer los laten. Ze kunnen heel slecht zien, dus hij was waarschijnlijk in de war. Normaal eet hij ratten, ca via's en konijnen." Ook het schoonmaken van het hok van de giftige Maleise schor pioen behoort tot de taken van Je roen. „Ik heb een pincet," vertelt hij, „waarmee ik hem vlak onder zijn gifangel bij de staart pak. Dan haal ik hem uit het hok en maak ik de boel schoon. De vogelspin nen hoeven gelukkig nooit ver schoond te worden. De krekels die ze eten worden omgezet in rag." De 'slangenjongens' dromen van het opzetten van een eigen Rep- tielenclub en zijn naarstig opzoek naar sponsors en een ruimte in Schiedam of Viaardingen voor een permanente tentoonstelling. Door Jan Rozendaal Viaardingen De invoering van de 32-urige werkweek voor de ambtenaren in Viaardingen was 'overbodig' en is achteraf 'te duurt. Dat stelt W2QOO in een re actie op de bestuurlijke verant woording die het college woens dagavond aflegt tegenover de ge meenteraad. Dat de ambtenaren sinds vorig jaar over vier dagen 32 uur wer ken komt door twee maatregelen. In het kader van de bezuinigin gen dreigden tachtig arbeids plaatsen verloren te gaan en le ken gedwongen ontslagen onver- mijdetijk.'Door alle ambtenaren twee uur. minder te laten werken <werd:het aantal te schrappen ba- nen drastisch verminderd en is het achteraf niet nodig gebleken mensen te ontslaan. De gemeen teambtenaren hielden hetzelfde salaris, maar moesten wel ATV- dagen inleveren en ook de door groeimogelijkheden zyn inge perkt waardoor het geld zou moe ten worden terugverdiend. Bovenop de Vlaardingse arbeids tijdverkorting kwamen vorig jaar nogeens de landelijke CAO-af- spraken oir. twee uur minder té. gaan werken. Er waren twee op ties: de ambtenaren zouden 34 uur blijven werken en compensa tie krijgen (in geld of vrije dagen) of ze hoefden nog twee uur min der in de week op te komen dra ven. Burgemeester en wethou ders kozen na overleg-met de bonden voor de 32-urige werk week, een uitzondering in Neder land. W2000 heeft hier al vanaf het be gin tegen te hoop gelopen. En fractiespecialist L. F. M. ten Have zegt achteraf niet anders te kun nen concluderen dan dat hij ge lijk heeft gehad. „Het begint er natuurlijk al mee dat wij altijd al hebben gezegd dat er nooit een tekort van acht tien miljoen gulden is geweest En wat blijkt, nu schrijven ze zelf ook dat er geen tekort van acht tien, maar negen-komma-zoveel miljoen. Als ze daar nu meteen vanuitwaren gegaan en ook niet van die onzinnige en dure onder zoeken naar die busbanen had den gedaan, dan was het hele maal niet nodig geweest om zo veel arbeidsplaatsen te schrap pen en de tarieven zo huizenhoog te laten stijgen. Dan hadden ze dat met de opbrengst van de ver koop van het nutsbedrijf en de CAI kunnen oplossen," aldus Ten Have, die de afgelopen jaren steeds heeft gehamerd op het niet bestaan van die achttien mil joen. „Weet je hoe ze dat hebben ge daan? Ik zal een voorbeeld noe men. In die achttien miljoen van het college zaten miljoenen voor het inhalen van het achterstallig onderhoud. En elke keer als ze de bezuinigingen dreigden niet te halen, werd er een miljoen vanaf gehaald." De uitvinding van de kortere werkweek als bezuinigingsmaat regel gaat volgens Ten Have niet op. „Zeker niet toen daar ook nog eens het landelijk akkoord bo venop kwam, waardoor zelfs de coalitiepartijen zijn overvallen. Reken maar uit: vier uur maai 750 ambtenaren, dat is zes mil joen per jaar. Zo bezuinig je echt niet hoor." Kiem Volgens de kritische oppositie partij schuilt in het personeelsbe leid de kiem van alles wat er fout ging of niet gebeurde. De onnodi ge vertragingen bij bouwplannen als de Rrentemik, de Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap, de Unilocatie in de Westwïjk en aan de Dijksteeg, waar een jaar later dan gepland eind 1997 de eerste paal de grond in ging. Verder de kostbare herstelopera tie van de Wet waardering onjoe- rende zaken. „Dan kun je nu wel roepen dai ze zo zielig zijn. Je kunt zoiets onderschatten, maar reageer daar dan meteen ade quaat op. Dan was je misschien voor een miljoen klaar geweest, nu gaat het 2,5 miljoen kosten. Het heeft allemaal te maken met het falende bestuurlijk manage ment van dit college," aldus Ten Have. Ergeren aan de lange wachttijden bij de sociale dienst doet Ten Ha ve zich ook. Volgens hem ook al lemaal de schuld van de falende managementskwaliteiten van burgemeester en wethouders. „En ja, dan lees ik in het verkie zingsprogramma van de PvdA dat er wat moet worden gedaan aan die wachttijden. Daar hebben ze notabene vier jaar bovenop ge zeten. Waarom hebben jullie dat dan ai niet lang opgelost, is wat ik dan denk," aldus Ten Have, sa men met zjjn fractievoorzitter J. Ranshuijsen ex-PvdA maar vlak na de vorige verkiezingen met W2D00 voor zichzelf begonnen. „In de verantwoording van uw beleid die u tracht af te leggen," besluit W200Q zijn kritische ana lyse van de afgelopen vier jaar, „blijft onvermeld dat de begro ting geen enkel jaar echt sluitend was, het gemeentelijk apparaat nog lang niet op orde is, op onder delen duidelijk sprake is van mis management en de financiële po sitie slecht is. Als klap op de vuurpijl wordt wederom een drastische verhoging van de woonlasten in het „vooruitzicht gesteld (riooilasten)." Maandag 2 februari SCHIEDAM DcOost. Koersbal, 14.00-16.00u. ROTTERDAM Nighttown Café 21.30 Popifilm. Zaal De Unie Internationaal Filmfestival Rotterdam, de Doe len Gr.z. 20.15 Honved Dance Company (Boedapest). Jurriaanse Zaal 20,15 Internationale kamer orkesten. Nieuw Sinfonietta Am sterdam. Nighttown/Basement 21.00 Popa Chubby. Blues. Rot terdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Na de regen. Bibliotheektheater 20.15 Gnosis en Christendom. Le zing Theosofisch Genootschap. Diverse locaties 9.00-02.00 27e Filmfestival Rotterdam. Dinsdag 3 februari SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Driebandenbil jart, 12.00-16.00u.KerkgebouwDe Ark. Informatie-avond methode Montignac,20,00u. VIAARDINGEN Dc Soenda. Bingo, 14.00u. ROTTERDAM Zaal De Unie Internationaal Filmfestival Rotterdam, de Doe len Jurriaanse Zaal 20.15 Strijk kwartetten (i.s.m. Kamermuziek- vereeniging). Belcanto Strings (Duitsland) Jazzcafé Dizzy22.00 Orion. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 De kus van de Spin- nenvrouw. Diverse locaties 9.00— 02.0027e Filmfestival Rotterdam, Erasmus Universiteit, zl LB-77 14.00-18.00 SG Dossier. Karma reincamatïe. Met o.a. prof. dr. S.W. Couwenberg, prof. mr. dr. P.B. Cliteur, dr. H.S.Verbrugh en prof. dr. H.Kimmerle. ROTTERDAM Van 29 jan.t/m4febr. Cinerama 1: 'Titanic' (12) dag. 14- 20. Cin.2: 'Tomorrow never dies' (12) dag.12.30-15.30-18.36-21.30. Cin.3: 'Seven years in Tibet' (12) dag.13-18-21.15. Cin.4: 'Starship Troopers' (16) dag. 15.30-18.15- 21.15, do.vr.ma.di.ook 12.30. Cin.5: 'One night stand' (12) dag. 16-18.45-21.30,- - do.vr.ma.di.ook 12.45. Imax Theater: 'Amazon' (al) dag. (beh.ma:)l4-t6."Süper'Speedway' Cal) dag.(beh.ma.)15. 'The living sea' (al) dag.(beh.ma.) 13. Titanic' (12) dagjbeh.ma.) 10-17.15-21.15, ma. 12-16-20. Lantaren/Venster 1:27e Interna tionale Filmfestival Rotterdam. Lumière 1: 'Devil's Advocate'(16) dag. 11.25-14.35-17.45-20.55. Lum. 2: 'Titanic' (12) dag. 11.30-15.35- 19.45, Lum. 3: 'When the light co mes' (12) dag. 15.45-18.30-21.15, do.vr.ma.di.ook 13. Lum. 4; 'G.I.J- ane' (12) dag. 16-19-21, do.vr.ma .di.ook 13. Rexane: 'Ondeugende zomer' (18) t/m zo. doorl. voorst 'Hot ba bies' (18) ma. t/m wo. doorl. voorst. Pathé: 27e Filmfestival Rotter dam Nachtvoorstellingen: Lum.l: 'De vil's Advocate' (16) vr.za.00.15Lu mière 2: 'Switchback' (16) vr- .za.00.15. Lum.3: 'The Game' (16) vr.za.00.15. Lum.4: The full mon- ty'(16;VT»za.00.15. Kindermatinees: Cin.3: 'George uit de jungle' zazo.wo.I3, Cin.4: 'Hercules' za.zo.wo.13.15. Lum.3: 'Spiceworld the movie' za- .zo.13.15. Lum.4: 'Home alone 3' za.zo.wo.13. Hoek van Holland Zaterdagmid dag even na een uur kon Sjoerd Bonte namens Rijkswaterstaat de 250.000ste bezoeker verwelkomen in het keringhuis, het voorlich tingscentrum van deMaeslantke- ring, in de volksmond beter be kend als de stormvloedkering. Het werd even secuur tellen voor de mensen in het keringhuis, maar Dick en Joke Huberts uit Maassluis waren uiteindelijk de gelukkigen. Sinds in maart 1996 het voorlichtingscentrum in ge bruik werd gesteld, hebben nu dus 250.000 mensen een bezoek gebracht aan de permanente ex positie en velen hebben zich over het terrein van de stormvloedke ring laten rondleiden. Dat betekent een gemiddelde van 3000 mensen per week en voor Rijkswaterstaat is dat aanleiding geweest om het voorlichtingscen trum en het daarbij behorende restaurant in ieder geval nog en kele jaren open te houden. De heer en mevrouw Huberts werden zaterdag in de bloemetjes gezet en ze kregen nog enkele an dere geschenken die betrekking hadden op de stormvloedkering. Ook werden ze verrast met een etentje in het restaurant

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1