tporfr o p Jeroen van Dijk blij voor sponsors ialna. 'Volgende aankoop van Van Gaal een sneeuwpop W«zjpw «s A C Seedorf wil hogerop met Real 'Ik vind het nog steeds een eer om Nederlands kampioen te worden' Milutinovic: 9 ton salaris Schotse competitie op komst Doel te laag; duel afgelast De vlucht Iordanescu raakt generaalstitel kwijt Rotterdams Dagblad Maandag 2 februari 1998 ieroen van Dijk viert zijn zesde natïo nate titel. ,.lk had moeite om constant scherp te bill ven,waardoor zelfs de partij en n de eer ste twee ron des moei zaam verlie pen. lieder een verwacht Door Jan Dagevos 's-Hertogenbosch—Alles bleef bij het oude tijdens de Nederlandse kampioen schappen badminton in 's-Hertogenbosch: dezelfde namen, finales en kampi oenen. Jeroen van Dijk mocht zich voor de zesde keer tot kampioen laten kro nen, terwijl bij de vrouwen Brenda Beenhakker haar titel prolongeerde. Moet kunnen „Voetballersgedmgenzichinde kleedkamer vaak alskirwterm. Maar eenmaal de devf uit, ■val len ze in een pose. Ook ik. Dat dubbelleven heeft trouwens ook grappige kanten," Vitesse-speler ÖHinarTimst full in VI „Religie doet veel mensen, mede door de godsdienstoorlogen denken aan geweld en andere nare toestanden, Datkomtdoor- dat veel mensen door de tijden keen de bijbel verkeerd kebben gelezenIk kan niet begrijpen waarom mensen agressief wor den van de bijbel" Nogmaals Orlando Trustful! in VI „Als wemetz'naUende Tien Ge boden navolgen, wordt dit een veel betere wereld. Neem nou: behandel je medemens zoals je zelf behandeld wil worden. Dat is toch geweldig? Als ik in het veld onderuit wordt getrapt, krijg ik niet te.Ls van: jou geef ik straks een doodschopIk zou me ontzettend bezwaard voelen axsikjnetopzetiemandzoubles- seren." j En weer Orlando Trastfnll in VI „Marianne Timmer ergert zich aan de wat onbehouwen sfeer maker Mueller, die zich niet ge- neertminhet openbaar fe boe ren en scheten te laten en te flir ten met iedere vrouw die hij te genkomt." Vrij Nederland over schaats coach Peter Mueller „Ik erger me wel eens aan dat vrijpostige en seksistische van Peter Mueller. Eflcgn geen ser- - peerster een kóp fcqffïe komen brengenpf Peter ijiqakt een op merking oner haar borsten» Ma rianne Timmer heeft wel eens gezegd: joh, hou daar'iiueens mee vp,maar dm vxmitfièt al leen maarerger"i Schaatsster Marieke Wijsman inVrjj Nederland^ 'ft-> ^JsikmijnleBenkongoerdoen,, am ik geen trainer worden. Als trainerbenjeteveelafltankelijk van factoren die je niet in de hand hebt. Het voetbal zuigt je helemaal leeg. Er is geen tijd meer voor iets anders. En als je tijd hebt, staat je hoofd er niet naar." Willem U-trainer Co Adriaan- se in Elsevier f&cbjij Cöiigêho&j d vaneen oat bij Jezus op tafel schieten? Dat zeggenzetnVolendamahdebai heel hoog wordt weggepeerd Een katholieke gemeente, hè. In Amsterdam heet dat een KLM- bol" OpnieawCo Adriaanse in Else- dat Je even de titel pakt. Dat geeft druk. Niets nieuws onder de zon, der halve. En als het aan de kampioe nen ligt, blijft dat nog wel even zo. Internationaal mag een NK dan niets voorstellen, het verveelt nooit, zo riepen de hoofdrolspe lers gisteren bijna in koor. „Ik ben bbj met elke titel," zei Beenhak ker. „Zoiets went nooit." „Ik vind het nog steeds een eer om Nederlands kampioen te wor den," liet Jeroen van Dijk zich in dezelfde bewoordingen uit. „Bo vendien is er voor mij op zo'n NK veel te halen. Ik word vanuit Rot terdam gesponsord en dan is het prettig als je zo'n titel pakt. De sponsors willen er toch iets voor terugzien. Uiteindelijk word ook ik zakelijk afgerekend," zei de Rotterdammer, wiens nieuwe titel hem een extra bonus van de geld schieters opleverde. Van Dijk (26) mocht de beker voor de zesde keer in ontvangst ne men, maar zonder slag of stoot ging dat niet. In de halve finale bracht Gerben Bruijstens de profspeler op de rand van de af grond en gisteren tijdens de eind strijd legde Chris Bruil hem het vuur na aan de schenen. Twee keer moest er verlengd worden, met Van Dijk steeds als winnaar, 18-13 en 17-15. „Ik wist vrijdag avond al dat bet een moeilijk toer nooi zou worden," vertelde de Rotterdammer. ,Jk had moeite om constant scherp te blijven, waardoor zelfs de partijen in de eerste twee rondes moeizaam ver liepen. Ik had ook geen goede voorbereiding. Ik ben twee weken geleden uit Japan gekomen en ik had voor het eerst last van een jet lag. Tsja, en dan moet je in Den Bosch even een NK afwerken, een NK waarvan iedereen verwacht dat je even je zesde titel pakt. Dat geeft dus druk. Be was vooraf ook meer moe dan nu. Ik ben nu voor al opgelucht." Monnik Dat hij het tussendoortje toch nog won, deed het zelfvertrouwen goed. „Eigenlijk was dit een per fecte training voor de Thomas Cup (WK-kwalifieatie voor lan denteams, red.). Daar kan ik pun ten voor de wereldranglijst sco ren. Mijn doel is hoger op die ranglijst te komen," aldus Van Dijk, die momenteel de 21e plaats inneemt De Zuid-Hollander zet daar alles voor opzij, leeft als een monnik, speelt competitie in De nemarken en reist de hele wereld rond om toch maar zoveel toer nooien te kunnen spelen, „Spel- technisch boek ik niet zoveel pro gressie meer, maar mentaal zeker nog wel." Brenda Beenhakker koestert de zelfde idealen. Toch heeft zij voor een andere aanpak gekozen. „Ik heb me anderhalfjaar lang alleen maar met badminton beziggehou den, maar dat werkte niet bij mij," zei de 20-jarige speelster van ES- CA. „Ik moet ook nog iets anders om handen hebben. Alleen bad minton is voor mij te geestdo dend. Ik ben weer gaan studeren aan het CIOS en ik vind het soms heerlijk om na een partijtje bad- Brenda Beenhakker in actie In de finale tegen Carolien Glcb- beek.„lkben blij met elke titel, zoiets went nooit" Foto's MarcBotsi- US/ANP minton in de studieboeken te dui ken. Nee, ik geloof niet dat het een rem op mijn internationale loopbaan is. Ik krijg van school al le medewerking, ik zit in de top sportklas. Laatst had ik eigenlijk tentamenweek, maar in die week was er ook een toernooi in Japan. Nou, dan zeggen ze op school dat ik die tentamens later maar moet inhalen," Meer ontspannen Sinds ze die nieuwe weg is inge slagen, is ze meer ontspannen dan ooit. Zo had ze tijdens het NK nauwelijks last van stress. Terwijl topfavoriete Judith Meulendijks in de halve finale aan de druk be zweek, werkte Beenhakker vro lijk haar partijtjes af, met speels gemak. Zo ook de finale tegen Ca rolien Glebbeek. De eindstrijd kreeg alleen een onbevredigend slot, toen de opponents in de tweede game met een hielblessu- re moest opgeven. „Ik wist niet of ik moest juichen. In dat soort situ aties deukje toch altijd aan je te genstander. Opgeven is vreselijk. Maar om nu te zeggen dat het een anti-climax is, nee dat gaat te ver. Elke titel telt." Jeroen van Dijk dacht er twee uur later precies zo over. „Daarom ook zal ik nooit afzeggen voor een NK. Het is toch mooi om later achter je naam al die streepjes te zien staan." Om de regentijd in Estepona te verdrijven las Sparta's trainer Hans van der Zee bijna alle Spaanse bladen. Een passage uit El Mundo Deportivo na de verlo ren wedstrijd van Barcelona te gen La Coruna: „Als Van Gaal vindt dat Bogarde goed heeft ge speeld, dan zou zijn volgende aan koop wel eens een sneeuwpop kunnen zijn." Ook Sparta's naar zaterdag ver plaatste wedstrijd in La Linea te gen Rode Ster werd afgelast. Ma nager Charles van der Steene in zijn beste Duits tegen een make laar: „Es giebt hier viel regen, es kommt mit baggen aus der him- mel." En tegen de organisatie in La Linea tijdens de persconferentie voor het duel met Rode Ster; „The game will be very spectacle." Edwin Vurens, spits van St. Gallen, tegen John den Dunnen en Dave van der Meer bij hun voortijdige terugkeer in het hotel na de afgelaste wedstrijd tegen Rode Sten „En, gewonnen?" Heerenveen-voorzitter Riemer van der Velde, die vorige week met zijn club ook in Estepona ver bleef, tegen Nico Jaünk: „Brian Meyninger heeft het uithoudings vermogen van Rintje Ritsma Ja- link: „Speelt die dan ook bij Hee renveen?" Van der Velde: „Nee, ik bedoel die schaatser." Alfons Groenendijk, bijge naamd de bezemsteel van het Kasteel, is winnaar geworden van zowel de voetbalkwis van trainer Hans van der Zee, als het onder linge voetbaltoemooitje, dat vori ge week werd gehouden in Este pona. Hd heeft trouwens officieel ontslag aangevraagd om aan het einde van dit seizoen eventueel te kunnen vertrekken bij Sparta. Desondanks is de kans groot dat hij op het Kasteel blijft. Sparta's clubarts Casper van Eijck tegen elftalleider Puck de Vries: Jïeb jij een trainings broek, een poio'tje, een Sparta- shirije en een T-smrtje voor me?" De Vries: „Heb jij soms alleen maar je tandenborstel meegeno men?" Diezelfde Puck de Vries deelde aanvankelijk een kamer in het Atalaya Park-hotel met verzorger Henk Klamer. „Maar ik heb hem Puck de Vries, etftallelder van Sparta, in Spanje de clinch met verzorger Henk Klamer en clubarts Casper van Eijck. Foto Cees Kuiper/Rotterdams Dagblad van de kamer gestuurd Ik deed geen oog dicht van zijn gesnurk," klaagde de elftalleider. Uit balorigheid liep een aantal Spartanen tot ergernis van trainer Foppe de Haan de polonaise door de gang van de Heerenveen-spe lers. Uit wraak plunderde een stel spelers van Heerenveen de mini bar van Nico Jalink en Alfons Groenendijk, terwijl alle meubi lair op het balkon was gezet „Op wie wachten we?" vroeg manager Charles van der Steene voor het vertrek naar het trai ningsveld. Puck de Vries: „Op de trainer, Hans van Z." Mourad Mghizrad tegen doel man Roland Jansen voor de wed- Bora Milutinovic wordt vor stelijk beloond voor zijn pogin gen de Nigeriaanse voetbalse lectie bij het WK een belangrij ke rol te laten spelen. De natio nale voetbalbond (NFA) con tracteerde de Serviër in de cember als opvolger van de Fransman Philippe Troussier en betaalt hem voor zeven maanden werk met de 'Super Eagles' bijna 900.000 gulden. MÜuuncmc kreeg in november ontslag als bondscoach van Mexico, hoewel hij dat land wel naar de eindronde van het "WK loodste. Daarvoor bad hij de nationale elftallen van Costa Rica en de Verenigde Staten (WK '90 en '94) onder zijn hoe de. strijd in Estepona tegen Volen- dam; „Als jy de 'nul' vasthoudt, zorg ik er wel voor dat we gelijk spelen." Sparta werd vorige week in Es tepona getroffen door een virus. Arjan van der Laan, Dave van der Meer, Mark Noorlander, Gert Aandewiel, Johan van der Werff, Nixon Dias, Antoine van der Lin den en Nico Jalink liepen rond met maagklachten. Volgens Den nis de Nooijer lag het aan het door verzorger Henk Klamer verstrek te te hete water in de sportdrank. Klamer „Ze moeten niet zoveel ijsjes eten." De spelers van Heerenveen moesten op de laatste avond voor hun vertrek 's avonds om 12 urn- naar hun kamers. Om kwart over twaalf zaten Roberto Straal, Bou- dewyn Pahlplatz, Johan Hansma, Alex Pastoor, Jan de Vissér en Bri an Tevreden nog gezellig aan de bar. Trainer Foppe de Haan: „Zijn jullie doof?Roberto Straal: „Nee, maar we hebben nog geen zin." Een topclub als Feyenoord vliegt er in de winterstop op uit om leuke dingen te doen met de spelers. Een reisje naar Sicilië, een uitstapje naar Tenerife. Lex Schoenmaker, trainer van Feye- noords tegenstander TOP Oss, gisteren na afloop: „Maar -vrij or ganiseren ook leuke uitstapjes, hoor! Wij gaan morgen lekker kar tell." Schoenmaker, die er zelf de lol wel van inzag en in een prima hu meur was, Gmdat hij met zijn se- mi-profs de duur betaalde jon gens van zijn oude club met een gelijkspel had laten wegkomen, vulde aan dat het rondracen met gemotoriseerde skelters op een indoorbaantje niet het enige ver maak zal zijn voor rijn spelers. „Nee, wij zijn heel inventief. We gaan natuurlijk niet op zo'n win terse dag op een bevroren veld lo pen rommelen. Na het karten gaan we rondom het koude en warme buffet rennen..." Na Sicilië dacht Feyenoord af gelopen week op Tenerife de zon te kunnen opzoeken. Overdag scheen die inderdaad flauwtjes, maar bij aankomst dacht het hele gezelschap in een ander oord met noodweer te zijn beland. Het vliegtuig van Feyenoord moest heel lang rondcirkelen voordat het een poging kon doen om te De tien clubs in de hoogste divi sie in Schotland verwachten dat hun voorstel om de voetbalcom petitie te wijzigen, wordt aange nomen. Het overkoepelende co mité van het Schotse betaalde voetbal is akkoord gegaan. Nu ri nog toestemming van alle pr clubs nodig. De ploegen uit de hoogste divisie willen de komende twee jaar de promotie/degradatieregeling be vriezen en daarna de League uit- breiden naar twaalf ploegen. Teams uit de lagere competities krijgen als compensatie geld aan geboden. Clubs als Celtic en Glasgow Ran gers dreigden in september vorig jaar de 107 jaar oude League te verlaten. Zij willen hun televisie- en sponsorinkomsten verhogen. Ploegen uit de lagere divisies zijn daar fel tegen omdat ze indirect aan de belangstelling voor de bes te clubs verdienen. Alle clubs stemmen op 12 februari over het alternatieve voorstel. Clarence Seedorf wil met Real Madrid ho gerop. Bij de Nederlandse ambassade in Spanje hadden ze dat al een paar keer gelezen in de Spaanse sportkran ten. Dus von den ze dat een mooie gelegenheid om de Oran je-internatio nal uit te no digen voor een tochtje met een luchtballon tussen VHIa- nueva naar Galapagar, twee stadjes dicht In de buurt van Madrid. Seedorf vond het prachtig. De hele stunt was bedoeld om de 18e Toerlsme-beurs wat extra publiciteit te geven. Fbto cartes tbaye^pA landen op het baantje langs de zee. Hevige slagregens en stor men teisterden het vakantie-ei land. Het hoofd van keeperstrai ner Hm Doesburg, die met sa mengeknepen billen de landing afwachtte, transpireerde alsof hij op het toilet was wezen douchen. Medepassagiers reikten hem saan. Benieuwd waar Leo Beenhak ker met Feyenoord aan het eind van dit seizoen voor kiest. Califor- niê, Mauritius of Vietnam. In al die streken kan hij met zijn spe lers een dag of tien verblijven. De spelers sluiten nu al wedden schappen af dat er in elk gebied tegen die tijd een tropische storm of een moesson de voetbalstadi ons zal blank zetten. Hans Eijkenbroek, assistent en hersteltrainer bij Dordrecht'90, heeft zijn contract met twee jaar verlengd. Supporter in Oss, na weer een wedstrijd zonder overwinning: „Feyenoord heeft één keer ge wonnen tijdens zijn hele oefen campagne tijdens de winterstop. Dat was met bingo in het hotel, toen het regende." Frcd Blanke meijer weg uit de Kuip. De oud-bestuurder, senior manager en perschef van Feye noord verhuist uit de kantoren van Feyenoord naar het gebouw Zuidpoort, waar ook de commerci ële afdeling van de Rotterdamse club al vertoeft. Nu wordt het bij Feyenoord dus echt nooit meer zoals het was... Niet de invallende vorst maar het timmermansoog van arbiter Geert Jan van Soest heeft er za terdag voor gezorgd dat het voetbalduel tussen de vierde klassers Ariston'80 en TSB geen doorgang vond. 'Ie scheidsrechter uit Schiplui den kwam tot de ontdekking dat de doelen op het complex bij de Technische Universiteit Delft verschillend van hoogte waren. Terwijl beide ploegen druk be zig waren aan de -warming-up viel zijn oog op het in zijn ogen grote verschil Een meetlat be vestigde de vermoedens. Eén doel was zeven centimeter lager dan de vereiste 2.44 meter. Dan maar naar het tweede veld dacht de scheidsrechter. Maar daar bleken de doelen zelfs 13,5 centimeter af te wijken. De ploe gen kwamen overigens wél in actie. Ze maakten er maar een vriendschappelijk potje van. TSB won met 2-1. IK LEES VAAK OVER het bij na onbedwingbare verlangen van voetballers om in het bui tenland furore te mogen maken Dat begon ooit schoorvoetend met Beb Bakhuys en Faas Wilkes, maar in de loop der jaren ontstond een wonderbare vermenigvuldi ging en nu is er geen houden meer aan. Ik snap dat wel, want op den duur worden die voetballers m Neder land gek van die koopsompolis sen en die eenzijdig samengestel de aandelenpakketten. Beleggen kost tijd en daar hebben ze het ge duld met voor. Voetballers missen nu eenmaal het gerijpte onder scheidingsvermogen tussen aan delen, valuta's, edelmetalen en goederentermijncontracten en hun zaakwaarnemers ook. Boven dien: als je in goederentermijn contracten belegt kun je niet eens behoorlijk op vakantie en dat is wel het laatste wat de voetballer wil. De snelste manier voor een voet baller om zaken te doen is z'n kof fers pakken en wegwezen, 't Liefst naar landen met de opwaai ende zomerjurken. Daar is onder het gewone volk nog armoe en zit ten de stadions vol. Daar kun je ook wat makkelijker een notaatje tussen je boekhouding schuiven dat er eigenlijk niet hoort. Ik moet bij die emigraties altijd denken aan Abe Lenstra, die ia de jaren vijftig voor het toenmalige monsterbedrag van zes ton hand geld naar Italië kon, en daartoe ondanks andere verhalen van harte bereid was, mits men datbe drag in één keer aan zijn bank in Heerenveen zou overmaken. Zijn voorwaarde was dat het er eerst moest zijn, pas dan 20u hij z'n kof fers pakken. Lenstra nam geen ri sico. Hij vond het een heel dwaas idee dat Italië iets kocht, maar dat in termijnen wilde betalen. Die vlieger ging hem, zei hij, bij zijn groenteman ook niet op. Nu veertig jaar later kijken de voetballers zo nauw niet meer. Hun vluchtkoffer staat klaar, Er hoeft maar ergens een signaal van belangstelling te zijn of ze klik ken hun Samsonite dicht en rijn vertrokken. In het gunstigste ge val spelen ze meteen de sterren van de hemel en worden ze op handen gedragen. Maar je kan er natuurlijk in den vreemde ook maar een beetje bij komen te han gen, niet of nauwelijks spelen, ter wijl je bovendien die vervloekte taal maarniet onder de knie krijgt. En in het ongunstigste ge val heb je ook nog een contract ge tekend datje voor een jaar of vier aan die rare bestemming bindt. Vijftien jaar geleden is Peter Houtman van ellende uit Lissa bon weggevlucht. René van der Gijp sprak in Zwitserland over de weelde van z'n zwembad, maar was desnoods bereid om naar Hol land terug te watertrappelen. Toen Richard Witsch|e bij Bor deaux voetbalde, was zijn levens vreugde tot het nulpunt gedaald. Laatst las ik de treurnis van Son ny Silooybij Bielefeld. Nooit zal ik vergeten hoe die jongen van Kreek vanuit Italië via Hany Ver- meegen met zichzelf f olderde om er maar weg te komen. Van Vos sen en Van Gobbel in Turkije - één grote lekkage. Van Vossen in Schotland, van hetzelfde laken een pak. John de Wolf in Israël. Gaston Taument bij Benfica en nu noem ik ze alleen nog maar uit het blote hoofd. Soms zijn die saaie koopsompolis sen dus zo gek nog niet. De Roemeense bondscoach Anghel Iordanescu raakt zijn mi litaire rang als generaal kwijt als hij na het WK voetbal in dienst treedt bij de Griekse bond. Vol gens het Roemeense ministerie van Defensie krijgt de trainer zijn rang weer terug indien hij ooit te rugkeert naar zijn geboorteland. Iordanescu moet Griekenland naar het EK2000 loodsen. Tussen 1391 en 1993 was hij hoofdtrainer bij Steaua Boekarest. Sinds au gustus 1993 is hy Roemeens bondscoach. Iordanescu is niet blij met het mi nisteriële besluit. In 1996 meldde hij al eens dat met het bereiken van de status van generaal een droom in vervulling ging. „Ik wil die titel dragen tot ik met pensi oen ga."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 8