9 Ondernemers tegen vestiging coffeeshop Brede Havenstraat Groenlinks strijdt tegen verkoop huurwoningen Rotterdams Dagblad Vlaardingen zet jeugd in beweging Verzet tegen metro in Schiedam Plan gemeente Vlaardingen in verkeerde keelgat geschoten Gewonden bij kettingbotsing Man woedend na bekeuring Auto uitgebrand Schiedammer mishandeld jVrouw uit jauto gesneden Kindercentrum Harlekijn (Verhuisd Eén jaar cel voor verslaafde winkeldief Gemeente Informeert Maassluizers over verkiezingen Des Bouvrie zet Schiedamse plannen door Rotterdams Dagblad Waterweg Vrijdag 6 februari 1998 m Schiedam Een 33-jarige Schie dammer ontstak gistermorgen in woede nadat hy een bekeuring had gekregen. De man kreeg van te voet surveillerende agenten een bon, omdat hij in de Lange Kerkstraat door een geslotenver klaring was gereden. Nadat hij de bon had gekregen, reed hij met hoge snelheid over het trottoir waar op dat moment de politie man en een voetganger liepen. De man reed weg en de agent kon voorde achtervolging een lift krij gen van een voorbijganger. Uit eindelijk werd de auto in de He renstraat teruggevonden. De be stuurder zat nog in de wagen en had alle sloten dicht gedaan. De politie brak een raam open om de man aan te kunnen houden. De Schiedammer krijgt alsnog een vette bekeuring. Schiedam Een geparkeerde au to brandde gisteravond geheel uit in de Loeffstraat. De auto is ver moedelijk in brand gestoken. De brandweer bluste het vuur, maar kon niet voorkomen dat van de auto niet veel meer overbleef. Rotterdam Een 46-jarige Schie dammer is gistermiddag door een onbekende man bij een tanksta tion aan de Vlaardingweg mishan deld. Het slachtoffer stond de banden van zijn auto op te pom pen toen een andere auto met daarin twee mannen achter zijn auto kwam staan. Toen de Schie dammer klaar was, kwamen de onbekende mannen uit de auto. Er ontstond een woordenwisse ling, omdat de mannen vonden dat ze te lang moesten wachten. ""HieröïT sloeg één van hen het slachtoffer met de luchtslang in zyn gezicht. Het slachtoffer is snel in zijn auto gesprongen en naar de voorzijde van de bij 'het tankstation horende winkel gere den en alarmeerde de politie. De twee mannen waren toen al ver dwenen. VlaardingenEen 41-jarige vrouw juit Vlaardingen is gisteravond jdoor de brandweer uit haar auto gehaald. De vrouw reed op de ver keerde weghelft op de Van Lin den yan den Heuvellsingel en •raakte de auto van een 52-jarige "VlaarÖinger, die nog had gepro beerd haar te ontwijken. De vrouw klaagde over rugklachten 'ehtiaarom besloot de brandweer onvhet dak van de auto open te snijdén. Eenmaal in het zieken- Huis£ bleken de verwondingen mee te vallen. De Vlaardingse is weleer observatie in het zieken huis-gebleven. De politie onder zoekt of de vrouw te veel had ge dronken. jVlaardingen Het kindercen trum Harlekijn verlaat vandaag jhet onderkomen aan de Lorentz- istraat 25. Het huidige gebouw jmoet plaats maken voor woning bouw voor het wijkvernieuwings plan Westwyk 2000. Harlekijn 'gaat samen met kindercentrum Samsam en peuterspeelzaal Bibe- 'lebons verder onder de naam kin dercentrum Paraplu. Dit centrum ;is gevestigd aan de Professor Tel- !dersstraat20 en 30. ,Het nieuwe gebouwis vanmiddag ingewijd met een feestelijke kui- .deroptocht en een echte clown. Door. de concentratie van de acti viteiten is in de Teldersstraat een volledig aanbod van kinderop- vangactiviteiten gekomen. Op nummer 30 is de peuterspeelzaal fepCTde buitenschoolse opvang- groep te vinden en de ruimtes op 'nummer 20 zijn verbouwd en daar worden vanaf 1 maart drie groe pen dagopvang ondergebracht. Met de verhuizing en samenvoe ging is een stap gezet in de rich ting van gezamenlijke huisves ting en nieuwbouw. De Stichting Kinderopvang "Vlaardingen gaat ervan uit dat binnen vier jaar de nieuwebouw aan het Erasmus- plein in gebruik kan worden ge nomen. Vlaardingen Horeca en winkeliers uit de Hoogstraat en de Brede Havenstraat 2ullen zich met hand en tand verzetten te gen de komst van een coffeeshop in de Brede Havenstraat. De ondernemers verwachten grote overlast als het voornemen wordt uitgevoerd. Vandalisme en verpaupering zullen een greep krijgen op de omgeving als de coffeeshop de deuren zou openen in het Vlaardings centrum, is hun mening. Net zoals in andere gemeenten in de Rijnmond is ook de exploitan ten van de drie Vlaardmgse cof feeshops de keuze voorgelegd: óf alcohol óf softdrugs verkopen. Bij de behandeling van het lokaal softdrugsbeleid meldde burge meester Stam het plan om de ex ploitanten van 't Spiegelbeeld en Zeezicht samen één nieuwe cof feeshop te laten beginnen in het pand van de snackbar naast res taurant 't Vissertje in de Brede Havenstraat. Volgens Stam zou dat, als het dan toch moet, de bes te plek zijn voor een coffeeshop. Het plan is bij de winkeliers en horecaexploitanten in het Vlaar dingse centrum compleet in het verkeerde keelgat geschoten. Me de omdat ze het plan moesten ver nemen uit de kranten. „We hopen dat het gemeentebestuur en Ho- bea Horeca van exploitatie af ziet," aldus restauranteigenaar G. Massalt die spreekt namens vijf tien winkeliers en horecaonder nemers. „De bestaande horeca is van een te goed niveau om een dergelijke bedrijfsvoering toe te staan. Ook de aanwezige winke liers zijn niet gebaat bij een der gelijk bedrijf, zeker niet gezien de huidige situatie. Er is al een grote leegstand op het gedeelte van de Hoogstraat, bij de Brede Haven straat.'1 Volgens Massart heeft de omge ving van de Hoogstraat nu al veel overlast van de klanten van 't Spiegelbeeld. „Vooral in de avonduren plegen bezoekers op hun tochten van 't Spiegelbeeld naar andere horecagelegenheden vandalisme als ruiten ingooien en straatmeubilair vernielen. Daar bij komt nog dat ze de klandizie wegjagen uit de restaurants. Als mensen half stoned over straat willen lopen dan moeten ze dat vooral doen, maar onze klanten moeten daar niet mee worden ge confronteerd," De boze ondernemers zullen dan ook alle legale middelen inzetten om te voorkomen dat de vestiging van de coffeeshop doorgaat. „Als het moet 2ullen we een advocaat in de arm nemen en elke juridi sche weg bewandelen die ons is toegestaan. Maar ik heb begrepen dat we daar met zo'n haast mee hoeven te maken. Beide onderne mers schijnen namelijk niet door één deur te kunnen. Maar dat be let ons niet om nu al duidelijk te maken dat we het niet zullen pik ken. Want straks wordt het plan weer actueel en wordt het er in sneltreinvaart doorgedrukt om dat nooit iemand zijn mond heeft Bij een ket tingbotsing met negen personenau to s op de A 20(Gouda- Hoek van Holland), ter hoogte van Maasand zijn vanoch tend twee mensen ge wond ge raakt. Ze zijn naar het zie kerihuis overge bracht. De chaos op de rijbaan was groot, waar door het op ruimen enkele uren heeft geduurd. Het ongeval gebeurde rond half acht door nog onbekende oorzaak. Het verkeer is via de vluchtstrook geleid. Door de stremming ontstond enkele kilome ters file in de richting Hoek van Holland. Foto Roei Dijkstra Schiedam Groenlinks Schie dam wil met steun van de bewo nersorganisaties een halt toeroe pen aan de uitverkoop van huur woningen. GroenLinks verzet zich als enige politieke partij te gen de grootschalige verkoop van woningen. Een convenant van de woning stichting Noordvest en de ge meente kan dan ook niet op de De leerlingen van deviaar dingse basis school Het Spectrum be wegen in de Lajnbaanhal. Naast de ge bruikelijke sen en bewe gingen is er voor de k em- tjesendevcl wassenen ook een ver korte cursus line-dancen. Foto's Roel Dijkstra Vlaardingen —Op de basisschool willen kinderen nog wel sporten. Maar de aandacht voor het bewe gen vervaagt als ze zo'n vijftien jaar worden en oog krijgen voor andere voor zichzelf véél belang rijkere zaken. Om die aandacht voor het bewegen ook na die tijd vast te houden is het project Jeugd in Beweging opgezet, Dit Vlaardmgse project laat de leer lingen kennis maken met allerlei sporten. Van tennis, korfbal, zelf verdediging tot aan line-dance. Startschot De kinderen van basisschool Het Spectrum waren gistermorgen de eersten die kennis maakten met het project. Nadat wethouder T. W. van der Steen in de Lijnb- ■anhal het startschot had gege- /en, zetten de kinderen zich in be weging. Naast het bewegen is er ook aandacht voor de achtergron den van de sport zoals het gezond- heidsasp.ct, de pedagogische waarde rn de sociaal culturele waardean de sport. Met die ken nis verstopt in het achterhoofd, hopen de initiatiefnemers dat de kinderen in de pubertijd niet af haken. De landelijke projectgroep Jeugd in beweging kreeg eind vorig jaar subsidie toegekend, waardoor de gemeente Vlaardingen de moge lijkheid kreeg een consulent Jeugd in Beweging aan te stellen. Hiermee behoort Vlaardingen tot één van de tien gemeenten in Ne derland die een bewegingsconsu- lent krijgt voor de jeugdige inwo ners. De projectgroep heeft tot doel de jeugd te stimuleren tot een actievere levenstijl waarbin nen sport en bewegen een belang rijke plaats innemen. Tn Vlaardingen is de consulent in middels begonnen. De functie wordt vervuld in een duo-baan door Simon Ott en Marco van Hol ten. De consulent beweegt zich Schiedam De 31-jarige Schie dammer A. H.'is gisteren veroor deeld tot één jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk, voor winkeldiefstal en bedreigin gen. De verslaafde man had in november van het vorig jaar een pak schnitzels bij een Schiedam- se Albert Heijn-vestigmg gesto len. Toen het personeel hem be trapte bedreigde hij hen met een mes en riep hij: „Ik snij jullie strotaf." Twee maanden daarvoor had hij acht pakken koffie gestolen bij een Vlaardingse supermarkt Be gin T97 had hij ook ingebroken in een kledingzaak in de Loreniz- laan in Schiedam. Net als bij alle andere diefstallen werd hij op heterdaad betrapt. De man pleegde de diefstallen om aan geld voor drugs te kun nen komen. HL is op zijn zestien de begonnen met drugs. Op zijn achttiende kon hij geen dag meer zonder. Tijdens de zitting had de officier van justitie vijf tien maanden geeist waarvan vijf voorwaardelijk. steun van GroenLinks rekenen. Noordvest kan volgens dat conve nant de komende vier jaar 1500 woningen van de hand doen. De gemeente staat deze verkoop toe in ruil voor een bedrag van 5,6 miljoen gulden, dat de gemeente nog aan de WSN moet betalen. GroenLinks verzet zich tegen de ze plannen omdat de party vreest dat duizenden huurders de dupe worden van het convenant. De po litieke partijen doen veel te wei nig om de positie van de huurders te garanderen, vindt de partij, „GroenLinks had tenminste voor waarden willen stellen voor de verkoop, maar de andere partijen bleven doof," zegt J. A. M. Pool man. Zo worden in het convenant geen voorwaarden gesteld aan het soort huurwoningen dat mag worden verkocht. „Wij hadden graag ge- zién1;dat goedkope woningen niet verkocht worden. Ook had het aantal te verkopen woningen af hankelijk geste]1 loeten worden van de gewenste omvang van de voorraad sociale huurwoningen. Ook dit is niet afdobnde gere- GroenLïnks maakt zich ook zor gen over de eventuele verkoop aan beleggers. „Dat is volgens dit convenant niet uitgesloten. Dit betekent altijd een verslechtering van de huurder die meegaat Vroeg of laat raakt die de in spraakmogelijkheden, zoals hij die bij de verhuurder heeft, kwijt en krijgt hij maximale huurverho gingen voor de kiezen," zegt Pool man. Een half jaar geleden heeft de WSN al 500 woningen verkocht. GroenLinks vraagt zich af of de huurders daar wel zo blij mee zijn. „In het gunstigste geval kunnen ze kopers worden van hun eigen woning. In bet slechtste geval worden ze verkocht aan een be legger," zegt Poolman. Hij onder streept dft met de ervaringen van de huurders van'de Wilhelmmaf- lat en de^Vyfslujzenflat. Die twee J flats werden vorig j^ar verkocht aan een belegger. „Fortress, de belegger, heeft.inmiddels aange kondigd dat na de overgangspe riode van vjifjaar, waarin de posi tie van de huurder werd gegaran deerd, de maximale huurverho ging kan worden doorgevoerd." Maassluis De gemeente Maas sluis gaat de inwoners informeren over de verkiezingen. Alle kiesge rechtigde Maassluizers worden in de gelegenheid gesteld om zich te oriënteren op welke partij zy het beste kunnen stemmen. In het stadhuis wordt hiervoor maandag 9 februari een bijeenkomst ge houden vanaf 20.00 uur tot 21.30 uur. De Maassluizers krijgen tijdens deze avond alle verkiezingspro gramma's van c 2 politieke partij en voor geschoteld. Daarnaast zijn ook diverse kandidaat-raads leden aanwezig waarmee de stem mers kunnen praten. De mede werkers van de afdeling burgerza ken kunnen op hun beurt alles vertellen over het verkrijgen van een kiezerspas of over de te vol gen procedure bij het stemmen per volmacht. Ook is er informatie over het uit brengen van een voorkeurstem en het effect hiervan. Oefenen met de stemmaehine kan ook. In de hal van het stad huis staat een stemmaehine, waarmee elektronisch kan wor den geoefend. Het stemmen met de machine wordt tijdens de proefperiode ondersteund met een videofilm, zodat voor ieder een duidelijk wordt hoe op 4 maart op elektronische wijze een stem kan worden uitgebracht Oefenen met de machine kan tij dens de informatiebijeenkomst, maar ook van maandag tot en met donderdag van B.0Ö tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en op vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur. Bij de stemmaehine liggen gebruiks aanwijzingen die voor eventuele huisgenoten kan worden meege nomen. Schiedam Jan des Bouvrie blijft onverminderd vasthou den aan zijn plan om zich te vestigen in Schiedam. "Wat de ontwerper betreft zal hij over enige tijd de deuren van zijn nieuwe filiaal openen in de Ko renbeurs en de voormalige bi bliotheekruimte aan de Lange Haven. Het bod van concur rent Vellinga en het voorne men van Des Bouvrie om zich ook in Grave te vestigen heeft geen invloed op de Schiedam- Des Bouvrie heeft onlangs zijn oog laten vallen op een paar historische panden in de ves- tingplaats Grave. Daar wil hij, k la het Naardense Arsenaal, een vestiging openen. De ont werper heeft op het moment verkennende gesprekken met de Brabantse gemeente. Concurrentie In Schiedam heeft Des Bou» vrie vorige week concurrrentii| gekregen van de Schiedamse, ondernemer M. Vellinga". Déze heeft één miljoen gulden gebot den voor de Korenbeurs en voormalige bibliotheek. Vellin ga wil met zijn bod, dat vijf tón. hoger ligt dan dat van de Gooh se designmeester, voorkomen dat Des Bouvrie zich vestigt m Schiedam'. Volgens Me Schle-" dammer richt de meubelont-^ werper zich alleen maar op'de happy few uit de Rijnmond," Iets wat niet zal gebeuren ais de, gemeente Schiedam ingaat' op zijn bod met zes nullen. Vel linga wil van de twee gdoou- werreen 'culturele oase' ma ken met muziekuitvoeringen; toneel, beurzen,, tentoonstel lingen ertcongressén. L T VéfïiefcCL Manager B^NyöamMégt dat: Des Bouvrie' gewoon doorgaat^ met de'Vestiging irfBchièdam. De concurrentie drej;de meu-" „belmeester heeft, gèkregemen de plarinen^odrieenrfiliaahin geen betekenis hébben! „Jan komt ergens en'kan dan mef teen'verliefd'worden'op een plek: Zo is het röet Schiedam ook gegaan; Hywlzich daar gewoon vestigen, daar gaat hij nu helemaal .voor. En boven dien is de gemeente met'hém in "onderhandeling," LDe ge-' meente Schiedam maakte eer-1 der by monde van "burgemees ter Scheeres bekend dat;2e vooralsnog vasthoudt aan het bod van Des Bo uvrie; Njjdam verwacht dat er slechts een paar maanden zullen lig*' gen tussen de definitieve aan koop en de opening yan het nieuwe meubelmekka voor de3 Rijnmond. „Bij het Arsenaal is dat ook zo gegaan Toen de aankoop rond was liepen hier dagelijks bijna honderd werk lui rond en' konden de'deuren al snel open," zegt hij.,; Overigens zal het Schiedamse onderkomen niet van naam veranderen als Des Bouvrie er zijn intrek' heeft genomen; „Jan wil altijd terug naar de oervorm, dat is zijn stijl," zegt Nljdam. „Be Korenbeurs gaat dus niet Arsenaal 2 heten maar blijft gewoonde Korenbeurs." Morgen in deze krant: Een Naardense ;fonnafe r voor Schiedam tussen de gebieden vv.juj de jeugd zich bevinüt, dus op scholen, sportveremgnen, buurt- en wijk centra en de welzijnsinstellingen. Den Haag/Schiedam De verlen ging van de Rotterdamse metro naar Hoogvliet, de zogenaamde Beneluxlijn, roept in Schiedam verzet op. Dit bleek gisteren bij de Raad van State in Den Haag waar bewonersvereniging Schiedam- West en 72 flatbewoners protes teerden tegen het gewijzigde be stemmingsplan. Voor de aanleg van de metrolijn moeten 77 woningen weg, waar onder een flatgebouw. Op de plek van de flat aah de 's-Graveiandse- weg, vlakbij station Schiedam- Rotterdam-west, is een keer- strook gepland voor de metro's die niet doorrijden naar Hoog vliet. De flatbewoners vinden dat het keerspoor ergens anders moet ko men, zoals aanvankelijk ook de bedoeling was. Maar volgens ge meentelijk woordvoerder A. van Zetten had ook dan de flat op ter mijn moeten worden gesloopt. „Bovendien lopen we met deze keus vooruit op plannen voor RandstadRail, de toekomstige metroverbinding tussen Rotter dam en Hoek van Holland," zei Van Zetten. Het Rotterdamse ver voerbedrijf RET kan vanaf het keerspoor eenvoudig aansluiten richting Hoek van Holland. Geluidsbescherming De bewonersvereniging Schie- dam-West vindt ook de geluidsbe scherming rond het geplande me trostation Troelstralaan onvol doende. Daarnaast is zij tegen een woontoren van veertig meter hoog, die bovenop het station moet komen. Daardoor verdwijnt m veel woningen de zoninval, meent secretaris J. de Kievith. De zitting bij de Raad van State ging ook over de gevolgde in spraakprocedure. Bij het vaststel len van het bestemmingsplan voor de Beneluxlijn is ten onrech te geen aandacht geschonken aan de bezwaren van Bewonersver eniging Schiedam-West, staat in een ambtelijk advies aan de Raad van State. Gedeputeerde Staten weigerden destijds de bezwaren van de bewonersvereniging in be handeling te nemen, omdat die te laat zouden zijn ingediend. In middels heeft het provinciebe stuur toegegeven dat het fout was om de bedenkingen van de ver eniging onbehandeld te laten. De Raad van State moet nu beoor delen of deze fout gevolgen heeft voor de plannen. De Kievith zei gisteren dat de hele procedure bij de gemeente Schiedam en bij de provincie over zou moeten en dat daarbij alsnog rekening moet worden gehouden met de bezwa ren. Gemeentewoordvoerder A. van Zetten meende echter dat de Raad van State hooguit dat deel van het plan ongeldig kan verkla ren waartegen de bewoners uit drukkelijke bezwaren hebben. De Raad van State doet binnen twee maanden uitspraak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1