Tb* I! Een Naardense formule voor Schiedam Natuurschilder legt karakter van dieren vast in schilderij Twintigste Eénakter- festiva! in één klap uitverkocht flgenda 'Economische aanjager' Des Bouvrie heeft middenstand vestingstad opgekrikt Verdachten steekpartij langer vast Rotterdams Dagblad - vr%. Zaterdag 7 februari 1998 Schiedam Centrum en Naarden Vestinghebben schijnbaar geen over eenkomsten. Schijnbaar, want de twee delen wel degelijk het een en ander. De warme belangstelling van designmeester Jan des Bouvrie bijvoorbeeld. Hij wil de Schiedamse Korenbeurs en de bibliotheek- ruimte aan de lange Haven omtoveren tot een meubelmekka. Zoals hij al eerder heeft gedaan in Naarden. De Schiedamse winkeliers zien debekende Nederlander graag komen. Zijn komst zal duizenden men sen naar de binnenstad lokken, zo verwacht de lokale middenstand. In het Des Bouvriefiliaal wordt de economische motor gezien die het kwakkelend winkelbestand in de Sehiedamse binnenstad naar een hoger plan zal tillen. De praktijk in Naarden lijkt dit te bevestigen. Zes jaar geleden stond de vestingsplaatsopbetpunt waar Schiedam nu staat, compleet met alle twijfels, verwachtingen en malaise. Maar in Naarden hoor je ze niet meer klagen. Integendeel. Voor Schiedam ligt ook zo'n gouden toekomst in het verschiet, zo verwachten de inwoners van de ves tingsplaats. Als hij in Schiedam dezelfde formule toepast, zitten ze daar gebeiteld." Door Edwin Comelisse MaardenTussen de Schiedamse grachtengordel en de Naardense vestingmuren ligt zo'n negentig kilometer en een wereld van ver schil. De vestingsstad iaat zich dan ook niet gemakkelijk verge lijken met de brandersstad. Beide hebben een compact historisch centrum. Maar verder lyken de overeenkomsten niet te gaan. Sinds kort is er toch eentje bijge komen: zowel Naarden als Schie dam kan zich verheugen in de warme belangstelling van design- grootmeester Jan des Bouvne. De koning van de naturel tinten wil uitbreiden en heelt daarby zijn oog laten vallen op Schie dam. Aan de Lange Haven wil hij de for mule toe gaan passen die hem in Naarden Ves ting geen wind eieren heeft ge legd. De belangstel ling van de be kende ontwer per voor Naar den gaat zes jaar terug. In 1992 vestigde Des Bouvrie zich in het Arsenaal. Overigens niet als eige naar, want het Araenaal is overge daan met een erfpachtcontract, Een constructie die er voor zorgt dat de gemeente nu nog steeds genoeg zeggenschap houdt over het uit 1688 daterende gebouw. *„Het gaat hier tenslotte om een monument en daar kan je niet voorzichtig genoeg mee zijn," zegt H. Wassmk, wethouder eco nomische zaken en financiën. „De gemeente werd in 1990 eige naar van het Arsenaal toen Defen sie vertrok uit Naarden en het ge bouw van de hand deed. We heb ben vervolgens gekeken of we het konden slijten aan anderen. Dat duurde even want een belangrij ke voorwaarde bij de overdracht was dat het grondig zou worden gerestaureerd. Vijf mensen toon den uiteindelijk interesse. Met Metz en Co. zyn we toen in zee ge gaan. Maar deze heeft het blijk baar niet kunnen ontwikkelen want een jaar later ging het con tract over naar Jan des Bouvrie, Hij heeft het grondig gerestau reerd, een deel van de ruimte zelf in gebruik genomen en de rest uitgewinkeld aan anderen." Des Bouvrie betrok het Arsenaal op een moment dat het winkelpeil binnen de vestingmuren zo'n beetje op het dieptepunt was ge raakt. De Marktstraat, de hoofd winkelstraat van de vesting, ken de een leegloop die het gemeente bestuur en de ondernemersver eniging slapeloze nachten bezorg de. „We kunnen wel zeggen dat de Marktstraat op sterven na dood was," zegt weihouder Wassink. „De ene na de andere winkelier trok weg. Die mensen konden niet meer opboksen tegen de gro te supermarkten buiten de Ves ting. De winkelruimte die vrij kwam, kon ook bijna niet meer worden verhuurd. De Marktstraat verkommerde." Uitwinkelen Het keerpunt werd bereikt in de periode dat Jan des Bouvrie zijn intrek nam in het Arsenaal. Na de restauratie van het historische ge bouw nam hij zelf een deel van het pand in gebruik en verhuurde de resterende ruimte aan ande ren, Een twintigtal winkels is er nu te vinden, op een kapper en een brasserie na, allemaal op het gebied van woninginrichting. Bedden, antiek, vloeren, badka mers, keukens, -alle denkbare woonaccessoires, het is er alle maal te koop. Brasserie Fagel en Hairgallery Sebastian Salon zijn de enige vreemde eenden in de bijt. Hel 'uitwinkelen' van het Arse naal had ook zijn uitwerking op de Marktstraat. Door de groeien de stroom bezoekers die afkwam op het woonwinkelmekka van Des Bouvrie werd het vanuit on dernemers oogpunt steeds lucra tiever om een winkel te beginnen in de Marktstraat. De neerwaartse spiraal leek hiermee doorbroken. „Lege panden werden opgeknapt en weer bezet," zegt wethouder Wassink. De bezettingsgraad nam na een lange periode van leegstand toe. Het grote verschil met de oude situatie was echter dat er een ander soort winkel kwam. De bakker en de slager van vóór de leegstand keerden niet meer terug. Daarvoor in de plaats kwamen interieur-aanverwante winkels." Ontwerper Jan des Bouvrie wil bh de Koren dam (I) dezelf deformule toepassen als hij zes jaar eerder heeft gedaan bij het Arsenaal (foto boven) in Naarden. Een Schiedam geen windel e- ren zal leggen, zo voorspelt nen. Foto Arsenaal: Ton rla stermans Gomt de Heus/ Roel Dijkstra Dat het aanbod ingrijpend is ver anderd. blijkt uit het onderzoek naar de detailhandelsstrucluur in Naarden uit 1997. Het winkelaan bod in de vesting op het gebied van de dagelijkse artikelen be staat welgeteld uit één bakker en drie speciaalzaken: een tabaks/ wijnhandel, een bloemenzaak en een winkel met luxe levensmid delen. Dat is wat weinig als in aan merking wordt genomen dat er 779 woningen zijn en zo'n vijftien honderd inwoners. De gemeente concludeert dan ook in het onder zoek dat het basispakket aan da gelijkse voorzieningen niet volle dig is. „Er ontbreekt een levens middelenwinkel, een slager en een groentenboer," valt te lezen in het onderzoek. Wethouder Wassink zegt boven dien dat de gemeente en onderne mers binnen de Vesting zich be wust zijn dat de 'monocultuur' van het winkels in het centrum kwetsbaar is. Als het slecht gaat met de meubelbranche raakt dat meteen de gehele binnenstad. Bij een recessie kon dat weieens het einde betekenen van de levendig heid binnen de vestingmuren. Formule De komst van de binnenhuisar chitect had niet alleen invloed op het winkelbestand. Ook de prij zen van de panden werden beïn vloed. Deze schoten omhoog. „Een pand dat tijdens de malaise honderdvijftigduizend gulden moest opbrengen, is nu zeker drie ton waard," zegt de wethouder. „De prijzen zijn de laatste zes jaar gewoon verdubbeld. Het Arsenaal is achteraf gezien de economische motor geweest die het winkelap paraat in de Vesting heeft aange jaagd. De straat ziet er goed uit, lééft weer." Leo Okhuijsen, onderschrijft de woorden van de wethouder. De voorzitter van ondernemersver eniging Eendracht heeft al jaren een kapperswinkel binnen de ves tingmuren en heeft de 'economi sche motorfunctie' van dichtbij mee kunnen maken. Hij wil ech ter aantekenen dat de opbloei niet alleen de verdienste is van Des Bouvrie. „Het typische karakter van het Arsenaal en de Vesting voegt veel kracht toe aan zijn for mule," zegt hjj. „Des Bouvrie had nooit zo groot geworden als hij in Bussum was blijven zitten. 2o'n historische stad als Naarden doet natuurlijk wel wat voor je winkel. Je gaat als consument niet zo maar naar de eerste de beste meu belboulevard maar naai een oude stad met eeuwen aan historie. Dat heeft een soort exclusieve uitstra ling waarvoor veel mensen gevoe lig zijn.. Wat ik heb gehoord over Schiedam, schijnt het daar een beetje hetzelfde recept te zijn. Als Des Bouvrie zijn formule daar op dezelfde manier toepast, heeft dat zeker succes." Toerisme Bij de plaatselijke WV hebben ze ook gemerkt dat het aanzienlijk drukker is geworden in de Ves ting met de komst van Neerlands bekendst? ontwerper. Maar niet op de manier ivaarop ze hadden gerekend. Voorheen was een be zoek aan de Vesting veelal ingege ven door een belangstelling voor cultuur en historie. Mensen kwa men voor het Comeniusmuseum, de Sint Vltuskerk of het Vestings museum. Vanaf 1993 trad er ech ter een verschuiving op. „Dertig procent van de mensen die we nu aan de balie krijgen vragen: waar is die winkel van Jan des Bou vrie," zegt WV-medewerkster F. H. Bratherton. „Het is een to taal ander publiek. Het Arsenaal trekt duizenden bezoekers maar die zijn nauwelijks geïnteres seerd in wat er verder nog is te zien in de Vesting. Ze ryden de Vesting binnen, rechtstreeks naar het Arsenaal en rijden er aan de andere kant weer uit." Aangezien er jaarlijks duizenden bezoekers naar de het Arsenaal komen, was het de WV er veel aan gelegen om de meubeltoeris ten toch wat van de lokale cultuur en historie mee te geven. Er werd een speciaal arrangement ge maakt dat bestaat uit een bezoek aan het Arsenaal en aan een paar van de toeristische trekpleisters uit het rijke verleden van de ves tingsstad. Met succes, is inmid dels gebleken. Bussen met (voor namelijk) vrouwen laten zich lei den langs meubeltoonzalen en musea. „Het heeft even geduurd eer we doorhadden hoe we profijt konden hebben van de ontwikke ling, maar nu liften we mee op de naam van Des Bouvrie," zegt Bra therton. Bij de voordeur van het onder werp van gesprek zelf, het Arse naal dus, worden de bezoekers aantallen en de reisafstand nauw keurig bijgehouden. Mede hier door gesterkt zegt manager B. Nijdam dat de economische ople ving van Naarden Vesting op het conto van zyn baas kan worden geschreven. „We hebben hier zo'n vijfduizend bezoekers per week," zegt Nijdam. „Gemiddeld reizen de mensen zo'n dertig tot zestig kilometer. Dat betekent dat ze doelbewust hier naar toe komen. En dat doen ze ook nog eens zo'n drie keer per jaar. De lokale mid denstand vaart hier natuurlijk wel bij, of je nu kapper bent of boekhandel Naarden Vestingwas een ingeslapen stadje met een zieltogende winkelbestand. Met de komst van Jan des Bouvrie is de middenstand binnen de Ves ting opgekrikt. Het bruist hier weer." Vtoanfingw Alle 125 kaartjes waren in de voorverkoop ai weg. De kaartjes voor het 20ste Eénak- terfestival, dat vanavond in de Harmonie wordt gehouden, gin gen bijna allemaal naar de leden van de vier deelnemende vereni gingen. Een onderonsje dus van Vlaardingse araateurtoneelver- enigingen. Niet erg, vindt voorzit ter Carla Verhoek van het Vlaar- dings Centrum voor Amateurto neel. Want dat wak eigenlijk ook de bedoeling. „Om het een Vlaardingse aangele genheid te laten zijn, hebben we alleen plaatselijke verenigingen gevraagd. We willen' ze naar el- kaars werk laten kijken, want nor maal gesproken komt altüd het zelfde groepje-op een amateur- voorstelling af." De Vlaardingse toneelverenigin gen zijn dit jaar zelf gaan schrij ven met het thema 'Afspraak is af spraak' in het achterhoofd. Varia bijt het spits af met 'Een vriend, altijd een vriend', een eenakter over vriendschap en relaties. Over communicatie gaat het stuk van ONI, die als tweede speelt. In de pauze speelt Robert Vrijland pia no en Mare Bien gitaar. Het Mas ker gaat daarna verder met de eenakter 'Lood om oud ijzer1 dat gaat over wat er kan gebeuren als een loodgieter zich niet aan de af spraken houdt Tot slot speelt the atergroep Schmieren 'Het wonder van mij'. Een epos van ruim een kwartier over het gevoel van een doodgewone man met een gezin, gespeeld door Ron van Herp. Vlaardlngen Zijn talent is tege lijkertijd zijn zwakke kant, vindt Jeroen Verhoeff. De 31-jarige Vlaardinger is natuur- en puitict- schüder en tevens ontwerper en illustrator. „Ik hanteer veel ver schillende stijlen, van heel realis tisch tot heel simpel, bijna stripachtig. Het nadeel ir dat ik daardoor niet zo herkenbaar ben." Het maakt Verhoeff evenwel tot een veelzijdig kunstenaar, .Met bijna fotografische precisie schil dert hij wilde diersoorten. Daar naast maakt hij surrealistische portretten, terwijl hij met het schijnbaar grootste gemak illu straties vervaardigt voor bijvoor beeld het Wereld Natuur Fonds en de afdeling Natuur- en Milieu educatie van de dienst Recreatie Rotterdam. De panelen aan de muur in zijn woning-annex-studio aan de Korte Dijk verraden de voorkeur voor zijn werk. Een neushoorn, een nijlpaard, een slechtvalk die al vliegend een eend uit de lucht grijpt, en een onderwerp dichter bij huis, eenden in het riet langs de Vlaardingse Vaart. „Ik heb na tuur altijd te gek gevonden," ver klaart Verhoeff enthousiast. „En ik heb altijd graag getekend. Al voor mijn tiende wist ik: ik word natuurschilder of -tekenaar." Verhoeff brengt sinds zijn jonge jaren vrijwel al 2ijn vrije tijd door in Oostvoome en bij de Oostvaar- dersplassen. Zijn vakanties zijn doorgaans 'werkvakanties'. „De meeste natuurreservaten in Euro pa heb ik wel gezien," beaamt hij. Hucwel Verhoeff zo dicht moge lijk bij de realiteit wil blyyen, plaatst hij de dieren niet altijd in hun natuurlijke omgeving. Zo heeft hij een neushoorn geschil derd die over het water wandelt. Een ander paneel -Verhoeff schildert altijd op hout- toont een nijlpaard dat zich genoeglijk in de wolken nestelt. Natuurschilder Jeroen Verhoeff maakt wildlife-art voor gegadigden uit binnen- en buitenland. Foto Roel Dijkstra „Dit surrealisme is een zij sprong," vertelt Verhoeff. „Toch wil ik dat vaker gaan doen." Hij pakt zijn portfolio en laat een foto zien van een schilderij dat h(j in opdracht heeft gemaakt. Op het paneel zijn vier olifanten vrolijk aan het spelen op de zeebodem. „Mijn tante had eens gedroomd dat ze in de oceaan terecht kwam. Daar zag ze olifanten. In een droom is tenslotte alles mogelijk. Nadat ze een schilderij var» mn van zeeleeuwen in het water had gezien, vroeg ze me of ik haar droom kon schilderen. Dat schijnt aardig gelukt te zijn." Expressie Ondanks deze zijsprongen blijft realisme het trefwoord voor Ver hoeff. In het enorme schilderij van een groep dolfijnen bijvoor beeld, is de oceaan diepblauw, als of je een levensgroot aquarium in kijkt. De ogen van de zeehond die een schol najaagt, tonen dezelfde expressie als we van foto's ken nen, En de stekelige vacht van de wilde zwijnen die op de vlucht zyn voor de tyger, verschilt duide lijk van de korte, zachte haren van hun achtervolger. „Sommige mensen vragen me waarom ik niet ga fotograferen." zegt Verhoeff. „Maar dat vind ik niet leuk. Dan ben je afhankelijk van veel factoren, zoals de lichtin val, en natuurlijk van de dieren zelf. Die slechtvalk die ik heb ge schilderd vliegt bijna driehon derd kilometer per uur. Op een hoogte van enkele honderden me ters boven de grond pakt hij zijn prooi uit de lucht. Hoe wil je dat fotograferen?" Daarnaast speelt het perfectionis me van de kunstenaar een rol. „Met schilderen kun je de dingen naar je eigen hand zetten. Je kiest de mooiste lichtinval, geeft het dier een zo mooi mogelijke vacht. Want ook de natuur kent tenslotte schoonheidsfoutjes." Verhoeff benadrukt dat wat hij doet iets anders is dan foto's uit natuurboeken copieren. „Dit is méér dan een dia overschilderen. Ik bestudeer het gedrag en karak ter van dieren en dat probeer ik in een schilderij vast te leggen Dat maakt het leuk, dat bestuderen. Ik heb wel zeven videobanden met natuurdocumentaires en volg op dit gebied zo veel mogelijk wat de BBC uitzendt. Verder ben ik een trouwe klant van de biblio theek in Rotterdam, daar zit ik al tijd aan het maximum van wat je mag lenen." Verhoeff wijst op de enorme sta pel natuurboeken op zijn werkta fel. Zijn eigen bezit van literatuur over planten en dieren prijkt op de boekenplanken tegen de muur. Daarnaast houdt hij een ei gen fotoarchief bij. „Ik heb riet op wel zeven verschillende momen ten gefotografeerd, telkens met een andere kleur." Om de lichtval en de schaduwen zo getrouw mogelijk weer te ge ven, maakt Verhoeff tegenwoor dig schaalmodellen van klei van de dieren die hij schildert. Zoals bij de zeehond die een schol pro beert te vangen. Hoe schilder je dan zo'n schol, legt de kunstenaar zijn aanvankelijke probleem voor, „Toen ben ik zo'n vis gaan kleien. Als je hem driedimensionaal voor je ziet, krijg je een veel beter beeld van de lichtval." Ideologie Voor Verhoeff is zijn werk tevens een stukje ideologie. De alleen staande vader -hij heeft een dochtertje van 3,5 jaar - vindt het belangrijk kinderen te wijzen op het belang van natuurbescher ming. „En ze laten zien wat er überhaupt in de natuur te vinden is." In zijn illustraties voor de afde ling Natuur- en Milieu-educatie van de dienst Recreatie Rotter dam kan hij wat dat betreft veel van zichzelf kwijt. Met veel hu mor en fantasie Jk ben nou een maal met seneus verlevendigt Verhoeff onder meer handleidin gen voor leraren en werkboeken voor kinderen, „Het is een welko me afin sselïng voor een schilderij met veertig vogeltjes, waarbij ik duizenden veertjes moet inteke nen." Verhoeff hoopt op meer van der gelijke opdrachten, temeer omdat hij ondervindt hoe moeilijk het is een bestaan op te bouwen als na tuurschilder. „In Nederland is de markt voor natuurschilders erg klein. In Engeland is het wat be ter, maar in Amerika is de markt heel groot. Daar is wïldhfe-art een aparte kunstvorm, waardoor er meer kunstenaars zyn die ook weer twee tot drie keer zo veel geld kunnen vragen voor hun werk." Freelance Verhoeff werkt inmiddels vijfjaar als freelance-illustrator en kan daar redelijk van rondkomen. Hij merkt dat hij elk jaar beter wordt. Toch zou hij meer aan zijn eigen promotie moeten doen, erkent hij met tegenzin. „Dat ligt my niet. Ik wil gewoon schilderen. Ik zou het liefst een agent hebben die mij kan vertegenwoordigen." In het verleden heeft Verhoeff en kele keren aan gezamenlijke ex posities deelgenomen. Dit week einde -toten met zondag 8 febru ari- staat hij met zijn werk op Duikvaker, de duiksportbeurs in de Veemarkthallen in Utrecht Grote kans immers dat zijn dolfij nen, zeeschildpadden en andere onderwatergezichten duikers zul len aanspreken. Via Internet volgt Verhoeff de in ternationale ontwikkelingen. Ook zijn eigen werk is hierop te bekij ken: zowel op de site van de Digi tale Stad Vlaardingen, als op zijn eigen 'galeriehomepage'. „Het leuke is dat ik nu wereldwijd word bekeken. Een Califoraisch meisje heen zelfs een chimpansee be steld. En ik kan nu proberen mee te doen aan wedstrijden in Enge land en Amerika." De Vlaardinger is te vinden via de ingangen Jeroen Verhoeff en wildlife artist. Het adres luidt: httpy/come.to/verhoeff. E-mails zijn welkom op: jeróen!??dsv.nl. Zaterdag 7 februari SCHIEDAM Wc 1 Nieuwtant Rommelmarkt, 10.00- 16 OOu. Wc de Erker. Swingavond, 20.3CKJ. Dcde 4 Molens. Dans3vond,i9.30-23.30u. Theater de Teerstoof. Amsterdams Klem- kunstfesüval, 20.30u. Filmhuis. Paradise Road, 21.00u. Podium Cafó. The Big Bam Boom Band (RockRhythm), 22.00u. VLAARDINGEN Sladsgehoo ma). Hans Visser Fnerafs mei The best of 5 years Hot Music. 20.00u. Har monie, 20e eenoKterfestival. ROTTERDAM Ahoy 11.00-17.00 Binnenhuis 1998. Feye- noord Stadion, Maaagebotrw 12.00-19.00 Para Normaal Beurs. Zaal De linie Internatio naal Filmfestival Rotterdam, Jeugdtheater Hofpleinl9,00 Robin Hood, de Doelen Gr.z. 20.15 Rotterdams PMharroomsch Orkest. JurnaanseZaal20.15Tur1<seMuziek. L'Esptft 22.00The Moochere. Clubhui* 't Veer Grote Pnjs van Kralmgseveer 1998 - voorrondes. CS Jazz 22.00 The Fuseöustero. De Werk 22.00 EJectnc Sunset, Baroeg Do you remember the 80-bes?OpenHOf Kerk 19.00 Orgelconcert. Pelgrimvaderskerk 2015 ivo Janssen. Ter- maat Huis 13.30Quatre-MainsgroepRotter- dam.TlieBter'tKape6etJe20.30Ex-positjes. Bibllothe«ktheater20.30 HettyFetens/Mar- cel Boon. Bonheur20,30StilleWelt-Cabaret Re*taurafrtSchel!ing"il9.00 Fa. Merkator. R'dams Centrum voorTheat er20.30 Keesje TippelTh eaterZuldpl ein Gr.z. 20,150nttop- pekie Hitte. Café Floor 16.00 Floorahow, Di verse locaties 9.00-02.00 27e Filmfestival Rotterdam. NtvwiCeirtnrm20.000penPodi- um. Dichters en schrijvers lezen voor uit eigen werk. Rotterdamse Oansacademle 10.30- 15.00 Dwersedanspresentaties. Zondag 8 februari SCHIEDAM De de Woudhoek. The-dansant, 14.00- 16.30j, Dc de 4 Moten». Kcffie^ntoop, ll.00-13.00uen contactmiddagen ruilbeurs, 13.30-16.00u. Theater de Twrstoof. Wel lus Nietus met Platvoette, 14.00u. VLAARDINGEN Dc Soenda. The-dansant. 14.00-15,30u. Emmautkerk, Zingend geloven zangdienst, 17.OOu. Filmtheater Het Zeepaard. Paradi seiRoad, 21-OOu. ROTTERDAM Ahoy 11.00-17.00 Binnenhuis 1998. Feye- noord Stadion, Maasgebouwl2.00-19.00 Para Normaal Beurs, de Doelen Jumaanse Zaal 11.00-12.00 Kamermuziek op zondag morgen. Hlst.M u». De Dubbeldr Palmboom 14.00 Rondleiding Door Aage.de vrouw van een zeeman die met een VOC-vloot naar Azie vaart. Jeugdtheater Hofplein 14.00 Robm Hood.de Doelen Gr.z.l4.15Ro!tenJamsPhil- harmomsch Orkest. Jumaanse Zaal 14.30MU- aek en dans uit India. Café Spot Ifce Loony 17,00 Pepperoni.CS Jazz 15.00Ne«Or1eans Syncopatora. Doetencafél5.3Ü Jazz at the Doelencalé. D"Wijs Voices of Soul. Dizzy 16.00 Wim QronnenbergCAtessandro Di Ubér- to Kwartet Cabaret Restaurant Schelling'* 19.00 Fa. Merkator. fTdams Centrum voor Theater 13.00-17.00Openbare repetitie van bel projert Faust Bibliotheektheater 12.00 DeGocH-het-Maar-ln-Mijn-Pet-Show.Caféde Consul 13.45 Poëzie in De Consul. Cultuur historische Plantentuin 13.30-15.00Rond- leidmg Dhrer*e locatie* 9.00-02.00 27e Filmfestrval Rotterdam. Galerie Io podium v/d Kunsten 14.00 Spmtueei Café. Maritiem Museum prins Hendrik 11,00-17.00 De monstratie Digkfotomachine. Theater ZuM- piein Gr.z.grote zaai 14.00-22.00 28e Thea terdag voor Jongeren ROTTERDAM Van 5fobr.t/m llfèbr. Cinerama Jrlitanie' (12) dag 14-20, Cf nJ: Tomorrow neverdies' (12) dagl2.30-15.30- 18.30-21.30. C1iu3; 'Seven years in Tibet' (12) dag. 13-18-21.15, CJn.4: 'StarshlpTroo- pers" (16) dag 15.30-18.15-21.15, do.vr.ma.di.ook 12.30. Cln.5: 'One night stand' (12) dag 16-18.45-21.30, do.vr.ma- .di.ook 12.45. Imax Theater 'Amazon' (al) dag(beh.ma.) 14-16- 'Super Speedway' (aJ) dag.fbeh.ma.) 15. Theliwngsea'(al)dag.(beh.ma.) 13. Tita- me' (12) dag.(beli.ma.) 17.15-21.15, do.vr.za.zo.ookl0ma.i2-16-20. LantaronVensta ri: t/m zo.8febr. 27e Inter nationale Filmfestival Rotterdam. Venster 1; 'FunnyGames'(16)ma.di.wo.20-22,ma.niet om 22. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Jens- eitsderStiHe'ma.21.30.dl.wo.l9,30-21.30, wo.ook 14,30. 'Le charme discrèt de la bour geoisie' ma.19,30- Ven.3: 'Felice,..Felice' (16) ma.di.wo. 20-22, wo.ook 14.30. Van 4: De tnp van Teetje' (16) ma.di.wo. 1930- 21.30, wo.ook 14.30. Lumlère 1: Titanic' (12) dag. 11.30-15.30- 19.30. Lnm. 2: "Devil's Advocate' (16) dagll.25-14.35-17.45-20.55. za.niet om 11.25. Lum. 3; When the light comes' (12) oag 15.45-16.30-21.15, do.vf.ma.di.ook 13.Uun.4:'G.I.Jane'(12)dagl5-18-21,do .vr.ma.di.ook 12. Pathe: Vm zo. 8 febr. 27e Filmfestival Rotter dam Pathé: Titanc' (12) dag 11.10-16- 20.15, 'Starship troopers' (16) daglS.20- 21.20, ma.di.ook 11.50-14.40. The Game (12) dag 11.30-14.50-18.45-21.30, wo- .metom 14.50-21,30. Tomorrow never dies' (12) dagll-13.35-16.10-18.50-21,30. 'Devil's Advocate' (16) dagll.20-14.45- 18.10-21,10, Thefuli Monty'(al) dag 16.50- 19.20-21.50, ma.di.ook 11.40-14.10. 'Se ven yearsinTibet'(12) dag 18.10-21.10,ma- .di.ook 11.30-14.55. 'Strip-Tease'wo.21.3Q. Nachtvoorstellingen: Lum.1: 'Devil's AcNd- cate'(16)vr.za,00,15. Lum. 2: 'EventHonzon' (16) vr.za.00.15. lum.3: The Game' (16) vr- ~za.00.15. Lum.4: 'Switchback' (16) vr- za.00.15. Kinder™ at lnees:Cln.3: 'Georgeuittiejungle' za.zowo.13. Ch.4: 'Hercules' za- .zo.wo. 13.15. Lum.3: 'Spiceworldthemcwie' 23JO.13.35. lum.4: Home alone 3' za- .wc 12.30 Pathé: 'Spicewodd the movie' wo.11.10-13 30-15.50. 'Hercules' wo.11.20-14.25. 'Home alone 3' wo.11.20- 13.50. 'De kleine pnnses'wo.14,15. SchiedamHet voorarrest van de twee verdachten van de steekpar tij waarbij de Engelsman John Oldham eind vorig jaar in het Schiedamse centrum om het le ven kwam, is voor de tweede keer met dertig dagen verlengd. Het duo zit vast in het huis van bewa ring in Rotterdam. Hoewel de 18-jarige E. S., de oud ste Vein dc twee verdachten die Oldham de fatale steken toe-' bracht, en zyn 17-jarige kompaan hebben bekend, is de ware toe dracht van de steekpartij nog al tijd niet boven water. Volgens woordvoerder H. de Jong van jus titie valt de rechtszaak binnen af zienbare tijd te verwachten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3